z SERENE GEMEENTERAADSZITTING skS*- abc B 0 E H I NI 0 Q R S T U WILLY SOMMERS Hofstade l V MEUBELEN SIESTA, EEN ZAAK WAAR VAART IN ZIT 4 - 3-1-75 - De Voorpost De jongste gemeenteraadszit ting werd gekenmerkt door twee belangrijke feiten: de zes punt jes - tellende agenda werd vlot en opbouwend afgehandeld en dit in aanwezigheid van de volledige raad min één (Willy Van Dorpe was wegens beroepsbezigheden weerhouden). De publieke op komst voor dit politiek schouw spel was verbijsterend: nemo et nihil. Is Hofstade dan werkelijk apatisch voorde politieke aktivi- teit of is dit de fout van de raad zelf? Kwatongen beweren dat de 13 leden liever onder elkaar alles bedisselen, en zodoende de aankondiging van de datum van de zittingen liever in stilte uithangen, in de hoop dat niemand het leest. Kortom. bepaalde mensen die de zitting en graag zouden volgen, vissen steeds achter het net: reaktie van de gemeenteraad is op deze opmerking steeds hetzelfde zin netje: «Wij zijn volledig in regel, die mensen moeten maar elke dag de aankondigingen komen lezen Om op de zitting zelf over te schakelen: De BPA 2 centrum (die in dit blad op de voorpagina werd uit de doeken gedaan) werd door de Streekkommissie van Advies zonder correkties inte graal goedgekeurd, zodat de Raad haar definitieve goedkeur ing eenparig en met de glimlach kon nemen. Gemeentewegen die door het slechte weer werden beschadigd, )een teveel aan grondwater had wegdekverzak king tot gevolgd) zullen worden hersteld. De financiën hiervoor zullen worden geput uit het fonds van 760.000 frank die hiervoor verleden jaar voorzien werd. Kortom, de Kortenhoek- straat en de Molenstraat zullen zo vlug mogelijk worden her steld. Een aanvraag van de stad Aalst die op eigen kosten de Zijpbeekstraat wil vernieuwen, straat die twee hoekjes van Hofstade overschrijdt, werd - natuurlijk door de raad op goedkeuring onthaald. Parkeerplaats Over het aanleggen van een parkeerplaats ter hoogte van de beek in de Zijpstraat was men reeds in vorige zittingen princi pieel akkoord geraakt. Enkel nog de aankoopprijs moest worden vastgesteld. Op voorstel van de ontvanger van de registratie, die aan de hahd van vergelijkingspunten met de om geving van het perceel op 940:000 frank, vermeerderd met de wederbelegging had geschat, werd deze waardebepaling aan genomen met 10 stemmen voor, één onthouding (Paul Wauters) terwijl raadslid Van Den Neste bij de bespreking van dit puntje een luchtje ging scheppen, daar hij een van de eigenaars van het perceel bleek te zijn. Belastingen De gemeentebelastingen werden op dezelfde hoogte van verleden jaar gehandhaafd d.w.z. 700 opcentiemen op onroerende - voorheffting, 350 op provinciale belasting 5% op de personenbe lasting van de staat wordt voorzien. Bij de bespreking van de begroting leerden we dat ze sluit met een batig saldo van 600.000 frank terwijl ze zelf ongeveer 18 miljoen frank bedraagt. KURSUS VOOR DIENSTVERLENERS HUISVESTING De K.W.B verbonden van Aalst en Dendermonde richten tijdens de maanden januari, februari en maart een kursus in voor dienstverleners in de branche huisvesting. Deze kursus zal geleid worden door de respektievelijke verbondsekretarissen de heer Guido De Roeck (Aalst) en Hugo Van Gucht (Dendermonde). Alle lessen zullen doorgaan in zaal «De Kievit», Kerkstraat 20 te Gijzegem. Op zaterdag 11 janurari van 14 tot 18 uur «Wet op stedebouw» door Lode Quintelier. «Bouw en verkavelingsvergunningen», eigendoms verwerving in publieke sektor kopen van een oude of nieuwe woning door N. De Pillecyn en E. Essche. huur bij openbare sektor door E. Van Essche, via interkommunale door H. Rupus. Op zaterdag 1 februari te 14 uur: eigendomsrecht in privésektor met kopen van een oud huis door notaris Roossens. zelf bouwen en grond kopen door notaris Roossens. bouwen of kopen van een private promotor door G; Scheirre. Op zaterdag lSfebruari te 14 uur: eigendomsrechtin privesektor met zelf bouwen, de architekt E. Nijs, bouwen van de woning door J. Vaincart. financiering door A. De Bruyn. Op zaterdag 8 maart te 14 uur: huren bij een privaat eigenaar door De Jonghe gewestelijke komitées voor huisvesting door Golstein; B.T. W.en we op sluikwerk. Als slot krijgen wij een receptie. Kortom! een initiatief dat zeker bepaalde noden zal opvangen. Inschrijvingeiy kunnen langs de plaatselijke afdelingen naar het verbondsbestuur worden doorgegeven. Alle leden zijn hartelijk welkom. ZONDAGNAMIDDAG 12 JANUAR11975 te 15 uur OPTREDEN VAN: met zijn orkest zaal LELIE TE LEDE HEB STEEDS BIJ DE HAND HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS EN ADR ESSEN 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit En wat een prijs I Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- giö) Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-Z1.