1UGDKLUB joko zenith 't toreken pallieter hofstaoe" klakson aalst' sint joris ft fabrieksken— tuf-tuf VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HET AALSTERSE "N, TAFELTENNISTORNOOI DER JEUGDKLUBS KONINKLIJKE REDERIJKERS KAMER «DE LEEUWERCKENAERS» DENDERMONDE AALST AALST DAVIDSFONDS ORGANISEERT BOEKENTENTOONSTELLING TE LEDE AQUAREL EN GOUACHE IN KULTUREEL CENTRUM LEDE De V oorpost - 6/12/74 - 7 20 december: debatavond: Politiek t.o.v. de jeugd in Berlare. Bezoek aan KVS - Brussel: «Driemaal Kerst mis» door A. Myckbourn. 21 december: instuif in het lokaal. 22 december: filmvoorstel ling: Easy Rider. Aanvang om 14.30 uur. 28 december: Eindejaars- instuif. Verdere toneelvoorstellingen door Joko te bezoeken: 7 februari: Blauw-blauw doorH. Claus. 21 maart: De getemde feeks door Shakespeare 4 april: De man in kwestie 2 mei: The importance of being Earnest. Zaterdag 7 december: Can- tus te 20 uur. Het aka- demiejaar is reeds een eind gevorderd, eksamens liggen reeds voor de boeg! Doch nog eenmaal vergeten we dit alles in onze daverende en zinde rende Zenithcantus. Zondag 8 december: Klein kunst «Urbanus van Anus». Winnaar van de talenten jacht op het Humorfestival van Knokke-Heist. Oefen zeker en vast al uw lach spieren, want je zult ze zeker en vast goed kunnen gebrui ken! Niet-leden betalen 30 FR; Dinsdag 10 december: Re- daktieraad te 20 uur. Bij dragen en kruiswoordraad selinzendingen moeten tegen deze avond bezorgd zijn: in de ideeënbus; bij De Geyter Maria of op de vergadering zelf. Vrijdag 13 december: Op hangen van kerstversiering vanaf 19.30 uur. Als iedereen een handje toesteekfis op een wip ons lokaal omgetoverd in een waar kerstfestijn. Zodus wij verwachten alle kreatie- ven en bereidwilligen in de klub. Zaterdag 14 december: Dropping. Na een uitgere gende en verwaterde drop ping van vorig jaar wordt het dit keer hopelijk echt me nens. Vertrek te 21.30 uur aan de klub. Zoals het bij een echte dropping past, krijg je bij het vertrek kaart en kompas, wordt je geblind doekt weggevoerd en moet je voorzien van warme kledij en waterdicht schoeisel voor deze nachtelijke trip door de wijde natuur. Zondag 15 december: film avond «Monsieur Jo» te 20 uur. Een lachstuk van de bo venste plank met Louis De Funès in een produktie van JeanGirault. Niet-leden betalen 20 fr. Zaterdag 7 december: Al de leden worden uitgenodigd om samen de H. Mis bij te wonen in de kapel van het Rustoord voor bejaarden, Brusselse steenweg 43. Deze mis wordt opgedragen voor Mevr. Van Herrewegen (Lut haar moeke) en Mr. Van der Weegh (Martine haar vake). De H. Mis zal plaats hebben te 17 uur. Te 20 uur 's avonds viert de jeugdklub al de leden, die verjaren tussen 21 november en 20 december. Dit alles vieren wij op een kanjer van een Boogschuttersfuif. Zondag 8 december: Deze avond organiseert de anima- tieploeg een grote gezel schapsspelenavond. Alle le den worden natuurlijk ver wacht om een kaartje te leggen, een dammetje te doen. en een schaakmatje te verwezenlijken en nog zoveel meer. Daarom allen holder de bolder naar 't Toreken vanaf 19 uur. Zaterdag 14 december: Deze avond