Weekblad van Dender - Editie Dunne-en laist Seheldestreek Beckermann AALST KOOPT OSBROEK KOM NE KEER, HIER IS IEMAND DIE GEZOCHT WORDT DE BISSCHOP Keukenstudio «'n Formidaubele Vastelaovend!» AALSTERS VIADUKTKOMPLEKS OPEN S. AALST (dames) SPORTLAUREAAT 1974 4 r Stadscentrum gedeeltelijk autovrij tijdens karnaval Volgende week vrijdagavond verschijnt de speciale karnaval voorpost De Voorpost EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DECUYPER - ROBBERECHT pvba Verantwoordelijkeuitgever: A. DECUYPER PR. 115692(DeCuyper) Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053/70.41.19 Jaarabonnement 750 F Halfjaar 375 F Trimester 190 F rust uw ganse keuken uit! KOMT U BINNEN IN ONZE GEZELLIGE KEUKENWERELD - Graag hadden wij U onze gloednieuwe in- en aanbouwkeukens van het nieuwe Beckermann- gamma getoond. - Loopt U even langs, onze gezellige keukenwereld is een verkenningstochtje waard. Toonzalen en studiebureel p.v.b.a. DE BISSCHOP Gentsestraat 35, AALST Tel. 21.90.01 (5 I.) 1* verdieping. Graag tot uw dienst voor een gratis bestek. Van een praatje in visserslatijn tot autoloze karnavaldagen Tijdens de jongste gemeenteraadszitting konden de talloze leningen de raadsleden niet bekoren tot enige kommentaar. Op een drafje werden ze afgehaspeld en in goede karnavalluim werd slechts stilgestaan bij de installatie van verwarmingstoe stellen in de stedelijke akademies, de oprichting van een eerste reeks sociale woningen op de gronden de Biolley, de paai-tijd van de snoek in de stadsvijvers en de aankoop van de Osbroekgronden door de stad. Volksunieraadslid Jan Caudron stelde bij ordemotie het probleem van het ver keersvrij centrum tijdens de karnavalsdagen voor aan de raad. De goedkeuring van een lening diatoren voor de verwarming lokte bij raadslid Dewinter voor de aankoop van gasra- van de stedelijke akademies (BSP) de bedenking uit dat in de rijksscholen gasverwar- mingstoestellen uit den boze zijn. Een geruststellende schepen Van den Eede wees echter op de taak van de toe- zichters. Zowel raadslid A. Blommaert (VU) als oppositie-fraktieleider Van Hoorick struikelden even over de lening voor de aankoop van vuilnisbakken, waar ze erop wezen dat een jarenlange studie van het ophalen van de vuilnis en Zweedse studierei zen tot op heden geen resul taat resorteerden. Burgemees ter De Bisschop trad de inter- pellanten bij met op het ana- kronistisch Aalsters vuilnisophaal-sisteem te wij zen en de opmerking dat de lasten van de vuilnisophaling op een betere wijze dienden verspreid te worden, deelde hij. Visserslatijn Het voorstel om het nieuw poli- tiereglement op de openbare parken en plantsoenen goed te keuren gaf de ruimte aan de hengelaars onder de raadsle den om even lucht te geven aan hun bezorgdheid voor de visstand van de stadsvijvers en over hat naar hun oordeel al te strenge reglement dat met het voorstel zou ingevoerd worden voor de visliefhebbers. Sche pen Van der Veken, raadsle den M. Van der Speeten (BSP) die plaats vroeg voor de minder-validen, Dirk Baert (CVP) met ruimte voor de jeugd aan de visvijvers en ten slotte A. Blommaert (VU) die het op de jolig-aktuele toer gooide met een plaatsje voor de vrouw, zagen allen graag het nieuw reglement verdaagd om het in kommissie te amen deren. Wat geschiedde. Osbroek Unaniem ging de raad akkoord Zeurpieten en kwezels beleven kwade dagen. De hele karnavalbedoening, de vele nachtelijke esclapades van het vastenavondvieren kunnen voor hen de pot op, ais zij die uitrukking tenminste in de mond durven nemen. En toch, het zijn niet alleen zij die karnaval niet zo nauw aan de boezem drukken, wie holt er in deze pré-karnavaldagen van prinsenverkiezingen en laatste gesleutcl aan praalwagens, niet even een ietsje trager om zich de bedenking te maken waar de hele maskerade naar toe '*yi? Verbergen de zotskap, de dominopunthocd en het al of niet grappige masker in feite niet meer dan ons doodgewoon uitgestreken gezicht dat wc het godganse jaar «opzetten»? Wie kent, cn herkent de mens in ons: in de werkkring, in het vriendenkiuhje, in ons gezin? Zetten wij niet een leven lang een masker op voor eenieder, zelfs voor de vrouw waarmee we het bed delen cn niet in het minst voor onszelf? Spelen wij niet bewust of onbewust altijd een ietwat wrange schijn-karnaval? Opvoeding, maatschappijkijk, milieu en prestige geven van onszelf een vertekend bccid. De diepste geheimen, het echt zichzelf zijn, delen wij niet mee aan anderen, veelal verbergen we ze voor onszelf. Karnaval, een