E. Van Nieuwenhove (E. Aalst) eeuwige tweede PUIKE RENE POPPE KNAPPE ZEGE VOOR GUY VALCK EN BLOEMEN EN BEKERS C. Van de Moortel vijfde te Belsele ERNEST MEERSMAN SCHITTERT Gilbert Maesschalck wint te Uitbergen A.C. Berlare DU PARC AALST HEEFT P001SE SPEELSTER Bij A C. Lebbeke A C. Grembergen Atleten uit Moorsel en omstreken I 21 'TTKBtftK Het ziet er naar uit dat de beloftevolle Aalsterse miniem Erwin Van Nieuwenhove dit seizoen geen wedstrijd mag winnen. Erwin heeft tot nog toe heel wat voortreffelijke uitslagen mogen inschrijven. Hij nam tot nog toe deel aan acht officiële wedstrijden eindigde zesmaal tweede éénmaal derde en éénmaal vierde. Men kan dus de vraag stellen „Voor wanneer een overwinning" Nu werd Van Nieuwenhove opnieuw tweede te Smeereb- be-Vloerzegem waar Jan De Vree een zesde plaats ver wierf. Freddy De Boeck zes tiende en Johan Vereecken zesentwintigste werden Min der igoed gestart in de twee de reeks miniemen wonnen Stefaan Van der Stichelen en Geert Van Herzele gestadig veld zodat ze voor de vierde en vijfde plaats spurten. Lie ven Roelandt (23) en Jan Arijs (32) waren de andere Aalsterse atleten. Voordien hadden de nieuwe Aalsterse pupillen zich voortreffelijk uit de slag getrokken. Yves Van Gelder werd negende en in de tweede reeks werd Guy Roelandt zelfs tweede. Ontbra ken er een paar beste tweede jaarskadetten op het appel dan deed Aalst het nog goed dank zij de uitzonderlijke prestatie van de eerstejaars Johan De Saedeleer en Rik Roelandt die beslag legden op de respektievelijke zesde en zevende plaats. Geert Beek overtrof zich en werd veer tiende. Danny Kinoo, Gunther Everaert en Eric Vereecken plaatsten zich respectievelijk tweeendertigste, dertigste en weeenvijfigste. Bij de scho lieren vertoefde de wederop- tredende Dirk Van "den Ber- ghe in een sterke groep. Werd er in het begin niet te hard gelopen dan werd het naderhand een spervuur van demarages vooral van de Leb- beke atleten. Uiteindelijk kwa men vijf koplopers naar de met en de Aalstenaar werd vijfde. Het resultaat van Dirk was gelet op het feit dat hij slechts veertien dagen oefent bevrediqend, Patrick Vonck (13) Hugo Wellekens (11). Ed dy Thijs (34). Patrick Van Bockstael (35) en Marcel Van de Keere streden onder me kaar. Aalst werd zowel bij ka- detten als bij scholieren tweede in het klubklassement Indien Erik Vermeir over spurterskwaliteit beschikte dan had hij beslist een derde plaats kunnen verwerven. Nu werd hij vijde na een goede prestatie. De andere Aalster se juniores klasseerden zich als volgtAriel Van den Bos sche (20) Louis Cornells (21). Roland Van Keymeulen (25). Edwin Sterckx (34). Bij de se niores was alleen Pierre Cal- lebaut (16) als kopman opge komen De zeer snel vertrok ken Eddfy Neirinckx kreeg een inzinking en werd slechts achtendertigste, net voor de sterk teruggekomen Francois Buggenhout, Hedwig Coppens (49), Dirk Coppens (56). John ny Baes (67), Roland Baeyens (68). Erik Copens (88). Omer Van Bockstael (90) waren de andere Aalsterse aangekome- Te Uitbergen won Goddaert de scholierenveldloop (C) pioenschap aanstaande zondag 9 februari in Denderleeuw voor meisjes Vel Succes, meisjes A.B. Onze Berlaarse jongens komen s tlaan maar zeker in de kijker. Het begon met een overwinning voor Guy ValCk. een 4e plaats voor Guy D'Haese en Geert Valck eindigde 15e In do 2e reeks pupillen een 18e plaats voor Peter Poppe. Bij de miniemen 63 een 25e plaats voor Van Der Snickt en 31e werd Van Malderen Guy. Benny Bequé werd 19e bij de mi- niemen 62. Luc Van Vossel die steeds met de besten vooraan was kon een zeer mooie 7e plaats