Weelde groot bij A.C. Lebbeke Aalstenaars op ereplaatsen te Oudenaarde Goede uitslagen van A.C. Grembergen te Wetteren Atleten uit Moorsel en Meldert Linda Coppens tweede ANNE-MARIE VAN NUFFEL nieuw indoorrekord te Arnhem S. Verheirstraeten op podium te Wetteren EERSTE GROTE PRIJS JULIEN VAN DE VELDE TE UITBERGEN 19 Op de uitstekende omloop van de Warande te Wetteren kregen we zondagnamiddag een stukje atletiek van groot gehalte te zien. Atletes die er aan een moordend tempo aan ten onder gingen waren hier het sprekend bewijs van de harde sporttaal. Margot De Vriendt bleef echter overeind bij de juniores, zij probeerde het nu eens anders dan gewoonlijk. Van bij de start klampte zij flink aan en we waren niet weinig verwonderd haar bij de eerste door komst in vierde stelling aan te treffen, nadien moest zij enkele plaatsen prijs geven wat niets weg nam van haar grote verdienste, dat zij zocht naar een beter resultaat, voor haar AC Grembergen. Moeder De Vriendt was dan ook begrijpelijk tevreden na de aankomst, men zou het voor minder. Margot elfde en haar jongste Carine 15e, een plaats die zij spelender wijze in de wacht sleepte. Carine Van De Moortel werd in haar reeks, de kadetten. ingeslo ten. dat was dan ook de re den van een slechte koershelft waaruit zij probeerde los te komen en in de laatste ronde er ook in gelukte, zodat zij nog als zevende werd afge- vlagd wat gezien de omstan digheden nog prima mag ge noemd. Patricia Veldeman ver ging het slechter want zij kon de slechte situatie niet meer recht trekken en werd 23e. We wezen reeds vroeger op de moed van Anne Comelis die bij een snelle start blijft door vechten. wat zij zondagnamid dag ook te Wetteren liet be wonderen en naarmate de wed strijd vervolgde ettelijke plaatsen winst boekte met een niet onaardige zeventiende piaats in de klassering als re sultaat. De heren bonden de spikes aan te Oudenaarde en hier waren Eddy Ivens en An- dré Van Riet bij de juniores van de partij. Na een knap verweer werd Ivens 47e en Van Riet klampte zich vast aan zijn 51 e plaats. Renaat Delcart verdedigde zich goed in de reeks miniemen wat ook zijn broer Wim hem had voor gedaan bij de jongsten. hij ging in deze reeks Piet Ver linden vooraf. Voor volgende week staat er een wedstrijd voor dames op het programma en wel te 6e tee Ie, voor de heren is er en cross te Uitber gen. waar Vlierzele Sportief voor de organisatie instaat. Za- tedag 1 feb. is er nog een wedstrijd voor dames en wel te Grimbergen, de week na dien krijgen we dan het pro vinciaal kampioenschap voor dames en dat de Denderleeuw. (André) Eendracht Aalst stuurde zondag een aantal talentrijke dames naar de cross te Wetteren De veldloop te Oudenaarde kende een enorme belangstelling zo van atleten als van publiek. Een rekord-aarital atleten nam in alle kategorieën de start, zodat bij de seniores liefst 200 deelnemers werden ingeschreven. De miniemen werden .in vier reeksen ondergebracht. In de eerste maakte Stefaan Van der Stichelen na een heelkundige bewerking zijn wederoptreden. Hij werd zevende terwijl L. Roelandt, J. Arijs en Luc Janssens respektievelijk ze ventiende, tweentwintigste en vijfentwintigste eindigden. In de tweede reeks eindigden G. Van Herzeele insgeijks ze vende. In de derde was er een snelle start van J. De Vree die hem uiteindelijk een twee de plaats opbracht. Eveneens een tweede plaats voor E. Van Nieuwenhove die zich evenwel liet