Weekblad van Dender- Durme - en Seheldestreek ODIGA OPENT AALSTERS ONTMOETINGSCENTRUM R. Vergeylen en Zoon VERGEYLEN MET ONZE BESTE WENSEN KARNAVALSTOET EINDIGT OP KEIZERLIJK-PLEIN ASTARBEIDERS WELKOM EIND '75 EERSTE WONINGEN OP GRONDEN DE BIOLEY? EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DECUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DECUYPER PR. 115692 (De Cuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 05.V70.41.19 Jaarabonnement 750 F Halfjaar- 375 F 'Trimester 190 F EDITIE AALST Als het om bont gaat Molenstraat 58-60 9300 Aalst De Voorpost VRIJDAG 20 DECEMBER 1974 27e JAARGANG - NR 50-16 F ImmiI Hoewel het kerstekind heeft uitgediend en vervangen werd door een ouwe pee die dan het kerst«mannetje» wordt genoemd, wat erop wijst dat onze wereld fel veroudert, houden wij er toch aan om onze lezers vol gens aloude traditie een zalig kerstfeest en gelukkig nieuwjaar te wensen. Volgens de voorspellingen gaan wij allen een zwaar 1975 tegemoet. Een jaar van voorthollende inflatie en toenemende recessie, een jaar waarin de werkloosheid steeds meer zal uitbreiden, een jaar waarin heel wat zaken over de kop zullen gaan. Naast het bedenken van deze droeve prognoses zou het spijtig zijn zo wij alle andere dingen mochten vergeten die dit leven ons biedt. 1975 wordt het jaar van de vrouw. Wat men daar mee eigenlijk voorheeft dat snappen wij nog niet, maar in elk geval wordt het zeker nog geen politieke door braak voor de vrouwen, laat staan een juridische. Het wordt ook het jaar van de monumenten. Wie dus een vrouw als een monument heeft krijgt dubbel rantsoen. Misschien wordt het voor Dendermonde een enige ge legenheid om samen met het Ros Beiaard ook Franz Courtens uit het stadsmagazijn te halen en voor Aalst om dat unieke kuituurmonument nu eens voorgoed uit de bouwput te halen. Voorts wensen wij aan alle lezers de verwezenlijking van hun diepste wensen die zij sinds maanden en jaren koesteren en die zij aan niemand durven bekennen. Al bevat dit laatste nummer van het jaar zeker geen opwekkend nieuws, diefstallen, watersnood, ongeval len en rampen vullen het grootste deel van deze blad zijden, toch hopt>n wij dat ondanks de zware tijden die wij tegemoet gaan, 1975 niet als een zwart jaar zal geboekstaafd worden. Wij hopen voor u dat uw zwart-wit tv plots kleur geeft, dat ge terug in de Dender kunt zwemmen, dat uw kelder niet onderloopt en, dat de lollipops baard in hun stem krijgen. MARC DE BACKER De zondagse karnavalstoet van 9 februari breekt met een vastgeankerde traditie. Maandag jl. besliste het Stedelijk Feestkomitee dat de stoet zal eindigen op het Keizerlijk Plein, waar tevens de tribunes zullen opgesteld staan. Op de Grote Markt blijft enkel nog de tribune voor de officiëlen. Wie de bonte karnavalstoet vanop het Keizerlijk Plein wenst te volgen, dient zich voortaan van een toegangskaartje te voorzien, zo wel voor de tribune als de staanplaatsen. De prijs hiervan is evenwel nog niet vastgesteld. Met het toegangskaartje kan men naderhand ook terecht in de Keizershallen waar de kar- navalgroepen het spektakel verder levendig zullen houden. Van dezelfde vergadering kon vernomen worden dat momen teel een drietal kandidaten zich reeds lieten optekenen voor de préselektie van de prins-karnavalverkiezing die doorgaat op vrijdag 10 januari. Afligt Sint-Maarten nog maar net achter de rug, dan toch reeds besliste het Feestkomitee voor het Sint-Maartensfeest '75 een waakzaam oog op te houden dat niet langer speelgoedwa pens in de geschenkenpakketjes zullen zitl orige week werd te Brussel de Grote Gala van de Brusselse Ideling van de Algemene Belgische Persbond gehouden in aan- ezigheid van de koning en de koningin. Het was de kleine Inge De uyper die de bloemen aan de koningin overhandigde. Lees hier- ver meer op blz. 9. 