Opnieuw twee overwinningen Goede uitslagen op zware omloop Puik pupillentrio Zondag veldloop voor dames te Grembergen Aalstenaars Van Herzele, Van Nieuwenhove en Kiekens op podium Ereplaats voor AC Zele atleten Robert De Palmenaei te Denderhoutem Bij A.C. Lebbeke Bij A.C. Baasrode Bij A.C. Denderland 23e internationale veldloop van A.C. Erembodegem Atletiekkern Overmere A.C. Uitbergen A.C. Denderland 20 Gilbert Van der Meersch (73) en Jos Verstappen (76) jonge maar flinke atleten van A.C. Lebbeke. (C) Pa Lemmens heeft niet alleen zonen-renners er zijn er ook die aan hardlopen doen. (C) Dat ook op de veldloop te St-Maria-Aalter de modder de voor naamste tegenstander van de atleten was, zal zeker niemand verwonderen. De Baasroodse atleten behaalden er de volgende uitslagen in de 1e reeks pupillen een 9e plaats voor Luc Van De Voorde. In de 2e reeks werd Benjamin Van Riet 6e. Bij de miniemen behaalde Guido Debusschere de 27e plaats, Danny Van Assche werd 29e. Bij de kadetten behaalde Erik Van Assche een prachtige ereplaats. Bijna gans de wedstrijd liep hij in 2e posi ie, maar wanneer op 100 m. van de meet, de atleten nog over een beekje dienden te springen, belandde Erik weer op zijn gekwetste hiel, en kon hij niet meer aan hetzelfde tempo verder lopen. Erik werd 5e. Op de 33e plaats vinden we Raul Debusschere en als 47e Mare De Boeck Bij de scholieren kon Marc Van De Voorde ditmaal toch het na gestreefde doel bereiken. Ge durende 2/5 van de wedstrijd volgde hij in 2e positie, nadat in het begin van de wedstrijd 4 atleten zich hadden afge scheiden. Bij halfwedstrijd zet te Mare zich op kop van het leidersgroepje en door het tem po op te voeren liet hij de an- dere drie in de steek Mare be reikte tenslotte met 30 m voor sprong de aankomstliin en be haalde alzo zijn 1e overwinning van het seizoen. Bij de seniors bevond Laurent Vranken zich ditmaal wel vooraan in de start, hij eindigde ook heel wat dich ter dan we van hem de laatste tijd gewoon zijn. Laurent kon zelfs, naar gelang de wedstrijd vorderde, nog enkele plaatsjes inwinnen en kwam uiteinde lijk als 5e over de witte kalk- lijn. Ook Piet Roels behaalde weer een voortreffelijke uitslag en onderstreepte, met een 12e plaats, zijn huidige conditie. Ook Georges Vlaeminck en Gilbert Van Den Bossche ein digden nog vooraan, zij werden respectievelijk 24e en 26e. Jean Van Der Vreken sloeg een paar wedstrijden over en trainde er eens duchtig op los. Jean boekte dan ook heel wat winst en eindigde nu al middenin nl. als 43e. Etienne Gossens liet eveneens een goede indruk, voor zijn 2e wedstrijd, hij werd 44e. Erik Goossens klopte in de spurt Remy De Swaef, zij werden resp. 65e en 66e. De seniors behaalden opnieuw de 3e plaats in het clubklasse ment. Ook te Dilbeek waren er Baasroodse atleten aan de slag. Aangezien de omloop in het gemeentelijk park gelegen was was er wel niet zoveel modder, maar de hellingen die er in voorkwamen waren zeker niet van de poes. Reeds van bij de start nam ouis VaruSpitael de bende op sleeptouw. Tot half wedstrijd duldde hij het gezel schap van R. Monseur (Brab.- Wal.), maar dan begon Louis aan een soloren en bereikte met 12" voorsprong de eind meet, meteen zijn 4e overwin ning van dit seizoen. Ook pnze andere twee vertegenwoordi gers behaalden een prachtige uitslag, we mogen er zelfs aan toevoegen dat ze zich ver over treffen. Frans Van Daele liep na enkele honderden meters nog steeds middenin de groep maar wist tenslotte toch be slag te leggen op de 9e plaats. Alfons De-Block wist zich met een allesgevende spurt de 20e plaats toe te eigenen. Door die gcede uitslagen is het dan ze ker geen wonder te noemen dat de 1e plaats werd behaald in het clubklassement en dat verdient zeker nog een dikke proficiat aan deze drie atleten. Zondag 8 december nemen de