st Heibel Vlaams kampioen DIRK HEIRWEG: «sportman van het jaar» te Zele HERMAN VRIJDERS wedt op een paard Sportmagazine FREDDY KEPPENS AAN BANDEN MODDERBALLET Niet lonend voor thuisploegen Verkiezing sportlaureaat 1974 te Aalst obur-Opstal 3-0 Medeleven PIERRE VAN DE MEERSSCHE 35-jarige fanionspeler van Rac. Boonwijk Zulte-Sp. Appels 0-1 Nederename-ISp. Appels 1-0 4ePR0VINCIALE 17 >ijstar|aak boeman Jef Roels (Robur) klom weer naar de hoogste toppen van de forme. Hier klopte hij doelman leyvaert (Opstal) voor de tweede keer. (jc) gen -; art d uis o i ranjjgehele tevredenheid in de Moerzeekse voetbalkringen na de rij vlotte overwinning tegen Eendracht Opstal. Met één klimt !e ploeg van voorzitter D'Hollander enkele trapjes hoger in de ^ijcktfgemene rangschikking, maar heeft anderzijds toch nog heel Cole^at lengtes achterstand op leider Stekene. Men is er zich te lacobjloerzeke meer dan ooit van bewust dat de eerste helft van de Coorfompetitie niet dat heeft gebracht, wat men voor de start had rs Vooropgezet. Ie ploeg die verleden seizoen lechts in extremis de titel ver- peelde stelde dit jaar alles op eze hoge onderscheiding iettegenstaande enkele ver- erkingen bleef Robur in die eenronde toch een flink stuk- beneden de middelmaat. Er erden een massa punten ver ren die men in omstandig- ^eden van verleden jaar nooit ou verloren hebben. Om deze «Donderdag 19 december 1974 werd Dendermonde en inzon- der de wijk Boonwijk pijnlijk ,n geroffen door een dodelijk on geval dat zich voordeed op het plaatselijk voetbalterrein. Pierre Van de Meerssche. een van de meest populaire figu- ren uit de plaatselijke ploeg kwam er tijdens de training Iop tragische wijze om het leven. Bij het ophalen van het leder achter het doel werd Ihij geelectrocuteerd. De ver slagenheid was groot. Met zijn broer Jean was hij immers de speler geweest die het goed weer maakte bij de plaatselijke klub. Hij stond bekend als een sociaal en royal denkende jonge man die naast de sport ook bouwde aan zijn mooi gezin. [Op 12-jarige leeftijd trad hij 'oor het eerst met Racing 'oonwijk aan bij de kadetten. Is junior kwam hij uit voor A.V.Dendermonde maar keer. de na een paar jaar terug naar Racing Boonwijk. Pierre Van de Meerssche maakte ideel uit van de ploeg van .Sparta Appels die in 1965 de i or-*ite' in tweede provinciale ver- n coverde, maar kwam het vol- ihufc9end seizoen terug naar zijn volu- 'ertrouwd Racing, waar hij (vh|2ich tenvolle in dienst stelde van bestuur en ploeg. Als - -Peler was hij een voorbeeld. lijn inzet en eenvoud maakten imeshein tot vriend van iedereen, vol- lijn plotseling heengaan be- eedrfekent dan ook een zware des- dap voor Racing Boonwijk, lees-djn jong gezin en familie. Zij eeds 'eriiezen in hem een toege- ookvijd lid, een toegewijde echt- Ikomienoot, vader en familielid. )u.45Moge de vele blijken van me- (vh) ieleven, die bij zijn ter aarde- bestelling werden betoond, een roost wezen voor allen 'ie aan zijn heengaan zoveel 'oos eriiezen. Langs deze weg bie- '"ji. i We 2i'n echtgenote, kin- eren, familie en Racing Boon- rnis m,k 0nze innige blijken van s isnedeleven aan. Dat hij ruste ji lfl n vrede. y q hteii (vh) teloorgang enigszins te mil deren roept men in bestuurs- kringen wel enkele verzachten de omstandigheden in. De Moerzeekse derde provincialer heeft tot op heden reeds sterk af te rekenen gehad met een massa gekwetste