De terugkeer Van Nadovesa m Scherpschutter Marc Van Der Jeught Flinke repliek Doelman De Coster prima GOEDE EERSTE HELFT Er zat meer in voor Sparta Buggenhout S.C. LOKEREN-S.C.CHARLEROI2-0 le PROVINCIALE Feest 2ePR0VINCIALE OUDEWmDE 0-ZELE 0 H0F5THDE 5- WICHELEN 2 W7 17 Enkele weken terug dacht men te Lokeren dat het Joegoslavisch aandeel in het plaatselijk voetballeven als afgesloten mocht be schouwd worden. Vuka kloeg van rugpijnen en Na dovesa liep er lusteloos bij, zowel op de training als in de wedstrijden van de inval lers. Meteen begonnen de geruchten door de sijpelen voor een mogelijk vertrek naar een Franse klub in de tussentijdse transfertperio- de. Manager De Rycker had een ernstig onderhoud met de beide landgenoten van Tito om hen op hun plichten als profspeler te wijzen. Dit leverde wel vruchten op schoten. Maurice had im mers geen rechtstreekse te genstrever zolang de beide nullen op het bord stonden zodat hij zich zonder risico kon uitleven. DEFENSIEF Voor de rust zag het er nochtans naar uit dat Spor ting zich voor de derde opeenvolgende keer met een 0-0 gelijkspel zou moeten tevreden stellen. Net als Mechelenen Brugge opteer den de bezoekers voor eèn dubbele afweerlijn waarbij iedere Lokerse steunspeler een waakhond aan het been kreeg. Vooral Thielemansen Puis kregen het herhaalde- Tussen 3 bezoekende verdedigers in kan Petar Nadoveza' toch de eindstand vastleggen met een rake kopstoot. want Vuka kwam terug in de basis kern maar voor Nado vesa was de konkurrentie voorlopig nog te sterk. Het zag er dan ook naar uit dat de «Witte Pele» uit Split het in het kille Noorden niet zou kunnen waar maken. Vorig seizoen was Petar wel een vaste waarde maar de on houdbare goalgetter zoals hij voor zijn komst werd af geschilderd is hij nooit ge worden. Hij werd aangetrok ken om Lokeren naar de hoogste afdeling te brengen maar toen Jurion met zijn Sporting aan een sensatio nele come-back werkte werd Petar geruime tijd op de bank gehouden. We kunnen dan ook moeilijk beweren dat het aandeel van de Joegoslaaf in de promotie beslissend is geweest. Maar tegen Charleroi stond Petar er terug na ee maandenlan ge wegdeemstering en ster ker dan ooit tevoren. In de oefenwedstrijden tegen Eendracht Aalst en Jablo- nec had hij wel flitsen van zijn onloochenbare klasse gegeven maar kompetitie voetbal is toch nog wat anders. Maar juist tegen de fel aanklampende Zebra's bewees Nadovesa dat hij de vorm te pakken heeft. In een mengeling van Frans, Duits en een mondje Nederlands tracht hij ons uit te leggen dat het reeds een viertal weken duidelijk beter ging maar of hij nu werkelijk op zijn best is kon hij niet zeggen. «Topkonditie kan men niet bestellen,» lachte Petar, «en eens dat men ronddraait is er soms maar een kleinigheid nodig om terug in de puree te geraken Het voornaamste is evenwel dat er gewonnen werd en wie er uiteindelijk scoorde heeft in feite geen belang.» KLASSEDOELPUNT En we geloven echt dat Petar meende wat hij vertelde want hier verwijzen we naar het eerste doelpunt. Hij kreeg onverwachts de bal in zijn bereik nadat De Moor zich misrekent had zodat hij meteen oog in oog stond met doelman Roosbeek. Maar hij zag dat De Vrindt totaal ongedekt stond zodat hij lateraal doorspeelde in plaats van het risico te lopen van te besluiten op de Waal se doelman. Dit was klasse. Enkele minuten later werd Petar dan toch beloond voor zijn voortreffelijke prestatie toen hij een inzenden van Puis met het hoofd kon