APPLAUS VOOR SCH0RREEL EN STEVENIERS Marie-Jeanne De Ridder en Linda Verbeke primussen Scholieren en juniores basis voor totaalstand OKAPI BEKERT VERDER S. Aalst gewipt Hard tegen hard! A.C. Dender land Biljarten te Lebbeke Atleten Moorsel - Meldert OPNIEUW LINDA COPPENS AC Zele's meisjesatlete rt zorgen voor ereplaatsen! CYCLOCROSS Albert Van Damme, Paul De Brauwer, Pierre D'Haese en Oscar Vermaeren: zes maal raak BASKET Beker van België 22 De Denderland supporters kregen zondag namiddag te Waas munster ruim de gelegenheid zich op te warmen aan de puike verrichtinoen van haar damesatleten. Deze heidecross door afdeling Waasmunster - AC Hamme georganiseerd kende een grote bijval en onder de deelneemsters waren nu ook weer enkele Nederlandse meisjes. Aan de start bij de seniores nie mand minder dan C. Konings en daarmee hebben we dan ook de winnares genoemd. Marie-Jeanne De Ridder Denderlands nummer één in de seniores klasse was wel onder de indruk van dit hoge gezelschap, zij bekloeg zich er over naast deze kampioene te moeten postvatten aan de start, wat niet verwon derlijk is wanneer men amper zeven maanden geleden zijn eerste stappen zette in ons atletiekwereldje. Achteraf bekeken moeten we rrif toegeven dat de atlete uit "oorrel het er schitterend heeft afgebracht. Zij moest dan "el naast Konings gaan staan, maar dan op het podium waar rii er wat onwennig bijstond -•> het derde trapie. toen zij -*o 'e'icitaties mocht in ont vangst nemen, samen met een algemeen applaus. De wed- ~'-iid bunnen we als vnlgt sa menvatten van bij de start ging Konings er zo razend snel van door dat ze op slag enkele me'ers voorop liep. gevolgd door Myriam De Palmeneir. Gnet De Swaef en als vierde Marie-Jeanne De Ridder. In haar mogelijkheden beschikte hebben we kunnen vaststellen, <n de eerste ronden bewoog zij zich in de voorste gelederen, maar wanneer we haar naar haar zijde zagen grijpen, wis ten we meteen dat ze met kramoen had af te rekenen, dat ->f> de wedstriid nog uitliep on derstreept nog eens haar wils kracht. Martine Van Herrewe- nhe klamote ook goed aan en zou ze'fs in de laatste ronden Greta die haar lange tiid voor lieo biihaien en oewoon ter niaatcA laten. De ADDe'se uni versitaire die het omzeaaens zonder traininaen doet verdient onze bewondering. Zondag na- Linda Verbekepuik derde te Waasmunster Ibij de seniores (korte cross). (C) Frans is een veelzijdig atleet dit hebben we nog kunnen vaststellen, toen we in het foto archief hem als hoogspringer aan het werk zagen. Voor junior Eddy Maes zat er zondag een 21e plaats in, hij moest er nu Michiels De AC Denderland-veteranen Dolf Heuninck. Piet Roels, Waegemans, ceze volgorde werd ook da laatste ronde aangevat en de Nederlandse topatlete die voor dien haar voorsprong had op gedreven moest nu precies in deze ronde ook terrein prijs geven op M. De Palmenaer, terwijl daarachter nu Marie- Jeanne De Ridder kwam die log over genoeg reserves be schikte, om eerst G. De Swaef o remonteren en in de finish ook nog M. De Palmenaer te komen bedreigen. Onze volgen de pluim gaat naar de 2e ver tegenwoordigster Maria Eeck- houdt die te Waasmunster knap uit het duel kwam met een elf de plaats Maria moet het voor al niet hebben van een snelle «*art maar haar tempo waarmee - -'e wedstrijd van het begin f 'et einde loopt, brengt haar een paar kilometers op een n"nstige plaats. Zondag was ^et eens te meer het geval en zo zaoen we de Nederlandse Van Ginneken de rol lossen en moest zij Mevr. Van Weyen- bergh