MOET DE STRIPTEASE IN BELGIE ■5 ER IS WIJN EN WIJN ABONNEER NU! KARNAVAL VOOR IEDEREEN 3AALSTERS KORT NIEUWS Onafhankelijk tijdschrift voor wijn en gastronomie dat U informeert over: wijn, evolutie van uw wijnkelder, exploratie van beroemde wijnstreken, oenologie, prijzensituatie, wijnveilingen, classifi caties, internationale wijnmarkt, geschiedenis van de wijn, wijnboeken, moderne gastvrouw en wijnproeven, wet en kontro- le, etiketten, wijnbeurzen, wijnoogst, gastronomische aktuali- teiten enz 450 F (N6 nrs.) U ontvangt meteen gratis onze eindejaarsedi- tie 40 pag. over wijn en gastronomie. Storting of over schrijving Postrekening 924488 Uitgeverij DE WINGERD p.v.b.a. Postbus 001-9498 APPELTERRE of KREDIET BANK 9400 NINOVE (Duidelijk adres vermelden). Tel. 053- 70.34.14. De Voorpost -13/12/74-3 Je mag een jaar lang vijftig Voorposten vol pennen over de neteligste onderwerpen, met als resultaat slechts en kele reakties. Nu men schrijft geen artikels met het oog op lezersbrieven. De Voorpost wenst aan een ruime infor matie te doen, en al staan de puntjes niet steeds op de I, daar zijn we ons van bewust er wordt steeds verder ge tracht het regionaal nieuws in zijn breedste kontekst voor onze lezers te brengen, met een onafhankelijke kijk. Over karnaval schrijven is een ander paar mouwen, ook daar zijn we ons van bewust, want deze die menen te recht of ten onrechte iets met karnaval te maken te hebben en waarover in min dere mate of even ietsje later geschreven wordt, zijn dade lijk boos. Karnaval is in dat opzicht een heet hangijzer voor een regionaal blad. Nog maar pas zijn we in de eerste ronde van de karna- valmatch, het aankondigen van de kandidatuur voor de prinsentitel, of daar heb je het al: waarom hij en wij niet? Een begrijpelijke reaktie, die echter om een aantal reden misplaatst is en waarop wij niet willen ingaan omdat ze met opnieuw een naam loos schrijven gebeurde aan het adres van onze redaktie en aan tal van karnavalisten. Klaar en duidelijk, een brief ondertekend met «de Aalste- naars» gaat de vuilbak in. Wie niet het lef heeft zijn naam onder een brief te zet ten, heeft gewoon geen recht op antwoord. «De Aalstenaars» die zo be tweterig een lesje willen voorlezen als «kleine te rechtwijzing» kunnen best zelf eens aan het «zelfde sjiel» trekken door in een fai re, kamavaleske geest voortaan hun naam onder brieven aan de redaktie te plaatsen. Tot hen kunnen we zeggen: «blijf tot het uiterste denken ais een sportief Aals- tenaar en karnavalist». JOHAN VELGHE Eind november stelde Rudy Scheerlinck, vorig jaar reeds kandiddat prins-karnaval, opnieuw zijn kandidatuur. Van het Stedelijk Feestkomitee mocht hij intussen de goede ontvangst van zijn schrijven bevestigd zien en werd hij tot de preselektie tijdens het driekoningen feest op 10 januari a.s. toe gelaten. Het Vlaams Ekonomisch Verbond publiceerde deze week een 'studie over de spreiding en de inkrimping van de scholen voor .technisch ingenieurs. Deze wetenschappelijke studie op basis ^an de behoeften in industriële middens aan technisch inge nieurs. Dezelfde studie stelt de vestigingsplaatsen voor afde lingen technisch ingenieurs voorop. Voor Oost-Vlaanderen Iwordt het volgens het V.E.V. Gent en Aalst. Het Handelscentrum van de Moorselbaan is er met de eindejaarsdagen weer als de pinken bij om er iets feeste lijks en attraktief van te maken. De kerstman gaat op stap Jen denkt tevens aan Levensvreugde, zieken, gehandikap- et|ten en de derde leeftijd. Van 14 tot 31 december is er een doorlopende aktie terwijl op zaterdag 21 december een muziek- en vedettenparade gehouden wordt. Voor de toe komst wordt aan een braderij gedacht, terwijl bij het stadsbestuur aangedrongen wordt om de «dode» plekken Hel uit het Moorselbaan-handelscentrum te bannen, e f Met de uitgave van een jaarboek willen de Catharinisten aan- ÏJaSluiten bij een traditie: op deze wijze kan het nageslacht op de jnjwerking steeds terugzien. Het jaarboek bevat de namen van rb#de leden van de eed, de ereleden en de werkende leden. 