.I 'I Louis Van Spitael wint nu ook te Boechout Drie overwinningen te Leefdaal BLOEMEN VOORËZ AC. GREMBERGEl'f GUY BUYLE en WILLY BAEYEN LAUREATEN GOED BEGIN Nieuwe voor ATLETIEK I A C. BAASRODE AC LEBBEKE A C. ZELE Nog een tweede plaats voor Hans Van Lysebettens A TLETIEKKERN O VERMERE AC DENDERLAND A C. Berlare Een drietal Baasroodse atleten namen deel aan de wedstrijd in het Westvlaamse Gullegem. Ze kregen er een nogal vrij heuvelachtige omloop voorgeschoteld. Bij de veteranen liep Remy De Swaef een prachtige wedstrijd ondanks de ruim 6 km. Remy legde inderdaad beslag op een behoorlijke 11e plaats. Bij de seniors kregen we onmiddellijk na de start een zeskoppige leidersgroep w.o. Laurent Vranken. Laurent liep zelfs een tijdje aan de leiding. Dit bekwam hem echter slecht want nog voor halfwedstrijd zakte hij uit het kopgroepje weg. Met nog 1/3 wedstrijd te lopen was Piet Roels hem dicht op de hielen ge komen. Laurent kon zijn 5e plaats echter behouden. Piet Roels eindigde op de 7e plaats, "s Anderendaags kwa men er ook te Lessen een paar Baasroodse atleten aan de start. Bij de pupillen be- halde Luc Van De Voorde de 9e plaats. Bij de scholie ren stuitte Marc Van De Voor de op een Ninoofse coalitie. Mare diende inderdaad de eer ste twee plaatsen aan even veel Ninovieters te laten, hij werd dan voor de 4e maal dit seizoen derde. Op kerstdag werd dan in klubverband deel genomen aan de wedstrijd te Ophasselt. Oudere atleten die al 30-40 jaar actief zijn had den dit nog nooit meege maakt op gans de omloop was er inderdaad geen meter- tje om te recupereren. Van de eerste tot de laatste meter was het inderdaad trekken en sleuren om uit de modder te geraken. Tempolopen was vol ledig uigesloten, het was ieder voor zich. Dat er niet snel ge lopen werd (leesniet snel kon gelopen worden) bewijst de tijd van de winnaar bij de senioresbijna 30' over een goeie 7 km. In de 1e reeks pupillen werd het een 16e plaats voor Yvo Annerel, Mare D'Hooge werd 19e. In de 2e reeks kon Benjamin Van Riet beslag leggen op een ereplaats, hij werd nl. 5e. In de 1e reeks miniemen werd het een 13e plaats voor Wim Van Schoor. In de 2e reeks werd Danny Vani Assche 17e. Bij de kadetten een behoor lijke uitslag voor Erik Van Assche, hij werd 15e. Bij de scholieren eveneens een voor treffelijke 16e plaats voor Fran- pois Peleman. Bij de juniores ging het tijdens de eerste wedstrijdhelft niet te best met Jean-Pierre De Bleser. Tijdens het 2e gedeelte verging het hem echter beter en hij rukte nog op van de 15e naar de 11e plaats. Bij de veteranen kende Louis Van Spitael wer kelijk een pechdag. Vooreerst kwam hij in de start ten val, wat hem al onmiddellijk een 50-60 m achterstand bezorgde. Vooraan werd natuurlijk niet gewacht op Louis, integendeel. Van Der Hoeven (VI. Sp.) en Jou ret (Ronse) trokken er on middellijk vandoor. Alvorens 1/3 van de wedstrijd was af gelegd liep Louis echter al in de tred van Van Der Hoeven, die zijn metgezel in plan had gelaten. Na 2/3 wedstrijd zag het er naar uit dat Louis zijn 6e overwinning van het seizoen zou behalen, hij had inderdaad al een 30e voorsprong verwor ven. Zonder ongelukken zat het er dus in. Zonder onge lukken... Wanneer er nog een 400 m diende gelopen te wor den, en Louis zijn voorsprong had aangedikt tot ruim 50 m. bleef één der spikes half in de modder steken en half aan zijn voet hangen. Louis trok algauw zijn spike volledig uit, en liep (schoof) figuurlijk op één been verder. Louis' voor sprong slonk natuurlijk als sneeuw voor de zon. Op 200 m van de meet werd hij dan naar de 2e plaats verwezen die hij toch gelukkig tot aan de aankomst kon behouden. Ook Remy De Swaef liep weer en behoorlijke wedstrijd, hij werd 18e. Gustaaf Van As sche werd 27e, Alfons De Block 29e en Theo De Smedt 36e Bij de seniores gingen, onder druk van Laurent Vran ken die stilaan