DRIE PODIUMPLAATSEN VOOR DE DAMES V VETERANEN WEER UITSTEKEND iEMBODEGEM MET IWAAR GESCHUT LLLEBAUT A NEEMT HINDERNIS BjVjB. Eendracht Aalst wint klubklassement (seniores) te Hekelgem FC MOERSTRAAT HAALT DUBBELE CIJFERS KWB KLOPT LEIDER SIMIBA ij A.C. Baasrode CSF-voetbaJ jrporatief verbond gewest Aalst ©ij A.C Denderland SetokvoetbalveHbond gewest Aalst VOLLEY Mon Pauwels heroptreden Monique Inghels: pinkbreuk Opstal denkt aan de jeugd J.P. Van den iBroeck (Opstal) out Ludo Heyvaert stopt Speelsters gevraagd Jenny D'hooms wint oefenveldloop A.C. Lebbeke naar Waasmunster 21 ei 'er vitiben w* bij all» veldlopen al erwten vermelden dat het een ui\re omloop was vanwege de lejder, dan was de omloop iBrembergen nu het tegen- Hq-gestelde. Het was inder- ood een bijna droog parcours 'P< natuurlijk snelle wedstrij- t i met zich meebracht. Men :e%st inderdaad mee zijn in de t om een goede uitslag te nen behalen. Overwinnin- werden er door de baas- bijjse atlete wel niet behaald drie ervan behaalden zelj een podiumplaats. Bij de niijllen waren Daisy De Troet- v%n Linda Debusschere weer I97hun best. Deze meisjes lie- nid reeds van bij het begin Ar de wedstrijd resp. in 3e 5© positie. In deze orde al'fmen ze dan ook over de aljcomstlijn. In de 1e reeks otemen was Lauretta Van ee&el, zoals gewoonlijk, in de /oq achteraan te zoeken. Zelfs Wedstrijd liep ze nog steeds i Q8e positie, op zowat 250 m jlie het einde begon ze dan t 9« een prachtige remonte en :rs|jgde nog op de 11e plaats, erqe 2e reeks scheen An Van skevoorde niet in haar beste wen. Op het laatst van de Hdstrijd won ze nog enkele id^tsen in maar dichter dan >r 012 kwam ze niet. Wellicht rerfnt ze bij een volgende ge- eh»nheid revanche. e<3e 1e reeks kadetten liep spqique Van De Voorde een ïhtige wedstrijd. De winna- beewas in feite, zonder onge- gien, al voor de start, ge- wd. maar Monique, boordevol elf^ertrouwen, zou haar huid or verkopen. Reeds van bij begin van de wedstrijd had- JM drie atletes zich van de eren losgemaakt en na 1/3 Istrijd was het al duidelijk dat de eerste drie zouden Monique kwam dan zelfs 1 op kop. Halfwedstrijd rtste de latere winnares een larrage, maar Monique ging ast mee. Op 250 m van het Ie dan begon ze toch te len en langzaam moest ze rerste laten gaan, voor haar plaats bestond er dan al I geen gevaar meer. ie 2e reeks al een even goede wedstrijd van Godelie- ve Bauwens. Ook zij was mee in de start, verrassend nogal. Na 1/3 wedstrijd waren in de ze reeks echter nog een 5-6 tal kandidaten op de overwinning, w.o. Godelieve natuurlijk. De latere winnares was echter een klasse sterker dan de anderen, zonder echt te demareren ging ze zo van het kopgroepje weg en had weldra 25 m voor sprong, op 300 m van het ein de reageerde Godelieve, af* enige, en begon stilaan aan haar achterstand te knagen. Haar achterstand was echter te groot. Ze strandde op 10 m. en werd 2e. Bij de scholieren wist Ingrid Bauwens dat het voor haar geen 2e overwinning van het seizoen zou zijn. Als je een Belgisch kampioene dient te bekampen ben je daar al bijna zeker van van voor de start. Ingrid was daarbij ook nog zeer nerveus, omdat ze na de wed strijd te Meerbeke, twee we ken volledig inactief was we gens een voetkwetsuur, en ze natuurlijk niet in een behoor lijke conditie was, wat dan ook tijdens de