laten gaan ook Van Dooren (leper) moest er aan "e'oven de vorderingen zijn bij •'aria nu ook goed merkbaar. n~k h:er zal trainer Van Herre- weghe wel zijn aandeel in heb ben Er was ook een korte cross en hier moeten we de schijnwerper richten op Linda c?rbeke die hier op een meer dan voortreffelijke manier er voor zorgde dat een Dender- 'and atlete od het schavotie kwam. Na een tiidie in de vijf de stelling te hebben gelopen na.f zij De Schoenmacker en Berckmoes het nakijken en lag voor haar meteen de weg open voor een podiumplaats. Linda die vooral een voorliefde heeft voor de piste neemt er deze cossen gewoon bij. maar zoals Tjj zondag vrii makkelijk deze •eidecoss betwistte zagen we niet tf> d'kw:ils. Martine Morrewenhe (17e) en Greta ,'orritsma (19e) verdedigden zich noed bi" de iuniores. Voor 'nrr't°ma betekende het een keorticrnakina dit sei- -nnn na H»t z" weaens een wn'00..Hheid gedwonaen werd de so:kes aan de haak te laten hangen Dat zij nog niet over al middag putte zij eens te meer diep in haar reserves om haar club te verdedigen. Christine Verbeke haalde nu een vijftien de plaats waarmee ze meteen midden de uitslag staat, de ma nier waarop zij weer deze wed strijd liep laat ons veronder stellen dat ze beter kan, zij geeft de indruk niet door te gaan. Deze Oudegemse scho liere loopt met een lichte tred waarop toeschouwers ons op attent maakten en komt daarbij vrij fris aan de meet. langs de andere kant zou 't ons verwon deren dat een Verbeke, zich de kaas van het brood zou laten stelen. Klara Los van haar kant kwam ook in de belangstelling met haar vierde plaats bij de miniemen, zij loopt de jongste ti'd ook ereplaatsen waar zij het wil. ERIK DE SAEDELEER KNAP TE EREMBODEGEM Erik De Saedeleer nu te Erem- bodegem een opmerkelijke prestatie weggegeven en in het lot van meer dan 160 vertrek kers bij de seniores toonde hij zich de beste van de club door er de 36e plaats in beslag te nemen De Oudegemse 800-meter spe cialist heeft te Erembodegem nog maar eens de modder ge trotseerd en bewezen ook daar in zijn man te kunnen staan. De meesten die hem vooral als pistier willen bestempelen heeft hij weer eens bij de neus ge nomen, het neemt niet weg dat piste hem beter ligt, maar een Erik in top conditie spreekt ook in veldlopen zijn woordje mee. Tweede Denderlander werd Roger De Witte die wanneer er geen veteranen wedstrijden zijn, ook bij de seniores van start gaat. Te Erembodegem pikte hij nog gauw de 90e prijs mee, ge moet het maar kunnen. Omer Vercammen krijgt de volgende vermelding om zijn 103 veroverde plaats waarmee hij in clubverband dan de derde wordt Frans De Troch verbeterd er ook gelei delijk op en werd nu 122e, als enige clubatleet opnemen en verdedigde de rood-witte kleuren goed Voor scholier De Maesschalck werd deze partij afgesloten met een 39e prijs. De eerste vermelding bij de miniemen gaat naar Erik Ver cammen die nogmaals in de eerste tien werd gerangschikt en nu met zijn zesde plaats bij de elite mag gerangschikt wor den, in zijn categorie dan. Met genoegen mogen we een her- optredende Luc Van Hautte be groeten die na zijn ziekte reeds nummer 13 liet optekenen. In de volgende reeks werd R. De Smedt nu 35e. Benny Vercam men blijft op dezelfde weg ver der gaan dat is winnen waar hij komt en gaat en zondag week hij daar niet van af. Pro ficiat. In dezelfde reeks nog een ereplaats voor De Smedt die zesde eindigde. (André) Uitslagen Jetsons - Zorro's 128 Mosselhuis - Bonanza 155 Fugitives - Sportvrienden 