JUVENES ZELE doet het maar weer WERELDKAMPIOENSCHAP CATCH IN HET ZELEH0F Zonder problemen VOLLEY Ketsers kloppen leider Simiba te Baasrode VOLLEY Belgen sneuvelen in maratonwedstrijd TAFELTENNIS BEKER DER DENDERSTREEK VOETBALREFS HOUDEN KERSTFEEST Korporatief voetbal - gewest Aalst CALLEBAUT (a) WINT TOPNUMMER Opmerkelijke resultaten stimulans voor Sumo Kwai 20 Na vier sets die op een weinig hoog peil vertoefden en een vijfde en beslissende set die werkelijk hoogstaand volleyball vertoonde is Juvenes Zele er in geslaagd de beide punten uit de heksenketel van Temse weg te halen. Op een bepaald ogenblik vreesden we zelfs dat de supporters, en er waren er heel wat, op de vuist gingen. Anekdotisch gebeurde er ook wat met het scheidsrechtersduo. Bij een 412 stand in de eerste set ging tweede scheidsrechter Bourlin nogal energiek onder het net door en vertrapte zich. Met een kniekwetsuur doorstond hij nog twee sets doch diende toen het terrein te verlaten. Eerste ref Smassaert bleef dan maar alleen op de stoel en bracht het er voortreffelijk af. In zulke omstandigheden moet de man in 't wil tonen wat in de mars te hebben. De heer Smessaert heeft deze mogelijkheid tenvolle ben'it Slecht nieuws voor Baasrode dat tegen Sifrano St.-Niklaas, die met de week verbeteren, niet verder dan een 31 nederlaag kwam. In deze moeilijke omstandigheden zal het er vooral op aan komen de gepaste mentaliteit te houden. De derby Sport Dendermonde - Gilvoc Dendermonde is een logische thuiszege geworden alhoewel Gilvoc toch de eerste set veroverde. Ook Berlare moest er voor eigen volk in geloven. Oltisj Bazel was te -sterk alhoewel ook hier de eerste set naar de verliezende ploeg ging. Kan goeroes Aalst heeft weinig te genstand gekregen van Loven- degem dat het nog steeds moet hebben van een trek en smijtvolley dat slechts op hun buitenterrein tot zijn volle recht komt, In de derde provinciale heeft Wichelen de eerste zege van het seizoen vas* Het ging tegen mede-rode la itaarndra- ger Volley Wetteren dat te laat uit de startblokken kwam om de bezoekers nog een set af handig te maken. Wichelen had echter zijn supporters mee. Niet minder dan 80 rood-witte vaandeldragers hadden de ver plaatsing naar het gewezen hol van de leeuw meegemaakt. Die leeuw van vorige jaren is echter tandeloos geworden. Lede won met 23 tegen Springbokken Zele. Deze laat- sten komen er dus maar niet toe hun goede indruk van voor het seizoen in punten omzet ten. VK Dendermonde heeft niets geoogst tegen Pardaf Kruibeke. In deze derde B blijft de strijd om de kroon bijzonder spannend. De leiders Pardaf Kruibeke en Cactus De Klinge bleven an de winnende hand terwijl Elversele door Vravonen Vrasene op haar nummer werd Eerste Provinciale HADES TEMSE 2 JUVENES ZELE 3 Over de eerste sets is niet zo veel te vertellen. Juvenes won zonder tegenstand de eerste beurt met 515 terwijl de thuisploeg dat met de tweede deed (1513). Nadien begon het. Zonder hoogtepunten kwam Hades aan de leiding (1511) waarna secondant Bourdin het terrein verliet en ref Smessaert alleen achter bleef. Dat kwam ten gunste van Zele dat gelijkstelde met 915. Na de rust begon de wedstrijd. Om beurten namen de ploegen de leiding doch slaagden er niet in meer dan twee punten voorsprong te ne men Het werd wel kritiek voor Juvenes bij een 1110 stand ".oen de thuisploeg als het ware de forcing voerde doch een goed bezoekend blok met o.a. Van Peteghem en De Rijcke bracht 1112 op het bord Marcel Goossens, minder spek- takulair in de aanval doch 100 t.h. efficiënt in zijn spelverde- lerstaak waardoor het penetra tiesysteem zijn vruchten af werpt, zorgde er voor dat de orange-witten van een 1313 in een ruk naar 1315 stevenden, meteen een verdiende overwin ning behalend op een team dat vooral thuis te duchten is. De Temsehorde droop nu versla gen af. Setstanden 515, 1513, 15—11, 9—15, 13—15. Tweede Provinciale A SIFRANO ST.