A Uv r MZ ft PART TV HG T MTRir Nuttige wenken voor selektie rV - TT7TM Zwakke wedstrijd Geen meeval voor Sparta Buggenhout Rochtus, de prijsschutter Van den Dungen, de technieker EEN NIEUWE /- 1 V riendschappelijk K.A.V.D. 1 - Wetteren 2 VOETBAL UITSLAGEN 22 december '74 29 december '74 Eendracht Zele- Verbroedering Geel 4-1 le PROVINCIALE Buggenhout - Ninove 0-1 Sparta Buggenhout - Ronse 4-1 Sinaai-S.K. Grembergen 3-3 BEVORDERING 5 V0ETBAL- I KALENDER {voor zondag {5 januari '75 S VC Jong Lede-Scup Jette 2-0 Volleyballers dansen Wichelse dames Rudi Goossens 16 Om <te kompetitiestop te overbruggen had het K.A.V.D.- bestuur oud rivaal Wetteren uitgenodigd om een oefenpar tij te komen spelen. Trainer Bertels, die de wedstrijd aan dachtig had gevolgd bleek na afloop alles behalve tevreden over de prestaties van zijn leerlingen. „Ze speelden ho peloos zwak" aldus de Ant werpse oefenmeester „Het is precies of ze deze nacht op een bal hebben rondge zwierd". Het was inderdaad een flauw vertoon dat de Den- dermondse derde klasser had gebracht. Tijdens de tweede helft werden de Ros Beiaard zonen zelfs in snelheid bij de uitvoering volledig overspeeld door de vierde klasser. De wedstrijd, ingeschakeld om het opstijven van de spieren te beletten, heeft Bertels be slist niet veel wijzer gemaakt. Ingevolge het ontbreken op het appel van Van Bergen. Tem merman, Dierickx en Moons kon slechts één enkele test worden doorgevoerd, nl. het opstellen van Alain Verstrae- ten als centrale verdediger en het uitspelen van Chou De Bleeckere als „aanleuner" bij de aanval. Viel eerstgenoem de test mee, en zijn we oe mening toegedaan dat Alain ook flink zou presteren als libero, dan viel het toch op dat Chou De Bleeckere als schakelpion het geen volle wedstrijd kan uithouden. Rudy Van Belle langs zijn kant als linkerflankverdediger verbetert om de week, zodat kan ver wacht worden dat de Dender- mondse defensie weldra in haar oude plooi zal vallen. Er ger is het evenwel gesteld in het middenveld waarin o.i. nog steeds een matohmaker ontbreekt, terwijl de Dender- mondse spitsen Schollaert, De Weirdt en Nijs enorm veel last schijnen te ondervinden van de hobbelige toestand van het terrein van K.A.V.D. Hoe dan ook, oefenmeester Eddy Bertels heeft beslist ae trainingen bij de jaarwisseling te halveren en misschien krijgt hij ter gelegenheid van de oefenwedstrijd tegen Geel de kans om meer manschap pen aan zijn kritische blik te onderwerpen. V.C. 1-0 Jong Lede - Jette Appelterre - SK Aalst Sp. Buggenhout - Ninove 0-1 FC Ronse - SK Lebbeke 0-0 Wilskr. Moorsel - Baasrode 6-0 Nieuwerkerken - Jerjoden 1-2 Zulte - Sp. Appels 0-1 (gesch.) Doggen - Heldergem 6-1 Serskamp - Mere 0-1 Oudenhove Schellebelle 3-1 Robur - Opstal 3-0 Overmere - Stekene 4-4 Sinaai - SK Greenbergen 3-3 Wieze - Eendr. Meldert 0-2 Berlare - Scboonaarde 1-1 Erondegem - Hofstade 1-3 Gijzegem - Bavegem 2-1 Wichelen - Schr. Moorsel 3-3 Oudegem - Massemen 1-1 Herdersem-Zandst. Appels 1-1 Th. Meldert - SK Erembod. 4-1 Heikant Zele - Meerdonk 3-2 Rac. Lebbeke - Verrebroek 2-2 Moerbeke-W. - E. St.-Gillis 2-4 Eendr. Gremb.-SK Lokeren 5-3 Sp. Buggenhout - FC Ronse 4-1 SK Geraardb. - SK Aalst 2-0 Nederename - Sp. Appels Doggen - Denderhoutem Herdersem - Gijzegem Schr. Moorsel - Hofstade 0-0 Erortdegem - Schoonaarde 1-3 Wieze - Erembodegem E. St.