Niet te vroeg Boeman Roels VX. Jong Lede moet het doen Buggenhout-Ninove: blikvanger S.K. Erembodegem had aan Zandstuivers geen klantje PIERRE DE MAN GEVIERD VOOR 300e WEDSTRIJD Fans huldigen renners TITELDROMEN WEG? ^PROVINCIALE SOS Schellebelle neemt punt terug op Eendr. Serskamp 4e PROVINCIALE 18 Opstal - Laame 2-1 Op het ogenblik dat scheidsrechter Simoen het einde floot van de wedstrijd Opstal-Laarne sprongen een paar supporters over de omheining en werd de spelleider onder handen genomen door die supporters, geholpen door een paar spelers. Men verweet de spelleider dat hij een twee a drietal minuten te vroeg had afgefloten. In het vuur van het spel was Laarne de mening toegedaan dat men nog kon gelijk stellen. Volgens hen waren er een paar onderbrekingen geweest die niet werden bijgerekend. min. De afweerbal van de be zoekende doelman kwam bij Va" Thienen die nummer één op het bord bracht. Nadien kende de thuisploeg tweemaal tegenslag. De schoten van de Wilde en Kep- pens vlogen tegen de doelstaak, toen de doelman zeker versla gen was. In de tweede speelhelft geraakte de Opstalse verdediging een paar minuten in paniek waarvan Laarne profiteerde en gelijkstel de. Na 80 min bediende Kep- pens Aelbrecht die alleen voor de portier kwam en de winst cijfers binnenknalde. Moeten in blok alle Opstalse Scheidsrechter Simoen was noch tans formeel. Zijn kommentaar was kort: mijn klok wees de 45 minuten aan, de reglementaire tijd. Of men nog over dit ge val zal horen weten we binnen zvun paar dagen. De bevoegde instanties zullen zich wel met de zaak bemoeien. Opstal is schitterend uit deze partij gekomen. Het veld lag zwaar, wat moeilijkheden mee bracht om echt goed te voet ballen. Beide ploegen maakten ervan wat er van te maken was Bleef de bal wel een paar ke ren steken, dan kon Aalbrecht mooi voor doel zetten na 35 Heusden-Robur 2-3 Robur Moerzeke is één van de eigenaardigste ploegen. Veertien dagen geleden stond het aan de rust met 0-3 in het krijt maar zou na de kampwisseling met vier treffers voor winstcijfers zzorgen. Op het veld van Heusden zag het er aan de rust. met 0-0 niet naar uit dat er in de tweede vijfenveertig minuten nog vijf doelpunten zouden vallen. Na een vrijwel gelijkopgaande eerste helft zou Albert Lelie na een tiental minuten in de tweede helft Robur op voorsprong schieten. De Moor bracht Heusden op gelijke hoogte maar slag op slinger maakte Jef Roels twee treffers. De Moor zou nog wel even terugslaan maar de Robur- defensie en invallersdoelman Vercauteren voorkwamen de gelijk maker. Die invallersdoelman Fons Vercauteren heeft nu wel al meer dan zijn sporen verdiend. Andermaal moest hij de gekwetste Van De Velde vervangen, en liet duidelijk zijn talenten uitstralen. Aan die achtienjarige doelman heeft Robur een pion waar het in de toekomst beslist kan op rekenen. Kiubleider Jef De Maere noemde het overigens een flinke wed strijd. Volgens hem is Robur opnieuw op weg om een hoofdrol te vervullen. Zondag krijgt het Opstal op bezoek De Opstalboys zullen in het landelijke Moerzeke op geen geschenken moeten rekenen Vogens hetgeen men in Roburkringen zegt. staat hen een flinke pandoering te wachten. EDM spelers gefeliciteerd, dan die nen Aga, Van Thienen. Ael brecht en Annaert toch als de uitblinkers te worden beschouwd. De incidenten na de wedstrijd wil men zo spoedig mogelijk vergeten. AVDS SOS Schellebelle is erin ge slaagd een puntje thuis te hou den tegen Deftinge. Vooral ge durende de erste helft was het Schellebelle dat de forcing voer de. Dit belette evenwel niet dat Deftinge na de koffie, op voor sprong kwam. Schellebelle bleef