wedstrijd werd be vestigd. Ingrid mag echter niet wanhopen want tijdens de maand februari worden de gro te prijzen uitgedeeld (prov. en Belg. kampioenschap). Van bij de start nam die Belgische kampioene dan ook al de lei ding. Ingrid volgde in 2e po sitie en Patricia Famaey in 3e. Ingrid kon tot halfwedstrijd die 2e plaats behouden, maar Pa tricia zakte geleidelijk af naar de 9e plaats. Gebrek aan am bitie Ook Ingrid zou echter niet haar plaats behoudeh, na 2/3 wedstrijd liep ze in 3e po sitie en op de meet liet ze nog een atlete passeren zodat ze uiteindelijk 4e werd. Patricia kon tijdens de laatste 300 m nog een paar plaatsjes inwin nen en werd 7e. Zij kan beslist beter, wanneer ze het aandurft van het tempo van de eersten te volgen. Misschien gemakke lijker gezegd dan gedaan, maar Patricia geeft ons toch de in druk dat ze het kan, als ze wilt. Marc Van de Voorde (166) klub- kampioen bij de scholieren van AC Baasrode. (C) Zondag 15 december wedstrijd te Heusden (heren). Vertrek in het lokaal om 12 u. 45. De da mes nemen deel aan de wed strijd te Waasmunster. GDP Wielrenster Jenny De Smet doet het nu ook uitstekend ais veiu- loopster. (C) Kaatletlekjeugd uit de streek die Vllerzeeise vlag loopt ierby tussen Hoké EREMBODEGEM en MIJLBEEK werd zon- pardon door de thuisploeg gewonnen. Niet minder dan vijf tbodegemse doelpunten kwamen in de Aalsterse netten te- t. Mijlbeek kwam niet verder dan een eerreddend doelpunt. DERSEM was er echter nog slechter aan toe te Zandbergen, tarodoelman mocht zich liefst zevenmaal omdraaien. BAARDEGEM was op be- bij Neigem, een kopploeg 2 tot heden het hoogste il doelpunten scoorde. Bij ust was het 3-2 waarna kon gelijkstellen, doch de ploeg haalde het uiteinde- net 5-3. loeg uit ons gebied die het log toe zeer goed doet is KRUIS MOORSEL. De I om de tweede plaats door de Moorselaars ;ht ctuigend gewonnen tegen "ïrhebbe-Vloerzegem. De lële scheidsrechter was j komen opdagen, dus was het aan Smeerhebbe om een scheidsrechter aan te dulden. Wat deze man allemaal liet zien, grenst aan het ongeloof lijke. S.K. was zo superieur dat de bezoekers 90 min. lang te gen hun doel werden gedrukt. Dat S.K. slechts twee doelpun ten kon scoren lag aan de grenzeloze onsportiviteit van de bezoekende scheidsrechter. Ergner nog, bij de schaarse te genstoten „schonk" hij zijn ploeg DRIE strafschoppen. De eerlijkheid overwon echter, want S.K.-portier Roger Pieters stopte op ongelooflijke wijze deze drie strafschoppen. Hoeft het nog gezegd dat de Moor- selse gemoederen op het kook punt stonden Zelfs spelers en supporters van Smeerhebbe laakten het onsportieve gedrag van hun scheidsrechter. De doelpunten voor S.K. kwa men er via F. Tnoch en M. Van den Meerssche. Doch wat zou het geworden zijn zonder reu zedoelman Roger Pieters Zondig is S.K. Kruis op bezoek bij Kamigas Denderleeuw. Twee own-goals waren oorzaak van een onverdiend verlies van S.K. Kruis II bij Timarcha. Er- enst Hei remans zorgde voor 'het eerreddend doelpunt. OCARINA tenslotte won het pleit tegen Zandbergen II in 'n doelpuntenrljke wedstrijd 4-3. ibaut (e) het bij B.V.8. "gemakkelijk zou krijgen lag de hand. De Wiezenaars uiteindelijk nochtans in- deze klip met sukses te |ilen. Ze hebben hiertoe ech- Jiiet op een Inspanning mo- kijken. Ceüebaot kwam na jr zeven minuten aan de