AVANTI OUT VOOR TITEL? R0SIS AALST ALLEEN AAN DE LEIDINd Brabo Denderbelle te sterk voor Ajax le NATIONALE I VK AALST IN HET SLOP 3e NATIONALE BRABO DENDERBELLE - SP. KRAAINEM AVANTI FEMINA WINT VAN AMBIORIX Aalst Sportief - RB Dendermonde 19-3 JEUGBHANDBAL 22 en niet \om 20.30 u. handbal speelt zoals Brabo Denderbelle dat zaterdag 18 januari Tegen cj A c 1 en c wedstril Iate[ blijft Avan t te worde inder elkai Avani Lebbeke slaagde er niet in de theoretisch laatste kans op de titel te grijpen. Met een derde opeenvolgende nederlaag tellen de Lebbekenaars zeven verliespunten. Meteen is Mechelen met amper 2 verliespunten de titelkandidaat. De wedstrijd tegen Mechelen heeft onze indruk versrekt dat er met de Avanti ploeg iets abnormaals aan de hand is. De wedstrijd Avanti-Mechelen 19-20 Reserve doelman De Laet moest heel onverwacht de wed strijd aanvangen daar Tunesiër Ladhari niet was komen op dagen. Meteen bleek de Avanti verdediging zeer onzeker en het is beslist niet alleen de jonge De Laet die verantwoor delijk moet gesteld worden voor de 3-6 achterstand na 10' spelen. Na een kwartier spel, Ladhari was dan eindelijk toch komen opdagen, verwisselde Rogancvic zijn keeper en met een keerde de rust weer in de Avanti ploeg. Mechelen liet zich echter niet van de wijs brengen en met een spelpa- troon gestaafd op zeer snelle balwisseloigen behielden zij hun drie doelpunten voorsprong bij de rust. Ruststand 8-11. On middellijk na de rust gaf Avan ti de indruk recht naar de overwinning te snellen. Wattiez en Dirk Verhofstadt brachten de stand op 10-11 maar Koen Verhofstadt wierp echt te on precies om het Avanti over wicht in doelpunten uit te drukken. Na veertig minuten spelen kregen Avanti dan ein delijk aansluiting 13-13 maar toen zou de Mechelse keeper Broeckmeyer zijn ploeg van de wenkende nederlaag redden. Hij stopte drie opeenvolgende doelkansen en met een terug kaatsende bal scoorde Wuyts het 14e Mechelse doelpunt. Broeckmyer stopte even daar na een penalty en meteen bleek Mechelen zonder te veel ne faste gevolgen het offensief van Avanti te hebben opgevan gen. Avanti slaagde er welis waar in nog twee maal op ge lijke hoogte te komen met de bezoekers (15-15 na 47') maar een zwakke Ladhari liet aan Mechelen toe opnieuw tot 15- 18 uit te lopen, tien minuten voor het einde. Vanaf dit ogen blik speelde Mechelen balbezit. Een minuut voor het einde kon een alles gevend Avanti toch opnieuw gelijk stellen (19-19) maar tijdens de allerlaatste se conden kon Lauwers met een zeer scherpe hoek de zwakke Avanti keeper verschaken. Met een was de Avanti nederlaag en waarschijnlijk ook het ver lies van de titel, een feit. Scoorders Dirk Verhofstadt 5, Koen Verhofstadt 2, De Nil 2, Adam 4, Wattiez 2, Moonen 3, Keppens 1. Angleur-EV Aalst 27-16 Met deze nieuwe nederlaag te Angleur wordt de toestand nu bepaald kritiek voor EV Aalst, ledereen bij Eendracht is ervan overtuigd dat er dringend pun ten moeten gewonnen worden maar blijbaar is de remedie hiervoor echt niet zo eenvou dig. Men meldde ons dat de Aalsterse ploeg ontstellend zwak presteerde. Alleen E. Van Goethem en de jonge De Donc- ker kunnen vernoemd worden om hun degelijke prestatie. In elk geval een wedstrijd die door de Eendrachters kon ge wonnen worden werd nu met afgetekende cijfers verloren. Al gedurende de eerste helft zag het er naar uit dat Eendracht voor een moeilijke