BOEIEND KARREVRACHT GOALS Doelman Van den Berghe (Opstal) wint punt E Fl C n Vijf kaarten EGEM NIPT Eendracht Opstal verbetert terrein Te zware cijfers ^PROVINCIALE 3* PROV. D J Schellebelte onder de ivoet gelopen CE Appels moet opnieuw voetballen tegen Zulte Vader en zoon Eeckhoudt vlaggemannen in topmatch 4e PROVINCIALE 18 W. Moorse! - Winnik 5-3 Het is ondanks de minder goede staat van het speelveld, een snel en goed gespeelde wedstrijd geworden die op de koop toe met acht doelpunten van goede makelij werd overgoten. De liefhebbers hiervan hadden dus zeker niet te klagen. Daarbij cirkelde de spanning gedurende geruime tijd rond het speelveld. Winnik dat uiterst voorzichtig be gon in een 4-4-2 opstelling steunde vooral op de snelheid en de uitschieters van J.CI. Kestens. Deze kon de Moorsel-verde- diging wel een paar keer doen bibberen, maar maakte achter alles toch geen scher ven. Het was de thuisploeg die op vjooWsprong kwam. Bij een geharrewar zag De Man het gaatje en toetste de bal er net door. De gas ten lieten zich door deze openingstreffer niet uit hun lood slaan. Even later profi teerde Luc Kestens van een vrijschop om de bordjes in evenwicht te hangen. Winnik zou er zelfs in slagen voor sprong te nemen langs Mat- thijs zodat Wilskracht nu op zijn beurt in de achtervol ging moest. In de 25e min. werd het 2-2 met een af standschot van De Winter en net voor de rust haalde Van Tricht nut uit een elfmeter- trap. Rust 3-2. Na de kamp wisseling sloegen de gasten onmiddellijk terug langs Mat- thijs De gelijks stand bleef nu ook niet lang op het bord want zeven minuten later lukte Schorreel zijn doelpunt. Win nik bleef gevaarlijk op diep- tepassen en uitbraakpogingen. In de 72e min. miste Claes de kans om de bezoekers op gelijke hoogte te brengen. Bij een strafschop trapte hij de bal in de handen van doel man Lobijn. Met een rake kopbal legde Van Tricht, de meest markante figuur uit dit levendig treffen, de eind cijfers (5-3) vast. enkele vervangingen doorvoe ren, zo werd nog Luc Veree- cken en Georgie Vinck inge bracht maar deze verse krach ten konden evenmin voor een doelpunt zorgen. In het mid denveld weerden. Sterk, De Groeve en Jansens zich met man en macht maar tegenslag bij het besluiten hield hen van enig sukses verstoken. Hiermede is Sparta in een niet -benijdenswaardige positie ver zeild en er dient nu wel terug met de zege aangeknoopt om enkele plaatsen te winnen in de klassering. Voorzitter Eendracht Opstal is aan een drawnrekord toe. Voor de negende maal dit voetbalseizoen werd een gelijkspel afgedwongen. Opstal was naar Heusden gereisd voor een vierpuntenwedstrijd en met de hoop er de volle inzet te halen. De eerste minuten zag het er nochtans niet naar uit dat één puntje zou gehaald worden. De nieuwe oefenmeester die zijn spelers nog niet al te best door had. maakte na vijf minuten een benarde situatie mee. Doelman Van den Berghe trapte het leder te kort uit. Zijn verdediger moest alle hens aan dek roepen om een toegesnelde tegenstrever van de bal te houden. Meteen kreeg Op stal een strafschop tegen die door doelman Van den Bergh werd gestopt. Later zou b'ijken dat deze knappe verrichting één punt opleverde voor Opstal. Kreeg men nadien een gelijkop- gaand spelbeeld waarin zowel Op stal als Heusden oorspronkelijk maar flauwe koffie hadden ge dronken, dan veranderde de toe- stanld na dertig minuten. Er kwa men een paar kansen in beide kampen maar telkens schoot men over of naast. Heusden speelde het laatste kwartier voor inrukken iets beter maar vond geen afwerkers. Tijdens de rust kregen de jon gens van Opstal een flinke bol- wassing. De verdediging van Heusden was nochtans zeer ge vaarlijk De tussenkomsten waren hard zodat het moeilijk was om die defensie te