Herboren Schroevers Moorsel schiet Berlare overhoop Pauwels knalt strafschop op doelman Uitstekende dag voor dames te Wetteren Degradatiestrijd Serskamp-Schellebelle beslecht? Keeper Pinnewaert revelatie ATLETIEK 4cPB0VIMCIALE WETTEREN AC Lebbeke organiseert damesveldloop ^PROVINCIALE Robur-Stekene 1-1 INGRID VER STRAETEN GLANSRIJK TE Bij A.C. Baasrode Sinaai - Overmere 2-3 18 Vorige zondag rustten de meeste jongens van onze atle tiekkern met het oog op de nakende Provinciale kampioen schappen. Voor onze meisjes stond er een officiële wed strijd op het programma, nl. te Wetteren. Ingrid Verstraete,\ zorgde er voor de enige Over- meerse overwinning. We mochten ons eveneens verheu gen in drie tweede plaatsen. Christine Tackaert liep een zeer goede wedstrijd bij de allerjongste pupillen en kwam als 2e over de aankomstlijn. Ingrid Verstraeten blijft nog altijd ongeslagen in haar reeks ditmaal won ze met mooie voosprong. Carina Bauwens gaf lang de indruk de wedstrijd van de mi niemen 1963 te zullen winnen. In de laatste meters werd ze echter voorbijgegaan door de Berlaarse Ria Bonnaerens zo dat ze vrede moest nemen met een 2e plaats. Katrien Cours een ander zeer sterk element van onze kern be haalde in deze reeks een vier de plaats. Lieve Maes eindig de op de elfde plaats. Daisy Bayens eindigde 15e en Mar- tine D'Hooge 22e. Christine Buyle schijnt haar minder goede prestartie van de voorgaande week goed ver teerd te hebben te oordelen naar haar prachtige 2e plaats. Zus iMartine eindigde mooi 6e. Nelly Rasschaert en Ann Col man beter op lastiger parcours werden 18e en 24e. Bij de kadetten werden Cari- ne Buyle 18e en Carine Roels 21e. In de volgende reeks 1960 kwa men Paola Van der Sijpe en Dorothy Meulewater als 15e en 16e over de lijn. Scholieren Dirk en Ronny Oos- terlinck verschenen aan de start te Oudenaarde. Ze verde digden er flink onze kleuren en Ronny mocht er een mooie 13e en Dirk de 33e plaats op tekenen. Zondag 2 februari is er een officiële corss te Uitbergen Atleten en supporters op post! M H. lOp zondag 2 maart organizeert) >AC Lebbeke een damescrossJ te Buggenhout. een prijzens-j [waardig initiatief. De atletesI uit de omtrek houden zeker( ideze datum vrij. (André)| Al wat voetbal te bieden heeft en meteen een ware propa ganda voor de voetballiefhebbers die nu ondervinden dat er ook in derde provinciale af en toe mooi wordt gevoetbald. Zo wel Stekene, als Robur brachten de vrij talrijk opgekomen voetballiefhebbers waar voor hun geld, in een ontmoeting waar de spanning tot de laatste minuut in de lucht bleef. De leiders formatie uit Stekene heeft nochtans lang de nederlaag voor ogen gezien. De Wase leiderstroon heeft lang aan het wankelen ge weest en ware het niet dat Miel Pauwels een strafschop pardoes op doelman Adam knalde, dan had Robur toch de leider onder de knie gekregen. Met de puntendeling blijft de tweepunten- enigszins bestaan. De jongens van voorzitter D'Hollander hebben nochtans de kans gekregen om de over- winningsvlag aan de mast te hijsen. Na amper dertig se conden verscheen Albert Lelie oog in oog met doelman Adam. De Moerzeekse aanvalsleider nam de vroege gelegenheid echter niet te baat om reeds voorsprong te nemen. Kort voor het halfuur verraste Jef Roels, doelman Adam met een grondscherend schot dat door de benen van de Stekense-kee- per binnenging. Moerzeke ging nadien toch iets voorzichtiger selen, maar anderzijds kregen de leiders weinig echte score kansen. Ook na de rust bleef Robur nog geruime tijd het hoge woord voeren. Het kreeg hierbij een uitstekende kans om de wedstrijd een defini tieve wending te geven. Op een ogenblik dat verdediger De Vos, Rene Vlaminck foutief in de strafschopzone haakte, knalde Emiel Pauwels de daar uit voortvloeiende strafschop op het lichaam van doelman Adam. Opgefokt door deze meevaller was het nu de beurt aan