povere manier om te reageren op de diepe droefheid die in ons schuilgaat. Een hopeloos en bij voorbaat verloren gevecht tegen onszelf, een bewuste sysifus taak als reaktie op eenzaamheid, droefheid en verveling. Misschien cn zelfs waarschijnlijk heeft voor ons allen karnaval deze gesloten achtergrond en toch we zouden niet 'mens' heten als ook de dualiteit, het ying-yang, niet in ieder van ons aanwezig is. Ondanks alles, trotz dem... met het woord van Nietzsche, kennen wij na de doodse winter, het nieuwe lentegeluid. Niet de duodgraverskijk past bij karnaval, doch karnaval is ais volks gebeuren een evenement dat hoop uitdrukt. Vastenavond vieren als boodschap van vriendschap, het feest van de vreugde, de appetijt in het leven. Fratsen en lol als onmisbaar deel van onze enkele tientallen jaren leven. Karnaval geen uitlaatklep van gefrustreerde neigingen, doch ais deel van onszelf. Dagen van onszelf zijn, liggen voor ons, met of zonder masker. Aan iedereen 'n formidaubele karnaval '75! JOHAN VELGHE Zonder lint en officiële plichtplegingen, maar met een zucht van opluchting na anderhalf jaar wachten, werd woensdagnamiddag jl. het eerste deel van het viaduktkompleks over de Dendermondsesteenweg en de spoorlijnen van Kerrebroek voor het verkeer opengesteld. In 1972 werd aangevangen met de werken aan dit sluitstuk van de Aalsterse ringlaan dfe de Boudewijnlaan moet verbinden met de H. Hartlaan. Normalerwijze diende deze viadukt opengesteld in november '73. Allerlei omstandigheden, o.m. stakingen bij firma's die toebe horen dienden te leveren, droegen er zorg voor dat de openstelling steeds uitgesteld geraakte. Na een aankondiging voor eind november '74 werd het eind december om ten slotte een realiteit te worden op woensdagnamiddag. Alle signalisatie en verkeerslichten zijn aangebracht. Omwille van het ontbreken van het tweede deel van het kompleks - waarvan de openstelling voor volgend jaar medio februan aangekondigd is - is een bijzondere wegsfgnalisatie aangebracht bij de oprit van de Den dermondsesteenweg. Pas nadat burgemeester, schepenen en ingenieurs de viadukt inwandelden maakten de weggebruikers in grote getalle gebruik van deze nieuwe verbindingsweg, die het de chauf feurs voortaan mogelijk maakt het stadscentrum links te laten liggen wanneer ze vanuit de richting Dendermonde op de Gentsesteenweg willen komen. Vanzelfsprekend werd de brug met een stevige pint gedoopt door de aanwezige personaliteiten, (jv) met de aankoop van gronden die aan vijf eigenaren toebeho ren en allen deel uitmaken van de Osbroekgroenzone. Schepen De Neve in een toe lichting, wees er de raad op dat via deze proincipiële beslissing de stad de kans krijgt om over te gaan tot de onteigening van de Osbroek, zelfs met spoed procedure, om aan dit domein een uiteindelijke bestemming van een natuurlijke groenzone met een broekachtig karakter te geven. Deze zone wordt ge zien als een passief rekreatie- gebied dat aansluit bij het stad spark en het sportcentrum. Het gebied zal voor het publiek opengesteld worden zonder inkomgeld. De totale aankoop som beloopt 11.184.628 fr. Raadslid Monsieur (BSP) deed navraag over het vellen van drie bomen op de Graanmarkt. Na een felicitatie van burge meester De Bisschop in de richting van het oppositielid om zijn zorg voor het leefmilieu, wezen schepenen De Neve en Ringoir er de interpellant op dat er een aanbesteding doorging voor het rooien van dode bo men in meerdere parken en plantsoenen. Biolley CVP - fraktieleiderG Willems loofde het schepenkollege omdat, aldus de spreker, er sedert 1967 nu voor het eerst na heel wat hardnekkigheid, een konkrete realisatie op de Biolley tot de realiteit behoor de. Schepen Van der Veken wees er na vragen van raadsleden Daeleman (CVP) en Monsieur en Dewinter, op dat het gaat om een eerste schijf van een zeventigtal woningen bestemd voor verkoop die klaar zullen komen begin '76. In verdere fa ses van het projekt zullen hui zen voor ouderlingen en minder-validen geïntegreerd worden. De jury die moest uitma ken wie sportlaureaat 1974 der stad Aalst zou worden had geen gemak kelijke opgave. Ze stond voor een ondankbare taak. Want B.B.C. Sun- charm (dames), B.B.C. du Pare, B.B.C. Osiris, hand- balklub Rosis en de bal- boogmaatschappij «De Ware Vrienden» konden allen een over 1973 en 1974 gespreide enorme staat van verdiensten voorleggen. Uiteindelijk viel de keuze op de dames basketbaiklub Suncharm die met klein verschil haar zusterklub du Pare voor afging. De talrijke aanwe