d kampioen Hans Van Lysebettens provinciaal kampioen Aalstenaars J. De Saedeleer en D. Van de Berghe op het podium LAUWEREN IN PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP Op drie fronten ATLETIEK ACLEBBEKE Louis Van Spitael Oost-Vlaams kampioen L. COPPENS DERDE IN PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP (DAMES) ACZELE Brigitte De schitterend Palmenaer te Cosford AC DENDERLAND AC GREMBERGEN PROVINCIALE KAMPIOENSCHAPPEN 2-3 rne boeiend iigenlijk ;n met conden- r drie de oit- ans len de Aelter- l. Het voor stelde, verme- n Van taakte, ian in at. In zette rmeer- goaltje e vol iseren kop- tergen e er jerden isstap rmerc an de n we irvkere i stil- 3 g'ii- toen If in- noest fspre et te mere lidaat t een gro >elen Op de beide kampioenschappen die het jongste weekend wer den betwist te St. Amandsberg voor de miniemen, pupillen en veteranen en voor de kategorieën van kadetten tot seniores te Maria-Aalter werden het voor AC Lebbeke weer uitslagen die mogen gezien worden. Wat hier vooral opvalt is het feit dat AC Lebbeke als club hiermee sterk op de voorgrond treed en zijn naam van de beste club uit het „Voorpostgebied" te zijn, hiermede komt verstevigen. Naast de ereplaatsen zorgde daarenboven Fraingois Willems nog voor de titel bij de scholieren zodat het succes weer volledig is. Hij won deze ren om het provinciaal schildje met rui me voorsprong op D. Van Den Berghe AC Aalst. Daar bij 'komt nog een vierde pl. van F. Van Damme deze ze ge nog meer kleur bij zetten. De andere verdienstelijken waren P Wouters 41e, F. Wijns 48e en P. De Ridder. In e tweede reeks scholieren kregen we ook enkele atle ten te vermelden zoals W Tilburgh 26e, H. Boodts 29e, P. Van Geet 37e en verder J. De Boeck, P. Van Rossem, E. Read en D. Geeroms die in de aktualiteit kwamen met een derde plaats in hun klas se. We verklappen u niets nieuws wanneer we zeggen dat de grootste verwachtin gen toch wel naar de seniores gingen en deze hebben hun wakkere bestuursleden niet in de kou laten staan, die kre gen ruim de gelegenheid hun atleten toe te juichen. Het klavertje vier van AG- Leb beke in deze kategorie zorg de ook nu weer voor een knal uitslag, Lucien Rottiers die lange tijd de groten aan de praat hield mocht weer boffen met zijn 7e plaats, terwijl Julien Joos beter dan voor enkele weken er nu een 11e plaats aan over hield André Philips zorgde voor een opvallende 19e en Franpois Joos schikte de ruiker nig wat op met de 21e plaats, van een knal resultaat ge sproken, proficiat jongens. Woorden van lof zijn er nog voor P. 'Vermeir 43e, A. Wil lems 74e, E. Van Hecke 78e, Jozef Mannaert 90e, J. Gillis 118e, W. Taaenoy 149e wat meteen een 3e plaats bete kende in het klassement. Hans De Coster bleek met zijn 18e plaats de beste te zijn van de c'ub in de junio res klasse en Willy Buyst werd om zijn inspanningen beloond met een 37e prijs E. Van Den Eede, F. De Schepper, D. De Smedt wa ren in clubverband goed voor een zesde plaats. Freddy De Feyter liep in de reeks kadet ten geboren in 1961 een der de plaats een prestatie die eveneens een speciale vermel ding verdiend. Met hem waren nog G. Van Der Meersch 33e, J. Van Der Stapper, 36e. P Van De Voor de 37e, CH. Wijns 48e en CH. Geeroms 93e. In de 2de reeks werd het voor Eddy verhaeven een ereplaats de zoveelste ook voor Eddy, nu op de