I Boeiend DIRK DEFERRERE LUKT STU RUSTIG MEESTERSCHAP Inzinking voor SOS Schellebelle KSC Denderstreek groepeert bijna 100 renners Met Noël Moens is het drieluik volledig '•ihltëtoiittsit 4ePB0VIHGIALE 3ePB0VINCIALE Wilskracht Moorsel 2 - Nieuwerkerken 0 Benefietmatch Pierre Van de Meerssche werd sukses '^1 llllklinj Laarne- Ovenmere 2-3 De derby tussen Laarne en Overmere is tot een boeiend treffen uitgegroeid. Eigenlijk startten de kasteelheren met een handicap, de sekonden- wijzer had nog maar drie rondjes gemaakt als de uit gekookte Jef Roosendans al raak knalde. Een beter begin konden de poulains van trainer Aelter- man zich niet dromen. Het duurde een vol halfuur voor- a.cer Bracke gelijkstelde. Fernand Buyse hielp Overme re voor de tweede keer aan een voorsprong en toen Van Damme er 2-2 van maakte, geloofde iedereen stilaan in een écht deihyresultaat. In de allerlaatste minuut zette Fernand Buyse een Overmeer- se happening in zijn goaltje op de valreep betekende vol Ie winst. De Boerenkrijgers totaliseren nu 24 punten, terwijl de kop lopers Robur. SK Grembergen Stekene en Hoogeinde er vooralsnog 29 bijeenkanjerden Zonder die recente misstap tegen Haasdonk zat Overmere nu in het vaarwater van de leiders. En dan spreken we niet eens over die donkere beginperiode van het nu stil aan naar een ontknoping glij dend kampioenschap, toen Overmere met een half in- va'lersteam in het veld moest en de uitslagen vanzelfspre kend navenant waren. In een titelkans geloven we niet te fel meer. wel moet Overmere volgend seizoen DE kandidaat worden Vooral ook omdat een beloftevolle jeugd aan de gro te poort staat te trappelen van ongeduld Melsele-S.K. Grembergen 0-3 Ook de spelers die aan de benefietwedstrijd te Dendermonde deelnamen, kregen hun medaille Voor Smaai werd het na am per enkele minuten al een koud stortbad, toen een ver dediger, zijn eigen doelman voor schut zette. Dit ge schenkje was in feite wel de oorzaak dat de plaatselijken de zaken schijnbaar naar de rustige kant opnamen, na toch wel een reeks zware wedstrij den achter de rug. Tot de rust bleven evenwel doelpunten achterwege, maar vrij vlug na de kampwisseling kon René Vlaminck, andermaal zeer verdienstelijk voor meer rust onder de plaatselijken zorgen. Wanneer dan ook nog Jef Roels zijn traditionele duit in het zakje deed, 'was men van een overwinning zeker. Door deze overwinning komt Robur nu mede aan de lei ding. Het wordt metéén een leidersgroepje van vier, sa men met de buren uit Grem bergen, Stekene, en Kruibeke. Spanning is er dus alvast te I t Ij J Zo zullen we Pierre Van der Meirssche (rechts) de betreurde voetballer van Racing Boonwijk, nooit meer in aktie tien. (arch) De wielersport die te Zele verschillende jaren was ingeslui merd, viert momenteel hoogtij. Vooral te Hansevelde woekert de wielermicrobe hevig. Er is al Aimé Van Avermaet en Dirk Helrwegh en, als derde op het rijtje Noël Moens. Deze jonge renner start dit jaar bij de amateurs, na een eerder ongelukkige studieronde bij de juniores. Deze drie kerels willen er wel voor zorgen dat het in Hansevelde dikwijls feest is. Een positieve rivaliteit kan niet anders dan tot goede resultaten leiden. Hoewel Noël Moens in het sei zoen 71-72 als scholier bij Een dracht Zele de schaal kreeg toe gewezen als beste klubspeler hing hij toch de shoes aan de wilgen en sprong op de