een fantastische ver zustering met Jeugdklub Ju- venes uit de Zele-streek. Komt U ook met ons ver broederen of verzusteren? Alé ge noemt het gelijk ge wilt maar wees present! Zondag 15 december: Fan tastische amusementsavond met een volledige terugblik op het repertorium van onze allombekende Beatles. Mark Van den Broeck en Erik Peeters brengen een Beatle- showin't Toreken. Vrijdag 20 december: Re- daktievergadering voor ons maandblad. Daarom breng zo vlug mogelijk uw artikel tjes voor januari binnen. Zaterdag 21 december: Vrije instuif: kom naar 't Toreken en breng er een gezellig avondje door. Deze avond een formidabele «Torekens Drive-In Show». Zondag 22 december: Inder daad hij komt! Dit alles op een aangename, gezellige kleinkunstavond met nie mand minder dan Johan Vernimmen. «Laat ons nu toch niet alleen en kom luisteren te 20 uur in onze jeugdklub». Dinsdag 24 december: Op kerstavond «vrede aan al de leden die thuis blijven met goede wil», want 't Toreken is gesloten! Zaterdag 28 december: Kerstfeest! Zondag 29 december: Film avond! Wij draaien «Home Sweet Home». Begin te 19.30 uur stipt. Dinsdag 31 december: 't Toreken gaat open om 22 uur. Wij stappen samen met 't Oud in 't Nieuw met vele verrassingen in peto. UITSLAGEN VAN ZONDAG 1 TufTuf-Tanu Jumbo-Timarcha Studentico - Satellietje Pallieter-Ocarina St. Joris - Eureka Kreja - Nijdrop I Leeuwerik - Mei 65 ALGEMEEN KLASSEMENT St. Joris Leeuwerik Studentico Mei 65 TufTuf Nijdrop Pallieter Kreja Satellietje Ocarina Tanu Timarcha Jumbo Eureka 11 9 1 117 2 10 7 2 117 3 116 3 116 4 12 5 5 115 6 114 5 10 4 5 13 3 7 113 8 12 2 9 11 1 9 2-1 5-1 uitg. 5-4 6-1 uitg. uitg. 1 44 10 19 2 35 20 16 1 35 18 15 1 31 29 15 2 23 18 14 1 33 25 13 2 35 32 12 0 27 22 10 2 22 31 10 1 25 23 9 3 24 33 9 0 15 32 6 1 27 58 5 I 12 37 3 WIE SPEELT WAAR OP ZONDAG 8 DECEMBER? Uste reeks uitgestelde wedstrijden). Zaterdag 7 december: Nijdrop-TufTuf te 14.30 uur te Opwijk Zondag 8 december: Ocarina - Mei 65 Immerzeel Timarcha - Eureka Osbroek B Kreja - Leeuwerik Lede Deze wedstrijden worden telkens te 14.30 uur gespeeld. Jeugdklub Pallieter, zo maar eens door onze fotograaf verrast tijdens hun weekend- aktiviteiten.(lb) Onze pingpongploeg doet het zeer goed in de jeugdklub- kompetitie. Zit er misschien een kampioenstitel in voor onzejongens? Op zondag 15 december krijgen we het optreden in onze bovenzaal van het Country- en Westernorkest «Stampen en Dagen». Onze voetbalploeg speelde tegen Ocarina een heel ver dienstelijke wedstrijd. Prach tige doelpunten werden aan de lopende band gescoord terwijl de bezoekers dankzij geluks- trefferties gevaarlijk bleven. Prachtige goals scoorde Pallie ter langs Bruno Van Delsen. Kop (Miel) Huylebroeck (die met de kop scoorde) en Dirk Daelemans (vluchtschot), ook in de tweede helft langs Paul Smet en milicien André Jans- sens. Eindstand: Pallieter - Ocarina: 5-4. Pallieter die reeds 4 weken op een prachtig onderhouden plein speelt dankt langs deze weg de Heer Van Den Hooff, om zijn sportieve en sympa- tieke medewerking met de klub. Het jeugdhuis was deze zaterdag terug niet geopend. Heerst er een malaise in de bestuursploeg, of is het steeds als medewerking met T.