b Vijfde zege voor Louis Van Spitael en come-back van Laurent Vranken STRIJD OP DRIE FRONTEN EREPLAATS VOOR MARGOT DE VRIENDT Ria Bonnaerens wint bij de miniemen te Waasmunster ATLETIEK Myriam De Palmenaer 2e te Waasmunster .C. Lebbeke FRANCKY DE FEYTER WINT TE EREMBODEGEM OK CLUBKLASSEMENT KADETTEN GAAT NAAR AC LEBBEKE 21 Bij A C. Baasrode We geven het zwakke geslacht de voorrang en beginnen dan ook met de uitslag van de damesveldloop te Waasmunster. Op de heidegrond was uiteraard geen spraak van modder. In de 1e reeks miniemen deed Lauretta Van Spitael reeds heel wat beter door als 33e over de eindmeet te komen. In de 2e reeks herpakte An Van De Voorde zich lichtjes en werd 8e. In de 1e reeks kadetten kon Monique Van De Voorde zich ditmaal niet vooraan handhaven. Zij zakte af tot de 6e plaats. In de 2e reeks was ook Godelieve Bauwens niet op haar best en dat was reeds van in de start duidelijk. In de 2e wedstrijdhelft kon zij nog een paar plaatsjes inwinnen en werd 7e. Bij de scholieren kwamen Ingrid Bauwens en Patricia Famaey, halfwedstrijd, resp. door in 8e en 10e positie. Ter aankomst was Ingrid ech ter 5e en Patricia 14e. Bij de heren, te Heusden, was het echter wel een modderomloop. In de 1e reeks pupillen werd het een 14e plaats voor Yvo Annerel. In de 2e reeks liep l uc Van De Voorde 1/3 wed strijd aan de leiding. Hij had zich echter overschat en zakte tenslotte nog af tot de 18e plaats. In de 1e reeks minie men diende André Bauwens ditmaal van gans achteraan te- ruq te komen, hij legde toch nog beslag op de 5e plaats. Wim Van Schoor werd 29e. In de 2e reeks werd het een 35e olaats voor Danny Van Assche, Guido Debusschere werd 36e. ■n rift oq reeks kadetten finish te Erik Van Assche als 13e Paul Debusschere werd 32e en Mare De Boeck 37e. Bij de scholieren hadden zich twee at'eten afgescheiden een A A. Gent-lid en Mere Ven De Voor de Mare diende bii een eerste demaraqe zijn metqezel te la ten qaan. maar hii kwam terug. Bij een tweede demarrage was het lot van Mare beschoren, hij werd 2e. Franpois Peleman kwam als 25e over de witte kalklijn. Bij de veteranen, be haalde Louis Van Spitael zijn 5e overwinning van het sei zoen. Er dienden 2 kleine en 2 grote ronden afgelegd en nog voor de 2 kleine rondjes er op zaten had Louis al de leiding in handen. Hij zou de overwin ning echter niet op een scho teltje krijgen, want zowat het kruim uit van de Oostvlaamse veteranen, was aanwezig. Tot op 500 m. van het einde twij felden we zelfs sterk aan een overwinning. Want gedurende de rest van de wedstrijd kon Louis nooit meer dan 5 m voor- Bauwens (Baasrode), knappe scho liere. (C) sprong nemen. In de eindfase dan toonde Louis zich de bes te en won nog met 60-70 m. voorsprong. Ook Frans Van Daele en Remy De Swaef toon den zich in goede conditie, zij werden resp. 17e en 20e. Gus- taaf Van Assche liep aanvanke lijk ook in een gunstige positie, hij zakte echter af tot de 32e. Alfons De Block behaalde de 38e plaats. Theo De Smedt komt gewoonlijk als laatste of als voorlaatste over de meet, ditmaal was Theo echter 50e op 56 aangekomenen. Een schitterende 2e plaats in het clubklassement, met slechts 8 p. meer dan de winnende club. Bij de seniors was er geen enkele topvedette aan wezig, wat met zich meebracht dat het een open wedstrijd werd. Voor de start waren er inderdaad een viertal kansheb bers op de overwinning. Er dienden 5 ronden afgelegd te worden. Een Waaslands atleet poogde er echter van bij de start een soloren van te maken. Alvorens 1/3 van de wedstrijd was afgelegd had Laurent Vranken echter het commando in handen en had zelfs een 10 m. voorsprong op dat ogenblik