renfiets. Bij de juniores werd het een harde leerschool. Tegenslagen be letten hem het ritme in de be nen te houden. Daarbij komt nog dat het jarenlange voetballen geen goede invloed had op de spieren Gelukkig zijn deze moeilijkheden overwonnen en ziet Noël de oe- komst rooskleuriger tegemoet. De uitslagen waren dus niet den derend op 68 betwiste wed strijden eindigde hij 24 maal bin nen de eerste tien. Noël gaat r>og steeds naar school te Dendermonde waar hij zijn eindejaarsdiploma A2-elektrooika wenst te behalen Om in goede konditie te komen nam hij ge regeld deel aan cyclo-crosswed- strijden. Er worden geen potten gebroken- maar dat hoeft niet. Het gaat hier enkel om training Supportersklub De Noëlvrien- den", onder leiding van voorzit ter Willy Copejans en met de steun van penningmeester Hugo De Roeck, sekretaris Georges 1 Van Damme en bestuursleden Luc Heirwegh. Hugo De Beule I en Paul Vercammen, telt reeds I 65 leden Lokaalhouder Jozef I Vercammen zal daarwel voor iets I tussen zitten. De leden van de klub stellen I Noël in staat om het seizoen aan te vangen op een splinternieuwe fiets. OBJEKTIEVEN Noël hoopt dat dit seizoen wat I gunstiger uitvalt. Meer tegen- j slag en pech dan vorig jaar is I echter onmogelijk Hij moest 22 wedstrijden verlaten door mate- riële tegenslagen, daardoor I kwam ook het moreel op een J zeer laag pitje. Op 23 februari betwist Noël het klubkampioenschap te Gavere om nadien zijn koriditie te tes ten in de ..Omloop Het Volk", wat zeker geen peulschil is voor een eerste wedstrijd als ama teur Hij verwacht van de eerste wedstrijden geen denderende re sultaten. Het belangrijkste is te weten of hij de kilometers aan kan T. Moorsel hier slerk Voor het Nieuwerkerkse doel tumult en een rode kaart voor De Blander (Nieuwerkerken). gend van wal en via Cardon vonden ze twee keren het doel- hout op hun weg. Het antwoord kwam van Luc Van Cauteren die na 20 minuten spel slag op slag scoorde en in beide voltreffers ging de bezoeken de doelman Baert niet zonder fout uit. Hierdoor echter wer den de rood-gelen moreel op gekikkerd en langs De Geest en nadat Van Cauteren werd gehaakt en Van Peteghem een strafschop omzette kwam er 4-0 op de bordjes Juist voor de koffie kon Roegiers milde ren. Na de hervatting zou de thuisploeg de meeste aanval len leiden, maar doelman Baert was nu bepaald opvallend goed zodat slechts Van Mele er in slaagde de goede richting te vinden. Opgewekte klanken in de Grembergse voetbalkringen waar S.K. zondag andermaal velen overtuigde, dat het bij de titel kandidaten mag gerekend worden. Sedert de jaarwisseling ver loor Grembergen amper een enkel puntje wat overduidelijk bewijst, dat diegenen die de groenwitten rond die tijd als uit geschakeld meenden, ongelijk krijgen. Metéén komt men ook tot de vaststelling dat Grembergen in topvorm verkeerd en „de" ploeg van de tweede ronde is. Het rekende zondag vrij gemakkelijk af met Melsele,, maar toch, ondanks een over donderend meesterschap in de eerste periode, had het 1-0 kunnen zijn. De thuisploeg kreeg in die periode immers de beste schietkans, maar een vrijwel niet te kloppen doelman Van Damme stond andermaal op de goeie plaats. Die Michel Van Damme bewees zondag andermaal zijn klasse Ook na de rust redde hij een loeier van formaat, maar dan is ock alles gezegd over de plaat selijke schietkracht. Het was