lei- langs Schodcaent en deze 9 bleef tot bi] de rust be- fen, mede door het feit dat jkils'ploeg moeilijk haar goede I vond en zich niet te best wdoonzetten. Blij de rust werd Bedt vervangen en met de slag kwam B.V.B. in de wedstrijd. Tn de SOe min scoorde Jacobs het gelijkstellend doelpunt en deze 1-1 stand bleef tot drie mi nuten voor tijd behouden. Ltesens schonk toen .Callebaut een nog onverhoopte zege. SiA.F. had h«t met Bouw wel moeilijker dan dq 34) cijfers zouden laten vermoe den. Bouw heeft gedurende bet ganse wedstrijdverloop zijn deel In de a-anwalsakties opgeeist en vendienlde beslist het eerreddende doelpunt. Voor SjA-F. scoorden Coormean (2) en De Vos. Gllbos won met ruime dljfens van Caile- baut fl») De Émairnm liepen tot CM uit langs De Cock (3) en Verleyen terwijl Van Nuffel de eer redde voor de gasten. De uitslagen SA F. - Bouw 3-0 B.V.B. - Callebaut (a) 1-2 CaUebaut (b) Gllbos 1-4 Dessoden - V.V.T.T. 3-1 Franke (a) FRjR. 50 (ff.) Het programma voer 14.12 F .FR - B;VjB. Callebaut (a) - Fnanlke (a) Bouw Callebaut (b) GUIbos - Dessoden Rpnke (b) SAR. In de veldloop te Hekelgem noteerde men tamelijk veel afwe zigen onder de jongere atleten dit inzonderheid wegens school examens. Niettemin waren de wedstrijden vrij spannend. Voor E. Aalst werd het vooral bij de seniores een sukses vermits men het klubklassement in de wacht sleepte. Bij da miniemen (jongste kategorle) liep Geert Van Herzele een regelmatige wedstrijd en kon dank zij een felle eindspurt beslag leggen op de zesde plaats. De minder goed gestarte Yves Van Lent kon nog tot de twaalfde plaats terugkeren, terwijl Hans Van den Abbeel 22e was en Jan Arijs 38». Bij de tweedejaarsminiemen ontbraken de drie Aalsterse kopmannen op het appel. Freddy De Boeck was met een 18e plaats de eerste Aa1 stenaar, terwijl Vereecxen en Luc Van Der Eeoken res pectievelijk 25e en 40e wer den. Danny 'Kiekens bleek bij de kadetten niet in zijn goe de doen. Nadat hij in het eerste gedeelte als tweede voorbijkwam, moest hij ziich nog fel inspannen om uitein delijk vierde te worden. Dan ny Kinoo (20), F. De Roock (28), Gilbert Robijns (48) en Erie Vereecken (68) waren de artdere Aalstenaars. Een opmerkelijke prestatie kwam van de eerstejaarsscholier Patrick Vonok die een ze vende plaats veroverde on- middêfiHK na de beste atle ten. «Ctóy Thijs eindigde vierentwintigste. Bij de junio res ook slechts twee Aalste naars, Louis Cornells, min der goed dan de week te voren kwam als negentiende over de meet, en Edwin Van der Steen als eenendertigste. De Aalstenaar Miel Kiekens en de Lebbeke rvaar Ward Goossens ramen van meet af aan de leiding bij de vete ranen. Half weg moest de Aalstenaar zijn tegenstander iaten gaan maar eindigde mooi tweede. Willy De Cock dank zij een schitterende achtervolging werd negen- liende. Jan Van der Stiche- len werd 39e en Rudolf Arijs 43e. Globaal kwam het beste resultaat van de seniores. Jef Pollet, Pierre Callebaut en Antoine Palmans liepen van meet af aan in de eerste ge lederen. Halfweg kwam Pol let in vierde stelling en gaf deze niet meer prijs. Dank zij een sterke eindspurt liep Antoine Palmans van de twaalfde naar de tiende plaats. De andere Aalsterse atleten plaatsten zich als volgtPierre Callebaut (13e), Herman Parmentier (15e), Franpois Buggenhout (68e), Dirk Coppens (74e), Eric Cop- pens (79e), Hedwig Coppens (84e), Roland Baeyens (85e), ef De Roock (88e), Albert Wijnant (96e), ohny Baes (98e), Omer Van Bockstael (102e), Jef Van de Keer (120), Alex Buyle (122e) en Henri Engels (128e). Het zal nu wel door iedereen aanvaard worden wanneer we de Denderlandveteranen als de sterkste kategorie vermelden, niet alleen in klubverband maar tevens nationaal zijn ze bij de beste te klasseren. In de komende wedstrijden zullen die kranige atleten ons nog dikwijls op knappe uitslaan vergasten. Wanneer we in de rangen van AC Denderland 06* feeks moeten zoeken die enigzins tegen dezze ouderen kan optornen, m*eten we als moge lijke tegenhanger hier naar de jongste réike verwijzen waar Benny Vercammen en zijn vrienden de eerste en ereplaatsen ook op een rijtje lopen. Toch is de weelde bij de veteranen groter. En als eerste moeten we de ze week Frans Van Rans- beeck in de bloemen zetten, die nu niet in de hals van Roger De Witte moest kijken, zoals we in ons verslag van de vorige wedstrijd schreven. Toen we zondag de uitslag vernamen hebben we onwil- lek jrig naar ons vorig arti kel gezien en heel waar schijnlijk moet dit een stimu lans geweest zijn voor de St.-Gillise kopman, waar we het hadden over het meestor- sohap dat Roger de jongste tijd aan de dag legde. Maar deze reeks atleten is er een van dikke vrienden en zo zal men om deze sportieve wedijver er zeker de glim lach niet ibij verliezen. Van Ransbeeok werd dan te He kelgem vierde en Roger De Witte vijfde, maar Aifons Van Herreweghe staat er weer als zevende en dat is ook geen toeval. Met dergelijk drietal kan men nu alle kanten uit een ploeg die de overige deeinemers de bibber op het f«P gooit jagen, want achter de rood-witte formOHe van A.C. Denderland zuhen de andere deelnemers aan de prijzentafel nog slechts de kruimels krijgen. -Philemon 'Roels die was er ook en liet weer een allerbeste Indruk en wanneer we u dan mogen ver tellen dat hij tiende werd dan kunt u hier uit opmaken dat de suprematie zeer groot was, 4 atleten in de eerste tien. En nog is de lofzang niet tenein de, want Willy Waterschoot tikte in dezelfde wedstrijd als 14e aan en mag ook op een goede wedstrijd terugblikken ook hij is er sterk op vooruit gegaan. De 22e plaats werd te Hekelgem ingenomen door A. Heunlndk die zich nog eens wist vrij te maken om een be hoorlijk resultaat te laten af drukken. Janssens werd 26e voor de Appelse atleet De Brandt die mag tevreden zijn met zijn 34e plaats, dat is niet alle nieuwelingen in de veld- loopsport weggelegd. 'Bij afwezigheid van De Sae- deleer en Van Weyenbergh was het nu Luc Taminau die de Denderlanders aanvoerde te Hekelgem bij de seniores en dit niet slecht deed, vrij goed zelfs op de 45e plaats. Voor Pierre De Troch is hopelijk nu wel een stuk miserie vergeten want na al zijn tegenslagen van kwetsuren en ziektes die de jongste tijd kwamen roet -In het eten gooien, mocht hij nu eens een wedstrijd uitlopen en het resultaat was voortref felijk 52e en tweede Dender land atleet. A. De Mêy moest nu Pierre laten voorgaan maar dat Is geen oneer, belangrijker is wel dat hij een knappe 58e plaats haalde wat hem nog in de eerste groep laat klasseren. Karei Michiels staat er ook weer nu als 76e dat is midden in en we menen dat binnen een paar weken ervoor hem nog een paar