KLAKSOI v.u. VRIJE TRIBUNE P.V.V. B.S.P. C.V.P. K.P. o°l MOEILIJKHEDEN MET DE AARTSTRAAT MELDERT KERCKESANGERS EN SINTE ANTONISSE j 2 -13/12/74-De Voorpost De redaktie heefl hel rcehl de/e teksten in Ie korten Nieuwe belangrijke stap naar een menswaardiger be staan De kabinetsraad van vrijdag 6 december heeft een aantal belangrijke sociale maatrege len getroffen die van 1 januari 1975 worden toegepast. Alle sociale regelingen voor loont- rekkenden en zelfstandigen worden met 6% opgetrokken. Het gaat o.m. over: 1. de verhoging en de binding aan de evolutie van het wel vaartspeil van de gewone en de bijzondere tegemoet komingen aan de minderva- liden. 2. de gelijkschakeling van het invaliditeitspensioen voor mijnwerkers met het rust pensioen evenals met de verhoging van het cummu- latieplafond voor dit pensi oen met de vergoeding van arbeidsongevallen en be roepsziekten; 3. de verhoging van het ge waarborgd inkomen voor bejaarden; 4. de herwaarden ngscoëffi- ciênt van 6% die voor het jaar 1975 zal toegepast worden op al de sociale prestaties die gebonden zijn aan de evolutie van het al gemeen welzijn; 5. het welvaartsvastmaken van de kinderbijslagen voor zelfstandigen en niet- loontrekkende arbeiders. 6. de koppeling van de werk loosheidsuitkeringen aan het welvaartspeil evenals een verhoging van de uitke ringen voor de moeilijk te plaatsen werkloosheidsge zinshoofden. Daarbij komt nog een voordeliger stelsel voor de zwaar gehandicap ten. Deze maatregelen zijn onbet wistbaar een bewijs van de vooruitstrevende sociale poli tiek die door deze regering, waaraan de PW deelneemt, wordt gevoerd Daarmee is ons land aan de spits van de so ciale politiek in de ganse we reld. De grote inspanningen van de ploeg Tindemans, mid den de enorme financiële en ekonomische moeilijkheden, bewijzen dat door de rege ringspartijen de beloften te genover de minderbedeelden worden nagekomen met daden die een meer menselijker be staan voor al dezen moet waarborgen. Daarmee is een belangrijke stap gezet in de richting van een PW- programmapunt dat een maat schappij nastreeft met minder ongelijkheid en waarbij nie mand uitgesloten wordt om op sociaal gebied dezelfde gelijke rechten te bezitten. Het is ook een streven waarbij de burger meer vrijheid zowel op materi eel als geestelijk vlak bekomt en waarbij de overheid als sti mulator optreedt. De PW heeft steeds in de politiek het mooi ste nagestreefd wat men poli tiek aan de burger kan bieden: een menswaardiger bestaan voor eenieder. Het bewijs is ge leverd dat voor een dergelijke politiek met de PW in de rege ring een waarborg is. Diane D'HAESELEER OVER ROOD EN BLAUW Tijdens het jongste gastpro- gramma van de liberale partij op de televisie hebben een aantal PW-prominenten ge poogd het verschil tussen blauw en rood aan te tonen. Daarbij werd nogal eens ver wezen naar het ideologisch manifest van de BSP. Onnodig te zeggen dat de PW haar uit erste best heeft gedaan om aan te tonen hoe sociaal zij wel zijn. Misschien is het nuttig nog even dieper in te gaan op en kele essentiële aspekten van dit belangrijke probleem. Een en ander zal ons toelaten het sociaal karakter van de PW op haar werkelijke waarde te toet sen. De socialisten Wat de socialisten fundamen teel doet verschillen van de li beralen is dat zij geopteerd hebben voor een samenleving die zich verantwoordelijk weet voor de bevrediging van alle menselijke behoeften, zo indi vidueel als kollektief. Het recht op arbeid staat