dames deel aan de wedstrijd te Grembergen. G.D.P. Zondag was AC Denderland naar het Mechelse gereisd waar werd deelgenomen aan de veldloop te Wespelaar. De omloop was biezonder lastig en sommige atleten moesten het dan ook laten afweten. Zo kon Pierre De Troch het wel een paar ronden uithouden, maar moest dan wegens krampen de strijd staken. Ook Michel De Saedeleer die naast zoon Eric aan de start ver scheen moest na een paar ronden door het water ploeteren er uit. Veel te lastig verklaarde achteraf de Oudegemse beroeps militair die woorden van lof over had voor de moedigen die de wedstrijd uitliepen. Eric De Saedeleer leverde weer een puike wedstrijd en Op zondag 15 december is de A.C. Erembodegem aan zijn 23e veldloop toe. Deze zal op een licht gewijzigde en meer overzichtelijke omloop wor den betwist. Nu ook is deze veldloop internationaal getint met een grote buitenlandse bezetting. Uit Duitsland ver wacht men alleen al om en bij de dertig veidlopers aan gevoerd door Philipp Lutz en Leinbach. Engeland wordt ver tegenwoordigd door Harrison en door de in België verblij vende Tim Johnson die on langs nog Eric De Beek ver sloeg. Uit Nederl. verwacht men een 28 atleten sterke delegatie met o.m. de pittige Vonck. Van Belgische zijde hoopt men op de deelname van Eric De Beek, Mare Smet winnaar van vorig jaar Vaes, Pollet, Van Holsbeeck, Grillaert. Er is een selektief parkoer uitgestippeld in de omgeving van het voetbalter rein. Het bestuur met ere voorzitter L. Cammu, voor zitter G. Verbrugge, alg. voor zitter dhr. Van de Wiele, se- kretaris N. Huion, O.-voorzit- ter Fr. Van Wezemael, pen ningmeester J. De Geyndt en de leden R. Ghijsens. G. Van Geert, H. Roelandt, P. Filips, T. De Geyndt, G. De Moor, J. De Cuyper en J. De Smet hebben voor een fantastisch bedrag aan naturaprijzen ver zameld waaronder talrijke waardevolle. Voor deze 23e uitgave die uiteraard de grote massa naar de omgeving van de Dender zal lokken worden ook talrijke veidlopers ver wacht. Ook de T.V. zal van de partij zijn. Eerste start om 14 uur. mocht op een verdienstelijke 25e plaats terugblikken. Het duel Taminau, De Mey werd nu op overduidelijke wijze gewonnen door Luc wat u goed kunt opmaken uit de cijfers, 41e en 62e. Ook Omer Vercammen was tevre den met zijn 84e, terwijl Moens nu te midden in de uitslag staat als 99e A Heu- ninck was er ook, de vete raan liet nummer 124 opte kenen eh De Brandt kreeg nog de 144e prijs voor Van Limbergen 149 en Van Dam me 156. Bij de juniores was er slechts één deelnemer, het was de Grembergenaar Ivens die na een goede wedstrijd als 37e door de finish ging. Ruddy De Troch was de bes te bij de scholieren in club verband dan gezien waar hij 60e werd voor een wel moe dige Verbeke 77e, die Mathijs 81 en de Maersschalk 82 ach ter zich liet. Soetewey begaf ook niet en werd nog 90e Nogmaals De Troch vooraan bij de kadetten, het was nu René die het peleton aan voerde waarin nog drie Den- derlandjongeren liepen De Troch werd 34e wat niet slecht is; Hofman 52; Van Hoeymissen 72 en Heyvaert 79, verdienen eveneens een vermelding Beste miniem werd nu Van Den Bossche, terug op een ereplaats in deze zware wedstrijd, hij werd 5e, in dezelfde reeks liep Van Beveren (11) ook een verdienstelijke plaats en volgden De Man 32 en De Smedt op de 39e plaats. In de andere reeks kon E. Ver cammen zijn voordien gele verde prestatie niet herhalen, daar hij verkouden aan de start verscheen, maar toch niet verder dan de 12e plaats zich liet verdrummen. Broer Benny deed het beter en won schitterend voor een knappe Schelkens 10, De Smedt 17, De Man 18 en Maeremans kreeg nog een 27e prijs. André Zo starten de Denderland-meisjes zondag te Grembergen. We verklappen U alvast niets nieuws wanneer we zeggen dat de damesatletiek er de jongste jaren met