aandringen. Het was tenslotte Hugo Cooman, die de jongste t ;d de doelpunten moet maken, die ook ditmaal zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. Eendr. Serskamp daarentegen bleef steken in de modder te Vllerzele. De wedstrijd had wei nig inhoud, toch slaagde Vlier- zele erin tweemaal te scoren. Naar het einde toe kregen de zwart-witten nog een strafschop wat meteen de eindstand op het bond bracht (2-1). Wanneer we nu even de rang schikking nazien blijkt het op het eerste gezicht een echte warboel. Heel wat ploegen staan met uitgestelde wedstrijden. Ten opzichte van zijn eeuwige rivaal staat Schellebelle nu vier punten achter doch dan moeten we onmiddellijk zeggen dat SOS ook 4 wedstrijden minder heeft gespeeld. Voor de jongens van Schellebelle moet het bijgevolg nu wel mogelijk zijn er wat moed in te houden zodat zij ze ker nog enkele plaatsen in de rangschikking kunnen terug ne men V.S. Tijdens het komende weekeinde hebben de „Nationalers" vrijaf. Op uitzondering van JONG LEDE althans, want groenwit krijgt Scup Jette op bezoek. Het Lede van enkele weken geleden met een Christiaens in topkonditie en alle hens aan dek, zou met de Brusslaars kat en muis gespeeld hebben. Nu draait het minder vlot bij de leerlingen van Frans Tuyaerts, zo laten de resultaten althans vermoeden. Tegen het stug defensieve Deerlijk zat er zelfs zonder Marc D'Hondt, Van Driessche en Mergaey meer in, zodat we Jette puntenloos naar de „Capitale" zien terugtuffen. EENDR. AALST, zwaar gecoun terd te Menen. KAVD, pracht- zege tegen een prima Zottegem, en EENDR. ZELE, onverhoopte draw te Oudenaarde, kunnen dus de kat uit de boom kijken en ontspannen de komende konfron- taties voorbereiden. Intussen is er ook op provinciaal vlak wat te belevenSparta Buggenhout- Ninove is een blikvanger de bezoekers hebben nog twee in- haalmatchen te goed en kunnen, als ze die zegevierend afron den. koploper Deinze inlopen. Sparta kreeg de jongste weken zijn deel van miserie en tegen slagen, maar de jongste ontmoe ting op het terrein van SK Aalst bewees dat de leerlingen van Albert Michiels de besten aankurmen. Ninove zal aller minst met een licht hart de au tocar instappenin Buggenhout worden geen cadeautjes gege ven. Een achtste draw voor Sparta? Wie weet, al houden we het bij een nipte thuis- overwining. Het raadselachtige SK LEBBEKE reist naar het al even onstand vastige Club Ronse. Als het terrein van de Jeannetten be speelbaar is. kan om het even welk resultaat op het bord ko men, Hopelijk schiet Lebbeke nu ook eens op verplaatsing uit de sloffen Over onregelmatige prestaties ge sproken: SK AAL9T is er de- exponent van. Is oranjegroen in de tabakstreek in zijn gewo ne doen, dan krijgt Appelterre geen glimp van een kans. Maar ja- de ajuinen zijn eigenlijk te briljant om regelmatig te zijn. Topper in Tweede zou eigenlijk Wilskracht MOORSEL - BAAS RODE moeten 2jjn Wilskracht Het het nu te Wetteren afweten en de poulains van voorzitter De Saert lieten zich in extremis de volle buit afhandig maken door leider Standaard Dender leeuw dat veel te gul beloond was met die 1-2. Wij tippen op Wilskracht dat zondag te Wet teren prima was en nu van thuisvoordeel geniet. TERJODEN krijgt het allesbehal ve op een schoteltje bij buur Nieuwerkerken en duimt voor een draw, terwijl Sp. APPELS in Zulte ..goéde papieren" zal moeten kunnen tonen om een kruimel van de tafel te krijgen. In Derde C is Doggen EREM- BODEGEM favoriet tegen Hel- dergem, maar zal SOS SCHEL LEBELLE alle hens aan dek moe ten roepen om te Oudenhove een puntje uit de brand te sle pen. SERSKAMP zien we tegen Mere minstens een draw beha