hierbij centraal. «Tegenover het kapitalistisch waardensysteem, dat steunt op het partikuliere winstbejag en de bevordering van egoïsti sche belangen, stelt het socia lisme de morele, sociale en kul- turele waarden van een ge meenschap die bevrijd is van materiële noden en sociale on rechtvaardigheden. De BSP wil een maatschappij opbouwen waarin allen die er deel van uitmaken gemeen schappelijk hun lot bepalen in verband met hun behoeften, ten einde hun eigen toekomst te kunnen beheersen «ideolo gisch manifest BSP». De liberalen Wat stellen de liberalen daar tegenover? Een systeem dat massale werkloosheid (180.000 in België, 3.200.000 in Europese Gemeenschap, 5.500.000 in de VS) enorme in flatie (in België meer dan 15% in 1974). voortdurende prijs verhogingen (denk aan de voorgenomen verhogingen van de posttarieven, de voor genomen verhogingen van de telefoonaansluitingen van 1.500 naar 6.000 F en van de abonnementsgelden van 300 naar 490 F per 2 maand, voortdurende belastingsstij gingen (35 miljard meer belas tingen in 1975 en voortdurende stijgingen van de staatsuitga ven (100 miljard meer in 1975) produceert. Een systeem dat ook aanspra kelijk is voor het instandhou den van een sociaal onverant woorde ongelijke verdeling van inkomens en welvaart. Een systeem dat er niet in slaagt een stabiele wereld vrede tot stand te brengen, omdat het steunt op ekonomi sche uitbuiting Op gebied van de demokrati- zering van het onderwijs De liberalen willen ook de de- mokratisering van het onder wijs, die door de arbeidersbe weging werd veroverd, .eniet- doen door het afschaffen van de studiebeurzen (gratis stu dietoelagen) en het invoeren van studieleningen (terug te betalen). De demokratisering van het ekonomisch leven wordt al evenzeer door de liberalen te gengewerkt: in het Europees Parlement verzetten de libera len zich tegen een gelijke ver tegenwoordiging van de werk nemers in de toezichtsorganen van de Europese Naamloze Vennootschap. Ze werden hier echter in de minderheid ge steld door het blok van socialis ten en kristen-demokraten. Op Europees vlak Op Europees vlak hebben de liberalen ook niet kunnen ver hinderen dat de polarisatie zich heeft verwezenlijkt. In het Eu ropees vakverbond hebben de Europese kristelijke en socia listische arbeiders mekaar ge vonden in een duidelijk alterna tief, samen met andere pro gressisten. Ook op wereldvlak zijn de besprekingen tussen het Wereldverbond van de Ar beid en het Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigin gen aan de gang met het doel samen de werknemersbelan- gen te verdedigen. Wat vandaag op Europees vlak en op internationaal vlak gebe urt zal allicht morgen in België zijn gevolgen hebben. Deze polarisatie kan er alleen toe bijdragen de kleurschakerin gen tussen rood en blauw op te klaren. MARTIN HUTSEBAUT Pol. sekr. BSP-Aalst HOOGSTAAND KONGRES Tijdens het'voorbije weekeinde heeft de CVP een belangrijk nationaal kongres gehouden. De CVP was de eerste partij die het aandierf een kongres te wijden aan het plan, m.a.w. aan de fundamentele opties die moeten ten grondslag lig gen aan het beleid voor de pe riode 1976-80. De energiekrisis, de sterke stijging van de prijzen der grondstoffen en de zich aan kondigende ekonomische re cessie maken het nog meer dan voorheen noodzakelijk een planmatig beleid na te streven en uit te voeren in onze demokratische samenleving. Het komt er voor de CVP op aan een eigen ontwikkelings model uit te bouwen, geba seerd op de