-NIKLAAS 3 ADEC BAASRODE 1 Het blijft maar slecht gaan bij Adec Baasrode Tegen een goed spelend Sifrano St.-Ni klaas is die legendarische n/»o!t n?fr bovpn op komen zodat spelverdeler Fer- nand Van Cauwenbergh wel lans het terrein afdweilde doch te veel moeilijke terugkaatsbal len definitief verloren gingen. De eerste set gingen beide ploegen gelijk op tot 44 doch rukte de thuisploeg zich on houdbaar los. De tweede set scheen het te beteren bij Adec. Het kwam op 1114 doch liet zich nog twee setbal- len afsnoepen (1514 en 16 15). Uiteindelijk werd het 17 19 dank zij Franqois De Smedt en Leo Rogiers. De volgende beurten waren het aankijken niet meer waard. In de derde was het zelfs 155 terwijl de vierde set de kroon op het werk zette Sifrano nam voorsprong tot 142 en miste enkele recepties om de bezoe kers nog toe te laten te komen tot 15—7. Wil Adec nog een rol spelen in de aan gang zijnde kompe titie dan moet er zaterdagavond te Stekene gewonnen worden SPORT DENDERMONDE 3 GILVOC 1 De jonge bezoekers zijn door deze nieuwe nederlaag in wei nig vleiende papieren gekomen. Nochtans werd de eerste set gewonnen met 1416 na een spannend duel. Daarna ver dween alle emotionaliteit uit de wedstrijd want de groen-witten wonnen vlot met 1510, 159 en 15—7. THUNDERBALLS BERLARE 1 OLT. BAZEL 3 De bezoekers uit het zoete Waasland hebben de eerste set op het berlaars dorp gelaten. Het was met nipte 1513 cij fers dat de puiten aan de win nende hand kwamen. Nadien kwam de gestalterijkere bezoe kende ploeg meer aan de op pervlakte en zou nog met vrij afgetekende 815, 1015 en 515 de twee punten oogsten. Tweede Provinciale B KANGOEROES AALST 3 LOVENDEGEM0 De Aalstenaars hebben het de ze keer laten afweten Ons telefoontje ving botwij ook trouwens Derde Provinciale WICHELEN is gewapend met een pak supporters de wetterse geel-groenen de overwinning gaan afsnoepen. Wetteren speelde allesbehalve begeesterend en doen van ver re niet meer aan hun glorie dagen van weleer denken. Wichelen ging met de eerste zege lopen, het heeft inderdaad lang gewacht. De vreugde was er echter des te groter om. De eerste sets was de thuis ploeg onbestaande en kreeg 715 en 915 te slikken. De derde set kwamen de Wette- raars meer in de match en zou den stand houden tot 1314. De rood-witten hadden vier set- en matchballen nodig om af te ronden. Hans Verstraeten, Erik Schoot en Jo Van der Linden, behoor den bij de uitblinkers. Voor de zoveelste maal kwam Springbokken Zele er niet toe enige informatie te verstrekken over hun treffen tegen Leeuw. Lede. Het werd trouwens een nederlaag zodat we de reden waarschijnlijk niet ver moeten zoeken. Lede speelde onder impuls van passeur Nijs, De Landsheer en Coppens, deze laatste vooral in verdediging, een goede partij die nochtans slecht begon. Zele won de eer ste set met 1513 nadat beide ploegen aan mekaar gewaagd bleven tot 1313. De zeienaars zouden de volgende spelbeurt tot 79 aanklampen doch dan definitief op achterstand wor den geplaatst. Lede drukte