EEN KORF VOL BEVESTIGING Slecht beloond OWN GOAL IN EERSTE MINUUT op K.A.V.D. Verdiend Benefietwedstrijd NA LOKERSE - SPARTA BUGGENHOUT S.K. Aalst - S.K. Deinze 0-1 Lokerse SV - Sp. Buggenhout 4-0 Zaterdag 15 februari te 15 u. Appels - Geraardsbergen 5-0 Baasrode - Merelbeke 2-0 Terjoden - W. Moorsel 4-1 Dirk Heirweg viert feest Drie scheidsrechters Interscholen- wedstrijd te Aalst Uitslag tombola Gehavende Durmeploegen Osiris basketbalclub A.M. Van Nuffel nieuw indoorrekord Eddy Peelman 17 PREVENIERS, ENIGE LOKERAAR Tijdens de jongste Lokerse-Sparta Buggenhout, stond uitgerekend één Lokeraar op het terrein Luc Preveniers. Die verdedigde het doel van het door ex-internationaal Albert Michiels getrainde Buggenhout. MARCEL DE COCK DRIE GOALS TEGEN EX-KLUB Marcel De Cock, gewezen voetballer van K.A.V.D Dend. begon zijn carrière bij Sparta Buggenhout en keerde achteraf naar de „oude stal" terug Hij is intus sen aan zijn tweede seizoen bij Lokerse SV toe. De Cock, slanker dan ooit wat op een uitstekende lichaams- konditie wijst, strafte zijn vroegere klub met drie onhoud bare doelpunten af. NORBERT VAN DEN DUNGEN ENKELBREUK Na een sliding waarbij Marcel De Cock en Norbert Van den Dungen naar de bal gingen, bleef de Buggenhoutse nummer zeven kreunend liggen. Een enkel was fel ge zwollen. Norbert werd met de ziekenwagn naar eeen kli niek gevoerd waar een onderzoek moest uitwijzen of er al dan niet een breuk mee gemoeid was. S.K. Aalst heeft op de jongste speeldag, geen einde kun nen stellen aan de stilaan ophefmakende zegereeks van S.K. Deinze. De Aalstenaars zijn nochtans niet zonder verdiensten uit het veld gestapt. Ze hielpen dit belangrijk treffen tot boven de middelmaat uittillen, maar kregen uiteindelijk toch geen loon naar werken. De oranje- groenen hadden immers recht op de halve inzet. Een pluspunt voor de thuisploeg was echter de verrichting van het duo Van Delsen-Dellaert, twee jongeren die in het centrum van de verdediging hun maidenmatch speel den. Ze legden beiden een zeer bevredigende test af. Er was wei een periode van aanpassing nodig doch nader hand gaven ze blijk van auto riteit. Eens te meer kwam ook de Aalsterse doelman De Cos- ter in de kijker. De Coster speelde een onderispelijke wedstrijd en had beslist geen schuld aan het doelpunt dat te gen hem werd gescoord. Hij verwierf trouwens ook de waardering van zijn tegenstan ders, Ook SK Deinze zocht geruime tijd naar het juiste verband. De afwezigheid van libero Jan Hoste, had trainer- speler Walter Ellegeert tot de verschuiving van een paar pi onnen gedwongen. Wat de wedstrijd zelf betreft groeide deze zoals reeds eerder ge zegd uit tot een degelijk kijk stuk. De eerste reële kans viel de bezoekende aanvaller Lefèvre in de voeten. Een voorzet van De Wilde zette de Aalsterse verdediging voor schut doch Lefèvre, in een nochtans rideale scorepositie miste. Omstreeks de 10e min. zou de thuisploeg zioh een paar kansen scheppen. Een eerste ontstond door een splij tende voorzet van Van Royen - de beste Aalsterse speler - en werd niet benut door Eve- raert. Bij de tweede faalde Os- seiaer. Had Aalst toen de bes te greep op de matoh, toch duurde het nog vrij lang voor aleer de Deinze doelman Van Bever nogmaals op de proef werd gesteld. Net voor de rust zouden de gasten dan toch aan het openingspunt ontsnappen na een kombinatie Wellekens- van wie de kopbal net naast de staak suisde. Rust 0-0. In de tweede periode was Deinze dan toch iets meer bij de pinken. Het doel punt dat over de belangrijke inzet besliste viel in het uur. Het was voorafgegaan door een Aalsterse aktie waarbij Janssens de bal pardoes tegen de paal schoot en het leder in de handen van doelman Van Bever terechtkwam. Deze trapte uit. Van Autrève nam de bal in zijn bezit, bereikte Le fèvre die onmiddellijk afrond de. Deinze bleef toen geruime tijd meester in het maneuver, speelde op balbezit en weerde