ekonomische de- mokratie en een rechtvaardige verdeling van de inkomens. Beide basisbeginselen werden in de loop van het kongres bij tal van tussenkomsten sterk onderstreept: ekonomische demokratie veronderstelt dat de definitieve beleidskeuzen door de politieke verantwoor delijken worden vastgelegd na voorafgaande, zorgvuldige raadpleging van de sociaal- ekonomische en regionale ad vieslichamen en mits uitvoer ige voorlichting dienaan gaande aan de bevolking langs de diverse kanalen; de zorg om de minderbedeelden, zij die niet of onvoldoende betrokken zijn bij de welvaart, heeft steeds geprimeerd bij de CVP; in de komende moeilijke tijden zal het noodzakelijk zijn nog meer dan in het verleden aan dacht te besteden aan een herverdeling van de inkomens, waarvoor trouwens konkrete voorstellen aan het kongres werden voorgelegd. Zoals te verwachten was heeft het tema van de bestedingen en de uitbouw van de gemeen schapsvoorzieningen op het kongres de grootste aandacht gekregen. Niettegenstaande de voorafgaande grondige be spreking in de arrondissemen ten die was uitgemond in tien tallen amendementen op de resoluties, bracht de bespre king zoveel nieuwe ideeën aan of werden klemtonen anders gelegd dat de resolutie kom missie zich verplicht zag heel wat aanpassingen aan te brengen die dan door het voltal lig quasi unaniem werden goedgekeurd. Voor de CVP moet het geheel der bestedingen gebaseerd worden op drie grondbegrip pen: een grotere doelmatig heid, een dienstverlenend ka rakter en spaarzaamheid. Op het gebied van de ekonomi sche infrastruktuur moet abso lute prioriteit worden verleend aan het openbaar ven/oer; op het vlak van de huisvesting moet in de toekomst meer aandacht worden verleend aan het bestaand patrimonium, m.a.w. aan de verbetering en de vernieuwing van de be staande woning, dan aan nieuwbouw, zodat meer ruimte voorbehouden kan blijven voor andere nutsvoorzieningen en de stadskernen minder verla ten zullen worden; wat het ge zinsbeleid betreft, werd speci aal het kristendemokratisch perspektief beklemtoond, waarin dat beleid moet worden opgevat en uitgewerkt en hier bij werd nogmaals een stelling beklemtoond die op de «open dag voor de vrouw» te Sint- Niklaas was verdedigd, met name dat er moet gestreefd worden naar een inkrimping van het dagelijks aantal ar beidsuren voor vrouw én man liever dan het aantal arbeids dagen verder te verminderen Bovendien stelt de CVP uit drukkelijk dat onze samenle ving kind-gericht moet zijn. Grote aandacht werd ook be steed aan de ruimtelijke orde ning, de werkgelegenheid, het inkomen, land- en tuinbouw, de K.M.O., de energie, het leefmilieu en de ontwikkelings samenwerking. In twee spe ciale moties werd de bezorgd heid van de CVP geuit voor de dramatische toestand in land en tuinbouw, waarvoor de op richting van een permanent rampenfonds werd gevraagd, en voor de inflatie: aangedron gen werd op een strak anti- inflatiebeleid en op het behoud van de tewerkstelling. Tijdens dit statutair congres werden ook verkiezingen ge houden voor het nationaal par tijbestuur. Naast de nationale voorzitter (Wilfried Marlens) moesten 24 leden boven en 12 leden beneden de 35 jaar ge kozen worden. De twee kandi daten van het arrondissement Aalst bij de eerste groep, Hu- bert Van Wambeke (uittre dend) en Remi De Backer (burgemeester van Vlierzele) werden beiden verkozen, wat een onverhoopt sukses was voor ons arrondissement. H.VAN WAMBEKE Arr. CVP-voorzitter UW WOORD In «De