EEN WARE DEMONSTRATIE Schrale oogst bij Herleving ATLETIEK >e-' Aalsters basketliefhebbersverbond Minivoetbal Dender-Schelde-Durme HONKY TONK DENDERMONDE NIEUWE LEIDER CLUBKAMPIOEN WILCAN WERD GEHULDIGD TE SCHELLEBELLE sbbeeks ipbiljnrt jrbond DUIVENSPORT Vriendenkring fondspelers huldigt kampioenen te Dendermonde Duiven- kampioenen Lebbeke Kampioenendag bij de "Vrije vlucht" te Schellebelle „IUBKAMP10E# 197 ;ie-Bt was de jongste tijd opgevallen dat de streekjongens die hetjngesloten zijn bij Vlierzele Sportief heel wat oefencrossen VjS|rorberen. De vraag kwam dan ook uit sommige hoeken of luyt niet te zwaar werd. Een eerste antwoord kwam van de emleten zelf door af en toe eens een rustweekend te nemen. Een en{Pr keer °ok vernamen we, onder andere in het klubblad van rkeierzele, dat mentor de Nooze, een man die de laatste vier-vijf ln(jBr heel wat ervaring heeft kunnen opdoen in verband met het t^steem van rustdagen en oefencrossen tussen de officiële Zijjior, er erg veel belang aan hechtte dat de jongens ietwat hejgroepeerd zouden optreden in de cross van Denderhoutem. 3nCet is er dan ook, zelfs zonder de volledige ploeg, een ware ig^monstratie geworden. gein eerste keer konden de tal- lijk voortdurend kan overtuigen ;e toeschouwers zich opwar- dat hij uit het ware kampioe nenhout gesneden is. De oe fening met De Pauw is ver lopen zoals verwacht niets forcerend om dan op enkele honderden meters van de streep de eigen kans te gaan. Het was ook en vooral een kwestie van het tempo van de tegenstander te testen. Paul Pieters maakte een voortreffe lijke indruk en is er zonder enige twijfel stukken op voor uit gegaan Maar dan... zeven de tot tiende opeenvolgend Sprengers, Mory, Van Alboom, en de Vrieze. Wat een weelde Bij de juniores was Eddy Peyn- saert allicht een beetje onder de indruk van de tegenstand. Dat Jef Gees te sterk zou zijn wist hij, maar een valpartij kwam roet in het eten gooien. Trouwens, de vergelijking met de tweede, die hij eerder dit jaar vlot had geklopt wijst eveneens een beetje in die richting Voor Eddy mag het een troost zijn dat Jef Gees als enige tegenstander van formaat de Hofstadenaar citeerde. Peter van der Eist bleef voortreffe lijk oo tempo doorgaan. Dany Muylaert is een stuk miserie vergeten en werd mooi zeven de. Die Dany komt er over een paar weken beslist weer volle dig bovenop. William van der Eist als acht ste, Demaarschalck als elfde en Van Alboom als twaalfde vervolledigden het klubbeeld. Bij de seniores verbaasde ons de bijval die Gilbert Maes- schalck vond bij de Ninoofse supporters van Marcel Vaeyens. Gilbert kwam er even bij, zakte weer af en werd uitgesproken derde. Glorieux als tiende, Freddy Van Impe als vijftiende. Mare De Backer als zestiende en Frans Van der Hoeven sa men met klubgenoot Goossens op het veteranenpodium brach ten andere voldoeningen, JMV in aan de sprint voor de mi- ymenoverwinning tussen Noël b®"l Cortvriendt. Eddy en Wim jatVen vorige zondag reeds zo G{Sk in de kijker gekomen te '®Jiraardsbergen waar ze na nd>n middelmatige start aan het 0Si|)de zoveel voorsprong had- .n dat vele toeschouwers be donderend uitriepen Dat knapen waar wat in steekt r ve'en kwam het nieuws aan als een verrassing dat ly Noël zijn vriend Wim ge- ezJot had En we! met enkele irijéters. Te Dende-houtem dach- Dtfi "'e ze'fs dat Wim het ge- veijald had maar geven graag dat we tussen de dicht neengesloten toeschouwers- issa de juiste plaats van de eep niet hadden gezien, aar één en ander bewijst dan .k weer dat de strijd slechts de laatste meters werd be- fcht i de kadetten te