verrassen, terwijl Freddy De Boeck (11e) en J Vereeoken (16e) de andere Aalstenaars waren. Minder goede aanhef van Danny Kie- ckens bij de kadetten. Hij maakt eohter het verloren ter rein goed en eindigde sterk tweede. Bevredigende uitslag voor J. De Schrijver (12e) en R. Roelandt (14e). Voor J. Coppens was de afstand eens te meer te lang. Hij moest zich met de negenendertigste plaats tevreden achten. Onder de 112 scholieren die de wed strijd beëindigden klasseerden de Aaisterse atleten zich als volgt: P. Vonck (25), Welle- kens (36), E. Thijs (38), D. Vermeir (46) en Van De Keer (73). Erik Vermeir eindigde bij de juniores als eerste Aalste- naar als achtiende. Ariel Van den Bossche werd 59e, E. Van der Steen 67e en E. 'Merokx waren de uitslagen van de andere Aaisterse juniores. Ru- di Daeleman moest de wed strijd staken. Senior Jef Pol let kon zich geruime tijd in derde stelling houden doch moest een plaats prijsgeven. De andere Aaisterse atleten klasseerden zich als volgt Fr. Buggenhout (58) E. Kie kens (68). H. Coppens (70), D. Coppens (77), R. Bayens (85), J. Bas (90), O. Van Bock- stael (95) J. De Roeck (113), W. De Cock (120), F. De Sut ter (136), A. De Bruyne (155). tijdig het parcour verliet, wel enigzins ontmoedigd. We heb ben gezien hoe de wedstrijd verliep in de eerste londen e Miet kan het misschien niet goed aanzien dat het in een veldloop niet altijd volgens de normen van de sportiviteit gaat, maar ja Miet dat is de harde ongeschreven wet van de sport. Niemand heeft trou wens begrepen waarom dat u op een ogenblik dat u in 2e positie liep er uittrok. Bij de juniores haalde Monique Van Herrewegen nu weer een 10e plaats en Bergman werd nu 19e, Hertsens 20e en Semal finishte als 21ste. De scholie ren haalden in het clubklas sement de tweede plaats en dat bewijst haar geheel als ploeg. M De Ridder was ne gende, L. Verhoeven 10e, De Saedeleer 11e en Wiltems 12e wat een opvallende uitslag ge noemd mag worden. Van Bug genhout werd 18e. Bij de ka detten werd m de eerste reeks Willems 11e, Jacobs 12e, Van Buggenhout 14e en haar zuster Van Buggenhout Martine 20e In de volgende reeks haalde Saerens een 21e, Bosmans 24e en de Valck een 25e plaats. Miniem Peytier ein digde in haar reeks 8e, en in de andere reeks werd Van Wemmei 23e. (A). Zondag waren de dames van de partij te Wetteren in de dames cross van Vlierzele Sportief. Voor nationaal kampioene Linda Coppens werd het nogmaals een tweede plaats nadat zij de hele wedstrijd had geleid. Op 9 februari worden de Brabantse kam pioenschappen gehouden en veertien dagen daarna moet Linda haar nationale titel verdedigen. Of zij die titel met een jaar zal kunnen verlengen Dat blijft afwachten, want er komen zoveel faktoren om het hoekje kijken. Men dient niet alleen in top- konditie te verkeren, ook de zenuwen spelen een grote rol en er komt tevens nog een grote dosis geluk aan te pas. Wij kij-< ken vol belangstelling uit naar de prestaties van onze kampioene Linda's jongere zus Sonja werd 23e te Wetteren en Hilda Van Geit eindigde 17e bij de miniemen. De heren waren vorige week te Hamme aan de start. Er vielen geen verrassingente noteren. Bij de juniores werd Frangois Coppens twaalfde en Jozef Van Damme zeventiende. Veteraan Ernest Meersman eindigde als zevende en bij de seniores waren de gebroeders De Vuyst van de partij met een 60e plaats voor Dirk en een 64e voor Walter. D.D.R. De Aaisterse atlete Anne-<Marie Van