zijn zelfver trouwen herwint, onmiddellijk na de start drie atleten aan de haal. Laurent bleef zowat 1/4 van de wedstrijd aan de lei ding lopen, net zolang tot de latere overwinnaar aansloot, want van dan af waren de anderen aangewezen tot de strijd om de 2e plaats. Lau rent was dan al spoedig aan gewezen tot het verdedigen van de derde plaats wat hij ook met succes deed en aldus opnieuw op een ereplaats be slag legde. Ook Piet Roels ein digde nog op ererang, na weer een schitterende wed strijd te hebben gelopen waar in hij 7e werd. Eddy Van Loey, nieuwbakken vader had na tuurlijk heel wat reserves op geslagen, waardoor hij nu op een prachtige 14e plaats kon beslag leggen. Leo Hermans kwam ditmaal niet zo gemak kelijk door de modder, hij werd 18e. Alfons De Clercq mag tevreden zijn met de 3Ce plaats. Gilbert Van Den Bos sche was 35e, Etienn Goos- sens 37e, Jean Van Der Vre- ken 38e, Erik Goossens 50e en Johnny Verhulst 58e. In het klubklassement behaalden de seniors opnieuw de 3e plaats. Tenslotte kregen we nog de uitslag binnen van de wedstrijd te Boechout. Het was Louis Van Spitael die er de klub vertegenwoordigde en er bij de veteranen ook de overwin ning behaalde. Reeds onmid dellijk na de start begon hij aan een soloren en zonder werkelijk tot het uiterste te gaan, behaalde hij zijn 6e overwinning van het seizoen, met 15 seconden voorsprong. Op zondag 12 januari nemen de heren deel aan de wedstrijd te Moorsel, vertrek in het lo kaal om 12 u. 45. De dames nemen deel aan de wedstrijd te Welle. G.D.P. Het is alweer een paar weken geleden dat de uitslagen van A.C. Lebbeke Het Voorpost-licht zagen. Dit was deels te wij ten aan het niet verschijnen van dit blad en deels ook aan het niet tijdig klaarkomen van het A.C. Lebbeke artikel. Maar kom, uitgesteld is niet verloren. We kunnen deze eerste verschijning van het jaar alvast begin nen met het melden van drie A.C. Lebbeke overwinningen te Leefdael, waarover later meer. Misschien geven we beter eerst de uitslagen in wat men zou kunnen noemen uitgesteld relais Op Kerstdag vijfentwintig de cember liepen de seniores te Sint-Katelijne-WaverJulien Joos werd zesde en Frangois Joos behaalde de achtste plaats. Te Rieme werd senior Eugeen De Kimpe dertiende. Zondag negenentwintig decenv ber. De dames liepen te Kes- sel-Lo. Vera Saerens behaal de hier de zeventiende plaats bij de kadetten en Linda Ver hoeven werd achtste bij de scholieren. Op diezelfde dag liepen de heren seniores te Peutie. Hier kon een tweede plaats geno teerd worden voor Lucien Rot- tiers, een dertiende plaats voor Roger Van Nieuwenho- ve en een tweeëntwintigste plaats voor Emiel Van Hecke. A.C. Royal White Star richtte op zondag vijf januari 1975 de vijfde grote veldloop van Leefdael in. Heel wat ronkende namen uit de veldloopwereld waren hier aanwezig. Om er maar enkele te noemen Miel Puttemans, die, we mogen bijna natuur lijk zeggen, met glans zijn reeks won voor Dré De Her- toghe. Blijven we echter bij de A.C.- Lebbeke-mensen. Bij de pupillen werd De Fey- ter vierde, De Ridder werd tiende en Vanden Abbeelle vijftiende. De reeks miniemen geboren in 1963 werd met een tijd van 4.50 gewonnen door Vanden Bossche met negen seconden voorsprong op Verstrepen van K.V. Mechelen. Callebout werd vijfde, Kep- pens zestiende, Jacobs zeven- "iertde, de Waegeneer acht- :iende. Hoofteer en Monsieur respectievelijk twintigste en *Jrieëntwintigste. Patrick De Feyter werd vijfde bij de een jaar ouderen. Hier werden Vermeiren, Berghmans en Van Buggenhout respec tievelijk zevende, tiende en zestiende. De tweede A.C. Lebbeke over winning werd genoteerd bij de Kadetten. Hier won Ven- haven. Van Thienen werd der de, D. Lemmens tiende, L. Lemmens dertiende, Van Stap pen kwam als achttiende over de meet en Hoofteer werd eenendertigste In de inter- klubrangschikking kwam A C. Lebbeke