zevende plaats. Theo Van Den Abbeele mochten we optekenen a's 14e, C. Van Thienen werd verdienstelijk 22e en D. Lemmens 43e, L Lemmens 45e, verder volg den nog J. Bergmans als 86e A. Van Der Straeten 89e en P. Van Buggenhout werd nog 104e (ACB) De Baasrodenaar Louis Van Spitael heeft zijn goede konditie van het ogenblik zaterdag j.l. bevestigd door een onbetwistbare zege in het Oost-Vlaams kampioen schap veteranen categorie A te St. Amandsberg. Ook de andere baasroodse atleten lieten zich flink gelden 28e Van Daele, De Swaef 37e en De Block 52e. Ook te Aalter waren de baasroodse atleten van de par tij... Kadet Van Assche liet zich in de stroom meedrijven en finishte 49e. Bij de scholieren was Mark De Voorde steeds in de voorste gelederen te vinden en kaapte dan ook een oververdiende vierde plaats mee. Ook Veyt toonde zich heel aktief wat door zijn achtste plaats wordt bewezen. Bij de seniors tenslotte zagen we een zich dapper we rende Laurent Vranken die op de 27e plaats beslag legde. M GDP. Het aantal damesatleten dat van Aalsterse zijde deelnam aan de provinciale kampioenschappen was eerder gering te noe men. De beste prestatie voor Eendracht werd ontegenspreke lijk opgebracht door de tweedejaars scholieren. Erica De Neef liep onmiddellijk aan de leiding, hield het tempo vrij hooq zodat zich na 300 m een kopgroepje van vijf afscheidde, waaronder ook Lutgarde Coppens en andere kanshebsters. h i fj. r e hep de Aalsterse atlete nog steeds aan de leiding en volgde Lutgarde Coppns in derde stelling In de eerste grote ronde ver keerde Erica De Neef enigszins in moeilijkheden en moest dan ook een twintigtal meter prijs geven aan Bauwens. De strijd om de 2e plaats was heftig en uiteindelijk werd Lutgarde Cop pens 3e Erica De Neef werd 8e Spijtig genoeg beschikte Aalst over geen 3e scholier zoniet was het Klubklassement gewonnen. Seniore Suzy Verheirstraeten bracht het insgelijks tot een goede prestatie Ze liep de gan se wedstrijd door in vierde po sitie (andermaal in de slag met De Swaef van Vlierzele) en maakte zeffs naar het einde toe veel van haar aohterstanid op De Palmenaere goed. Karine Van der Meirssche en Regine Van Nuffel die bij de tweedejaarskadetten in de kopgroep liepen, moesten naar het einde toe toch meer dere plaatsen prijsgeven Regine werd negende. Karine dertiende Laurie Verheirstraeten eindigde zeventiende. De eerstejaar ka detten lieten zich volledig inslui ten zodat ze er een achtervo- ging moesten van maken Ria De Boeck (15). Claudine Mortier (16) An Claeys (34) waren de uitsla gen. Bij de juniores waren Gu- drun Van Impe en Hildegarde Eemans respectievelijk 14e en 17t Bij de jongste miniemen behaal de Inge Eemans een eervolle 7e plaats. In de tweede reeks was Suzanne De Wolf 10e en Nelly Schelfthout 13e J.V.H. Te St. Amandsberg is er wel wat deining geweest na de aankomst en er werd zelfs klacht ingediend voor wat de uitslag betrof in de veteranen- reeks A. waar de 49-jarige W. Goossens vierde werd maar sommigen meenden dat hij in de reeks B, thuis hoorden zodat de bond zal moeten beslissen. Buiten deze heibel om kunnen we echter tevre den zijn met de uitslag van deze kranige atleet van AC «SM** Willy Buyst, broer van overleden wielrenner Louis (AC Lebbeke). Lebbeke. Ward die te Ham- me woont maar met de glim lach de kleuren van AC Leb beke verdedigt