AIME VAN AVERMAET: sportlaureaat FRANS CAETHOVEN zege in Duitsland Prof Raf Constant in de kou WEINIG OPWINDENDE DERBY TE BAASRODE Omnium werelduurrekordhouders en grote prijs Tom Simpson Van Damme door val uit titelrace gegooid VOLLEY VOLLEY [4e NATIONALE Ondanks goede start... vijf sets Eddy en 'Rik Adec-De Voorpost Beker 19 J=bediening ZONDAG 19 JANUARI TE 14,30 U. GENTS SPORTPALEIS ere sfa plein, i laande ïelpen. eld gel; n spela 'k die edkama e in spa; rt ais hi Op de voorlaatste meeting van het seizoen kan direkteur Oscar Daemers eindelijk wereldkampioen Eddy MERCKX voorstellen. Op Zondag 19 januari, neemt de huidige regenboogtruidrager en werelduurrecordhouder het op tegen zijn voorganger op de uur tabel de Deen Ole RITTER. Een omnium over vier reeksen die beslist de aandacht zal vasthouden. Ziehier trouwens het volledig programma voor deze meeting Omnium der werelduurrecordhouders Eddy MERCKX tegen Ole RITTER vier reeksen snelheid, achtervolging, puntenkoers en 1 ki met aanloop. Grote prijs Tom simpson achter derny (twee reeksen van 2jf km) Gunther Haritz (Duitsland-kampiioen van Europa), Patrick Sercu, Graeme Gilmore, Walter Godefroot, Freddy Maertens en Willy De Geest. Omnium België-Australië Liefhebbers David Allan - Peter Delongville (winnaars Gentse Toekomstzes- dagen) tegen Jean-Luc Vandenbroucke - Jean Pierre Sterckx (nationale kam pioenen op de weg en in omnium). Vier reeksen snelheid, achtervolging, puntenkoers en 1 km met aanloop. heel leide- luwer derde iatste s een ïn en mjfe- jekse De Zeelse amateur Frangois Caethoven 'heeft vooral tijdens de vcjprbije maanden flink gepresteerd op de piste. Zowel te Antwerpen als te Gent deed hij het uitstekend. Caethoven trok tijdens het jongste weekeinde naar Oost- Berlijn om er samen met Hugo Van Gastel, aan een ploeg- koers deel te nemen. Het duo lapte Grünke-Kahn twee rondjes aan het been en de Tsjechen Blaha-Adamek finish ten als nummer drie. Caethoven-Van Gastel legden in één uur 47 km 538 m. af. Geen peulschilletje. Als men nu ook nog weet dat zowel de Oostduitse als Tsjechische staats- amateurs op wereldniveau de hoogste toppen scheren, kan men de zege van de Zeienaar niet zomaar naast zich leg gen. DIVERSE WEDSTRIJDEN voor nieuwelingen, juniores, liefhebbers. itere Aimé houdt eclter niet te veel sousa rond zijn Hij ziet de dingen zoals zijn en vindt dat er veel te wel jonge beroepsrenners grote tesillusies oplopen. Goede lief- lebbers kunnen dikwijls een ver- tlntenis met een extra-sportieve joep ondertekenen, maar ver waarlozen er hun opleiding en ïudies voor. Als de ontgooche- ing dan te groot wordt hangen zij hun fiets aan de wilgen en veten niet meer wat aanvangen. Aimé Van Avermaet kan dat in elk geval niet gebeuren. Hij heeft een diploma A1-scheikunde oo zak. Toch zou hij graag dit jaar een profkontrakt verdienen door zijn exploten op de fiets. ITALIAANSE VOORBEREIDING. Om met beste kansen het voor seizoen te beginnen, zoekt Van toemiaet de Italiaanse voorjaars- oo. Samen met Etienne De rie vertrekt hij op 9 februari Borgio Verezzi op een vijf- |tal km van San Remo. Daga- Ijks zullen zij samen de kilome- *rs afhaspelen. Het wordt een doorgedreven oefening met 'kfcen tot tweehonderd km over n«rcours van de Milaan-San o-finale, met als klauteroar- jtijen de Capo Bertha en de Ca- Agostino. Die training moet Aimé in staat stellen om dadelijk bij de seizoenaanhef een