Denderhou- n maakte Robert de Palme- er een biezonder indruk zo- t het ons niet meer verbaas dst Julien Van de Velde toie vooruitzichten kon for- jleren. Dirk de Wilde, eer- r op het jaar winnaar te jnderleeuw was nu goed ge- >esjBg voor een vijfde plaats Al resjhet meteen een hele sprong erer een biezondere indruk zo- ^atiden we beslist een doodge- vmtkige Beeckman die eerder VII> het jaar door een Gentse eefo verplicht werd om de niebss te Waregem te lopen on- je.T een valse naam om dan ^'éindelijk aan te sluiten bij klub van zijn voorkeur i*voor hii nu een heel dui- ike versterking is. Voor Wil- "oddaert was het dit jaar 5erft tweede ernstige test tegen oojido de Pauw. Alles is nu larp wachten naar de eerste elelmneting met Dirk van den zijrohe. de enige jongere die locfc de^e laatste iaren werke- DE HOORN 58 BANK VAN BRUSSEL 50 Het werd een wedstrijd die aantrekkelijk werd gemaakt door een enkele speler nl Jan De Neve De aanvangsmi- nuten waren zenuwachtig, zo dat beide ploegen om beurten aan de leiding kwamen. Het was De Hoorn dat een kloof van 6 punten sloeg, voorsprong die behouden bleef tot aan de rust 3024. Van die 30 pun ten had Jan De Neve er 18 voor zijn rekening genomen met een 7 op 15 en 4 op 4 vrijworpen. Aan de overkant waren het vooral Vijverman en D'Haen die de bordjes min of meer in evenwicht hielden. Na de rust kon de Bank van Brussel terugkomen tot 4240, moment waarop Vijverman zijn 4e fout maakte. Daarmee was voor Bank de kous af en kon De Hoorn terug een 7-punten voorsprong bewerken. Nog even pikte Bank aan maar dan ste vende De Hoorn naar een 58 47 stand. Puntenverdeling DE HOORN De Swaef 0; De Kegel 3; Troch 13; Thybaert 0; Cooreman 8; De Neve 24; De Saedeleer 10. BANK V BRUSSEL (zonder de gekwetste Cyorfi) Verhulst 10; De Smet 6; V. Aerdebrugge 2; Plas 8: D'Haen 8; Vijverman 16. Vrijworpen DE HOORN 6 op 10 vrijwor- oen. BANK V. BRUSSEL 6 op 18 vrijworpen. TROCH DE BESTE BISTRO 51 BEL - ISOLAVER 70 Gerrit Troch was letterlijk en figuurlijk de grote jongen varf de match. Van bij de start speelde Bistro voorzichtig maar rendabel. Jacobs in zijn dagje, schoot de verdediging van op afstand aan flarden, en het was vooral Troch die zijn ploeg ongev. op gelijke hoog te hield. De afwezigheid van Vander Geylen deed zich wel voelen bij Bell dat moeilijk zijn normaal peil bereikte De start van de tweede helft was een geknoei aan beide zijden. Alles werd gemist en het duur de ongeveer vijf minuten voor aleer terug van basket kon wor den gesproken. Dan volgde het klassiek nummertje van Bel dat in een minimum van tijd een kloof sloeg van 20 punten. On danks iedereen zijn kans mocht wagen. De Hoorn - Bank v Brussel 58—50 Koszen - Two Dollar 3465 De Nachtwacht - Tuf Tuf 7650 High's Cockpit - The Fox 43—42 Bistro - Ecl Iso'aver 5170 Rangschikking na 1 december 1974 1. Bel Isolaver 16 p. 2. De Hoorn 16 p. 3. Hugh's Cockpit 14 p. 4. Two Dollar 12 p. 5. Bank v. Brussel 8 p 6. Koszen 6 p. 7. The Fox 4 p 8. Bistro 4 p. 9. De Nachtwacht 4 p. 10. Tuf-Tuf 0 p. In het Aalsters basketliefhebbersverbond is de Koszenklub nu wel geen dominerende ploeg, doch weren doen ze zich. (JM) In de miinivoetbalkompetitie wordt Honky Tortk nieuwe leider terwijl Philcoford de Minishotters coun tert. Maby zonder Vermeulen en Mo derns zonder Van der Meersch hebben een spannende match ge speeld. F. De Vos (Maby) wou zich tegen zijn exmaats overtref fen en speelde als een leeuw Hij maakte twee doelpunten. Modema kwam terug op vrijschop langs Goossens en een mooi doelpunt van R. Van Driessche. Gelukkig voor Moderna miste Poep zijn