f v.u. VRIJE TRIBUNE P.V.V. B.S.P. K.P. DE MELDERTSE «KONINGEN» ACHTERNA! MARATHONZITTING TE BAARDEGEM 2 - 10-1-75 - De Voorpost Di ridaktir hooft hot reoht do/o teksten in to korten TWINTIG MILJARD VOOR SOCIALE WONINGBOUW IN DE STRIJD TEGEN DE WERKLOOSHEID De mededeling van Staatssekre- taris D'Hoore in verband met de evolutie van investeringen en arbeidsplaatsen heeft bij aan vang van 1975 het probleem van de tewerkstelling en de arbeids plaatsen in de volle aktualiteit geplaatst. Geruststellend zijnde resultaten voor 1974 met 20.000 meer bestaande arbeidsplaatsen voor 36 miljard investering. Ook het feit dat de initiatieven en de investeringen met behulp van de staat doorgingen ondanks de moeilijke ekonomische toestand pleit voor het dynamisme en de ondernemingsgeest binnen onze Vlaamse Gewesten en kan alleen vertrouwen geven voor de toe komst. Noodzakelijk is echter dat de regering uit de gegevens en de toestand een aantal konklusies trekt en beslissingen neemt. Vooreerst moet worden bena drukt dat de investeringen en de expansie worden verder gezet. Daarbij moet getracht worden opnieuw meer buitenlandse in vesteerders aante trekken gezien sedert 1974 hun aandeel van 32% naar 13,8% is terugge lopen. In het kader van het regeerakkoord van 10 juni 1974 werd gezegd dat de ontwik kelingszones moesten worden verdeeld over de gewesten vol gens de objektieve criteria van de expansiewet van 1970. Er werd in dat verband overeenge komen dat 55% van de ontwik kelingszones aan Vlaanderen en 45% aan Wallonië zouden worden toegekend. Belangrijk in het probleem van de tewerkstelling is de bouw- sektor. Verheugend is de belofte van de regering dit jaar 17 miljard voor de bouw van sociale woningen te voorzien en de streekekonomie zal dit bedrag nog met ruim 2 miljard verho gen. Deze inspuiting moet een aantal tot werkgelegenheid scheppen in tal van nevenbedrij- ven die bij de bouw en de uitrusting van woningen zijn betrokken. De regeringsinves teringen kunnen een stimulans zijn om de konjunktuurver- traging opnieuw naar een normaal ritme te brengen. Men moet echter vermijden dat deze stimulans een tekort aan ar beidskrachten in de bouwsektor tot gevolg zou hebben, en daardoor abnormale loon- en prijsstijgingen zou ontketenen. Daarom moet de regering er voor zorgen dat een aantal echte werklozen omgeschoold worden naar deze industriën die de expansie zullen kennen, zoals trouwens in het regeringskon- klaaf van december werd over eengekomen. Noodzakelijk is ook dat de regering de voorziene kredieten van 20 miljard voor sociale woningen zeer gepro grammeerd tér beschikking stelt en verdeelt over de verschillende streken van het Vlaamse land. De regeringsaanmoediging door goed overwogen en geplande maatregelen, het initiatief en de ondernemingsgeest van onze bevloking moeten samengaan om de komende maanden de problemen van de tewerkstelling binnen het Vlaamse land op te lossen in het belang van de bevolking en met grote aandacht voor de jeugdwerkloosheid. Door maatregelen is deze in de bouwdektor bewijst de ploeg Tindemans dat ze klaar staat om de gevolgen van de ekonomisch krisis van wereldformaat, voor ons land en onze bevolking op de best mogelijke wijze op te vangen. De bevolking beseft ook duidelijk dat ze door de ver antwoordelijken voor het be stuur van het land niet wordt vergeten en op de ganse re geringsploeg kan rekenen voor het welzijn en de welvaart te verzekeren in deze moeilijke tijd. DIANE D'HAESELEER «MET DEZE MAN WORDT HET ANDERS» Of de achteruitgang over de ganse lijn De huidige