BESTE PLOEG WON DOL LAATSTE KWARTIER ïonfiser VOETBAL le PROVINCIALE Droom voorbij S.K. Lebbeke-Appelterre 1-3 BETORDERING V.C. Jong Lede-Moeskroen 3-2 VOETBAL KALENDER VOOR ZONDAG 2 FEBRUARI '75 3e NATIONALE EENDRACHT ZELE-STADE LEUVEN 3-2 Racing Doornik - Eendracht Aalst 1-3 16 Dl©y iULLlE ~>\l\coTRPh £R 3 Kflfl/?5J£S ,^^2vYop- £"-3 V n lEiEIE y~ De Leuvense doelman redt akrobatisch voor Van Wambeke (E. Zele - 3t. Leuven 3-2) Een tegenstrever In puntennood ontvangen Is steeds gevaar lijk. S.K. Lebbeke ondervond dit tegen Appelterre. Men moet zich geen illusies meer maken omtrent de titel. Het zal voor een volgende keer zijn Dat Lebbeke zou verliezen zat er de eerste speelhelft zeker niet in want de bezoekers kwamen geen enkele keer doel man Verhavert bestoken. De Lebbeekse druk leverde resultaten op want Mare Meert scoorde. Men voelde in het middenveld, waar oefenmeester De Vlege- laer schitterde, zeer duidelijk de afwezigheid van Pissens die op de bank de wedstrijd volg de. Lebbeke schreef slechts twee reservespelers in op het scheidsrechtersblad. Doelman Verstrepen gaf in laatste in stantie verstek wegens griep en in zijn vervanging werd niet meer voorzien. Na het doelpunt van Meert kreeg De Schrijver een mooie kans, toen hij alleen voor doel man De Tar.t kwam. Laatstge noemde aarzelde niet en wierp zich in de voeten van De Sohrijver waarbij hij gekwetst werd en het veld diende te verlaten. Appelterre bracht op dat ogenblik de vierde doel man onder de lat dit seizoen. Na de herneming veranderde het spelbeeld volkomen. De bezoekers namen de teugels in handen en nadat Delsin, al leen voor doel overknalde, stootte Appelterre zeer snel door en uit deze tegenaanval werd de gelijkmaker gescoord. Alles was nog niet verloren en Lebbeke herpakte zich snel maar kapitein Vermeulen vroeg zelf om vervangen te worden. Hugo De Schrijver kwam er in en De yiegelaer verhuisde naar achter. Zijn afwezigheid in het middenveld was duidelijk voelbaar. Toch smeet hij zo veel mogelijk alles in de aan val. Tot overmaat van ramp scoorde Lebbeke maar het doelpunt werd afgekeurd. Na 70 minuten schoot Meert van zeer ver op doel. De bezoe kende portier diende het leder te lossen en verwerkte alzo in eigen netten. De spelleider floot fout op de keeper. De reaktie van de thuisspelers maakte de tussenkomst van de grensrechter nooodzakelijk maar de spelleider bleef op zijn besissing. In plaats van 2-2 bleef het 1-2 en de kous was ver af. De bezoekers trokken zich defen sief achteruit en schopten het Ider steeds weg. Van der Jeught kreeg nog een open kans, maar knalde naast. Een paar seconden voor het eindsignaal lukte Appelterre een derde doelpunt, en nam gouden punten mee. Voor de supporters er wa ren er niet veel werd het een ontgoocheling. A. Van der Straeten Eendracht Aalst heeft vorige zondag niet alleen een be langrijke en zeker onaanvechtbare zege behaald. Het heeft daarbij in het vooruitzicht van de Oostvlaamse derby met A.A. Gent een hartversterkende verrichting weggeven en deze met drie fraaie doelpunten gekruid. Het hoeft nauwelijks betoogd dat na de recente suk- sessen te Oudenaarde de draw was een zege waard en te Doornik het moreel front aanzienlijk is versterkt. Men mag dus stellen dat het treffen met A.A. Gent dat op de jongste speeldag een belangrijke slag won, net op zijn tijd komt. Men mag dus volgende zondag in het P. Cornelisstadion de grote massa verwachten. Terugkomend op de ontmoe ting te Doornik dient t© wor den onderstreept dat de eind cijfers niet de juiste weerga ve van de wedstrijdontwikke ling weerspiegelden. Aalst kon een nog ruimere winst marge hebben geboekt, terwijl anderzijds de thuisploeg ook wel een betere uitslag had kunnen verwerven. Als men er trouwens bijneemt dat Racing ondanks de nederlaag zich sterk verdedigde dan is dit van aard om de Aalsterse zeg© in een nog meer gun stig