K.A.V.D. kan tegen Menen hogerop Het wordt uitkijken voor Oudegem, Robur en S.K. Grembergen SCH0TL00S Geen afwerkers S.K. Aalst Ninove 0-0 Opstal haalde slag thuis FATALE TWEEDE HELFT ^PROVINCIALE le PROVINCIALE 17 Het Wilskracht Moorsel team het was voor Brakel maar goed dat de ref het einde blies van deze eerste helft. Dat de thuis ploeg tijdens de rust een bol- wassing gekregen had kon men zo zien en de ploeg ging nu vlotter kombineren en niet zonder resultaat. Na een kwar tier spel konden zij gelijk stel len en even later kwamen zij zelfs op voorsprong. Het was nu Sparta dat de pedalen ver loor en ons niet meer het spel kon brengen waarmee zij ons voordien bekoort hadden, Bra kel zorgde naar het einde toe voor afgetekende cijfers wat Appels zeker niet verdiende Zondag speelt Appels thuis te gen Wetteren met dezelfde in zet wordt gespeeld als zij tij dens de eerste 45 min. lieten zien op Brakel zit er iets in, dat ze de beide puntjes zullen trachten thuuis te houden twij felen we niet aan, we hopen dat ze mogen slagen Boeten Lebbeeks biljartverbond Het hoofdbestuur van het Leb beeks tapbiljartverbond deel de verschillende boeten Moderna werd bedeeld 100 F. de Sportvrienden met 100 F, Schuurken met 100-f 100+100 of 300 F Uitgesteld De wedstrijd Sportvrienden Ware Vriend, werd uitgest. op 8 februari 75. Men besloot deze wedstrijd te laten door gaan op 28 februari te 19.30 funktie leder jaar kunnen nieuwe be stuursleden aangenomen wor den in het hoofdbestuur. Di bestuur is van bij het oni staan nog niet gewijzigd. Er zijn nu kandidaturen voor een funktie open in dit hoofdbe stuur. Men kan zich steeds wenden tot voorzitter f thoons. Brusselsestwg. Pierre Scholliers, Hogeweg Offerten Het Lebbeeks tapbiljartverbond organiseert dit jaar (na het einde van het biljartserzoenj een bal en kampioenschap. Offerten hiervoor worden in gewacht binnen de veertien dagen Mensen die dit willen orgarvzeren kunnen zich wen den tot R. Anthoons of Pier re Soholliers. Gevonden Door Marcel Cooreman werd een bos sleutels gevonden en afgegeven in het lokaal der Ware Vrienden (Kapelleken) bij Nonkel Miel. Ondertussen werden de sleutels afgege ven bij de politie. (vds) A.M. Van Nuffel wint te Cosford Anne Marie Van Nuffel won te Cosford (G.Been 800 m ndoor. Ze liet een tijd note ren van 2'08"7 waarmee za slechts 7/10e boven het mini mum blijft om deel te nemen aan de Europese indoorkam pioenschappen JV.H K.S.C. De Denderstreek Aalst Zaterdag 22 februari KLUBKAMPIOENSCHAPPEN 4 uur: nieuwelingen, te 15.30 uur alle overige kategorieën. Vertrek en aankomst: Oude Gentbaan te Aalst. Nederename - Baasrode 1-0 Aan een doelpunt heeft de thuisploeg genoeg gehad om de Scheldejongens met lege handen huiswaarts te sturen De verjongde Baasroodse ploeg bracht nochtans een goede prestatie, maar vooraan wer den andermaal ettelijke doel kansen gemist, vooral in de eerste helft. Met de kamp wisseling werd besloten Van Meerbeek en Moortgat te ver vangen, door De Boeck en Van Cleemput. Dit bracht aanvan kelijk wat meer dieptegang in de ploeg maar ook met deze ploegwijziging kon de Baas roodse scoremachine niet op gang worden gebracht. Bracht de wedstrijd niet dat gene wat men er had van ver wacht dan heeft de inbreng van de jeugd bevredigd. F C Baasrode is niettemin vrij ver afgezakt in de algemene rang schikking, in zoverre zelfs dat niets meer aan het toeval mag worden overgelaten, wil men niet in de greep van het degra datiespook geraken Derde provinciaal D Zoals voorspeld zou de partij tegen Waasmunster van geen leien dakje lopen. De inzet werd door Opstal veroverd. De eerste minuten waren erg spannend. Opstal was razend snel van start gelopen maar knalde in de handen van de doelman. Twee minuten later diende De Boom een poging van De Wilde op de lijn weg te werken. Bij die spelfase kwam Raymond De Wilde met het hoofd tegen de doellat te nech en werd bloedend van het veld gedragen De spelleider eiste daarop dat een tamelijk grote steen aan de doelmond uit de aarde zou genomen worden zodat 't spel een paar