eerste- isrol te vervullen Op >2 fe- tari worden de koffers weer 'kt. Aimé zou graag terug tegen de ploegkampioe.i- tchappen, maar de eerste grote wedstrijd die hij dit seizoen zal «twisten is zeker de „Omloop Het Volk", die wel een kolfje naar zijn hand kan worden. AMBITIES. „In de klassiekers" zegt Aimé. moet ik bekwaam zijn om een ernstige rol te vertolken. Nog wat meer de situatie bereke nen en goed uit de doppen kij ken. Zo kan ik een selektie in de provinciale kernen afdwingen. Stommiteiten zoals vorig jaar te Wanfercée-Bouillet zal ik niet meer uitsteken. Daar gingen wij met zestien naar de streep en ik bleef kop trekken, bergop en tegenwind. Dan zette ik nog zélf de eindsprint in... VERTROUWEN. Van Avermaeit zit boordevol zelf vertrouwen voor het komend sei zoen. Via de provinciale kern wil hij naar de nationale doorstoten. Dat zou hem de kans geven om het ook internationaal waar te maken. Dan zal hij kunnen be wijzen dat hij een profkontrakt waard is. Het zelfvertrouwen was vroeger zeker niet Aimé's grootste deugd. Door de kennismaking met de buitenlanders en dan vooral de staatsamateurs uit het oostblok in de Ronde Van Oostenrijk is dat wel veranderd Was het niet de Duitser Milde, een vaste waarde in de Duitse kern, die tot Van Avermaet zei „Junge, fahr nicht sso schnell!!!". Derge lijke dingen maken iemand be wust van eigen kunnen. Sportminnend Zele verwacht nu zeker dat zijn sportlaureaat dit jaar grootse dingen zal doen en ook wij verwachten dat van hem. L.D. De Zeelse sportraad koos voor de afdeling wielrennen Aimé Van Avermaet als laureaat. Deze onderscheiding is gebazeerd op geleverde prestaties in grote klassiekers en de uitslagen behaald in buitenlandse wedstrijden en ronden o.m. Franco-Beige en Ronde van Oostenrijk. Aimé Van 'Aevermaet i; sportfiguur 1974 te Zele. Wie een heel 'klein beetje het wielergebeuren en de evenementen achter de schermen van het profwereldje volgt kent de triestige Mic-historie een aantal profs staan in de kou. Eén van de slachtoffers is de naar Aalst uit geweken Brusselaar Raf Constant, de „pistier" die in 1974 tot een volwaardig wegrenner uitgroeide, als amateur een tiental overwinningen boekte en vooral in moeilijke wed strijden uitblonk. Raf, 25, besloot meteen de overstap naar de profrennerij te wagen, maakte een kontrakt los, sloeg niet onmiddellijk gensters, doch was er van overtuigd dat na een korte aanpassingsperiode de goede resultaten als vanzelf zouden volgen Nu Mie, waar hij onderdak vond, vrij onverwacht en in geheimzinnige omstandigheden de boeken dichtklapt, staat Raf er berooid bij. Zegt hij„Een lelijke streep door mijn rekening. Als vandaag of morgen geen oplossing wordt gevonden, zit er niets anders op dan de renfiets aan de wilgen te hangen". Misschien duikt toch een of andere sponsor met een kon- Irakt op. In het tegenovergestelde geval zal Raf het zich geen beetje beklagen dat hij geen amateur bleef. Akkoord Roger De Vlaeminck crosste zondag, voor een nooit geziene massa, als een supercrack. En niemand kan het minste afdingen op de zege van de talentrijke Eeklonaar. Toch kan wereldkampioen ALBERT VAN DAMME verzachtende omstandig heden inroepen hij botste in volle ren tegen een betonnen paaltje aan, pletste tegen het zachte mos, wilde moedig voort doen maar dat ging niet. Pijn aan de voet verhinderde het. Verteld wordt dat Van Damme te eerzuchtig is om voor een tweede