Lierse na een kwartier uitgeteld ■lin 'HTI Zonder animo ELF KEER DRAWN Bal binnen of niet? ZES MAAL RAAK ié Mg le NATIONALE S.C. Lokeren - Lierse 4-0 Voetbalkalender voor zondag 18 januari '75 NDE K.A.V.D. - Roeselare 6-1 Zwevegem - Jong Lede 1-1 3 Sp. Buggenhout - Olsa 1-1 Evergem-SK Lebbeke 1-1 Grote verrassing bij SK Lebbeke Sekretaris P. Van der Straeten 25-jarig sekretaris geeft ontslag EENDRACHT OPSTAL VIERT FEEST 17 4-1 gen O-O )e Lokerse Spionkop heeft •ondagnamiddag niet lang moe- en wachten om de overwin- lingsmars in te zetten. En daar iad de Lierse Doelman Engelen rel een groot aandeel in. Na 3' pel wilde Carl immers een loekschop vermijden toen Van len Bernpt nogal fors met het loofd had teruggespeeld. En- rlen kon de bal evenwel niet iijhouden en voor een routinier ils De Vrindt was het een koud kunstje om de bal tegen het net Je prikken, dk had De Vrindt niet gezien», jammerde Engelen na de wed- itrijd en hij durfde zijn ploeg- iaats gewoon niet onder ogen jomen. Uiteraard had deze honumentale blunder het zelf- rrtrouwen van de Lierse-doel- nan volledig ondermijnd. Vier inuten later kromp hij ineen ip zijn doellijn toen Nadoveza Ie bal voor doel zwiepte om dan iet een kamikaze-allure tussen :n tros spelers te vliegen, ij miste de interceptie en dit ;eer stond Jan De Koning op de 'oede plaats om af te ronden. Na 3' spel werden de boeken lefinitief gesloten toen een >riljante Nadoveza met een [orte schijnbeweging een drietal jezoekende verdedigers op het rerkeerde been plaatste en knap n de verste w inkelhaak knalde. Je 34) rsel 2-0 t-1 ils gem 3-1 ber. 13 4ikl. 0-1 2-1 QHI. 1-3 De wedstrijd was meteen ge speeld want Lierse kwam nooit meer overeind van deze driedub bele knock-down. «Normaal.» meende trainer Croon, «want Lierse doet momenteel beroep op een zestal jongeren van rond de twintig en wanneer een dergelijk geheel drie doelpunten inkasseert - waarvan twee duide lijke blunders van onze doelman - dan is het wel definitief bekeken. Temeer daar we Davi- dovic moesten missen wegens een griepaanval. Let wel. on danks zijn grote klasse zou ook Dimitri niet in staat geweest zijn om de ploeg terug op te peppen. Normaal moest het dan van Janssens komen. Die heeft een grote naam en hij is daarenbo ven kapitein maar het rende ment van Swat is momenteel beneden alles.» Dit alles maakte natuurlijk de rekening niet van Sporting dat uiteraard vleugels kreeg door deze denderende ouverture. Lokeren dacht er gewoon niet aan om zijn voorsprong veilig te stellen maar het duo Verheyen- De Koning bracht zoveel werk kracht opdat Lierse gewoon niet kon tegensputteren. Lierse mocht zich dan ook nog gelukkig achten dacht het aan de rust bij een 3-0 stand. Nog voor Nadoveza het mooiste doelpunt van de wedstrijd voor bij Engelen knalde werd de opgerukte De Schryver door de deklat van een treffer gehouden na een gave voorzet van Suyker- buyk. Nadoveza kopte daaren boven centimeters naast de paal, na een inzenden van De Vrindt. BEWEGEN Het zou nochtans onredelijk zijn de verdienste van deze overwin ning op het aktief van enkele spelers te schrijven. De ploeg in zijn geheel maakte indruk en de verdediging niet in het minst. Slechts in de ultieme minuten van de wedstrijd werd Hoogen- boom belaagd door een harde schuiver van Posthumus en een paar kopballen van Helleputte. «Natuurlijk was het voor ons een geweldige opkikker dat we reeds na een kwartier met 3-0 aan de leiding stonden, meende René Verheyen. «We konden meteen ontspannen in het offensief gaan en zelfs risico's nemen. Maar zoals Sporting vandaag speelde hadden we zelfs zonder die geschenken van Engelen vlot de punten thuis gehouden. Gans de ploeg bewoog immers voortdu rend. ook wanneer de bal niet in de onmiddellijke buurt was. Iets waar trainer Novak reeds vanaf het eerste ogenblik op aange drongen heeft. Voor de halfspe- (aftrap te 15 uur). AA Gent-KAVD Oudenaarde-Eendracht Aalst Eendracht Zele- Racing Doornik Jong Lede-Harelbeke SK Aalst-Kemzeke SK Lebbeke- Sparta Buggenhout Sparta Appels-Nieuwerkerken Terjoden-Stand. Denderleeuw Borsbeke-Wrlskracht Moorsel Baasrode-HO