Nuffel kwam de jongste dagen weer steil in 'het nieuws door haar schitterende prestaties die zij in het Nederlandse Arnhem verwezenlijkte. Zij liep er nl. een 800 m. waarin zij nipt geklopt werd door de Franse Dubois maar zij bereikte niettemin haar beoogde doel, een nieuw Bel gisch rekord met 2'8"4 seconde. Hiermede verbeterde zij het rekord dat op naarrf stond van Sonja Casteleyn. Voordien had zij reeds een eerste proef gedaan te Parijs waar zij eveneens voor uitstekende prestaties zorgde. Deze 18-jarige atlete draagt nu de hoop van gans het land, dat zij in haar doel, het minimum voor de Europese zaalkampioenschappen (die te Katowice in Pólen zullen gehouden worden) mag slagen. Zondag was zij aanwezig op de veldloop te Wetteren waar zij juist op tijd was om haar clubgenote Suzy Verheirstraete aan te moedigen die er naar een podium plaats finishte. Onnodig te zeggen dat secretaris Eric Coppens de grote glimlach had om al dat atletiekgenot. (André). In de veldloop te Wetteren hebben de Aaisterse damesatleten zich eens te meer laten opmerken. Bij de jongste miniemen gaf een goed van stapel gelopen An Rottiers aanvankelijk de indruk gemakkelijk derde te kunnen eindigen. Op een paar honderd meter van de aankomst verzwakte ze enigszins en werd uiteindelijk vijfde. Suzanr.a De Wolf voorzichtiger gestart dan de week tevoren was twaalfde. An Claeys werd negentiende bij de jongste kadetten. In de tweede reeks kadetten zag men de Aaisterse truien onmid dellijk vooraan. Spijtig genoeg moest Karine Van der Melrssche die nochtans altijd in de eeste gelederen liep wegens ongesteld heid de strijd staken. Marly Ca- rael en Laurie Verheirstraeten mocht men aanvanlkelijk binnen de eerste tien verwachten: doch in de finish moesten beiden nog een paar plaatsen prijsgeven. Het werd een .12e en 13e plaats, bufe, garde Coppens werd. dank zij haar scherpe eindspurt, 5e bij de scho lieren. In diezelfde kategorie rang schikten Erika De Neef en Maria Janssens zich respectievelijk 15e en 25e. Eveneens een goede start van de juniores. Linda 'De Bruyn liep in de eerste ronde in 4e stel ling dank zij een goed wedstrijd- begin. Naderhand moest ze echter een drietal plaatsen prijsgeven. Goede wedstrijd ook van Gudrun Van Impe en Hildegarde Eemans die steeds maar naar voor scho ven en een achtste en negende plaats opeisten. Bij de seniores wend er vrij hard „om den brode" gestreden. Van meet af aan zag men drie atletes - die er een ver rassend hoog tempo op nahielden - aan de leiding. Dit tempo werd fa taal voor de Lebbeekse Miet Ver meir. De Aaisterse Suzy Verbeir- straten was van bij het begin op achtervolgen aangewezen. Geruime tijd zag men ze, na de opgave van Vermeir, in derde stelling. In de voorlaatste ronde werd Suzy ech ter door krampen geplaagd en in gelopen en voorbijgestoken door de V.S.-atfete De Swaef. Net vóór het ingaan van de laatste ronde telde deze laatste een 100-tal m. voorsprong, zodat het voor het Aaisterse meisje onmogelijk scheen deze achterstand in te lo pen. Tot eenieders verbazing ge beurde dit dan toch. Verheirstrae ten slaagde er niet alleen in de achterstand weg te werken, maar ook nog als 3e de eindmeet te overschrijden met een 10-tal m. voorsprong op De Swaef. J V.H Zondag 2 februari organizeert onze kern in eigen gemeen te een officiële veldloop voor heren. Na het sukses van onze damescrossen, willen wij ook onze jongens de kans geven in eigen gemeente een