bemachtigen op 44 deelnemers. Goed zo Luc. Voor Paul Poppe werd het een 18e plaats. Veel trainen Paul en ge zult er wel komen. De Bac ker Willy werd 21e. De gebroe ders Van Malderen 28e en 37e allen in dezelfde kategorie. terwijl Guido Van Malderen 37e werd. Onze trainer Achiel Clement maakte zioh bi) de veteranen meester over de 2e plaats o? 57 aangekomenen. Onze Senior René Poppe liep een zeer goöde wedstrijd en eindigde mooi 19e en liet nog 40 atleten achter zich. Proficiat René Voor onze meisjes werd het rust dag. Deze week wordt er hard ge traind voor het provinciaal kam- Zopas heeft een Poolse speel ster. die door haar huwelijk met een Gentenaar de Bel gische nationaliteit heeft ver worven. een aansluitingskaart voor du Pare Aalst onderte kend. Eva Wasielewska is 23 1.82 meter en speelde vijftig maal met de Poolse nationale ploeg. JVH In onze vorige bijdrage over AC Lebbeke, een vereniging die de wind in de zeilen heeft, kwamen zowel de dames als de heren met knalresultaten de aandacht op zich vestigen. Dat het geen eendagsbevlieging was bewijzen ons overduidelijk de uitslagen die zij ons weer komen voorlgegen. Lucin Rottiers nam de start te Smeerebbe-Vloerzegem met zijn maats en mocht er dank zij de overwinningen in d kiubklassementen twee bekers mee naar Lebbeke nemen. Voor de bloemen zorgde in dezelfde wedstrijd een sublieme Franpois Willems die won bij de scho lieren. in dezelfde categorie behaalden de dames te Belsele een klubzege en mocht een god lopende Miet Vermeir op het tweede trapje plaats nemen. Bij de heren stak Blauw-Wit bo ven de anderen uit in de scho lierenreeks waar het meester schap van Frangois Willems hem een overwinning opleverde, een zege waar niet aan te tornen viel. Frangois Van Damme tikte in deze reeks als derde aan voor Geeroms NAC en Van Den Ber- ghe (Aalst) om slechts deze twee te noemen. De klubzege kwam dan tot stand door de derde Lebbekenaar Herman Boots (12e) die hiermede ook niet meer aan zijn proefstuk is. In dezelfde hulde willen we nog betrekken M. Bosmans (14). W Tilburgh (15). L Van Buggenhout (18). P Van Geet (22), J. De Boeck (25). P Wouters (29). J Geeroms (45) en P Van Rossem als 56 e overheer sten de reeks. een ereplaats die zijn naam en die van zijn klub weer meer op het voorplan brengt. In de top tien noteren we nog André Phi lips (9e) die voor zijn veldloop van zondag een „uitstekend" ver dient en meerdere gekende na men achter ziCh liet. R. Van Nieu wenhove liet zich niet onbetuigd en mag zijn aandeel opeisen in liet sukses van zijn klub. hij zorg de immers dat AC Lebbeke op de 2e plaats beslag legde in het klubklassement. Er waren meer dan 135 aankomsten en dan ver dienen de behaalde plaatsen van volgende atleten zeker toege juicht B. De Ridder (28), P De Ridder (35e). P Van Der Meersche (43). J. Mannaert (52). J. Van Geit 5(9e), L. Stassyns (111e) en Fr. Vermeir (126e). Jos Van Den nings ging. Deze tweede plaats is nu een goelde uitgangspositie voor het aanstaande Provinoiaal- Kampioensóhap van zondag aan staande. Dertig atleten op de uit slag en Monique Van Wemmei plaatste zich tiende, dat mogen we alvast een prima resultaat noemen. Sonja Hertens en Rita Semal werden respectievelijk 15e en 16e, zij lieten zich evenmin onbetuigd. De scholieren wonnen ook het klubklassement en dat moeten we zeker vermelden deze eerste zege. Hiervoor spanden zich in Marleen De Ridder (8). Dassy De Sadelaer (12). Marina Willems (13) en Linda Verhaven. Marleen De Ridder vonden we vroeger ook reeds in de top-tien wat op een zekere regelmaat duid. D. De Sadelaer onderstreep te haar grote