de leiders om een verwoed offensief in te zetten. Enkele minuten voor het eind signaal kon Schaap tenslotte een punt uit de brand halen. In de Moerzeekse voetbalkrin gen schijnt men weliswaar te vreden met de puntendeling, niettegenstaande de overwin ning er voor de Roburjongens wel dubbel en dik in zat. E.D.M. Tot de meest ophefmakende uitslagen behoort onbetwistbaar de afgetekende zege van S. Moorsel in de wedstrijd met Berlare. De „Schroevers" formatie maakte een plotse koerswijziging. Aan de basis van deze lag het feit dat sedert vorige week speler Verhas bereid werd gevonden de leiding van de ploeg op zich te nemen. In het begin van vorige week werd aan Paul Van Nieuwenhove een brief met bedankingen voor bewezen diensten gezonden. De nieuwe trainer gooide het al direkt over een andere boeg. Hij bracht en met sukses trouwens verjonging in de ploeg met Mare Callebaut, de gebrs Costers en De Gussemé. Moorse haalde een onbe sproken zege op Berlare die met liefst vijf doelpunten werd uitgedrukt. Moorsel leidde in de eerste speelhelft met 1-0. Men meende dat het elftal in zake fizieke kracht zou te kort schieten na de rust. Niets was echter minder waar. Wij- nant scoorde vier doelpunten en De Gussemé sloot dè reeks Deze overwinning krijgt nog meer betekenis als men er bij neemt dat Berlare zich zo maar niet goedschiks in het hoekje liet duwen. EREMBO- DEGEM had aan WICHELEN een gemakkelijke klant. De 8-0 eindcijfers duiden op een een- richtingswedstrijd. Twee S.K. spelers lukten een hat-trick nl. Bourlon in de eerste en De Smet in de tweede speel helft. Voor laatstgenoemde be tekende dit zijn eerste doel punten voor zijn klub. Voor de rest zorgden Du song en De Meyer. Na twee opeenvolgende ne derlagen tegen Meldert en Berlare knoopte HOFSTADE opnieuw met de zege aan. Op een moeilijkste bespelen veld was de fizieke konditie door slaggevend. Hofstade schepte zich in de eerste speelhelft een vijftal dcclrijpe kansen doch Louis Guns benutte er slechts één van. Hofstade moest in de 50e min. Vergey- len die zijn heroptreden maak te opnieuw vervangen wegens kwetsuur door Herwig Roels. SCHOONAARDE werd welis waar nooit overspeeld, nam zijn deel in de aanvallen maar was zelden gevaarlijk. Vandaar dat invallersdoelman Eric Van Gijseghem het niet te druk kreeg. Het was Van Limber- gen dre alle twijfel wegnam. Al bij al speelde Hofstade re kening gehouden met de staat van het speelveld een behoor lijke wedstrijd HERDERSEM won werdiend het derby met WIEZE. Het overwicht van de thuisploeg werd door drie vol treffers geïllustreerd. In de eer ste speelhelft konden de be zoekers dank zij een stuggen verdediging de schade tot één doelpunt - van Jaak Van den Berghe - beperken. In de tweede speelhelft kwam dan langs dezelfde speler en langs een bedrijvige De Ridder een meer juiste einduitslag op het bord. Voor acht dagen mochten we de eerste outzege van HEI KANT ZELE aankondigen en waarschijnlijk hebben de rood gelen er smaak in gevonden want de verplaatsing naar Ver rebroek werd besloten met een ongekende 2-5 weelde Het werd een overwinning die nooit bedreigd werd, want van meetaf aan konden de Zeie naars via Kint het openings doelpunt netten, waarna Luc Van Cauteren zijn vroegere schotvaardigheid herwon en met een zuivere hat-trick na 55 min. spel tot 0-4 uitliep. De gastheren konden zich ge lukkig achten, dat de spellei der zeer gemakkelijk een paar strafschoppen toekende aan de Polderploeg, die even veel keren buiten het bereik van Baetens werden besloten. Tus sen beide suksessen van Ver rebroek in zond Kind nr 5 in de netten van Strijmers. Het is opvallend dat de drie aangetekende doelpunten te gen de Heikant telkens met een strafschop plaats grepen. EENDRACHT ST.