grote cross te lopen. De naam Van de Velde was vroeger in de veldloopmiddens gekend en samen met Paul Huylebroeck en Frans Van der Hoeven zelfs internationale suksessen boekte. Diezelfde Frans Van der Hoe ven zien wij hier zondag aan het werk bij de veteranen. Op een gemakkelijke zege moet hij evenwel niet rekenen want ook Van Spitael van Baasrode is zeker van de partij. Graag zagen wij ook Julien zelf aan de start maar het vele werk dat de organizatie van een veldloop meebrengt, zal hem dit waarschijnlijk beletten. On ze jongens moeten dan maar laten zien dat ze evenals de meisjes wat in hun mars heb ben. Wij rekenen vast op on ze miniemen Paul De Martelaer en Luc De Vrieze. Onze groot ste hoop rust evenwel op onze kadetten met als kanshebber op een overwinning Robert De Palmenaer Verder verwachten wij ook Mare De Coster voor aan Rudy Van De Velde, Luc Van Bockstal en Luc De Cos- ter zullen ©veneens zichzelf willen overtreffen voor eigen publiek. Bij de scholieren zijn wij er van overtuigd dat Pa trick Pieters Jan De Palmenaer en Alain De Vrieze op een ere plaats eindigen en bij de senio res zien wij Robert De Gucht aan het werk. Als alle Uitberg- se toeschouwers maar hard ge noeg roepen zit er ook voor hem een ereplaats in. De ste start wordt gegeven om 14.30 uur. Sekretariaat op de omloop. Kleedkamers bij Gus- taaf Robbereicht. Prijsuitreiking voor pupillen, miniemen en kadetten op de omloop. Voor scholieren in café Sint-Elooi bij Jozef Poppe. Voor de anderen bij Gustaaf Robberecht. MIET VERMEIR KNAP IN HET FALLONSTADION. De dames zorgden te Brus sel voor een opvallende ver richting en bij de seniores was het Vermeir die na Hands (DCL) over de meet ging na een prestatie die getuigde van haar terugkeer na een periode van minder presteren dat dan vooral te wijten was aan een minder goede konditie waar mee zij de jongste weken diende af te rekenen. Het is dan ook onbegrijpelijk dat de ze eerste dame van Lebbeke op sportgebied zondag te Wetteren de strijd staakte, maar daar komen we zo da delijk op terug. Bij de senio res in hetzelfde „Fallonsta- dion" liep nog een atlete in de kijker en wel Monique Van Wemmei 7e. die zich in geen geval in de hoek liet drum men. heeft zij niet de gestalte van haar tegenstanders dan heeft zij wel de moed van de groten dat haar sympathiek maakt. Bij de juniores ver» overden de Lebbeekse atle tes het .interclubklassiement waarvoor hier zorgden Van Herrewegen met haar prima zesde plaats na een opvallen de prestatie in deze veldloop. Lieten zich evenmin onbetuigd Berghman als 9e, Herttens 10e en Semal 11e. De Ridder werd zevende bij de scholieren een plaats die zij verdiende voor haar knap verweer die zij daar liet be wonderen, ook goed was Ver haven als 8e en De Saedeleer 11e en Willems op de 12e plaats. 'Bij de kadetten ver dienen een vermelding het viertal Willems 17e, Saerens 18e, Jacobs 19e en Van Bug genhout als 20e. Miniem Peytier hield aan haar wedstrijd een 13e plaats over. Monique Van Wemmei EREPLAATS TE WETTEREN. Te Wetteren hebben we ook zondag een sterke Monique Van Wemmei gezien, die een vap haar beste wedstrijden liep. Na de opgave van haar clubvriendin Vermeir mocht Monique het alleen afhaspe len. Dat zij bleef strijden tot de allerlaatste meters droeg de bewondering weg van de atletiekliefhobbers, het is dan ook de gelegenheid om nu haar naam vetjes in de krant te zetten. Met haar zesde plaats mag zij postvatten