Etikhove Schel lebelle-Serskamp Bonanza-Doggen Erembodegem SK Grembergen-Beervelde Hoogeinde-Overmere Gerda-Robur Moerzeke' Opstal-Melsele Schoonaarde-Eendr. Meldert SK Erembodegem-Herdersem Zandst. Appel s-Oudegem Massemen-Wichelen Schroevers Moorsel-Gijzegem Hofstade-Berlare Thor Meldert-Wieze Boonwijk-Racing Lebbeke Kallo-Heikant Zele Eendr. Grembergen-Vrasene Schollaert zat de defensie van Roeselare voortdurend op de huis Dend lespee opinio knalde Schollaert kruide (KAVD) in de Roeselaarse kooi. nummer twee '«er» ■ede is ei zo na puntenloos huiswaarts gekeerd uit Zwevegem. Amper enkele minuten voor tijd kon leperd Mergeay de gelijk maker scoren. De thuisploeg had een speler vervangen, de con centratie verslapte even, en dat was net iets naar de zin van Mergeay die steeds op de loer ligt. wevegem was even voor de Ust op voorsprong gekomen via 'ermeulen. Niemand had zich '°9 aan een doelpunt verwacht 'e eerste 45 min. verliepen im kers zo rommelig, en zonJar !n'B verrassend element. dat leen van beide ploegen in staat Heek een serieuze doelkans af e dwingen. Niemand had oven- ,cns a| een doelpunt verdiend, 'ermeulen wist echter twee Leed- 'e verdedigers te omzeilen en «poneerde de bal. via de vinger- °°ocn van doelman Vermoes. in doel. Na de hervatting werd er zo mogelijk nog slordiger ge speeld. De bal was evenveel buiten als binnen de lijnen Toch moest Vermoes een schot van Deprez uit zijn netten ranselen en Vermeulen vond de deklat op zijn weg Na een uur werd Gabriëls ver vangen door Christiaens, die zijn wederoptroden deed na weken afwezigheid wegens kwetsuur. Het spreekt vanzelf dat kleine Louis niet veel risico's nam. Toch was het duidelijk dat Christiaens over één of twee weken opnieuw de oude zal zijn Misschien kan hij opnieuw wat vaart brengen in een ploeg die blijkbaar deugd beleefde aan de rustdagen. Of zou cat nog altijd het zwakke punt zijn bij Lede? Na een rust dag was het nooit veel zaaks met de groen-witten. Hoe Mergeay uiteidelijk ee.i puntje uit de brand haalde, ver telden we reeds. Toch haalt Lede een puntje in op leider Merch- tem. Dit kreeg de kous over de kop bij Harelbeke. net de ploeg die volgende week op bezoek komt naar Lede. De Lede naars zijn echter een klinkende revanche verschuldigd aan hun supporters Wat er zondag e be leven viel in West-Vlaanderen. was" echt geen ingangskaartje waard. MARCOLE. Engelen heeft geblunderd en Johan De Vrindt had geen moeite om de n" {^Koning heeft Lokeren op 2-0 gebracht. Suykerbuyk. Verheyer openingstreffer in het verlaten doel te schieten Vr,ndt- Puis en Verschueren zijn er als de kippen bij om hu ploegmaat te feliciteren. Iers was dit een enorme steun want we hadden geen moeite om de bal vlot te laten circuleren terwijl onze aanvallers voort durend in de diepte gingen». Maar anderzijds werden ook de tegenakties van Lierse vlot opgevangen door het Lokerse middenveld. Dit werd wel in de hand gewerkt door het feit dat de bezoekers het steeds opnieuw probeerden om met korte bal- wisselingen uit verdediging te komen. Voor de Lokerse steun- spelers die op volle toeren draaiden was het dan ook niet zo moeilijk om Lierse reeds in het middenveld op te vangen. Croon heeft het nog wel geprobeerd om Wouters en de gekwetste Ceule- mans te vervangen door Dierckx en Hoekema maar ook zij konden geen rust brengen in het zwalpende Lierse. De bezoekers grepen dan maar naar de buitenspelval wat meteen voor Suykerbuyk de gelegenheid was om zich in de kijker te spurten. Temeer daar de onderlinge dekking bij de bezoekers totaal onbestaande was en de jonge tlankverdedigers voortdurend voor schut gezet werden. Nog voor de wedstrijd een uur aan gang was had De Vrindt met een vierde treffer alle spankracht uit de match gehaald. Maar ook nu bleef Sporting duidelijk de betere ploeg op het veld en was er een attente Engelen nodig om zwaardere cijfers te voorkomen. F.C.ANTWERP Zondag moet Sporting op be zoek bij Antwerp dat zater dagavond kampioen Anderlecht in eigen huis ging overtroeven maar uiteindelijk met een punt genoegen moest nemen bij gebrek aan voldoende lef. Dit maar