137 Zandmannekens - Ware Vrien den 145 Rare Mussen - Moderna 119 Eierkloppers - Tankers 1010 Schuurken - Klieksken 812 Klassement 1. Zorro's 13 185 2. Zandmannekens 12 179 3. Ware Vrienden 13 173 4. Jetsons 13 160 5. Eierkloppers 13 147 6. Klieksken 13 129 7. Mosselhuis 12 126 8. Tankers 13 121 9. Moderna 13 116 10. Rare Mussen 13 114 11. Bonanza 3 111 12. Fugitives 13 103 13. Schuurken 13 98 14. Stadion 13 83 15. Sportvrienden 12 75 (VSL) De Zeelse meisjes van de atletiekklub doen het niet alleen uitstekend ze houden ook het moreel hoog. (C) De verplaatsing van de Gijse- linck-gebroers naar Ingelmunster leverde voor Eric Gijselinck een 3de plaats op. Een dag vroe ger was hij bij de ge lauwerden van de Koninklijke Belgische At- letiekbond die de hoogste on derscheiding mochten delen voor hun interlandenoverwining in het - wereldkampioenschap veldlopen. Enkele uitzonderingen kozen nog Heusden of de spoorwegkampi oenschappen. Te Heusden werd Frans Verdickt bij de seniores 10de terwijl kadet de Regghe met een verbazingwekkende 2e plaats mocht huiswaarts keren. Dirk de Wilde, de winnaar van Denderleeuw, nu 5de. Frans van der Hoeven ondervond dat het algemeen veteranenpeil gewel dig aan het stijgen is hij werd derde. Op de nationale spoor wegkampioenschappen was Gil bert Maesschalck 7de. Francine van Assche van haar kant werd 3de in de cross van Lier. Tij dens de damescross van Waas munster werd Griet de Swaef vierde en junior Patricia Lam mens zevende. Bij de pistiers was Marleen Oosterlinck tweede en Maria de Schoenmaecker 5de. Erembodegem dan leverde het meest in het oog springende sukses: de overwinning van *e scholierentrofee- die van de ju- niorestrofee en de totaalstand als enige algemeen geklasseer de klub. Bij de oudste minie men was kleine Cortvriendt dit maal de sterkste in de sprint. Van Nieuwenhove als 2de en Van Lysebetten als 3de zijn ove rigens odk niet de eersten de besten Bij de kadetten was Fransaert natuurlijk van de partij in eigen dorp Net als een week vroeger werd hij negende. Bij de scho lieren stond Willy Goddaert voor een té gemakkelijke oplossing, en won zoals hij wilde. Waar Oosterlinck nog zevende werd hikte kleine, witte van Vos- sel een mooie twaalfde plaats. Beerens als vijftiende en in zijn spoor Blancquert zorgden voor de fraaie eindstand. De juniores- wedstrijd, die in de grootste on verschilligheid doorging. werd van kop tot teen. op het globaal vlak beheerst door de Vlierzele- jongens. Bddy Peynsaert wou de schade ten opzichte van Franske Sohïettecatte, die dit jaar reeds alles won waaraan hij deelnam, beperken tot minder dan 150 m. Een zeer goed teken was de koers van Peter van der Eist dre indien niet onmiddellijk dan toch in de toekomst een ernstige klant kan worden voor Eddy. We zagen ze nog nooit samen maar met Luc Van Hecke als negende en William Van der Eist als tien de was het overwicht heel dui delijk. De Swarte kwam nu nog in aanmerking om de interklub te helpen winnen maar normaal zijn er een vijftal bekwaam om met de eerstgenoemden m de basis vijf te kunnen opgenomen wor den. Bij de seniores was er wei nig n'reuws al is de negentiende plaats van Glorieux wel het mel den waard In een senioreswed- strijd waarvan de totaalwaarden boven het gewone uitstak. JMV. Zondag waren de heren te Erem bodegem van de partij en het werd er een elfde plaats voor onze Moorselse Jozef Van Dam me. De gebroeders waren er niet: Pauls programma is reeds overbelast door de militaire wedstrijden. Francois is nog