doorboren. Van Muylders kreeg een open kans maar schoot in de handen van de doelman, terwijl Aelbrecht op de lat besloot. Uiteindelijk kon men de brilscore op het bord houden. Opstal is ge rust voor dit seizoen. Degraderen kan men niet meer. Men hoopt nog een paar mooie resultaten fe behalen en te zorgen voor een paar kasnummers. AVDS. Eendracht Opstal brengt zijn huidig voetbalveld in betere stj Heeft men te Buggenhout een tamelijk goed verzorgd plein, t heeft men toch af te rekenen met moeilijkheden aangaande afvloeiing van het water. Aan die toestand wil men verhelpen. Men zal deze week nog zand aanvoeren en het speelveld geli trekken. „In de toekomst zal men op een biljart kunnen spelt aldus Alois Van den Berg. Naast de werken op het veld zal men ook de strook die verbinding maakt tussen de Dreef en het veld en de kleedkamt verharden met beton. Deze werken vragen een enorme ir ning. Te Opstal heeft men nochtans geen handen te kort als gaat om het welzijn van de voetbalklub. Brake! - Baasrode 2-1 FC Baasrode kwam vrij vroeg op achterstand met een eerder lucky doelpunt toen het leder op vrijschop door de wind gedragen verrassend in doel verdween. Na de kampwisseling trok Baas rode resoluut ten aanval, maar hierbij werden weieens risico's genomen. Dit had tot gevolg dat de thuisploeg aan een tweede treffer geraakte. In de laatste vijf minuten zouden de Schelde- zonen nogwel tot 2-1 terugkomen, maar toen grendelden de lo kalen hun doelgebied oordeelkundig af, zodat de verdiende ge lijkmaker er niet kwam. Werd het een nieuwe nederlaag dan kan toch worden gezegd dat o.a. Verberckmoes een briljante wedstrijd speelde en de heroptredende Waumans flink akteerde. Doelman De Vroe schijnt zijn zelfvertrouwen teruggevonden te hebben en te Baasrode hoopt men nu tegen leider Etikhove op een knappe verrichting. Iets wat alvast nodig is voor de klassering en ook voor het publiek dat nu stilaan van het voetbalstadion wegbleef. Denderleeuw-Appels 4-0 Op Denderleeuw werd Appels met zware 4-0 cijfers afgemaakt en volgens het spelbeeld was die score wel gevleid te noemen voor de thuisploeg. Denderleeuw kreeg juist geteld twee kansen in de eerste helft en zij wist die allebei tot een doelpunt om te buigen. Het eerste kwam tot stand op vrijschop en aan het 2de daar was een off side reukje aan. Sparta kreeg daarop de gele genheid te milderen maar Moerenhout knalde op de staak. Appels zou na de rust de armen laten hangen wat aan Dender leeuw de gelegenheid bood om nog twee treffers op het bord te spijkeren. De bezoekers zouden ook nog Borms heeft er toch nog 9°®- Overmere - S.K. Grembergen 1-1 De derby tussen twee goed gekwoteerde ploegen die, tus sen haakjes, nog een beetje naar de titel en de eraan ver bonden promovering lonken, is uitgedraaid tot een boeiend kijkstuk. De bezoekers hebben zich nooit ingegraven met de be doeling een puntje uit de branding te redden, doch trokken resoluut de aanvalskaart. De Boerenkrijgers, al even zege- belust als hun gasten, betaalden met dezelfde muntze trokken zich op aan de klasse van Vermoens, Van Lem- bergen en Roosendans om meer dan op hun beurt uit te breken. Toch scoorde Grembergen eerstDe Meyer was vlugger bij de bal dan keeper Bombeke. Supporters die in de buurt van de Overmeerse goal stonden opgesteld, beweren dat De Meyer de bal met de hand meegraaide en het doel punt, naar de letter van het reglement, ongeldig was. Ref. Verstichel, evenmin als de grensrechter, hadden de on- regematigheid opgemerkt, zodat ze logischerwijze niet kon den tussenkomen. Lang heeft Overmere niet op de gelijkmaker moeten wach ten aan het half uur scoorde de uitgekookte Jef Roosen dans. De match kon dus herbeginnen. Na de citroentjes eiste Overmere het leeuwenaandeel van de aanvallen op en