minuten onderbroken werd. Na een kwartier opende Ael- brecht de stand. Waasmunster wierp alles in de aanval, bedreigde een paar keren de Opstalse portier, die vocht als een leeuw en de punten op het scorebord hield. Opstal lukte in het opzetwin nen tegen Waasmunster want het betekende een vierpunten wedstrijd. Meteen zijn bestuur, spelers en aangangers tevre den want die twee punten had men nodig om gerust de kom petitie af te werken. S.K. Deinze-S.K. Lebbeke 1-0 De wedstrijd te Deinze was een gevaarlijke verplaatsing. S.K. Lebbeke moest kapitein Richard Vermeulen thuislaten wegens kwetsuur zodat Verhulst werd meegenomen. Anderzijds waren Marc Van der Jeught en Leo Pissens opnieuw paraat alhoewel de meeste aanhangers hadden verwacht dat er geen veran dering in de ploeg zou komen. Alles bij mekaar werd het voor de Lebbekenaren een magere wedstrijd want niemand kon afronden terwijl Deinze door het oog van de naald kroop. Beide verdedigingen kregen hopen werk op te knappen. Het waren dan ook de defensiespelers die de wedstrijd maakten. De eerste minuten had Leb beke het even warm want na elf minuten geraakte Van Daele alleen door maar zag zijn schot op de dekiat vlie gen. Nadien moest Verhavert zijn kunde tonen want vier maal werd hij onder vuur ge nomen. Lebbeke forceerde nadien en kwam bijna op voorsprong toen Delsin de gepaste ope ning vond maar pech kende toen hij een Elegeert op zijn weg vond die op de doellijn redde. Na de herneming kregen we voetbal van het hoogste ge halte Beide ploegen bouwden goede aanvallen op die aan de grote rechthoek strandden Lebbeke kent hoogten en laag ten. Deze keer hadden we ge hoopt dat de jongeren het zouden opknappen samen met Marc Van der Jeught. De po gingen waren er a'hoewel we moeten toegeven dat Deinze over een defensie beschikte die sloot ais een bus. Een kwartier vóór het einde lieten de Lebbekenaren zich verrassen Op dat ogenblik plaatste de nooit opgemerkte Lefèvre en lobbal en het was gebeurd. Met nog een tiental minuten voor de boeg leverde een for cing niets meer op. Het werd een spijtige neder laag want gezien de spelevo- lutie was een puntendeUng de logische uitslag geweest. De jongeren hopen nu dat ze nog een paar kansen krijgen in het fanionelftal. A. Van der Straeten Voetbaluitslagen J {16 februari 1975 Lauwe - E. Aalst 0-4 i I Zottegem E. Zele 3-3 I I Rac. Gent - J, Lede 2-1 SK Aalst - Ninove 0-0 Deinze - SK Lebbeke 1-0 j W Moorsel Nieuwerk. 2-01 k VV Merelbeke - Terjoden 4-0 Nederename - Baasrode 1-0 5 Brakel - Sp Appels 3-1 2 5 Pollare Serskamp 1 1 j J Doggen - Vlierzele 0 5 J J Heldergem Schellebelle 72 J I Robur -Sinaai 3 0 I Laame - Overmere 2 3 Opstal - Waasmunster 1-0 ij Melsele SK Grembergen 0-3 Erondegem T. Meldert 0-1 Gijzegem Herdersem 1-2 k k Wichelen - Oudegem 2-5 Wieze - Bavegem 0-3 j Hofstade - S. Moorsel 4-1 J Schoonaarde - Massemen 0-1 J E. Meldert - Z. Appels 1-1 J Berlare Erembotiegem 0-0 I Sombeke - E. Grembergen 1-0 M eerdonk - Boonwijk 1-4 l St.-Pauwels - E. St. Gillis 1-1 Heik. Zele SK Lokeren 5-1 Brakel - Sparta Appels 3-1 De meest verstokte Sparta aanhanger zal voor deze wedstrijd tegen de kandidaat kampioen Brakel wel niet aan een zege gedacht hebben, maar toch stak er voor de jongens van voorzitter Borms meer in dan deze 3-1 nederlaag. In de eerste helft van de wedstrijd zorgde Appels voor de verrassing door er knap de thuisploeg van antwoord te dienen en deze op mo menten zelfs te overklassen. Het was na 30 min. spel dat Janssens Sparta op winst schoot en dat was niet van aard om de thuisploeg wat meer samenhang te bezorgen die integendeel nog meer aan het zwalpen ging zodat zij zich mochten gelukkig achten dat er geen afgetekende cijfers op het bord kwamen. Speler trai ner Prudent Bettens moest in die minuten alle hens aan dek roepen om de Appelse lichte brigade in te tomen en Moorsel-Nieuwerkerken 2-0 Het is een vrij bewogen wedstrijd geworden waarin de bezoekers zich niet konden verzoenen met een paar scheidsrechterlijke beslissingen. De Nieuwerkerken trai ner De Parmentier meende