immers Grembergen dat ook na de rust het hoge woord voerde, en wanneer Dirk De- ferrere, op een werkelijk knap pe wijze Van Moeseke bedien de betekende dit meteen ook voorsprong. Die jonge Dirk Deferrere onderstreepte te Mel sele eens te meer zijn enor me mogelijkheden. Om de regelmaat schakelde hij op een technisch behendige wij ze zijn tegenstanders uit, om nadien met een ren, iedereen uit zijn tred te lopen. Dat tweede doelpunt was dan ook een juweeltje. Een hoge voor zet belandde in de omgeving van Deferrere. Op ijzig kalme manier controleerde hij het leder, draaide enig mooi rond een verbouwereerde tegenstan der, die hij met een knappe schijnbeweging in de wind .plaatste, en metéén juichte ook de bezoekende aanhang. Wanneer dan tenslotte een plaatselijke verdediger zijn eigen doelman verschalkte was de vreugde in het Grem bergse kamp algemen. Zondag ontmoet Grembergen, het tegen degradatie vech tende Waasmunster. Toevallig hebben we die ploeg op het veld van Opstal Buggenhout aan het werk gezien. De in druk die het overliet scheen aan de magere kant te zijn Nochtans is klubleider Burgh- grave niet al te gerust. „Te gen een ploeg die voor het behoud vecht is het a'tijd ge vaarlijk spelen" zegt de h Burghgrave, en hij staat ook lang genoeg in de voetbalbe weging om te weten waar de wolfijzers en schietgeweren liggen. Een probleem voor S.K. is de gedwongen ver vanging wegens „geelzucht" van verdediger Mouton. Toch hoopt men eer, afdoende op lossing te vinden, om zonder kleerscheuren uit de strijd te komen, en verder de zege weg te bewandelen, die even tueel naar de titel kan leiden. E.D.M. Robur - Sinaai 3-0 Geen onaardige wedstrijd te Moerzeke, maar dan ook wel weinig spectakel. Robur had niet veel moeite met de anders toch sportieve Waaslanders, en de 3-0 eindstand had vast heel wat hoger kunnen liggen, ware het niet dat de paal een paar keer redding bracht, en dat anderzijds de bezoekende doelman zich biezonder flink wist te onderscheiden. over in de derde provinciale. Met de thuiswedstrijd van ko mende zondag ziet het er naar uit dat Robur, ook nadien nog mede op kop zal staan. Men verwacht in de Moerzeekse Voetbalkringen andermaal tweepuntenwinst. EjD.M. Schellebelle heeft zondag te gen rode lantaarndrager Hel- dergem de stunt van het jaar uitgehaald. Het grootste ge deelte van de wedstrijd was eenrichtingsvoetbal wat wel duidelijk blijkt uit de 7-2 cij fers. In alle opzichten was Schellebelle duidelijk de zwak ste en gaf zeker niet de in druk dat het de punten brood nodig heeft. Ook de wedstrijd tussen Pol- lare en Serskamp was een demonstratie hoe voetbal niet moet worden gespeeld Een slordige balkontrole van de thuisploeg bracht weinig gevaar in de zwart-witte ach terhoede. Toch lukte Pollare erin op voorsprong te komen. Vijf minuten vóór het einde lukte Serskamp de gelijkma ker. Voor deze twee bedreigde ploegen was het bijgevolg een matte dag met twee wedstrij den om vlug te vergeten, of moeten we zeggen in karnaval- stijl. VS In de vierde provinciale reeks F heeft het veldvoordeel vorige zondag geen opvallende rol gespeeld. Alleen HOFSTADE kon voor eigen volk de volle inzet verwerven. Er vielen ook een paar niet verwachte uitslagen uit de bus. En niet in het minst de zege die HERDERSEM te GIJZEGEM in de wacht sleepte, en ook de halve nederlaag die de leider te BERLARE