heeft driekwart van de tijd een duidelijk veldoverwicht gedemonstreerd. Rake schoten werden in die periode niet meer afgevuurd. Het bleef bij een drawn waarin geen enkele onbevooroordeelde kijker graten vond. Heel even kwam er nog deining een poosje voor affluiten eisten Overmeerse fans een penalty. Maar op die „stille wenk" ging de ref niet in. Al na al een goed vertoon en geen slechte zaak voor beide teams, vooral omdat koploper Stekene te Rupelmonde een blauwtje opliep. de moed op „Winnen we één wedstrijd dan staan we terug op de 10e plaats" verklaarde hij ons en dat is zo ook. Daarbij komt nog dat de rood- witten twee wedstrijden min der gespeeld hebben zodat vooral langs die kant het licht brand. Zondag komt Nieuwer- kerken op bezoek een ploeg waartegen kan gewonnen wor den, het laat niet de minste twijfel dat trainer Dierick zijn poulains voor deze wedstrijd eens speciaal zal onder han den nemen. Schellebelle heeft vorige zon dag te Pollare zijn zoveelste nederlaag opgelopen. De eerste helft verliep nogal gelijklopend en de paars-witten konden zelfs bij de rust terug blikken op een 1-1 stand. Na de rust keerde het tij echter en SOS was niet meer in staat van de aanvallen van Pollare af te slaan. Naarmate het einde naderde verloren de Schellebelse jon gens ook de moed om ten slotte met 5-1 cijfers huis waarts te keren. Ook Serskamp kreeg harde klappen op eigen veld. De ploeg was weinig overtuigend en de voorlijn niet het minst gevaarlijk. Reeds bij de rust moesten de Eendracht jongens opzien tegen een 0-2 stand. In de tweede helft ging Sers kamp zich wat meer met het spel bemoeien en het was Leus die even na de rust de stand op 2-1 kon brengen. Deftinge bleef echter doorspe len en wist zonder moeite alle aanvallen af te slaan. Tien minuten voor het einde kon Deftinge de 3-1 eindcijfers vastleggen. De Z de v te Ar Caet Berli koer rond nog ama: men Robur - Waasmunster 4-1 Tegen een uitermate brutaal elftal heeft Robur een over- j|^l| tuigende zege behaald. De 4-1 cijfrs hadden evenwel heel wat hoger kunnen oplopen ware het niet dat de Heide- jongens er om de haverklap in maaiden als een landbouwer in een korenveld. Waasmunster ontgoochelde iedereen, en daarbij werd het nog bedacht met vijf gele kaarten en twee strafschoppen, wat duidelijk de brutaliteit van dat elftal kenschetst. ie zijn iel joi üllus Toch kwam Robur reeds In de eerste helft op voorsprong, via een prachtig doelpunt van Roels die met een fraaie schijnbeweging zijn bewaker in de wind zette. Kort daar op evenwel zou Walter Coen een strafschop te zwak beslui ten en meteen de kans ver kijken om de stand op te drijven. Waasmunster stelde via Van Cleemput gelijk maar nadien kwam het nooit meer tot mooie doelkansen. Een knapoe thuisploeg zou van dan af echter noort meer ver ontrust worden en Van Den Abbeele dreef andermaal de stand op. De Waasmunsterse spitsen werden intussen niet alleen slecht geserveerd, maar zaten tevens verstrikt in de Moerzeekse web. De voort durende switchmaneuvers van het trio Vlaminck-Coen-Lelie, vetden de bezoekers en Robur ononderbroken door de zwal pende achterhoede. Van Den Abbeele kon nog een derde maal oodrijven en in laatste instantie kogelde Pauwels een strafschop tegen de netten en besloot in een onbeschrijfe lijke vreugde de Moerzeekse eindrush. In de Moerzeekse voetbalkrin gen heeft men er intussen nieuwe moéd op gekregen. Clubleider De Maere, flink herstellend van een heelkun dige ingreep was na afloop een tevreden man. „Toch is Waasmunster geen ploeg om tegen te voetballen" aldus de Moerzeekse lokaalhouder. Door het brutaal optreden werden het alvast lastige klanten voor ons Zondag moeten we naar Gerda St. Niklaas Kunnen we daar de volle buit behalen, dan mag men ons gerust als