afronden. Opmerkelijk was wel dat telkens een nog maar eens onberispelijke Maurice De Schrijver de lokale treffers had aange bracht. De Aalstenaar was overigens een uur lang uit gesproken offensief inge steld en bezorgde de bezoe kende doelman het meeste werk i)': k: appe afstand- lijk zwaar te verduren van Blaise en Bertrand terwijl Verheyen minder last scheen te ondervinden van de stijlrijke Chapelle. Met een werd het voor de tricolo res bijzonder moeilijk om de spitsen behoorlijk aan te spelen want van zodra de strafschopzone in het bereik lag tastten de Walen stevig door. Dit gaf wel aanleiding tot talrijke verwarde fazen voor het doel van Roosbeek waarbij een uitstekende Ver bist en De Moor als voor pen. Lokeren bleef wel de betere ploeg en aangezien de lokale spitsen meer ruim te kregen werd Roosbeek - die niet steeds klemvast was - zwaar aan de tand gevoeld Maar ook aan de voerzijde kwam Bob Hoogenboom plots in gevaar. De Neder lander moest zelfs een grote save opbrengen om een felle kopstoot van Gebauer te neutraliseren terwijl de Duit ser nog de kans zag om naast te plaatsen toen hij iedereen achter zich had gelaten, Hoogenboom in cluis, na een voortreffelijke dieptevoorziet van Böhmer. Rainer Gebauer zou nog een derde kans krijgen toen hij uitstekend aangespeeld werd door de uitgebroken Gorez. Deze bezoekende metamorfose was o.i. niet alleen aan het inhalen van Böhmer en Gebauer te wij ten. Charleroi nam gewoon offensieve risico's na de Lokerse doelpunten en o.m. de klasrijke Gorez kon zich nu aanvallend uitleven nadat hij zich tijdens het eerste uur nauweljks over de mid dellijn durfde wagen. Deze tweede helft was dan ook stukken beter dan het ver toon voor de rust want ook Sporting bleef met drie spit sen akteren en kwam nog herhaaldelijk dicht bij een doelpunt. Thielemans knal de nog keihard in het zijnet en in de ultieme minuten moest Roosbeek een droge knal van Ronny Lossen maar Suyckerbuyck kwam met iets te kort om er 3-0 van te maken. DEKONING VOORSTOPPER De verrassing was zondag namiddag wel dat Marcel Verschueren op de bank bleef en Jan De Koning als voorstopper werd uitge speeld. «Verschueren is wel sterk in de afweer,verklaar de trainer Novak achteraf, «maar het gaat minder vlot De Vrindt heeft de laterale voorzet van Nadoveza maar in te duwen. Een ultieme poging van doelman Roosbeek kan daar niets aan veranderen naamste opruimers fun geerden. Hierbij werd het wel duidelijk dat De Vrindt zondag de nodige kracht miste om keihard door te stoten terwijl Suyckerbuyck na een voortreffelijk debuut geleidelijk wegdeemsterde. Nadoveza daartentegen was bijzonder beweeglijk en stond telkens op de goede plaats om af te werken maar voorlopig miste hij de juiste richting. Eerst toen hij vlot rond Verbist en De Moor was gedraaid en vervolgens toen hij een verraderlijke center van Puis nipt over de deklat devieerde. De lokale aan hangers waren trouwens de wanhoop nabij toen onmid dellijk na de rust Nadovesa een reis van een kans liet liggen na inzenden van De Vrindt. De 0-0 hing weer in de lucht want aan de overzij de kreeg Jacobs niet de minste ruimte van De Ko ning terwijl Inghelsde ronde Bertoncello zelfs diep in het middenveld volgde. Hoogenboom kreeg dan ook geen kans om een bal van dichtbij te bekijken. IN EIGEN VAL Maar toen Nadovesavoor het keerpunt in de wedstrijd had gezorgd kreeg men plots een totaal ander Charleroi te zien dat zijn «werkmensen» van het veld haalde en de luxe-paarden Böhmer en Gebauer