taak stond Een snel spelend Angleur leid de na 10' spel met 5-2. Het on kennelijk Eendracht trachtte aan te klampen maar kon toch niet vermijden dat de Waaltjes bij de rust een 12-7 voorsprong telden. Onmiddellijk na de rust kreeg men dan toch even het echte Eendracht te zien. In 'n tijdspanne van amper 7 min. scoorde Eendracht vijf maal ter wijl Angleur slechts eenmaal raak trof. Er waren toen 37' gespeeld en even kon men den ken dat Eendracht toch nog met puntenwinst zou huiswaarts ke ren. Angleur beslise er anders over. Langs enkele razendsnel- e uitvallen scoorden zij drie maal achtereenvolgens zodat na 40' spel Angleur opnieuw een driepunten voorsprong telde 15- 12). Dit betekende meteen ook het einde voor de Aalsterse ploeg. In 10' tijd dreef Angleur zijn voorsprong op tot 20-12. De resterende 10' bleken dan slechts een formaliteit voor het zegezekere Angleur. Volgende wedstrijd kan Eendracht op nieuw beroep doen op M. Wel- lekens maar het wederoptreden van J. Van Den Eynde is nog lang niet in het zicht. Kan Een dracht nog voor een kentering zorgen Scoorders E. Van Goethem 7. Petrez 4, De Doncker 1. Stee man 3, Van Der Borght 1. Reserven Angleur-EV Aalst 16-19 De Eendracht doublures bleven eens te meer aan de winnende hand. Jammer genoeg kunnen ook zij niet verhelpen dat hun eerste team steeds verder in het slop geraakt. In ieder ge val ook tegen Angleur bleken zij de best spelende ploeg. Na een gelijkopgaande eerste helft (ruststand 10-12) zouden de Eendrachters tijdens het twee de wedstrijdgedeelte hun over winning weten veilig te stellen. Het gewestelijk derby tussen Ajax en leider Brabo Denderbelle is in feite een zwak vertoon geworden. Dit Ajax bleek een klasse te zwak om een degelijke repliek te kunnen geven aan Dender belle. De Ajaxieden, sterk gehandikapt door de onbeschikbaarheid van Van Geel en de ziekte van trainer-coach Meeus, speelden een zeer zwakke wedstrijd zodat een degelijk Denderbelle alleen met de igen nervositeit diende af te rekenen om een afgetekende overwinning te behalen. Brabo Denderbelle speelde een degelijke wedstrijd maar toch zouden wij het geroutineerde Brabo liever op een geraffineerde manier zien spelen. Indien Denderbelle er zou toe komen hun aanvallen niet te vlug te besluiten zou het resultaat beslist afgetekender zijn. Vooral omdat wij over tuigd zijn dat de Brabo spelers ot veel meer in saat zijn dan zij laten zien. Met Ajax was het triestig gesteld. Geen enkele speler haalde zijn normaal rendement. E. De Batselier liep er wat ver strooid bij, Luc Van Cauwenberghe speelde veel te persoonlijk, keeper Mertens was degelijk maar niet groots en de jonge De Bruyn liep er voor spek en bonen bij. De cirkelspelers hadden evengoed op de bank kunnen blijven zitten, aangespeeld werden zij toch nietMisschien kan deze beoordeling van de Ajax prestatie hard klinken in sommige oren, maar het is duidelijk dat zaterdagavond geen „ploeg" op het terrein stond. Een liicht- punt Theo Van Der Stappen heeft de trainingën hervat en dit zou wel eens een oplossing kunnen betekenen voor het probleem van de spelverdeling. Ajax kan beslist veel beter. DE WEDSTRIJD. H.B.C. AJAX-BRABO DENDERBEL LE 11-20. Toen na een goed kwartier spe len een degelijk Brabo met 2-6 leidde kon niemand meer twij felen aan het eindresultaat van dit gewestelijk derby. Toen eeds was het duidelijk dat Ajax te weinig georganiseerd