titelkandidaat vooropstellen", aldus clubleider De Maere E.D.M. pintenis (roep «aarloz tudies mg da zij hun weten Aimé 1 elk gev een pi zijn ex ITALIA. Dm mi seizoer Averm; Zon o: teule >aar E igtal lijks zi Iers a Enkele tijd geleden werd de match Zulte-Sparta Appels door de gelegenheidsref stopgezet op en rond het terrein werden spektakelnummertjes opgevoerd die niets met voet bal te maken hadden. De brave fluitjesman vond het blijk baar te gortig en stapte naar de kleedkamer. Zaterdag werd door het provinciaal komitee een vol uur over de zaak gepraat en er is beslist dat de wedstrijd moet overgedaan op een neutraal terrein. Toeschouwers zijn niet toegelaten de „show" heeft met „gesloten deuren" plaats, zoals het officieel heet. Voor Sparta is daarmee de kous niet afJulien Van Hoorde en Etienne Sterck zijn tot 10 februari geschorst en de klub moet nog eens 500 fr. boete betalen. Naar ver luidt werd „de Juul" het slachtoffer van zijn broederliefde: broer Prudent werd immers hardhandig aangepakt door woeste Zultese supporters en dat was blijkbaar te veel. Hij probeerde Prudent te beschermen en dat ging niet met overredingskracht alleen. Het jeugdkomitee van Appels organizeerde het jaar lijks feest voor de jongeren Tijdens SK Oudegem- SK Eriembodegem Het Wichelse gezin Eeckhaudt is fel begaan met de voet balsport Danny, de jongste zoon speelt met de provinciale scholieren van Eendracht Aalst en zowel de 44-jarige vader René en de 17-jarige zoon Herman hanteren het scheids- rechtersfluitje. Toen pa zondagmiddag te kwart voor twee met „benjamin" Danny na een match te Sint-Niklaas de voordeur open duwde, kwam vrouw Louise hem een eindje tegemoet „Je valies staat klaar. Er liep deze voormiddag een tele foontje van het scheidsrechterskomitee binnen je moet naar Oudegem gaan vlaggen". „Pak ook je eigen spullen maar mee", zegde pa tot flui tende zoon Herman, „men kan nooit weten of de andere grensrechter er al dan niet is". Dat ging nietHerman had in de voormiddag te Wetteren een jeugdmatch geleid en zijn plunje stak bezweet en verfomfaaid in het valies, wachtend op een flinke wasbeurt. Toch tufte zoonlief mee. als toeschouwer. In Hagem ontmoette men wel ref Wiels, maar de tweede vlaggenzwaaier kwam niet opduiken. Een oplossing was spoedig gevonden Herman kroop in het reservetenuutje van scheidsrechter Wiels, zodat het grens- rechtérsduo van de topper in Vierde F, Oudegem-Erembo- degem, door vader en zoon werd gevormd. Een unicum Tot het bewijs van het tegenovergestelde geleverd is, ver onderstellen we dat dit inderdaad nog nooit eerder is voor gevallen. Op de recente voetbaldag heeft OUDEGEM zijn achterstand tot drie punten kunnen herleiden. Het klopte immers met veelzeg gende (3-1) cijfers leider EREMBODEGEM. Met dit resultaat neemt de spanning dan toch enigszins toe. Oudegem werd ver diend laureaat van dit toptreffen. Dat gaf men trouwens zondag avond te Erembodegem vclmondig toe. Na een uur wedstrijd stond de zege van de thuisploeg al vast. De stand luidde toen 3-0. Luypaert en Van Geyt scoorden om de beurt in een tijdspan ne van amper twee minuten, en de tiende minuut situeerde. Deze vroege voorsprong sti muleerde de thuisploeg naar een goede verrichting. In de 60e min werd het 3-0 langs Luypaert en toen liet de thuis ploeg de teugels wat losser. Toch moest men tot net voor het eind wachten om Erem bodegem de eer te zien red den langs De Nijs. Citeren we de uitstekende leiding van ref. Wiels. MELDERT dat met een viertal invallers de wedstrijd met HOFSTADE moest aan pakken heeft uiteindelijk de wedstrijd toch naar zijn hand kunnen zetten Het werd even wel een bitsig treffen bijwijlen te hard betwist. Door het ope- ningspunt van Creygelman en een own doelpunt kwam Mel- dert op een 2-0 winst