waren de vier kans hebbers voor de start nog steeds kandidaat-winnaars, want de 4e had slechts 30 m. achterstand op Laurent, terwijl de anderen uitgeschakeld wa ren voor de zege Laurent mis te echter. Halfwedstrijd waren de rollen dan ook omgekeerd, Laurent had nu een 10 m ach terstand op de koploper. Meer voorsprong kon de leider voor lopig niet nemen. Laurent dien de echter meerdere aanvallen van de 2e anderen af te slaan. Laurent diende tijdens de laat ste ronde nog wel wat terrein toe te geven, maar hij stond op het podium toch dichtst te gen de overwinnaar. Piet Roels liep weer een geweldige koers. Het is werkelijk verbazingwek kend zoals Piet tegenwoordig akteert. Vanuit 13e positie ruk te hij ineens op naar de 10e en gewoonlijk moet Piet naar het einde van de wedstrijd nog een paar plaatsjes toegeven, maar ditmaal, tijdens de twee laatste ronden was het net an dersom. Piet won nog liefst drie plaatsen in en behaalde een prachtige 7e plaats. Ook sekretaris Leo Hermans mag weer op een goede wedstrijd terugblikken, nogal vrij slecht gestart, zowat in 50e positie, moest hij praktisch de volledige 1e ronde spurten, voor zover dat op de modderomloop mo gelijk was natuurlijk, om nog op een degelijke plaats te kun nen beslag leggen. Na twee ronden was Leo toch al in 28e positie gekomen, per ronde zou hij nog een plaatsje inwinnen en werd 25e. Gilbert Van Den Bosche, nogal zwaar gebouwd, had natuurlijk geen bondgenoot aan de modder, hij werd 35e. Alfons De Clercq. nochtans vrij goed vertrokken, diende met de 54e plaats tevreden te zijn. Bij een volgende gelegenheid zal hij wellicht dienen op te pas sen van Jean Van Der Vreken, die nu 61e was. Voor de 4e maal dit seizoen behaalden de seniors de 3e plaats in het clubklassement. Dat het slechts op enkele puntjes op aankwam bewijst de uitslag hiervan 1. A.A. Gent 25 p. 2. Halestra 30 p. 3. A.C. Baasrode 34 p. Op woensdag 25 dec. 1974 (Kerstdag) wedstrijd voor de heren te Ophasselt, vertrek in het lokaal om 12 u. 30. GDP Atletiekkern Overmere Overmeerse atleten waren drie verschil lende fronten drijvig, te Waasmunster de eisjes en te Erembodegem en eusden de jongens. I Te Waasmunster bleven over winningen uit. Bij de miniemen '63, was de derde plaats voor Carirve Bau wens. Pupil Ingrid Verstraeten sleepte de vijfde plaats In de wacht Lieve Maes werd veer tiende, Patrioia D'Hooge, nog jeen pupil, zestiende Daisy Baey- ens was 18de en Martine D'Hoo- Ighe 25e. |De zusjes Buy Ie kregen af te |rekenen met de atletes uit le per Chrisitine werd vijfde en Martine bezette de eerstvolgen- ide plaats Mclly Rasschaert be- Ihaalde de zestiende prijs. Bij de kadetten 1961 was Cari na Buyle 19de en Garine Roels ',20ste. iPaola Van de Sijpe geraakte in de start (kadetten '60) achter aan en rukte te fel tot bij de koplopers, wat ze later moest bekopen met een inzinking, zo dat ze als tiende de aankomst- lijn bereikte. Scholier Catharina Verhofstadt was 2Sste. Bij de pistiers tenslotte was Maria De Schoenmaecker 5de. Op de internationale cross te Erembodegem bonden ook een paar A.K.O.V.-ieden de spikes aan. Eerstejaarskadet Dany Oos terlinck eindigde 44ste. Zijn broer Ronny behaalde de 7de plaats. Christiaan Blancquaert werd 16e. Te Heusden was het parcours uiterst zwaar. Atleten die zich geraakten vlug in moeilijkhe den. Dit ondervond Johan Me- ganck, die van een aanvanke lijke tweede plaats afzakte naar dé vijfde René De Lausnay werd twintigste bij de minie men '62. en Dirk Oosterlinck 20ste bij de scholieren. Vader Oosterlinck liep een zeer goe de wedstrijd met de 22ste plaats als resultaat. Ook Jozef Meule- man presteerde flink met