handig de Aalsterse akties af. In de 88e min. kwam Aalst dichtbij het gelijkstellende doelpunt maar Everaert miste. Dit zou evenwel een meer rechtvaardige uitslag geweest zijn. J.V.H Nog geen volle minuut na de aftrap vloog al een eerste bal letje tegen de netten van keeper Preveniers de Lokerse trainer-speler Julien Van Den Broucke vuurde een schicht af, Preveniers kreeg het leder niet onder kontrolé en werd prompt tegenvoets genomen door zijn eigen kapitein Cauwenberghs die paniekerig in hoekschop wilde trappen. Wie meende dat Buggenhout na die vroege knock-dov/n nooit meer boven water zou i komen, was fout. De bezoe- kers sloegen terug en de aan de grond genagelde Thien- pondt was wat gelukkig dat een kopbal via de dwarslat in het publiek keilde. De gelijk- maker hing een paar keren in de lucht, doch na 20 minu- ten werd Buggenhout schaak mat gezet een verdediger treuzelde zo hemeltergend lang om op zijn doelman terug i te spelen dat de uitgekookte Van den Broucke al de tijd kreeg om de bal meet te graaien en naar Preveniers op te rukken. Een catchgreep ver hinderde Van den Brouckes j soloren. Strafschop of een doodgewone vrijschop Een vooral door de bezoekende fans fel beknibbelde Raf Ca- dron legde de bal op het penaltypunt en haardschieter Marcel De Cock faalde niet. (2-0). Het pleit voor de Buggenhou- se weerbaarheid dat geelzwart na die „linke stoot" niet voor goed kopje-onder ging het bleef beuken, vooral onder im puls van de in de tweede time gewonde Norbert Van den Dungen. De beslissende voor ten waren echter zo slordig en doorzichtig dat de Lokerse defensie zelden voor onoplos bare problemen werd geplaatst. Eigenaardig genoeg akteerde Lokerse na de rust opvallend zenuwachtig vloeiende kombi- naties bleven in de shoes of in de modder steken en er werd vooral in de buurt van Thienpondts „heiligdom" ge voetbald. Zelfs Albert Michiels verliet zijn „egelstelling" om meer stuwkracht in de Bug genhoutse aanvallen te leg gen. Sparta nam risico's die nooit werden afgestraft. Sleohts toen de 90 minuten er bijna opzaten en de gewonde Van den Dungen, na een kon- takt met De Cock, in de zie kenwagen lag, lieten de be zoekers de armen zakken. Van den Broucke en Van nghen voerden in die periode enkele nummertjes los die naar twee nieuwe roodwitte goaltjes leid den eerst prikte De Cock (89ste minuut) een fraaie voor zet van Van den Broucke te gen de touwen en in de „blessuretijd" (92ste minuut) fusiljeerde diezelfde De Cock doeman Preveniers met een loeier van een kopbal na een inzenden van de Nederlandse prof Van Inghen. Drie volterf- fers van Marcel De Cock, de Buggenhoutenaar die voor Lo kerse speelt, en drie gele kaar ten voor geelzwarte akteurs, waren, evenals de aangevoch ten penalty, na afloop van deze met nervositeit geladen derby, de meest besproken fei ten. Zowat een maand geleden verloor de 36-jarige speler van Racing Boonwijk Pierre Van de Meerssche het leven tij dens de training. Dit pijnlijk voorval verwerkte verslagen heid in de Dendermondse voetbalwereld. De Dender- mondse sportraad in samenwerking met de Dendermondse aangesloten clubs waren van oordeel dat er iets moest gedaan worden voor de echtgenote en de drie minder jarig kinderen van de om het leven gekomen speler. Na overleg werd besloten tot een benefietwedstrijd. De Den dermondse Derde Nationaler zal het hierbij opnemen te gen een selektie van de overige Dendermondse ploegen bestaande uit Racing Boonwijk, Eendracht St. Gillis, Spar ta Appels, Zandstuivers Appels en Desso Dendermonde. De wedstrijd wordt gespeeld in het stadion van K.A.V. Dendermonde op zaterdag 15 februari 1975. De toegangs- en steunkaart voor deze wedstrijd zal aan 60 F verkocht worden. De aftrap van de wedstrijd zal gegeven worden door ex-beroepsrenner Martin Van den Bossche. De sport raad en aan de benefietwedstrijd medewerkende ploegen hopen dat ook de Dendermondse voetballiefhebbers