Weekblad van Dender - Dunne - en Seheldestreek (ARNAVAIKWISINZET VAN AALSTERSE LOIDAOEN ZWART» R. Vergeylen en Zoon VERGEYLEN laar gaan we dan ITERKOMMUNALE KWIS 74 TE MOORSEL. IET MEDEWERKING VAN DE VOORPOST» SPAARIDEE DE BIOLLEY: EEN LANGDURIG «MISVERSTAND»? De Voorpost VRIJDAG 6 DECEMBER 1974 - 27e JAARGANG - NR. 4716 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DECUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DECUYPER PR. 115692 (De Cuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053/70.41.19 Jaarabonnement 750 F Halfjaar 375 F Trimester 190 F EDITIE AALST Als het om bont gaat Molenstraat 58-60 9300 Aalst ge-1 zie je dan maar weerOp gevaar af voortaan in de Aalsterse kontreien te jeten schipperen als driewerfgetikte dompelaar die zijn karnavalschuit onrijp iaat en raren, verklaren wij hier (even kuchen om de stilte te laten horen): Aalst-Karnaval ?5 voor geopend. Welke entoesiaste, kille, meewarige, liefelijke piepende of kkeiende stamelende reaktie we hierdoor ook mógen uitlokken. Wat voor tonelen n in zwijm vallende stervelingen (nooit moe altijd dorst), van Riodejaneiroallures teen dorpsstad, van bierpomphouders met dikkewal-ogen, van leverspecialisten -jT stede die bij hartspecialisten te rade gaan, van andermans zonder centen en jenmans met houten kop(zelf aan te vullen). Zou het ons niet bijzonder lastig __llen de kolommen voor een keertje te vullen met wat er wel te gebeuren staat, dan ig je in dergelijke momenten zelfs onze werklust niet overschatten. De wagen niet voor de paarden spannen leerden we en we zijn de steller van dat gezegde voor een keer erg dankbaar omdat hij ons een ekskuus en stof voor een paar maanden aan de hand doet. Waaruit de snuggere lezer zo meteen kan besluiten dat we in ieder geval onze goeie voornemens nog niet hebben afgelegd en van plan zijn om tot spijt van wie het benijdt, weer maar eens volle karnavalpetrol samen te tikken. Als we er nu nogbijnemen de veiligheidsgordels effe ad rem aan te snoeren dan weet je in de kortste keren wat ons tot bovenstaande nonsens-uitspattingen dreef: de karnaval- kwis die aan zijn tweede uitgave toe is. Een doodgewone kwis, niet zo groots opgevat, en toch gewoner dan de andere evenementen. Wij kunnen voor de belang rijkheid ervan slechts aanduiden dat karnaval 1975 er van start mee gaat. Zachtje saan nog weliswaar, maar het komt allemaal wel voor de bakker. J jn we vorig jaar na een par- 5 lusterbengelen in een van drankhuizen rond de Hout- rkt in dit eigenste blad als :e mening te kennen gaven de inrichtende buurtge- enschap (Park. Watertoren, jtmarkt) het allemaal wel had uitgedokterd maar dringend naar ruimere be- idheid en ruimten moest de oergezellige kwisronde sen de karnavalgroepen, ten we al dat dit zou gebeu- De eerste uitgave van het navalspel kende immers bijval dat er niet veel an ders opzat. Dit jaar dan ook prompt overgeschakeld naar een weliswaar op hetzelfde stramien uitgeborduurde, grootser opgevatte vraag- en antwoordavond. In de eerste ronde traden Noig, de Plezante Tritten, de Krak ken en de Schramoeillekrab- bers in het strijdperk. Om nog even het vorig jaar uitgeteste spelschema uit de doeken te doen: iedere ploeg krijgt om beurten een keurig verpakte lerdag 14 december wordt een feestdag voor de gemeente Moorsel. die dag zijn in de feestzaal van het Klooster vijf andere gemeenten gast voor de Interkommunale Kwis tussen de gemeenten