TAL VAN VERRASSINGEN! r Uitsluiting, twee maal geel, een maal rood Naar een rekord voor België-Japan Basketbal te Zele Lebbeekse jeugd bijt van zich af p L VOLLEY Leeuwerik Lede- V.K. Aalst 1-3 Sport Dendermonde- Hygiena Stekene 4* NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEND 18 Kangoeroes Aalst blijft in het nieuws, zij het dan eerder op het weinig prettige vlak. Op St.-Laureins, geen makkelijke tegen- gander voor eigen publiek en buitenteriein, is het een nipte doch zo belangrijke nederlaag geworden voor Kangoeroes dat met twee gegriepee.de spelers niet de moreel bezat om grootse dingen te verwezenlijken. Juvenes Zele won van Gentse en snoerde daarmee alle negatieve perskritieken van steeds de zelfde persoon in de kiem. Een grootse partij is het niet gewor den doch het was duidelijk dat de thuisspelers heel geladen op het veld stonden tegen een team dat op een halfvaliede Eosschem moest rekenen om de zaken in orde te stellen. De wit oranjen streken de hele inzet op en dat is zeker niet zo'n - echt resultaat. Gilvoc Dendermonde verloor met de kleinste cijfers van Ke vers St.-Niklaas en belandt daarmee weer in de slechte gelederen daar ze slechts ge zelschap krijgen van Sport Den dermonde en Nivok Nieuwer- kerke-W. die beiden een wed strijd minder hebben en dus nog wat ruimte kunnen schep pen. Winst ware inderdaad van levensnoodzakelijkheid geweest om de kansen gaaf te houden. Leeuwerik Lede krijgt de gele trui na de zege tegen Vivo Oostakker. De wedstrijd kreeg nog een staartje toen de be zoekers een klacht indienden tegen scheidsrechter Maes. Veel gevolg zal de bevoegde kommissie er wel niet aan ge ven want het reglement spreekt terzake wel duidelijke taal. Nu we toch wat heibel behan delen, kunnen we gemakkelijk overstappen naar de dames wedstrijd tussen Gilvoc Den dermonde en Egmont Zottegem. Wegens de afwezigheid van de officieel aangeduide scheids rechter Bogaert klom de plaat selijke ref Jos Calis maar op de stoel. Bleef alles kalm tot 12, daarna kwam de kat op de koord zodat de scheids rechter zelfs zijn scheidsrech- tersblad diende te verdedigen tegen de aanvallen van de be zoekende kapitein Slock. Ten slotte kunnen de bezoekers nog van geluk spreken dat ref Calis niet wat zwaardere sankties trof dan alleen maar een gele kaart. Verslag werd opgemaakt zodat ook hier de staart binnen enkele weken wat gevolgen zal krijgen. De laatste verrassing komt uit Kuklos Aalst waar VK Dender monde met 31 naar huis werd gestuurd. Eerste Provinciale VC JUVENES ZELE 3 VC GENTSE 0 Het Juvenesbestuur voelt zich door bepaalde persvolleyspe- cialisten geviseerd en neemt niet dat het steeds maar slech te kritieken krijgt zonder dat daarvoor enige grond bestónd- Gentse is het slachtoffer ge worden van de geprikkeldheid van de thuisspelers die tijdens de eerste set moeilijk los kwa men (12) en zelfs verder op achterstand werden geplaatst (610). Toen ging Juvenes meer geconcentreerd spelen en tastte de bezoekende verdedi ging af met plaatsballen. De Gentenaars, imponerend door gestalte, bleken in de achter veldverdediging onbestaanden en werden via een 1010 ge lijke stand vrij vlot op verlies gespeeld (1510). Vooral Hu- bert De Rijcke was een oppo- sante figuur in de thuisploeg. Na een goede bezoekende start, vooral langs Erik Here mans en de gehandikapte Bos- schem werd het 14 doch toen ook Van Peteghem en Goos- sens, wordt wel weer de oude, aan het net verschenen toonde het scorebord vlug 115 en 15—5. De laatste spelbeurt was niet wel het er aanvankelijk naar uit zag dat een gemakkelijke 30 in het verschiet lag (62). 