daglicht te stellen. Voor al de tweede speelhelft van was uitstekend Doch ook voordien lieten de Aalstenaars de bal vlot cirkuleren en schudden meerdere goede kombinaties uit de voeten. Het eerste doelpunt dat al na amper vijf minuten op het scorebord kwam was al het gevolg van een fraaie aktie. De Roos vorige zondag zeer beweeglijk tussen de lijnen was het aanknopingspunt. Hij schoof de bal door naar Ma ture die op zijn beurt De Pot ter bediende. De Racing ver dediging geloofde in buiten spel doch de scheidsrechter liet doorspelen en De Potter rondde af. Een beter debuut konden de wit-zwarten zich bezwaarlijk voorstellen. Na een kwartier zou Doornik de ze vroege opdoffer toch te boven komen en beurtelings noopte Andrade en Bajrami de Aalsterse doelman Jansegers tot een opgemerkte parade. Even had Aalst toch geluk in de 33e min. toen Andrade de onderkant van de zijstaak trof. Onmiddellijk hierop bracht Van Eeckhout Deckers in de vuurlijn doch deze miste. Onmiddellijk na de rust werd het dan toch 1-1. Bij een vrijschop door Andrade ge nomen keilt de bal opnieuw tegen het Aalsterse doelhout maar nu kan Nordinger zege vierend hernemen. Dit tegen- doel is voor Aalst het sein om resoluut in de aanval te gaan. en de thuisploeg op haar speelhelft te drukken. Nadat in de 58e min. na aan geven van Johan Dierickx De Roos van een niet het doel miste lag in de 68e minuut een oprukken van dezelfde Dierickx aan de basis van het tweede Aalsterse doelpunt Dierickx spurtte met de bal aan de voet door het midden veld. zette drie tegenstanders in de wind en De Roos scoorde in twee tijden Van dan af beheersten de wit- zwarten het gebeuren. Men verving in de 70e minuut Ma ture door Daeleman. Deze laatste zou na amper zeven minuten ros treffen. Ook dit doelpunt was van uitstekende makelij en het produkt van een aktie van De Roos. Deckers en De Potter. Toen doemde Daeleman als een duiveltje uit een doosje op en scoorde een magnifiek doelpunt. En zo na werd het 1-4 maar De Potter liet een unieke kans onbenut. Vermel den we nog dat Amolis die op de oefening een lichte spierscheuring opliep, werd vervangen door de jonge Dirk Dierickx die in het middenveld een voortreffelijke verrichting opbracht. JVH Lede heeft tot de 80e min. op „Invaller" Uvijn moeten wachten om een dik verdiende overwinning op het bord te brengen. Even na de rust scheen alles nochtans in kannen en kruiken te zijn. Een 20 voorsprong aan huis is toch al ©en hele geruststelling. Maar toen begon de verdediging te „zwalpen". Moeskroen kwam terug tot 22, maar Uvyn ging niet akkoord met deze punten- deling. Toen de rust inging, hadden de Ledenaars slechts één doelpunt kunnen puren uit een drie kwartier durend over wicht. Moeskroen werd met de rug tegen de muur gezet, ondanks de sterke mandek king. Vooral Mergay kreeg het hardt te verduren. Maar het zou toch deze krampachtig bewaakte aanvaller zijn die op de 26e minuut voor een verdiende voorsprong zorgde. Een inzenden van De Neef werd met het hoofd in doel omgebogen. Na de rust liet Gabriels fwee bezoekende verdedigers als wind achter, bediende De Neef cn deze laatste bracht met een prachtschot Lede op een geruststellnede 2-0 voor sprong. Maar dan kwam Moes kroen in de wedstrijd. En dat hadden de Leedse verde digers blijkbaar niet meer ver wacht. Ze misten verschillen de intercepties en hadden heel wat last met de snelle Coquide. Deze zou Moeskroen overigens op 2-1 brengen aan de 55e min. De Leedse afweerlinie zakte verder door de knieën en vijf minuten later bracht 8roeckaert de Westvlamingen terug in de wedstrijd. Het is niet de eerste maal dit seizoen dat de Leedse ver dedigers het op de zenuwen krijgen en een voorsprong la ten teloor gaan door zenuw achtig en onnauwkeurig spel. Uit 19 wedstrijden puurde Lede 35 doelpunten maar moest er 26 toestaan. En dat is toch een scheef getrokken verhou ding voor