speelde om het betere Brabo te kunnen be dreigen. Ajax speelde toen nog wel met meer geloof in eigen mogelijkheden en dank zij de vrijworpen van Luc Van Cauwen- beighe naderde het mentaal sterk geladen Lebbeke tot 6-7 op 3' voor de rust. Brabo dreef echter opnieuw op en de 8-10 ruststand kon wel enigszins vleiend ge noemd worden voor de Ajaxieden. Onmiddellijk na de rust scoorde de verdadiger Timmerman voor Brabo en Van De Velde dreef de Br3bo voorsprong op tot 8-12 na 31' spel. Toen lukten beide teams gedurende tien minuten gean en kel doelpunt. Ajax trof toen een uitstekende Brabo keeper Hey- vaert op zijn weg. Op de 42e minuut scoorde De Batselier het eerste Ajax doelpunt tijdens de 2de helft doch dit bleek het sein tot een Brabo offensief dat re sulteerde in een 9-18 stand vier minuten voor het einde. Luc Van Cauwenberghe, die de zaken wil de forceren en hierdoor het ploegspel van Ajax tot nul her leidde. kon toen slechts het twee de Ajax doelpunt aantekenen. Brabo dat gedurende de tweede helft zijn titelpretenties onder streepte kende echter geen ge nade en Van Der Veken tekende met een penalty het twintigste en laatste Brabo doelpunt aan Scoorders BRABO Van Der Ve ken 2. Heyndrickx 6. Van De Vel de 5, Van Hout 1. Timmerman 3. Callaert 1, Van Kerckhoven 1. Luc De Decker 1. AJAX Vinck 1. Van Cauwen berghe 7. De Meyer 1, De Batse lier 2. RESERVEN. H.B.C. AJAX-BRABO 18-14. De Ajax doublures konden gedu rende gans de wedstrijd de lei ding behouden. Bij de rust leid den de gastheren met 6-3. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte zorgden B. Wuest en D. De Bruyn met elk zes treffers dat Dender belle aan een eventuele terug keer niet meer konden denken. SPARTA VERPLETTERT TILLEUR. Sparta Aalst-Ast. Tilleur 22-10. De wederopstanding van Sparta is duidelijk geen strovuur. fn feite is het maar de bevestiging van wat wij reeds van bij het seizoenbegin verwachten. Inder daad, Sparta Aalst is nu duide lijk op wag om zich te klasseren tussen de topploegen van twee de nationale, een plaats die en volgens het beschikbare spelers- potentieel toekomt. Deze keer on dervond Tilleur het aan den lijve. Het dient gezegd dat Tilleur zon der topscorer Kulzer naar Aalst was afgereisd, maar het is even eens waar dat dit Sparta, voor de eerste keer volledig een pers tatie weggaf die qua ploegsael als schoolvoorbeeld kan vernoemd woeden. Dat Tilleur met ambities naar Aalst afgereisd was bewe zen zij al tijdens de eerste mi nuut. Een prachtig ingestudeerd nummertje werd gestoot door keeper Van Delsen en uit deze aanval scoorde een uitstekende Mens. Meteen wist Sparta en Tilleur wat zij aan elkaar »ad- den. Een vlot spelend Sparta, met een opportune Cleemput. drong zijn wil op aan de bezoe kers en na 17' spel leidde de thuisploeg met 6-2. Tilleur liet niet begaan en 4' voor het einde van de eerste helft waren de Walen opnieuw genaderd tot oo één punt (6-5). Nog voor de rust echter scoorde Cleemput 2 maal zodat Sparta verdiend met een 8-5 voorsorong ging rusten. Tijdens het tweede wedstrijdge deelte konden de bezoekers nog min of meer standhouden. De score was toen 12-8 Toen za gen de toeschouwers een fantas tisch Sparta kwartiertje'. Van 12-8 ging het in één ruk naar 22-8 en de vier doelpunten van Verbestel gescoord in evenveel minuten is misschien wel een unicum. Tilleur geraakte nog aan het cij fer tien maar een