om duidelijk te maken dat de ploeg van voorzitter Wauters momenteel in topvorm steekt. Niettegenstaande Sporting zich zelf moreel oppepte tegen Lierse zou het reeds een fantastisch resultaat zijn moesten de Lokeraars een punt uit de hel van Deurae slepen Te Buggenhout heeft Olsa Brakel, één van de toonaangevers, één puntje in de brand gelaten. Wel rees op een bepaald moment protest uit de bezoekende hoek toen een doelpunt werd ge- eist nadat de bal via de onderkant van de lat deze op de grond botste, maar dat protest werd door een goed opgesteld en kate- gorieke ref De Saedeleer prompt weggewuifd. De match werd eigenlijk binnen de minuut beslechtFreddy Rochtus, een man die plots zijn torinstinkt uit de „.Baasroodse periode" blijkt teruggevonden te hebben, scoorde. Olsa protes teerde tegen die treffer, maar al dat geweeklaag hielp nietde scheidsrechter bleef bij zijn standpunt. Was het achteraf gebrek aan koncentratie waardoor de Spartaverdediging zich nog binnen de zestig seconden liet verschalken Hoe dan ook Balcaen stond voor de gelijkmaker in en daarmee hadden de kijkers ook het allerlaatste goaltje van de match gezien. Bijna won Olsa in extremis de bronjongens duwden hard door tijdens de laatste minuten en er was een klaarkijkende en fluks reagerende Preve- niers nodig om een verrassende ontknoping te voorkomen. Dries en Piet Palmers toonden zich, naast Rochtus, de felste doelschutters bij Buggenhout, maar De Wilde, van wie alle heil werd verwacht, daagde nooit in de spits op. Hopelijk doet hij dat zondag te Lebbeke wel. Op het Konkelgoed wordt het waar schijnlijk voor Sparta Buggenhout de zoveelste drawn van het seizoen de dertiende in de reeks. Ook een rekord. Of niet - „Hoe is het in godsnaam mogelijk Wij werden een punt onstolen". Dat waren de eerste woorden die selektieheer Alfons Meert uitriep na de wedstrijd toen de meesten zijn mening vroegen over de wedstrijd Evergem-SK Lebbeke die op een gelijkspel was geëindigd. „Het is een zeer kostbaar punt voor de Lebbekenaren' „nei een zeer «osioaar punt voor de Lebbekenaren J bevestigde de Lebbeekse voorzitter terwijl de aanhanger* van de thuisploeg de mening deelden. k S.K. Lebbeke dat was afge- k reisd om de volle rnzet te veroveren startte tegen wind en bracht een minder goede eerste apeelhelft. Het was nochans niet gemakkelijK voetballen tegen een ploeg die zelf niet al te best in haar doen was. ..We kregen echte boerenvoetbal" zei Al fons Meert. „Hoe die ploeg zoveel punten bij mekaar kan halen is een vraagteken". De tweede speelhelft wierp Lebbeke alles in de aanval. Men voetbalde zoals men het had gewenst. De deur wordt dan dichtgesmeten door een spelleider die niets heeft ge zien en van geen kommentaar wilde weten. Uit vrijschop werd het leder tegen de onderkant van de lat geknald Het leder sprong naar beneden op de doellijn. De scheidsrechter kende doel punt toe. Er kwam hevig pro test vanwege de Lebbekena ren. De grensrechter werd er bij gehaald die eveneens voor doelpunt opteerde. De Lebbeekse spelers merk ten de scheidsrechter op dat het leder zich zeer duidelijk aftekende OP de doellijn. Van die inmenging wilde de flui- tenier niets weten en bleef bij zijn beslissing De jongens van voorzitter De Saedeleir legden zich bij de zaak neer. maar nadien werd een mooi doelpunt van Mar,. Van der Jeught afgekeurd. Van de Jeught geraakte alleen door maar zag zijn treffer geannuleerd wegens buiten- spel(?) Meteen waren de SK-spelers woedend. Zij blijven bij hun standpunt dat ze één punt werden ontstolen en dan op een ogenblik dat ze het brood nodig hadden. Maar wat baat het De spelleider is baas en zijn visie telt. Waar de Wolwatjongens had den gehoopt de kloof van vijf punten stilaan te milderen, krijgen zij nu één punt meer achterstand. „Met zes punten achterstand op de leider blijven wij niet wanhopen" aldus Alfons Meert. Dat men in S.K. rangen Iets wil forceren ligt er dik op. Zondagnamiddag krijgt men oo het Konkelgoed een vierpun tenwedstrijd tegen gebuur Buggenhout. Gezien de uitstekende twee de speelhelft van de S.K.