hun solidariteit zullen uiten en talrijk op de wedstrijd zullen aanwezig zijn. De doelstelling is het trouwens overwaard. V.C. De Lokerse doelman Thienpondt werd herhaaldelijk belaagd. Toch won zijn ploeg tegen het door pech achtervolgde Sparta Buggenhout (JC) De Spartanen speelden zondag een allerbeste wedstrijd tegen de jonge ploeg uit Geraardsbergen die werkelijk overspeeld werd in alle kompartimenten. De meest neutrale kijker kon Appels zondag liet bewonderen niet beter geklasseerd staat Haar vloeiend samenspel resulteerde in vijf doelpunten een score die nog vrij laag mag genoemd worden. Enkele pogingen misten trouwens van een niet de juiste richting of vonden een been of doelstaak op hun weg. Na tien minuten wezen de bordjes reeds 3-0, met twee doelpunten van Moerenhouten een roos van Janssens zette het feest in. Luc Vereecken die eveneens knap presteerde was de auteur van het vierde doelpunt na de rust. Voor een hattrick zorgde Moerenhout waarmede de stand dan op 5-0 kwam. Nadien bleef de schietbarak van Geraardsber- bergen van verdere doorbo ring gespaard, door de om standigheden die we reeds vroeger opsomden. De ganse ploeg mag in blok worden geciteerd voor hun geleverd spel, waarin de middenveld spelers goed hun draai von den. G. Vinok en Luc Ver eecken blonken dan ook uit door hun opbouwende akties, zonder dan ook De Groeve te vergeten, de draaischijf van het middenveld, zijn traptech- niek kwam weer goed tot zijn recht. Driemaal plaatste Willy een hoekschop waaruit tel kens een doelpunt resulteerde, de. Vooraan waren Moeren hout, Triest en Janssens bij de zaak, terwijl achteraan De Swaef en Van Den Houwe sa men met Smet en Vereecken het been stijf hielden. Doel man Janssens knapte het wei nige werk dat hij kreeg on berispelijk op. Met dergeljik team mag men boordevol ver trouwen volgende week naar Moorsel waar iets kan ge oogst worden. Het heroptreden van Van Meerbeke heeft bij FC Baas rode een positieve invloed gehad. Ook de belangstelling rond het Baasroodse speelveld was toegenomen na de recente zge tegen titelkandaat Etikhove. Merebekele, een der staartploegen heeft niettemin aan de Scheldeboord bewezen heel wat meer waard te zijn dan zijn huidige klassering. Het werd een spannende wedstrijd, waarin de loka len zich vooral in de eerste speelbelft dienden schrap te zetten. FC Baasrode mocht evenwel opnieuw re kenen op een schitterend middenveld met Verberok- moes en Etienne Van Keer, dre met gemeten voorzetten hun voorspelers aan het werk stelden. De resulta ten bleven dan ook niet uit Van Meerbeek wist al vast de stand te openen, terwijl Verberckmoes zijn knap optreden afrondde met het tweede lokale doel punt, waardoor trouwens alle onzekerheid inzake de goede afloop werd wegge nomen. FC Baasrode heeft nu op nieuw het moreel van de goede dagen en hoopt al vast in de volgende we ken te bevestigen. De ver plaatsing naar Moorsel wordt geenszins onderschat maar nu het middenveld opnieuw het sterkste onder deel van de ploeg is ge worden, wordt terecht ge hoopt op een gunstig resul taat. Na de recente over winningen tege Etikhove en Merelbeke is /Baasrode al vast voorlopig weggeraakt uit de achterste regioenen van de rangschikkingsta- bel.. Te Baasrode had men imeer verwacht van dit seizoen, maar er zit nog een kans in om heel wat terrein winst te boeken en uiteindelijk in de voorste gelederen te eindigen. Hiervoor zal evenwel niets aan het toeval mogen wor den overgelaten. En zullen de kansen die Verberck moes en co hun voorspe lers nu weten te scheppen maximaal moeten worden te baat genomen. Met vier punten uit de jongste twee wedstrijden mag men te Baasrode ze ker niet meer aan de klaag muur gaan staan. V.C. De cijferverhouding laat voldoende cfoorsohemeren dat Terjoden een verdiende zege boekte. De thuisploeg speelde trouwens een van haar beste wedstrijden zoniet de beste wedstrijd van het seizoen. Ze