plaatsen winst insteken. Hetzelfde mogen we zeggen van Omer Vercammen die zondag ongetwijfeld met de glimlach zal gelopen heb ben want voordien in de jeugdreeksen hadden zijn zo nen het hem reeds gewezen hoe het moet,voor hem werd het een 77e prijs. Renaat De Vriendt (101) klampte wel goed aan maar moest op het laatst heel wat terrein prijs geven, ook Bernd Moens (105) vocht moedig voor zijn prijs en ging Frans De Troch (111) vooraf, een atleet die ons vroeger reeds bewezen heeft nog meer pijlen op zijn boog te hebben F. Van Damme sloot de reeks als 127e. Junior E. Maes liep in zijn reeks een 29e plaats en Iheeft hier zeker geen parcours gehad dat hem lag. Scholier R. De Troch werd nu puik 11e en samen met Borreman (16e) en C. Verbeke (32e) waren zij de derde ploeg in deze reeks. 'H. De Maesschalck werd 37e. Weer R. De Troch bij de ka detten die nu met zijn 25e plaats eerste clubatleet werd, voor C. Verlackt 52e en F. Hey- vaert 63e. Beste miniem werd E. Vercammen vierde, terwijl D. Van den Bossche puik 12e werd voor Van Bevenen (24e), P. De Man (38) en R. De Smed (43). We behielden de bloe men voor het laatste en ge ven die aan Benny Vercammen 1e bij de pupillen voor De Smedt (11e), Van Gauwenber- ghe (14e) en D. De Man als 16e. In de uitslagentabel priemt deze van FC Moerstraat behaalt in de wedstrijd met M. Shoe bepaald door. De thuisploeg kwam Immers aan een dozijn doelpunten. Dit duidt op een eenrichtings- wedstrijd. M. Shoe werd iptfardoad noch min noch meer overklast door een aanval die beslist In aan produktieve bui verkeerde. Ook de nederlaag van St Anna, dat door de toegeeflijkheid van zijn tegenstander Manchester van het veldvoordeel mocht genieten, behoort tot het domein van de niet verwachte uitslagen. St. Anna had zijn tegenstander ietwat onderschat en werd zich van hot negatieve resul taat bewust toen het reeds te laat was. Snas had het niet gemakkelijk met Orievelden dat yoor een taaie tegenstand worgde. De Coninck zette de thuisploeg aan de leiding; doch de gasten kwamen met een own doelpunt van De Graeve op gelijke hoogte. Hu go Van Mol had uiteindelijk pet laatste woord. Orievelden was In die tweede periode nochtans meest in de aanval geweest, maar de tegenstoten v§n de thuisploeg hielden veel al gevaar in. In de tweede klas se werd Blauwwit (b) na een vrij spannend treffen door Sty- or met oneven doelpunt ver schil geklopt. Dit gebeurde na de kampwisseling. Het waren nqchtans de gasten die naar voorsprong klommen na een kwartier spel. Baetslé was de maker van het openingspunt. De Brandt zou in de 20e en de 46e min. de wedstrijd in het voordeel van Stylor doen wentelen. Blauwwit zou daar na nog verwoed aanvallen doch de Stylor doelman die een van zijn beste dagen ken de verhinderde meer dan eens de gelijkmaker. In de wedstrijd Roosegem-ln- tercom vielen een resem doel punten doch uiteindelijk toon de de thuisploeg zich een een heid sterker. In de derde klas se schuilden er geen proble men voor A. Lebbeke in de wedstrijd met Jaoa. De thuis ploeg won met ruime cijfer verhouding. In het bekertref- fen met F.C. Parking heeft St. Meldert zijn tegestander zelden of nooit aan bod la ten komen. Meldert verwierf een royale winst met doelpun ten van Nuelandt, De Meyer, Pollet en Lelie. Verstraeten (F. C. Parking) moest tegen rood aankijken. Ereklasse Blauwwit-J. Welle 2-0 (ff) Honda-E. Welle 1-3 F.C. Moerstr.