spelers. An derzijds liet de verdediging, het sterkste compartiment van weleer, het meermaals afweten, zodat men heel wat doelpunten heeft moeten inkasseren. De laatste weken werden die Ro- burnetten minder en minder geschonden, wat te danken is aan het feit dat de defensie spelers meer vertrouwen heb ben... Voor de tegenstanders wordt het nu wel bijster moei lijk om nog een gaatje te vin den in het Moerzeekse beton. Wie er wel heeft achter zocht, maar het niet heeft vonden, is midvoor Freddy Kep- pens van Eendracht Opstal. Het vechtertje van den Opstal, doorgaans de uitblinker, ge raakte maar niet los uit de vige klauwen van de Moerzeek se verdedigers. Hij ondernam nochtans tal van pogingen, die tenslotte allemaal boter aan de galg waren. Nemen we voor deze jonge aanvaller alvast ons petje af, dan moet hpt ons toch uit de pen dat het Opstal-ge heel op het Moerzeekse veld een matte indruk naliet. Het werd voor hen een nederlaag waarvan de cijfers nog hoger hadden kunnen oplopen. Daar bij maakte speler Heyvaert het nogal bont, zodat hij prompt de rode kaart voor de neus kreeg geduwd. Opstal Buggen- hout is door deze nederlaag in een gevaarlijke situatie te rechtgekomen. Wil het niet be stendig tegen het degradatie spook hoeven te vechten dan moeten dringend punten wor den gewonnen. Hiervoor is dan ook een algehele inzet nood zakelijk. E.D.M. geschorst 65 m. Appels is niet met de ruim verdiende punten kunnen huis waarts keren van Zulte, want toen er een vechtpartij ont stond tussen de supporters schorste de gelegenheidsref. de wedstrijd. Het werd een vinnig betwiste wedstrijd en vooral de thuisploeg wilde kost wat kost winnen, Sparta werd het slachtoffer van deze al te ijverige Zultenaars. Eerst werd Arthur Cool gekwetst en het was Roland Van Den Broeck die hem op een waar dige wijze verving. Later zou de beslissende dieptepas geven in de richting Moeren hout, die samen met een ver dediger achter de bal aanhol de. Deze achterspeler werd zo in het nauw gedreven dat hij zijn eigen doelman verraste en de bal over de lijn werkte en Appels stond op voor sprong. 0-1.: Nadien had Spar ta onieuw pech toen doelman Janssens gekwetst werd en later diende vervangen te wor den door Rudy Vinck. Het was hierop dat er deining ont stond rond de omheining en enkele kijkers slaags geraak te. Toen vond de fluitenier het welletjes en sloeg de weg naar de kleedkamers in. Op Nedereename heeft Spar ta Appels eens te meer een onverdiende nederlaag moe ten inkasseren en dat weer op een terrein dat hen nu precies niet ligt. Appels, dat zelf over een uitstekend ter rein beschikt kan zioh moei lijk aanpassen wanneer er moet gespeeld worden op een modderveld. Appels probeer de er van te maken wat er in die omstandigheden van te maken viel. Kansen waren er en zowel De Groeve als Geor gië Vinck kregen de bal voor de voet, maar daarmee was er nog geen doelpunt. De tijd om de bal uit het slijk te peu teren kreeg men niet, want de opzittende thuisspelers waren bij de pinken op hun glijbaan. Op de 55e minuut werd het 1-0 toen doelman Janssens iets te laat reageerde kreeg de midvoor van de thuisploeg de gelegenheid het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren. De recente speeldag is niet zo heel lonend geweest voor de ploegen die van het veld- voordeel genoten. Ze haalden -,'echts drie op acht en alleen Herdersem was «sant in eigen land