naast andere meer gekende namen. Miet Vermeir begrepen we niet goed wanneer zij zondag voor- Anne-Mnrie Van Nuffel (midden) vestigde een nieuw nationaal indoorrekord over 800 meter te Arnhem. Men ziet ze Hier samen met klubsekretaris Eric Coppens en Linda De Bruyn (C) Waar moeten we eigenlijk de lofzang beginnen van de eerste ciub uit de Denderstreek AC Lebbeke, is het bij de uitstekende prestaties die de blauw-witte formatie liet bewonderen met haar dames in het „Fallon-stadion", of moeten we teruggrijpen naar de staande ovatie die Lebbeke mocht in ontvangst nemen te Aarlen. Zelden heeft men van een club dergelijk meester schap zien uitstralen als van de poulains van sekretaris Van Der Straeten. Zij wonnen er het klasse ment bij de miniemen pupil len en waren tweede bij de van <Je deelnemers want nog meer dan 70 atleten liet hij achter zich, een resultaat dat Voor de volgende stunt zorg den de kadetten met als twee de Eddy Verhaven, 5e Freddy De Feyter, 7e Chris Van Thie- nen, 8e Theo Van Den Ab- beele met dergelijk viertal ligt ongetwijfeld voor Lebbe ke nog meer roem te wach ten. Dat AC Lebbeke over een goede ploeg jongeren be- De damesatleten van AC Lebbeke juniores; scholieren; seniores en kadetten, het algemeen clubklassement werd dan na tuurlijk-gewonnen door de leb beekse atletiekvereniging. We willen het recital beginnen met de seniores waar Lucien Rottiers voor een eerste ere plaats zorgde en na een knap pe wedstrijd in dit interna tionaal gezelschap 4e werd. Van Joos Julien en Frangois wisten we dat ze tot grootse dinger. in staat waren zij we ken er te Aarlen niet van af en werden negende en elfde. André Philips werd vierde van zijn klub en dat op de 17e plaats terwijl een nog niet volledig in orde zijnde Jozef Arijs ook veel sukses kreeg voor zijn 25ste prijs. Petrus Van Der Meersche werd 36e en Benoni De Ridder 37e ter wijl de laatste atleet voor Leb beke als 45ste over de kalk ging, hij werd niet de laatste alleen een ploeg als Leb beke of een evenwaardige ploeg kan voor leggen. Bij de juniores was het niet minder, aan de 21ste waren de vijf atleten van blauw-wit over de meet en hier wa ren het Hans De Coster 9e, Willy Buyst 11e, Frangois De Sohepper 14e, Etienne Van Den Eede 18e en Danny De Smedt als 21ste die werden toegejuicht. Scholier Frangois Willems miste van een niet de eerste zege nu werd hij tweede in dit hoge gezel schap. Frangois Van Damme pikte even r.a" hem aan als zesde en Herman Boots werd nog 16e voor Luc Van Bug genhout 18e en Mare Bos man 20e. De reeks werd hier vervolgt met Eric Wijns 24e, Jozef De Boek 25e, Wilfried Tilburgh 26e, Eric Read 39e en Pieter De Ridder als 48ste. (C) schikt konden we ook opma ken uit - de bekers die deze knapen mee naar Lebbeke brachten. In de reeks geboren in '62 werd het voor Jos Van Den .Bossche een prima 2e plaats terwiji Stefaan Calle- bout vierde werd verder nog Jan Jacobs 7e, G. Keppens 9e, H. De Waegeneer 11e, E. Hoofteneer 15e, Jean-Pierre De Nil 17e en S. Monsieur 18e In de reeks van '63 was het nog beter, Peter De ^ey- ter plukte er de bloemen en 3e was Marc Tilly terwijl Piet Van Stappen zesde eindigde. 9e en 10e waren respectieve lijk Vermeiren en Berghman, Jan Van Buggenhout werd 14e. Bij de pupillen waren F. De Feyter derde, C. Stassijns zesde, P. De Ridder 8ste, K, Bieseman F. Van de Voor de 20e, met eveneens de be ker in clubverband als belo ning.

De Voorpost | 1975 | | pagina 19