-Dan- sants bedoeld dat men niet opent? Het niet openen van het jeugdhuis wordt ten allen kante afgekeurd! Aan de ani- matieploeg om hier iets aan te doen. Klakson vatte zijn werkzaamheden aan in 't CSV.(jm) Zoals vorige week aangenkon- digd, is Jeugdatelier Klakson zaterdag laatstleden begonnen met hun aktiviteiten in hun nieuw lokaal in het C.S.V. De opkomst was. buiten de ver wachtingen in. goed en wij zijn zeker dat die jongeren zich goed kunnen ontplooien heb ben in het jeugdatelier. Wel is het spijtig dat onze ruimte nogal klein is, maar daar passen we wel een mouw aan. we kunnen namelijk de grote zaal in het C.S.V. ook gebruiken vopr grotere aktivi teiten. zoals instrumenten ma ken. Nu zaterdag is het atelier terug open van 14 tot 17 uur en misschien zal het atelier bin nenkort twee werkdagen per w eek open zijn! Voorlopig elke zaterdag van 14 tot 17 uur in ons lokaal in het C.S.V. ('t Fabrieksken), Welle- kensstraat 45 te Aalst. Ouders: stuur gerust je kin deren. ze zijn in goede handen en Iaat ze hun vriendjes meebrengen. Tot zaterdag. Voor meer inlichtingen be treffende het jeugdatelier: se cretariaat: De Gols Michel. Posthoornstraat 16, Aalst. Tel. 053/70.10.11. Feestzaal H. Maagdcollege zaterdag 7 en zondag 8 december 1974 telkens te 20 uur: Toneelopvoering «BOEVENBAL». Een come- die ballet van Jean Anouilh. Een luisterrijke burleske avond met toneel, dans, muziek. Kaarten: Lokaal «Den Hert», Kerkstraat 14 te Dender- monde.Tel. 21.19.80. Vrijdag 6 december: instuif van 16 tot 24 uur. Te 20 uur: pottenbakken, informatie dienst 't Ideetje en repetitie eigen orkest «De plastic choco- pot». Zaterdag 7 december: instuif van 16 tot 01 uur. Vanaf 16 uur: fotoklub en te 20 uur dansavond verzorgd door de muziekklub. Zondag 8 december: instuif van 15 tot 01 uur. Te 10 uur: volleybalwedstrijd, 14.30 uur: voetbalwedstrijd, 15 uur: bandmontages samenstellen. 19.30 uur: gitaarklub voor beginnelingen en te 20.30 uur: gitaarklub voor gevorderden. Woensdag 11 december: in stuif van 16 tot 23 uur. Te 20 uur: fotoklub, rietwerkatelier, informatiedienst 't Ideetje. Te 20.30 uur: muziekklub, dui kersklub: praktische lessen in het zwembad. Donderdag 12 december: stuif van 16 tot 23 uur. Te 19.30uur: volleybaltrainingen te 20 uur: naaiklub. Zaterdag 30 november: Dag vah de vrouwen van de Pan. Vanaf 19 uur in de PAN. Zondag 8 december: JAZZ AVOND. Inkom gratis vanaf 19 uur in een heraangepaste Pan. Presentatie: Jo, Chris en Hugo. Zondag 15 december: Disco experiment. Nogal eigenaardi ge toestanden vanaf 19 uur in de Pan. Vrijdag 20 december: Tweede JAZZ-AVOND. Inkom gratis vanaf 20 uur in een heraan gepaste Pan. Prestatie: Jo, Chris en Hugo. Zaterdag 21 december: Rock- week-end. Vanaf 19 uur in de Pan - Inkom gratis. Presen tatie: Armoires Productions. Zondag 22 december: filmklub Pan presenteert: They Shoot Horses Don't They. Aanvang 20 uur. Inkom: 25 fr. Plaats: Inde Pan. Woensdag 25 december: Pop penkast: de jadoeljaanse vraan De mannen van de benje van Jadoel zen goan vechten teigen de benje van de Gran Chaco de vraan zitten al tien joar zonder mans en na eit den ienen of den anderen onnoze- leir den bananenoegst doen mislukken. Inkom: 10 fr. Aanvang te 20.30 uur. Zondag 29 december: De theaterafdeling van de Pan presenteert de première van: KAREL. Inkom 30 fr. Aan vang 20.30 uur. Verdere speel- data: zondagen: 5 en 12 januari 1975. Woensdagen: 15. 