B D E G H I J K L M 0 0 R T U z êtm/. SPORTKLUB ST.ANNA KENT ROLLEND SUKSES f.1! DE REMBRANDT- KLUDDENS LEEDSE PRINS ZAL EEN «KALF» ZIJN KRIJGT LEDE EEN VROUWELIJKE BURGEMEESTER? ABC 4 - 31-1-75 - De Voorpost Het initiatief van sportklub sint-Anna om een zesdaag se op rollen in Hofstade te organiseren is op een volle dig sukses uitgelopen! De Parochiale zaal liep elke a- vond propensvol wat een ze ker financieel geslaagde or ganisatie betekende! de broers Benny en Raf Van Eyck zeker de boventoon voerden. Inderdaad, deze Voorpostverkopers kunnen zeker een stukje fietsen en ze werden dan ook afgete kend overwinnaars voor Paul De Waer-Robert Lim- bourg die prachtig tweede In volle wedstrijd, (jm) was Nelly Cammerman de sterkste voor Martine Cor- nand en Annie Schoof. Een sukses voor de mensen van Sint-Anna, waarbij we zeker Nestor Bloem en Ghis- lain Becqué niet mogen ver geten. Spijtig dat er zo wei nig Hofstadenaars deelna men, want anders was deze organisatie een absolute topper in het Hofstaadse ontspanningsleven (D.D.) Wanneer alle Ledenaars over karnaval net zo dachten als de «Rembrandtkluddens», dan stonden we al heel wat verder. Uiteraaard is het enthousiasme het eerste jaar steeds uit zonderlijkgroot. Maar wat deze jongens en meisjes in enke le weken wisten voor mekaar te boksen verdient toch een speciale vermelding. Dat de belangstelling groot is, in het lokaal Rembrandt, bewijst wel het feit dat men de aanvragen tot deelname aan de karnavalstoet moest stopzetten. De groep werd anders te groot om nog degelijk bestuur te blij ven. Raf, van het broederpaar Van Eyck, (|m) Deze zesdaagse op rollen, die technisch door de equi pevan oud-zesdaagsevedet ten Stan Lauwers op ««rol len» werd gezet bracht zes tien teams van twee man in strijd om de overwinnings tuil! Opvallend was de ge ringe deelneming van echte Hofstadenaars (slechts 8 winnaar en Voorpost-verkoper. werden. Opvallend in de fi nale was het optreden van Edgard Van Den Driessche die een beletgevend deelne mer prachtig vérving en mits een technisch truukje op de fietsen, won hij met Roger Caudron tegen Luc De Man en André Van Sinay die in de Het begon allemaal niet zo heel lang geleden. Walter Van Nieuwenbergh, een ou we Leed se karnaval rat, trommelde enkele stamgas ten bij mekaar, André Me- ganck werd voorzitter, Ar nold De Kuyper sekretaris en Paula De pauw (lokaal houdster) schatbewaarder van de jonste telg in de Leedse karnavalwereldde «Rembrandtkluddens». Een dertigtal leden sloten aan. Er moesten zelfs aanvragen geweigerd worden, om de groep nog bestuurbaar te houden. Het onderwerp dat in de kar navalstoet zou behandeld worden, was ook vlug be paald. Het zal iets ste maken hebben met de twee drank gelegenheden ««Rembrandt» en «Eden Roe». Meer kun nen we er nog niet over ver tellen Maar dat het voor hun eerste jaar een puike verwe zenlijking gaat worden, staat nu reeds buiten kijf. Daar konden we ons van o- vertuigen op het erf van Georges Van de Kandelaere, waar minstens vijftien noes te werkers aan een karnaval- wagen timmerden. Maar vooraleer het zover kon komen, dienden de nieuwe lingen in de Leedse karna valwereld een reusachtig inspanning te leveren. Oor deel zelf maar. Van landbouwer Achiel De Loose kregen ze een grote wagen ten geschenke. De wagenvloer was echter zo rot, dat er bij hun aan komst niet veel meer van o- verbleef dan vier wielen.. Ze besloten dan maar de grote middelen te bebruiken: de wagen werd geheel ontman teld en kreeg een splinter nieuwe vloer van 16 m2. Het spreekt vanzelf dat daar heel wat werk en geld moest aan besteeds worden. Gelukkig konden ze ook nog een beet je rekenen op het begrip van Aimé De Brouwer. Maar al met al dienden de «Rembrandtkluddens» vele duizenden te spenderen om met een degelijke wagen te kunnen starten. Pas dan kon gedacht worden aan de op smuk voorde karnavalstoet. Maar allen schijnen wel tij dig klaar te komen zodat Le de over veertien dagen, een nieuwe groep kan verwel