Inverdiende nederlaag 'IV- rt— •1-3 aan de rust, laar nadien kwam sinterklaas Twee doelpunten van Cooreman STUG VERWEER SPANNEND Roosendans geeft genadeschot SCHIETKRACHT BENEDEN ALLES Serskamp en Schellebelle: drawn 'PROVINCIALE ^PROVINCIALE j 3*PR0VINCIALE 17 arta Buggenhout-Deinze 1-2 i in de eindfase van de fel betwiste wedstrijd Sparta Buggen- -Deinze de grensrechter een lokale aanval wegwuifde, was luggenhoutse aanhang niet meer te houden. De plaatselijke irs dienden zich met man en macht in te zetten om de op het terrein te handhaven. zag er in de aanvangsminu- reeds naar uit dat er bitsig Ie punten zou worden gestre- De oorzaak lag hem alvast p et feit dat'Sparta Buggenhout d ivoor de tweede maal in drie inzien tegenover de leidersploeg wod zich weinig lovend had if vidrukt over de heenwedstrijd. 1 ai eigen volk wilden de leer- ie zir van Bert Michiels het be- i hj leveren te kunnen optomen zelfi koplopers. In dit opzet zijn !t zfeker geslaagd al verhuisde kle(olle inzet naar Deinze. Door- in. N heeft Sparta Buggenhout »er wedstrijd beheerst, maar de tadfr3nsen werden andermaal con#*# gelaten. In deze wed strijd waarin iedereen zich bij de thuisploeg tenvolle heeft gegeven kwam toch opnieuw tot uiting hoeveel doelkansen er wel moe ten komen om het te kunnen waarmaken. Palmers en De Wil de kregen de mooiste, terwijl de nochtans flink op dreef zijnde Rochtus niet genoeg werd aan gespeeld. Vooral na de rust zouden Bert Michiels en co. de leiders het felst bedreigen. Er werden hier bij risiko's genomen wat een tweede tegendoelpunt tot gevolg had. Maar zelfs dan was Sparta Buggenhout nog geen geklopte ploeg. Een prachtig tegendoel punt zowat een kwartier voor het einde bracht Deinze in pa niekstemming. Ellegeert kreeg „geel" van ref. Eeckboudt. Deize heeft als leidersploeg niet kunnen bekeren op Buggenhout. Sparta Buggenhout verdiende geenzins deze nederlaag. De de fensie met Michiels als uitblin ker was knap. In het midden veld lieten Norbert Van den Dungen de bezoekers weinig kans een aanval op te zetten, alleen bij de afwerking schoten de lokalen te kort. Het wordt dus opnieuw een ge val voor het sportkomitee - waar men hopelijk gehoor zal hebben voor de objektieve visie van ref. Eeckhoudt en bondsafgevaar- digde Van der Veken. die als toeschouwer getuigen is geweest van de wel eigenaardige houding van een lijnrechter. C. Vermeulen. ■nfcipf Marcel De Cock (Lokerse) de Lebbeekse keper Verhaevert voor de derde maal het nakijken. (JC) Lokerse-S.K. Lebbeke 3-1 n een overwinning op Lokerse konden de Wolmatjongens op- iv aansluiten bij de koplopers. De vierpuntenwedstrijd draaide erc er op een nederlaag uit. Lebbeke wilde nochtans sportief wraak nemen op Lokerse. ploegen demonstreerden knap voetbal waarbij Lokerse de nker was in de tweede helft. Driemaal kon men afronden Peen genadeslag betekende voor de jongens van voorzitter v^aedeleir. Lij j blauwwit ook ondernam tweede helft - die helft verliep volledig >t voordeel van de Leb- laren - niets mocht ba ten. Marc Van der Jeught redde de eer en meteen was de kous af. Wel dient men op te merken an ingiien scoort net tweede doelpunt voor Lokerse dat het aan inzet riet ont brak. Men vond ervkel de no dige afwerker niet in de Leb beekse voorlijn. Waar men een paar weken terug mee aan kop stond, be kleden de Lebbekenaren mo menteel de negende plaats en total izeren veertien pun ten. Men telt nu zes punten achterstand op leider Deinze. Men dient bijna elke wed strijd de volle inzet te ver overen wil men nog meespe len in het titeldebat Daarbij krijgt men zondagnamiddag Kruishoutem op bezoek, een ploeg die moet vechten om een paar puntjes te halen wil men degradatiegevaar ontlo pen. Dus beide ploegen moe ten alles of niets spelen. De .grote vraag die gesteld werd na de wedstrijd tegen Lokerse was. of men aan de ploeg ging timmeren. Het lot en de beslissing ligt in