Schitterende Gerard Verhelst Machts verschuiving Wachten op gekwetsten Tweemaal buitenspel NA KAVD-ZOTTEGEM 3e NATIONALE K.A.V.D. - Zottegem 2-0 Oudenaarde - Zeie Ö-O VC Jong Lede - Deerlijk 0-0 BEVORDEBINfi Menen - Eendracht Aalst 4-2 Voetbaluitslagen van zondag 15 december 1974 Voetbalkalender voor zondag 22 december 1974 16 KAVD is tegen de verwachtingen in zegevierend uit het duel met Zottegem gekomen. Misschien wel wat tegen de gang van zaken in, wat niet wegneemt dat paars-blauw halt heeft geroe pen aan een ploeg die de jongste weken ophefmakende resul taten boekte. Dat men er 'in het Dender- mondse kamp aanvankelijk niet gerust in was vond zijn oor zaak in het feit dat Eddy Bertels drie spelers moest vervangen. Alain Verstraeten, lage bloeddruk. Van Bergen, griepaanval en Moons, knie kwetsuur. In het middenveld is de thuisploeg er zelden bij te pas gekomen. Invaller Dré Temmerman wel reeds fyziek Schollaert (KAVD-links) in duel met een Zottegemse verdediger. (JC) Een tweede bemerking, bete kent de machtsverschuiving die zich aan het voltrekken is in het voordeel van het verdedigend kompartimem ge paard gaande met het totaal stilvallen van de produktivi- teit. De voorlijn scoorde am per twee doelpunten tijdens de jongste zeven matchen en de trefkracht was tot nul herleid tegen Puurs, Rotselaar en Oudenaarde. Trainer Van Cleemput was af gereisd met de bedoeling de kooi van De Decker af te grendelen en daarom werd Marc Van Wambeke geremd in zijn offensieve opdracht, moest De Beule alle aan dacht schenken aan het mid denveld en mocht Lambrecht slechts sporadisch de voor- lijn bijspringen. We zullen niet beweren, dat de inspanningen van Wouters. De Bruck, Kante rs en Peys- kens geen gevaar opleverden voor de Zeelse defensie en dat De Decker geen paar opvallende tussenkomsten op zijn aktief nam. De voor naamste en beste scoremo gelijkheden kwamen echter in de eerste helft voor de Een- drachters en deze leverden niet het verhoopte en ver diende doelpunt op omdat Stuer gebrek aan techniek vertoonde om een paar kan sen, o.a. de voorzet van Sza- pinszky, te besluiten, boewei hij verder de gaafste kans liet liggen heeft Robert het toch beter gedaan dan in de voorgaande uitgaven Het ont breekt deze aanvaller aan zelfvertrouwen zodat hij een sukses zou moeten kunnen uitbuiten om dit te herwin nen. Jansegers die andermaal zijn technische gaven kwis tig demonstreerde heeft door zijn persoonlijk spel en het van te ver wagen om te be sluiten de produktiviteit wel gedwarsboomd, nochtans de voornaamste oorzaak dat er 0-0 op de scorebordjes bleef staan heeft Oudenaarde aan doelman Van der Gucbt te danken. Vooral de wijze waarop hij nog het leder u'rt de voeten van de aan stormende Stuer wist te ha len, bezorgde hem van vriend en tegenstander een open doekje. Tijdens de eerste 45 min. hebben de Eendracbters be wijs afgelegd van technische vaardigheid en van een ho mogene prestatie, zodat de verdediging die bij de aan vang van het seizoen zorgen baarde nu met het doorbre ken van Jacobs en de her waardering van Coles tot een stevig geheel is uitgegroeid. In de tof mag ook De Loose betrokken en -ook Mare Van Wambeke voor de inspan ningen die hij met De Beule gedurende 90 minuten leverde. |n deze kamp werd volgens vooropgesteld plan