I c 1 FLEM ALLE TE ZWAK VOOR AVANTI Eerste puntje voor Sparta Aalst Flemalle-Avanti Setok voetbal verbon Aalst r HANDBAL ROND AVANTI -FLEMALLE Jeugdhandbal Beker van België - Achtste finales BEVORDERINS Rosis Aalst nog steeds ongenaakbaa Zaterdagavond 7 december BRABO DENDERBELLE - DUFFEL ft* 2e NATIONALE 22 Twee topwedstrijden in een tijdspanne van twee weken werden door Avanti op overtuigende wiijze gewonnen. Zowel Flémalle als Sasja vielen te licht uit voor een Avanti dat duidelijk bewees over meer klasse te beschikken dan de tegenstanders. Voor diegenen die bij het seizoenbegin Avanti zagen krasselen is diit wel een verrassing. Wij hernneren ons nochtans dat trainer Roganovic een goede maand geleden verklaarde dat zijn ploeg klaar zou staan voor deze toppers. Zoals de prestaties en de daaruitvoortvloeiende uitslagen bewijzen heeft Roganovic het wel bij het rechte eind gehad. De wedstrijd tegen Flémalle ver liep echter niet zo boeiend als de wedstrijd tegen Sasja. Inder daad, de Walen bleven echt niet sterk genoeg om Avanti te bedreigen. Toen Flémalle, vooral langs de later definitief uitgesloten Gi- rotto, brutaliteiten begon e be drijven werd de veelbeloven de wedstrijd gedegradeerd tot een wedstrijd die geen pro paganda was voor de handbal sport. Avanti treft hierin niet de minste schuld maar in ver gelijking met de wedstrijd Sasja-Axvanti, werd het zater dagavond maar een mager beestje. Meteen is Avanti de □ieuwe leider geworden in de Belgische handbalkompetitie. Zonder chauvinisme kunnen wij beweren dat Avanti echt de beste handbalploeg in Bel gië is. Maar aangezien het seizoen nog lang duurt wordt de taak toch wel zwaar voor de Lebbekenaars. De wedstrijd. Avanti-Flémalle 22-15 De zeer talrijk opgekomen toe schouwers waren getuige van een schitterend wedstrijdbe- gin. Na amper zes miniuten spel leidde Avanti met 4-3. Elke aanval werd besloten met een doelpunt en de scheids rechters, die duidelijk van bij het begin de teugels wilden strak houden, hadden Adam reeds met 2 minuten straftijd bedacht. De wedstrijd werd hardnekkig betwist en Avanti drukte meer en meer op de Waalse verdediging. Toen E. Moonen de enige gevaarlijke De nieuwsmedia waren uitzonderlijk sterk vertegenwoor digd voor deze topwedstrijd in de Belgische handbalkompe titie. Niet alleen waren er een tiental reporters van de geschreven pers aanwezig te Grembergen, maar ook de beide nationale TV zenders en de Nederlandstalige radiio waren ter plaatse. Kan de handbalsport dan toch uitgroeien boven het mariginale J. Mossoux, trainer-coach van Flémalle, was als speler steeds een toonbeeld van sportiviteit. Ook in zijn nieuwe functie blijft Mossoux een toonbeeld van sportief gedrag Niet alleen kafferde hij zijn spelers uit voor de door hen begane brutaliteiten, hij ging zich ook vergewissen van de toestand bij E. Moonen toen deze door Girotto voor enkele minuten tegen de grond gesmakt was. Jammer dat er niet meer Mossoux s rondlopen langs onze handbal terreinen. Dirk Verhofstadt. geïntervieuwd door de franstalige TV, denkt dat de toekomst van Avanti er rooskleurig uiziet. Hij vond het wel jammer dat er een puntje verloren werd e Seraing maar met deze ploeg kan gerust naar de titel ge mikt worden. Op de vraag of hij opnieuw topschutter in de