zigen hoorden ook een in teressante uiteenzetting van dr. Van den Bossche met als onderwerp «de konditietraining». Tijdens deze feestavond werd ook hulde gebracht aan ver- diensetelijke leden van sportverenigingen nml. de hr. Dooms A. van de K.A.C.E. Aalst, de hr. Schepens M. van de Kon. balboogmaatschappij St. Servatius, de hr. Le- compte R. van B.B.C. Osi ris, de hr. De Boeck W. van handbalklub Rosis, de hr. Ganzeman R. van handbalklub Sparta, de hr. Hicquet J. van de Kon. Aalsterse hondenklub St. Rochus, en de hr. Van Mol J. van de turnkring. De trofee verbonden aan de sportweek werd toege kend aan S.C. Eendracht Aalst voor de organizatie van het miniemen - voet- baitornooi, aan de Atle- tiekklub Eendracht Aalst en aan de hondenklub St. Rochus. Tot slot wees schepen van Sport en Cultuur de hr. Van den Eede op de grote inspan ning die het Stadsbestuur momenteel opbrengt om de klubs de nodige spor- takkomodaties te schen ken. Al met al mogen we aanstippen dat deze spor tavond van het Stedelijk Sportkomitee zeer ge slaagd was. J.V.H. Autovrij centrum Jan Caudron (VU) vroeg de raad om goedkeuring van zijn voorstel om tijdens de karna valsdagen, mede bij wijze van proef, het centrum autovrij te maken, terwijl dezelfde moge lijkheid zou onderzocht worden om spoedig tot een winkel- en wandelcentrum te komen. Een geanimeerde diskussie, waar bij het afwisselend opnam voor een volledig afsluiten voor alle vervoer van het centrum, of voor een gedeeltelijke ver keersvrije zone, met een ver bolgen raadslid Van der Beken (VU): «wat we hier beslissen is van geen tel, de kommissaris beslist het wel», werd ten slotte herleid tot een gezametijk voorstel dat inhield dat met karnaval het centrum ver keersvrij zou worden en dat men verder het advies van de kommissie die zich buigt over de vernieuwing van de stads kern zou afwachten. (b) Zondagnacht omstreeks 2u30 rinkelde de telefoon bij het hoofd Mobiele Permanentie van het Rijkswachtdistrikt. Plichtsgetrouw haakte de ad judant van dienst die telefoon af en hoorde aan de andere kant van de lijn een mannen stem die luid verkondde of er geen rijkswachtpatroelje kon ter plaatse gestuurd worden bij «lange Frans» op de Grote Markt te Aalst. «Er zit hier ie mand waar jullie tuk op bent». Vooraleer echter verdere vra gen konden gesteld worden werd de verbinding verbroken, Twee minuten later opnieuw een rinkelende telefoon, aan de andere zijde dezelfde stem die zich akskuseerde dat zijn gegevens de eerste maai ver meld niet juist waren, het moest niet zijn bij «lange Frans» maar wel in de café van de allerbekende Frakken. Terug werd de verbinding ver broken en na een paar minuten werd het opnieuw een gebel op de kommandopost. Aan de lijn Na de beslissing van de jongste gemeenteraad waarbij het stadscentrum van zondagmiddag a.s. tot en met dinsdagnacht totaal autovrij zou worden, werd er tijdens de vergadering van de verkeerskomniiSsie vorige week vrijdag aan dit besluit wat gefrunnikt. Uiteindelijk is alle verkeer van motorvoertuigen en stationeren verboden vanaf zondag 9 februari te 11 uur tot maandag 10 februari om 6 uur, van maandag 10 februari te 11 uur tot dinsdag 11 uurom6uuren dinsdags van 11 tot 24 uur, en dit in de volgende straten en. pleinen: Grote Markt, Kerkstraat, Lange Zoutstraat, Boterstraat, Korte Nieuwstraat, Nieuwstraat (van Grote Markt tot aan Vredesplein), Hop markt, Kattestraat (van Grote Markt tot aan De Ridder straat), MQlenstraat (tot aan Rosemarijnstraat). Vanzelf sprekend geldt dit niet voorde karnavalwagens. (JV) terug dezelfde dronken stem die nogmaals meedeelde dat het echt de moeite loonde om even in de Bistro een kijkje te komen nemen. De volgende telefoon klonk van manszijde nog opgewekter. Het bericht dat de vrijheidsdronken caféklant deze keer door seinde was reeds op tonen ge- komponeerd en klonk als een karnavallied «Kom mij asjebli- oeft halen» De man in kwestie, R.L. moet wel even geschrokken zijn van de operationele snelheid van de rijkswachter want vooraleer zijn lachliedje uitgezongen was hadden de rijkswachters als laatstlachenden de man reeds bij de lurven. Onderwijl ging de man gelukkig mee met de rijkswachtcombi en bleef de Frakken met onbetaalde tele foons en pinten groenlachend achter bij zijn brochettenoven. R.L. uit Hof stade bleek inder daad een opgezocht man te zijn omdat hij verwaarloosd had een paar fikse boeten te vereffenen. (hdw) Koop deze voorpost die barstensvol «Vastelaovend' -nieuws zal steken

De Voorpost | 1975 | | pagina 1