is nog steeds een vaste waarde bij de vete ranen. Zaterdag leverde hij weer een uitstekende wed strijd en liet hij vele jongere atleten in de A reeks achter zich. Met hem waren nog aan de start Louis Stassyns die 43e werd en Frans Bergh- mans met zijn 64e plaats. In het algemeen klassement in de kategorie miniemen werd AC Lebbeke 3e wat meteen impliceert dat deze vereniging in beide reeksen goed ge klasseerd werd. In de reeks van '63 werd P De Feyter 9e waarmee hij zijn clubmakkers M. Tilby 15e, P. Van Der Stap pen 19e en G. Vermei ren 22e vooraf ging. Wim Van Der Meersche haalde een 7e p'. in reeks twee voor Van Bug genhout 20e. De jongeren ge boren in '62 brachten het er ais volgt afHugo De Waege- neer plaatste zich vijfde, E Hoofteer 10e, J. P. De Nul 16e, S Monsieur 28e, B. Van De Voorde 35. Jos Van Den Bossche tikte als 11e aan in de voordien gelopen reeks waar zijn leeftijdsgenoten hem kort op de hielen zaten. J Jacobs werd 12e, S. Calle- baut prima 14e en G. Kep- pens 18e. Voor zondag aan staande staat het nationaal kampioenschap dames te Vil voorde op het programma van AC Lebbeke Vertrek op het dorp te 13 u. Zondag 2 maart wordt er deel genomen aan het kampioen schap voor de heren te Wa- regem en 9 maart organiseert AC Lebbeke zijn nationale veldloop voor heren, maar hierover op een andere plaats meer. (A) Het gaat AC Zele voor de wind. Vorige week zorgde Lie ve Van Cauteren voor een da- mestitel en vorige zaterdag in het provinciaal miniemen kam pioenschap te St.-Amandsberg was het Hans Van Lysebettens. de man in forme, die zijn 5de seizoenzege te baat nam om er de provinciale titel mee te veroveren. Hans toonde zich de sterkste van zijn kategorie en mits hij op dezelfde ma nier verder doet zit er zeker voor de toekomst een goed atleet in. Voor de jonge club uit Zele zijn deze resultaten zeker een stimulans om op de ingeslagen weg verder te doen en kunnen ze de Zeelse jeugd tot de atletieksport aantrekken. Uitslagen Miniemenkampioenschap St.-Amandsberg Miniemen 1963 1e reeks 42 aangekomen 14e Johan Van Cleemput24e Raoul Vehent 35e Geert Geerinck Miniemen 1962 1e reeks 33 aangekomen 1. Hans Van Lys- sebettens (provinciaal kamp.) 25e Frits Heirman 26e Bart Plaetinck Miniemen 1962 2e reeks 37 aangekomen 26e Jos Permen- tier. Provinciaal kampioenschap Maria-Aalter Kadetten 1961 93 aangekomen 12e Luc De Kimpe 32e Pa trick De Maesschalck 43e F. Saerens 67e Franky De Paepe Kadetten 1960104 aangeko men 35e Raoul De Wilde 73e Luc Clayé Scholieren 1959 80 aangeko men 70e Martin Clayé 75e Ludo L'Ecluse Scholieren 1958 77 aangeko men 9e Patrick Schockaert 73e Rudy Van Kerckhove. (Engeland) Brigitte De Palmenaer het kop stuk van onze atletiekkern en ook van gans de damesafde ling van Vlierzele Sportief liep zaterdag samen met de Bel gische ploeg de indoor inter land Engeland-België. Brigitte was na twee wedstrijden over 800 m. deze keer aangeduid voor de 1500 m. waarin ze het werkelijk schitterend deed. Ze was er derde in een tijd van 4'27"3 de tweede beste tijd ooit door een Belgische atlete gelopen in een zaal. Werkelijk prachtig als men weet dat Bri gitte ondanks haar drie inter nationale aanduidingen voor zaalwedstrijden doodgewoon met haar crosstraining door ging met het oog op het Bel gisch crosskampioenschap waarin ze zich bij het begin van bet veldloopseizoen