VROEG DOELPUNT STIMULANS Benefietwedstrijd 'Pierre Van de Meersdie' werd sukses Op de valreep GEEN HERHALING VAN THUISMATCH WIELERKLUB K.S.C. DENDERSTREEK zee's .je moet nou \BEEN aÜHDEMRN/IE-r \TJ£ SPELEN.../ VOETBAL BEVORDERING W.S. Lauwe-E. Aalst 0-4 K.A.V.D. - Dendermondse selektie 7-1 3® NATIONALE S.V. Zottegem - Eendracht Zele 3-3 j Voetbalkalender jvoor zondag S 23 februari 1975 S' Racing Gent-Jong Lede 2-1 16 rIK WRCHJ OP HET. FRTRLE 5EHOT. ~y H£v! (K wil WEL VEEL EjELD verdiemeh... mrrr rljo y ^-7- MET, HOOR JE 3 Eendracht Aalst heeft vorige zondag te Lauwe voor een opkikkertje gezorgd. De cijferverhouding laat voldoende doorschemeren dat op de zege beslist niets af te dingen valt. Aalst dat in de heenwedstrijd gedeeltelijk door pech de volle Inzet verloor heeft nu dank zij een bovenste beste prestatie de twee punten teruggegrabbelt. Een dracht werd daarbij gesteund door een vroeg doel punt. In de derde minuut had Deckers trouwens al een verwittiging op doelman Van den Abbele afgevuurd waarbij de bal net een paar cm boven de dwarsligger zeilde. Amper twee minuten later was het al zover. Een naar voorbereiding als naar afwehking juweeltje van een doelpunt. Van Eeckhout- die liet opnieuw meer dan voortreffelijk deed. was het aanknopingspunt. Hij bereikte De Potter, die de bal in de voeten van de mee opge rukte Dierfckx schoof. Die- rlckx gaf een gemeten voor zet aan De Potter. Doelman Van den Abeele misrekende zich en de bal stak binnen. De thuisploeg reageerde fel op deze counter maar ge raakte slechts één keer door de Aalsterse afweergordel. In de 15e min. scoorde Een dracht zijn tweede en even eens prachtig doelpunt dat echter door de ref naar hij verklaarde wegens offside van oe scorer De Roos niet werd gevalideerd. Het buitenspel- geval was echter'vrij twijfel achtig vermits De Roos ach ter de rug van verdediger Baekelandt de bal naast Van den Abeele in het doel dui kelde. Heeft Lauwe naderhand wel gedrukt dan zat er in de counters van Eendracht steeds gevaar. Rust 0-1. In de 46e min verdubbelde Aalst ei zo na de winst doch bij het schot van Maturo keilde de bal tegen de dwarslat. Het was slechts uitstel tot in de 59e min. Aan dit doelpunt ging een dribbelnummer van Johan Dierickx. de beste Aal- stenaar. vooraf De Potter moest de bal slechts in het doel rappen. Amper vier mi nuten later werd het 0-3. Deckers trapte een vrijschop vanop een 35 tal meter zo hard dat de bal langs de vingertoppen van Van den Abeele en de binnenkant van de zijstaak tegen het net sloeg. Drie minuten later was het opnieuw roos. toen Matu ro de bal bij een hoekschop rechtstreeks in het doel de poneerde De Lauwe spelers werden er humeurig bij zodat F. Hindrickx en Lippens nog tegen geel aankeken. Het hoeft nauwelijks betoogd dat de nederlaag een koud stort bad voor de leider betekende. Vermelden we nog dat de Aalsterse doelman Jansegers zijn minder goede prestatie in de wedstrijd van de heen- ronde uitwiste en een paar markante reddingen bracht J,V H flRLST L0S1E OP IRUW£ VIER LOEIERS VflM BRLLEPj. Niettegenstaande een gelijk spel bij Zottegem op zichzelf hoop vol moet stemmen is het toch gebleken dat iets schort in de Eendrachtformatie. Het doet een beetje onbegrijpelijk aan, dat een schitterende 0-2 voorsprong na de rust moet prijsgegeven worden. Het was slechts in de laatste minuut dat de rood zwarten één