vorderingen, wat ook het geval is met Marina en Linda. De kadetten vormen een evenwaardig team zonder uit schieters wat dan ook haar 4e plaats bewijst in het klassement. Vera werd de eerste Lebbeekse atlete als 18e en zij werd ge volgd door F Jacobs (25e), M Van Buggenhout (26e). G. Wil lems (28e) en G Bosman o? de 35e plaats. Een moedige Rita Van Veldwachter De Saedeleer uit Lebbeke heeft een sportieve dochter die als atlete aardig uit de voeten kan. We zien hem hier samen met zijn «crossmeisje» en een aantal atletes van AC Lebbeke. (C) De kadetten deden evengoed en behaalden eveneens de klubzege. Freddy De Feyter opende de se rie met de derde paats na een opmerkeijke wedstrijd te hebben gelopen en werd op de voet ge volgd door Theo Van Den Ab- beele (4e) die samen met Chris Van Thienen (8e) nogmaals AC Lebbeke als eerste liet opteke nen. D. Lemmens (15e) en L Lemmens (21e) krijgen ook hun deel van de hulde. P Van De Voorde (28) G. Van Der Meer sche (29e) en A. Hoofteer (46e) vervolgden in deze reeks. Vier Junioren bewogen zich de ganse wedstrijd in voorste gelederen en in de eerste tien werd Jean-Marie Lelon (6e) aan de aankomst ge noteerd. gevolgd door Hans De Coster (13e) en Frangois De Schepper (15e). Willy Buyst be vond zich eveneens in de kop groep en kreeg de 61e prijs. D. De Smedt werd vijfde voor zijn klub op'de 32e plaats. Deze pres tatie leverde aan deze atleten een tweede plaats op in het Inter- klubklassement. Bij de seniores was Lucien Rottiers in groot ge zelschap aan de start Roelants. Vaes en De Beek gaven weliswaar de toon aan maar Lucien begaf niet. met deze internationalen ging het naar de aankomst toe waar hij als 8e werd afgevlagd. Bossche, derde, was de beste miniem, terwijl ook Geert Vermei- ren een vermelding verdient voor zijn 8e pijs. St. Callebout (13e) was ook vooraan samen met W. Van Den Meersche (14e), J. Ja cobs (16e). E. Hoofteer (19e) De Waegenaer werd nog 21e. E Man- naert 24e en St. Monsieur 28e Pupil C. Van Den Abbeele werd 10e en Van de Voorde 15e. MONIQUE VAN HERREWEGHEN GOEDE WEDSTRIJD. In de twee hoogste reeksen blon ken Monique Van Herreweghen bij de juniores en Miet Vermeir samen met de andere Monique Van Wemmei uit door hun. ener zijds volledige inzet en langs de andere zijde de prima klassering. De prestatie van Van Herreweghe is wel het vermelden overwaard. Zij ging goed van start en buiten alle verwachtingen bleef zij tot de laatste ronde mee aan de lei ding en verdedigde lange tijd een derde positie. Dat zij nadien en kele plaatsen moest prijsgeven was na een dergelijk vertoon spij tig. toch hield zij er een achtste plaats aan over Miet Vermeir van haar kant verdedigde nu met al haar krachten haar vroegtijdig in genomen 2e plaats en werd de eerste Belgische atlete daar de zege naar de Nederlandse Ko- Wemmel werd 12e bij de minie men voor Chris Geeroms (13e). In de andere reeks werd Ann De Feyter puik 8e. (A) EDDY VERHAVEN PROVINCIAAL KAMPIOEN NSVO. Op woensdag 29 januari werd te Zwijnaarde het Provinciaal scholenkampioenschap georgani seerd. In de reeks kadetten werd E. Verhaven kampioen op 125 deelnemers. In de erste reeks elnldigde Herman Boodts 7e. hier waren er 97 aankomsten.. Pieter De Ridder werd bij de scholieren ten slotte 48e, ok hier waren meer dan 100 vertrekkers. Te Hannuit werd deze atleet zondag puik 3e. WARD GOOSSENS DERDE TE UITBERGEN. De veteraan uit Harnme maar aangesloten bij AC Lebbeke be haalde zondag te Uitbergen een uitstekende derde plaats. Dat is vor de 56 jarige atleet uit Hamme wel het bewijs van zijn blakende forme, een nieuwe kam pioenstitel wenkt. Bij