'Gentse verzorgde toen het blok zodat het via 97 naar 1010 liep. Een zeelse forcing bracht de thuisploeg op een zucht van de eindzege (1410) doch een bezoekende pressing en enkele onnodige netfouten ni velleerden de stand (1413). Van Uytvang kon echter net op tijd het winnende punt scoren (1513) in een wedstrijd die een nette belangstelling kreeg. Scheidsrechter Van Schoor' floot een voorbeeldige wed strijd. 2e Provinciale A W.S. MARIAKERKE 1 ADEC BAASRODE 3 Na een korte studieronde (12) schoot de thuisploeg van de paars-witten met sneltrein vaart (156). Trainer Mark De Smedt verwoordde deze ver rassende ontknoping als volgt Alhoewel ik niets wil afdoen van de prestaties van onze tegenstanders, kwamen de meeste punten nochtans van Adeczijde. Onze service, noch tans één van onze sterkste wa pens, was ditmaal heel wat min der zodat de thuisploeg weinig moeite had om de aanval op te bouwen. Verder was ons blok ronduit onvoldoende. De Gen tenaars begonnen eerst kalm aan, doch eens ze voelden dat het ging, schakelden ze over naar de aanval. Dat kostte ons heel wat punten Tenslotte ontbeerde Leo Rogiers heel wat meeval. Hij miste viermaal op vier, ballen die slechts en kele centimeters buiten vielen. Tijdens de enkele minuten rust heb ik de jongens dan gewe zen op enkele essentiële pun ten, en het is gelukt Inder daad, het lukte. Adec ging on middellijk op voorsprong (26) en werd niet meer noemens waard belaagd (1115). De derde set was beslissend -voor winst en verlies. Na een gelijk- opgaand vertoon kwam W.S. eerste aan de koord (1411) doch werd gecounterd door een fris Baasrode dat kon rekenen op de werkkracht van Rudy Van Haesendonck en de aanval van Franpois De Smet (1416). De laatste set verliep heel een voudig. Thuisoverwicht in de aanvang (62), Adec komt ge leidelijk weer (88), om door te gaan en niet meer bedreigd te worden (815). Penning meester William Uyttersprot noemde het een goede wed strijd voor beide ploegen doch weer op een zeer zwakke ar bitrage die beide teams wel stoorde. THUNDERB. BERLARE NIVOK NIEUWERKERKEN-W. Nivok was voor de derde ach tereenvolgende maal in onze contreien op bezoek en het is geen derde keer, goede keer geworden. Het liep inder daad te Berlare op een plaatse lijke sterke ploeg die de eerste set won met 158. Veel volley bal was er niet te zien omdat de neergutsende regen normaal spel onmogelijk maakte. De groen-witten waren nochtans de betere ploeg en zouden na een spannende en zenuwslopende tweede set met nipte 1816 cijfers nog meer voorsprong ne men. Deze 20 achterstand was te veel voor het bezoekend moreel. Volledig murw gere gend konden ze niet meer rea geren op de entoesiaste thuis- aanvallers die goed bediend werden door Carlier. De derde set werd een afgetekende zege met 155. SPORT DENDERMONDE 1 SIFRANO ST.-NIKLAAS 3 De ploeg van de Normaal school uit St.