-MShoe 12-0 Manchester-St Anna 3-2 O.C. Aalst-R.D. Denderl. 2-0 (ff) Den Broek-Leeuwerik n. med Snas-Drievelden 2-1 Tweede klasse Ressegem-lntercom 4-3 Stylor-Blauwit B 2-1 Derde klasse A. Lebbeke-Jaca 5-2 Bekerwedstrijd F.C. Parking-St Meldert 0-4 Het programma voor 14-12 Ereklasse Blauwwit-Leeuwerik E. Welle-Den Broek C. Hofstade-Manchester Snas-Honda J. Wefle-O.C. Aalst St Anna-F.C. Moerstr. Drieveldden-M. Shoe In de baasroodse liefhebbers kompetitie heeft KWB afgelo pen maandag voor de stunt gezorgd door niemand anders dan ongenaakbaa. leider Simi- ba met zware C3 cijfers te vloeren. Andere uitslagen Ver. der Gemeentescholen - Cetsers 03. Pletsers - Mak- kadammers 21 en Simiba - KWB 0—3. De stand 1. Simi ba 16 2. Pletsers 15 KWB 13 Makkadammers 12 Cot- cers 11 NCMV 4 VGS 1. GDP De basketbalvereniging Vlin ders Buggenhout had gevreesd dat haar topspeler Mon Pau wels. die een zware heel kundige bewerking onderging voor de rest van het seizoen onbeschikbaar zou geweest zijn. Het was dan ook een verrassing dat Pauwels in de wedstrijd tegen leider Temse een schuchter heroptreden i maar tooh 12 punten luk- BENO. In de bekerwedstrijd tegen 1ste nationaler Woluwe vori ge week liep de Aurora bas ketbalspeelster Monique Ing hels een pinkbreuk op. Een zware handicap voor haar team. BENO. ZMerldag a.s., 14 december wonden knapen en scholieren van Eendracht Opstal speciaal samengebracht om 15 uur voor 0©n eindejaarsfeest. Na -een woord van de voorzit ter zal dokter Goossens een uiteenzetting geven over „voetbal" terwijl men twee films zal kunnen bekijken. De ene film gaat over „Hoe le ren wij voetballen" en de tweede over de wereldbeker. Tijdens de wedstrijd Overme- re-Opstal Buggenhout lukte J. P. Van den Broeok het twee de doelpunt, maar viel daar bij met de kin tegen de doel paal. Hij werd van het veld gedragen en vervangen door Miel Van Mol. Van den Broeok kreeg vijf haakjes in de kin, zodat hij een paar weken afwezig zal blijven. VSL. Amateur Ludo Heyvaert hangt de racefiets aan de wilgen. Pa Nest »s formeel „Het Is definitief" Ludo verkoopt 3l zijn materiaal. Om verder haar rangen uit te breilden, doet Robac Gramber gen de enige dames basket- ballploeig uitt het Dendermond- se een oproep tot alle spor tieve dames die graag dit gezonde en zeer be weegel ijk e sport zouden wiljen beoefe nen. De oefeningen hebben plaats op dinsdag en donder dag telkens van 19 tot 20 u. De inschrijvingen gebeuren ter plaatse. Het terrein is ge legen in Rijkslegere School. Verbindingsstraat 24 te Gram bergen. J.L. De Grembergse Jenny D 'Hoorns heeft nu ook de vo rige week georganiseerde oefenveldloop gewonnen. Ook deze wedstrijd won zij vrij gemakkelijk voor L. Berghmen, D. De Troetsel, C. Van Der Eecken en B Assel. Marijcke Van Muylder wend nog prima achtste en Liesbeth van Oude- gem legde beslag op de 12e plaats. André De Wit. Voor zondag 15 december be sloot AC. Lebbeke deel te nemen aan de wedstrijd te Waasmunster (organisatie van AC. Hamme). Voor deze twee de Heidecross maakt men de verplaatsing per bus. De reis weg Is als volgt vastgesteld Droeshout 12,45 u.. Wegwij zer 12.48 u„ Vitesse Club 12.50 u„ Eeksken 12.52 u„ Miinnestraat -13 u., Lebbeke Dorp 13.02 u. VSL.

De Voorpost | 1974 | | pagina 21