len. In Derde D wordt ROBDROP- STAL noch voor het thuisspe- lend blauwwit als voor de be zoekers een lachertje: Opstal won tegen een verrassend sterk Laarne en Robur. nu weer met een puike Jef Roels haalde het te Heusden. Echt waar we dur ven geen losse één op papier zetten orrtóat de Buggenhoutse wijkploeg. ai is ze een new comer- nergens in de hoek wordt geduwd. Kan OVERMERE leider Stekene aan? We zouden die vraag be vestigend durven beantwoorden, ook al liepen de Boerenkrijgers vorige week op het terrein van Gerda tegen de lamp. Roosen- dans en zijn vrienden MOETEN eigenlijk winnen, anders mogen ze door hun iaatste titelkans een meterdikke streep trekken En SK GREMBERGEN? Groenwit moet bekwaam zijn om te Si- naai mindtens de helft van de buit binnen te rijven. In Vierde F is het vooral urt- k.jken naar Thor MELDERT - SK EREMBODEGEM waar de leiders normaal de thuisploeg moeten overvleugelen, naar OUDEGEM- MASSEMEN en BERLARE - SCHOONAARDE. een strijd tus sen twee burenploegen die de jongste weken zeer gesmeerd lopen. In reeks G. waar Boonwijk mag rusten, branden weinig flikker lichten. Misschien spreekt Eendr. GREMBERGEN - SK LOKEREN sommigen wel aan. Nadat het op eigen veld aan Massemen een gelijkspel had moe ten toestaan heeft SK EREMBODEGEM op de jongste voetbaldag opnieuw met de zege aangeknoopt. Het omzeilde met sukses de zeker niet ongevaarlijke klip Z. APPELS. Het duurde vrij lang eer de leider zegezeker werd. Het begon immers zeer goed voor de thuisploeg die al in de tiende minuut de score opende. Appels, door dit vroegtijdig doelpunt gestimuleerd, kon deze stand tot voor de rust behouden. Toen kon De Meyer me een forse kopbal de rood witten op gelijke hoogte brengen. Na de kampwisseling bracht Bourlon, die de gekwetste Dusong uit stekend verving, de stand op 1-2. In de 65e min werd het 2-2 wanneer Van den Bogaerd een strafshop omzette. Over het toe kennen van de zwaarste sanktie liepen de meningen nogal uiteen. Daarna ondervond Appels de weerslag van de geleverde inspanningen en S.K. ging resoluut aanvallen. De Nijs stelde gelijk en in de 86e min kwamen de eind cijfers op het bord langs Bourlon. Erembodegem had ook eens voor een strafschop geappelleerd doch de ref was het hiermee niet eens. S. MOORSEL en HERDERSEM deelden de inzet na een wed strijd waarin Herdersem in de eerste speelhelft van verre de beste ploeg was maar Schroevers na de herneming toch iets meer in de aanval liep. Dat Moorsel zonder gro tere kleerscheuren dan een 0-1 stand door de eerste pe riode kwam was in hoofdzaak te danken aan zijn doelman. Het was Ruyssinck die de gas ten aan de leiding trapte. Net voor de rust stelde Wij- nant gelijk en dit betekende meteen de eindstand. In de tweede speelhelft beheersten de wederzijdse verdedigingen het gebeuren. Te HOFSTADE dat met tamelijk afgetekende cijfers van WICHELEN won heeft men op een goede ver richting van de junioren De Loof en Daeleman kunnen kijken. Deze jongere spelers werden door trainer Willy De Vos vóór een paar weken in geschakeld en losten de be loften tot nog toe in. Wat de wedstrijd zelf betreft heeft een aanvankelijk nonchalant akterend Hofstade vrij snel een doelpunt op het passief gekregen Deze voltreffer schudde de thuisploeg als het ware wakker, inzoverre dat de stand bij de rust 3-1 luid de langs Vergeylen, Daele man en H. Roels. Het vierde kwartier verliep in het voor deel van de thuisploeg die echter niet meer tot scoren kwam Bij een tegenstoot werd het 3-2 Een doelpunt waartegen de Hofstade-doel- man werkelijk niets vermocht. Opnieuw kwam Hofstade vol op in de aanval en dit over wicht werd met doelpunten