dat de ref. ten onrechte een doelpunt had gevalideerd, en dat De Blander eerder voor een onbenulligheid de laan werd uitgezonden Gele.t op het goede resultaat dat een 4-4-2 opstelling te Zulte had gegeven werd Nieu werkerken in dezelfde forma tie aangepakt. De beide Moorsel puntspelers Schoreei en Van Tricht, in de rug dooi Cooreman gesteund, kregen het door de stugge mandek king eerder moeilijk en trai ner Blanckaert schakelde dan ook alras naar een 4-3-3 over En haast onmiddellijk draaide het beter rond en domineer de Wilskracht. Het eerste doelpunt viel in de twintigste minuut met een rake kopbal van Cooreman. De bezoekers lukten de gelijkmaker doch na ruggespraak met de grensrechter valideerde de ref dit doelpunt niet. De consternatie was groot in de bezoekende rangen In de 28e min. kreeg De Blander rood. Was Moorsel voor de rest iets meer in de aanval de 1-0 bleef tooh op het bord. In liet uur werd Moorsel ze- gezeker met een doelpunt van Van Cauwenberghe. In de 80e min. werd ook de thuisploeg tot tien spelers herleid. Schorreel die met de bezoe kende doelman iets te fors duelleerde moest insgelijks vroegtijdig de weg naar de kleedkamers inslaan. J VH. Een kopballet tussen Nevens (Ninove) en De Braeckeleer. (Ib) (fb) Nevens (Ninove) heeft hier af te rekenen met De Braeckeleer en Van den Eynde. (Ib) Barbé en Van der Borgt in een duel. Er is een tijd geweest dat Menen hoogst zelden een doelpunt inkasseerde. Toen stond de fameuze Monteyne onder de dekiat en de betonnen defensie gaf weinig schietkansen weg. Een schietbarak is het intussen bij de grensbewoners niet geworden, doch er valt gemakkelijker een gaatje, vooral buitenshuis. Het awaybilan van Menen is trouwens niet wereldschokkend. Pre cies daarom geloven we dat KAVD geen stukje "van dé buit prijsgeeft en zondag twee kostbare punten verovert. Daarmee zijn we rond voor wat de kalender in „Nationa le" betreft. Ook op provinciaal vlak staat slechts een beperkt aantal wedstrijden geprogram meerd Toch zitten er een paar blikvangers tussen Kijk maar naar WILSKRACHT MOORSEL-Brakel, voor paars- wit ongeveer „de laatste kans" Bij de Zuidvlamingen is Pru dent Bettens (U weet wel. ex- internationaal en vroegere ve dette van Waregem en Cercle Brugge) niet alleen de spel maker doch ook de afwerker. Als Staf Blanckaert de goeie tegenzet vindt en de Brakelse kolos aan banden legt, zit er voor Wilskracht iets in BAASRODE reist naar Zulte Ook al geen sinickuurtje En we menen dat een drawn voor de poulains van voorzit ter De Saert al een hele pres tatie zou betekenen. TERJODEN, wispelturig als een bakvisje, heeft het aan de stok met Winnik Omdat de oranjen voor eigen fans voet ballen, pronostikeren we een losse 1 SPARTA APPELS zal geen zacht hapje hebben aan Bors- beke, een klub die resoluut de jeugd inhaalde en verbluffen de resultaten boekte Sparta MOET winnen, en kan dat trouwens In het tegenoverge stelde geval begint het degra datiespook te grijnzen. Derde Provincialer SCHELLE BELLE kreeg zondag harde klappen 7-2 is geen klein bier. Of de paarsjes zich tegen een vlotspelend Vlier- zele zullen rehabiliteren is een open vraag. OPSTAL is het aan zichzelf verplicht rode lantaarn in ei gen huis de beide punten te gaan afhandig maken, terwijl OVERMERE het gevaarlijke Kruibeke uit de top van de rangschikking kan halen ROBUR MOERZEKE krijgt het bezoek van Haasdonk, ook al geen meelopertje Er mag geen steekje meer vallen, want de titelkandidaat die een mis ser begaat kan op het slechte pad geraken Robur produ ceert uitstekend voetbal, en dat geeft waarschijnljk de doorslag. SK GREMBERGEN mag Waas munster niet onderschatten de heidebewoners missen al leen een goalgetter om beter voor de dag te komen Toch zien we groenwit niet in ge vaar. WICHELEN - SK BERLARE houdt voor de bezoekers wei nig problemen in. GIJZEGEM haalt het tegen Erondegem maar voor OUDE GEM is het oppassen geblazen bij THOR MELDERT De derby EENDRACHT MEL DERT - SCHROEVERS MOOR SEL wordt voor de thuisploeg een gemakkelijk hapje

De Voorpost | 1975 | | pagina 17