steeds inaktief ingevolge een opgelopen kwetsuur. Bij de scholieren werd W. Car- don 32e en broer Rudy eindigde bij de kadetten op de 56e plaats. In diezelfde reeks was Rtidy Plas 21e. Diens kleine broer werd bij de pupillen eervol vijfde. Danny Van Damme ten slotte legde beslag op de 31e plaats bij de miniemen. Senior Jozef Arijs eindigde 22e tussen al de buitenlanders, wat toch ook nog een hele pres tatie is De dames waren aan de start te Waasmunster Marie-Jeanne De Ridder werd er vierde Lin da Coppens kende een slechte start, desondanks boekte zij toch haar tweede overwinning. Kleine zus Sonja werd 22e. Hilde Van Geit eindigde 25e bij de miniemen. In de damescross te Waasmunster deden de Zeelse deelneem sters het uitstekend. Bij de miniemen (1963) kwam Martine Per- mentier weer dicht bij de zege en haar tweede plaats mag haar voldoening schenken. Pascal De Moor was 7e, Lieve Permentier 8e, Hilde Desmet 27e. Karine Van Hecke 30. Ingrid Permentier 40e, Betty Ediers 41e, Monique Van Acker 42e. In de eerste reeks kadetten werd Bernadette Buysse opnieuw tweede. De topforme schijnt ietwat voorbij wan Bernadette heeft het moeilijk om nog tot overwinniingen e komen. Marleen Chrisiaens werd in die reeks prachtig vierde. Godelieve Roels werd 17e. In de tweede reeks kadetten werden Magda Roels 15e en Ingrid Christiaens 22e. Bij de scholieren liep Marleen Buysse 11e en bij de juniores was Annie Buyst 10e. De jongens waren aan de slag in de veldloop van AC Erembode gem. In de eerstereeks miniemen boekten ze de volgende resul taten J. Van Cleemput (14e) Geert Geerinck (20e), Raoul Vehent (24e), R. Merckx (35e), P. De Waegemaecker 25e, J. Permentier 33e Bij de kadetten werd Luc De Kimpe (26e), Danny Fierens (30e) P De Maesschalck (35e), F, Saerens 42e, P. Westerlinck (53e)! L. Clayé (54e), F. De Paepe (62e), Bij de scholieren liep Van Kerckhove de 43e plaats. Bij de Juniores werd de Zeienaar Luc Van Hecke mooi 9e. Bij de seniores liep Emiel Van Hecke de 44e, Etienne Claus de 59e en O. Van Miegroet 146e. Eindelijk was ALBERT VAN DAMME nog eens in eigen buurt aan de starttijdens het jongste weekeinde stond er nu eens geen trip naar het land van de Spanjolen op zijn programma. De kon- kurrenten wisten er meteen alles van. Te Wetteren had de we reldkampioen aan Robert Vermeire een kwade klant, maar liep in de laatste meters toch 15 meter van hem weg. Minder moeite had Van Damme te Nederzwalm Rik Arnouts, het nummer twee had 3.30 min. meer tijd nodig om het parkoers af te leggen. Twee op twee is het dus voor de stilaan naar de topvorm groeiende Albert geworden. Twee op twee was eveneens de oogst van nationaal juniores- kampioen PAUL DE BRAUWER. In Wetteren, waar honderden fans het gure winterweertje trotseerden haalde Paul het en in Nederzwalm was hij eveneens primus. Daar moest de andere grote belofte, Messelis, het hoofd buigen. Een andere winnaar was PIERRE D'HAESE die bij de WOAD werkelijk zonder ernstige tegenstanders is. OSCAR VERMAEREN won voor eigen deur de cross voor niet-aangesloten liefhebbers die te Wichelen georganizeerd werd. Natuurlijk troffen we bij de prijzenwinnaars ook nu weer GILBERT CATTOIR aan in de A-cross te Wetteren eindigde hij achtste en bij de B's te Laarne zevende. DANIEL VAN DAMME was twaalfde te Wetteren. Junior JOHN DE CROOCK was vijfde bij de C's te Wetteren waar ROGER MICHIELS achtste eindigde MARC VAN EETVELDE legde in het crosskampioenschap voor studenten dat te Sint-Amandsberg georganizeerd werd, beslag op