C.V.P. - P.V.V. - R.W. regering zal de geschiede nis ingaan als de regering van de stuurloosheid en de trieste rekords! De welvaart en de sociale zekerheden, die sinds de tweede wereldoorlog onder impuls van de socialisten en de arbeidersbeweging voor de wer kende bevolking werden op gebouwd, dreigen nu door een totaal onkundige anti-sociale en ati-socialistische regering de grond ingeboord te worden. De regering Tindemans is goed op weg om alle lasten die het gevolg zijn van haar geknoei, af te wentelen op de rug van het werkende volk. Nooit voordien voelde het werkende volk zich zo onzeker en stelde het zich meer vragen omtrent de dag van morgen als vandaag. Wat betrachten de CVP. - Liberalen en R.W. voor het werkende volk, Rekord werkloosheid. Nu reeds zijn meer dan 200.000 arbeiders, bedienden, kaders, jonge afge studeerden, mannen en vrouwen werkloos. Als wij de regering verder haar gang laten gaan, zullen weldra 400.000 mede burgers op straat staan. Er zijn nochtans genoeg noden en problemen die op een oplossing wachten en die aan duizenden in dit land werkgelegenheid zou den kunnen bezorgen. Deken we maar aan de zieken-, bejaarden en gehandikaptenzorg, aan de behoefte aan duizenden sociale woningen (waarvoor de regering de kredietverlening een tijdlang erg bemoeilijkte), de behoefte aan zuiveringsstations, aan in stallaties voor alvlverwerking, aan kinderdagverblijven, aan kulturele-, sport-, en edukatieve infrastruktuur, aan een veilig dijkensysteem, aan nieuwe in dustrieterreinen, aan nieuwe ziekenhuizen, aan stadsher- nieuwing, aan monumenten en landschappenzorg, aan de ver betering van onze bruggen, waterwegen en sekundaire we gen, aan het openbaar vervoer, kortom een ganse reeks van investeringen die aan onze overheidsbestedingen de zo broodnodige (anti-inflataire) heroriëntering kunnen bezorgen ten nadele van de konsuptieve uitgaven! Rekord inflatie De liveralen. die zich voor de kiezers opwierpen als de be schermheren van onze Belgische frank, zijn er nu rechtstreek verantwoordelijk voor dat onze Belgische frank in 1974 met" 17% in waarde verminderd Rekord prijsstijgingen De regering predikt de matig heid voor de arbeiders maar is zelf de eerste om aan de bevloking mateloze prijsverho gingen voor alle openbare diensten op te leggen. Zo zullen de aansluitingen voor de tele foon o.p.v. 1500 F voortaan 4000 F. gaan kosten! Rekord belastingsstijgingen Nog nooit voordien kende België een regering met zulke belas- tingshonger als de regering TINDEMANS: voor 1975 heeft - de regering 35 miljard nieuwe belastingen klarliggen! Rekord toename van de sociale ongelijkheid Tengevolge van de rekord- inflatie van 17% en van de ongebrijdelde en praktisch niet gekontroleerde prijsstijgingen, neemt de sociale ongelijkheid, de ongelijkheid van inkomens en welvaart in België nog toe: de rijken worden steeds rijk en de armen steeds armer. De zwak- sten en armsten uit onze samenleving, die op een recht vaar^ ge inkomstenherverdeling hadden gerekend, kregen een schijnherverdeling! Rekord staatsuitgaven De regering predikt de sober heid voor burgers, maar smijt zelf het geld door vensters en deuren: 40 miljoen voor een totaal nuteloze Mcrcator-kam- pagne, straks 30 miljard voor nieuwe straaljagers. 