paste zich daarbij beter aan aan de minder goede staat van het speelveld. Daarbij had men bij Resocub sukses met de inschakeling van een paar jongere spelers als Guy De Kerpel en De Petter. Eerstgenoemde die pas in de 70e 70e minuut inkwam onderstreepte zijn goede verrichting met een doelpunt. De overwinning van Terjoden krijgt nog meer ge stalte als men weet dat niet minder dan drie titularissen dien-< den vervangen nml. De Deyn, Beerens en Van Londerzele. Uit wat voorafgaat mag men niet bepaald afleiden dat Wilskracht niet te veel in de wedstrijd kwam. Moorsel deed het inzonder heid 'in de tweede speelhelft voortreffelijk. Tot in de 30e min. bleef de bezoekende verdediging overeind. Toen scoorde Van Eeckhout het openingspunt. Dezelfde speler zou deze voor sprong na de kampwisseling verdubbelen. Bij dit doelpuntkwet ste de Moorsel centrale verdediger D'Haeseleer zich en jou dan even later door aanvaller Schorreel werden vervangen. In de 65e min. laaide voor Wilkskracht de hoop weer op, toen Steenhout milderde. In een paar minuten, van de 80e tot de 82e minuut ontnamen Guy De Kerpel en Van de Velde (straf schop) hun gasten alle verdere illusies. J.V.H. Als KAVD zondag het bezoekende Racing Doornik klopt, slaat paars-blauw twee vliegen in één klap het helpt zichzelf een beetje hogerop en brengt een rechtstreekse konkurrent in een lastig parket Eddy Bertels' leerlingen kunnen die taak aan omdat Doornik de jongste weken onrustwekkend terugzakt en bovendien buitenshuis zesmaal verloor en 19 doelpunten inkasseerde. EENDRACHT AALST krijgt AA GENT, het vroegere Gantoise, te gast. De memorabele matchen waarin Karei Voogt, Dolf De Buck, Fred Chaves en Albert De Raedt hoofdrollen ver tolkten, liggen al In het „museum" van de voetbalsport. Toch blijft deze derby een biezondere aangelegenheid. Vooral omdat de „stroppen" plots van de titel zijn gaan dromen na hun jongste zege tegen koploper Lauwe. Een dracht, twee punten rijker na de minitrip naar Doornik zou trainer Orlans wel eens een dikke pad in de korf kunnen zetten. Voor EENDRACHT ZELE ziet het er niet bijster bemoedi gend uithet te Gent voor schut gezette Lauwe zal zich ongetwijfeld.dubbel schrap zet ten. Daarenboven is het niet onnodig te vertellen dat de Westvlamingen in de loop van dit seizoen voor eigen fans nog geen enkel keertje ver loren. Wel stonden ze vier drawns toe. Dwingt ook Zele zondag te Lauwe een match nul af Best mogelijk. Te Izegem staat voor JONG LEDE enorm veel op het spel. De schoenmakers lieten een puntje bij het wanhopig tegen de degradatie vechtende Lo- vendegem en maken het, zoals de meeste klubs trouwens, voooral thuis waar. Komt Jong Lede zonder kleerscheuren uit deze topper, dan is leider Merchtem alles behalve buiten schot. Men mag zich niet blind sta ren op de 4-0 score die SPAR TA BUGGENHOUT te Lokeren inkasseerde. Nadat geelblauw roodwit in de verdrukking voet balde en een paar ongelukkige goals 'binnenkreeg, brak de Buggenhoutse veer in de slot minuten. Kruishoutem wordt zonder enige twijfel het kind van de rekening. Voor S.K. LEBBEKE is de titel- droom nu wel voorbij. Ver liezen tegen een outsider als Appelterre klapt de deur voor goed dicht Of blauwwit te Kemzeke de stukken kan lij men, is een vraag die we niet positief durven beant woorden. SK AALST, met de toevoer van jong bloed plots uit stof en as verrezen, start niet kans loos te Hamme. In „Tweede" wint BAASRODE op het terrein van het zwal pende Standaard Wetteren, maar SPARTA APPELS krijgt het bij WILSKRACHT MOOR SEL niet onder de markt, voor al omdat de leerlingen van Staf Blanckaert de smadelijke nederlaag te Terjoden zullen willen wegwissen. Het alsmaar dieper wegzinken de SERSKAMP haalt het nooit tegen bezoeker Oudenhove en te Erpe steekt er een gerin ge winstkans in voor SCHEL- LEBELLE. Geen problemen voor OVER- MERE tegen rode lantaarn Beervelde in „Derde C", maar, een nieuwe