S. Moorsel moest voor e:gen publiek een punt prijs geven aan Hofstade. Hier bleef de score dubbel blank Aan weerszijden vielen er wel een paar akties waar doelpunten in zaten doch meestal beheersten de verdedigingen de situaties. %Ja de falikant uitgevallen wed- 'tfijd bij T.K. Meldert herzette leider Erembodegem zich al di- rekt. Het werd een overwinning op het veld van Wieze. En deze kan bezwaarlijk worden aange vochten. Voor de rust slaagde, op een moeilijk te bespelen veld. er niemand in te scoren. In de 49e min. stak junior Ernie Roelandt dan toch de lont aan en dan kwam de leidersforma tie voor goed los. Met een own goal verdubbelden de gasten de voorsprong. Het werd 0—3 een kwartier voor het einde langs Gosse terwijl -enkele mi nuten voor tijd Lissens de eer redde voor Wieze. Vermelden we nog dat de jongere spelers van S.K. een opmerkelijke ver richting weggaven en inzonder heid Ernie Roeland en Gassier. Heymen kreeg slechts tien mi nuten om zijn talent aan de man te brengen. Schoonaarde heeft te Erondegem een onaan vechtbare zege verworven. De bezoekers waren vooral gevaar lijker in de aanval wat trou wens in drie doelpunten rezul- teerde. Het was nochtans de jonge formatie van trainer Wil ly Bellon dat op winst kwam langs Annaert. Met een hat trick van Pots zou Schoonaar de de overwinning vastleggen. Sedert Dirk Heirweg in september 1972 besloot om de wieler- touristenfiets te verwisselen voor de echte renfiets heeft hij de harten van vele wielerliefhebbers sneller doen kloppen. Zijn opgang is er vlug gekomen. Als eerstejaars junior won hij 13 koersen. Het voorbije seizoen moest het normaliter de door braak worden en die is er gekomen. Het palmares die hij bij elkaar fietste is hiervan wel een onweerlegbaar bewijs. Dirk Heirweg behaalde als junior 19 overwinningen, hij won daarbij het klubkampioenschap der Scheldespurters te Gavere en werd overwinnaar van een tweedaagse. Hij reed als junior 73 koersen eindigde 60 maal tussen de eer ste tien en 47 maal tussen de eerste vijf. Maar de voorlaatste wedstrijd als junior te Sint- Amandsberg op 22 september was het hoogtepunt van het seizoen. Die koers wilde hij winnen want het was de laat ste kans om zijn palmares te sieren. Het lukte hem na een soloren het Kampioenschap van Vlaanderen op zijn naam te schrijven. DE REGELMATIGSTE De 19-jarige Hanseveldenaar (24.9.55) mag de titel van de regelmatigste Belgische junior voeren, indien dergelijke klas sering moest worden opge maakt winnaar van de Ronde van Vlaanderen, 4e in het Bel gisch Kampioenschap te Duf fel 2e in het interclubkam- pioenschap te Reningelst, 8e in de Ronde van Vlaanderen, 2e in een preselektie wedstrijd te Herzele 4e in de Ster der Ju niores (1e rit gewonnen). Daar bij werd hij laureaat van de Sportawielerschool te Dender monde en behaalde onder de Sportarenners het hoogst aan tal overwinningen. En op zater dag, 7 december viel hem de eer te beurt uitgeroepen te worden tot de Sportman van het Jaar te Zele. ZEGT DIRK Ik heb altijd graag per fiets ge reden en op de wijk werd er iedere dag om ter snelst ge spurt. Met de wielertouristen- club Jong en Fit reed ik de wekelijkse ritten mee en thuis hoorde ik veel over het wiel rennen praten, want papa was ook coureurgeweest en misschien heb ik die microbe wel overgeërfd. En stilaan is het gegroeid dat ik het toch ook eens in echte wedstrijden wou proberen, na