15 Verder is er een overzicht van de opgevoerde toneelstukken def sedert de jaren 1963-1964. Elke algemene vergadering is er in besproken, de één al rij sappiger dan de andere Wij vinden er ook een volledig over- mf zicht met kommentaar over alle aktiviteiten die de Catharinis ten tijdens het seizoen 1973-1974 verwezenlijkten. Ons eigen kritiekje «Catharinisten spelen op beroepsniveauvoor wat betreft de voorstelling van de nog steeds in ons gehuegen gegrifte opvoering van Thomas Morus konden we er warem pel ook in vinden Enkele korte stukjes en kursiefjes maken van dit jaarverslag een hoogst interessant dokument voor de archieven van de Catharinisten. Het Openbaar Ministerie van de Korrektionele Rechtbank 1 te Dendermonde ging in beroep tegen de twee lichte straf- fen uitgesproken tegen de h. Barrez en Van Drogenbroeck in de zogenaamde K.O.O. affaire. Ook de zestien andere 0 beklaagden die vrijgesproken werden komen terug op het a« handje- m an Tijdens een perskonferentie vorige week vrijdag stelde het Aalsters Middenstandsverbond en Horeca hun BURGEMEESTER DE BISSCHOP IN BLOOT GEZELSCHAP? Je moet nu niet afkomen met «zie je wel, we hadden het altijd wel gedacht!» Neen, niks van aan. Het nogal wufte gezelschap waar burgemeester De Bisschop op 2,5 cm van vertoeft, dient enkel en alleen op rekening van de «Kwik» geschoven te worden. Voor het burgemeesterlijk fatsoen plaatsten wij minister Michel smeltplannen, waar het voor de gangbare normen hoort./ Zelfs het Betonwegenbouwstof week deze week voor het bloot en de fusiewoede van de Aalsterse burgemeester. BRENDAN karnavalprins-kandidaat Albert Van den Berghe voor, die het zal doen als Bob I. Hij wil een «andere» kandidaat zijn, en alleen reeds met zijn leeftijd, die niet binnen de normen van de jongste jaren ligt, slaagt Bob er al in. Zijn «Tien geboden van een echte karnavalist» mogen er alvast zijn: Bovenal bemin uw stad, drink veel pintjes, maar wees nooit zat. Vergeet de zorgen van uw lot, en wees drie dagen een echte zot. Spaar voor later al uw gal, 't is nu Aalsters Karnaval Wees niet te groot of niet te fier, maar maak veel leute en plezier. Mijd het zeuren en het kniezen, zelfs al moest het stenen vriezen Gekleed als vuil janetten, moet ge op geen koude letten. Hang een vlag aan elke gevel, onder uw neus een groene knevel. Zet een zotskop in uw winkel, 't verhoogt in 't schof het geld gerinkel. Van op balkon en op de stoepen, geef applaus aan alle groepen. Wij zetten Aalst op zijnen kop dus, wij stemmen voor den Bob. De begroting '75 komt pas op de agenda van de gemeen teraad in januari. Waar we vorige jaren een bespreking van de begroting mochten kennen in oktober, later in november of december, wordt het dit jaar wel heel wat later. De reden dient niet ver gezocht, de inflatie zorgt voor een zware dobber van een begroting. Op het stadhuis kregen ze een brief aan van de h. Michel, minister van Binnenlandse Zaken. Niet zo buitengewoon zou je zeggen. Doch het minder prettige van dit schrijven zit hem in het dringen verzoek van de minister om alle fakultatieve uitga ven in de grootste mate af te remmen, zeer voorzichtig te zijn met initiatieven enzDe inflatie, weet je. SODIGA v z w SOCIALE 01EHST VOO» GASTAME1DEBS Q SMEEKAEtDTSLA AH A- 9300 AALST LOS^ Bovenstaande sticker doet ons meer deugd dan het ge bruikelijke «Non aux étrangers» of «Défendu aux Nord- Africains». Zaterdag a.s. opent Sodiga Sociale dienst voor Gas tarbeiders het Ontvangcentrum aan de Gheeraerdts- laan 6 te Aalst. RVDP-JV

De Voorpost | 1974 | | pagina 3