-Gillis - SK Lokeren 1-3 Deze vriendschappelijke wedstrijd tussen omzeggens evenwaar dige tegenstanders heeft aanleiding gegeven tot een afgeteken de overwinning van de Zeienaars, die enkel produktief schijnen in oefenkampen. In de eerste 45 minuten stond Dauwe onder de lat, die als in valler moet fungeren gezien De Decker in de ontmoeting tegen Oudenaarde een breuk aan de hand opliep. Dauwe heeft een paar keren door opvallend vuistwerk het gevaar kunnèn bezwe ren. nochtans is het doelwachtersprobleem met hem niet van de baan. Cooreman kreeg andermaal een kans om zijn kwalificatie voor de eerste ploeg af te dwingen en niemand zal ons tegenspreken, wanneer we Mare aanbevelen. Marc Van Wambeke werd uit gespeeld in de aanval en de vergelijking met Steur, die hem na de rust verving valt in het voordeel van de jongere Zeie naar uit. We zouden er geen bezwaar in vinden Van Wam beke uit te spelen om Robert Steur gelegenheid te geven in een kalmer midden op zoek te gaan naar de konditie. Ook John Coles heeft in de tweede speelhelft onvoorwaar delijk aangetoond, dat hij recht heeft op een plaats in het ver dedigend kompartiment. maar of dit moet gebeuren ten na dele van Lambrecht is een vraag die men ontkennend be antwoord. Goossens heeft na zi i moeilijk genezende kwetsuur terug een volle wedstrijd gespeeld en verzekerde ons geen hinder meer te ondervinden van het liecletsel. Zonder dat Jaak aan toonde over de grote konditie te beschikken, heeft hij ander maal enkele technische eiaal- tjes voetbal uitgehaald, die be wijzen dat de Zeelse aanhang in de tweede ronde van de kompetitie nog veel vreugde zal beleven aan deze midden velder. De jongere die de meest over tuigende doorbraak tijdens dit seizoen heeft bewerkstelligd is Freddy Jacobszijn vaardig heid in het breken van een aan val, zijn doorzicht en zijn kop- spel moeten hem tot een ver dediger met grote mogelijkhe den doen uitgroeien. Als Zele er in gelukt is Geel met een 41 nederlaag naar huis te sturen, dan is de grote bewerker van dit resultaat Jan- segers geweest de nooit af gevende wroeter haalt met de bal aan de voet iedere verde diging uit verband, nochtans komen zijn kwaliteiten te onvol doende in het brandpunt om dat Alfons te weinig bijstaijaak krijgt leyvat Ten slotte moet vermeld 4 hoewel vriendschappelijke we< strijden precies geen stevig basis vormen om een gewettij de hoop er op te vestigen i dat Eendracht de mogelijkhf den heeft om zich uit de we nig benijdenswaardige positj in de klassering in de korti mogelijke tijd weg te werkei Ten andere, met een dergelijljj spelerspotentieel behoort rood-zwarte formatie thuis Cj een beter plaats in de ranjlgeh schikking. rij v DE PLOEG Ie pl Dauwe (2e helft De Rijcketfgerc Lambrecht (2e helft Colesjrat I Szaminszky Mariens, Jacobfloer; Goossens, De Loose, Coor(omp man, De Beule, Jansegers Vaoorc Wambeke (2e helft Stuer). ie p ech Er heerste ontgoocheling in de Buggenhoutse rangen na afloop van de wedstrijd tegen Ninove. De Spartanen hadden evenals te Aalst vorige week een prima wedstrijd weggegeven, maar wer den andermaal gestuit in de ren naar het doelpunt. De bezoe kers, de prestatie van hun gastheren op Aalst indachtig be gonnen zeer voorzichtig en hielden slechts twee spitsen vooraan. Preveniers kreeg dan ook weinig of geen werk op te knappen in het eerste halfuur. Eerst toen Rochtus een doelkans had ge mist kwam er meer leven in de brouwerij. In deze periode viel het noch tans reeds op dat het Bug genhoutse middenveld niet op volle toeren draaide. Norbert Van den Dungen deelde wel enkele knappe voorzetten uit, maar Wauters leek ons n:et snel genoeg op het leder op dat de akties een positieve inslag zouden hebben. Ander zijds werd doelman Preve niers weieens te pas en te onpas aangespeeld en zulks dreigde fataal uit te vallen. Snelle mannen als Van Pe- teghem en Dreghe stonden immers telkens klaar om zich door de lokale verdedigings gordel te wringen. Dit ge beurde dan ook op de 4-1e min. toen Dries andermaal achteruit gaf. Van Peteghem kon onderscheppen en via de onderkant van de dwaaslat werd het o-1. De tweede periode was gans voor Buggenhout. Met verre