han den van de selektieheren die er het beste willen uitpersen. Men 'bschikt over voldoende spelers maar kan de juiste pionnen niet uitspelen. Er moet verandering komen in de manier van afwerken. Lebbeke moet dringend goal- getters vinden wil men een katastrofe voorkomen. wj -cbur - Melsele 4-3 Wedstrijd Robur-Melsele heeft wel een eigenaardige wending fnen. Wanneer de thuisploeg aan de rust met 0-3 in het stond, had geen enkele Moerzeekse supporter nog een tje hoop op een puntendeling, laat staan een overwinning, voor onmogelijk werd gehouden, is dan toch werkelijkheid (orden. (niper tien minuten scoorden talrijke plaatselijke supporters I Roburjonpens driemaal, en sneller kloppen. In die eerste Mn gingen de harten van de helft had men een ongelooflijk doelpunt van Robur. Daarmee was het 1-3. Tenslotte blauwwit het bezoekende Melsele nog met 4-3. Van een gesproken. (JC) zwak Robur aan het werk gezien en bij flaters in de laatselijke defensie werden evenveel doel- pjnten gescoord. Tijdens de rust werden de lokale spelers duchtig de les gelezen. Die bolwassing heeft wel zijn uitwerking ge had, want amper twee minuten na de kampwisseling trof Jef Roels raak. Rene Vlaminck, het brein in het Moerzeekse middenveld, deed collega Roels ki amper en kele minuten tweemaal na. Van dan af was een zegedriftig Ro bur niet meer in te tomen. De bezoekers stonden er perpleks van. en wanneer hun kapitein zich met enkele onsportieve tus senkomsten liet opmerken kreeg hij. van een voortreffelijk leiden de scheidsrechter prompt de ro de kaart onder de 'neus geduwd. Wanneer een kwartier voor het einde Albert Lelie op een schit terende wijze voor de ovarwin- ningstreffer zorgde, was er dolle vreugde in de plaatseijke ran gen. Wie had immers aan de rust nog op een overwinning gerekend De Robur jongens hebben hun be stuur en supporters nu wel echt een onverwacht Sinterklaasge schenk bezorgd... E D M. W. Moorsel-Merelbeke 3-1 Sedert zondagavond prijkt Moorsel opnieuw op de 2de plaats. Het won zelf van Me- relbeke en kreeg een duwtje van Etikhove dat Brakel klop te. Wilskracht was opnieuw in zijn goede doen en vooral doelman Lobijn die Simoen verving hees zich een paar keer in de kijker. Merelbeke verdedigde zich kranig in de eerste speelhelft en vandaar dat bij de rust slechts 1-0 .op het bord stond. De beste scorekans viel trouwens eerst de gasten te beurt in de 40e min maar men benut te deze niet. Amper drie mi nuten later werd het 1-0 wan neer de snelle Cooreman een aarzeling van de Racing ver dediging afstrafte. Na de kampwisseling primeerde de betere fysieke kondltie van de thuisploeg. Wilskracht bracht in de tweede speelhelft een haast doorlopend veldo ver wicht op en paste zich toen ook veel beter aan de min der goede staat van het speel veld aan. Dit overwicht re sulteerde ook in doelpunten. Na een doorstoot van Van Tricht ontstond een geharre war van jewelste voor het bezoekende doelCooreman zag uiteindelijk het gaatje en toetste beheerst binnen. In de 74e min werd het 3-0 dank zij een puike kopbal van De Win ter die even voordien De Meyer had vervangen. Dit een onrechtstreekse vrijschop scoorde De Clercq het tegen- punt want Lobijn raakte de bal even met de hand Al met al een hoopgevende ver richting voor Moorsel. Nlieuwerkerkan -Baasrode 1-0 Baasrode skoort zeer moeilijk. Ook te Nieuwerkerken, waar op de volle inzet werd gerekend bleven de spitsen in gebreke. Hoeveel scorekansen Van Keer en co wel moeten krijgen om de balans in het voordeel van de Scheldeploeg te doen hellen blijft een vraagteken. De kansen zijn er nochtans weer geweest. Daar voor zorgde het middenveld, dat een flinke prestatie weggaf. Vooral De Beucker stuurde de voorspelers herhaaldelijk de goede richting uit. Het verwachte doelpunt kwam er niet. Wanneer de lokalen dan enkele malen gevaarlijk kwamen opzetten was er een briljante De Vroe om het gevaar te