De Brauwer Logisch gelijkspel Aalst redt de show! rr? Zesde wedstrijd zonder nederlaag voor Sparta Aalst KUKLOS AALST- LEEUWERIK LEDE Juvenes Zele beperkt de schade "BRABANT BOVEN IN GILVOC-TORNOOI E.V. AALST berust in zijn lot VOLLEY Beker van België - 1/16 finale Wedstrijden voor het weekeinde Even uw aandacht Beker Adec-De Voorpost CYCLOCROSS ■L.vin HANDBAL 2e NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE 22 V.K. AALST 3) - ASUB FOREST 1-3 Aantal toeschouwers een 200-tal scheidsrechters hh. Peters- Van den Bremptduur 1,35 uurploegen VK Aalst Hugo De Waegeneir, Guido De Pessemier, Rony Lauqers, Benny De Pierre, J. Rasschaert, R. Claeys, Dirk Van Lierde, Paul Philips, E. Van Mossevelde, Mare Philips, Yves Francken. Aseb Brou- hon, Alb. D'Adesky, D. Putzeys, R. Paskiewicz, B. Buntinckx, Henry, John Skalecky, R. De Keyzer. Bijzonderheden 1. Spe lers en dirigenten van beide ploegen wachtten tot 40 minuten voor de start van deze belangrijke wedstrijd op verwarming en verlichting in de kleedkamers. Toen de eerste toeschouwers de zaal indruppelden kwamen de uitbaters hun plichten vervullen. 2. Tijdens de vierde set van deze ontmoeting kreeg VK Aalst drie Time-outs toebedeeld. Kommentaar van scheidsrechter Peeters „Het is niet aan mij om de T-O' bij te houden." en hij heeft nog gelijk ook 3. Jean-Pierre Brouhon was tijdens de vierde set dringend aan een nummertje toe. Nogal aanmatigend ging hij scheidsrechter Van den Brempt er op wijzen dat hij te dicht bij de zijlijn stond. Brouhon stond vrij snel zowel letterlijk als figuurlijk op zijn' plaats. Setstanden 7-15, 8-15, 16-14, 7-15. De eerste nationalers startten zonder Albert D'Adesky en hun speler-trainer Paskiewicz. Alhoe wel heel wat toeschouwers op hun optreden wachtten, bleven deze twee gereputeerde spelers de wedstrijd aanschouwen vanop de spelersbank. De kleurling toonde zich een meesterwaterdra- ger terwijl de Pool zijn dode tij den gebruikte om wat beschou wende kommentaar te geven Asub seelde inderdaad nogal non chalant tegen een VK Aalst dat vrij zenuwachtig startte, te be angst om een werkelijke afstraf fing tegemoet te gaan. Daardoor wonnen de bezoekers^te gemak kelijk punten zodat het vrij snel 5-8 werd. Omdat de blauw-hem- den dan mer zichzelf werden, zou Asub zich meer dienen in te spannen om toch te afgetekende 7-15 cijfers op het bord te krijj- gen. Tijdens de tweede set speelden beide ploegen een tiental minu ten bij 6-4 stand zonder dat er gescoord werd. Asub kwam toen terug (6-6) en zou de rest van de set beheersen. Rasschaert zou enkele mooie dingen lukken doch het bracht niet zoveel aarde, lees punten, aan de dijk. Het wordt dus o-3, was de alge meen geldende gedachte toen de wel en 6-4 voorsprong konden be houden doch door een sterk aan vallende Henry op 7-8 werd ge plaatst: Het werd bijna katastrofaal bij een 8-12 stand, periode waarin de bezoekers de meeste punten op een presenteerblaadje hadden aangeboden gekregen. Toen kwam de kentering Asub kreeg last me de service van De Pes semier en werd daarbij betrapt op een foutieve penetratie. Het werd vlot 14-12 door een storm achtig aangemoedigd Aalst dat nog even het gevaar in de ogen keek toen Asub weer naderbij sloop (14-14). Toen tenslotte Mare Philips afrondde was het alsof de thuisploeg de wedstrijd had gewonnen. In de vierde set zag het er aan vankelijk naar uit dat de blauw- witten voor een vijfsets zouden zorgen. Na 3-2 klom de stand ge makkelijk op tot 7-3. Toen ble ven de thuizers even hangen (7-5) waarna Asub kon doorgaan (7-9). De Aalstenaars lieten nu meer begaan en gingen akteren als en geslagen ploeg. Zonder re den trouwens... want het duurde wel nog even vooraleer een te relax spelende Brusselse ploeg haar kwalificatie kon vastleggen. Propagandawedstrijd waarin voor al VK Aalst haar rijke mogelijk heden etaleerde. (gdp) Dames ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 18u00 Sig. St. Gillis-W-Gilvoc Denderm. Heren ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 15u00 Jev. Mariakerke - Th. Berlare 15u00 Kangoeroes Aalst - V Vosselare 15u00 V. Wetteren Springb. Zele 15u00 Cactus De Klinge - VK Denderm. 