Belgische kompetitie kan worden antwoordde Diirk, be scheiden, afwijkend. Aan ons vertelde Dirk hoe jammer hij het vond dat deze wedstrijd niet te Lebbeke zelf kon plaatsvinden. Het aantal toesohouwers dat nu reeds aan zienlijk te noemen was, ware wellicht verdubbeld geweest. Dirk gelooft in een nieuwe Belgische titel maar is wel enigszins bevreesd dat kwetsuren roet in het eten kunnen gooien, bv. van keeper Ladhari. Eddy De Smedt, de internationaal van Avanti. diende we gens kwetsuur eens te meer verstek te laten gaan. Eddy gaat nu de knoop (of de knie) doorhakken en besloot tot een operatie over te laten gaan. Of de tendinitis dan ge nezen is blijft echter problematisch. L. De Nil, de rechter-hoekspeler van Avanti, is van oordeel dat de rechter hoek de enige plaats is bij Avanti die nog niet door de juiste man bezet is Lucien noemt ziichzelf een pivot-speler maar hoeveel ploegen zouden in hem niet een gedroomde rechter-hoekspeler vinden. Avanti ook geloven wij E. Moonen, duidelijk opnieuw over al ziijn krachten be schikkende, vertelde ons dat Flémalle aan de basis lag van het te harde wedstrijdverloop. Dit geven wij griif toe maar onze vriend Evarist is toch ook geen katje om zonder handschoenen aan te pakken nietwaar. Vuc Roganovic, na de wedstriijd druk omringd door op nieuws beluste reporters, noemde de overwinning van Avanti normaal aangezien het de beste ploeg is met de beste spelers. En hij verwees even naar de uitspraken van Cassius Clay. Radio reporter Mare Stassijns, stelde ons de vraag of wij de vijf beste spelers die ooit op onze handbalvelden rond liepen konden noemen. Wij bleven het antwoord min of meer schuldig. Als iemand het antwoord weet, houden wiij ons sterk aanbevolen. Flémalle schutter, J. De Geyter persoonlijk ging bewaken kreeg de Avanti overwinning voor het eerst gestalte. Na 17' leidde een groots Avanti met 9-5 maar van dan af begonnen sommige Flémalle spelers te veel naar de noodrem te grij pen om de wedstrijd nog aan genaam te maken. Flémalle, waarbij Girotto duidelijk het meesterschap van Avanti niet kon verteren, klampte nog wel aan doch de echte Avanti ver dediging was duidelijk niet meer te nemen door de lenige Waalse cirkelspelers. Na 24' spelen lag de ruststand reeds vast (11-7) want de ene uitslui- tiing volgde op de andere. Een zware fout van Girotto op Moo nen werd met vijf minuten be straft even voor de rust. Het tweede wedstrijdgedeelte stond volledig in het teken van het Avanti overwicht. De gebroe ders Verhofstadt, duidelijk op nieuw in konditie, stelden de Flémalle verdediging regelma tig voor onoverkomelijke pro blemen, zodat een kwartier voor het einde de wedstrijd reeds duidelijk gespeeld was (15-8). Vier minuten voor het einde nam de Flémalle nederlaag ka- tastrofale afmetingen aan. Avanti leidde zonder enige moeilijkheden met 21-10. Onder tussen was Girotto definitief van het terrein verwezen voor beledigingen aan de scheids rechter en in een zeer romme lig wedstrijdeinde kon Flémalle de pil nog enigszins vergulden. Scoorders: D. Verhofstadt 10, Koen Verhofstadt 5, De Nil 1, Wattiez2, Moonen 2, Keppens 2. Reserven. AVANTI-FLEMALLE 11-14 Na een zeer degelijke wedstrijd heeft Avanti met -logische cij fers verloren van een zeer de gelijk Flémalle. Bij de rust leid den de Walen met 5-7. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte slaagde Avanti erin langs L. De Lathouwer en H. De Sitter op gelijke hoogte te komen met de bezoekers maar tijdens de laatste vijf minuten kon 'n flink presterende keeper De Laet niet verhinderen dat Flé malle verdiend de overwinning vastlegde. De Sitter met 5 treffers en De Lathouwer met 3 waren de topscoorders bij de Avanti reserven. Avanti - E.V. Aalst6-5. De Avanti miniemen zorgden wel enigszins voor de verrassing door de sterke miniemen van E.V. Aalst te verslagen. De regen trad wel op als spelbreker en de spelleidster M. Van Den Borre was echt niet in haar dagje, maar men verzekerde ons toch dat de Avanti overwinning verdiend te noemen is. Bij de rust leidde Avanti reeds met 5-4 en tijdens het tweede wedstrijdgedeelte scoorden beide ploegen nog am per één doelpunt. Voor Avanti scoordenDe Proft, Macharis en Van Hooimissen. EVA. v o. WKÊm Avanti Lebbeke klopte Flemalle te Grembergen in de jongste handbaltopper. Het lot is de Belgische bekerkompetitie niet erg gunstig geweest. Wat eigenlijk de finale bad moeten worden, komt nu door de speling van het lot veel te vroeg. Inderdaad, de wedstrijd Flémalle-Avanti kan nu reeds, tijdens de achtste finale, beschouwd worden als de finale. Mechelen blijft ook nog in koers maar kwestie van „affiche" spreekt Flémalle-Avanti toch meer tot de verbeelding. Sparta Aalst trof het beter. Het ontvangt Luik op eigen ter rein en ondanks de 0-5 acherstand wegens reeksverschil, zien wij Spara doordringen tot de kwart-finale. Wie weet kan Sparta zijn mislukte seizoenstart niet goed maken door een opgemerkte prestatie in de Belgische Beker. De wedstrijden worden waarschijnlijk betwist tijdens het week einde 22-23 december. Rosis Aalst rijgt de afgetekende overwinningen aan elkaar, was het Brasschaat dat „het slachtoffer werd" van de sterk s| lende Aalstenaars. Het is nu duidelijk dat alleen Ganshoren, duidelijke overwinnaar van Jochewoa Aalst, Rosis kan bedreic in zijn rush naar de titel. Volgens Jochewoa wordt Ganshoren elk geval een kwade klant voor stadsgenoot Rosis. Nietten blijven wij vertrouwen in de goede afloop voor Rosis. Het z toch te bar zijn moest Rosis eens te meer de promotie zi ontglippen. Daar de kompetitie dit weekeinde stil liigt wordt de aan dacht van de handballiefhebbers getrokken op de inhaal- y wedstrijd van Brabo te Grembergen. Wiij geloven niet y dat aan een afgetekende Brabo overwinning moet getwij- y feld worden maar het is wellicht interessant om deze y ploeg die volgend seizoen heel waarschiijnlijk ini 's lands f, hoogste afdeling zal spelen aan het werk te zien. Aan- y y gezien dit de enige kompetitiewedstrijd is in de omgeving zijn wij ervan overtuigd dat het aan toeschouwers niet y y zal ontbreken. 