een 33ste prijs. M.H. De Overmeerse zusjes Buyle die het ook in de crossen goed doen (C) Myriam De Palmenaer (links) en Marie-Jeanne 'De Ridder (rechts) respektievelijk tweede en derde, moesten het te Waasmunster laten afweten tegen de oudere Hollandse dame Konings. (C) A.C. Uitbergen Voor de meeste van onze at leten was het zondag een rust- of studiedag. Een paar van on ze meisjes liepen te Waasmun ster, twee van onze jongens bonden de spikes aan te Erem bodegem. Op een droge en lichtlopende omloop, wat tegenwoordig zel den voorkomt, kreeg de tweede heidecross van Waasmunster zijn verloop, Christa Rogiers nam de start in de reeks miniemen 1963 met een vijftiende plaats als resultaat. Bij de seniores waren er vrij veel deelnemers. Aan de startlijn herkenden wij onder meer de Nederlandse Corry Co- nings. Odette Boes, Griet De Swaef. M.J. Ridder, Gaby Theys en onze Myriam De Palmenaer. Stuk voor stuk atletes die niet te onderschatten zijn en die dit jaar al een overwinning of min stens een paar ereplaatsen op hun erelijst schreven. Van bij de start nam Oonings de lei ding en ging er in een hoog tempo op los. Myriam ging dap per mee in de aanval. Na am per een paar bonderde meter wa ren ze reeds met hun tweeën. De snelheid lag echter zo hoog dat het ook voor Myriam blijk baar wat al te vlug ging en ze moest lossen. Spoedig had Co- nings een tamelijk grote voor sprong. Myriam, die aanvoelde dat ze niet opgewassen was tegen de Néderlandse liet haar tempo even zakken zodat ze het gezelschap kreeg van De Swaef en De Ridder. Met hun drieën bleven ze samen tot ongeveer halfweg van de laatste ronde. Toen ging Myriam tot de aan val over. De Swaef moest los sen maar De Ridder klampte aan en probeerde op haar beurt om Myriam voort>ij te gaan. doch deze liet niet begaan en verhoogde zelf het tempo. Op een paar honderd meter van de aankomst loste De Ridder even. Myriam ging toen aan het spur ten en hield De Ridder mooi achter zich. De strijd om de tweede plaats maakte veel van de achterstand op de winnares goed zodat haar voorsprong aan de meet niet zo groot meer was. Te Erembodegem liepen Mare en Luc De Coster beiden een ver dienstelijke wedstrijd. In die grote bende goede kadetten bracht Mare het tot een 14de en Luc het tot een 45e plaats. Zondag lopen Brigitte De Pal menaer en Erna Van Ghendt te Leuven waar Brigitte het tegen niemand minder d3n Bernadette Van Roy zal moeten opnemen. De jongens lopen op Kerstdag te Ophasselt. Margot De Vriendt (161) en Martine Van Herreweghe (161): knapte Waasmunster. A.C. Grembergen spreker dankte dan ook allen hiervoor. Tot slot dankte hij speciaal de h. burgemeester die zich had ingespannen om Grembergen aan een terrein te helpen, wat met een de poort opende voor de ver dere ontwikkeling van de atletiek- sport aldaar. Ook werd de vraag gesteld of de burgemeester nog wat vrije tijd over had, om dat men hem wou vragen het Ere- voorzitterscbap waar te nemen. Zondag waren enkele meisjes van atletiekkern Grembergen naar de heidecross van Waasmunster getrokken en leverden er een vrij behoorlijke prestatie. Voor juniore Margot De Vriendt reikte haar uitslag wel iets boven de anderen uit. Met een negende plaats werd zij er afgevlagd, zodat we de mensen uit deze kern moeten geloven wanneer zij het ons onlangs verklaarden, dat Margot meer kon dan ze tot nog toe bewezen had. Zondag kon men haar echter niets ten laste leggen en liep haar wed strijd volgens het voorgehouden patroon met het verhoopte sukses. Scholier Anne Marie Cornelis verdedigde zich tot het uiterste en zou 21ste worden op een vrij groot pak scholieren die hier de strijd aanbonden. De