Szapins- zky na de rust vervangen door Jaak Goossens, die het zeer moeilijk heeft om de gevolgen van zijn kwetsuur kwijt te geraken. Even r\a het uur werd Maes uitge speeld en Stuer in de kleed kamers geroepen. Dré le verde een zeer behoorlijk laatste half uur in de perio de dat eenieder de gevol gen aanvoelde van de gele verde inspanning. Het- bestuur van Oudenaar de was van oordeel dat Een dracht Zele een der beste technische elftallen van de reeks was en de halve in zet niet zonder verdiensten uit de Scheldestreek werd meegenomen wij verbinden er de hoop aan dat met de zelfde inzet zal verder ge streden worden om uit de bedreigde klassering weg te geraken. B. sterker dan voor een paar weken, al evenmin de goede draai vond. Doorlopend werd een konfrontatie tussen de Zottegemse aanval en de hard van zich afbijtende Dender- mondse defensie. Gelegen heidsverdediger R. Van Belle hield Van Melckebeke flink in zijn greep, terwijl 'kapitein Ge rard Verheist geen duimbreed toegaf aan scorer Laporte. Wanneer er dan toch eens een infiltratie kwam, was li bero Van den Bossche er om het gevaar in te dijken. Zot tegem, sneller op de bal en ook sterker in het juist door*- spelen van het leder drukte derwijze dat de Dendermond- se spitsen Nijs, De Weirdt en Schollaert meestal geisoleerd in het middenveld stonden Die druk had voor gevolg dat de verdediging werd verwaar loosd en er gaten vielen. De bezoekers waren nochtans en kele keren gealarmeerd op verre trappen van Chou De Bleeckere. Een tiental minu ten voor tijd was het ander maal De Bleeckere die van ver over de Zottegemse muur kanjerde. De bezoekende de fensie geloofde in buitenspel- stand. De lijnrechter vlagde evenwel niet en Nijs kon rus tig het leder over de uitge komen doelman De Leeuw plaatsen. Meteen ging voor Zottegem de laatste kans op een gelijkspel verloren. Het verdikt was te zwaar voor de bezoekers die als voor de bezoekers die als ge heel een goede indruk lieten in het Grembergse stadion, maar tooh in de afwerking faalden. K.A.V.D. dat door de spelkonceptite meer kansen kreeg, wist ze ditmaal te benutten Alles samen een zege voor Dendermonde die op zijn tijd komt en tevens een morele opkikker moet be tekenen voor Eddy Bertels en zijn leerlingen. V.C. Zo tekende De Weirdt het eerste KAVD-doelpunt aan tegen Zottegem. Tuur De Leeuw ikan lecht niet bij dat balletje. Eddy Bertels „Wedstrijd met schrik aangevangen". Eddy Bertels stond ons na Dendermonde-Zottegem te woord. „Wilt U geloven dat Ik deze wedstrijd met een bang hart zag aanvangen. Van Bergen, gegriepeerd moest het bij de opwarming laten afweten en ook Moons kon niet aantreden wegens knie kwetsuur. Gelukkig deed Rudy Van Belle het opperbest als linkerflankverdediger en was De Weirdt in zijn rol als „vrij buiter" in de aanval zeer beweeglijk. Ons middenveld heeft even wel gefaald. De Bock, met onvoldoende kompetitie in de benen had weinig gelegenheid om zich aan te passen, terwijl Temmer man nog niet de grote meneer is van twee jaar geleden. Dré gaat op het fyzisch vlak nochtans vooruit, zodat hij tijdens de terugronde de man kan worden die leiding geeft in het midden veld. In die terugronde mag men zich verwachten aan eigen aardige resultaten als die speelvelden zo zwaar blijven. Ik heb de trainingen een beetje