16u00 Sifrano St.-Niklaas - Gilvoc Dendermonde 18u30 Kuklos Aalst - Leeuwerik Lede ZONDAG 9 FEBRUARI 1975 09u30 Sport Dendermondè-Okee Wachte. 10u30 Juvenes Zele - Margos eGnt 10u30 Olt Bazel - Adec Baasrode IluOO Wichelen - V. Oostakker Na de troebelen van twee weken geleden zal Kuklos nu toch weer moeten bewijzen dat het alles vooral mentaal heeft verwerkt. Het krijgt zaterdag namelijk het bezoek van Leeuwerik Lede, de aartsrivaal, dat weer borg zal staan voor spektakel. Het is inderdaad de vierde maal dit seizoen dat beide ploegen mekaar partij geven. Tweemaal voor de beker Adec-De Voorpost en éénmaal voor de kompetitie. Lede won reeds tweemaal, telkens met 3-2, terwijl ook Kuklos met 3-2 zegevierde. Kan Kuklos Aalst de stad in evenwicht brengen Zowat de vraag doch het is evident dat Kuklos meer gelaten is om de puntjes dan de Ledenaars die zich toch op een min of meer veilige positie hebben gewerkt, (zaterdag 15 februari 1975 te 18.30 u. zaal Stedelijke Stadsjongens- school Capucienenlaan, Aalst. (Ingang naast de zwem kom). - Scheidsrechter is de hr Van Hove.) (gdp) VC KANGOEROES AALST - JUVENES ZELE 3-2 In deze eerste halvefinalewedstrijd is Juvenes Zele erin ge slaagd de schade te beperken tegen een weer offensief inge stelde Aalsterse tweede provincialer. Tijdens de eerste set moesten de bezoekers tegengewicht dulden tot 9-10 om dan door te gaan. Kangoeroes zou de tweede set meer afgetekend beheersen, zelfs een 14-5 laten optekenen, doch tenslotte nog een zwak seteinde beleven met 14-11 tot gevolg. De derde set heeft Juvenes misschien wel de verdere kwalificatie gered. Het moest inderdaad van ver terugkomen om de opgejutte thuisspelers een halt toe te roepen. Aalst was onmiddellijk de hoogte ingeschoten, via 8-2 naar 13-6 en speelde zo krachtig dat Juvenes slechts aan verdedigen kon denken. Dat duurde tot een 13-9 toen Juvenes uit de krammen schoot. Onder de bezoekende druk ging Kangoeroes nu krasselen en verloor alle kontrole over een positieve situatie. De wit-oranjen kwa men tot 13-13 en verzekerden zich tenslotte een nieuwe voor sprong (14-16). Enigszins geprikkeld zou Kangoeroes de vierde set vooral in ver dediging daar zijn en met ruime voorsprong afsluiten (15-7). De beslissende set was de thuisploeg weer aan de leiding te vinden en zou met 15-11 een nipte doch verdiende zege be halen. Of deze 3-2 wel voldoende zal zijn bij de terugwedstrijd zullen we moeten afwachten tot 2 maart te Zele. Setstanden: 11-15, 15-11, 14-16, 15-7, 15-11. De ploegen Kangoeroes Aalst Van Galenbergh, Podevijn, De Rop, Van Schandevijl, Van Landuyt A., Van Landuyt D., Van Renterghem, Swalens, Bosman, Janssens. ZeleDerijoke, Mertens, Goossens, Landuyt, Van Peteghem, Demets, Goossens, Landuyt, De Meirsman. Zaterdag kwamen Malderen, Gilvoc Dendermonde en Avanti Lebbeke tegen mekaar in het veld. Malderen won dit oefentor- tornooi door de inrichters met 3-0 te kloppen terwijl de Leb- beekse jeugdploeg met 2-1 het onderspit delfde. Gilvoc ver zekerde zich de tweede plaats door Lebbeke met 2-1 te ver slaan. Deze wedstrijd was veruit de spannendste van het tor nooi daar de Gilvoccers, op zijn sterkst met 15-7, 14-16 en 16-14 toch heel wat last hadden met de Lebbeekse beloften. (gdp) ALBERT VAN DAMME, blijkbaar niet In zijn beste doen, kon het in het Spaanse Bilbao niet waarmaken. De ex-wereldkam pioen moest niet alleen in de bejaard Rolf Wolfshol zijn meerdere erkennen Van Damme eindigde slechts vijfde. De jonge belofte