ONSTUITBAAR Grembergen - Robur topper VIJF MAAL RAAK K.A.V.D. - Rac. Doornik 1-1 Geen afwerkers GOEDE WEDSTRIJD de leider Op twee punten van Schellebelle I stunt te jErpe I le PROVINCIALE 17 TWEEDE PROVINCIAAL Wilskracht Moorsel-Sparta Appels 0-1 Wilskracht heeft op eigen veld een steelt laten vallen. De uitslag is een komplete verrassing. Toch is de over winning van de bezoekers het gevolg van forse tegenstoten die de Moorsel verdediging wel eens op stelten zette. Appels speelde met sukses de tegenaanval. een wapen dat Wilskracht ook al eerder han teerde. Het was op een van die uitvallen dat het ope- ningspunt trouwens viel. Dit gebeurde in de 49e minuut. Het was De Groeve die af rondde. En hoe onwaarschijn lijk het ook moge klinken. Moorsel was tot dan toe wel de meest aanvallende partij geweest. Het ontbeerde im mers het nodige tikkeltje ge luk om de partij naar zijn hand te zetten. Ook na het openingspunt ging de thuis ploeg nog verwoed aanvallen maar de bal rolde nu een maal niet voor haar. Zeggen we nog dat Sparta niet zon der verdiensten het veld uit ging Het heeft die minieme voorsprong met hand en tand verdedigd. Nu zonldag reist Moorsel naar Sp Zulte. Het wordt voor de jongens van trainer Staf Blanokaert een moeilijke wedstrijd. Voor een gelijkspel zou men bij Wilskr zeker willen tekenen. JVH Robur- Hoogeinde 4-2 Sensatie te Moerzeke waar Robur, nu de echte titelkandidaat bij uitstek na een halfuur wedstrijd op een 0-2 achterstand moest aankijken. Niemand van de Moerzeekse aanhang geloofde op dat moment nog in zijn kleuren. Wat niemand verwachtte is dan toch werkelijk geworden. Robur kon de 0-2 achterstand in een vlotte overwinning omzetten. Gestolen hebben de Moer zeekse voetballers deze overwinning in geen geval. Dat de stand niet hoger opliep is wel te wijten aan de knappe tussen komsten van doelman De Bock, overbekend in het „Soete Waesland". Biljartclub De Statievrienden EREPRIJS BAKKERIJ - DE WILDE HUBERT Lokaal: Robberecht->Neus Lokerenbaan 81. ZELE UITSLAG. Deelnemers 46. 1. De Beule André; 2. Goos- sens Etienne: 3. Vrijdag Mau- rits; 4. D'Hooge Baziel; 5. Nelis Paul: 6. De Loose Noël R.E. E.V. Aalst hield op maandag 2-2 een al gemene vergadering. Voorzit ter Van der Spiegel behield het vertrouwen van de spe lers en blijft dus in zijn funk- tie. Het algemeen besluit was dat de degradatie onmogelijk kan vermeden worden en dat men dus nu reeds een ploeg wil vormen die in 2e nationa le met kans op sukses kan strijden EVA VOETBAL 3e PROVINCIAAL: I I Zondag heft SOS Schellebelle k S twee kostbare puntjes be- S 5 haald op het terein van Erpe. 5 Deze overwinning kwam wel J S heel onverwacht wanneer we P I weten dat Erpe de week voor- S I dien was gaan winnen op Me- I re met 1-4. 1 t SOS speelde behoorlijk. J k J Erpe had evenwel geen geluk J want reeds in de 18e minuut k I werd een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Nadat S Schellebelle op voorsprong 2 kwam. kon Erpe 1 minuut J voor het einde de gelijkmaker J scoren doch opnieuw werd 2 J het doelpunt afgekeurd. Schel- I I lebelle dat drie opeenvolgen- de wedstrijden heeft gewon- nen is blijkbaar goed op weg om zijn behoud in Derde te verzekeren. I Heel wat slechter is het ge- J J steld met Serskamp dat aan J J huis opnieuw twee puntjes J I heeft moeten prijs geven aan I Oiiienhove. Reeds na 15 min. keken de zwart-witten tegen een 0-1 achterstand op. I 1 I De Serskampse voorlijn deed J al het mogelijke om deze ach- J J terstand op te halen, doch het 2 2 werd geen meevaller. Twee J I maal stuurde het doelhout de I bal terug en