als tweede uit de bus met veertien punten, wat slechts één punt minder goed was dan winnaar D C. Leuven. Derde en laatste Lebbeekse overwinning viel scholier Van Damme te beurt. Boodts werd "hier zesde, voor Bosmans ais zevende. Wouters werd negen de, Van Buggenhout twaalfde, De Boeck zeventiende, Van Geet eenentwintigste, Read kwam als vierentwintigste over de meet en De Ridder werd de laatste Lebbekenaar als twee ëndertigste. Ook in dit inter- klubklassemeht werd Lebbeke tweede achter D.C. Leuven. Bij de juniores werd Lebbe kenaar Buyts zesde, Van Den Eede arriveerde op de dertien de plaats. De Smedt werd achttiende en De Schepper kreeg nummer negentien ach ter zijn naam. In haar geheel stond A.C. Lebbeke voor deze reeks als derde gerangschikt, achter Leuven A.C., D.C. Leuven. 75 atleten .kwamen aan bij de seniores. Miel Puttemans won zoals gezegd deze reeks voor De Hertoghe, Godts en... Lebbekenaar Rottiers die vier de werd. Joos werd hier zes de, Philips negende, Goossens veertiende, Willems eenen*win- Eric Van Assche, klubkampioen kadetten bij AC Lebbeke. (C) tigste, Vanden Meerssche zes- en twintigste, Tilly zevenen twintigste, Becque vierendertig ste, Gillis vijfendertigste en Vanderstraeten tweeenveertig- ste. Weer eens werd a.c. Leb beke 'in het interklu'bklasse- ment verslagen door D.C. Leu ven. Volgende zondag, twaalf ja nuari mogen de A.C. Lebbeke- atleten zich vrij verplaatsen naar ofwel Grimbergen ofwel Moorsel. J. Mannaert. Vier Zeelse atleten op een rijtje Eugeen De Kimpe, Etienne Clement en Emiel Van Hecke, allen bij Lebbeke aangesloten en Etienne Uytter- schoot (Ajax Gent). (C) In dc nationale veldloop te Zottegem geraakte de AC Zele miniem Hans Van Lyssebettens maar tot de tweede plaats, het was de plaatselijke loper Goditiabois Geert die hem in de luren legde, maar toch steeds maar voortreffelijke resultaten van de Heikantenaar. Jos Permentier liep 33e. In de eerste reeks mi niemen liep J. Van Cleemput zich een 13e plaats. R. Vehent werd 18e, J. Stilten 33e, R. Merckx 34e en P. De Waegemaecker 36e. In de derde reeks miniemen liep F. Heirman 25e. R De Wilde met een 11e plaats toonde zich de beste kadet. P. De Maesschalck 36e er. F. Saerens 38e, P. De Wester- linck 63e, L. Clayé 82e, er. F. De Paepe 103e. In de scho lieren kategorie werden P. Schockaert en J Van caute- ren 17e en 18e, R. Van Kerck- hove 69e, L. L'ecluse 72e, J. Permentier 79e. De Zeienaar Luc De Kimpe werd bij de juniores twaalfde. Bij de se niores liep E Van Hecke 29e, Etienne Uytterschaut 52e en het AC Zele trio O. Van Min- geroet (133e), R. Duchatelet 138e) en E. Van Malderen (143e) De AC meisjes mochten te Koningshooikt om geen over winningen juichen maar keer den toch terug met mooie ereplaatsen. Bij de kadetten (1962) Lieve Van Cauteren der de, kadetten 1961 Bemadette Buysse vierde, miniemen Mar- tine Permentier zevende en bij de scholieren Christel Van Ly sebettens achtste. Bij de miniemen noteerden we voor Lieve Permentier een 11e plaats, Karine Van Hecke 19e, Ingrid Permentier 36e en Monique Van Acker 45e. Bij de kadetten Marleen Chris- tiaens 10e, H. Dheer 22e, en G Roels 29e. Bij de kadetten 1962 M. Roels 26e én I. Chris- tiaens 32e. Bij de scholieren M Buysse 12e, G. Van den bossche 24e en H. Van den Broeck 37e Bij de juniores liep A. Buyst 15e. BENO. De laatste cross van het voorbije jaar plaatsten de atleten van AC Grembergen zich eens te meer op het voorplan. De hoofd vogel werd er geschoten door Jenny D'Hooms die te Oude naarde haar zoveelste overwinning mocht optekenen. Een andere knal uitslag bracht ons Karine Van De Moortel die daar vierde eindigde en nu beslist op weg is naar haar eerste zege. Buiten deze dames willen we ook een atleet in het zonnetje plaatsen die bij de heren als aangeslotene van AC Grembergen een flink debuut maakte en dat is L. Brusselmans. Als