corner-penalty. Philco Ford gaat dit jaar door als giant-killer, na winst tegen Honky Tonk, drawn tegen Moderna, coun terde het ditmaal de Minishotters. Twee vroege doelunten langs Heirbaut en Waumans Het bleef gevaarlijk in tegenaanval door toe doen van Paul Vermeiren. Keeper Van Damme speelde reuze en ver der dan één goal van D'Hondt kwamen de Minishotters niet. .R. De Batsel'ier speelde zich ook in de kijker door de gevaarlijke Cnudde te neutraliseren. Waltex-Fiandria was een spanen de match met een logisohe pun- tendelrng. Gloria speelde en zeer goede eer ste helft maar moest het mees terschap van Honky-Tonk onder gaan in de tweede helft. MVC 2 - Moderna 2 was een goede partij, waarin Moderna zijn beste match speelde van het sei zoen Vooral Dieriokx speelde zich in de kijker door J. Lrssens uit de match te houden Publiwieze was sterker dan een slecht schietend VTC. MVC 1 - HBC was voor MVC een aangename manier om twee pun ten rijker te worden Dribbling is weer de eerste Ham- se ploeg geworden door vlot te winnen van Veco 2 dat zeer spor tief speelt. UITSLAGEN Waltex - Flandria 6-6 Gloria - Honkytonk 3-6 Modema 1 - Maby 2-2 MVC 2 - Moderna 2 0-3 Publiwieze - VTC 4-2 MVC 1 - HBC 5-3 Dribbling - Veco 2 5-1 MUnishotters - Philcoford 1-2 KLASSEMENT Honky Tonk Dendenmonde 12 21 VDB Moderna 1 Lebbeke 12 21 MVC 1 Lebbeke 12 19 Phrlco Ford Lebbeke 12 18 Minishotters Lebbeke 12 17 Maby Lebbeke 12 17 MVC 2 Lebbeke 12 15 Dribbling Hamme 12 11 VDB Modema 2 Lebbeke 12 10 Gloria Hamme 12 10 Flandria Schellebe!Ie 12 9 Publiwieze Deridermonde 12 7 VTC Dendermonde 12 6 Walraevens Dendermonde 12 5 Veco 2 Dendermonde 12 4 HBC Lebbeke 12 2 BISTRO Ringoir 18 Meert 4 Kieckens 2 Verhoeven 6 Ja cobs 21 BEL-ISOLAVER Troch 26, Van Geit 20, D'Haese 4 De Sae deleer 14 Van Lierde 2 Ridder 4 Guido Lammens (1ste) ,en Willy Heirman (2de in het klubkampioen- schap) te Schellebelle door wielertoeristenklub Wilcan gehuldigd. (VS) erf loo| ditWTC Wilcan uit Schellebelle 3i(fft weer een seizoen achter Voor de bestuursleden »t voorbije seizoen eer der wat aan de magere kant te zijn uitgevallen, niet wat betreft het aantal leden maar wel wat betreft het aantal deelnemers aan de oefenritten. De organi- zatoren hadden dit echter we ten op te vangen door de aan kondiging van een speciale pioenenhulde bij Wilcan Schellebelle huldiging voor de nieuwe klub- kampioen waardoor de belang stelling van de leden dan toch wat werd opgedreven. Zater dag werd dan één van de jong ste deelnemers Guido Lam mens gehuldigd als klubkam- pioen en werd hem naast de verschillende geschenken een speciale trui overhandigd door de sponsor Firmin Pauwels, af gevaardigde van de schoenen Arnold. Ook de tweede Willy Heirman mocht geschenken ontvangen. Beiden kregen even eens nog en plakket als aan denken. Verder zullen de tien eerste in de rangschikking een nieuwe training, op maat, ont vangen. Sponsor Firmin Pauwels dank te verder alle leden voor hun medewerking en hoopt volgend jaar betere resultaten te kun nen bereiken. VS Eti :Zi lagen rtnza - Rare Mussen 812 'Tvrienden - Tankers 911 itives - Klieksken 911 ise'huis - Schuurken 12—8 ions - Eierkloppers 11—9 'O's - Zandmannekens 812 ion - Ware Vrienden 515 isement !orro's jWare Vrienden "landmannekens ëtsons ierkloppers losselhuis llieksken loderna "ankers lare Mussen :ugitives lonanza ichuurken •tad ion Sportvrienden inder voor 7-12-1974 tons - Zorro's eéselhuis - Bonanza Itives - Sportvrienden mannekens - Ware Vriend Mussen - Moderna littjkloppers - Tankers '"urken - Klieksken vrij (vsl) 12 177 11 152 10 150 11 136 11 128 11 111 11 106 