Oudenhove duw- de nadien Serskamp dieper in de afgrond. Na twee derden van de competitie komt Een- k dracht Serskamp in zeer k slechte papieren en indien het zich niet spoedig herpakt 2 J vrezen we het ergste. iI Wanneer Robur op het halfuur op een achterland diende te kijken, waren deze twee onver wachtse opstoppers, evenveel flaters van doelman Van Den Broeck. De Moerzeekse goalie, meermaals de ster. bleek afge lopen zondag in een slechte dag Gelukkig hielden de voorwaart- sen andermaal schietoefening zo dat er voor de Moerzeekse ploeg geen puntenverlies aan te pas kwam. Nog voor de rust kon Jef Roels milderen, en kort na de citroentjes kon René Vlaminck voor de gelijkmaker zorgen. Van dan af was Robur niet meer te stu.ten. Het werd een aanval in regel op het waase doel. en doelman De Bock had meer dan de handen vol. om zijn ploeg van een ware katastrofe te red den. Toch kon hij niet verhinde- Na de rust speelde Grembergen alles of niets Op enkele tegen stoten van de plaatselijken be vestigden stopper Luc Van Den Abbeele. andermaal zijn mogelijk heden. Een kwartier voor het ein- ren dat Albert Lelie Moerzeke op voorsprong bracht. Een nooit af gevende René Vlaminck. ander maal groots zorgde tenslotte voor geruststellende winstcijfers. Na afloop heerste er vanzelfsprekend vreugde in de plaatselijke ran gen. Ruim 600 toeschouwers be leefden immers een aangename voetbalnamiddag van twee uiterst sportieve ploegen. Robur is met één door de nederlaag van Steke- ne mede aan de leiding gekomen. Opvallend in de Moerzeekse voet- baikringen was wel het feit dat er na afloop nog weinig over de wedstrijd werd gesproken. De nederlaag van leider Stekene en de topontmoeting van zondag te Grembergen waren de onderwer pen van de gesprekken. E.D.M de kon Verschelden tenslotte voor overwinningscijfers zorgen. Clubleider Georges Buydts was na afloop opgetogen. „We hebben een oververdiende overwinning behaald." aldus de gewezen trai- Leger De bij BC Zele aangesloten Zeienaar Gilbert Bayens ver vult vanaf 3 februari zijn sol datendienst te Lombardsijde. Gilbert hoopt op sportieve oversten zodat hij in de boks- zaal zan Zele regelmatig zou kunnen trainen. Prijzen De prijsuitreiking voor het verbond „Dender en Schelde" heeft plaats in lokaal ..Pal lieter" Mechelse steenweg 79 Baasrode op zaterdag 8 febru ari te 20 uur Mogen we de clubs vragen hun afgevaardig den te zenden voor deze kleine feestzitting. ROGER ner. „Reeds in de eerste twintig minuten zaten er voor ons een paar kansen in. maar vooral na de rust hadden onze spelers ge legenheid om te scoren. Dat de scheidsrechter wol swaar enkele keren voor buitenspel floot, wan neer er geen sprake van buiten spel was. is wel verwonderlijk Overigens werd het een faire par tij voetbal, en de prestatie van Luc Van Den Abbeele en doelman Michel Van Damme dienen wel vermeld". Dat Grembergen stilaan de grote forme te pakken heeft, is veelbelovend voor de ontmoe ting van zondag tegen Robur, die niet mag verloren worden EDM Algemene mobilisatie te Grembergen. waar men zich duk voorbereidt op de ont moeting met buur Moerzeke. Beide ploegen deden afgelo pen zondag gouden zaken, en nu Stekene verloor, is de lei dersplaats de inzet van een derby die men wel die vande lage landen mag noemen. Zo wel te Moerzeke als te Grem bergen is men er heilig van overtuigd dat het op een ze nuwachtig duel gaat uitdraaien Beide ploegen willen ook ab soluut winnen. Grembergen als derde gerangschikte, wil met zijn gebuur haasje over doen. In de klublokalen Is de wed strijd van zonldag het onder werp der gesprekken. In de Moerzeekse voetbalkingen is men van een overwinning al vrijwel zeker. Clubleider De Maere. de grote werker bij Robur. wil zijn zegevlag zon dagavond hoog in de mast hangen, «Wij winnen te Grem bergen» zegt de Moerzeekse voetballeider. «Robur is in staat tegen gelijk welke ploeg in de reedes winstpunten te behalen. Nooit eerder was de geestesgesteldheid in de ploeg zo goed. 