-Niklaas heeft een onverdiende 13 zege behaald tegen Sport Dendermonde dat weer een opperbeste wedstrijd vertolkte en in de eerste set werkelijk verbluffend akteerde in die mate dat de klaasjes na een tussenstand 113 naar een afstraffing gingen (155). Ook de tweede set starten de groen- hemden goed (84), doch ook de bezoekers lieten zich gelden (1010). De spanning bleef in de lucht tot 1212 doch toen liet het geluk de thuisspelers in de steek. Sifrano won met de vingers in de neusgaten (12—15). Ook de twee volgende sets kregen het zelfde scenario. De thuisploeg die aanvankelijk uit loopt, niet kan doorgaan en uit eindelijk in de prangende fasen geluk te kort komt om toch nog te winnen. De derde set werd het 1315 terwijl in de vierde de stand evolueerde langs 6—4 naar 108 en 1313. Sport behaalde eerst de setbal (15 14) doch slaagde er niet in te besluiten. Sifrano kreeg het dan op haar beurt, doch faalde eveneens in de afwerking (15 16). Het werd nog 1616 tot uiteindelijk routine en geluk de overwinning naar de bezoekers bracht. Scheidsrechter Breydels was opperbest. KEVERS ST.-NIKLAAS 3 GILVOC DENDERMONDE 2 Een erg entousiast Gilvoc, dat mocht wel na de denderende prestatie tegen Berlare, heeft een goede wedstrijd gespeeld in de St.-Niklase sporthall. Elke ploeg nam een set voor eigen rekening (1115 en 1511) doch dan kende Gilvoc haar klassieke inzinking (154). Dank zij de mooie smashes van een goed spelende Paul Vercauteren en een briljante Erwin Mannaert veroverden de blauw-oranjen de vierde set met 915. De ultieme set was beslist spannend. Beide ploe gen namen om beurt de leiding tot 1010 toen Gilvoc fysisch door de knieën ging, daar en kele spelers onbegrijpelijk kon- centratieverlies kenden en er meer praatwerk dan wel volley bal van maakten. Het is noch tans duidelijk dat de bezoekers beduidend op de goede weg zijn. Dit moet nu gekonkreti- seerd worden in de eerstvol gende wedstrijden alhoewel we vrezen dat het in gestalte wel bevoordeligd Oltisj Bazel wel een te zware brok zal zijn voor de moedige St.-Gillissenaars. 2e Provinciale B ST.-LAUREINS 3 KANGOEROES AALST 2 Deze nipte nederlaag van Kan goeroes Aalst mag wel als de verrassing van het week-end beschouwd worden. St.-Lau reins, alhoewel geen hoogvlie ger, mag wel geducht worden voor eigen publiek doch dat de rood-witten er met een neder laag zouden bedacht worden was werkelijk niet te voorzien. Het begon trouwens erg goed voor de bezoekers die onmid dellijk uitliepen tot 513. De thuisreactie was verbluffend. In een ruk zorgden de plaatselij ken voor een 1413 stand die na enkele balwisselingen nog in extremis werd tenietgedaan (1416). Enigszins verwittigd speelden de Kangoeroes hun gewoon spelpatroon verder en kwamen onder impuls van aVn Caeienbergh en De Rop op 815. Toen begon het Aalst was weer zonder veel tralala op 513 gestevend en liet de thuisspelers wat punten bijwin- nen. Op 1313 was het achter al te laat (1513). De volgende sets waren niet voor hartlijders. Gelijkopgaand naar de top evo lueerde de stand langs 66, 1010 en 1313. Het werd 1614. De aalsterse aanhang dacht tijdens de ultieme set dat het toch nog in orde kwam. Bij de kampwisseling bedroeg de stand 38 alhoewel St.-Lau-" reins wel onmiddellijk even kon milderen (69). Ondanks hard nekkig bezoekend verweer kwam de grensploeg tot 1313 en duurde het nog meer dan vijftien minuten vooraleer het 1816 werd. Voor de Aalste- naars komt deze nederlaag wel zeer ongelegen. De andere ti- telpretendenten verloren inder daad NIET en nemén nog meer afstand van Kangoeroes Aalst. In de B-reeks is nochtans nog alles mogelijk. Afwachten wat we voor Nieuwjaar nog allemaal meemaken. 