nu onmiddellijk door met 1015 als gevolg. Springbokken ver zorgde nu opvallend de aanval en zou daaruit vruchten pluk ken. De beslissende set is Lede nooit meer ernstig bedreigd geweest. Het liep onmiddellijk uit tot 05, moest even lossen (35) doch hield boni tot 69 om deze driepuntenvoorsprong tot het einde toe te bewaren Setstanden 1515, 915, 10—15,' 15—11, 12—15. N.S. AMANDSBERG 3 KUKLOS AALST 1 Na een wat men een evenwich tige wedstrijd pleegt te noemen heeft de homogeenste ploeg gewonnen. DAMES Gilvoc Dendermonde blijft de nederlagen aaneenrijgen. Nu verloren ze van Gazellen Gro- tenberge, nochtans niet zo'n hoogvlieger, met 13. Adec Baasrode zorgde in twee de provinciale voor de verras sing door leider Pardaf Krui beke kansloos te laten. De be zoeksters stonden enigszins ge- handikapt op het veld en kre gen 11—15, 15—9, 15—7, 15— 12 op-het passief. Scheidsrech ter De Lee zorgde nog voor enige sensatie door 'n arbitra ge die men moeilijk degelijk kan noemen. Berlare won met 03 op Vravoron Vrasene dat geen partij was voor de goed spelende berlaarse meisjes. Setstanden 1015, 315 en 415. Ria Leys speelde uitste kend. Juvenes Zele heeft het rekord van Berlare bijna verbe terd, zij het dan in negatieve zin. Het verloor op eigen veld van Stekene met 015, 015 en 615. EERSTE OVERWINNING VAN WICHELEN (heren). Na een reeks van negen ne derlagen is het de Wichelaars gelukt de uitwedstrijd op Wet terse Volley te winnen. Waren de eerste en de tweede set slechts een formaliteit, dan moest in de derde set wel even op de tanden gebeten worden om de 30 zege veilig te stellen. Een paniekerig spelend en slecht gedirigeerd Wetteren kon tegen het vloeiend aan- valsspel van Wichelen niets on dernemen, en was slechts in de laatste set even in de wed strijd. Vooral een op zijn peil van vo rig seizoen spelende Hans Ver straeten en een herstelde Jo Van Der Linden waren de uit blinkers, zonder hiermee af breuk te willen doen aan de prestatie van de andere spe lers. Nadat twee sets met 154 en 157 gewonnen werden, werd ook de derde set met 1512, na een gepast aangevraagde time-out en vervanging, tegen een aanklampend Wetteren ge wonnen. Wichelen speelde metHans en Geert Verstraeten, Mark Temmerman, Erik Schoot, Jo Van Der Linden, Hans Van Boxelaer, Denis Van Hauwer- meiren en Dolf Lammens. VC WICHELEN KUKLOS AALST Een overwinning nu zondag kan Wichelen op gelijke hoogte van Kuklos brengen en een verdere stap naar het behoud betekenen (zondag 22 decem ber om 11 uur, Gemeentelijke Jongensschool, Margote, Wi chelen). G.D.P. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEK-END DAMES Zaterdag 21 december 15.00 VK Aalst— Juvenes Zele D'Eer 15.30 Logeen Gent Gilvoc Dendermonde Bourdin Zondag 22 december 10.30 Berlare— Pardaf Kruibeke De Cae 15.00 Elversele Adec Baasrode D'Eer HEREN Zaterdag 21 december 15.00 Denderwindeke K. Aalst Calis 17.00 Gilvoc Dendermonde Okee Wachtebeke Van Santen 20.30 Hyg. Stekene Adec Baasrode De Bouvre - Hofman Zondag 22 december 9 30 Sport Dendermonde Berlare De Sloovere 10.30 Juvenes Zele Sp. Moerbeke De Beule - Van Buynder 10.30 N. S.St.-Amandsberg S. Zele Bourdin 10.30 LedeDe Klinge Clerbout 10.30 VK Dendermonde Elversele Verhulst 11.00 WichelenKukl. Aalst Van Dievoort G.D.P. In het Baasroods liefhebberstornooi heeft vijfde geklasseerde Ketsers voor de verrassing gezorgd door leider Simiba met 21 te verslaan. Het werd een spannend treffen waarin de leraars de eerste set wonnen doch daarna werden gecounterd door een vechtlustig Ketsers. Er kwam zelfs wat heibel toen een der Simibaërs zich niet kon neerleggen met de nochtans deskundige leiding van ref Ward Pieters. Simiba verloor de tweede set met 1917. Uitslagen Ketsers - Simiba 2—1 (7—15, 19—17. 