Zo zie je de stoet AALST 21 lichHieschadigde diepvriezers 400 liter van 13104 nu in SOLDEN voor allessnijder koffiezet 19 droog kast 6 STATIONSSTRAAT 66 - SINT-NIKLAAS TEL. 031-76.51.20 Lede ETIENNUS OPNIEUW PRINS NA VERKIEZING ZONDER ANIMO «SCHIEF BEKEKEN ANN HOFMAN EERSTE MISS PONY 4 - 7-2-75 - De Voorpost Alles was verlopen volgens het verwachte scenario, tijdens de Leedse prins karnavalverkie- zingen. De publieke belang stelling was niet denderend. En dat lag hoofdzakelijk aan het gebrek van kandidaten. Als de verkiezingen zelf dan toch ge red werden, dan is dit hoofdza kelijk te danken aan de «Leedse Kalveren» die in laat ste instantie nog twee kandida ten in de strijd wierpen om het op te nemen tegen hun eigen Etiennus. Zoniet, had men wel licht kunnen een prins kiezen... uit één kandidaat. Geen kandidaten, geen sup porters uiteraard. En wanneer je de supporters voor drie kan didaten allemaal uit dezelfde groep moet rekruteren dan is men heel vlug rond. En daar mee vult men al evenmin een zaal. Bachus mocht (vrij laat) van start gaan. Hij had enkele ste kelige opmerkingen in petto en parafraseerde nog even op de fonoplaat van kandidaat Etien nus. Dennis De Backer, die vroeger reeds prins karnaval was, maakte een uitstekende beurt maar zijn optreden viel toch wat te kort uit om kans op suk- ses te maken. Favoriet Etiennus bracht, naast zijn liedje van de plaat, enkele unieke Leedse exem plaren in herinnering. En me teen was de zaak bijna beke ken. Want niemand had im mers wonderen veracht van «invaller» Paul Goossens, die wel enkele goede ideeën had maar dit alles veel te langdra dig uitspon om nog een kans te maken. De uitslag lag dan ook voor de hand: 1. Etiennus 173p; 2. Ba chus 62p. 3. Kalfos 56p. MARCOLE Behalve Padova, was er daar nog een keizer op de prinsenverkie zingen Hopelijk zien we Waller volgend jaar eens meer, waar het karnaval aangaat. Naast hun prijs van het Feestkomitee (respektie- velijk 8.000fr en tweemaal 3.500fr) kregen we drie kandidaten elk nog een omslag met 1.000 fr vanwege de -Orde van de Leedse Hovaardige Boer-, Dat was dan ook meegenomen. Hei Feestkomitee blijft volharden in de boosheid: punten op een briefje, briefje plooien, -den hoed- in en... niemand gezien! Voor keizer, prinsen, enz. was er een loper naar het podium aange bracht, met een heuse -rooie loper- er bovenop. Die miskleun van een avondlijke karnavalstoet schijnt opgelost. Alles werd naar het normale tijdstip teurggebracht. Het zou anders wel wat gemakkelijker geweest zijn om overdag naar die karamellen te zoeken. MARCOLE Op zaterdag 1 februari zou in de zaal «Wiezehof» voor de eerste maal «Miss Pony» van het Interprovinciaal Ponyver- bond worden verkozen. Deze organisatie moest een sukses worden, want promotor Alfons Heyndrickx uit Moorsel had al les tot in de puntjes voorbereid. Zelfs de heer Minister van Na tionale opvoeding De Croo had zijn aanwezigheid toegezegd. Niet mi nder dan zeven lieve juf frouwen hadden zich kandi date gesteld voor «Miss Pony»: Sabine Cordier (Kruishoutem), De Baere Dasy (Kruishoutem), Ann Hofman (Moorsel), Rita Van Nuffel (Moorsel), Marleen Blokeel (Ooike), Carine Verle- yen (Huize) en NadineStrobbe (Deinze). Verleden zaterdag moest het dan gebeuren. De ruime zaal van het «Wiezehof» liep stilaan vol, bomvol zelfs. Ook de Mi nister Herman De Croo had woord gehouden, enkel onze fotograaf had zijn kat gestuurd. Nadat alle stemmen waren uit gebracht, bleek dat kandidate nummer 3, Ann Hofman uit Moorsel, het met ruim verschil haalde. De eerste Miss Pony kreeg 433 stemmen achter haar naam. De eerste eredame werd Sa bine Corider en de tweede ere dame is Carine Verleyen. De verdere uitslag luidde: 4. Rita Van Nuffel - 5. Marleen Blokeel 6. Nadine Strobbe en 7. Dasy De kersverse Miss Pony, Ann Hofman De Baere. De spiksplinternieuwe Miss Pony werd gekroond door Mi nister De Croo, en alle kandida tes ontvingen prachtige prij zen. Anneke las een prachtige brief voorde Minister en dankte het publiek voor het in haar ge stelde vertrouwen. Ann vertelde ons dat zij lang had verlangd naar de grote dag: 1 februari, de verkiezing van Miss Pony. «Nu ik verko zen ben met 433 stemmen, bedank ik al de mensen die aan mij hun stem hebben toever trouwd.» Wij wensen Miss Pony het be ste tijdens haar bewind als eer ste Miss van het Interprovinci aal Ponyverbond. De uitslag van de tombola luid de: 1779 1680 1172 1768. D.D.R. Die op een duur plaatsje op de tribunes van het Keizerlijk Plein bemachtigde krijgt vanaf 17 uur een muziek- en showparade doorde Muziek- en showfanfare St.