plaats te strijden in een titelrace en dat dèar de reiden van zijn opgave moet gezocht. Wie zoiets beweert, is fout Hoe dan ook De Vlaemmck omgordde (ver diend) de trikolore trui. Het wordt nu afwachten of Van Damme. die te Melchnau weerwraak wil ne men. zijn regenboogshirt zonder slag of stoot zal afgeven. Paul DE BRAUWER. door zijn fans gevierd en officieel gehuldigd door de Wetterse burgemeester Vuylsteke en zijn schepenen, trox zich weinig aan van het feestge- doe en maakte er geen knalfuif van Paul wil iemand worden en laat geen enkele gelegenheid voorbijgaan om dat te bewijzen. In Zonnebeke won hij niet. maar zijn tweede plaats achter een prima presterende Ivan Messe- lis betekent heel wat. Geen groots vertoon tijdens de derby Adec Baasrode-Gilvoc Den- dermonde terwijl ook de belangstelling eerder aan de magere kant was. Gilvoc heeft nochtans een bemoedigende wedstrijd ge speeld nu zijn twee „bekeerde rebellen" weer in de ploegen waren opgenomen. Blijft de Dendermondse ploeg aan dit rende ment verder spelen moet het zeker kans zien zich te redden. Nochtans herhalen we ongeveer net dezelfde woorden toen de eerste derby plaats had. De blauw-oranjen hebben toen echter door diverse omstandigheden gedwongen niet dat gepresteerd wat men er normaliter kon van verwachten. steeds zouden leiden en met 11-15 verdiend op gelijke hoogte kwamen. De ultieme set werd aanvan kelijk Baasroodse heerschap pij (8-3) zodat de blauw-oran- jen bij voorbaat verloren sche nen. Niets was minder waar. Omdat Adec bleef falen in de service kon Gilvoc langzaam maar zeker bijdraaien (11-10). Op het ogenblik van de walk over gingen de blauwhemden even over de toeren zodat op hun beurt twee services in het net belanden. Dat bracht wel enige consernatie teweeg die door de thuisploeg werd uitgebuit. (15-10). Leo Rogiers. Rudy Van Hae- zendonck en Wilfried Dooms. Gilvoc rekende vooral op Jo- han De Bock en Paul Vercau- teren. Sport DENDERMONDE - Kevers ST.-NIKLAAS 3-0 Na een gemakkelijke eerste setzege (15-7) heeft Sport nog hard op de tanden moeten bijten om deze wedstrijd te winnen. De klaasjes wilden van geen afweten horen en vochten tot de laatste bal. Het werd nog 15-13 en 16-14, genoeg voor wee kostbare punten. Okee WACHTEBEKE - BERLARE 3-1 Er 'bereikte ons over deze wedstrijd geen verder infor matie Ja, als men veliest is het soms moeilijk I Kangoeroes AALST - Griffoenen STEENHUIZE 3-0 „Een snertwedstrijd" noemde sekretaris Paul Hoste de ze wedstrijd die amper 32' duurde en waarvan de set standen duidelijk het waarde verschil weerspiegelden. (15-2, 15-8, 15-1). Voor de komende weken zitten de kangoeroes wei met problemen. Zowel Paul Hoste (handkwetsuur) met nog vijf weken gips als Van Schandevijl (rugletsel) met twee weken verplichte rust zul len moeten gemist worden bij de Aalstenaars en juist nu wan neer de belangrijke wedstrij den voor de deur staan. Bii Adec was trainer Mare De Smedt een ontgoocheld man doch met een lichtpunt. De trainingsmalaise schijnt deze week te zijn opgelost zodat met uitzondering van de mili tairen Eddy Meersman en Leo Rogiers weer iedereen paraat zal zijn. Misschien de aan loop tot de herwaardering Juvenes Zele heeft zijn talrijk publiek ontgoocheld door een uitermate matte préstatie te gen titelkandidaat Sugro. Kan iedere ploeg wel in een off day verkeren dan begrijpt men niet waarom een Marcel Goossens op de trainingen voor een