irdegem. Essene. Hekelgem. Herdersem. Meldert en Moorsel. :e kwisavond wordt georganiseerd door de gezinsgroep V.O.K. jj'e It medewerking van het gemeentebestuur en het regionaal blad 1e fe Voorpost». I opbrengst van deze kwisavond gaat naar de oude. zieke ea e_ jiandicapte mensen van Moorsel. vragen werden samengesteld door: Freddy De Schrijver: nerlands. Geschiedenis en Algemeen; René Ghijsens: Toerisme. Igische politieke Geschiedenis en drie aktualiteitsvragen; Paul .p jn Rossem; Aardrijkskunde. Schilderkunst. Muziek en Hersen- jnnastiek; Fred Van Biesen: twee sportvragen en twee vragen over streek. Robert Mannaert staat in voor het welslagen van de kktische proeven en de algemene leiding berust bij Fred Van ,'sen. Het geheel wordt verzorgd door de leden van de gezinsgroep O.K. RSPRUS persprijs geschonken door het medewerkend blad «De Voorpost» tt naar de ploeg die de subjektieve proef wint. De punten voor de bjektieve proef worden toegekend door de zes burgemeesters die in jury zullen zetelen. juryleden zullen tevens worden uitgenodigd: E.H. Pastoor llant en de heren Redant Oscar en De Meersman Frans, de subjektieve proef komt het er voor de deelnemende ploegen op gedurende drie minuten een humoristisch toneeltje op te voeren irbij iets typisch voor de gemeente wordt naar voor gebracht. De laten wij over aan de fantasie van de deelnemers. IDS VAN HET PUBLIEK prijs van het publiek kan door iedere aanwezige gewonnen ffden. tenminste wanneer hij zijn kans waagt met de pronostiek op ikwis. Er zijn talrijke waardevolle prijzen voorzien voor deze inostiek. U hoeft enkel de juiste uitslag van deze kwis in te vullen een daartoe aangeboden kaart. ERKWUZE ploegvcrantwoordelijkcn worden in de zaal verwacht te 19.30 uur, int dan reeds zal de lottrekking doorgaan. Deze lottrekking is balend voor het ganse kwisverloop. Deze lottrekking bepaalt de pikking van de ploegen in de zaal, de rangorde voor het uitvoeren jide til rouge (een van de praktische proeven) en van de subjektieve lef en eveneens voor het aanduiden van de scheidsrechters. De egleiders worden verzocht vooraf een lijst op te maken van hun legleden met naam en adres. Onderaan deze lijst dient de naam i de dertiende man die zal fungeren als scheidsrechter vermeld. tWUSMATERIEEL bewijsmaterieel zal beroep worden gedaan op bekende werken de Standaardencyclopedie. Winkler Prins en het Van Daele- ordenboek. Voorde aktualiteits- en sportvragen dienen wij ons te 'oepen opdagbladen. Voor streekgeschiedenis houden wij het ook een algemeen bekend werk. Er zijn natuurlijk een paar vragen arvan het antwoord in geen van genoemde werkei\ is te vinden, in 'x gevallen beslissen de door de jury vooropgestelde bronnen. Er g steeds klacht worden neergelegd bij de jury mits betaling van 50 nk, deelnemers rekenen op een grote schare supporters uit hun neente en de inrichters rekenen op de sportiviteit van alle iwezigen. t zaterdag 14 december in de turnzaal van het Klooster te Moorsel !0 uur stipt! FRED VAN BIESEN De karnavalkwis, de quasi officieuze kamavalinzet.