100 miljard nieuwe staatsuitgaven in 1975 is wel een historisch rekord! Wa ren het niet de liberalen die steeds tegen de stijging van de staatsuitgaven hebben geprote steerd (zolang ze niet in de regering zaten). Rekord belastingsontduiking Terwijl de werkende mensen bijna tot op de laatste frank die ze verdienen belastingen beta len, worden in dit land door de bezittende klasse en de ondern- nemingen voor ongeveer 60 miljard aan belastingen ontdo- ken.Rekord geknoei met onze instellingen De politieke fusievoorstellen (Denderleeuw bij Aalst!), het geknoei met de gewestvorming - de tol betaald aan het Rassem- blement Wallon (met als gevolg een doolhof van instellingen) en het geknoei met Vlaams grond gebied (Steenokkerzeel) maken de regering t£t een publiek gevaar! Alleen de socialisten verdienen nog het vertrouwen van de werkende bevolking Deze CVP-PVV-RW regering heeft het land op de rand van de afgrond gebracht en het ver-, trouwen van het werkende volk definitief verloren. Zij zal in de komende maanden aanvoelen dat het werkende volk niet met zich laat sollen. DAAROM ZULLEN ALLE WERKERS OP 15 MAART TE ANTWERPEN OPSTAPPEN ACHTER DE SO CIALISTISCHE VAANDELS IN EEN MASSALE BETO GING TEGEN DE REGE- RING VAN DE SOCIALE ACHTERUITGANG; MARTIN HUTSEBOUT Secretaris BSP-Aalst VBO-nieuwjaarsboodschap laat aan de arbeidesbewe- ging nie veel keuze. De toestand is klaar, het patro naat wil de kosten van de mislukking van zijn systeem door de werkende bevolking doen dragen. Het zou voor 1975 voor de ganse arbeids- wereld de zoveelste stimu lans moeten zijn om de weg naar de eenheid in de strid verder en sneller te gaan bewandelen. De K.P. staat bereid daarin de rol te spe len die haareigen is. natie» wordt doorgevoerd. «Wie het aksent legt op de noodzakelijke vrijwaring van de verscheidenheid van de opinies als grondslag van een volwaardige demokra- tie, weet dat zijn belangstel ling verder moet gaan dan voor de dagbladpers. «In derdaad door de voordelen van deze wet uitsluitend aan de dagbladen voor te behou den, werd bewust de Volks- nie uitgesloten, die over geen partij gebonden krant beschikt. Het is inderdaad straffe kof fie dat geld gegeven wordt aan kranten die geen enkele strekking vertegenwoordi gen - hoofdzakelijk fransta- lige kranten - terwijl de opiniepers van de Volksunie - het weekblad «Wij vlaams Nationaal» van de voordelen van de wet uitgesloten wordt! Dat de regering Tndemans bezig is - en bewust! - de demokratie de nek om te wringen, wordt eveneens Jos DeGeyter HETSLECHTSTEJAAR Nieuwjaarswensen die bij de jaarwisseling in over vloed worden uitgewisseld hebben altijd een aange name inhoud. Nieuwjaars boodschappen integendeel kunnen van alles en nog wat weerspiegelen. De heer Pu- linckx, afgevaardigde-be heerdervan het Verbond van Belgische Ondernemingen, heeft ons daarvan een prachtig staaltje gegeven. Om de luisteraars naar zijn nieuwjaarsboodschap di- rekt in de gepaste stemming te brengen deed hij al on middellijk opmerken dat «het jaar 1975 onvermijdelijk een moeilijk jaar zal zijn gekenmerkt door een ver scherping van de ekonomi sche vertraging. «En hij voe gde er zeer profetisch nog bij «het jaar 1975 dreigt op dit gebied het slechtste jaar te worden sedert de oorlog». Daarmee kon op de nieuw jaarsvreugde al direkt ee domperworden gezet. Terwijl de regering zich be ijvert om de inflatie vooral in de schoenen te schuiven van de te grote vraag vanwe ge de verbruikers stipt de «patroon der patroons» inte gendeel aan dat de terug loop van de vraag de kon- jonktuur heeft ontwricht en dat derhale de perspektie- ven fataal in de richting wijzen van een verdere stij ging van de werkloosheid zowel volledig als gedeelte lijk. Vermits in alle kapitalis tische landen de beslissing is gevallen om de bevolking tot soberheid te dwingen is daaruit ook de inkrimping van de buitenlandse vraag gevogd waardoor