'daarbij draait het elftal op de forme der grote dagen. Ook de spelers zien de ontmoeting met Grem bergen hoopgevend tegemoet In de Grembergse voetbalmid dens is men niet minder opti mist Clublefder Buydts hoopt net zoals alle clubleiders op de volle inzet „het wordt een derby waar het aan spectakel niet zal ontbreken» aldus da h. Buydts «Naast een over winning hopen we alvast op een massa volk, en op een sportieve wedstrijd. Het zijn twee ploegen die voor het ogenblik flink ronddraaien, en dat alleen wekt reeds hoop o? en knappe partij voetbal. Tra ditioneel is het ook zo, dat wij de beste resultaten op het veld van Robur behalen, en dat zij hier bij ons meest al met de puntjes gaan lopen. Ik hoop natuurlijk dat er zon dag met de traditie zal gebro ken worden.» Grembergen-Robur. een derby die tot de verbeelding spreekt moet de masa lokken Dat de spotiviteit in dit wel belang rijk derby alvast mag zegevie ren. De KBVB heeft bovendien niets aan het toeval overgela ten. De h. Stevens, een van de topscheidsrechters leidt de match E.D.M. Rupelmonde-Grembergen 1-2 Nipte, maar verdiende winstcijfers voor de Grembergse groen- witten, die aan de monding van de Rupel er een genietbare partij voetbal van gemaakt hebben. Aan spanning heeft het er alvast niet ontbroken. In het eerste kwartier al werden er tal van kansen geschapen, maar tegen de logica in zou het de thuisploeg zijn die op voorsprong kwam. S.K. wist zich, na en kele minuten van deze onverwachtse opstopper te herstellen, en nadat Guido Van Hese, twee tegenstanders in de wind plaatste hingen ook de gelijkstellende cijfers op het bord. Buggenhout Kruishoutem 5-0 De Weirdt geeft een voorzet naar Schollaert die uit deze fade het Dendermondse doelpunt zal scoren (JC) Van Holsbeeck ontpopte zich zondag tot een behoorlijke kracht. Hier bestookt deze jonge KAVD-er de Doornikse keeper (JC) Sparta Buggenhout stuurde Kruishoutem niet alleen met lege handen huiswaarts, het schoot ook vijfmaal raak. Een paar weken geleden schreven we „Hoeveel kansen moet Buggenhout krijgen om een zege te kunnen afdwingen". Buggenhout stootte zondag op een zwakke tegenstander, die blijkbaar nooit beseft heeft dat het hier een vierpunten wedstrijd betrof. De leerlin gen van Bert Michiels toon den zich biezonder aktref en strijdlustig De akties verlie pen zeer Vlot. Het leder wend niet langer dan nodig bijge houden en met de regelmaat van het uurwerk doken de spitsen voor de doelman der bezoekers op. Na een kwar tier stonden de bezoekers reeds met 3-0 in het krijt. Goalgetter Freddy Rochtus had in deze korte periode zijn reputatie alle eer aangekfaan, maar het was Van de Velde, die in de aanvangsminuten het goede voorbeeld had gegeven. Wanneer de rust aanbrak met een 4-0 stand wist Kruishou tem hoe laat het was. Bert Michiels mocht toen reeds zijn Jongens gelukwensen en nam trouwens ook de besis- sing het na de koffiepauze wat kalmer op te nemen. Dit bracht met zich dat de be zoekers in de tweede helft meer in de wedstrijd kwamen zonder dat Preveniers evenwel werd in gevaar gebracht. De Buggenhoutse aanhang had misschien liefst een vervolg van het doelpuntenfestival ge zien. De beslissing van Mi chiels