opliep. Berlare heeft dit puntje zeker niet gestolen, want te EREMBODEGEM gaf men sportief en grif toe dat Berlare beslist loon naar verdiensten had gekregen. TK MELDERT won tegen het stoere Erondegem met een strafschop. Herdersem was vo rige zondag aan zijn tiende opeenvolgende wedstrijd zon der nederlaag toe. Een alles zins beter voetballend Herder sem had met een doelpunt uit kopbal van Gees na hoekschop van De Ridder voorsprong bij Zaterdagnamiddag had te Aalst in de zaal van B.B.C. Black Boys de voorstelling plaats van de rennersgroep J vn K.S.C. Denderstreek. Hiervoor bestond een ruime J belangstelling. Ook burgemeester De Bisschop was aan- I wezig. Voorzitter Vernimmen romde in zijn toespraak In- I zonderheid de inspanningen die de hr André Lootens I - Super Shop - zich te aanzien van de klub getroost. Het is nu het eenentwintigde jaar dat de hr Lootens K.S.C. k Denderstreek moreel en ook financieel steunt. Verder Geen doelpunt voor Sint-Pcuwels, want de Eendracht Sint«Gillis- wees de hr Vernimmen er op dat de klub nu om en bij verdediging ontzet in corner (9t. Pauwels->Eendr. St. Gillis 1«1) (JC) w e honderd renners groepeert en aldus een van de sterkste wielerklubs van het land Is. Vorig jaar had men -net Mie! Coppens een Belgisch kampioen bij de korpo- I ratieven, met Van Eetvelde een Oostvlaams kampioen bij J de studenten en met Etienne Van Wezemael een kam- J pioen van België In de len wintersporten. Onder de ren- J ners van K.S.C. Denderstreek treft men tweee beroeps- renners nml. Lucien Van Impe en Luc De Croock. Ook twee dames zijn aangesloten nml. Br. Janssens en V. I Piron. Nu zaterdag 22 februari heeft te Aalst aan de I Oude Gentbaan het klubkampioenschap van K.S.C. Den- derstreek plaats. De jonge Berlareformatie heeft inderdaad fel gekampt om de overwinning. Deze zou er ook gekomen zijn indien de Erem- bodegemdoelman Dolfken Coo- reman de strafschop niet had gestopt. Niettemin heeft Ber lare vriend en tegenstander verrast in de goede zin. Die zegedrift eigen aan de thuis ploeg was evenwel bij de lei der niet zozeer te onderken nen. Het draait momenteel niet rond bij SK en enkele spelers worstelen met een weerbarsti ge konditie. Het gevolg van deze nederlaag voor Erembo- degem is dat indien OUDEGEM zijn twee achterstallige wed strijden wint het nog slechts een puntje heeft goed te ma ken. Hofstade heeft S. MOOR SEL weinig of geen kans ge laten. De Wilskracht trainer W. De Vos liep vooral hoog op met de door Lowieke Guns opgebrachte verrichting. Guns legde immers de basis van 'n onaanvechtbare zege. Niet al leen scoorde hij twee doel punten maar was ook zowat in alle lijnen te vinden. Bij de rust was de zaak reeds be keken. De stand luidde toen 3-0 want ook Daelemans had de Moorsel portier de bal eens uit zijn net doen grabbelen. In de tweede periode teerde de thuisploeg op haar voorsprong maar lukte toch nog een vol treffer langs De Loof. Wijnant redde de eer voor de gasten. de rust. In de 70e min. stelde Roelandt gelijk, maar de wed strijd was hiermee niet be slecht. In de 80e min. schonk De Ridder Herdersem de zege HEIKANT ZELE heeft de onge slagen reeks van SK Lokeren onderbroken met een afgete kende 5-1 overwinning. Het zag er aanvankelijk niet zo hoop vol uit als de einduitslag laat veronderstellen. Immers de Sportkringers staken overtui-

De Voorpost | 1975 | | pagina 18