komen. Als al deze jonge ren, waaruit de groep dan toch bestaat, maar als één man willen werken en enkel denken aan prettige karna- valdagen om samen door te brengen, dan kunnen de «Rembrandtkluddens» be slist een aanwinst zijn voor de Leedse karnavalwereld MARCOLE Enkele «Kluddens» aan het werk. (Marcole) De juryleden van de zesdaagse op rollen: Stan Lauwers, Robert Van Carpels, Nestor Bloem en Ghislain Becqué. (jm) man op 32 deelnemers) zo dat het Hofstaadse publiek eerder uit nieuwsgierigheid dan uit echt engagement op te supporteren waren opge komen. Vandaar dat ook tij dens de finale de meeste toeschouwers eerder apa- tisch bleven voor de sportie ve krachttoeren van de koer sende teams! Op sportief gebied werden er inderdaad krachttoeren geleverd waarbij de fietsen- eindstand voorlaatste wer den. Deze laatste, die een «overmande» Michel Riem- kens op dinsdag kwam verva gen, was één van de popu lairste deelnemers. De sterkste Hofstadenaars wa ren ontegensprekelijk Dirk Van Den Brempt en Gerrit Rombout! Bij de dames die op donderdag hun wedstrijd betwisten won Birgit Van Mirgo voor Gerda Kosolos- ky. Bij de Hofstaadse dames De Rembrandt-kluddens te Lede, een vrolijke bende. (Marcole) Voor niet ingewijden zal dit een onfatsoenlijke, ja beestach tige titel zijn. En toch kan het niet anders, of de Leedse Prins Karnaval 1975 zal een «kalf» zijn Lange tijd zat het Feestkomitee in nesten. Slechts één kan didatuur liep binnen. Alleen de prins 1974, Etiennus I zou meedingen naar de titel. Als je nu weet dat de prins deel uitmaakt van de karnavalgroep «Leedse Kalveren», dan wordt er misschien al één en ander duidelijk. Het spreekt vanzelf dat, na het heengaan van burgemees ter Raes, de pronostieken en gissingen hun gang gaan. Er moet nu eenmaal een nieuwe burgemeester voorge steld worden aan de koning De opengevallen plaats van burgemeester Raes, wordt in de gemeenteraad ingenomen' door opvolger Leonard Cannoot. Dit betekent dat de mensen van de groep Raes dus een keuze moeten maken uitmevrVan Keymeulen- Siau, Emmery Verhelst, Lucien De Kerpel, Leonard Can noot en de drie schepenen Albert Smolders, Ernest Galle en Jozef Gravez. Maar wij uit betrouwbare bron konden vernemen, zou mevr. Van Keymeulen-Siau de grootste kans maken, de overleden burgemeester Raes op te volgen. In dat geval zu dus ook het voorzitterschap van de K.O O openvallen. Voor deze vervanging werd de naam genoemd van Em mery Verhelst. Om het ogenblik dat wij deze regels schrijven, is er nog geen beslissing gevallen omtrent de opvolging. Dit zou weliswaar het geval kunnen zijn wanner u dit blad in han den neemt. Maar op dit ogenblik schijnt mevr. Van Keymeulen-Siau de grootste kans te maken, de eerste vrouwelijke burge meester uit de Leedse geschiedenis te worden MARCOLE De «Leedse Kalveren» heb ben dan op het laatste mo ment nog twee kandidaten uit eigen rangen opgetrom meld, zodat Etiennus I niet zonder tegenstand naar zijn titel kan dingen. Maar dat betekent ook dat de Prins alleszins een lid zal zijn van de «Kalveren». Zo- dus. Etiennus I legde reeds heel wat werk af met zijn groep. Een fonoplaat met op de A- zijde «Den Uveirdigen Boer» en op de B-zijde «Karnaval in Leê», kent reeds enkele we ken een schitterende ver koop. Nog weinig exempla ren zijn beschikbaar. Daarnaast ijveren de jonge ren van de groep voor een uitstekende prestatie in de karnavalstoet. De groep werd gebouwd rond het Ba- chus-thema. Daarbij krijgen ze nu nog de zorg over twee andere kandi daten. Dennis De Backer is al lang geen onbekende meer in de Leedse karnavalwereld. Deze ex-prins gaat met zijn eigen broer, Etienne, in het strijdperk onder de naam Bachus II. De derde, die wel eens de derde hond met het been zou kunnen worden, noem de zich heel toepasselijk Kalfos I. Paul Goossens uit Overimpe komt voor de eer ste maal op het Leedse kar- navalpodium, nadat hij reeds enkele jaren aktief was achter de schermen van de karnavalgroep Leedse Kalveren». Dit