22 en 29 januari 1975. Reservatie: Tel. 053/70.28.71 Maximum aantal toeschou wers: 50. Dinsdag 31 december: Oude- Single-avond. Naar aanleiding van wat voorbij is, speelt Pan de oude suksessen van de beroemde zestiger jaren - gesnopen? Aanvang te 20 uur inde Pan. Alewin - TufTuf Leeuwerik B. - St. Joris STAND Ocarina Pallieter TufTuf Leeuwerik A St. Joris Alewin Leeuwerik B Eureka Ypsilon 7-25 23-9 3 3 0 0 83 13 6 3 3 0 0 74 22 6 4 2 i 1 83 45 5 2 2 0 0 49 15 4 4 1 2 1 71 57 3 3 1 2 0 30 66 2 3 1 2 0 28 68 2 3 0 3 0 18 78 0 3 0 3 0 12 84 0 Na onze nederlagen tijdens het weekend van 23 en 24 novem ber, hebben we dit weekend onze «uiterste» krachten inge zet, de resultaten spreken dit dan ook uit. Volley: 3-2 overwinning op Eureka. Voetbal: 2-1 overwinning op Tanu. Twee doelpunten van onze twee scheidsrechters Eric en Francois. Deze twee ele menten speelden voor de eerste maal dit seizoen mee. Zij maakten de doelpunten. Kun nen de scheidsrechters dan toch voetballen? Ping-Pong: Ergens ver weg te Moorsel is er een J.K. met name Alewijn. Daar moesten onze ping pongers hun vierde kompetitiewedstrijd spelen. Pascal, Filip, Walter en Eric verdedigden onze kleuren. Op een oude, half-verwoeste tafel versloegen wij Alewijn met 25-7 Zaterdag 7 december: Instuif vanaf 19 uur. Te 14.30 uur: voetbal tegen J.K. Nijdrop '(Uitgestelde wedstrijd). Zondag 8 december: Te 10 uur: volley tegen St.-Jons (terrein TufTuf). Te 14.30 uur: waarschijnlijk basket tegen The Fax ofwel vriendenwed strijd tegen Two Dollar (Oka pi). Te 20.30 uur: Film: kreten en gefluister van Ingmar Bergman (in de zaal naast den Tul). Zaterdag 21 december: voetbal T-Dansant. Zondag 29 december: Film: Once upin a time in the West (western) Wie zich graag ontspant tijdens de examenperiode kan vrijdag vanaf 19.30 uur terecht in den Tuf: volleytraining. VOORUITZICHTEN Op vrijdag 9 mei: optreden van Walter De Buck en zijn groep. Zaterdag 17 mei: Openlucht filmvertoning van WOOD STOCK. Originele versie - scope (scherm: 8X4 m) Begin maart: optreden van Urbanus van Anus. Jeugdklub dagbezoek in april- mei. Groot sportbanket: einde juni. Baskettornooi in de maand april. Volleytornooi in de maand april-mei. Voor de Leedse Davidsfonds-afdeling was er goed nieuws tijdens de jongste gemeenteraadszitting. Het gemeentebestuur gaat de oude rijkswachtkazerne kopen, zodra de rijkswachters hun intrek genomen hebben in het nieuw administratief centrum. Schepen Gravez verzekerde ons, dat het in de bedoeling lag, eerst en vooral de openbare bibliotheek onder te brengen in het oude gebouw. Behalve het achterste gedeelte, werd een paar jaren terug het hele gebouw degelijk hersteld. Het Davidsfonds, dat reeds jaren opteert vooreen betere behuizing voor de bibliotheek, krijgt