he peil van de uitvoer eveneens is ge daald. Zonder deze poli tieke direkt geïnspireerd door het groot-kapitaal met het doel de niet-monopolis- tische ondernemingen de nek om te wringen, ook maar enigszins in het ge drang te brengen, richt dhr. Pulinckx zijn zwaar geschut op de stijging van de loon lasten, hoe kan het ook anders,die, zo bevestigd hij, de laatste twee jaar tot zowat 47,5% zijn opgelo pen. Met de bewering dat het niet in zijn bedoeling ligt de koppeling van de lonen aan de indeks op de helling te willen zetten, betreurt het VBO niettemin dat «onze ondernemingen in 1975 ge- handikapt zullen blijven t.o. v. de buitenlandse konkur- renten door de indeksatie van de lonen wat het proto type is van een zelf-inflatoir systeem. «Na deze uitlating die de waarheid verkracht (iedereen weet immers dat indien de lonen omhoog gan langs de trap de prijzen integedeel de lift nemen), onderstreept de woordvoer der van het VBO dat «Het behoud van de werkgelegen heid vereist zonder tegen- spraak: een grote matiging in de nominale verhogingen van de inkomers». Het spreekt vanzelf dat dhr. Pulinckx hiermee bedoelt de inkomes van de werknemrs en niet de winsten van de grote ondernemingen. En op dreigende toon besluit hij dat het interprofessio neel akkoord moet bijdragen tot meer orde en matiging en tot het vermijden ven een zekere anarchie in de pari taire sociale overeenkom sten, zoniet «zou de toe komst van de sociale inter professionele programma- tie zwaar worden gehypote- keerd». Betekent dit «door het patro naat op de helling gezet»? De dreigende toon van deze Persvrijheid Even voor Nieuwjaar werd in kamer en Senaat de wet gestemd «tot behoud van de verscheidenheid in de opi- nie-dagbladlpers». In meer verstaanbare taal wil zulks zeggen dat de kranten onder elkaar het mooie sommetje te verdelen krijgen van niet minder dan 285 miljoen. In «De nieuwe Gids» schrijft deCVP-journalist Vanhaver- beke in zeer negatieve be woording over het feit dat «een kriterium om uit te maken of een krant tot de eigenlijke opinie-pers be hoort» voorlopig nog niet in voorhanden is. Met het ge volg dat geen enkel onder scheid zal gemaakt worden tussen kranten die welva rend zijn en kranten die in nood verkeren. Een tweede bezwaar maakt de h. Vanhaverbeke tegen het-feit dat door deze wet «een willekeurige diskrimi- aangetoond door de wijl waarop de nieuwe posttal ven de tijdschriften naar ht leven staan. Wanneer meank weet dat de Volksunie e^orzii enorm aantal tijdschrift^"Ai uitgeeft, huis aan huis b?tred steld, begrijpt men onmir3"' dellijk waarom de nieuv3.^ posttarieven deze vorm va; opinie-pers het leven onm(et op gelijk of toch zeer moeilijasee maken! ?t B: Boni DrR. VAN LEEMPUTTEljvens volksvertegenwoordiger.pen i part ptred Sliet flinte n we no nderi fld sl j i" Voor de vijfde achtereenvolgende maal trokken bestuur en zangers van de Kulturele Kring Meldert er met Driekoningenavond op uit om de aloude traditie van Driekonin gen in ere te herstellen in onze gemeente. Na het Dorp, de Putstraat, Kokerij en de Eeckhoutstraat was het dit jaar de beurt aan Nievel en aangrenzende straten waar de CKM haar leden een gelukkig jaar zou gaan wensen en ze tevens «vergasten» op een gelegenheidsserenade. Een bonte groep was het alleszins: een Oosterse groep op tocht door de Falluintjes- streek! Achter de ster uit den Oriënt gleed een gesluierde Oosterse koningin met modern kamermeisje, de H.Rochus met blote knie wegens zijn «plaag» met partne- rin, een Chinees duo,een Mexikaans danskoppel,een piraat met gevangen prinses, de