Voorpost» van 29 no vember jl. worden op blz. 3 de namen opgesomd van de par lementairen die het arrondis sement Aalst vertegenwoor digden tijdens de betoging te Halle op 24 november jl. Het lijstje is echter niet volledig. Vanwege de Volksunie was te Halle, naast dr. Van Leemput ten, ook kamerlid Georgette De Kegel aanwezig. Vriendelijk verzoek derhalve dit aan uw lezers mede te de- WILLY COBBAUT FUZIES Dat het fusie-ontwerp van mi nister Michel op heel wat te genstand zou stuiten in het ar rondissement Aalst, kon zelfs een buitenstaander bij voor baat weten. Niet alleen zijn de betrokkenen over het alge meen niet fusie-gezind, maar het zag er reeds maanden ge leden naar uit dat de hogere overheid hoofdzakelijk grote gemeenten wil scheppen. Niemand had echter verwacht dat het ministerieel fusie- ontwerp op een dergelijke wijze als nu gebeurd is alle ad viezen hieromtrent naar de pa piermand zou verwijzen. Nie mand kan verwachten dat een demokratisch verkozen minis ter een plan zou durven publi ceren dat meer dan duidelijk ingaat tegen de wil van de overgrote meerderheid van de betrokken bevolking. Niemand kon dat verwachten. En toch is het gebeurd! Toch heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken met de demokratie een loopje genomen! De minister is er zelfs niet voor teruggedeinst zichzelf en zijn administratie hopeloos belachelijk te maken! Of hoe moet men het anders noemen, wanneer men ziet dat Aalst en Denderleeuw voort aan tot hetzelfde gewest pardon, tot dezelfde gemeente gaan behoren. Het belachelijke doodt niet, zegt men. Gelukkig voor onze minister van Binnenlandse Za ken en voor de mensen die hem dit ridikule fusie-plan in de schoenen geschoven hebben. Er is echter meer. Er is niet al leen het aspekt belachelijk heid. Er is ook het aspekt on eerlijkheid! Inderdaad, oneerlijkheid. Wanneer een minister een fusie-plan publiceert waarvan iedereen zeer goed weet dat het door de overgrote meer derheid van de betrokken be volking radikaal afgewezen wordt, dan is zijn optreden on- demokratisch, reikt dat in feite naar machtsmisbruik en is dat allemaal in de grond oneerlijk. Dat daarbij de wettelijk voorge schreven procedure naar de letter gevolgd wordt, doet aan deze vaststelling niets af. De Volksunie van het arrondis sement Aalst heeft dan ook scherp tegen dit ontwerp ge reageerd. Zeer juist wordt het feit aangeklaagd dat het minis teriële fusie-ontwerp in feite minigewesten in het leven roept en dat in deze mini- gewesten elk gemeente- gevoel .zal ontbreken. Naast een financiële mislukking zie Groot-Brugge dreigen deze fusies derhalve ook een ander vlak een totale misluk king te worden. Wanneer de nieuwe eenheden te groot zijn, ontstaat geen nieuw samenho righeidsgevoel en blijven de oude gemeenten in de harten en de geesten gewoon voort bestaan. Om het bij één voor beeld te laten: niemand moet verwachten dat men zich te Denderleeuw ooit Aalstenaar zal voelen. Indien dit plan te gen de wil van iedereen in toch doorgevoerd wordt, zal men zich te Denderleeuw binnen vipg jaar nog altijd inwoner van Denderleeuw voelen. En nog een laatste opmerking. Met de lippen noemt iedereen zich demokraat in dit land. Maar niemand schijnt graten te vinden in een fusie-procedure die de betrokkenen in feite nooit echt naar hun mening vraagt. Men hoeft dan ook niet verwonderd te zijn dat de meerderheid van de bevolking niets gelooft van alles wat hen over demokratie voorgelogen wordt. Hoe dan ook, de Volksunie