de acftste plaats. RIK CAETHOVEN is weer verliefd op piste- werk. De jonge Zelenaaar nam te Antwerpen aan een handikap- koers deel en kwam met een tweede prijs 'huistoe. FRANS CAETHOVEN eindigde zevende in een ploegkoers voor amateurs over 25 km. en MARC LAMBERT finishte als nummer acht in een afvalrit. EERSTE KLASSE OKAPI AALST-S. OOSTENDE 100-88 Op één minuut van het einde van een snel en goed gespeelde wedstrijd die verdiend door Okapi werd gewonnen, haalde coach Staes beurtelings Steveniers en Schorree! naar de bank. Het applaus die hen van de toch niet zo goed gevulde zaal te beurt viel, zal hen zeker nog lang geheugen. Met Schorreel en Steveniers hebben we de twee matchwinnaars genoemd al mo gen we de verdiensten van hun medespelers en inzonderheid van „Celle" Van de Keer, die spijtig genoeg vroegtijdig met vijf fouten uitviel, zeker niet negeren. Sunair, zonder Verdeyen. was eerst in aktie. Met een 3 op 3 van Dermaut. die ook nog twee vrij worpen omzette, was het al ras 2-10. De bezoekers zouden een voorsprong bewaren tot een minuut voor de rust Die winst van Oostende was op een be paald ogenblik tot twaalf punten geklommen dank zij Dermaut 11 op 16 en ook dank zij Chalk 7 op 9 De Aalsterse repliek kwam vooral langs Steveniers en Flack terwijl Van Keer en Van de Keer voortreffelijk verdedigden. Het was nochtans zo dat Der maut zo ongeveer deed wat hij wou en vaak ongehinderd kon aanleggen en haast telkens met sukses Aalst ging in het kwar tier aan de achterstand knagen en kwam net voor de rust op gelijke hoogte 48-48 om de eerste speelhelft met een kleine voor sprong af te sluiten (50-48). Met een 3 op 3 van Van De Keer wees het scorebord na luttele minuten in de tweede periode 60-54 aan en Oostende zou dan toch nog terugkomen door toe doen van Chalk en Dermaut 62- 62. Toen begon het recital Schor reel en schoot Okapi van zijn tegenstander weg naar 71-62. Jammer genoeg viel toen bij Aalst Van de Keer uit met vijf persoonlijke fouten bij een 73- 62 stand Drie minuten voor het inrukken wees het scorebord 90- 79 aan en toen gingen de bezoe kers pressen. Zonder sukses evenwel want met een paar han dige dribblings van Steveniers en evenveel quick breacks van Schorreel ging het naar 94-79. Het was wisselspeler Elias die het honderste punt voor Aalst lukte. De doelpunten Flack 14- 9, Steveniers 19-7, Van Keer 4-4. Van de Keer 4-8, Schorreel 7-16, Elias 0-4. De Swaef 0-2, Van der Haegen 2-0. Vermelden we nog dat bij Aalst Van den Broek (legerdienst) en De Neef (ziek) ontbraken. BLANKENBERGE-OKAPI AALST 77-99 De thuisploeg moest zonder de geschorste Mollet tussen de lijnen, terwijl Aalst de diensten moest missen van W. Steveniers. wat wel een handikap betekende. Okapi dat het zaterdagavond in een uitstekende wedstrijd S. Oostende had geklopt bleef nu ook afgetekend winnaar. Het was vooral Van den Broeck die niet te stuiten was en met dertig punten topscorer werd. Het re- boundoverwicht dat Okapi van mee af aan opbracht was mede bepalend voor het rezultaat, In het kwartier hadden Schorreel, die zich ook in de wedstrijd met Oostende had laten gelden, en Van den Broeck- de Aalstenaars al op een veilige voorsprong gewor pen. (29-41). Van den Bussche en Pettens zouden nog wel trachten de thuisploeg in de wedstrijd te brengen maar de rust ging in met een 41-55 stand. Blankenberge die de niet geringe verdienste had zich nooit gewonnen te geven trachtte ook na de rust nog aan te klampen, maar de reakties van Pettens, Van den Bussche en