gelukte proe ven in Nederland en Appelterre waar er echte touristenkoersen waren. HOE WAS DE EERSTE REAKTIE VAN UW OUDERS Aanvankelijk was die niet volle dig pro. Papa had schrik van de gevaren die er aan de wieler sport verbonden zijn en die hij zelf meegemaakt had en daar bij hadden zowel Mama als Papa schrik dat de studies er zouden onder lijden. Uiteinde lijk werd het sein toch op groen gezet op voorwaarde dat ik zelf per fiets naar Brussel om mijn vergunning zoa rijden. En nu heb ik aan mijn ouders en grootouders de grootste steun. Ik geniet alle voordelen en mo gelijkheden qua materiaal, voe ding en training, ze staan er honderd ten honderd achter, (nvdr. de hartslag en bloed druk hebben er ter aankomst wel eens onder te lijden) WAT IS VOLGENS U HET MOEILIJKSTE OM TE SLAGEN Naast een natuurlijke aanleg moet er de nodige dosis geluk bij zijn. Men moet gespaard blijven van ziekte, maar inzon- der in de wielersport geldt de stelregel van velen zijn geroe pen en weinigen uitverkoren. Naast vele vrienden en veel steun is het nodig dat men U in de peletons wilt aanvaarden. TRAINT U GRAAG Ik train graag en hard en liefst alleen, het is soms wel moeilijk om 100 of meer kilometers al leen te fietsen en in groepsver band is het wel interessanter, maar daar zijn de gevaren gro ter en er kunnen eventueel een paar mannen tussenzitten die het niet aux serieux ne men. Naast dagelijks trainen moet men ook de nodige rust hebben, niet roken zeker niet drinken en zich zeker niet om het uitgangsleven bekommeren. BÉNT U TEVREDEN OVER DE PRESTATIES VAN HET VOORBIJE SEIZOEN Uiteindelijk wel met het beha len van de titel van Vlaams kampioen, het winnen van de Trofee van de Sportawieler school en dan mijn verkiezing als Sportman van het Jaar. En mooie herinneringen heb ik aan de vier wedstrijden die ik te Zele zelf won. Het verloop van de Ster der Juniores heeft me wel ontgoocheld en de band breuk op een moment dat ik in uiterst gunstige positie lag in de Omloop van de Vlaamse Gewesten, viel me bijzonder zwaar, om maar te zwijgen over het Belgisch Kampioenschap. Ik ben er nog van overtuigd dat, indien ik had durven aan vallen, ik de friste van de lei ders was. HOE IS DE VERKIEZING VAN SPORTMAN VAN HET JAAR OVERGEKOMEN Ik vind het werkelijk een eer dat dit me te beurt valt. Het is geweldig schoon en ik was wel verrast, maar in mijn diepste binnenste had ik er wel op ge hoopt. maar het moet voor de verantwoordelijken zeker niet gemakkelijk zijn, uit een reeks kandidaten die Zele telt, iemand te kiezen. Het was een onvergetelijk moment wanneer ik de prachtbeker in de raads zaal van het gemeentehuis mocht in ontvangst nemen tus sen het kruim van wat Zele aan sportmensen en leiders heeft. Ik bedank dan ook Sporta om het vertrouwen dat ze me heb ben geschonken en zal trachten dit niet te beschamen. KUNT U REKENEN OP SUPPORTERS Ik heb veel en goeie suppor ters. Mensen die altijd een steun zijn eri niet wegblijven in de moeilijke perioden. Ik heb reeds veel te danken aan al de genen die altijd en overal op de bres staan en ik denk dat het zonder echte supporters moeilijk moet zijn VOORZIET U SPECIALE WINTERAKTIVITEITEN Ik volg iedere vrijdag de Spor tawielerschool. Een ideale gele genheid om in het tussensei zoen fit te blijven. Daarnaast doe ik zelf nog aan turnen, lo pen en een fietstochtje als de weersomstandigheden het toe laten. In