moeder van «Micha Mara»(met beurs) en een Breugheliaanse speelman met «trek zak». Molenkouterstraat,Broekstraat en Molenstraat zouden worden aangedaan. Een tiental gezinnen werden bezocht en overal was de ontvangst om te hartelijker r en te gemeender.De magen van de zangers werden wel serieus op de proef gesteld want daarbinnen in moet het wel een cocktail geworden" zijn van allerlei vochten gaande van licht en zwaar bier via witte en rode wijn naar jenever enallerlei likeur met daartussen gemengd als vaste stof allerlei toastjes, sandwiches, versnaperingen allerhande en niet te vergeten, echte boerehesp a volonté. Als men daarbij dan nog de witte en zwarte warme pensen met fantastisch boerebrood voegt en de koude kip- penbilletjes in respektabel aantal dan blijken de magen inderdaad ernstig op de proef te zijn gesteld. Een speciale halte werd gehouden aan onze historische Rochuskapel waar de heilige, in levende lijve, een lyrische hulde werd gebracht in de duisternis. In 't Parochiecentrum waar de groep, na allerlei tribulaties dan eindelijk arriveerde waar ondertussen reeds een paar Putstraatse ezels(ja, ezels!) waren binnengeraakt, werden de reeds aanwezige leden in afwachting van de «stoet»door animator Paul Beek geamuseerd en toen dan eindelijk de ploeg hippies van onze Klaarhaag onder leiding van ceremoniemeester Fons Dë Koninck hun intrede deden was het spel compleet. Smullen, drinken, dansen, lachen, gieren waren aan de orde van de dag. «Waarom is het jaar toch maar één maal Driekoningen,» werd er verzucht! (Lh.) Op maandag 30 december 1974 kwam de Baardegemse gemeenteraad voor de laatse keer van het jaar in zitting bijeen. Niet minder dan 22 punten vulden de dagorde. Over de begroting en de belastingen hebben wij het in volgend nummer en over het jaarverslag van het schepenkollege eveneens. Vooraleer de zitting begon bood de burgemeester in naam van de raad zijn gelukwensen aan, aan raadslid Ir. De Ridder ter gelegenheid van zijn huwelijk. Waterverbruik van het lokaal, voorbehouden van de Kapellestr. voor plaatselijk verkeer, plaatsen van een spiegel in de Dorpstraat ter Met jo»£ Ant, hoogte van de Blokveldstraat, Overzicht van de werkzaamheden v| cn het gemeentepersoneel, installatie openbare telefooncel, aktie, korting voor minder gegoeden in de komende waterbedelin tarieven, opstellen van de jaarlijkse feestkalender, werken s pastorie, verwerving der gronden voor een parking aan het kerkh^ verf tussentijdse aanstelling van een kuisvrouw vqor de klaslokale drac, samenvoeging van gemeenten, overeenkomst met Astor-, herzienii heef tarief, ophalen huisvuil, kahel T.V., storten van vuil, aanstelling TC bij t een raadsman tot invordering van gedane kosten en Mobiliteitsto^to& lage aan gemeentepersoneel. Algemeen Rioleringsplan Een algemeen rioleringsplan werd opgemaakt voor de ganse gemeente. Het gemeentelijk aan deel zou ongeveer 18 miljoen bedragen. Er was tevens een bevoegd persoon ter plaatse om de nodige uitleg te geven aan de raadsleden. Tarief waterverbruik De heer Verdonck van de TMVW was in de raadszaal aanwezig om de nodige uitleg te verstrekken in verband met de tarieven voor het waterverbruik van het lokaal waterbedelings- net. De prijs per m3 bedroeg tot nogtoe 7,50 F. Daarbij komen de kosten voor het personeel: in 1973: 2.15 f; in 1974: 2,75 F. plus 25% verhoging voor niet geregistreerde verbruiken: 3,25 fr daarbij komt nog een veilig heid zodat de totaalprijs per m3 op 13,50 f. komt. Met de verhogingen in het vooruitzicht stelt men 20 frank per kubieke meter voor. De verplichte abon- nementsduur beloopt minimum drie jaar. De borg die de abonnee vooraf dient te betalen wordt van 250 naar 750 f. gebracht. 