15—8) Maka- dammers - NCMV 3—0 (15—8. 15—6 en 15—1) Pletsers - KWB 1—2 (10—15. 19—15, 15—8). STAND 1 Simiba 17 Pletsers 16 Makadammers en KWB 15 5. Ketsers 13 6. NCMV 4 7. VGS 1. GDP V.K. AALST UAAE ETTERBEEK 3—0 Deze wedstrijd is niet uitgegroeid tot een spannend treffen waarin spanning schering en inslag, was. Dat het Aalsterse publiek nooit aan haar trekken is gekomen kwam wel de Brusse laars verweten worden die hun nochtans gunstige klassering nooit hebben verrechtvaardigd. De setstanden zeggen genoeg 1510, 158 en 1511. Slechts in de laatste set was er enigs zins strijd te zien doch de bezoekers konden hun inspanning niet volhouden. VK Aalst voorzitter Erik Van Mossevelde vond het maar een lauwe wedstrijd want onze spelers hebben niets speciaals moeten doen om te winnen. In de kleedkamers na de wedstrijd sprak men er de verwondering over uit dat niemand werkelijk vermoeid was. Daarbij was er maar een vervanging gebeurd Niet omdat er iemand zwakker speelde, gewoon om ieder de kans te geven te speken Zondag te 16.30 u. in de zaal Black Boys speelt VK Aalst tegen Meteors Erwetegem. Op zaterdag 28-12 spelen de blauw-witten tegen Perwez voor de Beker van België. Start is te 14 uur. GDP Wie donderdag j.l. in het Gents Sportpaleis rond kwart voor acht nog een programma op de kop wilde tikken moest rap zijn. De 3000 gedrukte papiertjes waren reeds aan de man gebracht. Uiteindelijk waren meer dan 3500 toeschouwers getuige van een 2 uur en 50 minuten spektakeltreffen dat zou uitdraaien in een japanse zege omdat de belgische amateurs in de vijfde en beslissende set fysisch door de knieën moesten. De vierde set spande de kroon want toen hadden de jongens uit het land van de rijzende zon 51 minuten nodig om via een 1315 op gelijke hoogte met de Belgen te komen. Ook de TV was aanwezig Een prestatie als U het ons vraagt want die sportspecialisten schijnen slechts enkele sporten te kennen en daar is volleyball zeker niet bij. Ook nu kwamen ze er niet op zijn best uit. Speaker van dienst leidde de enkele minuten overzicht in met en nu de meest markan te feiten uit dit treffen... Die markante feiten waren o.a. een bal in het net van Katsumi Oda en wat gepruts aan het net. Wel een zeer objectieve weer gave van een strijd die op momenten werkelijk topklasse toonde met onmogelijke red dingen twee ploegen die alle aanvallende registers wijd opentrokken Wie de gelegen heid had de japanners in Ne derland aan het werk te zien zal wel moeten getuigen dat de Belgen een verstandige match speelden Tegen een van de Nederlandse topteams maakten de bezoekers zo snel korte met ten, al hun misleidingsmaneu- vers lukten, dat daarna aan de circa 2000 toeschouwers een trainingsexhibitie werd gegeven. GDP Uitslagen Atom A-Blijf Jong A 010 - Leeuwerik - Elkerlyc 91 - Blijf Jong A - Atom B 100 - Mere - Schoonaarde 28 - Gold Star vrij. Gold Star - Schoonaarde 64 - Elkerlyc - Atom A 46 - Mere - Blijf Jong B 37 - Blijf Jong A - Leeuwerik 82. Alhoewel de einduitslag het niet laat vermoeden, kende de match tussen Blijf Jong A en Leeuwerik een spannend ver loop, voornamelijk in het begin. Na een krappe 21 zege van Van Gucht op Geerts, bracht Johan