tot doel stelde in de eerste zes te eindigen en zo haar selec tie af te dwingen voor de lan- dencross te Rabat (Marokko) Wij wensen Brigitte die werke lijk een voorbeeld is van wils kracht en zelfopoffering als het om haar sport gaat. dat ze in dit opzet slaagt. Mocht het evenwel niet lukken kan ze met haar drie selecties en haar schitterende uitslagen in de grote crossen toch weer op 'n prachtseizoen terugblikken De atleten van AC Denderland waren zaterdag met miniemen, pupillen en veteranen aanwezig op de provinciale kampioen schappen te St. Amandsberg. In de C. reeks van de veteranen toonde A. Heuninck zich de sterkste van drie atleten die zich lieten inschrijven in deze reeks van de oudsten. In de B. reeks haalde M. De Saedeleer een zevende plaats op 13 vertrekkers. Heelwat meer strijd was er in de A reeks waar er 65 aan komsten te noteren vielen en Ph. Roels ook in deze provin ciale veldloop de beste van zijn club was op de 11e plaats. F. Van Ransbeeck bemachtigde hier de 14e prijs terwijl A. Van Herreweghe de derde werd van ACD. en dit met zijn 22e plaats. R. De Witte viel nu terug tot de 22e plaats van hem weten we dat hij beter kan. Bij de miniemen tweede reeks werd D. Van Den Bossche derde een knappe uitslag en zijn Jean-Pierre De Bleser (AC Baas rode) in aktie. clubgenoten V. Van Beveren was 27e en P. De Man 30e Bij de miniemen geboren in '63 kwamen E. Vercammen 2e en L. Van Haute 3e er prima uit, De Smedt was 9e, L. Waterschoot 30e. G. Van Moorten 32e en W De Smedt 33e. In het klassement bij de pupiHen werd Dender land 5e en hiervoor zorgden: B. Vercammen 12e, F. Schel- ckens 17e, E. Maeremans 29e met in de 3e reeks D. De Man 16e en H. De Brandt 20e. De overigen categorieën lie pen hun kampioenschap te Maria-Haalter waar voor Den derland bij de seniors F. Van Weyenbergh de eerste van de club werd maar dan op de 48e plaats, W. Vermeir 72e verliest ook wat terrein en voor de volgende atleet moe ten we dan ver terug waar we op de 124e plaats O. Ver cammen vinden. F, De Troch 125e, B. Moens 134e, F. Van Damme 163a waren de overi ge moedigen. Een behoorlijke 31c prijs kreeg E. Maes bij de juniores en D. Van Hen- de c ndigde deze cross op de 67e plaats Twee reeksen scho'ieren en irr deze van '58 een deelnemer voor ACD met H. Van Damme als 43e. R De Troch kwam er in de volgen de reeks beter uit en werd daar 28e. De beste uitslag in de kadettenreeks werd ge lopen door R De Troch die met zijn 25e plaats zijn vroe gere prestaties kwam beves- figen, L. Hofman 54, Van Hoeymissen 81e, lieten zich evenmin onbetuigd R. Verhey- den komt nu als 48e in de tweede reeks kadetten de aandacht op zich vestigen. LOS C. WINT TE HAMME. De dames liepen zaterdag een veldloop te Hamme waar er een zege te noteren viel bij de miniemen. Het was Los C. van Oudegem d e er een opmerkelijke ver richting weggaf en een klin kende zege veroverde. Bij de seniores was Marie-Jeanne De Ridder aan de start en het werd meteen een podium plaats, op het derde trapje mocht zij post vatten naast Myriam De Palmenaer 1e en A. Van Den Broeck 2e Een tweede plaats zat er beslist in en ook nu weer kwam het gemis aan doorzicht duidelijk tot uiting. Op een moment dat de posities werden inge nomen en de beslissende ont snapping werd voorbereid hing zij in vijfde stelling. Toen De Palmenaer met een ver rassende