60% wordt door de staat gesubsidieerd en 15% door de provincie. De leningslast voor de gemeente Baardegem zou 4.101.745 F. bedragen. Het aantal aansluitingen voor onze gemeente wordt geraamd op 375. De totale afstand die door het net zal worden bestreken op het grondgebied van onze ge meente bedraagt 18 km 950 ni. De jaarlijkse last voor de gemeente is 348.648 F. plus daarbij ongeveer 46.000 jaar lijkse last voor de watermeters en ongeveer 50.000 F. onder- houdslast. Dit brengt de totale jaarlijkse last op 444,648 frank. Hieruit wordt het abonnements geld berekend op ongeveer 100 frank per maand.Een doorsnee gezin van 4 a 5 personen zal per maand ongeveer 200 frank dienen te betalen, alles inbe grepen. Deze tarieven werden eenparig goedgekeurd. Raadslid Monsieur beklaagde er zich echter over dat hij vooraf niet over de nodige dokumentatie beschikte. Hierop verduidelijkte de burgemeester dat de wet voorziet dat de raadsleden steeds minstens drie werkdagen vooraf dienen op de hoogte gebracht van een gemeente raadszitting dit om de raadsle den toe te laten zich ten gemeentenhuize te komen do- kumenteren. Kapellestraat De oppositie stelt voor deze straat voor te behouden voor plaatselijk verkeer. Raadslid Pot vraagt wat er dan gaat gebeuren wanneer er in de Europastraat vogelzetting wordt gehouden. Dan kan het verkeersbord eventueel bedekt worden. Schepen De Boeck verduide lijkte dat er reeds een bord staat, het zwaar verkeer wordt reeds omgeleid. Men zal deze zaak samen met de veldwachter onderzoeken en om er een volgende keer op terugkomen. Spiegel De oppositie stelt voor een verkeersspiegel te plaatsen in de Dorpstraat ter hoogte van de Blokveldstraat. De burgemees ter vraagt zich af waar deze kan geplaatst worden. Vlak voor de deur of het venster van de familie De Ridder? Raadslid Van den Bossche stelt voor aan de Molenstraat een dubbele spiegel te plaatsen. Deze zaak zal eveneens met de politie worden onderzocht. Werklieden De oppositie vroeg naar de werkzaamheden van het werk- liedenpersoneel bij de gemeente. Schepen De Boeck zette deze werkzaamheden uiteen, zowel wat reeds gebeurd is. welke werken aan gang zijn en wai men deze winter nog van plan is. De oppositie scheen tevreden met de uitleg. Telefooncel Raadslid Monsieur informeerde naar de stand van zaken in verband met de installatie van een openbare telefooncel. De diensten te Dendermonde heb ben gemeld dat er nog steeds geen wijziging is in de toestand. Men is niet voldoende uitgerust om een telefooncel te plaatsen. 11.11.11 aktie Schepen De Gols lichtte de resultaten van deze aktie toe. Dit jaar werden omslagen uitge deeld door de plaatselijke jeugd bewegingen. Er werden 291 omslagen opgehaald. In 264 ervan bevond zich geld. Slechts 19 gezinnen hadden hun stem uitgebracht op de omslag. De totale opbrengst was 15.383 F. Raadslid De Bie besloot hieruit dat deze aktie eigenlijk zinloos wordt hij stelt een koördinatie voor niet de Kerkelijke oveheid. Dan kan men eventueel komen tot een kombinatie niet andere akties. Er zit geen hart meer achter bij onze mensen. De burgemeester stelde een kon- taktvergadering ter overweging voor. Korting De korting voor minder gegoe den in de komende waterbede- lingstarieven zal later besproken worden, wanneer de tarieven beter op punt staan. Feestkalender Raadslid De Bie stelde voor een jaarlijkse feestkalender op te stellen, dit om te vermijden dat bijvoorbeeld op