Grembergse Anne-Marie is wel een van de kleinste in ge stalte van het scholierenkorps en vöoral in de start hebben we ge zien welk voordeel grotere atle tes hier hebben, want er wordt nogal met de ellebogen gewerkt aan de startlijn. Nadien moet dan dubbel hard worden gelopen om in een behoorlijke positie te geraken. Ingrid Delcart was de enige vertegenwoordigster in de kadetten reeks, daar Karin Van De Moortel gekwetst werd bij de oefeningen en aldus noodge dwongen forfait moest geven. Ingrid presteerde ook hier heel wat beter dan te Grembergen. het was slechts in de laatste koershelft dat zij terrein moest prijsgeven maar niettemin een 1Se p!aat3 wist te behouden. Van haar zegt men ook dat ze het kan als ze wil, te Waasmunster was het zo te zien wel menens. GREMBERGE OUDEREN IN FEEST. AC. Grembergen heeft naast haar verschillende kategorieën die geregeld in compititie uitkomen ook nog haar „Derde Leeftijd"- groep die iedere week aan aan gepaste sportoefeningen doet Verleden week werd er voor de ze mensen een gezellig samen zijn gehouden in het lokaal, waarop ook de h. burgemeester Reyns en zijn dame aanwezig waren. In de openingstoespraak wees de h. voorzitter Gillis op het groeiende aantal van AC. Grembergen, maar ook op de gro te vorderingen die de vereniging de jongste tfjd maakte. Het top punt aldus de voorzitter zal wel de opening worden van de atle- tiekpiste het volgend jaar en dat rond de maand april. Voor het ogenblik wordt daar eendrachtig door het bestuur aan gewerkt en In zijn waderwoord stelde de - burgervader de aanwezigen aan-, stonds tevreden met hun zijn toe zegging te geven voor dat Ere voorzitterschap. Hij was tevens tevreden dat het hem gelukt was de onderhandelingen voor wat de aankoop van het terrein betrof, tot een goed einde gebracht te hebben en was tevens fier over de atletiekers die blijken gege ven hadden van hun werklust de voorbije zomer, waar hij met ei gen ogen de werkzaamheden aan de nieuwe piste was komen be kijken. Er zijn niet zoveel vereni gingen die een dergelijke groei en bloei kunnen voorleggen al dus de burgemeester. Het wordt nu van zelfsprekend wachten naar de volledige afwerking van de piste, die Grembergen in de atletiekmiddens een grotere be kendheid moet bezorgen. André De Wit. In de achtervolging Anne-Marie Cornelis (293) (AC. Grembergen) en Linda Van Buggenhout (229-Lebbeke). (C) A.C. Betlare Ria Bonnaerens (Berlare), knappe zege. (C) Op een selekte groep van 44 deelnemers uit leper en de ganse Denderstreek. De zege komt goed aan na haar 3e plaats achter de zusjes Buyle met de oudere miniemen op 8 december in Papegem. waar Kathleen Van Malderen 6e werd in dezelfde kategorie. Bij de kadetten behaalden Ria's zusjes, Elsie en Myriam, respec tievelijk de 7e en 10e plaats. In Papegem heeft Guy Valck bij de pupillen zich ook in de kijker gelopen. Hij versloeg im mers een meter voor de aan komst zijn grootste rivaal Re- mory. 31 jongens kwamen na hem binnengelopen. Proficiat, Guy. Zijn broertje Geert werd 15e Ook een uitstekende 3e plaats voor Luc Van Vossel. bij de scholieren. De gebroeders Van Malderen eindigden 13e. 16e en 18e. De Backer werd 10e ter wijl Peter Poppe 12e werd bij de pupillen 64 op 20 deelne mers. Stilaan maar zeker begint Mr Achiel Clement de vruchten te plukken van de wekelijkse trai ningen onder zijn vakkundige leiding. Velen waren wel weerhouden door de examenperiode, maar toch zouden sommige aange sloten leden een beetje meer wilskracht en hardheid moeten opbrengen om ook Berlare in het atletieknieuws te houden. A.B. A.C. LEBBEKE Op zondag 22 december gaat de uitgestelde oefencross voor