zal zich hard tegen de ministeriële fusie-nonsens verzetten. Dr. R. Van Leemputten Volksvertegenwoordiger MET DE GROETEN VAN De eindejaarsfeesten naderen en de geschenken worden klaar gelegd. Ook de regering is met deze traditionele bezig heid aan gang maar de ge- schenkpaketten verschillen uiteraard van inhoud volgens de bestemming die ze moeten krijgen. Voor de werkende be volking van ons land heeft het aangekondigde kerst- en nieuwjaarspakket maar een si nistere inhoud. We worden be dacht met een serieuze verho ging van de posttarieven (kwestie van de nieuwjaars wensen wat duurder te doen uitvallen), de abonnements- en aansluitingsgelden voor de telefoon schieten pijlsnel om hoog, vooral het laatste, allerlei nieuwe prijsstijgingen liggen klaar en bij de benzine die een paar weken 20 centiemen goedkoper kon worden getankt is nu opnieuw meer dan 20 centiemen per liter bijgeko- man. Voeg daarbij dat in ver scheidene eindejaarspakket- ten wellicht ook meerdere «dopbriefjes» zullen zitten en we mogen stellen dat de «rege ring van de veranderaars» er werkelijk in slaagt de werkende bevolking de spreekwoorde lijke broeksriem wat dichter te doen aansnoeren. Voor een andere groep worden ook geschenkpakjes klaar ge legd. Het Ministerkomitee voor sociale en ekonomische koör- dinatie heeft zopas beslist nieuwe fiskale vrijstellingen toe te staan aan de staalindustrie en dit met terugwerkende kracht. Dit alles op een ogen blik dat bij Cockerill en elders massale afdankingen in het vooruitzicht worden gesteld. In tussen raakt ditzelfde minister komitee het maar niet eens over de aanpassing van de werkloosheidsvergoedi ngen dit s#6ale tema werd naar de kabinetsraad teruggestuurd. nol )a<| De werklozen kunnen nol wachten op hun aanpaJ de staalbarons gaan voqf Soberheid voor de wei miljoenen en miljarden vd staal- en petroleumboi ziedaar wat o.m. Mii Oleffe noemt «in het2 schuitje varen»: de enen in de luxekabines van schuit steeds rijker te wa de anderen staan in de s kamers «in het zweet aanschijns» steeds arm» worden. Om deze pil door de werk bevolking te doen slikken" de regering een wel orii taktiek uitgedokterd. Bij) geplande ernstige niil aderlating van het werker|| worden eerst enkele proe lonnetjes opgelaten. Bij verhoging van de lasten Ie de pers een voorstel uit dL. het gegeven ogenblik^; maximaal wordt aange\& Van de reaktie daarop haP- wat uiteindelijk zal wordefc: slist. Meestal komt het hri', neer dat de eerste voorst? wat worden afgezwakte] wordt gerekend op het pste logisch affekt bij de bev£ «'t is toch minder dan eerst,-" voorzien». En lap, we heFCr het aan ons been, in schg-J en in schellekes, maar beP zullen we om de krisis var- kapitalisme als sisteem ter pen oplossen. De boodsfl is duidelijk «met de groetet de regering en wie er ar steekt» worden we in eerfc-. 1975 gewipt waarin de lp? kracht nog wat verder zalpu den aangetast. Hogere \K'.' loosheid, grotere lasten,f duurdere prijzen, dat is: nieuwjaarsgeschenk ons(::; de Tindemans-ploeg w(fc: legd. Ons wapen daartfc.: de eenheid van de arbeid wereld smeden, de toen;: ring tussen syndikaten, a derspartijen en demokral krachten versnellen. Z<K verder uitstel. g JOS DE GEV" HET CVP-FUSIEPLAN AALST DENDERLEEUW Een reaktie van B. Van Hoor- ick op beweringen van «De Gazet van Aalst». Het fusieplan van minister Mi chel voor het arrondissement Aalst blijkt sommige geesten op hol te brengen. Met verrassing las ik in «De Gazet van Aalst» van 7 de