PAUL DE BRAUWER blijft doorduwen. In de C-cross te Lebbeke forceerde hij nooit, maar toch bleef hij gemakkelijk uit de groep van zijn felste konkurrent Frans Van Eycken. Dat Paul de duels met Yvan Messelis niet schuwt, is nog maar eens bewezen in Munte had de begaafde West vlaming onder het spandoek 20 sekonden goed te maken. Twee op twee dus voor De Brauwer die volgend jaar met de amateurs in de clinch moet e nrijp is voor de „overstap". GILBERT CATTOIR, een vertrouwde figuur in de cyclocross middens, behaalde in Munte een verdienstelijke negende plaats. Paul De Brauwer had na zijn zege in de C-cross e Lebbeke bewonderaars genoeg. Marc De Block met de bloemen na zijn overwinning in de A-veldrit te Lebbeke. AVANTI - SERAING 12-12. Waarschijnlijk heeft Avanti zaterdagavond zijn laatste titelkans verspeeld. Met dit gelijkspel blijft het zeer degelijke Seraing met drie punten voorop. Maar naar ons gevoel mocht Avanti met opgehevenf hoofd het terrein verlaten. Inderdaad, de Lebbeke- naars zonder de gekwetste Koen Verhofstadt maar met een wederoptreder.de Eddy De Smedt, Dirk Verhofstadt en de „harde" Adam hebben gedurende dertig minuten de leiders overspeeld. Hiertoe hadden zij uiteraard de hulp nodig van hun ploegmaten, ploegmaten waarbij iedereen zich ten dienste stelde en dat ervoor zorgde dat grote Dirk steeds ongehin derd zijn zwaar schot kon plaatsen. Dat Seraing, dat met Roosen en Méode een geweldige ver sterking boekte, na drie mi nuten leidde met 2-0, was al leen te wijten aan het feit dat Dirk zijn schoten driemaal op he doelhout zag stranden. Na 6 min. scoorde Verhofstadt dan toch en meteen bleek dit een sein tot een Avani offen sief dat slechts sporadisch on derbroken werd door de noch tans goed spelende Walen. Na 25 min. spelen leidde Avanti met 7-3 en het was echt aan genaam om zien dat in België toch nog handbal gespeeld wordt dat mag gezien worden. De wedstrijd werd hardnekkig betwist maar verliep vrij spor tief en toen bij de rust Avan ti leidde met 9-4 moch men geloven in een Lebbeekse overwinning. Het tweede wed strijdgedeelte bracht echter 'n heel ander Seraing. Coach De- war had begrepen dat de twee de lijn van Avanti in feite niet bestond en dat alleen Verhof stadt voor de doelpunten kon zorgen. Meteen kreeg Dirk de lang verwachte bewaker op de huid en van in vrije schiet- positiie komen was geen spra ke meer voor Dirk. Seraing nam een goede start en na derde tot 9-6 Enkele dubieuze bes'issingen van show-arbiter Viatour tasten het Lebbeekse zenuwpotentieel nog verder aan en het duurde 14 min. vooraleer het moedige doch over geen schietkracht be schikkende Avanti voor de eer ste maal scoorde tijdens deze tweede helft (10-8). Toen even daarna, uit een tegenstrijdege beslissing van de scheidsrech ters Seraing zijn negende „trej- fer aantekende betekende dit een nieuwe slag voor de zwal pende Lebbekenaars. Ladhari kon niet vermijden dat 5 min. voor het einde Seraing gelijk stelde (10-10). Met doelpun ten van Keppens en Dirk Ver hofstadt (op penalty) kon Avanti opnieuw aan de over winning denken (12-10) 3 min. voor het einde. Staes bracht Seraing op 12-11, 1'30 min. voor het einde en Wattiez ver gooide de overwinning 30" la ter door tevergeefs te beslui ten op het Seraing doel. Uit de daaropvolgende aanval kon Seraing inderdaad de gelijk maker scoren. Scheidsrechter Viatour werd na de wedstrijd nog bestormd door ontgoochel de Avanti supporters maar voor ons blijft dit gelijkspel 'n logisch eindresultaat. Niette min had Avanti, zelfs zonder Koen Verhofstadt, de overwin ning in handen, Wat voor ons toch een referentie is. Scoorden Dirk Verhofstadt 6 1, De Nil 3+ 0, Keppens 0+1, Moonen 0 1. Na deze nieuwe en afgeteken de nederlaag van E.V. Aalst is het voor iedereen duidelijk dat de ploeg van de Rozendreef volgend seizoen