getemperd". Gerard Verhelst „Heb ik dan werkelijk zo goed gespeeld". Gerard Verhelst werd na de wedstrijd druk omringd voor de schitterende wedstrijd. „Heb ik dan werkelijk zo goed gespeeld vandaag" vroeg de KAVD kapitein. „Ik persoonlijk had de indruk dat het eigenlijk wat minder vlot liep dan anders". Feit is dat deze keer Gerard Verhelst, omwille van de aanhoudende bezoekende druk, zich minder kon uitleven als aanvallende achterspeler, maar feit blijft dat langs de rechterflank Zottegem weinig gevaar voor doelman Walraeve kon scheppen. „Zottegem heeft op mij nochtans een flinke indruk gelaten. In het middenveld waren de bezoekers baas en slaagden er zelfs in om op het zware terrein nog flinke kombinaties in elkaar te steken. Als afwerkers bleven ze deze keer echter in gebreke" aldus Gerard Verhelst. Gevaarlijke aanval langs KAVD-er Nijs, maar de ba I keilt naast het Zottegemse doel in het publiek. (JC) Als Lede deze wedstrijd won, had niemand daar graten in gevonden. Nochtans was deze blanke score de juiste weergave van het spelbeeld. Kansen werden er bitter weinig geschapen, en geen van beide ploegen wist de andere overtuigend te do mineren. De paar gevaarlijke pogingen werden door beide doelmannen uitstekend opgevangen. Zonder Van Den Driessche en Mergeay, die respektieve- lijk een rode en een gele straf uitzaten, en zonder to- venaartje Christiaens, op wiens genezing met ongeduld gewacht wordt, speelde Lede geen onaardige wedstrijd. De Westvlamingen dienden zich eohter aan als één der sterk ste elftallen uit de reeks. Achteraan bleef alles goed gesloten. De voorhoede, on der impuls van een bedrij vige Ampe, bouwde enkele knappe akties op. De mid- denste en achterste kompar- timenten sloten voortreffelijk aan bij de aanvalspogingen. Bij Lede verdient ook de ver dediging een pluim. Hierin schijnt Van Hauwermeiren zijn plaats voor goed gevonden te hebben. Verdedigend kan hij zijn mannetje aan, terwijl hij voortdurend mee in het offensief gaat. Dat hij daar bij soms nog wat risico's neemt, kan enkel op rekening geschreven worden van zijn jeugdige impulsiviteit. In het midden vonden Col- lijns, De Ruyck en Parrez me kaar niet altijd terug, maar waren toch een voortreffelijke steun voor de drie spitsen. Vooraan bereikte Gabriels niet het rendement var de voor bije twee wedstrijden. De Neef deed wat van hem ver wacht werd hard werken en op tijd naar doel schieten. Zonder de voet van een ach terspeler. die zich op de doellijn bevond, zou hij doel man Balcaen overigens ge vloerd hebben. Uvijn was de gevaarlijkste klant voor de Westvlamingen. Ook hij werd tweemaal gestuit door Bal- oaen. net als Gabriels. Aan de overzijde moest Vermoes tweemaal op korte tijd in grijpen op pogingen van Am pe. Maar daar bleef het bij. Lede schiep dus meer, en be tere kansen maar kon zijn wil toch nooit afdoende op dringen. De tweede naeen- volgende thuiswedstrijd lever de dus andermaal een pun- tendeling op. Volgende week tegen Jette moet absoluut ge wonnen worden, wil Lede niet helemaal verdwijnen uit het spoor van Merchtem. MARCOLE. Aalst moest in deze wedstrijd, die terloops gezegd geen hoog vlieger werd, de diensten missen van Arnolis. Hij werd door Ronny Buyl vervangen en deze deed het lang niet slecht. Waren de eerste minuten in het