inspande. En on middellijk bleek dat Anoul zijn ploeg onrecht had aan gedaan door hen in een defensief keurslijf te stop wanneer de tegenaanval moet op gang gebracht wor den.» De Koning zelf was wel van oordeel dat deze nieuwe funktie wel enige aanpas sing vergde. «Men kan zich niet meer zo sterk uitleven vooral als men een bepaalde tegenstander moet schadu wen. Men moet wel niet zo hard warken maar daarte genover staat dat de verant woordelijkheid duidelijk ho ger ligt en dat weegt toch wel door.» Wel wilden we ook wel eens weten of Jan geen last had in kopduels tegen grotere tegenstan ders, een spelonderdeel dat toch het sterkste wapen was van Verschueren. S.K. Lebbeke-Kruishouteim 4^0 Weken heeft men in S.K. rangen geklaagd dat men over geen doelschutters beschikt. Voor de thuiswedstrijd tegen S.K. Kruis- houtem stelde men zich vele vragen en als bij wonder werden vier doelpunten gescoord. Het zag er nochans in de eerste minuten niet naar uit dat Lebbeke vier treffers zou lukken want men speelde achteraan niet zelfzeker. Gelukkig was er een uitstekende doelman Ver- havert die reeds na tien minuten in de voeten duikelde van De Grande terwijl diezelfde Verhavert even later een ver schot van De Vriese uit de benedenhoek haalde. Het was alsof die twee fazen verdedigers en aanvallers wak ker schudde, want pas dan be gon een echt offensief. Van der Jeught en Delsin gingen zich met de zaak bemoeien en bracht nummer één op het bord nadat ze Mark Meert vrijspeelden. Het zware veld speelde de thuis ploeg in de eerste helft parten. Tweemaal bleef het leder in de mödder steken zodat pogingen van Pissens en Van der Jeught niet bekroond werden. In de tweede helft werd er goed gevoetbald Meert gaf een voorzet, maar jammer genoeg volgde niemand. Van der Jeught pakte uit met nummertjes uit de oude doos. Tweemaal vond hij de gepaste opening en vloekte wel een paar keren toen het leder niet rolde zoals hij dat wenste. De Vlegelaer werd geraakt aan het oog. Vol moed zette hij, met een natte spons zijn oog be vochtigend. de partij verder, maar moest het in de tweede helft toch opgeven. „Ik zag geen steek meer" zei de oe- fenmeester. „Ik hoop nochtans zo spoedig mogelijk opnieuw van de partij te zijn", Vanderstraeten nam zijn taak over alhoewel de laatste der tig minuten een verflauwing kwam in de ploeg. Gelukkig konden de bezoekers deze ver zwakking niet benutten. We moesten Krurshoutem noch- tanstans bewortderen voor het doorzettingsvermogen, niettegen staande een 3-0 achterstand. De Schrijver draaide opnieuw op volle toeren. Velen zagen de ze speler op de linkse vleugel naast Van der Jeught akteren. Die twee zouden het wel klaar spelen om doelkansen aan te brengen. Mark Van der Jeught speelde ztoh verder in de kijker met een paar persoonlijke staaltjes maar moest tot de laatste mi nuut wachten om zijn derde doelpunt te skoren. Voor S.K. betekent deze 4-0 overwinning een nieuwe start Men heeft opnieuw vertrouwen. Alfons Meert was dan ook ka- tegoriek na de wedstrijd. „Zon dag winnen we op Ronse". Lebbeke telt zes punten achter stand op de leider. Men denkt dat nog niets is verloren en de kopploegen kunnen ook nog falen A. Van der Straeten Avanti Femina nodigt alle sympati santen en alle dans- lustigen uit op hun einde jaarsfeest dat doorgaat op zaterdag 21 december 1974 te 20 u. in het vernieuwde „Zwamberbof". O.L. Vrouwstr. te Lebbeke. Voor de muziek zorgt DJ. Dreeke. Beslist een waarborg voor amusement. Bakschieting Op