Atletiekdossier 1974: ATLETEN UIT HET VOORPOSTGEBIED IN DE AKTUALITEIT s PROMOTIE TAFELTENNIS IN JANUARI 1975 TAFELTENNIS Belgisch Olympisch Comité afdeling Oost-Vlaanderen 22 Het is zo dat bij elke jaarwisseling en dat in alle sporten eens wordt achterom gekeken en de balans opgemaakt van de maan den die we op de kalender hebben doorstreept. Ook voor de atletieksport willen we even terug bladeren en onze clubs uit het Voorpostgebied een voor een onder de loepe nemen. Het spreekt vanzelf dat we de schijnwerper zullen richten op de atleten die toch een verening groot of klein maken en met één die nu wel over het ganse land zal gekend zijn willen we beginnen en wel het „Koninginnestuk" van Aalst. hun 'klub. Roger Van der Ve- ken maakte zich verdienstelijk in het speerwerpen en Mar- nix Van De Velde was dat eveneens maar dan in het hoogspringen. Mare Buyle 'komt uit Schellebelle en hem zagen we reeds aan het werk in het polstokspringen en an dere kampnummers, Raoul Smet liet zich als speerwer per evenmin in de schaduw zetten, terwijl de Grember- genaar Lauwers reeds goede tijden liet aflezen over de 100 m. Namen als Coppieters, Maersschalk en D'Haese kwa men tijdens het voorbije jaar wel meer in het nieuws. Bij de dames ontbreekt een gro te naam „Hilde Dieriokx", de ze. universitaire hebben we deze zomer niet op de sintel- baan gezien, zoals ze aan on ze medewerker ook heeft ge- zegt, is het voor haar geen definitief einde, maar zij hoopt tijdens het jaar '75 te rug de spikes aan te binden en met haar klasse zal ze weldra de verloren plaats her overen, daar twijfelen we zelfs niet aan. Vlierzele beschikt over tal van onderafdelingen waarmee ze nauw verbonden zijn en met deze goede verstandhouding hebben de verschillende par tijen dan ook heel wat lof en roem geoogst. Anne-Marie Van Nuffel. Deze junior mocht als enige uit ons gewest naar de Olympische Spelen te Rome en bracht het tot een halve finale plaats in de 800 m. In eigen land ken de zij de jongste tijd geen tegenstand en dat niet alleen over de dubbele pisteronde maar tevens op de 400, 200 en 100 meter behoort zij tot de beste. Dat deze kampi oene nog andere pijlen op haar boog had bewees zij ons in de veldlopen waar ze ook talrijke overwinningen mocht op zak steken. Een viertal jaren terug was Eendracht Aalst nog vrijwel een onbe kende in de damesatletiek, doch thans beschikt men over een volwaardige damesploeg en we citeren er enkele: Suzy Verheirstraeten, Hilde Eemand Lutgarde Coppens, Gudru Van Impe, Laurie Verheirstraeten, Mary Carael en A.M. Verspe ten. Ook met een paar club- rekords op haar naam heb ben we nog Regine Van Nuf fel en Linda De Bruyn. Dames die op de piste nog positieve uitslagen lieten afdrukken wa ren: Marleen De Bruyn, Nadi- ne Rottiers, Myriam Wauters, Ria De Boeck, Martine Filips, Erika De Neef, Els Verschue- ren, Karine Van der Meirssche Marianne De Vriendt, Moni que Coppens, Chris Willems. EN DE HEREN. Bij de heren is de naam Roelandt wel van enige betekenis. We hebben kompleetste bij de kadetten. Tijdens de nationale kampi oenschappen behaalde zij zil ver op de 80 m horden en tevens vierde in het versprin gen (4.98)„ Bij de juniores hebben we Martine Maes, een vijfkamp specialiste), wat met zich meebrengt dat ze wat in alle nummers haar stuk kan staan. De grootste eer kende A.C. Overmere wel in het voorbije crossseizoen '73-74 waarin hun atleten een merk waardig aantal overwinningen bij elkaar liepen. Christine Buyle spande de kroon met 12 zegepralen en de reeks De Gebr Van Malderen, P. Poppe, De Backer, G. De Valck idie met de beste mee kunnen. AC LEBBEKE: GOEIEND EN BLOEIEND. Deze vereniging heeft 137 ak- tieve leden en kende de jong ste jaren 'n steile opgang, dat veronderstelt een goede struk- tuur en een totaalinzet van de bestuursmensen en dan vooral van sekr. Maurice Van Der Straeten, die het leeuwenaan deel van het werk op zijn schouders neemt. Bij de vete ranen heeft deze club een gro- A.C. Lebbeke-meisjes ze Szw uder >gen: Karin Van de Moortel. er Enno Roelandt die met zijn 10"3 in het spurtnummer des tijds de aandacht opeiste, wanneer hij dan wegens kwet suur van de piste verdween meende men hem als afge schreven te moeten bestem pelen, maar hij kwam terug met uitstekende tijden op de 200 en 400 m. Broer Danny Roelandt zagen we aan het werk op de 100 m en zorgde hier voor knappe tijden over deze afstand. Nog een troef aas hebben we op het podi um te plaatsen en dat is Dirk Van den Berghe, een manne tje die het fantastisch doet over de 1500 en 800 m. en tussendoor nog een zege weet mee te graaien in de cross- wedstrijden. Volgens insiders is hij de atleet die eens een Gaston Roelants op waardige wijze zou kunnen vervangen. Verder heeft Eendracht Aalst nog een stel atleten die we niet allemaal kunnen noemen, maar waarvan we er enkele uit nemen. Bij de sprinters Johny Van Steen, Rudy Pan- necoeck en Willy Raes voor de 400 m. Mare Corthals, Walter Coppens, Antoine Pal mans, H. Parmentier en J. Pollet nog voor de loopnum mers terwijl 'bij de kampers, J.P. De Visscher, H. Van Geert, W. Aelbrecht, G. Le degen, De Schrijver en J.P. Hoffelinck in de verschillende proeven steeds goed bij de zaak waren. Hiermede heb- 'ben we ze lang niet allemaal genoemd en staan er nog heelwat in de rij voor wie een vermelding niet zou misstaan. Eendracht Aalst heeft nu be slist een vooraanstaande plaats veroverd in de atletiek en met zijn 251 aktieve leden zijn ze lang nog Riet aan het einde en ook in het nieuwe jaar verwachten we nog meer daverende dingen van de at leten van seer. Eric Coppens en voorzitter Rudolf Arijs. VLIERZELE SPORTIEF. Vlierzele, wiens terrein wel buiten de omschrijving ligt komt toch de aandacht vesti gen op een paar elementen die wel in 't gebied woon achtig zijn. Te Zele hebben we de twee De Waele's waarvan Anne-Marie reeds meermaals in de belangstel ling kwam en dan vooral om haar schitterende prestaties in de meerkampen, waarin ze uitblonk in d springnummers, Myriam De Waele kon ook haar woordje meespreken in deze disciplie. Te Hofstade hebben we Eddy Pensaert en André Hendrickx, die ook 2 waardevolle pionnen zijn voor UITBERGEN ATLETIEKDORP. Uitbergen is ook een gemeen te die dank zij de atletiek sterk in de aktualiteit geko men is en dat hebben zij dan vooral te danken aan de naam De almenaer, die nu zo wat klinkt als een klok en over het ganse land gekend is en gevreesd. Wie er de show steelt moet u niet vra gen, dat zijn de tweelingzus jes Myriam en Brigitte De Pal- menaer die zo maar winnen waar ze komen én op de piste én in het veldlopen. Naast deze seniores hebben we nog zus Gerda De Pal- menaer die nu in de juniores rangen het schoon weer maakt en ook een knap sei zoen achter de rug heeft. In deze kategorie hebben we nog Erna Van Ghendt die het eveneens op piste en cross weet waar te maken. Wanneer we nu nog mogen zeggen dat Uitbergen met 4 meisjes deel nam aan de provinciale kam- pionschappen en vier schild jes veroverde weet u dat we hier met het kruim uit het voorpostgebied te doen heb ben. Als toemaatje kunnen we er nog aan toevogen dat ze ook meehielpen om Vlierzele de 4x 100 m. te laten winnen én bij de seniores, én bij de juniores. Welk enorm belang zo een onderafdeling