belangrijk treffen niet eens opduikt. De prestatie is dan meestal navenant we informatieve intenties 1975 Springbokken Zele is met nieu- ir.gestapt. Een initiatief dat we bijzonder toejuichen. Ook op het gebied van de resultaten werd de verrassing van de dag geboekt door een set te halen op het mini-terrein van Cactus de Klinge dat dra met 0-1 in het krijt stond. Kuklos Aalst stal de show te Kruibeke waar het talrijk pu bliek de Aalstenaars een eind- ovatie bezorgde waarvan sekre taris Blondeel zondagmiddag nog niet bekomen was. Pun- tenwinst kwam er niet bij te pas... titelkandidaat Kruibeke was te sterk. Sport Dendermonde won dit maal van Kevers St.-Niklaas. Tijdens de heenwedstrijd werd het een vijfsets doch wanneer we de setuitstanden bekijken, blijkt hieruit dat de klaasjes zeker setwinst verdienden. Eerste provinciale vc Juvenes ZELE - Sugro DESTELBERGEN 1-3 Het publiek verwachtte heel wat spanning doch kreeg er geen. De thuisploeg verkeer de inderdaad in een off-day die men best niet bezit wan neer het tegen en topploeg gaat. De bezoekers wonnen trouwens gemakkelijk, de der de set niet te na gesproken, en hebben dus voor niets ge vreesd. Veel meer kommen- taar dan de juiste setstanden kan er aan deze match niet verspild wormden. Te hopen valt dat de Zeienaars komend week-end tegen Egmont Zot- tegem uit een ander vaatje tappen. Setstanden 3-15, 6-15, 15-13, 3-15. Speelden enigszins op hun normaal peil Hubert De Rijcke en Eddy Van Peteghem. Tweede provinciale Adec BAASRODE - Gilvoc DENDERMONDE 3-2 De bezoekers trokken van meet af in de aanval en be werkstelligden een 0-3 voor sprong. De thuisploeg stelde wel snel gelijk (4-4) en zou van dan af de toestand be heersen (11-7) Het zag er bedenkelijk uit voor de be zoekers toen er zelfs een 13-9 stand werd opgetekend doch een inspanning van De Bock en Burm brachten setwinst op (13-15). De volgende sets zou Gilvoc wat tekort schieten in de eindfase van de strijd met 15- 10 en 15-9 op een 2-1 ach terstand worden geplaatst. Mentaal wel opgepept scheen deze achterstand niet onover komelijk voor de Dendermon- denaars die de vierde set vol gegeven en slaagde er zelfs in een tweede set te vertol ken die 45 minuten duurde. De setstanden van dit verbe ten duel waren 15-11, 15-12 en 15-4. Herman De op en Toon Renders waren de uit blinkers. WICHELEN speelde een slech- ite wedstrijd op N'.S. St.- Amandsberg en kon slechts tijdens de eerste set wat te- gengewicht geven. De thuis ploeg was op een 11-4 voor sprong gekomen doch zag zich ei zo na de setwinst afge-; snoept toen de roodhemden tot 13-11 waren genaderd. (15-11). Daarna was het vet van de soep met 15-7 en 15-6. Een veteranenafdeling .van VK DENDERMONDE reisde naar Oostakker om er het plaatse lijke Vivo te bekampen Een ploeg met een gemiddelde leeftijd van 35 jaar, de men sen die anders de eer opei sen de fanionploeg te bevol ken waren nu ergens anders vereist, gaf een uitstekend ver weer. Het werd 15-10, 155-12 en 15-12. Een hoera voor de moedige mannen Versin, Moortgat, Huau, Baetens, De Ridder en Jacobs. DAMES Eerste provinciale Baripo WATERVLIET - Gilvoc DENDERMONDE 3-0 Weinig of geen tegenstand van de bezoeksters bij leider Baripo Watervliet met setstan den 15-9, 15-1 en 15-6. Tweede provinciale BERLARE heeft een goede wedstrijd moeten spelen om van Elversele te winnen. (3-1). Verder noteren we normale uitslagen van Adec Baasrode (0-3) op