3e Provinciale LEEUWERIK LEDE stond voor een zwaar week-end. Zondag morgen werd er gespeeld tegen Vivo Oostakker, een niet zo on belangrijk treffen voor de kom petitie terwijl amper enkele uren later VK Aalst, vierde na tionale, op bezoek kwam voor de 1/4 finales van de Beker Firma Adec - De Voorpost. Lede heeft het niet zo slecht gedaan. Het won namelijk de eerste wedstrijd tegen de Gen tenaars met 31, na een wed strijd die heel spannend werd betwist. De eerste set had Lede genoeg aan een 70 voor sprong om met 1510 te win nen, alhoewel de bezoekers even de neus aan het venster hadden gestoken (106). Lede dankt haar overwinning aan de come-back in de tweede set toen een 27 en 1014 achter stand op het nippertje werd genivelleerd (1614). Delannoy sleepte met een gepaste ser vice de beslissende punten uit het vuur. Oostakker zou nochtans een verdiend tegenpunt scoren toen Lede een 22 stand niet kon uitbouwen en op 29 werd ge plaatst. De inspanningen om terug te komen (1111) kropen uiteindelijk in de kleren (12 15). De vierde spelbeurt heeft Lede de beslissende punten met een goede service ge- scoort. Het stond 1414 en dat is er (soms) niet veel meer dan is er (soms) niet veel meer nodig Oostakker kon zich niet zo ge makkelijk neerleggen met de nederlaag en legde klacht neer tegen scheidsrechter Moens. Een kinderachtige en belache lijke daad die trouwens niet in het minst kans tot slagen heeft. Het reglement terzake is trou wens duidelijk WICHELEN heeft weinig in de pap gebrokt tegen Vravoren Vrasene dat met 03 won. Van der Linden was afwezig wegens ziekte terwijl de heroptredende Mark Temmerman een goede wedstrijd vertolkte evenals trouwens Erik Schoot. De laat ste set was snel gespeeld want nadat de bezoekers onmiddel lijk de kloof hadden geslagen (08) kon Wichelen nog moei lijk bijbenen. Setstanden 9 15, 10—15 en 7—15. KUKLOS AALST won verras send van VK DENDERMONDE. Zonder Van Syngel (ziek) en Van Geirt (geschorst), dat nochtans de eerste set in de wacht sleepte (1115) doch daarna werd gedomineerd. Werner De Wilde speelde aan vallend een goede partij, daarin bijgestaan door Luc Ongena Ook het goede coachwerk van Guido De Pessemier mag ver meld worden. Setstanden 11—15, 15—6, 15—10 en 15—11. SPRINGBOKKEN ZELE verloor van Elversele met 30 Punt. DAMES 1e Provinciale GILVOC DENDERMONDE 2 EGMONT ZOTTEGEM 3 Tot 12 werd de wedstrijd sportief betwist doch toen de bezoeksters reeds aan een for maliteit ging denken werden ze verrast door een plaatselijk team dat uitstekend geleid werd door Jenny Melis (ex-Lin keroever Antwerpen). Toen kwamen de katten op de koord. Het ging zelfs zo ver dat scheidsrechter Calis een ogen blik dacht de wedstrijd te moe ten schorsen omdat de meeste bezoekende speelsters, waar schijnlijk in een drang naar ho ger iets wat ze op sportief gebied waarschijnlijk niet meer zagen zitten bijna bij ref Calis op de stoel klommen. De vijfde set ging Zottegem weer wat aan volley denken en werd het 1015. Permentige vrouw tjes, als U "t ons vraagt. Set standen 11—15, 15—11, 12— 15. 15—13, 10—15. KLASSEMENTEN 1e Prov.1. S. Destelbergen 15; 2. Rodenbach Ledeberg, Kuhlm. Zelzate en Margos Gent 14; 5. SSJ Hemel veerde- gem, Hades Temse, Juvenes Zele 12; 8. Spectr. Moerbeke 11; 9. Gentse en Egm. Zottegem 10, 12. St.-Amandus Gavere 9. 2e Prov. A1. Adec Baasrode en Hyg. Stekene 16; 3. Sifr. St.- Niklaas 14; 4. Jevok Mariakerke en Okee Wachtebeke 13; 6. O. Bazel 12; 7. WS Mariakerke en Berlare 11; 9. Gilvoc, Sport Dendermonde 9; 12. N. Nieu- werkerke-W. 2e Prov. B 1. V. Vosselare 15; 2. Ajax Aaigem, COC Ronse, V. Appelterre 14; 5. Kuros Zulte, St.