5 Dit is de invallersploeg van Avanti Lebbeke S.K. Grembergen knoopte op nieuw aan met de overwinning tegen Sasja. Een normale over winning zouden wij zeggen. Niet temin een stimulans om de aan gekondigde wederopstanding de finitief aan te vatten. DE WEDSTRIJDEN. Rosis Aalst - Brasschaat 22-6. Rosis Aalst dat de diensten diende te missen van J.P. De Jaegher gekwetst kende een goede start. Meert en Van Snick zorgden voor een 2-0 voor sprong na amper drie minuten spel. Even kon Brasschaat re plikeren (2-2) maar na een kwar tier spelen leidde de superieure Rosis reeds met 7-2. Bij de rust was het pleit reeds definitief beslecht. Rosis leidde met 12-4 en toen even na de rust De Boeck opdreef tot 14-4 werd Brasschaat in alle lijnen over klast. Tra'rner De Boeck bleek zeer te vreden met het feit dat Bras schaat slechts twee maal kon scoren tijdens de tweede speel- helft. De verdediging met een zeer degelijke keeper Van Snick. bleek op de hoogte van haar taak Scoorders Meert 7. De Gendt 6, G Buys 1. W. De Boeck 2. G De Jaegher 1. De Meersman 1. Trienpondt 2. Van Snick 2. Ganshoren Jochewoa Aalst 31-13. Tegen het zeer sterke Ganshoren kende Jochewoa een fatale start. Na amper twaalf minuten spelen leidde Ganshoren reeds met 9-1 I Deze slechte start werkte de ze nuwachtigheid van de Aalstenaars sterk in de hand. Fouten in ver dediging en overhaaste aanvallen hadden tot gevolg dat Jochewoa bij de nfSt reeds met 19-4 in het krijt stond. Tijdens de tweede speelheift kon Jochewoa zich ge lukkig hervatten. Cloof. op het terrein verschenen, slaagde er in de ploeg het nodige zelfvertrou wen te schenken zodat de uitslag van de laatste dertig minuten Onze ploegen uit 2e nationale deden het tijdens het afgelopen bandbalweekende verre van slecht. Met vijf punten op zes ken den zij de nederlaag niet. Alleen Sparta Aalst diende zich met de halve inzet tevreden te stellen. De Spartanen haalden dus hun eerste puntje en mits een tikkeltje geluk kan dit de start betekenen tot een beter seizoenvérloop. Ajax Lebbeke won vrij gemakkelijk tegen het zwakke Ekerse en schijnt dus wel voor goed uit de degradatiezone te verdwijnen. Maar de grote over winnaar werd beslist Brabo Denderbelle. De jongens van secre taris Van Vossole wonnen eerder moeilijk te Schaarbeek maar Montegnée blijkt voor Brabo wel een St.-Niklaas te zijn. helft spreken als men weet dat Denderbelle na 26' spel met 10-4 in het krijt stond De 0-6 verdediging van Brabo was zeer kwetsbaar en ook keeper Hey- vaert bleek tijdens deze periode alles behalve zeker. De zware af standsschoten van Medaer en co. werden slecht opgevangen zodat Brabo slechts één kwartier ge lijke tred hield (3-3 na 15'). In aanval verliep het spel nogal rom melig en Denderbelle kon zich gelukkig achten dat R. Van Der Veken even voor de rust met twee treffers de schade kon be perken tot 10-6. Jijdens de twee de speelheift schakelde coach De Mol dan over naar een 1-5 ver dediging. Storingsspeler P De Bisschop deed zijn werk zo voor treffelijk dat de Schaarbeekse aanval praktisch onbestaande werd. Van De Velde en een zeer degelijke Heyndrickx brachten Brabo opnieuw in de wedstrijd (10-9 na 34' spel) en na 45' spel Nadat de Walen een week gele den zich een dag te laat aanbo den in de Grembergse Sporthal en dus een forfait overwinning schonken aan Brabo. slaagden zij er nu in Sp Kraainem, de grote concurrent van Denderbelle, de nederlaag toe te dienen. Hier door wordt Denderbelle nu de onverslagen leider in 2e nationa le. Er zal nog heel wat moeten gebeuren vooraleer men Brabo van deze geviseerde plaats weg- krtjgt. DE WEDSTRIJDEN. Crossing Schaarbeek - Brabo Den derbelle 14-17. Tegen Crossing Schaarbeek, dat op eigen terrein de nederlaag nog niet kende, heeft Brabo na een zwakke eerste