meesterlijk Sparta liet de bezoekers niet dichter naderen. Scoorders Mens 5, Cleemput 5. Verbestel 4, Van Der Meersch 4. Bomon 2. Van Den Berghe 1. Ganzeman 2. RESERVEN. Sparta Aalst-Ast. Tilleur 13-5. Na een gelijk opgaande eerste helft (ruststand 4-3) zou Sparta de bezoekers overklassen. De wederoptredende M Verlée scoorde 5 maal en het trio Bo mon zeven keer EVA. Wedstrijden voor het weekeinde: 18/1 20.30 u. Deriderbelle-Kraainem 19/1 15.00 u. Sparta-Montegnée Beyne-Ajax H.B C. Schaarbeek-Jochewoa 18/1 18.30 u. Grembergen-Sporting 74 18/1 20.15 u. Anderlecht-Rosis Aalst 18/1 20.15 u. E.V. Aalst-Herstal 19/1 15.00 u. Avanti-Mont S. Marchienne Anderlecht-H.B.C Lebbeke 18/1 15.00 u. R B Dendermonde-Ganshoren 18/1 15.00 u. E.V. Aalst-Evere Ambiorix-Aalst Sportief De Rosis-handbalploeg. Martens bestaat Denders ook dat van de is, wan de ren witte groen t seizoen herkenn knalrode zullen sloten deze tr den dei ze dik kunnen feit da sekretai 100 ver gereikt. Nochtar gangen rig jaJ iet a Ve Matthy: relbeke Rosis Aalst slaagde erin co-leider Ganshoren de eerste neder laag toe te dienen. Meteen nemen de Aalstenaars een serieuze optie op de titel, titel die hen deze keer toch niet zou mogen ontglippen. Om de waarheid geen geweld aan e doen moeten wij zeggen dat de kommentaren die wij opvingen van objectieve toeschouwers niet zo gunstig waren voor Rosis. Daarentegen' bleek trainer De Boeck toch wel tevreden over de prestatie van zijn spelers, ondanks hij hen wel van enige nervositeit verdacht. Het is wel mogelijk dat Rosis niet zeer overtuigde maar het is nog duidelijker dat uitsluitend de punten tellen. DE WEDSTRIJD. Rosis Aalst-Ganshoren 13-11. De wedstrijd startte in een ge spannen sfeer. Beide ploegen be seften zeer goeid dat de uitslag van deze wedstrijd beslissend kon zijn voor de promotie, et scheidsrechtersduo Mens-Van Den Berghe stond niet voor een ge makkelijke taak Na spel leid de de Aalsterse ploeg met 3-0 danik zij doelpunten van J.P De Jaegher-W De Boeck en J Meert. Ganshoren liet zich ech ter niet beïnvloeden door deze b!;ksemstart van de gastheren. Drie minuten later was alles te herdoen voor Rosis (3-3). Een rgootse J P De Jaegher zorgde er echter voor dat Rosis op nieuw uitliep tot 8-4. Maar op nieuw pikte Ganshoren aan dank zij snelle breack-outs 8-8 één minuut voor de rust Keener Van Snickt had tijdens deze Ganshorense remonte echt zijn klasse dienen te bewijzen. Op vrijworp kon Rosis toch nog de rust ingaan met één doelpunt voorsprong. Tijdens de tweede helft bleken de zenuwen beide ploegen nog meer parten te pe len Het spefbeeld verruwde en de scheidsrechters kwamen echt voer moeilijke opgaven J. Meert vergrote Rosis voorsprong (10-8) maar de sterk georganiseerde Brusselse, verdediging zorgde er voor dat Rosis nooit helemaal ze ker was van de overwinning. Rosis voor zijn part speelde ech ter verstandig en liet de twee doelpunten voorsprong niet meer ontglippen De prestatie van J. P De Jaegher. die vijf maal scoorde dient vermeld Scoorders De Gendt 1. Wilfr De Boeck 2. Meert 4. J.P De Jaegher 5, Buys 1. Heiot-Jochewoa 27-13. Tegen het sterke Heist heeft het gehandicapte Jochewoa de wet van de sterkste moeten onder gaan Het Aalsterse ploegje moest in de vervanging voorzien van vier basisspelers wegens ziekte of examens. Jochewoa moest reeds na een kwartier spel tegen een 7-1 achterstand op zien. Het technisch