A.C. Lebbeke - atleten en nl et-aangeslotenen door. Deze reeds vroeger aange kondigde, maar toen uitge stelde wedstrijd gaat door op de weide naast café Bosveld, indien er terug geen over stroming is. Er zijn wedstrijden voor alle reeksen, zowel voor dames als voor heren, eerste start te 14.30 uur. J.M. )e alomgekende Internationale veldloop van Erembodegem ging oor onder een fantastische belangstelling. Heel wat grote na- ïen van de veldloopsport verleenden hun medewerking, terwijl e wedstrijd voor seniores, gewonnen door de bij Wella Darm- tadt aangesloten Chileen Edmundo Warnke, door gans Vlaan- eren in Binnen en Buiten kon worden gevolgd. )e heren van AC Lebbeke liepen dus te Erembodegem, terwijl Ie meisjes Lebbeke vertegenwoordigde in de damesveldloop van tletiekklub Hamme te Waasmunster. ij de heren heel wat goede uit- agenin de eerste reeks pu llen eindigde Franky Van De foorde zevende. De tweede reeks rd gewonnen door Lebbekervanr incky De Feyter. Patrick De Ridder wend vijfde. Chris Van Den Abbeele vijftiende en Erwin V8n Waeyenberge kwam als ze ventiende over de meet. In de eerste reeks miniemen eindigde Peter De Feyter op de derde plaats, voor een andere Lebbekenaar, Marc Tilly, die vier de eindigde, Eric Mannaert was hier zesentwintigste en Jan Yan Buggenhout dertigste. Bij de 2de reeks miniemen zat er een vijf de plaats in voor Jos Van Den Bossche. Jan Jacobs werd tien de. Gert Keppens dertiende, Eric Hoofteer 19de en Benny Van De Vooorde zesendertigste. Bij de kadetten eindigde Eddy Verhaven derde voor Freiddy De Feyter als vierde. Christiaan Van Thienen werd negentiende en Luc Lemmens 22ste. terwijl Danny 24ste werd. werd Paul Van Den VoOrde veertigste, Noël Tilly zes envijftigste, en André Hoofteer negenenvijftigste. Franpois Van Damme eindigde als vierde bij de scholieren. Franpois Wijns werd elfde. Van Buggen hout L, kwam als achttiende over de meet. 19 Mark Bosman. 20 Herman Boodts, W.ilfried Tilburg werd vierentwintigste. Paul Wau- ters, Jozef De Boeck. en Paul Van Geet werden respectievelijk 26ste, 27ste. en 28ste, terwijl Patrick Van Rossem nr. 38 ach ter zijn naam kreeg. Drie Lebbekenaren bij de junio res. Willy Buyst 15de, Franpois De Schepper, 17de en Jozef Thaelemans achttiende. Bij de seniores werd Lucien Rot- tiers twaalfde als eerste Leb bekenaar. Jozef Arijs eindigde 10 plaatsen verder, André Philips werd 23§te. Joos Franpois 27ste, Van Hecke Emiel 44ste en Etlen- ne Clement 59ste. P Van Der Meersche, A Wil- lems. J Mannaert. J. Van Geert, Y. Emmerrerhts. J Gillis, Stas- syns L, Franpois Vermeir en F. Berghmans liepen eveneens de ze wedstrijd uit. A.C. Lebbeke kwam ook als over winnaar uit de bus bij het klub- klassement der kadetten en ein digde tweede in het klubklasse- ment voor scholieren Lebbeke werd als eerste Belgische ploeg derde in het klubkl assem ent se niores, achter Darmstadt en Hulst Dit voor wat de heren betreft. Zoals vermeld liepen de dames te Waasmunster. Hier geen over winningen Bij de miniemen van 1963 eindig den Rita Van Wemmei. Linda Berghmans en Kathleen Jacobs vijfde- tiende en vijfendertigste. Geen Lebbeekse meisjes bij de één jaar ouderen. De eerste reeks kadetten werd gelopen door Gerda Willems, Frieda Jacobs en Marina Van Buggenhout. dit voor wat Leb beke betreft wel te verstaan. Vera Saerens werd als enige Leb beekse zestiende in de tweede reeks kadetten. Bij de scholieren eveneens een Lebbeekse Lea van Buggenhout. In de reeks suniores werd Moni que Van Herreweghe dertiende voor S. Hertens die 20ste werd. BBij de seniores ten slotte werd Monique Van Wemmei negende J. Mannaert.

De Voorpost | 1974 | | pagina 21