bezweren, zodat de Baas- roodse aanhang ging hopen op de halve inzet. Ook dit gebeurde niet, want juist voor inrukken werd de Baasrobdse goalie toch te grazen genomen, en dit was in de eerste plaats te betreuren voor hem zelf. Al met al is FC Baasrode nu wel een flink eind afgezakt in de algemene rangschikking. Het zal nu verduiveld moeilijk worden voor Heyman en co nog een vooraanstaande rol te gaan spelen in deze kompetitie. Appels-Wirorik 1-1 De wedstrijd die Sparta Appels zondag tegen het niet zo goed geklasseerde Winnik moest spelen is niet op een verhoopte twee punten winst uitgelopen. De bezoekers die er vooral op uit waren in de eerste plaats niet te verliezen, zijn in hun opzet geslaagd. „We zullen een overwinning niet laten liggen", was de mening van een bezoekend bestuurslid, maar dat was het be oogde doel. Appels dat het ongeluk had een paar Weken voordien tegen de zelfde pi'oeg te moeten uftkomen, heeft op die wijze in zijn kaart laten kijlken, zij het dan ongewild. De tegenstanders wisten nu maar al te goed waar het schoentje neep en vooral welke spelers men moest aan banden leggen. Met hun vier-vier-twee systeem SjK. Grembergen - Stekene 1-1 Al wat voetbal te bieden heeft te Grembergen waar het aan spektakel niet heeft ontbroken. Tegen de leiders hebben de Grembergse groenwitten er een boeiend kijkstuk van gemaakt waaraan menig voetballiefhebber zich kon aan opwarmen. Beide ploegen maakten er immers een genietbare partij van, en de gelegenheidssupporters waagden van een wedstrijd eerste pro vinciale waardig. Mogen we Stekene beslist als een waardig leider beschouwen, die het vast en zeker van echt voetbal moet hebben, dan moe ten de Grembergenaars beslist niet onder doen. Het heeft im mers geen haar gescheeld of het werd een Grembergse overwin ning. Die overwinning had S.K. dubbel en dik verdiend, wanneer we hier rekening houden met het aantal kansen die werden gescha pen. De Grembergse aanvallers bleven echter deerlijk in gebreke, daar waar het middentrio om de haverklap voor de gepaste voor zetten zorgde. Bij velen naast de omheining rees dan ook wel de vraag waarom de jonge Deferrere niet in de aanval wordt geplaatst? Dat zijn natuurlijk zaken waar mee het selectiecomlté werk moet maken. Feit is wanneer de aanvallers meer schietpoeder in de shoes hebben, men met Grem bergen alvast rekening zal moe ten houden. Van bij de start zag het er naar uit dat Grembergen na de neder laag in Stekene. veertien dagen geleden, duchtig op een revanche uit was. Niettegenstaande enke le ideale doelkansen werden ge schapen. bleef de stand tot met de rust blank. Nauwelijks was de tweede helft op gang of Wil ly Buyts. andermaal het voor beeld van inzet, kon voor ver diende voorsprong zorgen. Hier op trokken de leiders op zoek naar de gelijkmaker, waarin ten slotte de knappe buitenlinks Za- man zou slagen. In het laatste kwartier zaten er voor Grember gen nog wel een paar kansen in. maar niemand kon hiervan profi teren. Groenwit staat nu op vijf pun ten van leider Stekene. Het ziet er naar uit dat de leiderstroon van de Waaslanders in de nabije toekomst niet zal wankelen. Toch dient men in Grembergen reke ning te houden met een even tuele tweede plaats in de rang- dat vrij vi'jg in een vier-vijf-een oversmhakelde bevolkte men op een uitstekende wijze het midden veld. Toch was het Appels dat langs Janssens verdiend op voor sprong kwam en lange tijd de indruk gaf het te zullen halen. Maar de jongens van trainer Die- riek kregen vrij onverwacht een doelpunt tegen, zij het dan op het randje af van buitenspel, maar feit is dat de ploegen ge1ïfl< stonden. Hoe een De Groeve en Van Den Hauwe zich naidren ook afsloofden het zou allemaal boter aan de galg zijn. zelfs een vrijschop van Willy De Groeve kende geen meeval, wan neer de ba! tussen twee ver dedigers bleef steken. Ook moe ten we het schot op de paal vermellden dat