sterke en in gestalte bevoordeelde Heist telde bij de rust reeds een 1- 3 voorsprong Tijdens het twee de wedstrijdgedeelte kon Joche woa een enigszins betere re pliek geven aan de gastheren Cloof organiseerde zijn troepen zodat Jochewoa tijdens de laat ste dertig minuten nog een 16- 10 uitslag kon bewerkstelligen Doelpunten Ctoof 3, De Boeck 3. De Ketelbutter 3. Redant'd. L. Vlasschaert 1 Grembergen-Ganshoren 16-21. Met een week vertraging bereik te ons het wedstrijdverslag, f ier toch het verloop. S.K.G. startte enigszins bevreesd gezien zij tegen de leiders dien den op te treden Na amper 7' spel leidde Ganshoren dan met 1-5 Na een tiental minuü herwon S.K.G. hun vertrouw en naderden tot 4-5 10' voor rust. Toen wisten de bezoekt opnieuw vier doelpunten uit lopen. Ruststand 6-10 Na rust pakte Ganshoren uit hoogstaand spel. Nochtans v trainer Broothaerts de goeie genzetten wat toeliet dat S.K. terug kwam tot 9-13 na 40' scheidsrechter beging daarop jammerlijke blunders waarde enige herrie ontstond. Na mooie doorbraak van Seghe werd deze op een ruwe na gestuit Seghers replikeerde werd 2 minuten uitgesloten betekende de genadeslag vt S.K G. dat niet meer op kon I gen de leiders. Nochtans voer S.K G. een laatste forcing, Gal horen maakte r»og twee maal bruik van enige fouten van verdediging en doelman. Spelers Buyl J.P. 3. Seghers 7, De Swaef P. 2, Van Haute De Potter H., Symoens J. Tollit Peter. Van Haute Tom, Vi Damme Hubert, De Blieck. EVA. overgar Dirk M het gev moeten blijven hun ovi beantw Er gaai weg, n die zijl om aar en daa onmidc Maar een gr zullen nog tt een li datums week Gent Het doelpunt van Jean-Pierre tegen Ganshoren. De Jaeger voor Rosis (JM) Ajix Lebbeke ontgoochelde tegen Brabo Denderbelle. Zaterdagavond om 20,30 u ontvangt Brabo Denderbelle zijn grootste konkurrent Sp. Kraainem. De wedstrijd is van het grootste belang voor beide ploegen daar de promotie naar eerste wellicht op het spel staat. Denderbelle verloor nog steeds geen enkele kompetitiewedstrijd en Sp. Kraai nem leed enkel éénmaal de nederlaag. In geval van wiost voor Brabo zouden zij meteen vier punten voorsprong tel len op Kraainem en in dit geval moet Kraainem rekening houden met Montegnée en wellicht met Beyne die op vinkenslag liggen om de tweede plaats in te palmen. De ploeg van trainer S. Buelens zal wellicht met enig zelf vertrouwen deze verplaatsing aanvangen gezien zij tijdens de bekerkompetitie Brabo met ruim verschil uitschakelden. Brabo ligt gebrand op een revanche daar zij bewezen dat de nederlaag te Kraainem het gevolg was van een ongeluk kige samenloop van omstandigheden. Brabo speelde er zonder R. Van Der Veken en L. De Decker en de ploeg bleek toen niet zo vlot te spelen als nu. Wij tippen op een nipte overwinniing van Brabo maar hopen wel dat de scheidsrechters de wedstrijd in de hand zullen houden. J. Nagels en andere „Pierrots" zijn beslist geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Avanti Femina bewees tijdens de wedstrijd tegen Femina dat hun zwakke periode achter de rug is. onverslagen leiders speelden de meisjes van Mevr zoals het van hen verwacht kan worden. Het werd een waarin het Avanti team blijk gaf dat hun rijke steeds onaangetast blijven. Door deze overwinning in de titelstrijd. Strijd die ongekend spannend blijkt te daar vier ploegen met twee verliespunten het onder dienen uit te vechten. DAMESHANDBAL