en deze handikap hebben de bezoe kers nooit meer kunnen goed maken. S. MOORSEL heeft het moeten afleggen tegen Erondegem. De jonge formatie die zich tussen de negende van trainer Willy Bellon speel de immers een degelijke wed strijd en kruidde hem op de koop toe mat twee fraaie doel punten, Tct met de rust kon den „schroevers" gelijke tred houden. Ze hadden toen hun deel in de aanvalsakties maar faalden in de afwerking. Het verdikt viel na de rust. In de 65e' bereikte een voorzet van Coene Coetsier die prompt in schoot. Amper tien minuten later verdubbelde Erondegem de winst. Coetsier bediende met een vernuftig achterwaarts pasje Baeyens die onmiddel lijk en met sukses aanlegde. De reakties van Moorsel haal den tenslotte niets meer uit. De HEIKANT heeft de vier puntenkamp tegen White Boys St.-Niklaas verloren er, dit na andermaal gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd het leder te heb ben gekontroleerd De af wezigheid van een paar ba sisspelers waaronder Benae- rens (ongeval) waren oorzaak dat De Paepe en Verstraeten hun intrede moesten doen. Niemand zal betwijfelen dat er onkans mee gemoed was zodat de Poolse doelman Przydryga met kunde maar met veel geluk zijn kooi kon vrij houden, nochthans de hoofd oorzaak van het falen was het duidelijk gebrek aan af werking die de aanval ver toonde om het verdiend ge lukspel af te dwingen. Aan voerder Van Peteghem mis lukte vroegtijdig in dit opzet, want een strafschop zond hij neven het doel, nadat Van Hoof het enige doelpunt van de ontmoeting in de netten van Baetens had gezonden. GIJZEGEM drawnde thuis te gen Massemen (1-1), een flin ke prestatie van Wilskracht na een reeks minder over tuigende wedstrijden. Gijze- gem opende de score maar moest achteraf de gelijkmaker inkasseren. WICHELEN maakte met een vroeg doelpunt ZANDSTUI- VERS APPELS ongerust maar drie tegengoals zetten een domper op het optimisme van zwartwit. Te Klinge kwam BOONWIJK eerst op winst maar De Ca- luwé stelde gelijk. Het was pas in de allerlaatste sekon- den dat de Dendermondse wijkploeg door Polfliet de das werd omgedaan. EENDRACHT GREMBERGEN had weinig last met Moerbe- ke Vlassenrood. De Block en De Keyzer straften de suiker mannetjes ongenadig af. Met treffers van De Geyter en De Wolf rekende EENDR SINT GILLIS af met een zwak RACING LEBBEKE dat nooit de indruk gaf de paarshem- den te kunnen bedreigen. Nieuwe winst voor EENDRACHT GREMBERGEN dat op het veld van 'Moerbeke-Waas één der beste wedstrijden van het seizoen speelde Na een kwar tier kon De Block de stand openen, maar nog voor de rust werd het 1-1 via straf schop Na de kampwisseling zag men onder impuls van ster Frans Vlassenroot een groots Eendracht aan het werk. Vlas senroot niet alleen de grote spelverdeler scoorde nog een tweede doelpunt. Wanneer Jean De Keyser nummer drie tegen de touwen joeg was de Eendrachtzege metéén een vaststaand feit. Veldrit WSC Rakailspurters Lebbeke organizeert op 1 februari een veldrit voor alle katego-ieën. Vertrek en aankomst: Café Halfweg, bij Louis SöhoNlers, Hogeweg 17, Lebbeke. VRP Medailles André en Jan Asselmans, beiden van judoclub „Kodo- kan" Lebbeke, behaalden tij dens het Kersttornooi te Zot- tegem, resp. een gouden en zilveren medaille. Praofrtpres- tatie van deze twee zwaar gewichten VRP Judolessen De judolessen bij ..Kodokan" Lebbeke worden gegeven door Francois Segbers, iedere maandag en donderdag 19 tot 22 u. in het lokaal ..Zaal Halfweg", Hogeweg 17. Lebbeke, De klub telt een 40-tal leden Uitbreiding is nog mogelijk. ledereen is welkom, zowel meisjes jongens. Tijdens het kampi oenschap van Oost-Vlaanderen te Ronse behaalde Luc Van Damme (zwaargewicht) een speciale médaille. Freddy De Raes uit Baasrode werd 4de. VRP

De Voorpost | 1975 | | pagina 18