van L. Guns en Vergeyler. be kroond. Van der Haegen ver ving nog Van den Neste maar kon het niet waarmaken. SCHOONAARDE klopte GIJZE- GEM met 3-1. Aan de rust was nog alles mogelijk, want op dat 'moment had de bord jesman nog geen werk ge kregen. Kamiel De Meyer, m6t twee voltreffers, en trainer speler Jef Poppe, met één roos schoten Wilskracht naar een 6-0 achterstand. Nadien werd het 3-1. en Coorema.n verkeek de kans om de stand tot 4-1 op te drijven toen hij een strafschop naast de kooi kanjerde. OUDEGEM was te Bavegem niet aan het feestde defen sie blunderde en meteen stond Sportkring in het krijt. Gelukkig maar dat de uitge kookte Wilfried Veldeman na dien scoorde, zodat blauwwit toch nog met de helft van de buit naar huis kon. BERLARE klopte een zwal pend WIEZE in de brouwers gemeente met 1-5. Luc Van Cauteren en Danny Van Hau- we zetten het sein op groen voor de puitenkloppers. Heel even stak Wieze langs Van Langenhove nog de neus aan het venster, maar daarmee was het liedje uit voor de leerlingen van John Lissens Danny Van Hauwe, Lionel Roelandt en Lion maakten de thuisploeg met nieuwe doelpunter volledig af. BOONWIJK en EENDRACHT GREMBERGEN drawden Grembergen liep langs Moo- nen en Goossens tot 0-2 uit. maar toen kwam ouwe taaie Pierre Van de Meirssche op de proppen. (1-2) en na de citroentjes stond De Feyter voor de gelijkmaker in. Een dracht Grembergen liet ach teraf een penalty onbenut zo dat een logische drawn op het bord bleef. THOR MELDERT werd te Mas semen zonder veel pardon met 4-0 geklopt. HEIKANT ZELE moest op ver plaatsing naar Vrasene en kon niet beschikken over Mar tin Van den Broeck zodat de onverslijtbare Nelle Christiaens werd opgesteld als centrale verdediger Marcel heeft in de vervanging van de zieke Van den Broecke zodanig voor zien dat de oorzaak van de nieuwe nederlaag niet bij hen ligt. Het probleem lag ander maal vooraan al, heeft Murphy zich onderscheiden en liep dicht bij een doelpunt. De hoop om de halve inzet vei lig te stellen mislukte in de eindfase en doelman Bae- tens werd twee keren ge vloerd. Het was eer. onver diend eindresultaat met ge volgen die het bestuur heeft aangezet om in de loop van de week de zaken grondig te bespreken om misschien tot een reeks maatregelen over te gaan met de hoop fver- mede de heropstanding van F C. Heikant kan ingeluid wor den. R.C. LEBBEKE zit opnieuw in het sukkelstraatje. Voor de afreis naar Kallo kon men geen volledige ploeg opstel len. Verschillende titularissen gaven forfait, de nodige re- esrven waren afwezig. Met negen spelers maakte men de verplaatsing. De 8-0 neder laag spreekt dan ook klare taal. Met een gehandikapte ploeg was het te voorzien dat er een zware nederlaag zou geïnkasseerd worden. Wel die nen de overige spelers te worden gefeliciteerd voor de moed en sportiviteit die wordt aan de dag gelegd. Het gaat niet meer in de R.C. kringen, maar men blijft voort doen met het materiaal dat voorhan den is. AVDS. Voor de wedstrijd Eendracht St Gillis-Lokeren bestond er heel wat publieke belangstelling. Pierre De Man. de kapitein van het fanionelftal zou immers voor de aftrap gevierd worden voor zijn 300e wedstrijd, terwijl anderzijds ook het nieuw vaandel door Mevr. Verhelst. echtgenote van de eerste schepen aan de club zou overhandigd worden. De felle neerslag der jongste weken had evenwel het terrein in barslechte staat gebracht. Gans de voormiddag was dan ook een ploeg vrijwilligers aan het werk geweest om het veld be speelbaar te maken, en iedereen was van mening dat het zou kunnen. Uitgezonderd de ref. van dienst. Hij keurde het terrein af en meteen stonden de akteurs