Gadeyne werden direkt beantwoord door Van den Broeck en Elias. Deze laatste speelde trouwens een opmer kelijke tweede periode. In het half uur was het 58-75 en toen stevigde Aalst rustig naar de zege. Doelpunten Flack 12-4, Van 'Keer 5-1, Van den Broeck 18-12, Van de Keer 7-5, Schorreel 10-3, De Wolf 0-4, Meuleman 0-3, Elias 3-12. E. GENT-S. AALST 87-83 Sun charm werd vorige zondag door Elite Gent uit de beker gewipt. Het uitvallen van Gillespie bij een 83-83 stand wegens vijf persoonlijke fouten heeft beslist zijn invloed gehad op het resultaat, alhoewel dan anderdeels dient te worden aangestipt dat Johnson in een begenadigde dag moeilijk of zelfs niet te stoppen bleek. Het was voornoemde die trou wens In de slotminuten de wed strijd oriënteerde. Het was ech ter allemaal goed begonnen voor Sun Charm dat met een 4 op 5 van Michelet en een 4 op 4 van D'Herdt naar een 13-18 voor sprong stevende. Jonbson die in de eerste speelhelft al 25 punten achter zijn naam kreeg zorgde ervoor dat Elite in de omgeving van de bezoekers bleef. Wan neer De Clercq dan een paar keer fors terugsloeg werd het zelfs 41-40. maar Gillespie die zich niet onbetuigd liet zorgde voor een 46-46 ruststand. Onmid dellijk na de kampwi'sseliiig viel de thuisploeg gedurende een paar minuten stil en de gasten scho ven onder impuls van D'Herdt en Gillespie weg. (49-61). Daarna was er het recital Johnson die in samenwerking met Dupont voor 83-83 zorgden. Toen ver dween Gillespie en meteen won Gent. Doelpunten Gillespie 14- 18. Schollaert 4-1. De Block 2-0. Michelet 10-3. D D'Herdt 14-12, Van Gijseghem 2-0. I. D'Herdt 0-2. De Groot 0-1. VLINDERS BUGGENHOUT - BBC GREMBERGEN 54—62 Voor de tweede maal dit seizoen werd Buggenhout op eigen veld verslagen, ditmaal door Grembergen van wie zij al eerder, bij de heenwedstrijd, de nederlaag leden. Het benen allem; ~l goed, trainer De Munter-Putter was terug van weggeweect en. Pauwels leek weinig of geen last meer Ie hebben van zijn kwetsuur. De Vlinders speelden heel goed mee en maakten hot de Grem- bergenaars erg lastig. Maar deze laatsten hadden een ijzer- sterke verdediging waarin voor al Pauwels steeds werd inge sloten. daarbij liet het buggen- houtse shot weer veel te wen sen over zodat Grembergen er toch in slaagde zich los te rukken De ster van het veld was zeker, en dan vooral gedu rende de eerste speelhelft. de Grembergenaar Segers. Langs de kant van de vlinders domi neerde .Pauwels duidelijk Na dat er gerust was bij 2034 begon de tweede helft aan het zelfde ritme van de vorige. Grembergen kon een voor sprong van meer dan 20 punten halen maar de vlinders bleven vechten en konden bereiken dat bijna alle teqenstanders 4 fouten hadden en dus heel wét voorzichtiger moesten gaan spelen. Hierdoor waren er rela tief vlug 10 fouten gemaakt in de tweede helft bij de Grem- bergenaars zodat de vlinders voor elke Grembergse fout 2 vrije worpen kregen. De vrije worpen en hot feit dat de Grem- bergenaarr voorzichtiger moes ten zijn bij gabrek aan voldoen de reservespelers en ook dat de vermoeidheid begon te spe len lieten de vlinders de kans onder de vakkundige leiding van hun coach, hun achter stand te verminderen en heel even had men gedacht dat ze ronden gc'ijk komen, het was echter te laat. Eindstand 54 62. Technische uitslag VLINDERS Pauwels 4—17. Mahieu 42 De Smet 810 Albrecht 23 De Bondt 2 0 Van Riet 0—2. GREMBERGEN Segers 14—10; Caudron 92 De Clercq 5—0: Mys 4—2 Van Keer 2—6 Piron 0—6. GVDP

De Voorpost | 1974 | | pagina 22