dezelfde dag een toneelvoorstelling, een bal. en een bakschieting zouden ge pland worden. Dit alles zou meer moeten worden gecoördi neerd, Men zal de verenigingen verzoeken een jaarkalender bin nen te sturen in verband met de geplande festiviteiten. Pastorie De oppositie vroeg hoever het staat met de werken aan de pastorie. Enkel de centrale verwarming dient nog uitge voerd, de rest is beëindigd. Het bundel der centrale verwarming is naar Gent en waarschijnlijk zullen deze werken nog in de loop van de maand januari worden aangevangen. Parking aan het kerkhof De heer Ruyssinck is ertegen en hij heeft verklaard dat hij nooit iemand als zijn woordvoerder heeft aangeduid. Noch de heer De Bie, noch de heer Brandt zaliger. De heer Ruyssinck verklaarde aan de burgemeester dat hij begrijpt dat men daar een parking wil, maar doe het dan niaar met een gerechtelijke procedure. Raadslid De Bie stelde voor een ander terrein te nemen, maar dat schijnt niet gunstig onidat het op grotere afstand van het kerkhof ligt. De burgemeester vraagt aan de raad machtiging aan het college om tot gerechtelijke onteigening over te gaan. De oppositieleden onthielden zich niet als reden de niet uitputting van andere mogelijkheden. Kuisvrouw De beslissing van het schepen- kollege «Tussentijdse aanstel ling van een kuisvrouw voor de klaslokalen» werd door de raad bekrachtigd. Mevrouw Vasten avond werd hiervoor aangesteld. Fusies De burgemeester deelde de omzendbrief van de heer Gd verneur van 10/12/74 mede verband niet de «Samenvoegt 1 van gemeenten». De raad mo j binnen de 90 dagen advi uitbrengen. De raadsleden ku nen zich hierover bezinnen q u tijdens een volgende zitting tuf gel» advies te geven. Tariefherziening Het tarief van het groot huisvi diende het kontrakt met de h« Philips Victor uit Moor* herzien. De heer Philips vra 50% opslag, wat niet aanvaa werd door het college, maar werd tot een akkoord gekoni met 25% opslag of 500 F. nie per maand. Dit kontrakt we voor twee jaar aanvaard door raad. mee En I bok, [ons een heb, Onz Wee tola, niet eerd ger chaa ratie daar de 1 Broe zigei ons met nier banc der len. Kabel T.V. Tengevolge de talrijke klacht over de slechte ontvangst, zal mijke gemeentebestuur samen met tder maatschappij overgaan tot Wil" opstellen van een rondschrijw^'* dat alle klachten dienen gem4 bij het gemeentebestuur VóórLer c' uur 's morgens. De maatsch&ré vt pij zal hiervan verwittigd wordjogen en nog dezelfde dag ingrijpen.fd< J zelf De hogere overheid verzoekt \a^es gemeente een politiercglemtf uit te vaardigen betreffende jsupe storten van huisvuil. Er dHacbti bgen een verbod opgesteld c vuil! storten buiten de plaatsen f bent, hiertoe zijp voorzien. Het reggroo ment dient de straffen \e» e vermelden die de ovcrtred|"ro° zullen treffen. Verder dient ni ook de overheden te vermeldL^ die gemachtigd worden \natu, proces-verbaal op te stellen, miciët raad verleende hieraan zl Maa, goedkeuring. \chen bnind Aanstelling raadsman Het college vraagt machtigr10^ tot aanstelling van een raa man tot invordering van ged: l i- i li' kosten. Een bepaalde eigeniL0^ zou gewenst hebben een stu|0„ge gemeentegrond aan te kofyijdt, De gemeente liet deze grwiet opmeten en schatten en tensjjopt' wenste bedoeld persoon ïv<' grond niet te kopen en ook f§ec's/e de kosten te dragen van gedane metingen en schat||(/;; en. Deze kosten bedragen 4..V,, frank. De raad gaf hieraan Ttok goedkeuring. Tenslotte werd aan het nieentepersoneel een teitstoelage toegekend. FREP.VAN BIESf lacht de ■eurt t fan d

De Voorpost | 1975 | | pagina 2