een reeks la ger zal spelen. De allerlaatste kans op behoud zagen zij zon dag op het terrein van Amay in rook opgaan. De eindscore liegt er niet om, Eendracht heeft niet meer de mentale weerstand om te vechten voor het behoud. Zoals bij elke ploeg waar de uitslagen niet aan de verwachtingen voldoen, komen ook bij Eendracht in terne spanningen de sfeer ver troebelen. Wij zijn benieuwd of bij Eendracht het gezond ver stand de bovenhand zal halen op de ontgoocheling. De wedstrijd Amay-E.V. Aalst 22-14 Eendracht gaf spelgelegenheid aan zijn jongeren: De Doncker, Van der Borght en J.P. Moens. Dit trio deed het echt niet slecht en in het vooruitzicht van de bouw van een jonge kern kan men deze test als een redelijk sukses beschou wen. Luc Moens, nog een jon gere, loste veteraan D'Herde gedurende 30 min. af in het doel en ook hier mag men van een goede prestatie spre ken. De noodzakelijke verjon ging van Eendracht Vrij Aalst begiint duidelijke vormen aan te nemen. Gedurende 30 min. kon Eendracht de illusie op 'n overwinning blijven koesteren. Amay bleef wel aan de leidiing (3-2 na een 10 min.) maar Een dracht bleef de Walen steeds op de hielen, 6-5 na 20 min. Jammer voor Eendracht kon M Wellekens zijn zwaar schot schot nooit doen renderen. Bij de Aalstenaars bleek eens te meer alleen E. Van Goethem in staat de Amay verdediging te verschalken. Niettemin bleef Aalst gedurende gans de eer ste helft de hoop op de over winning koesteren daar de rust met een 9-7 stand bereikt werd Onmiddellijk na de rust zou den de laatste overwinnings kansen van Eendracht in rook opgaan Amay dreef het tem po op en met snelle tegen aanvallen verschenen zij keer op keer alleen voor de Aal sterse goalie. Na 10 min. in de tweede helft was Eendracht een geslagen ploeg. Amay leid de toen met 13-8 en het was duidelijk dat Eendracht de kracht niet meer bezat om te rug te slagen. De kansen die er dan toch kwamen werden gemist en de verdediging be gon de flaters op te stapelen. Met nog 10 min. te spelen was de score reeds opgelopen tot 18-11 en de eindscore 22-14 laat duidelijk blijken hoe Een dracht zich naar het einde sleepte. Scoorden Van Goethem 9, Pe- trez 3, Rimbaut 1, Steeman 1. Reserven Amay-E.V. Aalst 9-11 De Eendracht reserven onder vonden meer tegenstand dan verwacht van de „op papier" zwakke gastheren. Aalst speel de een heel degelijke wed strijd maar slaagde er eigen lijk nooit in een grote kloof te slaan. Bij de rust leidde Eendracht langs J.P. Moens en Van Boxtael met 3-5. Een we- deroptredende Verspeten bracht ook zijn doelpuntje aan en M. Huylebroeck kon met twee treffers zich ook in de schijnwerpers spelen. De Aal sterse doublures blijven re gelmatig aan de winnende hand wat toch moet beteke nen dat het Eendracht spelers- potentieel borg kan staan voor de toekomst van de club. Tij dens het tweede wedsrijdge- deelte bleken volgens het sco rebord beide ploegen even sterk zodat Aalst met een 9-11 eindstand de overwinning niet liet onglippen. Scoorden Van Boxael 3, J. Moens 3, JP Moens 2, Huyle broeck 2, Van der Gucht 1, Verspeten 1. Sparta Aalst zet zijn opval lende remonte verder. De Spar tanen die een ontgoochelend seizoenbegin kenden slaagden er in Beyne met afgetekende cijfers te overklassen. Deze overwinning betekent de 6e achtereenvolgende wedstrijd van Sparta zonder nederlaag. Aalst is duidelijk op weg om de ploeg van de tweede ron de te worden en wij vernamen dat de Spartanen met spanning hun treffen met de ongeslagen leider^ en gebuur Brabo Dender belle, afwachten Wij geloven oprecht dat zij, samen met Kraainem, de enige ploeg in „tweede" zijn die Denderbelle zouden kunnen overwinnen. H.B.C. Ajax, op verplaatsing blijkbaar steeds beter dan te Lebbeke, bracht een goedq prestatie tegen Montegnie H.B.C. Ajax kan het komende weekeinde tegen Cr. Schaar