-GILLIS ver loor nipt op De Klinge. „RC LEBBEKE werd bena deeld" zei Louis Pissens na de wedstrijd. „Indien de scheidsrechter het doelpunt van De Visscher niet had af gekeurd waren de Lebbekena- ren gewonnen". De scheids rechter had het doelpunt af gekeurd toen de doelman het leder loste en de ingelopen De Visscher toinnentikte maar men zag fout op de doelman RC Lebbeke doet het anders niet slecht. Men speelt dege lijke voetbal maar missen de gepaste afwerkers. Vrijdag avond heeft men de spelers een souper aangeboden en misschien keert het tij zondag as. avds. Monique Van de Voorde (180), Mettepenningen en Allebaut te Wetteren op het podium Alvorens de prachtige uitslagen van onze damesatleten te vermelden, eerst de uitslag van de herenveldloop te Hamme. In de eerste reeks pupillen een 30e plaats voor Mare D'Hooge. In de 2e reeks een 17e plaats voor Benjamin Van Riet. Bij de kadetten een 73e plaats voor Mare De Boeck. Van scholier Franpois Peleman zagen we al heel wat beter dan de 35e plaats die hij nu behaalde. Bij de veteranen opnieuw een overwinning van Louis Van Spitael, zijn achtste al. Louis zal nu zeker de grote favoriet zijn voor het provinciaal kampioen schap. Over de kansen van de Baas- roodse atleten op de provin ciale kampioenschappen, ko men we volgende week terug. Remy De Swaef mag eveneens op een goede wedstrijd terug blikken, hip werd 23e. Alfons De Block werd 44e en Theo De Smedt 53e. Bij de senio res legde Eddy Van Loey be slag op een verdienstelijke 25e plaats. Jean Van Der Vreken, die we in het begin van het seizoen bijna helemaal achter aan dienden te zoeken, heeft zich er opnieuw boven op gewerkt. Dit resulteerde zich met een 37e plaats. Jean gaf zelfs Gilbert Van Den Bos sche het nakijken want deze werd 38e. Etienne Goossens legde beslag op de 53e plaats. Edmond D'Hooge werd 85e en Adolf Debbaut 86e Onze da mesatleten deden het te Wet teren werkelijk uitstekend. Van de 9 wedstrijden w erden er maar liefst 3 door de Baaas- roodse meisjes gewonnen wat geen enkele andere klub hen nadeed. Nog geen twee minu ten nadat het eerste start schot gevallen was stond er al een Baasroods miesje op de hoogste trede van het podium. De pas aangeslotene Viviane Erpels won inderdaad, op ver bazingwekkende wijze de 1e reeks pupillen Van bij de start nam zij al onmiddellijk een paar meter voorsprong Toch boden zich 4 meisjes aan voor de eindspurt. Viviane had nog voldoende reserves en toonde zich de snelste. In de 2e reeks zag het er naar uit dat Daisy De Troetsel ook op het podium zou postvatten. Daisy werd echter in de laat ste meters nog verwezen naar de 4de laats, n pde 1e reeks miniemen haden we wel geen meisjes vooraan toch lipen Lauretta Van Spitael en Annick Van Borm voor wat ze waard waren en werden resp. 19e en 21e. In de 2e reeks wisselt An Varr De Voorde ook hoog tes met laagtes. Het tempo was haar ditmaal te hoog, ze werd 21e n de 1e reeks ka detten liep Monique Van De Voorde een prachtige wed strijd Reeds van in de start scheide ze zich af met Mette penningen (Hamme) waartegen Monique nog nooit had kun nen winnen Ze volgde dan ook steeds op een paar me ter achter deze schijnbaar on overwinnelijke atlete Ongeveer halfwedstrijd zag het er naar uit dat Monique ook nu weer haar slag niet zou thuishalen want haar achterstand bedroeg dan ruim 5 m. maar onder de aanmoedigingen van de talrijk opgekomen Baasroodse supporters kwam Monique iets over halfwedstrijd terug en nam zelfs kordaat de leiding Monique hield stand, vergroot te zelfs haar voorsrong nog tijdens de laatste rechte lijr. en behaale haar 3e overwind- ning van het seizoen met 15 m. voorsprong. Na een aar mindere wedstrijden schijnt ze weer de goede conditie te pakken te hebben. Ook bij de scholieren mocht oog een Baasroods meisje op het hoog ste schavotje klimmen. In de ze categorie werd het een wa re afvallingswedstrijd. Van bij de aanvang liepen zowel Ingrid Bauwens als Patricia Famaey aan de leiding. Patricia zakte na een paar