cember II. als zou de inlijving van Denderleeuw, Welle en Id- dergem bij Groot-Aalst de be tekenis hebben van een Aals- terse partijpolitieke afrekening. Dat in CVP-middens van Den derleeuw wordt voorgehouden als zou deze gemeente aan Aalst worden opgeofferd om dat Van Hoorick en Verleysen het er over eens zijn in 1976 aldus een grote koalitie BSP- CVP tot stand te brengen, en een einde te maken aan het huidig driepartijenkollege te Aalst, laat ik volledig voor re kening van de CVP Dender leeuw. Ik stel enkel vast dat de Denderleeuwse katolieken hiermede een afleidingsma- neuver uitvoeren om aan hun bevolking te verbergen dat dit fusieplan afkomstig is van een CVP-minister en is ingeweven geworden door CVP-middens uit het arrondissement Aalst. De BSP en ikzelf hebben steeds een Aalsterse fusie van menselijk formaat verdedigd, nl. een fusie van Aalst met Erembodegem, Hofstade, Nieuwerkerken, Herdersem en Gijzegem. Wij hebben, op alle bijeenkomsten met de andere partijen en t.o.v. Minister Mi chel, met klem een afzonder lijke fusie Denderleeuw- Welle-lddergem voorgestaan. Onze houding is dienaan- HERDERSEM Het is alsof er een kwelduiveltje zich meester aan het maken is over een honderd meter bestrating van de Aarts traat. Alles begon zowat een zestal jaren geleden: de weg toen ongeveer 1 jaar oud diende toen reeds over een 20-tal meter een nieuwe asfaltbedekking te krijgen. Het was niet enkel een pleister op een houten been, maar tevens een startsein tot een reeks verzakkingen en narigheden die nu misschien wel hun hoogtepunt bereikt hebben. Deze zo mer (als we het zo noemen mogen) diende men enkele malen uit te rukken met grint en asfalt om de weg voor het verkeer open te houden, maar over drie weken was er terug een bres in de weg van ongeveer een vierkante meter bij zeventig centimeter diepte, gemeente-arbeiders werden ingeschakeld om de oorzaak op te sporen, maar dit bleek niet zomaar van een leien dakje te lopen want na een paar dagen diende men de straat voor het verkeer te sluiten terwijl de graafwerken nog niet voleindigd waren deed zich een nieuwe verzakking voor een tiental meters verder. Het schepenkollege kwam zich van de toestand vergewissen en besloot alles terug dicht te laten gooien en in de loop van volgend jaar een aannemer aan te stellen om de weg terug in een behoorlijke staat te brengen. Maandagmorgen werd de Aartstraat terug opengesteld voor het verkeer, maar helaas het duurde niet lang, want reeds om 13 uur dienden de bewoners veldwaphter Lam- brecht te verwittigen dat er terug moeilijkheden waren, ditmaal een 50 meter verder, waar een leiding van het waterbedelingsnet het had begeven, ongeveer op de zelfde plaats waar drie weken geleden eenzelfde heibel zich voordeed. Hierdoor is er éénrichtingsverkeer inge steld. Bij kontrole van het rioleringsnet blijkt dat de af voerbuizen voor 95% opgestopt zitten met een kleiach tige massa wat een goede werking zeker niet zal bevorde ren, en mogelijks nog andere moeilijkheden Met zich zal meebrengen. Velen vragen zich af of het wel verantwoord is het drukke en vooral zware verkeer op een weg in die toestand toe te laten. Jos MUYSEWINCKEL gaande dezelfde gebleven. In dien senator Verleysen de in lijving van Denderleeuw bij groot-Aalst voorstaat is dit zijn goed recht, maar ik heb hem hierin steeds bekampt en er is bijgevolg geen sprake van «een Aalsterse partijpolitieke afrekening». Ik houd er aan hieraan toe te voegen dat al de fusieplannen van