de seniores liep De Kimpe 11e en in dezelf de wedstrijd zorgde Van Hecke voor een 21e plaats, (A) Zowel bij de dames te Belsele als te Uitbergen waar de heren hun wedstrijd liepen waren de uitslagen van de Grembergenaars goed te noemen waarbij dan enkele uitschieters te noteren vielen. Karin van De Moortel was hier een van de uitblinkers van de voorbije crosszondag. Zij liep er een beste wedstrijd te Belsele waar zij steeds bij de koplopers te vinden was, om dan slechts in de laatste meters iets te moeten toegeven. won. Robert De Gucht was 25e en Raoul De Vriez 41e. Brigitte De Palmenaer liep een 800 m indoorwedstrijd te Vit tel in Frankrijk ze was der de in 2'12"7. De atmosfeer en temperatuur van de zaal was veel slechter dan vorige week in Nederland zodat de volle dige ploeg minder goede tij den lukten te ArNhem. Volgende zondag lopen de meisjes de provinciale kam pioenschappen te Dender leeuw. Volgens nog niet be vestigde berichten zou Bri gitte de Palmenaer nu door de bond aangeduid zijn voor een interland te Cosford in Engeland, deze keer voor een 1500 m. Een drukke periode dus voor Brigitte want een wek later is er reeds het Bel gisch crosskampioenschap A.C Uitbergen bloeit dank zij de prestaties van' zijn atleten en de werking van zijn be stuur. Welke kleine kern kan het aan evenals bij een da mes- en een herencross te organizeren en tot een goed resultaat te brengen. De klub dankt iedereen die zijn mede werking of steun verleende. Haar vijfde plaats zal zeker de bestuursmensen bevredigen die het Provinciaal kampioenschap van volgende week een evengoe- de prestatie op het oog hébben, die zeker in het bereik van Karin ligt. Anne-Marie Cornells, nog een jongere van deze atletiekver eniging werd bij de scholieren ie. een plaats die zij veroverde i een moedig verweer dat al tijd moet gewaardeerd worden. Vorige week liep Jenny D'Hooms van haar kant een cross waar zij weer een schitterende prestatie weggaf. Na een ganse wedstrijd aan de leiding te hebben gelopen in gezelschap van Verstraeten eindigde zij als tweede. In de rechte lijn naar de aankomst toe struikelde zij even waardoor zij enkele meters verloor wat haar een zekere zege koste. BIJ de heren blijft senior Brus selmans L. (29e) voor goede ver richtingen zorgen en was zondag weer de beste clubatleet. Te Uitbergen ging hij goed van start en bleef lange tijd vooraan strij den voor een ereplaats Louis is nog niet zolang in de beweging maar weet zich niettemin behoor lijk te klasseren, dat is dan voor al te danken aan zijn wil in de atletieksport iets te bereiken dat boven de middelmaat reikt. Ivens Eddy en André Van Riet waren bij de juniores aan de start en eindigden deze veldloop 18e en 19e of weer bij eikaar wat be wijst dat zij elkaar waard zijn. Naar het einde toe werden enke le plartsen prijs gegeven zoniet stak er meer in. Kadet R- Hey- vaert kan eveneens meer dan zijn 41e plaats die hij nu liet opschrijven. Een volgende keer beter. Bij de jongsten werd pupil Van Gi „am LOe. Wim Delcart 24j en miniem Renaat Delcart werd 22e. Dat is wmst in vergelijking met hun vórige uitslagen Zondag aanslaande krijgen we het pro vlnciaal kampioenschap bij de dames te Denderleeuw, aan alle atletes wensen we een goede wedstrijd. André Onze veteranen waren verleden zondag te Uitbergen te gast. De 43-jarige Ernest Meersman uit Meldert stelde nogmaals een voorbeeld voor de jeugd. Slechts twee jaar in de atletiek- kompetitie bedrijvig, rijgt hij de ereplaatsen aan mekaar. Ditmaal werd het opnieuw een zesde plaats na enkele oude ratten als Van spitael, Vanderhoeven en Goossens. In dezelfde reeks legde Albert Van Geit beslag op de 43e plaats. Onze andere atleten waren van de partij te Smeerebbe-Vloerze gem. Bij de seniores een slordi ge 170 vertrekkers, waaronder bijna alle ronkende namen. Einde lijk kon Paul Coppens bevestigen, ii j eindigde 23e, de enlkele dagen rust deden hem blijkbaar geen slecht. Bij de juniores was het al Hekelgemse A.C. wat de klok sloeg 8 Mare Schookaert. 