honderd meter een beetje af maar bleef 1och nog in het 10-koppige leiders groepje. Ingrid daarentegen bleef aan de leiding lopen te meer daar geen enkele der concurentes haar wou aflos sen. Na 1/3 wedstrijd waren er nog een zestal kanshebsters op de overwinning, waaronder onze beide meisjes. Iets over halfwedstrijd waren de drie favorietes samen aan de lei ding en Patricia Famaey volg de op een 10-tal meter in 4e positie. Met nog 1/3 wed strijd te lopen vond Ingrid dat met drieën naar de meet gaan nog te veel was en duwde nog wat harder door. Ze luk te in haar opzet zodat het een spurt werd met twee. Op onweerstaanbare wijze behaal de Ingrid haar 2de overwin ning van het seizoen met een 15-tal meter voorsprong. Pa tricia Famaey werd daarbij nog prachtig 4e. Ingrid zal nu ze ker haar zelfvertrouwen her wonnen hebben, temeer ze in het 'begin van het seizoen tevergeefs naar de goede con ditie zocht, begrijpelijk wan neer de training gericht is om in conditie te zijn wanneer er titels te behalen zijn. Ook Patricia heeft de laatste wed strijden een blijk van een betere conditie dan bij de sei- zoenaanvang. Zondag 2 feb. wedstrijd voor de heren te Smeerebbe-Vloerzegem, ver trek in het lokaal om 12.30 u GDP. Het opstellen van Oswald Ven- neman in de voorlijn van S.O.S. Schellebelle blijkt een goede zet te zijn geweest. Zondag heeft SOS op eigen veld Meerbeke in bedwang gehouden. Reeds in de 1ste helft konden de paarswitten, via Luc Schuddinck. op voor sprong komen... Meerbeke was enigszins ge vaarlijk doch ^twee uitgelezen kansen waren niet voldoende om te scoren Bij de aanvang van de tweede helft had Meerbeke het scel in handen, doch een paar mooie tussenkomsten van kee per Galle vrijwaarden het Schellebelse doel. Het laatste half uur was voor SOS. Tweemaal ontsnapte Meerbeke nog aan een gewel dige stormloop Eendracht Serskamp daaren tegen, was het zwakkere broer tje op het terrein van Brakel waar het Bonanza partij gaf. Waar vorige week de keaper Huylebroeck. twee flaters be ging treft hem nu geen ver wijt. Wel was de afwezigheid van Leus. die zijn militaire dienst vervult, en Maurice Maenhout, nog twee zondagen geschorst, een „gat" in de ploeg. De bestuursleden wa ren het erover eens dat dit geen reden was voor het min der presteren en dat het elf tal te zwak was. Volgende zondag zal Serskamp waarschijnlijk een beroep doen op een nieuw aangesloten keeper Mertens, die uit Wan- zele komt. Daarmede hoopt men te Sers kamp de ploeg wat op te kalefateren om indien moge lijk twee puntjes thuis te hou den of dan toch zeker een gelijk spel af te dwingen te gen Oudenhove. Een beetje verrassend heeft doelman Pinnewaert zich ontpopt tot DE revelatie Deze jongere, destijds als junior een grote belofte, verdween een beetje uit de belangstelling omdat hij zijn legerdienst moest vervulllen. Achteraf verzeilde hij op de bank als doublure voor titularis Bombeke. Toevallig moest hij een paar weken geleden inspringen en demonstreerde van meetaf aan zijn onloochenbaar talent. Tegen Sinaai was de Berlarenaar er opnieuw bij en al werd deze 20-jarige twee maal geklopt, toch bewees hij dat het moeilijk zal zijn hem opnieuw een invallersrol op te dringen. Overmere haalde het na afloop van een match die boeiend was doch veeleer op de inzet van de akteurs, dan op oog strelende kombinaties stoelde. Nu dient wel gezegd dat de Boerenkrijgers een drietal vaste waarden moesten vervangen, maar de doublures deden het allesbehalve kwaad. Hoe dan ook, Paul Van de Velde en Fernand Buyse bogen een 1-0 achterstand in voorsprong om (12) en na de pauze klopte Van de Velde de thuiskeeper nog maar een keertje. Tenslotte werd het via Poppe nog 23 zonder dat de Overmeerse zege in gevaar kwam. Geen doelpunt voor Overmere ditmaal want keeper Poppe kan de bal grijpen (Sinaai-Overmere 2-3) JC

De Voorpost | 1975 | | pagina 18