voordeel van Eendracht, bij een eerste tegenstoot in de 8e minuut was het al zo laat. Als Libon op rechts doorspurtte werd net iets te laat door Dierickx gereageerd. Jansegers weerde wel de bal doch Begein, die zowat de boeman van de toch niet stoe re Aalsterse verdediging zou worden, hernam zegevierend. Nog geen tien minuten later was het al 2-0 en dit doel punt werd fel door Aalst aan gevochten, omdat er een fla grante buitenspélstand aan vooraf was gegaan. De bal werd door Cathem, tussen de benen van Jansegers door, in het net gedeponeerd. Aalst die de voorzetten toch wat te kort hield, bood zich dan tooh een paar keer gevaarlijk aan voor de Menense doel- mond. In de 25e min. kwam het dichtbij een doelpunt na een maneuver Van Eeckhout- Maturo waarbij een verdediger net op de lijn de bal kon wegwerken. Amper vijf minu ten later was het echter doel punt. Maturo werd net voor de strafschopzone foutief aan gepakt en Deckers schoot bij de vrijschop hard en raak. En Aalst kwam op gelijke hoogte twee minuten nadat het had gemilderd. Aan dit doelpunt, ging een van de weinig fraaie aanvalsakties vooraf Buyle was het aanknopingspunt van deze aktie. Hij kruiste gevat naar Maturo die doorging en scoorde. Meteen meende men Eendracht in staat een ge lijkspel te verwerven. Toch had Jansegers nog voor de rust een paar uitstekende tussen komsten om Menen van doel punten te houden In de 48e min werd het 3-2 nadat Jan segers de bal buiten de straf schopzone had weggepoetst en Debunne de vrijschop benutte In de 66e minuut kreeg Aalst de kous over de kop. Bij een verre voorzet kreeg Begein de bal in opmerkelijke buitenspel stand doch mocht doorgaan en scoorde onbedreigd. Aalst verving nog De Potter, die slechts zeiden leer had ge raakt, door Daeleman, dwong nog enkele hoekschoppen af die echter niets opleverden. Zeggen we nog dat de Aal sterse defensie vorige zondag zowat op lemen voeten stond. Menen-Eendr. Aalst 4-2 Oudenaarde-Eendr. Zele 0-0 KAVD-Zottegem 2-0 Jong Lede - Deerlijk 0-0 SK Aalst - Sp. Buggenhout 1-1 SK Lebbeke - Kruishoutem 4-0 St. Wetteren Wilskr. Moorsel 2-0 Baasrode - St. Denderl. 1-2 Terjaden - Sp. Appels uitg. Vlierzele Serskamp 2-1 Schellebelle - Deftinge 1-1 Doggen - Denderhoutem uitg. Heusden - Robur 2-3 Opstal - Laarne 2-1 Gerda - Overmere 1-0 Hoogeinde - SK Grembergen 3-2 Eendr. Meldert - Erondegem uitg. Sohoonaarde - Gijzegem 3-1 Hofstade - ichelen 5-2 Bavegem - Oudegem 1-1 Sohr. Moorsel - Herdersem 1-1 Massemen - Thor Meldert 4-0 Zandst. Appels - SK Erembodegem 2-4 Wieze Berlare 1-5 Kaflo - Rac. Lebbeke 8-0 Boonwijk - Eendr. Grembergen 2-2 Eendr St.-Giliis SK Lokeren Vrasene - Heik. Zele uitg. Jong Lede-Scup Jette Appel terre - SK Aalst Sp. Buggenihout - Ninove FC Ronse - SK Lebbeke Wilskr. Moorsel - Baasrode Nieuwerkerken - Terjoden Zulte - Sp. Appels Doggen Helde rgem Serskamp - Mere Oudenhove - Schellebelle Robur - Opstal Overmere - Stekene Sinaai SK Grembergen Wieze - Eendr. Meldert Berlare - Schoonaarde Erondegem - Hofstade Gijzegem - Bavegem Wichelen Schr. Moorsel Oudegem - Massemen Herdersem - Zandst. Appels Thor Meldert - SK Erembodegem Heikant Zele - Meerdonk Rac. Lebbeke - Verrebroek Moerbeke - Eendr. St.-Gillis Eendr. Grembergen SK Lokeren j tliwc LUIIUI. HIOIUCI1 I

De Voorpost | 1974 | | pagina 16