5t of last? Na een respektabel aantal jaren waarin, om het domweg zeggen, enkele honderdduizenden gastarbeiders hier te lande jrstreken, ligt dat vraagje ons toch wel wat schuin op de pen. Met t i glimlachend «wij willen ons inzetten om de uitbuiting waaraan de itarbeiders op velerlei vlak worden blootgesteld, voor een gedeelte te vangen, en in de positieve zin: een bijdrage leveren om alle nsen wat meer broeders van mekaar te maken,» wuift Sodiga onze linopmerking voor een stuk weg. werk van een ploeg mensen die op dat vlak een behoor lijke kennis en ervaring hebben. Verder is het café, een ontmoetingscentrum zoals dat heet, eigenlijk toch een café. Wat betekent dat de deuren voor jan en alleman open worden ge steld. Drempelvrees, wie is te verlegen om op café te gaan, hoef je dus alvast niet mee te brengen. Verlegen waren wij zater dagavond wel en daarom stelden we midden het feest om de opening van dit cen trum een aantal vragen die Koran en Evangelie wisselden el Gheeraerdtlaan. (Ib) rondom «gastarbeiders» opduiken in het geheel niet. Uitgesteld lijkt ons echter niet verloren en daarom verwijzen we graag naar af tijdens de openstelling van een van onze volgende uit gaven, waarin we met een uitgebreid dossier komen aandraven, van, over en door onze wegwerparbei- Sodiga-ontvangsthuis aan de ders Intussen misschien toch even aanlopen aan de Gheeraerdtslaan, je bent er welkom. ildert haalt het met subiektieve proef Itisch wil genoemde ale Dienst voor Gas- 5iders dit waarmaken het ontmoetings- en centrum dat vorige za ag aan de Gheeraerdts- werd geopend. En die ling werd zo meteen een wereldwijd feest. Men kon inderdaad mensen van her en der aantreffen in het centrum ginds onder de vuilste Aalsterse lucht. Be doeling van dit opzet is tweevoudig. Om te begin nen wil Sodiga hier als kon- sultatiebureau fungeren op gebied van tewerkstelling, huisvesting, arbeidsver gunningen, kortom, alle mogelijke sociale struikel stenen die gastarbeiders op hun weg kunnen aantreffen. Het kan slechts door het Dinsdag jl. kwamen de meerderheidsfrakties van de gemeenteraad bijeen om een beslissing te nemen in verband met de sociale woningbouw op de gronden De BioleyQuasi unaniem besliste de vergadering dat voor een eerste schijf van zowat honderd woningen, waaronder zowel huizen vallen voor bejaarden, kleine en grote gezinnen, de stad bouwheer zou zijn. Hiervoor ondervraagd, reageerde schepen van huisvesting de h. H.Van der Veken, dat hij het jarenlang gesol met de Biolley-gronden hardstikke beu is, en dat alles in het werk zal gesteld worden opdat in de herfst van volgend jaar reeds een tiental huizen zouden klaar zijn. De bouw van sociale woningen, aldus schepen Van der Veken, moet geforceerd worden, want het tekort in Aalst laat zich voelen, vandaar ook de beslissing dat voor een eerste schijf de stad Aalst als bouwheer zal optreden. Daar zowel de bouwmaatschappijen Dewaco als Goedkope Woningen momenteel ontwerpen in uitvoering hebben respektievelijk in de Rozendreef en aan de Botermelkstraat, kunnen deze maatschappijen, zelfs na een akkoord over de Bioley, ten vroegste binnen vijf jaar een aanvang maken met deeigenlijke bouw op de Bioley. Dewaco, zoals reeds eerder gemeld, gaf een principe-akkoord om voor appartementenbouw op de Bioley in te staan, terwijl ervan Goedkope Woningen ook na de gestelde datum van 15 december, geen definitief