was ons inziens ech ter verstandig. De ploeg werd immers in de voorbije weken niet van tegenslag gespaard. Eerst Van de Veken, daarna Hoste In het gips en vorige week Norbert Van den Dun- gen, eveneens voor een 8-tal weken buiten strijd. De vlotte zege tegen Kruishoutem is een goed uitgangspunt voor de verplaatsing naar Petegem. W.C VjW. Hamme-S.K. Aalst 2-1 Deze wedstrijd is uitgegroeid tot een genietbaar kijkstuk. Zowel Hamme als S.K. Aalst prezenteerden voetbal van degelijk ge halte. V.W. speelde wellicht zijn beste wedstrijd van het sei- soen en S.K. had het nadeel vorige zondag op deze zege- driftige formatie ta stuiten. In de 12e min. had S.K. al even geluk toen een kei van "Lettens de beste man op het veld tegen de dwarsligger sloeg. Even later ontsnapten de bezoekers weer aan het openingspunt toen bij een misver stand in de Aalsterse verdediging De Moor de aangeboden kans niet kan benutten. De Hamse doelman Heirwegh had even last bij een vrijschop door De Braekéleer getrapt. Hij kon de 'bal net in hoekschop punchen. Na de kampwisseling was de thuisploeg opnieuw iets meer in de aanval en dat zo dan ook in twee doelpunten rezulteerde. In de 57e min. liet Lettens doelman De Coster kansloos en in de 75e min na een fraaie aktie Peelman-Lettens-Cools mocht de Aalsterse doelman het leder opnieuw uit zijn netten rapen. Aalst ging in het laatste kwartier meer aanvallen met het eerreddende doelpunt van Bambust tot gvolg. J.V.H. Doelman De Coster C6K Aalst) duikelt naar de bal die zonder sukses wordt nagezet door Peelman (VW Hamme-SK Aalst 2-1) (JC) Kemzeke-S.K. Lebbeke 3-0 Lebbeke verloor op Kemzeke de twee punten. Een gelijkspel was de juiste uitslag geweest, maar de Wolmatjongens hadden geen afwerkers. Twee spelers moesten vervangen worden wat een zekere handikap betekende, gezien het vaste waarden wa ren. Beide ploegen namen een speelhelft voor hun rekening. Het speelveld was bijna onbe speelbaar. Modder was er ge noeg en was de oorzaak dat Lebbeke een doelpunt moest inkasseren. In de eerste helft lagen de Leb- bekenaren onder. Men kreeg twee ongelukkige doelpunten bin nen die er nooit mochten komen. Het eerste kwam vrij onverwacht uit een schijnbaar ongevaarlijke aanval. Het tweede werid gescoord een paar minuten voor de rust toen het leder in de modder bleef steken waardoor de Lebbeekse portier zich misrekende. Na de herneming wierp Lebbeke alles in de weegschaal. Dat men nu met 3-0 verloor of meer, men moest iets ondernemlen. Gedu rende vijfenveertig minuten werd Kemzeke bestookt maar verder dan de kleine rechthoek kwam men niet. Lebbeke diende Delsin en Pissens respectievelijk te ver vangen door De Leeuw en Ver hulst. Eerstgenoemden werden ge kwetst aan de voet. Alfons Meert, selektieheer bij SK Lebbeke. kon ons (oog) niet bevestigen of er verandering zou komen in de ploeg. Indien de kwetsuren van Delsin en Pissens noodgedwongen wijzigingen mee brengen komen er een paar nieuwe gezichten. In het andere geval blijft het nog een vraag teken. alhoewel hij erg verveeld zit met het schuttersprobleem. Zondagnamiddag wordt een ge vaarlijke klant ontvangen. Men kent Temse zeer goed van ver leden jaar en dit seizoen staat het laatste gerangschikt. Aan de andere kant begrijpt men in de SK rangen best dat men er beter aan doet te winnen. Daarbij is men de supporters veel verschul digd zodat alles in de weegschaal zal geworpen worden. A. Van der Straeten. Van Lokeren (Lebbeke) ontzet zijn kamp terwijl De Roeck (Kemzeke) toekijkt (Kemzeke-SK Lebbeke 3-0) (JC)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17