-Cecilia uit Meldert en de Kon. Harmonie St.-Martinus uit Oordegem. Wie de stoet heel wat vroeger zien wil langs de omloop krijgt eerst een aantal minder karnavaleske figuren, rijks wacht en politie en reklame- wagens. Met de Stadsreuzen wordt het voor eerst menens, «ze zijn daar»! Vanzelfsprekend 't Ros Balatum en De Kat. Klingebellende Gillis met daar achter Prins Bob 1. Bloemenfee _Mvriam en de Prinsencaemere. Een muzikaal tussenspel met Flandria's Showfanfare uit Ze- delgemendaar is dan «De bende van Jan de lichte» van «'t Es "t ien en 't ander». De plezante Tritten zijn er dan met «De vier seizoenen van Oiljst». «Van 't alverdrei donker» brengt Van den Bocyings vliegtuigperikelen, de Flieramoizen gaan met muziek door 't leven en de Bisjekcs brengén de aloude Kaiserlycke Prinsencaemere der verkleinerde stede Groot Aelst. Noig sloot een akkoordje met de Nobelprijswinnaar voor de vrede 19"4. terwijl voor de «mannen van de nacht» van De Ui. Berlares Koninklijke Fan fare De Vriendenbond er vro lijke noten tegenaan gooit. De Protters leren Aalst zijn ABC en de Billeklasjers vieren «Karna val in Oiljst». De Boiljekrawicte- leers «aaven 't stad schoein». de Foesjeleers staan in voor de «handhaving van de openbare orde». Weer wat fanfarcgeklet- ter uit Burst en dan de Zwctniiljaaren met «Boazen- poets j De Degenieten zijn er met belot. rebelot en de zot. D' Hasjeleers met Fantasia en «Aalt ons vast» met «lief zijn voor elkaar». De Poesjzakken zijn voor de gelegenheid zigeuners. Na de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia uit Herzele brengen de Tierekatasjers «Peimcls van ie ne nacht», de Billeboiters ftrekken zich «het lot van de werkmens» aan en de Klod- deronnen zijn «koning lolbroek» Aan muziek geen gebrek met de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia uit Erondegem. waarna de Zoeterikken voor «De Plezante biekes» spelen. «D' evoliesje der Voil jeanet» is werk voor de Matotten en voor Jack in the Box nemen het de schramoeillekrab- bers op. De Brikaljons gaan naar het «Oiljsters festival van Vloinjcren». De fanfare Nieuw Leven uit Aaigem brengt de Sjiepeerekens met «Neptinus en zijn gevolg» in schwung. De Geleiboekes gaan naar «'t Cir- kus» en de Gaalowies brengen een Ode aan de Draak. Voor «Robin Hood en zijn vrijbuiters» nemen het d'Elementen op. Uit Appelterre met de kon. Fanfare St.-Cecilia komt er weer muziek. Geen nood voor de «verzopen patat» met Universitas. terwijl de Lodderoigen het zoeken bij «Lodder-knal-muziek-klown- showband». «Popcycde zeeman» is vriend aan huis bij de Pikante Kastaars en de Elastieke Sjin- sjippen lieren Oiljst lachen. «Speelkaarten fantasia» is werk van De Berkens van St.-Anna. De Kon. Fanfare St.-Cecilia uit Zellik blaast er wat noten tegenaan terwijl de Suskewieten aan vrijetijdsbesteding doen. Aan 't Liefdesfon(s)tantjen laven zich de Kornissesloipcrs en De Gentlemens zitten op den Oiljs- tersen boemeltrein. De destereers zijn voor de gele genheid Zoeloes en Nijlpaarden temmers. De Krakken doen aan Oelefanten-zwans. Even een muzikaal intermezzo met Kon. Harmonie St. Cecilia uit OOrde- gem vooraleer we de supposi- toirs van De Wringeleirs te ver werken krijgen. De Q-bisjtjes is werk van de Galante Moilen- trekkers. De Kamillekens v ieren als Keizersgarde de Oiljsterse Karnaval *75. «Toid te weinig veir karnaval» zeggen de Kaloe- terkabassen. terwijl «'t Enje van de cirk» georakeld wordt door Lotjonslos. Een toemaatje mu ziek van de Kon. Fanfare St.- PieterCt moet niet altijd St.-Ce cilia zijn) rond de stoet af. (J V) €L€KCRI SHOP

De Voorpost | 1975 | | pagina 4