zaterdag 21 en zondag 22 december organizeert handbal club Brabo Denderbelle een bakschieting „naar kippen". Deze bakschieting grijpt plaats in het lokaal „Café Rachel", Klein Gent, Denderbelle. Van af 20 u kunnen de liefheb bers hun kans gaan. Eddy Van Geel Tijdens de wedstrijd H.B.C. Ajax - Sp Kraainem, liep- de voor Ajax zeer waardevolle Eddy Van Geel. een knie kwetsuur op De eerste dok tersdiagnose was weinig hoopgevend; de knie moet drie weken m verband. Een harde slag voor Ajax. S.K. Aalst -Buggenhout 0-^0 S.K. Aalst mocht op de recente kompetitiedag een kaarsje bran den voor zijn doelman Roland De Coster. De S.K. portier kende een van zijn grote dagen. Hij lukte een paar zeer goede saves en verhinderde evenveel doelpunten. Op de koop stopte hij een door Dries goed getrapte strafschop. Bugenhout heeft trouwens door zijn opgebrachte spel vriend en tegenstander verbaasd. Het toonde zich van meet af aan zeer agressief en drong de oranje groenen een paar keer in de verdrukking. Het had wel onkans toen in de 10e min. een doelpunt van De Wilde niet werd gevalideerd. De meesten hadden inderdaad een regelmatige goal gezien. Rust 0-0. Na de kampwisseling wijzigde het spel- beeld nauwelijks. Buggenhout drong de thuisploeg meermaals op haar speelhelft, maar De Coster voorkwam alle onheil. In de 59e min. kwam dan de fout van Van der Borght met een penalty als gevolg. De Coster toonde zich hier ook bij de pinken. Tegen de gang van het spel in kwam S.K. aan de leiding. Michiels ver speelde een terugspeelbal aan Wellekens en deze knalde hard en raak. Drie minuten voor tijd werd het 1-1 en zette Luc Wauters toch iets meer rechtvaardige cijfers op he bord. Sparta Buggenhout toonde zich doorlopertd taktisch en technisch sterker dan SK Aalst zodat de vraag rijst of een punt gewon nen of verloren werd. Er was een uitmuntende doelman De Coster nodig om te beletten dat de S.K.-ers nog voor de rust voor een voldongen feit werden gesteld. Reeds in de deride minuut tekende De Wil de een doelpunt aan. dat werd afgekeurd. Meteen zat Sparta Buggenhout weer lm hetzelfde schuitje als vorige week tegen Deimze. Een vroeg doelpunt af gekeurd, waaruit logischerwijze de drang naar de overwinning moest groeien Sparta Buggen hout ging ditmaal niet panike- ren, maar bleef beheerst spe len. Het kende tegenslag met een paar goed gerichte schoten van Rochtus en De Wilde, al moeten we er bijnemen dat doelman De Coster, evenals Sparta zelf zijn beste verrich ting van het seizoen bracht. Wel lekens en co kregen niet de minste kans tegen de goed ge- organ izeerde Buggenhoutse de fensie en 'in het middenveld hadden de Aalstenaars evenmin vat op Van den Dungen. Het was tegen alle logika in dat de thuisploeg langs Wellekens op voorsprong kwam. Het pleit voor Buggenhout dat het deze op stopper van belang goed heeft verteerd. Enkele minuten later kreeg Aalst betaald antwoord langs de ingekomen Wauters. Als men er dan bijneemt dat een tweede kans voor Wauters tegen de zijstaak terecht kwam zal men het met ons eens zijn dat Buggenhout op Aalst niet heeft gekregen wat het ver diende. Bent Michiels sprak na afloop zijn tevredenheid uit over zijn team. „Het draait zoals nooit te voren. Wie missen al leen het tikkeltje meeval bij de afwerking om met nieuwe over winningen aan te knopen. Ik voorspel Buggenhout een sterke terugronde. De geest en ver standhouding die momenteel in de ploeg heerst, naast de fy- zieke konditie staan hier borg voor". Minder goede