reuzeschreden is op vooruitgegaan, op korte tijd uit de anonimieit is getreden en op slag de kommunikatiemedia achter zich kreeg. Veel inkt vloeide reeds over het probleem of veldlopen al dan niet 'n gevaar be tekende voor de voorbereiding van een behoorlijk atletiekseizoen. Voorstaanders van het veldlopen zeggen dat die winterwedstrij- den een gunstige stimulans betekenen om in het „dode seizoen" de oefeningen op een doeltreffende manier door te zetten. treft zullen de atletes uit de omgeving er zeker wel bij zijn. Zo zullen we kunnen kijken naar de ACD loopsters Verbeke uit Oudegem bij de seniores die samen met M.J De Ridder en Maria Eeck- houdt het zullen opnemen tegen Miet Vermeir (Lebbe ke) en de gezusters De palmeneir, een tweeling die de overwinningen op een rijtje lopen. Zij maken samen bij AC Uitbergen het mooie weer, zonder dat we zus Greta mogen vergeten die de toon aangeeft bij de juniores. Neen aan spanning zal het zondag zeker niet ontbreken In de jongere categorie zal Karin Van De Moortele bij de kadetten alvast met nog meer strijdlust, nu het voor eigen volk gaat, deze wedstrijd be twisten, zonder dat we dan ook een De Vriendt of D'Hooms mogen vergeten. Het zal er beslist spannend De ondervinding heeft bewe zen dat deze gelijkkregen en menige vedetten die het in de winter uitstekend doen in de veldlopen, schijnen in de zomer niets van hun fysische konditie verloren te hebben. Het is dan ook niet verwon derlijk dat men de massa at letes die ieder jaar aan de crossen deelnemen ziet groei en. Ook deze populariteit zal men zondag te Grember gen kunnen vaststellen op de veldloop van AC Grembergen een onderafdeling van AC Denderland waar het kruim van de damesatleten op de afspraak zal zijn. De mooie prijzen eraan verbonden ma ken van het geheel iets dat ze zeker niet willen verwaar lozen en wie zou dat de at letes kunnen kwalijk nemen. Voor de bestuursmensen van de Grembergse atletiekafde- ling staat het sein op groen. Voor wat de deelname be- aan toe gaan zondag, rondl het B. Terrein van K.A.V.D.|f waar het voor de clubs vooral om te doen is de wis-! selbeker in de wacht te sle-fit pen. Verleden jaar was het)"! AC Waasland die hem wist»° te veroveren en deze club** zal het moeilijk hebben, hemle' dit jaar te kunnen houden*31 Vooreerst is daar het sterke'ei Vlierzele dat er op gebrancP1" ligt de trofee in handen t#|' krijgen en hun kansen zijr?01 vrij groot, maar ook he*9' plaatselijke AC Denderland zal zich zeker niet onbetuigd1 laten, daar de club als ge-^ heel er sterk is op vooruit-^ gegaan. Dit zou voor voorzit^ ter Van Muylder en zijn P'oeg^ medewerkers een schone bef loning zijn voor hun onbaat-Jr£ zuchtige inzet. Zij hebben damesatletiek in het Dender^ mondse een zekere bekend^ heid gegeven en de cros^,d van AC Grembergen is nu ir|n de omtrek, de enige waar d^n( liefhebbers van de veldloop|n sport de dames eens dooi het veld kunnen zien zwoejor gen. Zit het weer een beetjèl mee, dan krijgen we zondaqd) een sporthoogdag voor dezJo' uitgave van de „Grote prij#te Hof Van Grembergen". Dal eerste start wordt gegeven3'1 te 14 u. (AndreP ne Dat Aalst rijk is aan jonge en beloftevolle atleten is er in de veldloop te Denderhoutem opnieuw uitgekomen. Eens te meer begon het zeer goed bij de miniemen waar Geert Van Herzele zich halfweg de wedstrijd aan de leiding hijste. In de laatste rechte lijn moest hij het echter nog afleggen tegen een Waalse atleet om dan toch een mooie tweede plaats te verwerven. Hans Van den Abbeel en Luc Van der Eecken werden respektievelijk 23e en 24e. In de tweede reeks miniemen liep Erwin Van Nieu wenhove alras in de eerste gelederen om zich aan de leiding te nestelen. Hij begaf echter insgelijks in de laatste rechte lijn en werd derde op slechts luttele me ters van de winnaar. Peter Vijverman (12e), Johan Ver- eecken (21e), Freddy De Boeck (24e), en Bart De Sae deleer (28e) waren minder in hun schik op het vrij modde rige parkoers. Bij de kadet ten zag men al direkt twee Aalsterse truien op de voor grond nl. Herwig Hulsbosch en Jos Coppens Herwig nam resoluut de leiding maar on dervond daarna de weerslag van de opgebrachte inspan ning. Hij eindigde elfde me de ook door het feit dat hij gekwetst was. Jos Coppens gaf de laatste 500 m meer dere plaatsen prijs en werd zeventiende. De niet te bijs ter goed gestarte Danny Kie kens hield echter met een tweede plaats - na een fel le remonte - de Aalsterse eer hoog. Johan De Saedeleer die insgelijks minder goed begon drong nog naar de achtste plaats. Rik Roelandt werd tiende, H. Van der Ee cken vijfentwintigste. Zonder kopman Dirk Van den Berge was Patrick Vonck alweer de beste Aalstenaar. Mits wat meer zelfvertrouwen moet hij in staat zijn meer vooraan te eindigen. Hij werd vijftien de. Dirk Vermeir, slecht ge start moest zich met een twintigste plaats tevreden achten Marcel Van de Keer die onbetwistbaar vorderin gen maakt werd nu vieren dertigste. Geen Aalsterse kopstukken 'bij de juniores waar Louis Cornelis en Ro land Van Keymeulen de beskg et Aalstenaars waren met resfce pektievelijk de dertiende erer veertiende plaats. Edwin Vai^d der Steen werd tweeëntwinjkj, tigste en Merckx vijfentwirv tigste Senior Jef Pollet bleekb zoals nog andere atleten nie^s: in zijn schik in de Dendeiy houtemse modder Uitglifeir dend moest hij meerder» plaatsen prijsgeven om uitje- eindelijk zevende te worderfüi Antoine Palmans die er rota een nijdig spurtje kon uitpem i sen werd achtste Pech voond' Herman Parmentier die wam neer hij in de voorstegelejm deren liep op een steen zij.fol spike stuk trapte en noocf gedwongen de strijd moesb" staken Veteraan Miel Kiej ekens bleek in zijn schik eur slaagde er in deze kategorit een tweede plaats te veiP werven. Hij werd bij de sa® niores zesentwintigste. FraiWl pois Buggenhout (34e) werj1 nu eens niet bedre-gd dooi de gebroeders Coppens di»VV met elkaar duelleerden Dirfft (41e) haalde het van Hedwita (na va| 44e) terwijl De Rooj®k eenenvijftigste werd. De AC Zele meisjes namen deel aan de Vierde Sportivaveldloop te Putte-Grasheide Bij de miniemen (1963) kwamen M Parmen tier (13e), L. Permentier (17e), K. Van Hecke (20e). H De Smet (32e), I. Permentier (34e) tot een goed resultaat. In de reeks miniemen 1962 liep Maddy De Loose een 13e plaats De kadet ten 1961 deden het uitstekend met Bernadette Buysse op een verdienstelijke derde plaats Marleen Christiaens werd 12e, H Dheer 19e en G. Roels 32e. Bij de kadetten 1960 was het Lieve Van Cauteren die voor de beste prestatie zorgde door ook derde te eindigen M. Roels was 26e en Christiaens 30e. Bij de scholieren deden de zeelse vertegenwoordigsters het met een 13e plaats van C. Van Lyssebettens, een 19e van G. Van den Bossche en een 21e van M. Buycso. Bij de juniores was Annie Buyst 20e De jongens namen deel aan de 22e Grote St.-Niklaasprijs te Deinze. In de eerste reeks mi niemen was Johan Van Cleem- put met een tweede plaats de beste vertegenwoordiger. Geert Geerinck (10e), Joris Stilten (13e). Raoul Vehent (14e). In reeks twee werd Hans Van Lvssebettens 2e. Ronny Merckx 22e en Jos Permentier 24e De kadetten haalden de volgende resultaten Raoul De Wild (22e). Marc Van Damme (25e| Luc De Kimpe (40e), Patrid De Maesschalck (43e). F. SaJ rens (56e), Danny Fierens (6oJ R. Van Holewinckel (85e). Clayé (86e) en P Westerlind (95e). Bij de scholieren deed f Schockaert zich in gunstige z« opmerken met een 10e plaatfl J. Van Cauteren werd 25e, I Clayé 66e, R. Van Kerckhovl (70e), J. L'écluse 73e en J* Permentier 80e. Bij de juniorel - liep Luc Van Hecke een zevert de plaats en bij de seniorepl werd Miel Van