kan heb ben voor een klub kunt U hier uit opmaken. Buiten de reeds vernoemde heeft Nit- bergen nog enkele jongeren die zich in de nabije toekomst wel meer zullen tonen, o.a. Berlinda Poppe, Ann De Mar- vervolgde met: Willy Bayens, Johan Meganck, Marleen De Baoker, Ronny Oosterlinck, P. Van De Sijpe, I. Verstraeten, F. Meulewaeter en G. Bau wens. Zelfs de piste-atlete Dorothy Meulewaeter liet zich niet on betuigd en bracht haar over winning bij. Lieve Maes, Erna Heirman, Maria De Schoen- maecker en Anette De Meyer zorgden voor de overige bloemtuilen samen met P. De Veirman. Op de piste waren de andere uitblinkers: Herwig Van De Velde, Dany Buyle, Rudy Goossens, Martine Ver- brughen, Christine, Martineen Carina Buyle en verder nog een resem jongeren waaraan onderafdeling Overmere en Vlierzele Sportief nog heel wat plezier zal beleven. BERLARE MET CLEMENT EN TEMMERMAN. Afdeling Berlare is misschien wel wat de kwantiteit betreft niet te vergelijken met de an dere onderafdelingen maar daar tegenover kunnen we stellen dat er kwaliteit voor handen is. 'De twee toppers uit deze kern zijn wel Martine Clement en Hilde Temmer man, Eerstgenoemde die vooral schitterde in de vijf kampen is tot grootse pres taties in staat, maar de voor bije zomer zat het wel niet mee. Wegens een kwetsuur gingen vele weken verloren, toch kon zij haar persoon lijk rekord scherper stellen, zodat zeker niet alles verlo ren was. Hilde Temmerman is een talentrijke hoogspringster die het voorbije jaar weer enkele rkords naar de archie ven heeft verwezen en haar naam bovenaan de tabellen Laurent Vranken en Piet Roels. telaer voor de meisjes en C. Eeckhoudt, P. Pieters, R. De Palmenaer, J, De Palmenaer, M. De Coster, R. Van De Velde, D. Van de Velde bij de jongens. OVERMERE: goede jongeren. Atletiekkern Overmere be schikt over een ploeg beste jongeren waarmede zij het voorbije jaar vele lauweren oogste. Met Dorothy Meule waeter vernoemen we wel de schreef. Bij de jongeren be schikt Achiel Clement nog over een uit de kluiten ge wassen meisje nl. Ria Bon- naerens die nu zowat aan haar 25e overwinning moet toe zijn. We zagen haar aan ket werk te 'Waasmunster en aan haar meesterschap viel niet te tornen. Ook haar zus jes Elsie en Myriam behoren regelmatig tot de eerste tien. Bij de jongens hebben we verder nog Luc Van Vossel, te crack en dat is Ward Goos sens van Hamme, sinds het ontbinden van KAVD Atletiek- club aangesloten bij AC Leb beke. Deze atleet geboren in 1925 om precies te zijn 5 dec. doet het nog uitstekend en wie weet wordt het dit jaar weer geen kampioenstitel voor hem De grootste vreugde be leefde deze sportieve vereni ging het voorbije ja;r wel tij- deps de interclubkampioen- schappen waar zij als geheel sterk op het voorplan trad. De verrichtingen van hun atleten willen we hier even in het zonnetje zetten. 100 m. 1e P. Vermeiren, 6e Peeters. 200 m. 1e Wuytack, 2e Crassart. 1500 m. 1e F. Joos, 2e J. Joos. 5000 m. 1e Rottiers, 2e Van Nieu- wenhove. Kogel en Discus 1e Claessens J. 2e De Mey. Hoog 1e Verhulst, 3e Van Biesen. Ver 1e Wuytack, Vermeiren. Speer 1e Van Cauter, Janssens. 4x100 m. 1e met: Vermeire, Pieters, Crassart, Pieter Ver meiren. 4x100 m. 1e met: Claessens, Van Heek, Joos, Wuytack. 800 m. 2e Van Heek, 3e Claessens. 