-Laureins, Kang. Aalst, Vdk Lovendegem 12; 9. Atom Den- derhoutem 11; 10. A. Waar schoot en Winnik Denderwin- deke 10 12. Gr. Steenhuize 8. 3e Prov. B 1. Cactus De Klinge 16; 2. Vr. Vrasene en P. Krui- beke 15; 4. Elversele 14; 5. VK Dendermonde 13; 6. Lede en Vivo Oostakker 12; 8. Spring- bokken Zele en N.S. Sint- Amandsberg 11; 10. Kuklos Aalst 9; 11. Wetteren en Wi chelen 8. DAMES 1e Prov. 1. B. Watervliet 16, 2. G. Grotenberge 14; 3. Egm. Zottegem en M. Erwetegem 13, 5. S. St.-Gillis-W. en V. Oude naarde 12; 7. JW Wetteren 11; 8. G. Dendermonde 10; 9. Excl. Ronse en Logeen Gent 9; 11. Kabaz Bazel en VC Beveren 8. Beker Firma Adec - De Voorpost 1/4 finales Weinig appetijte'ijke weds rijd die door de wind en regen weinig genietbaar werd gemaakt. De bezoekers spee/den heel noncha lant doch slaagden er nooit in het tempo derwijze op te drijven dat de plaatselijken zich aan ongrijpbare bal'en gingen vergapen. Nadat het 02 was geworden liep Lede uit tot 81 en slaagde er in deze voorsprong tot het einde te bewaren. Ook de vierde spelbeurt wilde Lede van geen afweten horen en stevende dap per met grote broer mee de hoogte In. Hef werd ze/fs 1110 doch toen kwam de weerbots van de in de voormiddag gespeelde kompetitiewedstrijd. Aalst liep door om te winnen me. 1215. Setstanden 1115, 1015, 1511, 12—15. LEDE Coppens De Landsheer Beelaert Huylebroeck Van den Berghe Korte Triest De Lennoy Nijs. VK AALST De Wageneer De Pessemier De Pie; re schae t Philips Van Mossevelde; Philips M. Terugronde 18 december te 19.30 u. In zaal VTI te Aa/st. Bijl Res- GDP Ondanks het feit dat Avanti Lebbeke haar fanionploeg uit de kompetitie terugtrok wegens spelersmoeilijkheden blijft de jeugdploeg heel aktief. Zaterdag speelden de Lebbeekse kadet- ten hun derde trainingswedstrijd in het vooruitzicht van de eerste provinciale kompetitie die begin januari aanvangt. Nadat reeds werd verloren tegen Kuros Zulte (30) en Juvenes Zele (30) toog men weer naar het verre Zulte om er Kuros in eigen vesting te bekampen. Er zit zeker vaart in het ploegje van trainer Ronny Van den Broeck dat de eerste set op 1113 bleef hangen om te verliezen met 1513 en de volgende beurt zelfs een opstopper kreeg (153). Dat kwam wel even aan want de lebbeekse jongeren gingen nu beter de receptie verzorgen zodat de stand werd gemildérd (715). De langere trainings periode van de thuisploeg zou tenslotte de bovenhand halen met 155. De lebbeekse miniemen verloren met 30 (1513, 15—7, en 15—5). Avanti Lebbeke speelde met Spruyt, Hofman, Coppieters, Pieters, Van Gucht, Van der Meeren, Costers, Beerens Luyten, Jan Luyten en Rene. GDP Even uw aandacht Zondagmorgen komt leider Hygiena Stekene op bezoek bij de Sporters uit Dendermonde. De rood- witten hebben de afgelopen weken reeds enkele goede prestaties geleverd doch bengelen nog steeds achteraan de rangschikking. Er dient drin gend wat gedaan doch of dit zondag zal gebeuren blijft een open vraag. De bezoekers die vooral teren op de klasse van Pince vormen inderdaad een goed geheel, waartegen de thuisspelers norma liter wat tekort zullen komen. Een set zit er natuur lijk wel in, alhoewel... (Gevangenis Dendermonde, St.-Jacobsstraat 26, Dendermonde te 9.30 uur). 