9 Antoine Schockaert. 10. Van Pae- mel. 11. Frangois Coppens. 18 Jozef Van Damme en 27. Luk Van Geit. en natuurlijk ook het klub klassement Bij de scholieren leg de de Aalsterse Rudy Cardon be slag op de 38e plaats en Rudy Meersman was 47e. Kadet Rudy Plas eindigde 19e en bij de mi niemen was Danny Meersman 10e en Ivo Cardon 38e Onze meisjes gingen aan slag te Grimbergen. Bij de miniemen was H:!de Van Geit 19e en bij de ka detten werd nationaal kampioene Linda Coppens voor de vijfde keer dit seizoen tweéde. Vader Coppens spreekt al over zijn Poulidor". Sonja Coppens was 30e. Wij wensen Linda het beste voor volgende zondag in het pro vinciaal kampioenschap Marie Jeanne De Ridder die zich stilaan naar de top werkt in de Belgische damesatletiék, wed 3e te Sinaai. Ook voor haar kan er een provinciale titel, zoniet een dichte ereplaats inzitten. DDR Kadet De Palmenaer was zondag te Uitbergen sant in eigen land. (C) Ondanks de afwezigheid van Frank Grillaert die zijn deelneming had toegezegd, kende de „Eerste Grote prijs Julien Van de Velde" een groot sukses. Ongeveer 450 atleten kwamen hun deelnemerskaartje afhalen. Daarbij mocht het bestuur in een ruime publieke belangstelling. De eerste reeks pupillen werd gewonnen door Valck uit Overmere. De Uitbergse jongens Danny Van Overmeire en Benny Klein vinden wij op de 16de en 17de plaats. De tweede reeks pupillen was eveneens een Overmeerse aangelegenheid met Bayens als eerste en Meganck als tweede. De eerste reeks miniemen werd gewonnen door De pauw van Opwijk. De tweede reeks ging naar Van Lijsse- betten van A.C. Zele. Luc De vrieze liep een goede wedstrijd en eindigde als vijfde. Paul De martelaer was negende. Bij de kadetten domineerde Robert De Palmenaer de ganse bende en won op over tuigende wijze. Mare De Cos- ter liep de beste wedstrijd in maanden en legde beslag op de achtste plaats. Luc Van Bocksta! deed zijn wederop- treden met een 16e plaats. Rudy Van de Velde was 20e en iLuc De Coster als een der laatsten vertrokken ein digden toch nog als 26e. Bij de scholieren was het zoals verwacht Willy Godaert die de hoofdvogel schoot terwijl Patrick Pieters, steeds uiterst zenuwachtig als hij te Uit bergen moet 'lopen, als vierde over de meet kwam, goede wedstrijd ook van Jan De Palmenaer, zesde, en Alain De Vrieze 8e. De juniores- wedstrijd werd gewonnen door Eddy Peynsaert. In deze reeks hebben wij geen vertegenwoor digers. Bij de veteranen een heel pak deelnemers waar onder de besten van het land. Van Spitael, Van Tiegem, Si mons. Goossens, Van der hoe ven zijn stuk voor stuk geken de namen in deze categorie. Ook onze plaatse'ijke trainer Julien Van de Velde verscheen aan de start. Julien begin echter een flater door per vergissing een onderlijfje van zijn zoon aan te trekken het spannende 'kledingsstuk was er oorzaak van dat hij voortij dig naar de «kleedkamers ver dween. Het was Van Spitael van Baasrode die de wed strijd won vóór Van der Hoe ven en Goossens. Bij de se niors bleek al spoedig dat de strijd voor de eerste plaats hoofdzakelijk zou gaan tussen Maesschalck van Vlierzele en Pollet van Aalst, Het was Gil bert Maesschalck die het pleit

De Voorpost | 1975 | | pagina 21