minister Mi chel, zowel voor Vlaanderen als voor Wallonië, ingegeven zijn door de hoofdzakelijke be kommering bestaande socia listische meerderheden in de toekomst onmogelijk te maken. Ook op dit gebied wordt door de regering een anti-socialisti sche politiek gevoerd. De BSP is vast besloten zich tegen deze fusiepolitiek te ver zetten. De mandatarissen uit gans het land zullen hiertegen een betoging houden en ook in het arrondissement Aalst mag men zich vanwege de BSP aan iest verwachten. BERT VAN HOORICK Volksvertegenwoordiger Hier terug wat nieuws i het nieuwe jeugdatelier K I son te Aalst. Nu zaterdag 14 decerr; gaat het kerstfeest door, 1 gericht door de jongeren, van het jeugdatelier. Vcu. zaterdag maakten ze re^ een kerststalletje met dei dige figuren en versiering j en versierden ze hun k€ boom. Er zullen zaterdag pannekoeken gebal worden en nog een hel» verrassingen die we li» niet verklappen, daai moet je zelf maar komei ken. Dit is dus alles op z< dag 14.12.1974 in ons lol of indien nodig in de zaal van het CSV ('t brieksken), Wellekensst 45 te Aalst van 14 tot 17 Onze werknamiddagen nog steeds elke zaterda» 14 tot 17 uur in ons lok: het CSV. Voor meer inlichtingen b» fende dit alles: sekretai De Gols Michel, Posth» straat 16, 9300 Aalst. 053-70.10.11. Iir> wc Zondag 19 januari 1975 is het weer de feestdag van de H Antonij®n naar jaarlijkse traditie wordt weer uitgepakt door de leden van het l,e koor met een werkelijk originele St.-Antoniusviering te Essene Te 9.30 u. worden ter ere van Antonius giften geofferd in de ker*"1 kunnen o.a. ook levende zwijntjes zijn zoals verleden jaar) en na d( van 10 u., te 10.45 u. ongeveer, worden de offergaven v<3ór het kertst taal verkocht en de opbrengst komt dan integraal ten goede van dei ui Dit jaar zal het wel uitzoncïerlijk luisterrijk gebeuren want ook de kunstgroep «Het Kliekske» verleent zijn medewerking aan deze folk tische gebeurtenis. Te 13 u. volgt dan in de zaal «De Keizer» heLi. Antoniusmaal waarvoor, aan de prijs van 150 fr., tijdig kan ingeschit worden bij Frans De Bakker, Centrum 31Rik De Bolle (de ziel vanl organisatie), Boonhof 4; Leon DePaepe, Fooststraat 79; Frans Verb# Caudenberg 8, Hek.elgem of André Muylaert, Hoorekensstraat 15 Vc postrekening 000-60 11 32-23 van André Muylaert kan U ook de( se overschrijven. Oude volksgebruiken en tradities zoals deze geven vaak een rij sa gevarieerd beeld van de plaatselijke kuituur van ons volk. Daarom t zit het beslist wel betreurenswaardig moest in deze konsumptiemaatscite pij dit alles teloor gaan. De zangers van de «St.-Antoniusgilde» willen daarom trachten een s) be van ons volksleven werkelijk levendig te houden. Daar de kerk binnenin smaakvol is ingericht zouden we nu wel de ving van de kerk wat willen verfraaien en een beeld van St.-Ant< een klein parkje aanbrengen. Voor de schoolgaande jeugd wordt dit jaar tevens een opstelw» ingericht onder het motto «St.-Antonius in Essene» waarvan de be»u( making der uitslagen en de prijsuitreiking tijdens het St.-Antoniusmal plaats hebben. Hierbij dan nog de tekst van een ouderwetse aankondiging die we Ul je willen onthouden: ln «De Kerckesangers doen cont allen luyden dat si tot ghedinckenissf Sinte Antonisse alle offergavene openbaere sullen verkopen aer kercke en dit op Sondag de negentiende van de ierste maend ten j dusend negenhondert en vijfenseventig, na de hoogmesse van uren.» Men segghe het voort. de o»p| nto«va

De Voorpost | 1974 | | pagina 2