berichten kwamen er evenwel in verband met Hoste, die tijdens de wed strijd tegen Deinze werd ge kwetst. Een onderzoek wees uit dat de achillespees derwijze werd geraakt dat het deze ver dediger twee maand rust zal kosten. Deze week ging alvast de heelkundige ingreep plaats vinden. In het vooruitzicht van de komst van Ninove wordt te Buggenhout een plan uitgedok terd dat moet leiden naar de tweede zege van Sparta. V.C. St. Wetteren-W. Moorsel 2-0 Ondanks de nederlaag moet men W. Moorsel met een goede wedstrijd krediteren. Vooral in de eerste speelhelft waren de gasten ontegensprekelijk de beste partij. Ze brachten het tot meerdere voldragen aanvalsakties en belegerden het Standaard doel. Dat het niet tot doelpunten kwam, kan op de rekening van de pech worden geschreven. De bal rolde immers niet voor de bezoekers. Wetteren van zijn kant zette zich met volle over gave in en streed voor iedere bal. Vandaar dat er nogal wat geel werd getoond. De eerste speelhelft werd met een 0-0 stand afgesloten en dat was wel gevleid voor de thuisploeg. Het openingspunt dat 'in de 53e min viel kwam op een ontsnapping langs Quipor die de Wilskracht ver dediging iin snelheid nam en alleen voor Lobijn opdoemde. Van Cauwenbergh werd toen gekwetst en werd door De Winter vervangen In de 70e min moest Cooreman insge lijks het veld verlaten wegens voetkwetsuur en De Man kwam m. Voordien had de thuisploeg na een fraaie aan val de voorsprong verdubbeld. In de 80e min 'bokste Lostrie de bal uit 'het doelvlak en na enige aarzeling zette Roelar.dt zich achter de elfmeterstip. Hij faalde echter. Indien Roe- landt had gescoord dan was nog alles mogelijk geweest. Er lag toen trouwens nog tien minuten wedstrijd voor de boeg. Bij Wilskracht werd vooral de afwezigheid in het middenveld van Van Goethem aangevoeld. Baasrode - Denderleeuw 1-2 Dré Heyman en co hebben te gen de leidersploeg uit Dender leeuw voor een zeer flinke re pliek gezorgd. Meer zelfs, mis schien werd wel de beste pres tatie van het seizoen gelukt. Tijdens de eerste speelhelft werd uitgepakt met snel en vlot samenspel wat Magerman en Van Keer enkele malen in schietpositie bracht. De afwer king bleeft aan de lage kant Ook de bezoekers slaagden er niet in in de eerste helft iets uit de aanvalsakties te puren. Het zou uiteindelijk allemaal in de tweede time gebeuren. Baas- rade kreeg een strafschop voor fout op Seghers en Bel is schoot kalm binnen. De vreugde in het Baasroodse kamp duurde niet lang. Hat scheen dat de be zoekers hierop hadden gewacht om uit hun krammen te schie ten Ze stelden langs De Brae- keleer gelijk om dan op winst te komen via De Smet. De bezoekers zouden dan ook de rest van de wedstrijd be heersen en nieuwe kansen kwa men er voor Baasrode niet meer Aridermaal is gebleken dat de voorhoede het zwakste ploegon- derdeel is en blijft bij FC Baas rode Magerman. die in de aan- vangsperiode nogal gemakkelijk aan een doelpunt kwam. is nu ook stilgevallen, terwijl Van Keer evenmin aan z;jn trekken schijnt te komen. Ondanks de nederlaag mag Baasrode evenwel op een goe de kol lekt'eve verrichting terug blikken en hopelijk zit daar wel iets in voor de toekomst. V.C DERDE RFDEUNG R. ,2 ELE ZIT LELUK PUREE ET \<b NIET EENS LEKKER MIERDE PROVINCIALE F NR VUFTiEH WEDSTRIJDEN STRRT WICHELEN NOB STEEDS) TUSSEN STIKKEN EN BE VRIEZEN. (NUL PUNTEN) HOPE LUK WORDT HET BEEN AL TE KOUDE WINTER. VJIE HET SCHOENTJE PAST T 15 My EEN BEETJE TE GROOT P Of-

De Voorpost | 1974 | | pagina 17