niet aangeslotene toonde hij wat in zijn marsch te heb ben, nu hij tekende voor AC Grembergen is hij bezig zich aan een kopplaats te werken. Dat resultaat behaald men niet van vandaag op morgen maar vergt een intens trainen en op die manier wordt sukses ge boekt. Voor het ogenblik doet hij het meer dan behoorlijk, te Zottegem werd het een 70ste plaats en te Bochout werd zijn gezwoeg beloond met een 58e prijs. Even goed in het verweer aldaar was Ju nior Ivens en diens ploegmaat Van Riet, Eddy werd als 29e opgetekend en André volgde als 30e. F. Van Acker werd in zijn reeks 24e en Rudy Heyvaert eindigde de wedstrijd als 68e. Terug over naar Ou denaarde waar we de uitslag van de Junioren overlopen, het is in deze categorie dat Margot De Vriendt nu zestien de werd dat is iets minder dar. we van haar gewoon zijn Scholier Anne-Marie Cornelis boekte een paar plaatsen winst en staat nu als 26e opgete kend. Naast Karin Van De Moortel (4e) start ook nog Ingrid Delcart en dat ze:Lebl niet onbetuigd liet bewijst». Do 22e plaats, Patricia Veldjoren kreeg de 27ste prijs voorjenaa poging in het veldlopenjasja rine De Vriendt op haar Wel werd 21ste in de miniei erg reeks er. Marijke Van Mij noo eindigde eveneens in de>rder groep waar zij zich vijftwij crosste in de reeks der feere sten. De winnares in ge k reeks werd zoals we igekoi aanhef reeds schreven D'Hooms, van wie de beslist v mensen van AC Grembtfhter veel verwachten en dan n mi al op de piste zullen pn O kwaliteiten nog meer td uitv ting komen. Indien zij naj blijft rainen en de betfstri van haar trainers DelcaLAva Gillis blijft volgen kan me de jaar te Grembergen nog»tadt plezier belevpn aan dezei, gere. (A[ De feesten en het natte weer konden niet verhinderen dat twintig Overmeerse atleten de verplaatsing naar Ophasselt mee maakten. Ze keerden terug met een overwinning en twee vierde plaatsen, wat niet te versmaden is. Frank Meulewaeter vertegenwoordigde AKOV in de reeks pu pillen '65, en behaalde er de zesde plaats. Willy Baeyens won de reeks '64 met een zeer ruime voor sprong. Deze overwinning krijgt wel een bijzondere waarde als men weet dat de tweede, Van den Abeele van ASSA Ronse, dit jaar nog geen enkele wedstrijd verloor. Een andere zeer goede prestatie kwam van Mare De Bruyne, die zevende werd voor Guy Buyle, achtste Filip Buyle, veertiende Guy Sergeant, zestiende Christiaan Tackaert, negentiende en Johnny Ras- schaert, twintigste. Patrick Van de Sijpe liep ge ruime tijd aan de leiding bij de miniemen '62. Op tweehon derd meter van de aankomst maakte hij nog deel uit van de kopgroep, maar toen ster kere mannen als Noël en Cort- vrindt hun eindspurt inzetten, moest hij lossen. Hij werd uit eindelijk vierde. Serge Be- okers moest op het zeer zwa re parcours de tol betalen van te weinig training. Zijn vijftiende plaats, net vóór René De Lausnay, is wel iets minder dan we van hem ge woon zijn. Dany Buyle kwam in de eer ste ronde van de wedstrijd der kadetten ten val terwijl hij nog bij de eersten liep. en staatkte de strijd. De eerste Overmeerse kadet was dan Dany Oosterlinck, die met zijn negentiende plaats op een zes tigtal deelnemers wel blijk gaf van een goede conditie. Deze jongen mogen we volgend jaar gerust bij de eerster verwach ten. Franky Van Hee en Dany Van der Stricht liepen iets minder goed en kwamen res pectievelijk als zevenendertig» ste en zesenveertigste aan. Ronny Oosterlinck behaalde de vierde plaats b.j de scholie ren, een bewijs dat hij zwa re, modderige parcours goed aankan. De goede uitslagen van Dirk Oosterlinck en Chris tiaan Blancquaert van de laat ste tijd zijn wellicht te dan ken aan het feit dat ze steeds lopen om elkaar te vlug af te zijn Deze keer won Dirk het duel. Hij werd dertiende en Chris veertiende. Martin Meganck kwam als tweeënder tigste aan. André De Maesschalck die door de vele