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeaalizeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 lesmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitln- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. |n Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke I O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. - Kroostrijke Gezinszegels. om, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat 77, Haaltert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar speda- Hsten. UandO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz wie, wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. 052-21.16.11 oelsie Kleding de zaak die met haar tijd meegaat. Franz Courtensstraat 32. Dendermonde. alons 053-21.42.81 meubels en alle binnenhuisversieringen. Galerie De Key- zer. ENSOR. Rechtstreekse waaruitverschillende landen, i Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8, Aalst. ekenen 052-21.40.60 is een van onze speöaliteiten. .Laat uw advertenties ont werpen door de layout-lui van Groep De Cuyper. Een tele foontje en het komt voor mekaar kt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U 1n de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken Pan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerprebeze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblèmen Bel even naar Groep De Cuyper. vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf4.900 Ftot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. oveel anderen 052-21.40.60 deden het reeds vóór U. Laat uw publiciteit in mekaar boksen door vaklui, mensen die er volop inzitten Bel Groep De Cuyper U krijgt zo iemand aan de lijn. Een deel ven het Interieur met op de achtergrond enkele genodigden voor de opening. Stiilmeubelen In notelaar Wie denkt dat men zonder hard te studeren in Belgie nergens meer kan geraken heeft het mis voor. Dikwijls komt men op een hoge sport van de maat schappij te staan mits zeei hard te werken, en dit is mis schien nog het voornaam- ste:mits er te willen komen. Bewijs hiervan werd onlangs, om precies te zijn op vrijdag 20 december, nog geleverd door de heer Roger Quinteijn. Zes jaar geleden vestigde hij zich op de Dendermondse steenweg te Overmere door het bouwen van een zetel atelier met onderaan een ruime toonzaal. Oorspronkelijk wer den enkel tuinmeubelen ver handeld doch weldra werd dit programma uitgebreid met een hele gama zitmeubelen. Kwali- titsprodukten aanbieden tegen een verantwoorde prijs is steeds de bedoeling geweest van de heer Quintijn. Een nieuwe toonzaal werd ge opend op vrijdag twintig de cember. In deze nieuwe zaal worden bijna uitsluitend klassemeube- baar hout worden opgevuld. Wanneer de zaken zouden mislopen, wat praktisch onmo gelijk is, dan kan de heer Quin teijn nog gemakkelijk van de duurdere meubelen naar de goedkopere afzakken. Moeilij ker wordt het om van goedko pere meubelen naar klasse meubelen over te schakelen. Het zijn echter niet alleen klas semeubelen die in Siesta voorhanden zijn. Zo kan men er ook terecht voor de voor noemde tuin- en zitmeubelen. Meubelzaak Siesta is gele gen op de Dendermond- sesteenweg te Overmere, op een goede tweehonderd meter van het meer en is open van 9 uur tot twaalf uur en van 13.30 uur tot 20 uur. Ook op zondag wordt men er vriendelijk ont haald. De sluitingsdag is voor zien op maandag. Misschien nog een goede raad ga er eens een kijkje nemen. Het loont beslist de moeite. Men sen die er eenmaal gekocht hebben blijven er komen, al hoewel niet voor meubelen, want eens ge die bij de heer Quiteijn gekocht hebt hebt ge die voor heel uw leven. len verhandeld. Zo staan daar nu reeds een twintigtal eetka mers met klasse. Men vindt er eiken meubelen, maar ook stijlmeubelen in kerselaar en notelaar. Behalve het metselwerk werd het ganse gebouw verwezen lijkt door Roger Quinteijn en zijn personeel zelf. Wanneer we in het begin van dit artikel van een self mademan gewaagden is dit zeker geen ijdel woord. Voetje voor voetje werd Quinteijn een naam in de meubelwereld. Dat De h. en mevr. Quintijn: voor iedereen even vriendelijk hij nu zeer gekend is bewijst wel zijn aansluiting bij de groep Europameubel. Om bij Euro- pa-meubel aan te slui ten moet men ten eerste kapitaalkrachtig genoeg zijn de winkel moet goed gelegen zijn, men moet ook met personeel werken. De voornaamste voorwaarde is misschien wel dat er in een streek van 300.000 inwoners slechts één Europa-meubel is het vormen van een groep handelaars die door deze koöperatie eksklu- sieve meubelen tegen zeer voordelige voorwaarden kan Waarom nu eigenlijk uitsluitend klasse-meubelen? De heer Quinteijn zegt het zelf.hij heeft schrik van reparaties en klach ten Wanneer hij nu uitsluitend met klassemeubelen naar voor komt zal hij ook geen klachten krijgen. Het enige dat kan ge beuren aan massief houten meubelen is dat het hout splijt. Maar dit kan dan niet de schuld van de verkoper genoemd wor den, want hout leeft. En dan nog:een barst kan nog altijd vlug en nauwkeurig met vloei- Een beeldig interieur...

De Voorpost | 1975 | | pagina 4