(lb) Jarenlang gaan wij reeds gebukt onder het stupiede gebruik dat er rond Kerst- en Nieuwjaarsdag kaarten moeten worden geschreven. Met angst in het hart zien wij de periode tegemoet, waarin wij de aloude lijst moe ten bovenhalen waarop alle goede en minder goede vrienden, alle oude kennissen van leger en school fun geren als mensen die recht hebben op een wenskaart. De naaste familie sturen wij al een hele tijd geen wen sen meer die zin wij zo wel af en toe, zodat zij ervan overtuigd zijn dat wij hen een goede gezondheid en veel geluk toewensen. Dit jaar maken wij echter een eind aan de zinloze ge bruiken die ons verplichten om elk jaar vele honderden franks aan statuskaarten die moeten immers de afstraling zijn van uw persoonlijkheid en dus niet van de goedkoopste zijn en aan postzegels die onder tussen 6,50 frank gaan kosten, te kopen. Degenen die geen antwoord van ons krijgen zijn dus verwittigd. Volgend jaar zullen zij derhalve ook geen wensen meer aan ons sturen en is er weer wat bespaard. Het is te idioot om mekaar om reden van beleefdheid en goede wil de duivel aan te doen en de centen uit de zak te kloppen. MARC DE BACKER vraag te beantwoorden. On derwerp is en blijft uiteraard al les wat van ver of nabij iets met de voorbije gloriedagen ons al ler karnavalstede te maken heeft. Na vier woordvragen gaat het o zo klare licht even tjes het hoekje om, kwestie van de dia's beter te kunnen beglu ren en aldus de vijfde respek- tievelijk tiende vraag naar de ajuinen te antwoorden. Alhoe wel het spel ernstig wordt ge speeld kunnen we ons toch niet van de indruk ontdoen dat het daar niet in de eerste plaats om gaat. Misschien alleen maar een gelegenheid zoeken om zo snel mogelijk met de hoogda gen van start te kunnen gaan. Voor ons niet gelaten. Terzake Met Miel den theer mochten we vorige vrij dag dus de eerste ronde mee maken. De ploegen kent U reeds. Zal iemand pardaf val len als we daaraan toevoegen dat Frans Wauters als kwis- master het geheel in goede en sportieve banen leidde. Ver klappen we maar heel snel dat hij loldeskundig wordt geassis teerd door Keizer Kamiel, Gas ton Van Den Hauwe, Albert Verbestel (jaja, 't Catchouken is er bij), Herman Louies en Wil liam Boulembergh. Samen he- Wie over de gronden De Biolley en de aldaar voorgenomen sociale woningbouw door enerzijds maatschappijen ais Dewaco en Goedkope Woningen en anderzijds de stad Aalst, schrijft, verzekert zich van boze brieven. Eén van beide partijen is steeds ontstemd; de standpunten van het Aalsters stadsbestuur en van Goedkope Wonin gen in de persoon van oud-minister Moyersoen liepen tot op heden niet steeds parallel, wat de nodige schokeffekten teweegbracht. Na het stadsultimatum aan Goedkope Woningen waar al of niet deelname aan de woningbouw op de Biolleygronden vooropgesteld werd dat verstreek per 15 no vember jl., werd het even windstil. De deelname van Goedkope Woningen aan het projekt na prijsverlaging van de bouwgrond zit er na heraangeknoopte kontak ten opnieuw in. Gaat de redelijkheid het halen op de halsstarrigheid? Onze medewerker J.P. De Lamper maakte voor U even de historiek door van dit langdurig «misverstand». Zie pagina 3. (jv) schrijve omgeving van 9 fe bruari. Kamavalzondag. Of je nog iets van ons hoort. Tja ANDRÉ HEYVAERT ten ze mijnheer de jury. Als we het nu ook nog aandurven in enkele zinnen de ploegen voor te stellen dan kan het spel be ginnen. Noig, baardige barden met een voddepop die de eer ste schifting wonnen maar dat zullen we straks zeggen. Nieuwe gezichten en wat voor een, met de Plezante Tritten: een vrouwelijk gezelschap. De Krakken, wat zullen we daar van vertellen. De Schramoeil- lekrabbers met aan het hoofd een Aalsterse prins (in de vlucht ook nog Oostvlaamse geworden). Van de wedstrijd zelf moeten we schrijven