kruispassen poogde men nu Rochtus en De Wilde aan te spelen. Deze kregen evenwel weinig ruimte. De druk zou wel toenemen maar zulks vergrote natuurljk het gevaar bij de tegenaanval. Het tempo bleef vrij hoog en de bezoe kers dreigden letterlijk en fi guurlijk door de knieën te gaan. Het doelpunt dat in de Sparta Buggenhout is eindelijk aan zijn eerste afgetekende zege geraakt. Oververdiend trouwens. Sinds meerdere weken drijven de Spartanen op een knappe vorm en enkel tegenslag belette dat deze overwinning reeds vroeger viel. Met vier doelpunten tegen een Ronse dat het de jongste weken evenmin slecht deed hebben de leerlingen van Bert Michiels aangetoond klaar te staan voor de terugronde. Slechts lachende gezichten in de kleedkamer van de thuis ploeg waar trainer Michiels iedereen ikomplimenpeerde voor de prestatie. Vier doel punten. We moeten hiérvoor terug naar vorig seizoen, toe vallig tegen hetzelfde Ronse, om zulk een aantal doelpun ten nog te zien skoren door de blauw-gelen. Rochtus, de snelste man uit de Buggenhoutse voorlijn was vast de grote figuur uit de wedstrijd. Tweemaal was hij de bezoekende defensie te snel af en het feit dat hij juist voor inrukken de mooiste kans liet liggen zal zeker nie mand hem te Buggenhout kwalijk nemen. Wauters en De WikJe deden wat ze konden, maar vooral laatstgenoemde geraakt moeilijk door zijn weerspannige forme. Slechts éénmaal zagen we de echte De Wilde, maar zijn vlucht- schot vloog nipt over. Wau ters, zeker niet zo snel als Rochtus kwam langs zijn kant aandraven met een knap doel punt en betrok zich toch meer dan bij de vorige wedstrijden in het spel. In het middenveld was Norbert Van den Dungen „de" meneer. Zijn technische bagage woog zwaar door op dit modderig veld. Hij deelde kwistig gemeten voorzetten uit en was ook nog de auteur van het eerste lokale doel punt. De ex K.A.V.Dender- mondenaar, die vorig seizoen voor S.K. Aalst uitkwam, heeft zich te Buggenhout zeer goed aangepast. Nu hij ook be heerst is gaan voetballen zal deze nog jonge speler vast vaak boven vriend en tegen stander uitstegen. Spijtig was alvast de kwetsuur die Piet Palmers aan bet scheenbeen opliep. Deze 36-jarige Ant werpenaar, een voorbeeld voor jongeren en echte clubspeler is met hogergenoemde Van den Dungen zowel als aan vallende, als verdedigende half een moeilijk te vervangen schakel in de Spartaploeg, die nu werkelijk op volle toe ren is komen te draaien. Te gen Ronse zagen we o.a. Bert Michiels als in zijn beste da gen, terwijl Turneur de snelle Onyn netjes uit de wedstrijd hield. Wanneer we rekening houden met het feit dat Hos te en Van Der Vreken ook tegen de tweede ronde op>- nieuw speelklaar komen, en de jonge Tilley zijn bloed druk opnieuw o.k. komt, kan Buggenhout nog met een heel wat sterkere samenstel ling tussen de lijnen komen. De plaatsen in bet fanionelf tal zouden dan wel duur kun nen worden, wat natuurlijk zeker niet kan schaden aan het vertoon van deze vooral fysiek sterk geworden ploeg. Een verheugend vooruitzicht voor de Buggenhoutse Spar tanen en hun trouwe aanhang die zich vorige zondag heb ben kunnen uitleven bij de doelpunten van Rochtus en oo V.C. •iuoht ging 'kwam er evenwel niet. Palmers wierp zich op als doelschutter en toen hij een zwaar schot plaatste dacht iedereen dat het was gebeurd. Doelman Cooreman, verrast, zag het leder achter zich via de onderkant van de dwarslat opnieuw in het veld slaan, waar Wauters evenwel de kans niet wist te benutten om af te ronden. Even later kreeg ook De Wilde nog een karrs, maar toen kwam De Breuk op de lijn redden. Het zat echt niet mee voor Sparta Buggenhout, dat zich tegen deze teohnisch sterkere ploeg zeker evenwaardig heeft ge toond. De Buggenhoutenaren moeten even te veel