de kerstvakantie probeer ik wel wat op piste te trainen om of ik tot deelname aan eigen lijke meetings kom weet ik nog niet, ik zie tegen het risico van valpartijen opè Indien ik het doe zeker toch niet overdrij ven. WAT DENKT U VAN DE OVER GANG NAAR DE LIEFHEB BERS Mijn betrachting is als eerste jaars liefhebber, me een paar maal gunstig te klasseren in de klassiekers en ja indien het gunstig mocht verlopen zou een 'overwinning in de streekkoer- sen me moreel sterken. Ik zal moeten trachten om niet meer met mijn krachten te woekeren maar als ik in forme ben kan ik toch zo moeilijk blijven, ik zou dan altijd willen aanvallen en iedere aanvaller te orde roepen. HOOPT U HET TOT FULLTIME WIELRENNER TE BRENGEN Alles zal afhangen van de pres taties bij de liefhebbers, want één zaak staat vast als ik maar een meeloper kan worden, dan stop ik, want ik wil niet koersen op de rug en het zweet van iemand anders. De weg is nog lang maar toch zal ik me in spannen om het maximum te bereiken. STUDEERT U NOG Ik volg de lessen te Dender monde voor boekhouden en ta len, want het jaar aan de uni versiteit maakte het me moei lijk. Ik mocht amper vijf dagen met de wagen rijden en diende iedere morgen om 6 uur te vertrekken en gans Brussel te doorkruisen, het deed me geen goed. Het was kiezen of delen, alhoewel ik graag universitaire studies zou gedaan hebben, kon ik moeilijk het wielrennen uit het hoofd zetten. Ik zal mij daarom nog harder inzetten om de keuze niet te beschamen. BENO De Buggenhoutse prof Herman Vrijders reisde vorige week naar Parijs en werd er op de Champs Elysées voorgesteld als nieuw lid van „de Gribaldy" waarvan Florent Van Vaerenbergh sport bestuurder is na zijn „ontslag" bij Mie, gesponserd door ene meneer Asselberghs. Donderdag was diezelfde Vrijders ook in het Eurotel te Antwerpen waar de wereldbeker intermerken aan Mie werd overhandigd. Een en ander inspireerde bepaalde journalisten tot veronder stellingen als zou Herman voor hetzelfde jaar twee verbintenissen hebben aangegaan en blijkbaar niemand willen teleurstellen. Hoe het allemaal in mekaar zit? Eigenlijk het ei van Columbus: Herman Vrijders, evenals de revelatie van het voorseisoen 1974, Wilfried Wesemael, on dertekenden een poosje gele den inderdaad een kontrakt bij Mie. Maar, en daar nijpt het schoentje, een clausule in dat kontrakt precizeert dat deze coureurs voor Mie zullen fiet sen op voorwaarde dat Van Vaerenbergh er als sportbe stuurder fungeert. Vrijders wedt dus slechts op één paard. En eigenlijk had hij veel 2in, om evenals Herman Van Springel. Georges Pintens, Eric Leman, Wilfried Wesemael en Staf Van Roosbroeck, zijn kat naar de bekeruitreiking te sturen. Herman kreeg echter een telefoontje en de belofte dat ook andere „afscheidne mers" prezent zouden zijn. Dus tufte hij maar naar de Metro pool en voelde zich een beetje bij de neus genomen, aldus mevrouw Vrijders bij wie we over de zaak ons lichtje opsta ken. De verkiezing van de „Sportlaureaat 1974" van de Stad Aalst zal plaats hebben op vrijdag 31 januari 1975 om 20 u. in de feestzaal van het stadhuis. Vermits in 1966 werd be slist een beurtstelsel inzake kandidaatstellingen in te voe ren zullen het voor 1974 enkel kubs of ploegen zijn die in aanmerking komen. Dit brengt met'zich dat de prestaties gelukt over een periode van twee jaar ml. 1973 en 1974 in overweging zullen genomen worden. Tijdens