gebrek aan kandidaten is niet van aard om de span ning te doen groeien. Noch tans neemt men het bij de «Leedse Kalveren» zeer ern stig op. De drie «kalfjes» hebben zich reeds intens voorbereid. De titel blijft weliswaar in eigen rangen, maar niemand is blijkbaar zinnens, de overwinning zo maar weg te schenken aan een groepsgenoot. Ze lig gen alle drie gebrand op de titel. Het wordt dus een on uitgegeven gevecht dat geenszins zal gespeend zijn van verrassingen. Wat de organisatie van de verkiezing betreft, blijft al les zowat binnen het ver trouwde patroon. Ditmaal werd echter de zaal Lelie uit gekozen als strijdtoneel. De jongens van de «Leedse kal veren» spelen dus in eigen huis. Zouden de andere po tentiële kandidaten zich misschien daardoor laten afschrikken hebben? Als dat een reden moet zijn om niet deel te nemen aan een prin senverkiezing, dan kan nie mand zich meer kandidaat stellen. Want wie zegt, wan neer het Feestkomitee vol gend jaar een andere zaal uitkiest, dat er ook in die zaal geen kandidaat op daagt. Het spel moet altijd gespeeld worden en uitein delijk is er nog altijd het Feestkomitee dat als jury fungeert. En deze mensen hebben met groepen of za len geen uitstaans. Zaterdagavond om 20 u kan iedereen, gratis, getuige zijn van een spannend ge vecht tussen drie kandida te die aan mekaar geen duimbreed zullen toegeven. En vermits bij de Leedse ver kiezingen het publiek geen enkel vorm van inspraak heeft, blijft de spanning ge waarborgd tot de laatse mi nuut. Of het nu Etiennus I, Bachus II of Kalfos I wordt, één feit staat vast: Karna- valminnend Lede zal in 1975 geregeerd worden door een «Kalf». MARCOLE HEB STEEDS BIJ DE HAND uw VAN TELEFOONNUMMERS. .EN ADRESSEN kdi 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een prijs I Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De speaalist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staafveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabriekspnjzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeoalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.i6 Michem Tapison, nylon tapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen n Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegeis. om, leen gerust 053-21.60.i6 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Hoogstraat 77. Haaltert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek. Meubelen E De Petter Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dender monde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 e meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modem fokJ, meten, afwerken en Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde fubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen lliando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis quid, quo. quando, quomodo enz: wie. wat. wapr, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. oelsie Kleding 052-21.16.11 de zaak die met haar tijd meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde. lalons 053-21.42.81 meubels en alle binnenhuisversieringen Galerie De Key- zer, ENSOR Rechtstreekse waar uit verschillende landen. Vlaanderenstraat 6 Keizerlijke Plaats 8, Aalst. ekenen 052-21.40.60 is een van onze specialiteiten. Laat uw advertenties ont werpen door de layout-lui van Groep De Cuyper. Een tele foontje en het komt voor mekaar Zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U 1n de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. jan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wet over een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. I y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw relda- meproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F AHe modellen uit voorraad leverbaar. oveel anderen 052-21.40.60 deden hel reoda vóór U. Laat u« puDiidt.it in mairaar boksen door vaklui, mensen die er volop inzitten Bel Groep De Cuyper U krijgt zo iemand aan de lijn.

De Voorpost | 1975 | | pagina 4