punt uit deze derbyopgave puurden. MARC COOREMAN OP HET VOORPLAN Als de rust hoopvol inging dan was dit te danken aan Mare Cooreman die doelman De Leeuw twee keren op schitterende wijze versloeg, nadat een eerste keer door Goosens en daarna door Van Wambeke was bediend. Cooreman is de eksponent van de doorbraak van eigen kweek en hij vormt met Jacobs. Coles. Van Wambeke. Maes en lambrecht een soliede ba sis waarop kan gebouwd wor den. PANIEKERIGE VERDEDIGING Als Moerman, Sacx en Laporte er in Slaagden na de pauze drie keren het nakijken te ge ven aan doelman De Decker, dan moet niet noodzakelijk deze keeper met de vinger gewezen worden, maar toch is hij niet de soliede basis van de verdediging. De defensie trad paniekerig op bij iedere geePblauwe aanval, en deze waren legio in de tweede helft. Martens maakt een zwarte pe riode door en Goossens zoekt naar de goede konditie. Voeg eraan toe dat het minder bo terde met Jacobs, die geraakt werd, zodat hij na 64 minuten spel moest vervagen worden door Lambrecht. die twee maanden op de bank zit. Het was ten andere deze offensief ingestelde verdediger die met een kopstoot, die even afweek op Van Audenaarde, het ge lijkmakend doelpunt scoorde in de 89e min Het betekent dat de voorlijn gen enkel van de drie doel punten scoorde. NOG ANDERE FAKTOREN Nog andere faktoren hebben ons doen besluiten, dat de ploeg onder sommige aspek- ten mak loopt. We vallen in herhaling met te zeggen dat Szapinsky een onvervangbare middenveldspe ler is voor een speelhelft en daarna bepaald en opvallend gebrek vertoont aan fisiek om zijn rol gedurende 90 minuten te spreien. Ook Alex De Beule marcheert niet en de man uit Zelzate was er na de ontmoeting van overtuigd, dat hij met een konditiedeemstering worstelt. Volgens onze mening zijn heel wat aangekochte elementen aan het einde van hun latijn, nochtans moet een uitzonde ring voor De Loose gemaakt worden. Zonder „alert" te willen ver wekken moet toch gezegd, dat de maand maart van uitzon derlijk belang zal zijn, gezien er een drietal vierpuntenkam pen moeten betwist worden en het resultaat zal afhangen of de Eendrachters nog een eervolle klassering zullen af dwingen of andermaal moeten vechten om zich te handha ven. Deze laatste veronderstel ling treden we niet bij, maar in een reeks waarin alle ploe gen te zeerste aan elkaar gewaagd zij is niets uitgeslo ten. b. KAVD - Menen W Moorsel - Brakel I Zulte - Baasrode Terjoden - Winnik 1 Sp. Appels - Borsbeke 5 Vlierzele - ScheMebelle 5 Beervelde - Opstal Overmere - Kruibeke Robur - Haasdonk I SK Grembergen - Waasmunst. Wichelen - Berlare I Gijzegem - Erondegem I T Meldert - Oudegem 5 E. Meldert - S. Moorsel BRT-reporter Jan Waulers die de aftrap gaf van de benefietmatch Pierre Van der Meirssche ontving een herinneringsplakket. (C) Lede heeft het exploot van de heenwedstrijd tegen Gent niet kunnen herhalen. Toen werd een 1-3 achterstand omgetoverd in een 4-3 overwinning. En deze kentering was in hoofdzaak te danken aan de betere fysiek van de Ledenaars. Ook nu toonden de groen-witten zich fysiek de meerdere van de Ratten. De Gentenaars kwamen er in de helft nog weinig aan te pas. Maar toen Mare D'Hondt vijf minuten voor tijd de gelijkmaker aan de voet had, redde doelman Van den Bossche kansrijk. De Gentenaars begonnen met een non-stop offensief dat slechts bij de rust zou luwen Na 10 