moeilijke opdracht voor ROBUR MOERZEKE nu het felle Hoogeinde met kee per De Bock als vedette, op bezoek komt. Rupelmonde. zal zich evenmin zonder slag of stoot in de modder laten duwen, maar SK GREMBERGEN moet bekwaam zijn aan het langste eindje te trekken. n Vierde F moet vooral GIJ-- ZEGEM - SK EREMBODEGEM de fans aanspreken. De leider strafte vorige zondag rode lantaarn met 8-0 af, doch Wichelen was op de „Berst- jens" meer een sparring part ner dan een tegenstander. Op de Gijzegemse Hoek wordt het voor Erembodegem absoluut geen lachertje. Verlies van de bezoekers zou in de kaart van OUDEGEM spelen, een Oude- gem dat echter eerst moet bewijzen HERDERSEM aan te kunnen De andere wedstrijden staan een beetje in de scha duw van de reeds geciteerde matchen, al moeten zowel SCHOON AARD E-Baveg em als BERLARE-Massement tot goe de kijkstukken uitgroeien. In Vierde G wint EENDRACHT GREMBERGEN op het terrein van RACING LEBBEKE, kan HEKANT ZELE - BOONWJK op een match-nul uitdraaien en is EENDRACHT SINT-GILLIS niet kansloos te Sombeke. Op zaterdag 1 februari 1975 vanaf 20 uur wordt er gefeest en gedanst door alle wieler- I lefhebbers op het tweede Dirk Heirwegbal en het bal van de Sportman van het jaar te Zele. Dit wielerfeest heeft plaats in Sporthal De Zeven Kouter (Koevüet) Zele. BENO Zondagnamiddag waren te Aalst zo maar eventjes drie scheidsrechters opgekomen om de wedstrijd Rosis Aalst- Grembergen te „fluiten"! Wij die da-hten dat men in de handbalsport nog steeds een gebrek heeft aan scheidsrech ters. vergisten ons dus. Of is het waar dat de organisatie van de aanduiding van de scheidsrechters steeds niet op punt staat Uitslagen van de eerste wed strijden van het interscholen- tornooi ingericht door het stedelijk Sportkomitee minie men: Atheneum - St.-Jozef- school 76-15; kadetten: St.-Jo- zef - Atheneum 26-61scho lieren St.-Jozef - Atheneum 40-35; Lyceum - St. Maarten 18 - 103; Technische School- Atheneum 42-80. Volgende wedstrijden op za terdag 25 januari in de zaal Okapi, Burohtstraat te 9 u. miniemen St. Jozef - St.- Maarten; te 10 u. kadetten St. Jozef - St. Maarten; in de zaal' Black Boys, Cornelis- kaai te 9 u. scholieren Athe neum St.-Jozef en te 11 u St. Maarten - Vrij Techn. School STEUNKAARTEN F C ZANDSTUIVERS 1© prijs 718; 2e prijs 340; 3e prijs 812; 4e prijis 188; 5e prijs 542. Prijzen af te halen vóór 1 maart in café Concordia. Overmere moest voor de verplaatsing naar Sinaai in vervanging van Van Royen (ziek), Paul De Schepper (le gerdienst) en Bay ens (studie- aangelegenheiden) voorzien. Heikant Zele kreeg forfait van De Kegel en Van der Straeten, die wegens ongesteldheid in de voormiddag afzegden, ter wijl Murphy op het rendez vous ontbrak. Sombeke reisde naar Boonwijk zonder Suy (neusbeenbreuk); doelman Verhoeven en de on verslij tbare Amelindcx, beiden gegriepeerd in bed. B 1 feb. schol. Osiris - Were Di Sint-Niklaas te 13.45 u 2 feb. seniores Osiris - Her mes. Sint-Niklaas r«serven te 14 u 1e ploeg te 15.30 u 8 feb. schol. Osiris - Bavi Gent te 16.45 u 9 feb. seniores Antwerpse Osiris reserven te 9.30 u 1e ploeg te 11 u 16 feb seniores Osiris - De cor Merksem reserv«n 14 uur 1e ploeg 15 u. 30 22 feb. schol. Osiris - Haal- tert te 15 uur 22 feb seniores Beker van Oost-Vlaanderen 8e finale 19.30 u Osiris-Deinze. Van de ruime Belgische af vaardiging die vorig weekein de deelnam aan de indoor- wedstrijden te Arnhem maakte ook de bij KAE Aalst aange sloten A.M Van Nuffel deel uit. Anne Marie bracht het eens te meer tot een uitste kende prestatie. Ze werd slechts nipt geklopt door de Franse atlete Dubois en ves tigde een n'euvy indoorrekord over de 880 m met 2.08. Dit belooft voor het komende zomerseizoen J.V.H Op zaterdag 1 februari steken de supporters van Eddy Peel man de voeten onder tafel in hun klublokaal ter gelegen heid van het jaarlijks feest. (C)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17