Juvenes Zele en van VK Aalst (3-1) tegen Moer- beke. Wedstrijden voor het week-end Dames zaterdag 18 januari 15.00 Gilvoc Denderomnde - JW Wetteren 15.00 VK Aalst - Stekene 17.30 Moerbeke - Adec zondag 19 januari 10.30 Thund Berlare-Juv. Zele Heren zaterdag 18 januari 15.00 Th. Berlare - Adec Baasrode 15. kang. Aalst - Kuros Zulte 16.30 Egm. Zottegem Juv Zele 17.00 Gilvoc Dendermonde - WS Mariakerke 18.30 Kuklos Aalst - Elversele Het Adecblok iVan Haezejidonck - Pieters wordt gevloerd door Gilvoccer Jerry Burnt. (Adec Baasrode-Gilvoc 3-2) (C) limiba Baasrode leiding van de lie'hebbersvolleykompetitie. VK AALST-VILVOORDE 3-2 Vilvoorde is een ploeg die VK Aalst niet zo ligt. In het ver leden werd hiertegen nog niet gewonnen zodat de ver wachtingen ditmaal wel hoog gespannen waren. De be zoekers die in Gheskière, Daneels en ex-Avanti Lebbeke speler Roger De Decker spelers van formaat hebben kwa men er tijdens de eerste set niet bij te pas (15-2). De Aalsterse vreugde was echter van korte duur. Door een overdosis zelfoverschatting geplaagd kwam Aalst niet meer tot de vlotte kombinaties van de aanvangsset. Vilvoorde kwam meer in de wedstrijd en won met 11-15 De derde set kon de moeilijksten bevredigen. Vilvoorde kwam zelfs tot 11-14 en verscheidene setballen doch werd nog gecounterd door een toch weer vlot akterend VK. Het werd nog 14-14 en 15-15 alvorens Paul Philips, andermaal reuze, kon afronden (17-15). Een archi-zwakke vierde set (5-15) voorspelde weinig goeds in de vijfde set doöh een gekalmeerd blauw-wit liet het tot geen strijd meer komen. Via 8-1 ging het naar 10-1. 10-6 en... 15-8. Naast Philips speelde ook Guido De Pessemier een reuze partij. Derde provinciale Leeuwerik LEDE verdiende meer dan de 1-3 nederlaag te- gn Vravoron Vrasene dat in de eerste helft moeilijk los kwam en steeds op achter volging was aangewezen. Het won uiteindelijk nipt met 15-17 en later nog met 8-15. De vier de set was niet van spanning ontdoken. Vrasene toog eerst naar een gemakkelijke eind zege doch werd toen op de hielen gezeten van de L-ede- naars die sneuvelden op 13- 15. De wind maakte het de spelers heel erg lastig zodat er weinig opbouwend volley te zien was. Een springgolf van SPINGBOK- KEN ZELE leverde een 10-15 setzege op bij leider caktus De Klinge dat de 1-5 achter stand niet kon dichten en steeds op een viertal punten bleef hangen (9-13). De Klinge ging toen meer koncentratie opbrengen en dat werd de groenwitten fataal. Met nog 15-4 (5-2. 11-2, 13-3), 15-5 (5-0, 11-1. 12-2) en 15-6 (7-1, 11-5) werd hun lot be zegeld. Het behalen van een set mag al een succes ge noemd worden. KUKLOS AALST heeft meer gedaan dan zich verdedigd tegen kopploeg Pardaf Krui beke. Bij een typisch Krui- beekse ambiance heeft Aalst de Kruibekenaars de handen zondag 19 januari 09.300 O, Bazel - Sport Dend. 10,30 Sp. Zele - Vr Vrasene 10.30 VK Dendermonde - Lede 11.00 Wichelen - P. Kruibeke GDP In het sportpaleis te Gent namen Rik Roels en Eddy D'Herde deel aan een team wedstrijd vier Oostvlamingen namen het tegen vier Antwer penaars op. Er waren 700 toeschouwers voor deze jon gerenmeeting. Eddy D'Herde met twee individuele over winningen- kwam gelauwerd uit het treffen. Oost-Vlaande- ren won nipt. Vh. BEKER ADEC-DE VOORPOST. De vier finalisten voor bo vengenoemde beker zijn Juvenes Zele. VK Aalst. Kangoeroes AALST en Kuklos Aalst.

De Voorpost | 1975 | | pagina 19