Van Den Broeck op de hielen er van door ging miste zij de trein en was me teen op achtervolgen aange wezen. Marie-Jeanne moet nog hee'wat ondervinding op doen merkte verzorger Albert Cami achteraf gepast op, maar die toch tevreden was met de uitslag. Afwachten nu wat het nationaal kampioenschap ons brengt. André. De Grembergse atleten waren dit weekend op drie verschil lende veldlopen aan de slag. Zaterdag waren de dames te Hamme waar reeds van in de eerste reeksen de Grembergse kleuren vooraan te vinden waren. Jenny D'Hooms zorgde in deze cross voor een ereplaats in een wedstrijd voor haar leeftijdsgenoten. Zij streed met veel overgave voor een zege die binnen haar bereik lag maar strande op een paar meters van de winnares Verstraeten. Wie terug sterk in de kijker liep was Carine Van De Moortel bij de kadetten, die van bij de eerste ronde tot de kopgroep behoorde naar het einde toe enigzins verzwakte. Zij werd vijfde. Carine overtuigde niettemin haar supporters van haar mo gelijkheden van haar trouwens verwachten de Grembergenaars nog grootse prestaties. Anne Marie Cornelis liep te Hamme eveneens een goede wedstrijd, zij werd als 11e opgetekend, met een weinig meer uithou ding komt ze nog in de eerste tien, Brusselmans was aanwe zig op de Provinciale kam pioenschappen te Maria-Aalter en liet zich aldaar niet pramen naar een goede uitslag te mik ken Er waren 162 seniores in zijn reeks waarin hij 87ste werd wat hem niet geheel zal tevreden stellen, want Louis verwachte iets meer vooraan op de uitslag te komen, waarin hij niet slaagde. Dat hij het kan weten we Louis kan het nog eens bewijzen. Te Sint- Amandsberg waren zaterdag H Waegeman en Louis Cassiman aan de start van het veteranen- kampioenschap. Zij werkten er zich op een behoorlijke 39ste voor Herman en een 43ste plaats voor Louis. F. Van Acker liep bij de miniemen als 16e over de streep en was hier mede de beste van zijn club. In de eerste reeks pupillen eindigde 'n wel moedige Chris Van Cauwenberghe als 19e. Zondag krijgen we de Natio nale kampioenschappen voor dames te Vilvoorde alwaar AC Grembergen met zijn pion Van De Moortel wel zal aan deel nemen, ook de Vriendt hersteld van de griep is er op gebrand terug in de arena te treden Aan allen veel sukses. Willy De Groeve kontrakt De technieker van Sparta Ap pels Willy De Groeve onder tekent op zaterdag 22 februa. ri een kontrakt. Niet met een nieuwe klub. maar met zijn verloofde Anita Van Nuffel die zijn vrouwtje wordt. Wichelse trainer ontslag De Wichelse trainer Victor Van der Putten heeft mei zijn jeugdploegen ophefmaken- de resultaten geboekt Vorig seizoen leidde hij zowel de knapen als de scholieren een reekstitel. Met de senio res ging het dit jaar minder goed De eerste zondebok is zowat overal de oefenmeester. Wichelen maakte daar geen tzondering op. Dus regen ons echter af of die- (■enen die de beslissing na men wel aan de gevolgen heb ben gedacht die dit ontslag voor de beloftevolle jeugd im pliceert Racing Boonwijk nodigt uit Racing Boonwijk, de Dender- mordse vierde provincialer mag zondag rusten en dez< gelegenheid werd te baat ge nomen om het jaarlijks bal te organizeren. Te 21 uur wordt zaterdag 22 februari 75 de dans geopend in de feest zaal ..Barreelke" waar het trio Pannekoek met zangeres Viviane voor de stemming zorgen. Cabsita Zele in