helft de gevaar lijke verplaatsing toch nog tot een goed einde gebracht. Wij ge loven niet dat wij overdrijven in dien wij van een zwakke eerste bracht diezelfde Heyndrickx Bra bo definitief op voorsprong (13- 14). Schaarbeek, de nederlaag aanvoelend, begon brutaal te spe len zodat een Schaarbeekse spe ler. Mommens, definitief uitge sloten werd 10' voor het einde. Brabo liet de overwinning nu niet meer ontglippen en met een verdiende 14-17 zege werd .Schaarbeek voor de eerste maal dit seizoen verslagen op ei gen terrein. Luc De Decker speel de voor de eerste maal voor de kleuren van Brabo Scoorders Heyndrickx 7. Timmer man 1. Van Der Veken 3. De Bisschop 1. Van Hout 1. Van De Velde 2. Callaert 1 en Van Den Abbeel 1 Reserven. Cr. Schaarbeek - Brabo Dender belle 14-13. De Brabo reserven moesten na een spannende wedstrijd uit eindelijk berusten In een neder laag met het kleinste verschil Fr Heyvaert en Dirk Uyttersport waren samen met De Mol en Cal laert de meest opvallende Bra bo figuren Fr. Heyvaert scoorde zeven maal. Sparta Aalst - Jemeppe 17-17. Misschien kostte de kwetsuur van M. Lootens een paar minuten voor het einde Sparta een punt je. maar er dient gezegd dat een mogelijke overwinning prijs ge geven werd tussen de 41e en de 51e minuut. Inderdaad, de vrij talrijk opgekomen toeschouwers geloofden na 40' spel terecht in een eerste Aalsterse overwin ning. Sparta leidde toen met 14- 10 en niets liet een mogelijke terugkeer van Jemeppe voorzien. Hoe het gebeurde kan niet ver klaard worden. Op het ogenblik dat Sparta de zege voor het grijpen had, bleef plots de aan val stom. Gedurende tien minuten werd geen enkel Aalsters doel punt meer gescoord zodat Je meppe zo maar met 14-15 leidde negen minuten voor het einde Een zeer degelijke Lootens kon gelukkig voor Sparta het tij doen keren en wist met 2 doelpunten Sparta opnieuw aan de leiding te brengen vier minuten voor het einde (16-15). Even later moest Lootens echter met een wenk brauwkwetsuur naar het hospitaal gebracht worden en Jemeppe maakte hiervan gebruik om één minuut voor het einde opnieuw op voorsprong te geraken. Tij dens de laatste seconden kon P. Boumon zijn enige treffen lukken. Doelpunt dat het verdiende eerste puntje voor Sparta opbracht Toch valt het op dat Sarta tijdens het begin van een speelheift door drukt om daarna „stil te vallen". Na 10' spelen leidde Sparta in derdaad met 4-1 om eerder geluk kig gelijk te staan aan de rust (8-8). lis er daar een verklaring voor Scoorders Lootens 5. Mens 5, Ganzeman 1, Verbestel 1. Cleem- put 3, Van Der Meersch 1. Boumon 1. RESERVEN. Sparta Aalst Jemeppe13-17. De Sparta reserven. verleden week door ons ten onrechte „oud" bestempeld moesten na een vrij logisch wed strijd verloop de overwinning aan de gasten laten. Bij de rust was de stand 5-8 en de inzet van b.a. de fa milie Boumon en G Corthals kon het tij niet doen keren Een normale nederlaag waarbij W Boumon en Corthals de sterkste Aalsterse afwerkers waren. Ekerse H.B.C. Ajax 17-20. H B.C. Ajax dat opnieuw kon be roep doen op E. De Batselier, heeft gedurende gans de wed strijd het spelverloop In handen gehouden. Trainer Meeus die nu blijkt klaar te zijn met het vor men van zijn basisploeg, mag tevreden zijn over de prestaties van zijn jongens. Tegen het