modder zeker niet bevoordeeld werd, liep zich op de negende plaats Ook Cyriel Oosterlinck liep een zeer goede wedstrijd met de veertiende plaats als re sultaat Hij liet daarmee man nen met naam zoals Frans De Moor en Marcel Van der Hoe ven achter zich. Nieuweling Maurice Willems zal wellicht betere uitslagen behalen als hij wat meer wed strijdervaring zal opgedaan hebben. Zijn vijfenvijftigste plaats kunnen we dus als normaal beschouwen. Vorige zondag was de veldloop te Ninove de trekpleister voor de atletiekliefhebbers van de streek, met bij de seniores een treffen tussen bijna alle groten van het land, Roelants en Smet uitgezonderd. Er was echter nog meer te zien, na- sede melijk Overmeerse Putten wt skens in de dop. Guy be kt won er enigszins verrasfle z de wedstrijd der pupillenlerre Hij wist van zijn voorspl. Mi die hij opgebouwd had,l>nve de aankomst nog genoeg te houden om onder ar'n te Johan Meganck te versf Te Deze was minder goed en liep op honderd meten de lijn nog in zesde steil Dan pas zette hij zijn dstrij spurt in en rukte op raar tweede plaats, maar de tg Si sterke Buyle kon hij niet n bedreigen. De broer van, »aj overwinnaar, Filip Buyle, i de ook een goede wedstrijd!^ kwam als zevende aan. ^unt Dany Buyle, nog een Hae ia het talentrijke atletiekgf. Oi voelde zich blijkbaar in fen schik op het parcours dl hac en rond het stadspark u^ast stippeld was. Toch moesde s op het laatste nog een pl^urdt je prijsgeven. Mits wat li Voc afstandtraining zitten er Vit Dany waarschijnlijk nog <jje e tere ereplaatsen dan deZOu behaalde vijfde plaats in-ieen Martin Meganck was de Overmeerse scholier. Hij j digde, tweeëndertigste. bh it be pui i de I he Bis ILoo iut I 4-9 ïrna kens De uitslagen van de jongste weken brachten ons geen gferec verschuivingen, zodat we wel een lijn kunnen gaan trekken oijgepi de verrichtingen van de dames en de heren van AC Denfide land. Bij de dames blijft Marie-Jeanne De Ridder de aandipen opeisen zodat we het nieuwe jaar kunnen aanvatten met wj Sf den van lof voor deze seniore. Te Oudenaarde leverde t. S Ridder weer een uitstekende wedstrijd en vooral naar jkom einde toe bleek zij nog over genoeg krachten te beschikken|l L de laatste aanvallen af te slaan. Zij eindigde op de vi.het plaats wat een prima uitslag is. Maria Eeckhoudt werd injvas zelfde wedstrijd 16e, terwijl bij de juniores Martine Van Hejn J weghe de 22e en bij de scholieren Myriam Van Ransbeeckl Sc 50e plaats bezetten. Miniem Ingrid Uytendaele deed beterjnan werd 12e. Eric De Saedeleer was aan de start te ZottecVan waar hij zich de beste clubatleet toonde met zijn 17e pth 2 Groot verschil was er niet met F. Van Weyenbergh die in o wedsrijd 62e eindigde. O. Vercammen was 79e en B. Moens 11 55 juniores namen het vertrek en in deze veldloop hielde^ Maes er een 45e en D. Van Hende een'46e plaats aan oj Kranig verweer van de miniem E. Vercammen (8e) en var Van Houte (12e). Pupil Erwin De Brandt plaatste zich 18e.J (Art* EERSTE GESLAAGD KERSTFEEST. Op 28 december werden een 80-tal meisjes, jongens, sympa thisanten en ouders uitgenodigd op een gezellig en vrolijk feestje, aangeboden door het clubbestuur. In een prettige sfeer smulden ze hun buikje rond. Lekkere koe ken en kannen chocolademelk werden verorberd, leder hun prestaties en eigenschappen wer den in een bijzonder daglicht gesteld door trainer A. Clement, die ook zijn hoop uitdrukte dat 1975 nog beter mag worden dan het vorig jaar en dat de piste zou worden voltooid. Tussendoor zorgde Norbert De Bock voor enkele plaatselijke filmen, daar voor een speciale dank. Tot slot gingen onze atleten blijgezind en met een mooi kerstpakje naar huis. Dank aan allen die dit voor ons mogelijk maakten en het beste voor 1975. A.B. zijn supportersklub een gloednieuwe racefiets Rudy Veyt uit Baasrode kreeg

De Voorpost | 1975 | | pagina 18