DE WEDSTRIJD. Avanti Femina-Ambiorix Femina 16-14. Avanti kende een wijfelende start. Het snelle en hard schietende Ambiorix leidde na drie minuten reeds met 0-3 en na 5' kon men terecht voor een Avanti-katastrofe vrezen Ambiorix leidde met 1-5 en het was duidelijk dat de Brusselse meisjes reeds in een overwinning geloofden. Avanti liet de moed niet zakken en dank zij een prachtig ploegspel en ge steund door een mooi keepende Hauwelaert begon het aan e.en achtervolging die resulteerde in een toch wel onverwachte 8-7 ruststand Gedurende de twee de helft bleken beide ploegen zeer sterk aan elkaar gewaagd Vijf minuten voor het einde leid de Avanti met het kleinste ver schil. Enorm verdedigend waren zij erin geslaagd de Brusselse aanvalsgolven op te vangen en een grootse Veerle Verhofstadt had ervoor gezorgd dat Avanti ook zijn woordje meesprak, i'oen Lut Hauwelaert dan nog twee pe nalty's stopte was de Avanti overwinning veilig en bleven de titelambities van ti Femina ongeschonden. Scoorden V Verhofstadt 10- Van Den Broeck 2, Muylaert Moonen 1, Van Den Borre 1. H.B.C. Lebbeke-EV. Aalst De Lebbeekse meisjes die in vervanging moesten voorzien De Sitter en Ouidé konden optornen tegen E.V Aalst terrnn slaagde zij erin zes te scoren wat toch een lans moet betekenen. H.B C beke slaagde er zelfs in de re te openen doch bij de zou E.V. Aalst onder impuls Devinne reeds een 3-9 sprong opgebouwd hebben tweede wedstrijdgedeelte verlie; Lebbeke speelde goed mee doel leed veel balverlies zodat E.VX Aalst regelmatig scoorde op on: snapping. Voor E.V. Aal3t wara jra| Wauters, De Smedt, Simal i vooral Devinne de scoorstei terwijl de doelpunten van H.B.C aangebracht werden door Der Poten 1. Vermeir 3 en beeok 2. EVA ichill lijke eerst was aangekondigd, volgend in 's lands hoogste afdeling De Dendermondse meisjes moesten zich tegen Aalst Sportief tevreden stellen met een figurantenrol. Nog steeds niet beschik kend over een echte vervangster voor keepster De Donder, kon den zij aan co-leider Aalst Sportief geen degelijke repliek geven. Voor de Aalsterse meisjes werd deze wedstrijd dus een formali teit die met veel goede wil kon beschouwd worden als een oefening voor de topwedstrijd die hen dit weekeinde wacht. Inderdaad de verplaatsing naar Ambiorix Femina kan beslissend worden voor de verdere titelstrijd. De routine van Aalst Sportief moet normaal de bovenhand halen op de fysische konditie van de Brusselse meisjes. Tijdens het aan gang zijnde seizoen kregen wij de indruk dat Aalst Sportief de titel kan in de wacht slepen. Avanti-H.B.C. Ajax 8-9. Na een degelijke wedstrijd heb ben de Ajax miniemen gewon nen van de Avanti jongsten. Beide clubs misten een basis speler zodat voor de wedstrijd het eindresultaat een open vraag werd De Ajax jongsten kenden een goede start en Avanti werd na verloop van tijd" op een 0-3 achterstand geplaatst. Misscnien akteerde Ajax daarna wel te overmoedig en een vlot lend Avanti naderde tot 56 b matei de rust Tijdens het tweede wed -en strijdgedeelte bleef het een nel 'OB aan nek race, Ajax bleef steed! hel eventjes voorop maar 5' voo 9een het einde was Avanti opnieu» "enu bijgebeend. Tijdens de laatsl 8cOOi minuten zouden de jongens v3f'.00r trainer Bosman het negende winnende doelpunt aantekenen Voor Ajax scoorden Sanders Vermeir 2. Huyck 3. den i einde ,e MVZ e dat icoo

De Voorpost | 1975 | | pagina 22