diezelfde feestavond zal ook, zoals vorig het geval was, overgegaan worden tot de huldiging van verdienstelijke leden van de Aalsterse sportverenigingen. Aldus wordt aan de klubs de gelegenheid geboden één van haar leden hiertoe voor te dragen. Voor deze beide aangelegenheden worden de schriftelijke kandidaatstellingen ingewacht tot vrijdag 10 januari 1975 op het sekretariaat van het stedelijk sport- komïtee Kattesraat 33 te Aalst. Centen Herman Vrijders heeft een ad- vokaat onder de arm genomen. Die heeft de zaak onderzocht en de betrokkene gerustge steld: zijn overeenkomst met Van Vaerenbergh en de nieuwe ploeg De Gribaldy is geldig, zodat er geen spraak is van een dubbele aansluiting, en evenmin van „iedereen tevre den stellen". En de centen? Het is erg moei lijk door te dringen achter de coulissen van het aparte we reldje dat het prof rennersmi lieu is, maar zoveel is dan toch uitgelekt dat er moeilijk heden waren met het betalen van de maandgelden. Zegt mevrouw„Nee, Herman heeft zijn poen gekregen. Er zijn wel problemen geweest. De hoofdsponsor van Mie wil de het team in de Tour de France, al hadden weinig jon gens zin in dat avontuur. Bo vendien zou op dat moment het budget bijna zijn uitgeput geweest. De ploeg startte toch wa een bom duiten kostte. Bo vendien bleven ritoverwinnin- gen en grof geldgewin ffi God- dets ronde uit, wat niet van aard was om de hemel te laten opklaren". Herman Vrijders en Wilfried Wesemael klampten na de „Acht van Brasschaat" waarin de Miics een massa premies binnenrijfden, „de grote baas" aan en kregen hun achterstallig loon. Zij zijn bij „de gelukkigen" want naar verluidt hebben som mige „wapenbroeders" nog niet alles op zak. Maffia Is de profwielrennerij een maf fia Worden goedgelovige jon gens, die ten slotte slechts hun fiets hebben om van te leven, met voorbedachten rade bij de neus genomen In ieder geval is het schrijnend te moe ten vernemen dat een Dirk Baert vandaag over het komen de seizoen en een trip naar het rekordland Mexico praat met zijn sponsor en bovendien een lonend kontrakt voor 1975 in de lade heeft, morgen ver neemt dat de extrasportieve groep gewoon ontbonden wordt Het wordt de hoogste tijd dat het typekrontrakt voor profs uit de bus komt. De h. Lacroix, lid van het beroepskomitee, heeft dezer dagen gezegd dat de tekst binnenkort op papier staat. Het wordt dan hopen dat, na onderhandelingen met de rennersafgevaardigden en met de BWB, dit typekontrakt zo spoedig mogelijk van kracht wordt zodat er klare wijn wordt v geschonken De misbruiken kunnen niet spoedig genoeg in gedijkt. Uithuizing. Herman Vrijders is nu 28. Hij sloeg vooralsnog alleen gens ters in kermiskoersen. al mag ook wel geciteerd dat hij uit blonk in meer dan één editie van de „Schaal Seis", toch geen alledaags koersje. Voor hem kan 1975 een uit zonderlijk jaar worden, maar er hoort toch een lange uithuizig heid bijin februari gaat het eerst naar het hooggebergte, en nadien beginnen de voor- jaarskoersen in Cannes, Mona co en noem maar op. Mevrouw Vrijdes„We plan nen voor diezelfde maand ver- anderingswerken aan de win kel. Ik zal er dus alleen voor staan. Maar kom, ik til daar niet zo zwaar aan nog een paar jaartjes en dan gaat de renfiets waarsohijnlijk aan de haak. Intussen verdient mijn man behoorlijk wat met koer sen en ook dat telt mee in het leven".

De Voorpost | 1975 | | pagina 17