antwoord op het stadhuis binnenkwam. De deur is met de beslissing van het stadsbestuur om zelf als bouwheer op te treden, voor de erkende bouwmaatschappijen echter helemaal niet dichtgeslagendaar de stad bouwt op de zone voor en door haar voorbehouden meenteraadslid De Meersman liet zich verontschuldigen daar hij diende aanwezig te zijn op het jaarlijkse souper van de spaarkas. Nadat de voorzitter zijn mede werkers Freddy De Schrijver, René Ghysens, Robert Man- naert en Paul Van Rossem had bedankt voor het geleverde werk, kwamen de burgemees ters aan het woord. Zij legden er de nadruk op dat er deze avond geen verliezers zouden zijn, enkel reeds door hun deelname behaalden zij een overwinning. SUBJEKTIEVE PROEF Naast de teoretische vragen en praktische proeven diende elke ploeg een subjektieve proef te volbrengen. Deze proef zou niet meetellen voor het klassement. Elke ploeg diende een humoristisch to neeltje op te voeren waarbij i§ts typisch in verband met de gemeente werd naar voor ge bracht en dit gedurende drie minuten. Moorsel kwam als eerste aan de beurt met een parodie op de «vermaarde» hopprinsesver- kiezing. Willy Pijeters en zijn ploeg brachten'dit toneeltje midden in een boksring. Spijtig was niet alles verstaanbaar voor het publiek. Vervolgens was Herdersem aan de beurt. Ze brachten een interview met de burgemeester in verband met de fusie «Groot-Moorsel». Dit stukje werd geïllustreerd met een prachtig aangepast lied dat door de aanwezigen fel werd toegejuicht. Voor Essene was natuurlijk Sint-Antonius van de partij en met zijn verken nog wel. Hekelgem bracht een toneeltje in verband met zijn vele dan cings en bezoekers waarna Baardegem in de geschiedenis van zijn pastoors terugging met «Gelukkig Baardegem waar het nooit gebrand heeft en nooit branden zal». Meldert tenslotte schoot de hoofdvogel af met een optocht door de zaal; stoet waarin zo wat alle typische dingen van deze gemeente van de partij waren. Zelfs in verband met de andere deelnemende gemeen ten werden er nog prachtige dingen in verwerkt.. Zelfs de veelbesproken hopduivel was er «in levende lijve» aanwezig. Niet te verwonderen dat deze ploeg de subjektieve proef won met groot verschil. Zij mochten dan ook de prijs van De Voor post ontvangen voor deze prestatie. Een volledig verslag van deze kwisavond vindt U op de bin- nenpagina's. De «fll rouge» werd een gesleur met zand en lepelen, (jm) rdag 14 december werd voor Moorsel een feestdag. Niet —Ier dan zes gemeenten namen er deel aan de Interkom- ~~ale Kwis tussen de gemeenten Baardegem, Essene, He iitem, Herdersem, Meldert en Moorsel. Elke gemeente nt een sterke, goed voorbereide ploeg in het strijdperk, te gemeente tenslotte de beker zou meenemen, werd pas lag in de vroege uurtjes duidelijk, irganizatoren hebben flink werk geleverd, doch het ge was te langdurend door de vele rubrieken. Maar al i ide'leert men en dergelijke avond inrichten is toch geen r erspel. Alles bij mekaar werd toch aan een driehonder- i mensen een gezellige avond aangeboden. i k EIDING j 'aleer de eigenlijke kwis r le, werd er een lottrekking ■1 >uden waarbij Moorsel de j tste tegenslag had door nr. r trekken, Herdersem werd Essene 3, Hekelgem 4, e 'degem 5 terwijl Meldert a p vroeg geluk kende door l. 1 uit de bus te halen. Vervolgens werden alle aan wezigen verwelkomd door ju ryvoorzitter Fred Van Biesen. Naast de burgemeesters uit de zes deelnemende gemeenten werd de jury vervolledigd door EH Pastoor Callant, gemeen teraadslid Oscar Redant en de heer Velghe van het medewer kend blad «De Voorpost». Ge-

De Voorpost | 1974 | | pagina 1