Hecke 16e. Eu geen De Kimpe (21e), Etiennln Uytterschaut (25e). R. DuchatlW let (79e) en O. Van Migeroi 80e BENL. Veel atleten, veel toeschouwers en vooral veel modder en slijk waren de ingrediënten van de eerste grote oross te Denderhou tem Terwijl sommige van onze jongens een dagje rust namen lie ten de anderen zich niet af schrikken door de grillen van de weermaker en bonden de spikes aan voor een der lastigste crossen uit de geschiedenis. Reeds meermalen waren we vol lof over de pupillenploeg waar over Atletiekkern Overmere be schikt Zondag werd dit nogmaals beaamd door het trio, Willy Baeyens, Guy Buyle en Johan Me- ganck in de reeks 1964. Aan vankelijk zag het er naar uit dat Baeyens de zege zou behalen, want na een snelle start wist hij enkele meters te nemen op zijn achtervolgers. Waarschijnlijk moest hij naderhand boeten voor zijn felle inspanningen en werd hij bijgebeend door Mory, Me- ganck en later door Guy Buyle. Mory won tenslotte voor Me- ganck 2e, Guy Buyle werd 3e en Baeyens 4e. Filrp Buyle kwam ten val en werd 21e. Bij de miniemen 1962 leverde Patrick Van de Sijpe een goede prestatie door als 10e over de kalk lijn te komen. Dany Buyle was geruime tijd in de voorste gelederen op te mer ken bij de kadetten. Naar het einde toe moest hij echter nog enkele plaatsjes prijs geven en kon uiteindelijk beslag leggen op een verdienstelijke 12e plaats. Ronny Oosterlinck krijgt stilaan de goede kadans te pakken en scheen uiterst tevreden met zijn 12e plaats bij de scholieren. Ook Dirk Oosterlinck presteerde flink tikte als 23e aan. Christiaan Blan- quaert en Martin Meganck vin den we iets verder terug in de uitslag Een pluimpje voor André De Maesschalck die kan bogen op een verdienstelijke 12e plaats bij de juniores. André is nog maar aan zijn eerste crossseizoen toe en is geregeld op het voorplan op te merken Zonldag zijn er wedstrijden te Vlierzele-Papegem voor meisjes en jongens alle kategorieën M H Vorige week hebben we geschreven dat we geen uitslagen ontvangen hadden van AC Denderland. Nu is gebleken dat dit niet kon, door het feit dat deze vereniging geen ge zamenlijke verplaatsing heeft gedaan. Wel waren enkele atleten naar Geraardsbergen gereisd, zodat dit de schijn gaf dat de klub daar in blok aan de start was. Enkele atleten van AC Denderland stonden trouwens, op in het oogspringende plaatsen in de krant. Onze bedoeling is alleen iedere week de atletiekliefhebbers objektieve in formatie te bezorgen. We trachten dit zo goed mogelijk te do'en. Enkele van onze jongens namen zondag deel aan de veldlopen van Denderhoutem. Robert De Palmenaer bewees op de uiterst zware omloop andermaal dat hij met zijn huidige forme weinig konkurrenen heeft te vrezen Kieckens (Aalst) scheen het hem aanvankelijk lastig te kunnen ma ken, maar toen de eindstrijd be gon en Robert tot de aanval over ging. waren ook zijn beste pijlen blijkbaar verschoten. Robert won met een mooie voorsprong. In dezelfde wedstrijd was Luc Van Bockstal 30ste en Rudy Van de Velde 41ste. Bij de scholieren liep Patrick Pieters eveneens een prachtwedstrijd. Steeds liep hij in het kopgroepje dat verder be stond uit Willy Godaert, de laterjj^ winnaar. De Pauw. die tweeden eindigde, en Tondeur die derdfj^c werd Patrick struikelde in vj-a zware modderbrij en moest hie»pa door lossen. Zijn vierde plaatipy, is evenwel con mooi resultaajgQ Een zeer goede wedstrijd zageisc wij ook van Alain De Vriezjsj- (zesde) Jan de Palmenaer wajgp vijftiende Al onze andere jongenl en meisjes namen een rustdag"® Volgende zondag lopen de meeèse ten van onze jongens en meisjefltiv te Papegem-Vlierzele. Enkelen zuldm len evenwel op het appèl ontbr® K ken wegens proefwerken. {Jrigittrklc (De Palmjenaor en Erna Vajnui Ghendt lopen te Grembergen. Oio

De Voorpost | 1974 | | pagina 20