voor Appels een beier let verdiende, dan voor het doel van Wrnniik buiten te lopen. Een vervanging van Arthur Cool in de plaatts van Jules Van Hoor de zou evenmin nog iets kunnen veranderen aan de uitslag. Zo ontzette de Stekense defensie een zoveelste Gre mbergse aanval, Overmere-Opstal 4-2 Evenals de heenmatch van voor een paar weken, werd het tref fen tussen de twee nieuwe 3de Provincialers Overmere en Opstal, ook nu weer met een karrevracht doelpunten gekruld. Haalde geel zwart het toen met 4-3. dan trok ken ditmaal de Boerenkrijgers aan het langste eind touw. Voor Opstal begon het nochtans uit stekend opportunist Willy Ael- brecht drukte ^eeds na zes minu ten suksesvol af (0-1) en meteen was Overmere op ach torvolgen aangewezen. Vooral de hard wroetende Paul Van de Velde en de klesrijke René Vermoens hiel pen Overmere op het goede pad en met voltreffer van Philemon De Schrijver, een roos van Jan ge" Van de Velde en een goaltje van „newcomer" Van Lembergen was het na afloop van de eerste time al 3-1, een ogenschijnlijk geruststellende voorsprong voor de leerlingen van trainer Aelter- man. Maar Opstal kwam terug langs Van den Broeck, zodat na een uur een 3-2 score op het bord stond. De bezoekers duwden nu hard op het gaspedaal doch tien minuten voor affluiten gaf de uitgekookte Roosendans ze met een late treffer het genadeschot Door dit resultaat handhaaft Overmere zich in het middenpe- leton dat allesbehalve uitgescha keld is vodr het titeldebat. En Opstal Dat zwakt nu wel een beetje af doch kan door een paar overwinningen weer bij de eerste vijf postvatten. Op uit zondering van Stekene dat voor lopig de koord houdt, toonde geen enkele ploeg zich voorals nog outstanding Meerhet kam pioenschap moet eigenlijk zelfs nog beginnen schikking. Rekening houdend met degradaties m de nationale reeksen zit daar wel een pro motiekans in. Van die tweede plaats is het verdienstelijke S.K, amper een eenheid van verwij derd. EDM. Uitslag tombola jMichielsvrienden DENDERMONDE. 1 - 5873 (reservenr.) 7540 3121 1432 1271 3273 3260 359 5348 7254 3395 7772 615 1045 655 7609 384 5840 7247 964 280 3670 1867 332 1895 446 7655 983 492 5293 7450 7751 1465 7900 Prijzen af te halen voor einde februari 1975. café Regent, Statieplein Dendermonde. (Reservenummer TV. einde maart.) Cabrita Top-belangstelling De topmatch in de tweede provinciale tussen Cabrita Ze- Ie en Waasmunster lokte een bijzonder grote publieke be langstelling. Voor een basket bal ontmoeting op dat niveau 650 toeschouwers lokken is wel een unicum en het mag dan oök als een propaganda aanzien worden voor het streekbasketbal. BENO. Nieuwe hulp voor Opstal Tijdens de komende weken zullen de spelers en suppor ters van Eendracht Opstal een nieuw gezicht te zien krijgen. Het bestuur van de klub deed beroep op de diensten van Marcel Kiekens, oud-doelman van Eendracht Aalst. Kiekens zal zich speciaal bezig houden met de opleiding en training van de doelmannen. VSL. Beide buren Serskamp en Schellebelle moesten het met een drawn stellen. Serskamp kreeg het bezoek van Meerbeke dat vooral in de eerste time aan zijn trekken kwam. De 0-1 stand bij de rust werd door niemand aangevochten. Nadien drukte zwartwit een poosje door en werd met de gelijkmaker beloond. Schellebelle dat drie zondagen tevoren in Erembodegem rechts omkeer mocht maken omdat de scheidsrechter het terreiin onbe speelbaar verklaarde, kreeg nu dezelfde Doggen op bezoek. Voor SOS. nog altijd gehandicapt door drie a vier inhaalwedstrijden zodat de klassering een eerder vertekend beeld weerspiegelt, werd het geen voltreffer. Toch bleef een puntje in de Hoekstraat waar men zich aan dat rezultaat kan optrekken om tijdens de tweede ronde uit de bedreigde zone wèg te klimmen en een plaats op te eisen in het „grote peloton" waar de paarsjes eerder thuishoren dan in de allerlaatste gelederen.

De Voorpost | 1974 | | pagina 17