beek opnieuw met de over winning aanknopen. Brabo Denderbelle zag zijn wedstrijd te Duffel uitgesteld wegens „zaalperikelen". De wedstrijden Montegnie-H.B.C. Ajax 18-14 Eens te meer op verplaatsing zonder St. De Meyer, heeft Ajax te Montegnie niettemin 'n goede prestatie gebracht. Mon tegnie, dat duidelijk met een 8/2 te 20 uur Ajax - Cros Schaarbeek 8/2 te 19 u 30 Denderbelle - Ast. Tilleur 8/2 te 16 uur Sparta Aalst - H.C. Herstal 8/2 te 15 uur Merksem - Avanti 8/2 te 20 uur E.V. Aalst - Sasja 8/2 te 15 u 30 Jochewoa - Anderlecht 9/2 te 15 uur Heist - Grembergen 8/2 te 16 uur H.B.C. Lebbeke - Avanti Femina groot zelfvertrouwen de wed strijd begon, werd door een zeer goed Ajax vlug tot de werkelijkheid terug geroepen. Onder impuls van het trio Van Cauwenberghe-Van der Stap pen-De Batselier werd het na 10 min. spel 0-4. Tien minuten later leidde Ajax steeds met 4-7 en de gastheren begon nen duidelijk zeer zenuwach tig te worden. Jammer voor Ajax werden er toen 2 straf- worpen gemist respektievelijk door Van der Stappen en Van Cauwenberghe. Hierdoor kon de thuisploeg opnieuw aanslui ten en Ajax duidelijk aange slagen, moest toezien hoe Montegnie nog vijf maal scoor de voor de rust zonder dat de Lebbekenaars éénmaal konden replikeren. Ruststand 9-7. Het begin van de tweede helft stond opnieuw in het teken van een zeer degelijk Ajax, Een weer eens ontzettend goede keeper Mertens, samen met 'n opportune Preneel zorgden er voor dat Ajax na 40 min. op nieuw op gelijke hoogte klom met hun gastheren (10-10). Toen de Walen even daarna echter op een grotere versnel ling overschakelden, bleek dit het einde voor het met een te zwakke „bank" spelende Ajax. Dank zij snelle tegen aanvallen kwamen de thuisspe lers regelmatig alleen voor Mertens opdagen. Ondanks de Ajax keeper een paar opval lende parades lukte, kon ook hij niet vermijden dat Mon tegnie opnieuw van Ajax weg liep In ieder geval, de 18-14 uitslag vinden wij zeer bemoe digend voor Ajax. Scoorden Van der Stappen 3. De Batseler 3, Van Cauwen berghe 6, Preneel 1, Vinck 1 Reserven Montegnie-Ajax 10-13 De Ajax reserven die al meer dan een paar weken zeer goe de resultaten boeken, bleken nu ook sterker dan Montegnie. Onder impuls van een raak schietende J. Merckx, slaag den zij erin steeds enkele goaltjes voor te liggen. De Ajax doublures zijn duideliijk op het goede pad. Sparta Aalst-Beyne: 18-14 Sparta was er echt niet ge rust in. Na vijf wedstrijden zonder nederlaag moest nu Beyne bekampt worden en de onbeschikbare keeper Van Delsenbleek niet over een ge routineerde vervanger te be schikken. Dan maar gepro beerd met trainer De Meyst in doel. dacht mon bij Sparta. Dit lukte en eens de ploeg vertrouwen had in zijn doel man lag de weg naar de over winning open. Een vlot spe lend Sparta leidde langs een uitstekende Verbestel en een opportune L. Van Delsen na 10 min. met 4-2 Sparta bleef het spelbeeld beheersen en liep verder uit tot 7-3. Toen volgde een lichte inzinking die Beyne toeliet tot 9-7 te naderen. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte zou Sparta dan niets meer aan toeval overlaten. Cleemput en een zeer goed spelende Verbestel dreven de voorsprong van Sparta op. Mens, Van de Meersch en een wilskrachtige Bomon, ge holpen door het flinke ploeg- spel van Van den Berghe en zijn maats, kwamen om beur ten aan doelkansen en Beyne kwam er echt niet meer aan te pas. Het vlot spelende Spar ta werd gedurende de tweede helft niet meer bedreigd zo- da de 18-14 eindcijfers nog gevleid kunnen genoemd wor den voor de nochtans gerepu teerde bezoekers. Wordt H.C. Herstal het volgende slachtof fer van dit vlot spelende Spar ta Aalst Scoorden Mens 2, Cleemput 3, Troch 1. Van Delsen 2, Bomon 1, Van den Berghe 2, Verbestel 5, Van der Meersch 2. EVA

De Voorpost | 1975 | | pagina 22