Korte na zijn match te gen Jacob de stand in even wicht. Broer Hubert moest de duimen leggen tegen Mostaert maar Verdoodt geraakt niet over Coppens. Stand 22, na de vier eerste spelen. Van de overige vier kon de Leeuwerikploeg er geen enkele bemachtigen en moest zich te vreden stellen met enkele eer- reddende sets. De ploeg uit Erembodegem legde in de dub bels de eindzege vast. Verdien de overwinning voor de thuis ploeg. Elkerlyc - Atom A voor de der de plaats is uiteindelijk in het voordeel van de ploeg uit Den- derhoutem uitgedraaid. Voorna melijk door de goede prestaties van D'Haeseleer en de gebroe ders Roelants. Logische winstcijfers voor Blijf Jong B tegen Mere, waarbij Fleurinck zorgde voor de te- genpunten. Nipte 64 zege van Gold Star tegen Schoonaarde setstand 1210 wat betekent dat Schoonaarde zich niet zo maar gewonnen gaf. STAND 1. Blijf Jong A 6 12 2. Leeuwerik 6 10 3. Atom A 6 10 4. Elkerlyc 6 8 5. Blijf Jong B 7 8 6. Gold Star 6 6 7. Schoonaarde 7 2 8 Mere 6 0 9. Atom B 6 0 MARCOLE Op woensdag 25 december houden de voltbalrefs van Wetthra, waarbij een aantal streekgenoten aangesloten zijn, hun 13de kerstfeest in de gemeenelijke feestzaal te Wetteren. De pret begint om 15 u. met een poppenkasvertoning voor de kleintjes. Nadien is er een koffietafel en laat de nu te Willebroek wonende Berlarenaar Eddy Caljon een aantal prachtige dia's uit verre landen bekijken. Een kanjer van een tombola rond het feest af. Vooraleer de refs aan die kerstviering toe zijn, is er eerst nog een algemene vergadering in het lokaal „Sportarena", Grote Markt te Wetteren. Op de agenda o.m. een spelregelkwis „Ere prijs Wetthra" en een causerie door PSK-lid M. Van Hauwer- meiren over „De scheidsrechter, de man in het vizier". Indien er in ons land één gemeente Is waar men heel wat aan sport doet, en waar men er ook niet voor terugdeinst grote kampen in te richten dan is dat wel Zele. Er is echter iets nieuws op komst. Iets nieuws voor Zele en omstreken althans. Op tweede Kerstdag, 26 december, zal in het Zeiehof op de Gentse steenweg een internationale catch-meeting plaats hebben van wereldformaat. Het topnummer Callebaut(a)-Franke(a) dat aanleiding gaf tot een genietbaar kijkstuk en in het teken van de sportiviteit stond werd door de thuisploeg me kien verschil gewonnen. Callebaut dat in de eerste speelhelft onbetwistbaar meer aggressief was opende in de 25e minuut de score langs Jef Van der Steen. De toeschouwers zullen dan persoonlijk de tenoren van de catchsport te zien krijgen. Het wereldkampioenschap zwaargewichten boksen werd als een ode aan Mobutu Sese Seko in Kinshasa betwist tus sen Mohamed Ali, alias Casius Clay en George Foreman, Grote kampen worden echter niet al tijd in Metropolen ingericht. Ook in Zele zal op tweede Kerstdag een wereldkampioen schap betwist worden. De titel van wereldkampioen catchen Licht - Middengewicht staat op het spel voor de Australische titelhouder Johny Saint, die hem tegen de kampioen van Hongarije, Zoltan Boscik zal moeten zien te behouden. Joh ny Saint veroverde zijn titel op 19 oktober in het Antwerpse Sportpaleis op Jim Braeks. Catch zou echter geen catch zijn indien er geen passend Madison Square Garden pro gramma rond zou zijn. Zo zal men in het Zeiehof onze Bel gische Reus van de catch sport, tevens kampioen van Europa, BERT MYCHEL in de ring zien tegen de Oostenrijkse kampioen Joe Palmer. Ook zul len Eric Brazil, Al Bastian en Frank Malmoa met waardige