toch wel zeer zwakke Ekerse speelde Ajax een tamelijk goede wedstrijd die dan ook gemakkelijker ge wonnen wand dan de einduitslag zou kunnen laten vermoeden. Na een studieronde die 10' duurde en resulteerde in een 4-3 stand, nam Ajax het wedstrijdverloop voorgoed in handen Bij de rust begon de overwinning zich reeds duidelijk af te tekenen (8-11). Het schutterSduo Van Cauwen- berghe - De Batselier. deze maal flink gesteund door Ed. Van Geel, zorgde ervoor dat deze drie pun ten voorsprong nooit meer in het gedrang werd gebracht En aan gezien ook P. Vermeir en K. Vinck hun doelpuntje aanbrachten, mag men bij Ajax van een goede collectieve prestatie spreken. De jonge M. De Bruyn. waarin Ajax een groot vertrouwen heeft, speelde eens te meer degelijk. Scoorders L. Van Cauwenberghe 7. E. De Batselier 6. Van Geel 3. Vermeiren 2. Vinck 2 RESERVEN. Ekerse - H.B.C. Ajax 18-19. De Ajax reserven. waarbij M. De Decker een kort en voorzichtig wederoptreden deed. konden na een spannende wedstrijd win nen met het kleinste verschil. Bij de rust leidden de gastheren weliswaar met 9-8 maar een uit stekende B Wuest en een zeer goede Ch. Vermeir konden tij dens het tweede wedstrijdgedeel te de Ajax overwinning afdwin gen EVA (12-9) zeer degelijk te noemen De Jochewoa woordvoerder lef er de nadruk op dat Gansho werkelijk een heel stevig geh vormt. Ploeg M. en J, Vlasschaent, Vlasschaert, De Boeck 1. Red 2, Eckeman 1. De Cock 1. Ketelbutter 3 Persoons 1. I psndaele 1. Cloof 3. De Mo S.K. Grembergen - Sasja 3 17-15. S.K Grembergen heeft tegen 5 ja 3 bewezen welke vooruitg het wel heeft geboekt tijdens laatste weken Trainer-co Eroothaerts. weliswaar nreu i ng in ..het vak", is er in slaagd zijn jongens reeds aanzienlijk handbal te laten duceren. De Sasja aanvallen v den tijdens het wedstrijdbe goed opgevangen en gedurei gans de eerste helft verliep wedstrijd zeer gelijkopgaand. moens en Seghers werden aanval taktisch goed aangespe zodat Sasja er nooit in slaa meer dan één doelpunt sprong te tellen Tien minu voor de rust stelde Seghers lijk (7-7) en meteen was de i stand bereikt Het begin van wteede helft verliep uitstek voor de G.S K.-ers. Onder puls van een raakschietende moens werd blijkbaar een nitieve kloof geslagen (13-7) 40' spel Rond het derde kwar echter maakte G.S.K. een in king door die Sasja toeliet drie minuten voor het einde vaarlijk dicht te naderen (16- Uiteindelijk scoorde J. Seym (10 g.) voor het verlossend beslissend doelpunt twee m ten voör het einde Met overwinning is Grembergen wel degelijk op weg om de v opgestelde wederopstanding nitief aan te vatten Ploeg en doelunten H, Van D me. E. Seghers 6. Fr. Van He< J Seymoens 10. G. De Riddei H Van Houte. P. Tollit. J.P B Ie en De Potter, EVA. De uitslagen EREKLASSE M Shoe - Snas J. Welle - Honda St. Anna Blauw wit Leeuwerik - C. Hofstade R.D Denderl. - Manchester Den Broek - F C Moerstr Drievelden O.C Aalst TWEEDE KLASSE St Meldert F C Voskes P.Z.N Aalst - Bevegem F C Sportiva - F.C. Sport A. Lebbeke - D.N. Haaltert i Heizijd© - F.C Jaca P.B. Zotteg. St, vrienden i Het programma voor 7.12.74. Blauw wit - J Welle Honda - E Welle F.C Moerstr. M Shoe Manchester - St. Anna OC Aalst - R.D. Denderl. Den Broek - Leeuwerik Snas - Drievelden

De Voorpost | 1974 | | pagina 22