400 m. 5e Ver meir, 6e Tilley. MIET VERMEIR WEES DE WEG Bij de dames is het wel zo dat sinds Miet Vermeir despikes heeft aangetrokken de dames atletiek begon te groeien in Lebbeke en thans beschikt men over een niet onaardig ge heel dat dit jaar reeds van zich kan laten horen. Seniore Vermeir moeten we zeker niet meer voorstellen en wensen haar voor 75 nog meerdere suksessen toe. De nieuwe ge zichten bij AC Lebbeke zijn Linda Verhoven, Marina Wil lems, Lea Van Buggenhout, Mo nique Van Wemmei, Monique Van Herrewegen, Sonja Hert- sens, Rita Semal en Angela Mertens bij de oudsten, terwijl ook bij de jongere een goede bezetting is. MARIE-JEANNE DE RIDDER DENDERLANDS WITTE MEREL Bij AC Denderland is het Ma rie-Jeanne De Ridder van Moor- sel die zich met de slag in de aktualiteit liep. Deze lange af standsloopster wist zich pro vinciaal kampioene te lopen over de 3000 m. en dat met slechts een paar maanden oe fening. Deze nieuwkomer loopt nu ereplaatsen aan de lopen de band in de hoogste reeks. Zij komt het viertal vervoegen dat in de loopnummers Dender land vertegenwoordigde op de piste en in de crossen. Greta Van Doorselaer vestigde onze aandacht op haar prestaties over de 100 m. waar zij provin ciaal 2e werd. met 12"5, houdt zij het clubrekord stevig in handen. Een andere pisteloop ster is Yvette De Petter die op de nationale kampioenschap pen tot de finale doordrong van de 100 m. Provinciaal haal de zij zilver over dezelfde af stand, ook met de kogel kan zij aardig wat uit de voeten. Linda Verbeke doet het zowel op de piste als in het veldlo pen. Dit jaar zagen we haar reeds op het podium na een veldloop, een prestatie die zij ons voordien reeds toonde na een piste wedstrijd. Linda is beslist een all-round atlete wat we ook kunnen zeggen van Greta Jorritsma, die op de pis te 100, 200, 300 en 400 m. liep en in het veldloopseizoen ook van de partij is. Toch is het zo dat dit laatste er meer bij komt om in condi tie te blijven niettemin mag zij 74 als een goed jaar op tekenen. In de kampnummers nam Danielle Verhelst met de discus het op en met sukses. Bij de heren zijn de prestaties van Eric De Saedeleer over de 800 m. sterk in het oog geval len, Freddy Van Weyenberghe deed het behoorlijk op de piste en bij de veteranen kwam R. De Witte de aandacht opeisen. AC GREMBERGEN BOUWEN AAN DE TOEKOMST Atletiiekkern Grembergen bezit een dynamische ploeg aan het bestuur dat niet bij de pakken blijft zitten. Nog geen twee jaar in de beweging en reeds is men met man en macht be zig aan het bouwen van een piste, die in 75 zal geopend worden en waarvoor men bij AC Grembergen de burgemees ter Reyns en het gemeente bestuur dank zegt. Het spreekt van zelf dat men te Grember gen op de jeugd tipt en reeds zijn op die manier in de aktua liteit gekomen. Carine Van De Moortel is goed op weg eens hoge toppen te scheren en ook de gezusters De Vriendt ma ken sterke vorderingen, Margot bewees reeds over een ze kere regelmaat te beschikken die haar een plaats bij de 1ste tien bezorgd. Verder hebben we daar nog de gezusters Van Muylder, Indrid en Renaat Del- cart en AM Cornelis en J. D' Hoorns. Bij de heren gaat de aandacht naar de kamper Jul. Delcart goed met de speer, bol en discus een onmisbare pion voor de irrterclubs. Ook André Van Riet is op de pist een vaste waarde. Samen met Eddy Ivens, Herman Waege- man en Louis Cassiman verde digen ze de kleuren van Grem bergen. Bij de jongeren ver melden we nog R. Verleekt, P. Verlinden en R. Heyvaert. AC BAASRODE BESCHIKT OVER EEN KNAPPE PLOEG. Uit deze club hebben enkele atleten zich onderscheiden in de trofees die door de kranten was georganiseerd, hierin vin den we Ingrid Bauwens met haar 1500 m. in 4'53"2 waar mede ze tweede werd in de klassementen opgemaakt door De Gazet van Antwerpen. Fa- may Patricia werd hier derde met 5 m. in de proef versprin gen. Behoort eveneens tot de beste tien Godelieve Bauwens Monique Van De Voorde te vens tweede op het provinciaal