tegenstanders gekonfronteerd worden. Het volledige programma ziet er als volgt uit eerste kamp (6 x 5 minuten). Oscar Egg uit Zwitserland te gen de Engelsman Jo Cle ments. De tweede kamp, weer 6x5 minuten, zal betwist wor den tussen de kampioen van Europa Al Bastian en de Pari- sien Victor Roland. De derde kamp brengt onze nieuwe Belgische comingman Eric Brazil in de ring tegen de geduchte Zweed Frank Malmoa, weer 6x5 minuten. Het venijn zit bijna altijd in de staart. Ook in het gala-catch- feest in het Zeiehof kunnen de twee laatste kampen als de voornaamste beschouwd wor den. In de vierde en voorlaatste kamp zien wij kampioen van Europa bij de zwaargewichten BERT MYCHEL in een gevecht tegen de kampioen van Oosten rijk Joe Palmer. Het laatste gevecht is het eve nement van de avond. In tien ronden van vijf minuten, ver deeld in twee reeksen met een beslissende reeks verdedigt de Australische wereldkampioen Johny Saint zijn titel bij de licht-middengewichten tegen de Hongaar Zoltan Boscik. Zoalr. U ziet. een catch-avond met internationale allures. De kaarten aan 110, 125, 150 F en de erering aan 200 F kun nen niet zeer duur genoemd worden en zijn te verkrijgen in voorverkoop bij de h De Croock. Lokerenbaan 69 te Zele. Tc'. (0521 44.45 66 in de week-ends ook in het Zeiehof. J.-P. De Lamper Met deze stand werd de rust bereikt ofschoon Franke zich had ingespannen om de achter stand goed te maken. Onmid dellijk na de kampwisseling zou André Van der Steen de voorsprong verdubbelen terwijl luttele seconden voor tijd Daem het voor Franke verdiende eer- reddend doelpunt lukte. Calle- baut(b) had niet veel in te brengen tegen een eens te meer goed rondraaiend Bouw. De bezoekers stonden bij de rust al met 2-0 in het krijt door doelpunten van Matthieu en Willems. Op 'n vrijschop zou Van Driessche milderen. Doch dit doelpunt gaf aanleiding tot een offensief van de thuisploeg Door een own goal van De Meyst werd het 3-1 terwijl Cor- ten en Schollaert nog voor meer aftekening zorgden. Fran- ke(b) werd noch min noch meer door SAF onder de voet gelopen. De eerste speelhelft werd met forfait cijfers afge sloten dank zij voltreffers van Cooreman (2) en Van Damme (3). Na de rust scoorden De Vos (2) en Cooreman terwijl Martens de bal tegen eigen touwen prikte en aldus Franke het tegendoel schonk. De uitslagen FFR-BVB uitg. Callebaut(a)-Franke(a) 2-1 Bouw-Callebaut(b) 5-1 Gilbos-Dessoden uitg. Franke(b)-SAF 1-8 Het programma voor 21.12 Gilbos-Bouw Callebaut(b)-VVTT BVB-Franke(b) SAF-Callebaut(a) Franke(a)-Dessoden Zondag reisde de plaatselijke judoklub Sumo Kwai naar Malde- gem om er deel te nemen aan het Kampioenschap van Malde- gem. Het succes begon al met Pauwels die in zijn categorie de derde plaats behaalde Ook Kris Strobbe, nochtans niet in zijn beste konditie, werd derde terwijl Belinda Verstraeten in de finale te kort kwam tegen het Hamse meisje Jeaninne De Rechter. Het hoogtepunt van de Dendermondse judoklub kwam met René Van Damme die na enkele harde kampen zijn finale won van Van Haudenove met houdgreep. Jean Pieters bereikte ook de finale doch kon het niet tot een overwinning brengen tegen de sterkere Vercammen Mensen die interesse hebben voor deze mooie sport kunnen steeds terecht op tel. (052) 21.22.25 of in de oefenzaal De Cuyper. Breestraat 2 te Dendermonde (St.-Gillis). De oefen- stonden hebben plaats elke maandag en vrijdag van 1930 u. tot 22 u. GDP

De Voorpost | 1974 | | pagina 20