minuten lukte Deman een eerste doelpunt. Even voor rust kreeg Tavernier de bal in de loop van Kaes en bracht de Racingers op een 2-0 voorsprong die zeker te verantwoorden was. Gent was de meest aanvallende ploeg ge weest maar zou toch nog voor de rust een tegendoelpunt moe ten inkasseren. Claus speelde te kort terug op doelman Van den Bossche en lepe Christiaens strafte dit slippertje ongenadig af. Na de rust kwam Lede meer en meer in de wedstrijd. Een prachtschot van Chris Gabriels werd door Van den Bossche uit het doel geborsteld Een hoek schop van dezelfde Gabriels had een onnoemelijk geharrewar voor gevolg waarbij Verkeyn gelukkig de gelijkmaker kon voorkomen Hoe Mare D'Hondt vijf minuten voor tijd de kans op de gelijk maker verkwanselde vertelden we reeds in tie aanhef van dit ver slag. Lede had in dit tweede helft bewezen dat het ook dit maal fysiek sterker was dan Gent. maar het tikje meeval dat er bij de heenwedstrijd bijkwam, bleef ditmaal uit Omwille van de sterke tweede helft had Le de nochtans een puntendeling kunnen wettigen. Gent was nog slechts sporadisch voor het Leadse doel verschenen. Na deze nederlaag mag Jong Le de wel definitief een kruisje maken over alle titelambities. Meteen zullen de Ledenaars misschien wat meer gedekontrak- teerd het veld betreden, wat kan ten goede komen aan het spek takel en uiteraardook aan het resultaat. MARCOLE dat al deze voetballers zich spontaan hadden aangemeld en dat een schaar bestuursleden van KAVD. Eendracht. Sparta. Zand- stulvers. Racing en Desso. zich eveneens verdienstelijk maakten Enkele tijd geleden werd de Dendermondse sportwereld opge schrikt door een spijtig ongeval dat zich had voorgedaan tijdens de oefenstond op Racing Boonwijk, waarbij de 36- jarige Pierre Van de Meerssche om het leven kwam. Besloten werd een beroep te op de Dendermondse officiële voetbalklubs tot het organizeren van een benefietweidstrijd. Deze kwam dan vrij snel tot stand. KAVD toonde zich bereid uit te komen tegen een Dendermondse provinciale selektie. Heel wat voetballiefhebbers kwa men naar het KAVD stadion. We merkten o.m. op burgemeester A Cool, de schepenen Leybaert en Verhelst en Wiemeersch naast stadssekrearis Beckers Verder de voorzitter van het sportkomi- tee P Goossens en radio-verslag gever Jan Wouters, die trouwens de aftrap gaf. De spelers mochten vanwege de sportraad van Dendermonde een gedenkpenning in ontvangst ne men Ook mevr. Van de Meers sche werd met een gedenkplaat bedacht evenals Jan Wouters. Ref. De Blieck leidde Het re sultaat had geen belang. Het fe't was op zichzelf reeds het suk ses dat met de organisatie werd nagestreefd De eerste speelhelft hield de selektie flmtk stand en kwam zelfs op voorsprong via Pierre Moerenhout. Na de rust schoot de Dendermondse fanion- ploeg uit haar krammen. De Weirt. Schollaert- Nijs en zelfs kapitein Gerard Verhelst vonden de weg naar de netten van doel- Dat waren de deelnemers aan de benfefietwedstrijd Pierre Van der man Vrijdag- die nochtans enke le open doekjes had gekregen voor zijn knap optrëden. Langs deze weg wenst de Den dermondse sportraad de mede werkende kluhs te bedanken. De samenhorigheid, spontane inzet en het opgebrachte begrip opent trouwens de mogelijkheid om in de toekomst andere projekten uit te bouwen. V.C. Meirssche staand de selektie, zittend KAVD.

De Voorpost | 1975 | | pagina 16