dat de vragen niet zo archi-lastig waren maar toch genoeg om er weinig van te weten. Als buitenstaander natuurlijk en vermits Niet- Aalstenaars toch in de ko mende maanden Aalst als de pest ontlopen wordt het ple zant. Dan maar de uitslag. Noig baarde zeven punten samen en dat bleek voldoende voor een finaleplaats. De Krakken en de Schramoeillekrabbers bereikten samen de kaap van twaalf, voor elk de helft. Schif- tingsvragen juist beantwoord door laatstgenoemden. De Plezante Tritten droegen de rode lantaarn, waar hebben we dat nog gehoord, met 2,5 pun ten. Vermits we onthielden dat in dit landeke iedereen gelijk is voor de wet, sommigen wat gelij ker,, zeggen we niks. Alleen dat de volgende ronde in 't Apostelken wordt gespeeld en dat we d'r heen trekken. Zullen er zijn en meespelen: de Des- tereirs, de Pikante Kastaars, dekenij Koolstraat en de Kor- nissesloipers. Samen met de karnavalisten aller windstreken hopelijk. Vermits het al te lastig is nog eens helemaal te herle zen wat we in de voorbije tien minuten uit de vingers lieten glippen roepen we met luider stemme, op gevaar van herha ling, daar gaan we dan. Tot in der eeuwigheid, zegge en NEGENTIG DAGEN RESPIJT VOOR GROOT AALST Minister van Binnen landse Zaken de h. Mi chel, een doordrijver, maakte de reeds eerder in de pers verschenen fu sieplannen, officieel be kend. Oost-Vlaanderen wordt netjes van 241 tot zestig gemeenten gereduceerd. De fusie gaat er blijkbaar met de grove borstel door, wat niet overal even welkom is. De kombinatie Aalst met Denderleeuw, blijkt nergens in goede aarde te vallen, zeker niet bij de onderscheiden burgemeesters. Burge meester De Bisschop op «Aktueei» dinsdagavond had het over de absurdi teit. De Falluintjesburge- meesters met woord voerder Raymond Uytter- sprot bereikten nog niet de zekerheid dat Meldert, Moorsel, Herderspm en Baardegem niet bij Aalst gevoegd worden. De boze woordenstroom gericht tot diegenen, ook eigen partijmensen, die een Aalst met de Failuintjes erbij, vooropstellen, zal van die zijde dus voorlo pig wel nog niet ophou den. Haaltert blijkt wel be ter in zijn pogingen te sla gen om het stuk van Ter joden over de spoorweg te naasten. Afwachten wordt het nu. De gemeen ten krijgen welgeteld ne gentig dagen om uit voerig te palaberen over het wel en wee van de fu sieplannen, en bezwaren en tegenvoorstellen in te dienen. Wie niks zegt ge eft automatisch zijn goedkeuring. Beknopt hieronder nog eens de voorstellen van Binnenlandse Zaken: AALST: Aalst, Dender leeuw, Erembodegem, Gijzegem, Hofstade, Id- dergem, Nieuwer kerken, Welle. Grenskorrektie: min het gebiedsdeel van Erembodegem gelegen ten zuiden van de spoor weg Denderleeuw - Zot- tegem. Varianten: 1. Den derleeuw: Denderleeuw, Iddergem, Welle. 2. Aalst: Baardegem, Erembode gem, Gijzegem, Herder sem, Hofstade, Meldert, Moorsel, Nieuwerkerken. MOORSEL: Moorsel, Baardegem, Herdersem, Meldert. Varianten: 1. Aalst: Aalst, Baardegem, Denderleeuw, Erembo degem, Gijzegem, Her dersem, Hofstade, Idder gem, Meldert, Moorsel, Nieuwerkerken, Welle. Grenskorrektie: min het gebiedsdeel van Erem bodegem gelegen ten zuiden van de spoorweg Denderleeuw - Zottegem. 2. Aalst: Aalst, Baarde gem, Erembodegem, Gij zegem, Herdersem, Hof stade, Meldert, Moorsel, Nieuwerkerken. LEDE: Lede, Impe, Oor- degem, Smetlede, Wanze- le, Grenskorrektie: plus de wijk «Papegem» van de gemeente Vlierzele.

De Voorpost | 1974 | | pagina 1