kampioenschap. Ook D De Troetsel behoort tot de beste jongeren. Bij de heren is er Marie-Jeanne De Ridder. (c) veteraan Louis Van Spittael dj L wel onklopb'aar lijkt en reen T zijn vijfde zege behaalde, h' is dan natuurlijk een 9r0|\/eri kanshebber in de national] K J kampioenschappen. Bij de Y^svrjl teranen hebben we dan noren een clubkampioen Theo Dyg jn Smedt die met de kogel ije^i primus is. j,te v Roland Vrancken steekt bij dërt. seniores boven de anderen ujt iji en Roger De Vogel doet dat bjjur, de juniores over de 3000 njneer. liet hij dit jaar 0'18"03 aflezei>vvitt£ Scholier Jean Pierre De Bleseog, V is de vaandeldrager bij zijn clujve e terwijl dit bij de kadetten doözorgc Marc Van De Voorde wordt gelangr daan. Nog een vermelding gajor M naar A. Bauwens en T. Nobefygen Bij de Seniores kunnen whges' moeilijk voorbijgaan zonder It tel Roels te feliciteren, deze clu jarige atleet doet het nog uit-. - sekend in het veldlopen er plaatste zich verscheidene mt f* len bij de eerste tien. Voor d'»>- secr. van AC Baasrode Lff Hermans werd dit jaar dan ocl een meevaller en met een gof de ploeg is dat immers nï® verwonderlijk. I Zoals onze atletiek!iefhebber|«|| hebben kunnen opmerken bieWl| het jaar 1974 veel positiefs i voor de atletiekers uit h{rnacj( Voorpostgebied. Wanneer v^jr in deze bijdrage ook enke'n 197 jongeren moesten opnemen,ant z dat vooral te wijten aan (g^g groeiende belangstelling voie de atletieksport en dat bie^je|je een aantal garanties voor ceec|e toekomst. Aan allen wens^utere we nog betere resultaten vo^ g» het jaar 1975. (S In het kader van zijn werking promotie damessport komt in de maand januari 1975 de tafel tennis aan de beurt. Twee maand geleden startte de Oost- vlaamse afdeling van het Olym pisch comité met het sportjaar voor de vrouw en voerde reeds een promotie voor de volley bal- en zwemsport. Thans wor den de dames van alle leeftijd aangezet om de tefeltennis te gaan beoefenen. De aktie wordt gevoerd in de vijf arrondisse menten. Te Dendermonde gaat ze door in het lokaal van TTC Herleving, zaal Casino, Sint- Jorisgilde 11 elke donderdag avond van 20 tot 21,30 u. Naast initiatie is er ook geleide trai ning voorzien. Deze worden kosteloos en zonder enige verbintenis gegeven. Enkel wordt van de dames verwacht dat ze turnpantoffels aantrek ken en mogelijks ook in bezit zijn van een bat. Op woensdag 29 januari 1975 brengt Dender monde de apoteose aan deze aktie door het inriichten van het dames-interscholen kam pioenschap van Groot Dender monde - Alle leerlingen en leerkrachten kunnen hieraan deelnemen - Ook deze van de aanverwante scholen uit de randgemeenten kunnen in dit kampioenschap aantreden. Een prachtige wisselbeker ASLK zal de verdienstelijkste school be lonen, terwijl zowel voor de miniemen, kadetten, juniores als seniores speciale prijzen worden voorzien. De inschrij- 'ste e hent r Hen 1 vingen liefst per school vef- Dar nigd - vermeldende naam, vofl op naam, geboortedatum en volles n-c dig adres worden van hedP 'R af ingewacht bij Constant V£' kan meulen, Weggevoerdenstr. j- J°h 9330 Dendermonde, tel Of1"] eei 21.29.64, waar men ook naddbewe inlichtingen kan bekomen. fs_flm I Hoel Ook de schoolkampioenschiP w< pen voor de heren worden <L osc nieuw gehouden en dit IJjY6'* woensdag 5 februari 1975 J 0 de zaal Casino, St.-Jorisgiljj 11, Dendermonde. Ook hi f j klubl worden opnieuw alle reeksfchts voorzien hetzij miniemen, lnde detten, juniors en seniors. V0Q( Inschrijvingen worden evfrjcfltjn eens ingewacht op hogerj ajs noemd adres. Irasser ircel v I HB BH BH H f besh inne v ïrek a;

De Voorpost | 1975 | | pagina 22