kansen krijgen om het waar te ma ken. De verdediging toonde zich andermaal het sterkste onderdeel en vooral doelman Preveniers en rechter vleugel verdediger Dré Turneur waren prima. De gevaarlijke Drieghe werd goed uit de wedstrijd gehouden door Michiels er. co, maar andermaal volstond één enkel slippertje om de volle inzet kwijt te geraken. In het bezoekende kamp was men tenzeerste gelukkig met dit lucky doelpunt en prees men de homegeniteit en inzet van de Buggenhoutse elf, die zeker beter verdiend dan de huidige rangschikking laat uit schijnen. V.C Keeper Ven Damme (SK Grembergen) ligt K.O. In zijn doelgebied. Ref Smet poogt de gemoederen kalmeren. Goal! De Mayer scoort voor SK Grembergen te Sinaai j-na Lede is de korte inzinking zonder veel kleerscheuren te boven gekomen. Tegen een matig Jette werd opnieuw aange knoopt r.-.Gt do ovcrwinn ng. Merchtem blijft binnen schct cn het zelfvertrouwen werd herwonnen. Al werd deze overwinning met weinig glans afgedwongen, toch was Lede du.delijk de meer dere. FC Ronse - Sparta Buggenhout j Terjodèn - Borsbeke I Moerbeke - Schellebelle Vlierzele - Doggen Herdersem - Erondegem E. Grembergen - WB St.-Nikl. Klinge - Heikant Zele Eendr. St.-Gillis - Boe Het wordt dus opnieuw een l I beperkt programma. Misschien j komen daar in extremis nog enkele inhaalmatchen bij. Jacobs en Kerskens waren de enige Brusselaars die af en toe in de nabijheid van de mid dellijn vertoefden. Tijdens de eerste helft was dat hooguit vier maal het geval. Vermoes kreeg echter nooit last met deze knapen. Het overwicht van Lede was zo drukkend dat er weinig interessante fasen te beleven waren. De Leedse aan vallers moesten voortdurend optornen tegen een gele muur van acht tot negen eenheden. Het is dan ook niet verwonder lijk dat Lede een hoekschop nodig had om het lang ver diende openingspunt te sco ren. Uvijn nam de hoekschop en Ysewijn was op zijn kouse voeten naar voor geschoven zonder iemand te alarmeren. Hij kwam net op tijd om zijn hoofd onder de bal te zetten en Lede na 33 min. op 10 te koppen. Dit doelpunt was vrijwel het enige meldenswaardige feit uit de eerste helft. Na de rust voelden de Brusselaars dat er nodig wat moest gebeuren, wil den ze het beoogde puntje mee naar huis nemen. Een kwartier lang voerden ze de forcing, zonder ooit echt gevaar te scheppen voor Vermoes. Er stak wel enige vaart in die aan vallen, maar Lede kon rustig laten betijen. Want net tijdens diezelfde 33e minuut, maar dan in de tweede helft, werd het zelfde filmpje afgerold. Uvijn trapte een hoekschop. Ysewijn wandelde naar voor en kwam net op tijd aan voor het doei, om zijn hoofd tegen de bal te plaatsen. Een meteen keek Jet te tegen een onoverkomelijke 20 achterstand op. Lede kon zich zelfs de weelde veroorloven om nadien nog De Neef te vervangen en een ex periment te wagen met Nijs. Later kwam ook De Plecker nog opdagen om Van Dijck te vervangen. Kwestie van ieder een zijn gading te geven Een ruimschoots verdiende overwin ning, maar zonder veel glans. MARCOLE S De Wichelse volleyballers off ganizeren op 19 januari in de0' feestzaal van het GilderthufoP' een T-dansant met „Revolu-r tion". Begin te 18 u. (vh)f' Omdat men sportieve damesfv vanaf 15 jaar willen laten volZ leybal spelen, wordt reedsM flink getraind onder de des* kundige leiding van oefenmees-f1 ter Eric Schoot. Er zijn reedsv 22 deelneemsters, maar ookv. andere meisjes zijn welkomB iedere vrijdagavond van 18u.45^ tot I9u15 (vh)p De Aalsterse junior Rudi Goos-fr sens heeft een kleine cfiirurjj gische ingreep ondergaan dietf hem van ademhalingsstoornisj sen moet afhelpen. Alles Isj prima geslaagd, zodat Rudi ir het bezit van al zijn krachter aan het nieuwe seizoen kar beginnen

De Voorpost | 1975 | | pagina 16