een ploeg die zich in de kop van de rangschik king wil handhaven. Trainer Tuyaerts moet toch in staat zijn, de nodige middelen te vinden om die verdediging tot rust te brengen. Het spelerspotentieel is aan wezig om een sterk uitge bouwd verdedigend bolwerk te vormen. Dat zou er zondag al kunnen nodig zijn om ze- gem op eigen veld te bekam pen. Met één wedstrijd minder gespeeld, te't Izegem slechts 1 punt achterstand op Lede. MARCOLE Eendr. Aalst - AA Gent Lauwe - Eendr. Zele K A V D - Rac. Doornik Izegem Jong Lede Hamme - S K Aalst Sp. Buggenhout - Kruishoutem Kemzeke - S K Lebbeke St, Wetteren - Baasrode Wilskr. Moorsel - Sp. Appels Serskamp - Gudenhove Erpe - Schellebelle Doggen - Moerbeke Overmere - Beervelde Robur - Hoogeide Rupelmonde - S K Gremibergen Wichelen - Thor Meldert Oudegem - Herdersem Wieze - Hofstade Schoonaarde - Bavegem Eendr. Meldert - Schr. Moorsel Beriare - Massemen Erondegem - Zandst. Appels Gijzegem - Erembodegem Rac Lebbeke - Eendr. Grembergen Heikant Zele - Boonwijk Sombeke - Eendr. St.-GilHs Een kwartier voor het einde gaf niemand de roodzwarten een waterkansje om de volle inzet te veroveren. Toen oefenmeester Van Cleemput in de 54e min. de beslis sing nam om Maes in het veld te sturen en Stuer naar de kleedkamers te roepen ontstond er tumult achter de afraste ring. Deze maatregel bleek een doorslaggevende faktor in de metamorfose die de Eendrachtformatie in de eindfase onder ging. Als nog minder dan 20 minu ten te spelen bleven loste Van Wambeke een schot dat door doelman Toussaint on voldoende werd afgeweerd Maes profiteerde er van om niet alleen zijn eerste doel punt van de kompetitie te scoren, maar zijn elftal een hart onder de riem te steken. Uit deze voltreffer puurden de jongens van de Elststraat de kracht om een denderende eindfase in te zetten en met een werd de kritiek gesmoord die welig oplaaid tussen de 0-2 en 1-2 standen. De dubbele voorsprong, die de Leuvenaars in rekordtijd op de bordjes brachten, sloeg het Eendrachtelftal zodanig aan, dat naarmate de wedstrijd vor derde het een recital werd var. slechte voorzetten, het ver lies van duels en het tekort schieten inzake snelheid. Ge volg hiervan was dat Stade dichter dan ooit bij de eerste zege op verplaatsing liep. Zeker was de voorsprong van twee doelpunten op het ogen blik dat hij tot stand kwam een aanfluiting van de logika, maar een nonchalante tussen komst van Coles en een onbe rekend verlaten van zijn doel door Mare Dauwe maakten het eerste sukses mogelijk, ter wijl daarop de Zeelse portier zonder reaktie bleef op een schot van Opdebeeck. De Stadisten die de kans had den laten liggen om er 0-3 van te maken toen Rijsenburg na een driedubbele flater van de Zeelse verdediging alleen voor Dauwe verscheen, ston den aan de grond genageld. Ze verloren totaal de kluts als Goossens (ook het eerste doel punt in deze kompetitie) de gelijkmaker buiten het bereik van Toussaint deponeerde. De klap op de vuurpijl was Jef Szapinsky vijf minuten voor het einde de overwinning bin nenkopte. Ais besluit moet gezegd, dat het geen grootse zege werd. De verovering van beide pun ten bracht geestdrift in het roodzwarte kamp, gezien velen met ons zich reeds hadden afgevraagd welke nare gevol gen aan een mogelijk verlies tegen de ploeg uit de univer siteitsstad verbonden waren. De winst was nog noodzake lijker bij het vernemen van de andere resultaten. In dit treffen zagen we twee verschillende elftallen meende sekretaris Quintijn. Nu rest maar één hoop en die is, dat met hetzelfde moreel tegen Lauwe en Willebroek zal gevochten worden voor de in zet... en dan is volgens tra ditie )Eendraoht op zijn best tege sterke tegenstanders) nog niets verloren. B. Kapitein Sapinszky liep al in de allereerste minuten verwondingen op tegen Stade Leuven. Ref Broeckx vergewist zich van de situatie WC)

De Voorpost | 1975 | | pagina 16