11 101 11 99 11 99 11 91 11 85 11 82 12 75 11 68 HERLEVING A-HERENTALS 3-13 Herleving verscheen gehandicapt achter de tafels. Met zijn samenstelling CO-C4-DO-D4 tegen B6-CO-CO-CO vielen de Den- dermondenaars op papier te licht uit. Danny Vermeulen en co hebben wel gepoogd er iets aan te doen. Eerstgenoemde klopte zelfs de bezoekende kopman Baessen (B6) terwijl Bob Boudou zijn eerste CO de nederlaag toediende. Met twee overwinningen van Dany Vermeulen en één van Bob Boudou, bleef het evenwei aan de magere kant. 2e Provinciale afdeling HERLEVING B 8 - Melsete 8 Herleving B, dat het ander maal zonder Gustaaf De Proft moest stellen heeft een puntje thuisgehouden. Rudy Dossche speelde zich in ve dette door zijn vier wed strijden te winnen. Guido Ring was eveneens "knap met drie overwinningen. Van kapitein Roger Tecqmenne hadden we beter dan één zege verwacht terwijl invaller Van Malderen speelde voor tvat hij waard was maar er" niet in slaagde het negende puntje te ma ken, dat de zege moest op leveren. 3e Provinciale afdeling KIELDRECHT 10 HERLEVING C 6 Zonder Luc Verschelden en met Detlef Steiger als Inval ler heeft het ongeslagen Her leving C het bij de grens- ■ploeg niet ikunnen waarma ken. In de eerste plaats was er de off-day van Jean Bou dou, die er maar niet geraak te. terwijl ook Robert De Vriendt niet in zijn beste doen bleek. Hubert Van Langenho- ve met vier overwinningen werd de figuur uit de wed strijd, terwijl Steiger metéén overwinning alvast zijn best heeft gedaan. Het komt er voor de Dendermondse C ploeg nu op aan revanche te nemen tegen Denderleeuw en St.-<Niklaas C om alvast op nieuw titelkandidaat te wor den. HERLEVING E - ST.-NIKL C 2 - 14 Dat de Herleving E ploeg kansloos van start ging te gen de Waasiandse titelkan didaten lag voor de hand. Toch 'brachten Van Malderen en Heyvaert het tot een over winning, terwijl Nadia Tecq menne en Jerome Jansegers zich 'flink verdedigden. Interscholenkampioen- schappen In januari '75. Sinds een drietal jaar richt TTC Herleving het interscho- lenkampioenschap van Den dermonde in. De nieuwe uit gave van dit kampioenschap zal gebracht worden in de maand januari 1975. Eerst daags zullen de sportverant- woordelijken van de diverse scholen het volledig pro gramma toegestuurd krijgen. Een speciaal ikampioenschap wordt voorzien voor de jon ge dames, dit in het teken van het sportjaar voor de vrouw „sta je man". Herle ving hoopt dat alle meisjes scholen aan dit kampioen schap zullen deelnemen. Da tum en plaats wordt in de volgende uitgave bekend ge maakt. V.C. Zaterdag, 7 december van 14 u. tot 19 u. is het ook kampioenen- hulde voor de Vriendenkring der Fondspelers in het lokaal De Reisduif bij Prosper Daman in de Dijkstraat. De uitgebreide groep fondspelers richt elk jaar diverse kampioenschappen in. Het ploegenklassement voor oude en jaarse duiven over 7 vluch ten gaf volgend resultaat 1. Van Hassel Gilbert Zele - Pelsmaecker Cyriel, Wetteren 17 prijzen. 2. Geldof Alois Dendermonde - Delcour Alfons Grembergen 15 prijzen Galle Raoul Serskamp - Van den Berghe Edmond, zele 4. Verlee Alfons Zele - De Coo- man Alfons, Wetteren, 14 prij zen. 5. De Vuyst Gebr. Schellebelle - Smekens Gerardine Grember gen 13 prijzen. Not. Van den Bossche Buggen- hout-Van Driesche Cyriel, Zele. Het kampioenschap eerstgete- kende oude en jaarse duiven kreeg volgende uitslag 1. Van den Durpel Gilbert Zele 2. Galle Raoul, Serskamp 3. Van Hassel Gilbert. Zele4. Van der Putten. Schoonaarde 5 Pelsemaecker Cyriel Kampioen van de eerstgetcken- de grote fond werd Alfons Ver lee Zele voor Notaris Van den Bossche, Buggenhout, Roelandt Dominique. Lede. De Corte Leon, Wetteren en Jan Wage- man, Grembergen. Het ploegenkampioenschap met jonge duiven over vier fond- vluchten gaf volgende uitslag 1. Van Hassel Gilbert Zele - Van Assche Gilbert Zele, 14 prijzen. 