'oor trui leur at n d< de K P f MARIABURG 0 VK AALST 3 lijkl Als men de setstanden van deze wedstrijd even bekijkt koi het wel even raar over te moeten horen dat deze wedstrijd gefopi kruid werd door één uitsluiting (Claeys zat op de invallersbanfc en kreeg geel en rood voor een opmerking), geel omdat scheidskna rechter Janssens achter de raadselachtige glimlach van Ronnt Lauwers ironie bespeurde) en achtereenvolgens geel en rooaujs (coach Sneyers wegens negeren van eerder eenzijdige instruct^ ties). Gelukkig gebeurde er nog dat want veel hebben de VKf jongens anders niet achter gelaten. Slechts tijdens de eerste set speelde Mariaburg neg mee slaagde er in van 814 naar 1315 op te rukken. Ze kwamei echter te kort om te zegevieren De volgende sets waren eer richtingsvolley met 315 en 515 als resultaat. Zedenles vai het verhaal als de spelers voor geen sensatie zorgen moet dl scheidsrechter er maar voor zorgen Te informatie nog even dit enkele weken geleden zorgde een scheidsrechter voor he wat beroering tijdens de wedstrijd Rapid St.-Niklaas - Olva Asst broek (derde nationale) door er te pas en te onpas met drie gel en evenveel rode kaarten te goochelen. Het geheel gaf et kloneske indruk. Die scheidsrechter was toen ook een zekei heer Janssens... dezelfde Volgende wedstrijd zaterdag 7 december te 17 u Dilbeek VK Aalst GDI Op donderdag 12 december te 20 uur ontmoet de Belgische NJ tionale volleyploeg de japanse Landskampioen She Netetsu tr Gent in het Sportpaleis. De inrichters, de Oost-Vlaamse afdelinj van de B.V.B.. zijn niet aan hun proefstuk. In 1971 was Fuji f gast in de sporthall van Merelbeke waar een 2C00 tceschouwci een gladde wedstiijd zagen Genoodzaakt een grotere zaal te hebben keek men eind 1971 naar het Sportpaleis te Gent voor de ontmoeting met de iapans| nummer 2. 3.500 toeschouwers zagen weer een belgische zegt met 3—1 Netetsu, de toekomende tegenstander van de belgische ploe£— is echter niet de eerste de beste. Het telt vijf Japan-international len in de rangen die onlangs een zwaar wereldkampioenschap te Mexico betwistten. Zij beschikken daarbij over de beste blok' ker en beste aanvaller van Japan. Onze nationale ploeg werd door de trainers Nicolau en Vlé minckx reeds vrijgegeven en bestaat uit Maes, Huybrechts, Mol-„ Go'mmeren. Poosen, Van Rie, Ronge, Ptas Vermeire, De Bos- scher, Moreels en de jonge Ibis-Kortrijk vedette Jan Van Gheluwe, w De wedstrijd wordt geleid door het duo Werner Callebaut (flooëjn. onlangs de wedstrijd Avanti Lebbeke - Gilvoc Dendermonde voorvc de beker De Voorpost) en Van Welden (leidde de finale op ds, e vorige Olympische Spelen). Er zijn op het ogenblik reeds een 2500 kaarten aan de mal' gebracht zodat alles laat voorzien dat het streefcijfer 4000 we' werkelijkheid zal worden. GDI ite DAMES Zaterdag 7 december 15.00 Vravoron Vrasene Adec Baasrode P. Vercauteren 15.00 Juvenes Zele Moerbeke De Cae 19.00 T. HammeBerlare Vermeere Walter 19.30 Pardaf Kruibeke VK Aalst Van Reek Fr. Zondag 8 december 11.00 lnco Beveren Gilvoc Dendermonde Smet Guido HEREN Zaterdag 7 december 15.00 Kangoeroes Aalst Atom Denderhoutem De Ville 17.00 Gev. Geraardsbergen Juvenes Zele Vekeman-De Winter 20.00 Jevok Mariakerke Adec Baasrode Massart Frans 17.00 Gilvoc Dendermonde Oltisj Bazel Van Neer Zondag 8 december 9.30 Hygiena Stekene Sport Dendermonde Bourdin -2 rke 10 30 Springb. Zele V. Oostakker Gilb. De Pauw t 10.30 VK Dendermonde— Wichelen De Ville .,rt, 10.30 N.S. St.-Amandsberg— jj°[ Leeuw. Lede Struyve 11.00 Kukl. Aalst—V Wetteren Van Hove do Ive G D ife De baskettende dames van Aurora Zele door Woluwe uit de beker gewipt toch goed gehumeurd^ (JCl

De Voorpost | 1974 | | pagina 18