feest Op zaterdag 22 februari van af 20 uur viert basketbalklub Cabrita Zele feest in zaal De Zeven Kouter, Het tweede gemaskerd Cabrita bal ccor, waar tevens de eerste Cabrita Prinses zal gekozen wonden Cabrita Zele - Vlinders Buggenhout Zondag 23 feb 75 om 16 (reserven en 18 uur (Ie ploeg) spelen Cabrita en Vlin ders een oefenwedstrijd in Sporthal De Zeven. )amesveldloop uitgesteld De damesveldloop die op 2 maart te Buggenhout moest plaats hebben, werd wegens onvoorziene omstandiagheden naar een latere datum ver schoven andstuivers iansen Op zaterdag 8 maart krijgen we het groot bal ten voor- oele van FC Zandstuivers Ap pels. Orkest is The Blue Lines Ingang 40 F. Begin te uur in de zaal ..Concordia" Wipschietingen -Er zijn wipschietingen te Ap pels op zaterdag 22 feb, in zaal ,,De Wijngaard" en op rondag 23 feb in de zaal .Concordia" telkens te 15 u. VOOr E. Aalst hunnnncn Ho nrnvlnrlalo Voor E. Aalst begonnen de provinciale kampioenschappen te Maria Aalter onder een gunstig gesternte. Bij de eerstejaars kadetten werd het immers een mooie tweede plaats voor Johan De Saedeleer. Waar Rik Roelandt zich zevende klas seerde hij liet zich in de laatste rechte lijn door twee tegenstanders verrassen en Geert Beek vijftiende werd. won Aalst het klubklassement. Ook de vierde Aalsternaar Patrick De Roock deed het voortreffelijk met een 23e plaats. Bij de tweede jaarskadettcn waar Eendracht normaal ook over hoge troeven beschikt kwamen echter slechts drie atleten aan de start Slechts een van de vijf kopman non was present, zodat uiteraard de kansen om de interklub te winnen tot nul waren herleid. Daarbij bleef Danny Kiekens on der zijn mogelijkheden en klas seerde zich slechts 12e. Vermits de niet getrainde Danny Kinoo en Eric Vereeoken respektieve'ijk 63e en 98e werden kreeg Een dracht slechts de achtste plaats toegtwezen m het klubklassemtn De Aalsterse eerstejaars scho lieren namen een voorzichtige start en klasseerden zich als volgt- Patrick Vonck (20), Hugo Wellekens (24), Eddy Thijs (35) en Patrick Van Bookstael (49). Bij de tweedejaars werd er van meet af aan hard gekampt en vooral Wanslander Naessens leg de er duchtig de pees op Deze verwierf dan ook een 50-tal meter voorsprong Toen zetten Willem.-, (Lebbeke) en Dirk Van Den Berge (E. Aalst) de achtervolging in. Slechts naar het ernde toe werd de koploper bijgebeend. Eerst door Willems daarna door do Aalstenaar die tweede werd op slechts twee seconden van de winnaar Na een maand oefening grijpt Dirk Van den Berge op nieuw naar de ideale konditie en dit beloofd voor het nationaal kampioenschap te Waregem 3,j de juniores bevestigde Eric Ver meir zijn vooruitgang van de laatste weken. Hij fiep de ganse wedstrijd in de eerste vijftien om als veertiende de eindmeet te overschrijden. Van den Bos sche werd 48e Van Keymeylen 54e.Robert De Vuyst 61 e- Louis Cornelis 62e en Edwin Merckx 77e Goede prestaties bij de se niores van Jef Pollet (9) en van eerstejaars senior Pierre Calle- baut (12) De wederoptredende Herman Parmentier was nog on voldoende getraind en werd slechts 32e, De andere Aalste- naars klasseerden zich als volgt: Frangois Buggenhout (70). Hed- w;g Coppens (96). Eric Coppens (98), Roland Baeyens (108). Dirk Coppens (110). Johny Bacs (113). Jef De Roock (131). Alex Buyle (153). jvh

De Voorpost | 1975 | | pagina 19