2. De Praetere-De Lausnay, Kalken - De Ruyte Alfons, Waasmunster, 12 prijzen. De Clercq Jean, St.-Amands - Baeten Eduard, Daknam. 4. Willockx Guillaume, Buggen hout - Colman Alois, Moerzeke 11 prijzen Smekens Gerar dine, Grembergen - Verlee Al fons, Zele Riddershof, St.-An" na - Rooman Achiel, Grember- gen. De eerstgetekende jonge dui ven was voor Van Releghem en Zonen, Puurs voor Van Her- reweghen Frans Lebbeke 3. Van Royen Benoit, Dendermon de 4. Van Wassenhove Emiel, Kal ken 5 De Cooman Alfons, Wetteren. Winnaar van de trofee Paul Verstraeten uit Argenton was Van Royen Benoit uit Dender monde. De grote prijs Stad Dender monde uit Bourges voor jonge duiven met de eerstgetekende duif werd gewonnen door Ver lee Alfons uit Zele. Het zal zeker de moeite lonen om heden zaterdag al deze kampioenen duifjes te bewon deren in de Dijkstraat bij Pros Daman. BENO Bij Peken Bok aan het station Heizijde te Lebbeke werden de kampioenen bekend ge maakt van het voorbije vlucht- jaar. Quiévrain OUDE 1e afgegevene D Pissens, C. D'Hooge en R. Van Biesen - meeste prijzen De Vos - De Leeuw. 1 2Alf. Vermeir, L. Van Verre 1 2 3 H. Ver doodt, Gebr. Aelbrecht. JAARLINGEN 1e afgegevene R. Meskens, H. Verdoodt - meeste prijzen De Vos - De Leeuw 1 -F 2 L. Van Verre - Eddy Teek 1 2 3 P. Van Heyghem - E. Leunis. JONGE 1e afgegevene J. Ost - F Meskens - meeste prijzen De Vos - De Leeuw 1 2 L. Van Verre R De Feyter 1 2 3R. Meskens - Leon Philips Meeste prijzen ondereen De Vos - De Leeuw. NOYON OUDE meeste prijzen Fr. De Gols - 1e afgegevene F Kin dermans - 1 4- 2 L Van Verre JONGE meeste prijzen R. De Cock - 1e afgegevene F. Walraevens - 1 2Gebr. Aeyels, Alfred Thijs, J. Til- burgh. (vsl) Voor de Vrije Vlucht uit Schel lebelle was het tijdens het vo rig weekeinde een werkelijke hoogdag. Voor het middagmaal werd het reeds een overrom peling aangezien niet minder dan 125 personen zich lieten inschrijven. Gans de namiddag was het een ruime belangstel ling voor de tentoongestelde duiven en voor de huldiging van de verschillende kamDioe- nen. Als algemene kampioenen kreaen we voor de vluchten uit Frankrijk en Quiévrain Willy Christiaens met 143 prijzen Voor de vluchten uit Frankrijk was het Duquet Robert en zoon met 116 prijzen terwijl voor de vluchten uit Quiévrain Maurits Uyttendaele het haalde met 112 prijzen FRANKRIJK Halve fond Oude Christiaens Willy De Wilde Jozef. Jaarlingen Duquet Robert en Zoon Galle Gebr. Jonge Duquet Robert Chris tiaens Willy De Both André Van Boxstaele M.; Van Mige rode B. Prijzen Frankrijk Duquet Robert en Zoon Chris- liaens Willv De Winter L en Zoon De Pauw Edmond Van Gijseghem Herman. Noyonvluchten Oude Christiaens Willy De Winter Leon en Zoon. Jaarlingen Duquet Robert en Zoon Elegeert Albert Jonge Van Gijseghem Herman Uyttendaele Maurits. Prijzen Quiévrain Uyttendaele Maurits Bontinck Hugo De Craecker Rufin De Craecker Clement De Keuke- laere Roger Scholliers Gus taaf Christiaens Willy Van Gendt Florant Van der Paelt Edmond Elegeert Paul. Quiévrain Oude 2 eerst get. Scholliers Gustaaf 1 eerst get. De Crae cker Clement De Langhe Ro ger. Melkenbeek René Jaarl. 2 eerst get. Uyttendae le Maurits 1 eerst get Roels Roger Jonge 2 eerst get Bontinck Huqo 1 eerst get De Mol Da niël. Kampioenenviaring bij „De Vrije Vlucht" te Schellebelle.

De Voorpost | 1974 | | pagina 21