- jongens, waarin Mark Meert licht werd gekwetst en ver vangen door Vermeir. denkt men de ploeg niet te veran deren. Deze keer was men zeer te vreden over de hele ploeg en in het bijzonder over de voorlijn die zeer produkhef te werk ging Vooral Delsin dient fel gefeliciteerd met zijn knap doelpunt. A. Van der Straeten. Meer dan 25 jaar staat Petrus Van der Straeten langs de lijnen van het voetbalterrein „Konkelgoed" van SK Lebbeke. Hij is wat ouder geworden, de gelaatstrekken worden iets harder, zijn haar grijs. Hij verwierf een niet gering prestige als klubsecretaris in de provincie en er ver buiten. Met de jaren is Petten Van der Straeten iets bitterder geworden, voorzichtiger en ontwijkend soms in zijn uitlatingen, want hij moest veel heren in de ogen kijken. Maar hij bleef trouw aan het Konkelgoed. Weer of geen weer, lust of geen lust, hij was er. Hij heeft perioden gekend dat hij als ploegafgevaardigde naar drie wedstrijden in één weekend moestzaterdagnamiddag de knapen, zondagvoormid dag de invallers en zondagnamiddag het eerste elftal. „Mijn lieve, zotte man" moet zijn vrouw dikwijls hebben ge dacht want je moet een beet je zot zijn om de helft van je leven met de goden en de mindere goden van het voet bal te delen. Sekretaris van S.K. Lebbeke. P. Van der Straeten. nam ont slag. (AVDS) Sinds september had Petrus Van der Straeten zijn klub- voorzitter Georges De Sacde- leir ervan vewittigd dat hij gaag zou ontslagen worden van zijn zware funktie van klubleider. Van der Straeten, wetend dat het moeilijk was de gepaste man op de kop te tikken, gaf het S.K. bestuur de gelegenheid naar een op volger uit te kijken. Dinsdag avond, 14 januari, werd het ontslag van P. Van der Strae ten aanvaard en werd de heer Clement Michiels de nieuwe klubsekretaris. LOOPBAAN Petrus Van der Straeten kwam in het S.K. Lebbeke bestuur in september 1949. In augus tus 1950 werd hij penning meester in vervanging van de heer Etienne Hofman. In de cember 1956 werd hij klub sekretaris in vervanging van de heer Leopold Oe Coster Tot augustus 1971 was Van der Straeten sekretaris-schat- bewaarder. Désiré De Backer werd toen penningmeester van S.K. Lebbeke. In de periode 1956-1971 werd de klubsekre taris een paar seizoenen bij gestaan door de heer Louis Bogaerts In de Bevorderingperiode van S K Lebbeke was P. Van der Straeten de vertegenwoordi ger van de provincie Oost- Vlaanderen in de Liga der Be- vordermgsklubs en tezelfder tijd lid van de Nationale Stu diekommissie. Het was ook als lid van deze laatste kom missie en vertegenwoordiger van de bevorderingsklubs dat Var. der Straeten lid was van de kommissie Roosens die zich bezighield met de hervorming van de scheidsrechters kom missies. P. Van der Straeten heeft het wel en het wee gekend van S.K. Lebbeke. Hij heeft vier voorzitters gehad de heren Th. Van Darnme, Florent De Saedeleir, Gustaaf Pissens en de huidige voorzitter Georges De Saedeleir, zoon var wijlen Fforent De Saedeleir. MISSEN Men zal Petrus Van der Strae ten op het Konkelgoed mis sen, maar na meer dan 25 jaar dienst, oordeelt de on baatzuchtige klubsekretaris. moet er mag er een jonge kracht komen. Van der Strae ten is ervan overtuigd dat de goede gang en de prestaties van een klub afhangen van het dag en 'nacht werken van de klubsekretaris. NIEUW De nieuwe klubsekretaris de heer Clement Michiels, kwam 'n kij S.K. Lebbeke na dat hij eerst als scheidsrech ter was aangesloten bij Rac. Lebbeke. Clement Michiels. is voorzitter van de Vriendenkring voor scheidsrechters van het gewest Aalst (ALSO), scheids rechter in eerste provinciaal en volgt Petrus Van der Strae ten op. Derde provincialer Eendracht Opstal, wil na zware inspan ningen ook wat leute. Daar om werden de bestuursleden, spelers, oefenmeester. wer kende leden en het gemeen tebestuur uitgenodigd voor vrijdag 17 januari om 19.30 u. Die dag wordt in de kan tien van het speelvefd. Dreef. Opstal Buggenhout. een ge- zellig-samenzijn georganiseerd. Het bestuur van Opstal wil al le aanwezigen wat ontspan ning brengen na een half jaar hard werken en voetballen (vsl.)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17