voor het voldongen feit. Lokeren keerde op zijn stappen terug. En bij Eendracht ging men dan maar vieren zonder wedstrijd. Clement De Feyter. de vlagdrager kreeg de nieuwe vlag overhandigd door Mevr. Verhelst. Pierre De Man werd door het clubbestuur, supporters en vrienden geluk gewenst voor zijn reeds lange carrière bij Eendracht. Er kwamen een ganse reeks bloemen en geschenken bij te pas. De viering werd dan ingezet in de kantien en zou eerst in de kleine uurtjes eindigen in het clublokaal bij Georges De Looze. Langs deze weg verzoeken Mevrouw en Pierre De Man dank te zeggen aan allen die hebben bijgedragen tot de huldiging - voor de mooie geschenken en de heugelijke dag die ze mochten genieten. De racefietsen hangen aan de haak. Het zomerseizoen was zwaar en in de winter krijgen de coureurs de gelegenheid om op adem te komen. „Onvermoeibaren" hebben hun tenten in de wielerbanen opgeslagen en anderen crossen door de velden en beemden. Maar dat zijn dan de uitzon deringen die de regel bevestigen. Voor de supportersklubs is het echter een drukke tijd ze huldigen hun kampioenen, schenken hun poulaiins nieuwe fietsen of houden hun klubfeest. Links en rechts is ons gevraagd waarom de sportredaktie van „De Voorpost" over die winterbedrijviigheid zo weinig schrjft. De reden moet niet ver gezocht hoogst zelden loopt vanwege de betrok ken verengingen een aankondiging van dergelijke manifes taties binnen. De data van de koersen verschijnen in „Cyclo Sport", zodat we onze reporters opdrachten kunnen geven. Klubvergaderingen worden niet aangekondigd in het officieel orgaan van de KBWB. Wie graag over „zijn" vereniging wat terugvindt in ons blad, gelieve tijdig een kaartje naar onze sportredaktie te sturen, anders kan het gewoon niet. •Srèmbergse aanval op het doel van Hoogeinde (Hoogeinde - S.K. Grembergen 3-2). Vreugde na het S.K.-doelpurrt van Verschelden. Ten slotte moest Grembergen te Hoogeinde toef Hoogeinde- Grembergen 3-2 Ontgoocheling in de Grembergse voetbalkringen na de neder laag te St.-Gillis-Waas. Algemeen was men van oordeel dat er voor de Grembergse Sportkringers toch wel een gelijkspel in zat. Dit was ook de mening van kiubleider Herman Burghgrave, die meteen maar al te goed weet, dat de jongste nederlaag het einde betekent van wat eens een droom was. „Nochtans", aldus de h. Burghgrave, waren we vooral in de eerste helft uitgespro ken de meerdere. In die periode hebben de plaatselijke voorwaartsen am per twee keer Michel Van Damme bedreigd, terwijl Grembergen anderzijds heel wat meer kansen wist af te dwingen. Ondarks ons tech nisch meesterschap, en tal Jan doelkansen wezen de bordjes aan de rust 1-0 in ons nadeel. Toen hadden we zelfs nog - de kans gehad om via strafschop op gelijke hoogte te komen, maar Michel Van Damme die met de penalty- taak belast werd schoot veel te zjvtek om doelman De Bock bet nakijken te geven. In de tweede helft kwam Hoogeinde weliswaar meer in de wedstrijd, maar kwa. voetbal stonden de plaatse- lijken andermaal een trapje lager. Kon Verschelden ons op gelijke hoogte brengen dan zouden twee opéénvol- gende Wase treffers ons met één de benen afsnijden. Van Hese kon op een paar se conden van het einde nog enigszins milderen maar op dat ogenblik was het Grem bergse paard reeds lang in de Waaslandse sloot ver dronken. „Aldus clubleider Burghgrave. S.K. Grembergen beseft nu waar het aan toe is. Van titelkarrsen is er vrijwel geen sprake meer. Het enige sprankeitje hoop is nog een tweede plaats. Maar die pro motiekans is toch tot het uiterste minimum herleid. E.D.M. nipte nederlaag berusten.

De Voorpost | 1974 | | pagina 18