meteen heel wat mogelijkheden. Bovendien beschikt het DF nu, in de persoon van dhr. De Gusseme overeen toegewijde en kompetente bibliotekaris. Heel wat nieuwe boeken werden aangekocht en de organisatie berust thans op een modern systeem. Een nieuw impuls voor de gemeentelijke biblioteek, wordt alleszins de boekententoonstelling die van 13tot 15dccember wordt ingericht in het Kultureel Centrum, met medewerking van het gemeentebe stuur en de Universele boekhandel (uitgeverij Elsevier). Op deze tentoonstelling zal er een ruime keuze zijn in het genre boeken: naslagwerken, romans, vrije tijdsbesteding, jeugdliteratuur enz. Verder plande Davidsfonds Lede nog volgende aktiviteiten: op 7 februari een debatavond over «kunnen kinderen hun ouders begrijpen?» met de heer Piet De Puysseleer als inleider. Dit programma wordt geïnstalleerd met videobanden over de TV-uitzending van dit voorjaar «de vader». Begin maart komt dan nog een kennismaking met de romancier Paul Brondeel die in Lede geboren werd, dit naar aanleiding van de uitgave van «het web in de hersens» een derde werk van de schrijver in de Belfortreeks van het DF. Einde maart volgt nog, in samenwerking met de heemkundige kring, een tentoonstelling over «Leedse bezienswaardigheden» in het kader van het monumentenjaar. Maar nu gaat alle aandacht uit naar de boekententoonstelling van 13 tot 15 december in het Kultureel Centrum. MARCOLE Tot 8 december loopt in het Kultureel Centrum te Lede een tentoonstelling van aquarellen en gouaches. Liefst veertien gekende kunstenaars werden hier samengebracht rondom een kunstvorm die beschouwd wordt als een soort makette van de olieverf of matièreschildering. Herman Quintijn, namens de Kulturele Kring Lede, heette de aanwezigen welkom op de vooropening en leidde kunstkriticus Lowie Weynants in. Deze noemde aquarel en gouache de best geschikte kunstvorm als introduktie tot de schilderkunst. Na even verwezen te hebben naar de thans lopende tentoonstellingen van Westerinck te Brussel en Turner (zowat de uitvinder van deze kunstvorm) te London, betoogde hij dat de kunstenaar authentieker kan zijn in de aquarel en de gouache, dan in zijn olieverfdoeken. Dhr. Juwet, afgevaardigde van het ministerie van Nederlandse Kuituur, vertelde nog dat het doel van deze tentoonstelling was, een overzicht te geven van de verschillende vormen van deze werken en hiermede de grote verscheidenheid aan te tonen. Deze tentoonstelling, die werd ingericht door het ministerie van Nederlandse Kuituur, in samenwerking van de Kulturele Kring Lede. het gemeentebestuur en de plaatselijke VTB-VAB afdeling, blijft toegankelijk tot 8 december op volgende dagen: zaterdagen en zondagen van 9.30 uur tot 12 uur en van 14 tot 20 uur, woensdagen vrijdag van 14 tot 20 uur. Groepen en scholen ook op afspraak. Volgende kunstenaars zijn vertegenwoordigd: JanCobbaert, Frans Dille, Marie-Madeleine Jorissen, Jean Milo, Frans Minnaert, Jan Saverys, Jiirgen Schneider, Maria Segers, Geo Sempels, Yvan Theys, Jan Vaerten, Jozef Van Ruyssevelt, Roger Wittevrongel, Maurice Wyckaert. MARCOLE

De Voorpost | 1974 | | pagina 7