Kangoeroes Aalst doet Ajaxieden beven GRANDIOOS Minderwaardige wedstrijd A TLETIEKKERN OVERMERE Ingrid Verstraeten, Eric Sichien en Johan Meganck op het podium Vedetten voor nationale veldloop van AC Lebbeke AC HAMME Greta Berckmoes voor eigen volk AC UITBERGEN Brons voor PATRICK PIETERS Wordt Linda Coppens opnieuw kampioene? VOLLEY 20 Het werd andermaal een druk weekend. Een paar meisjes namen deel aan de veldloop te Hamme, terwijl de meeste jongens de strijd voor de Oostvlaamse titel aanbonden. In de damescross te Hamme won Ingrid Verstraeten bij de pupillen. Nelly Rasschaert was bij de miniemen '62 negende. Paola Van de Sype werd eveneens negende, bij de kadetten '60. Catharina Verhofstadt was de enige Overmeerse scholiere en eindigde dertiende. Zaterdag kwamen de miniemerv en pupillen aan de beurt voor de Oostvlaamse titel. Johan Meganck was met een derde plaats de beste Overmeerse pupil. Mits een betere start zat er wellicht een kans op de titel in voor Johan. Willy Baeyens wou blijkbaar, zoals altijd, van in het begin ten aanval trekken, maar hij werd verrast door de verre af stand, en moest zich tevreden stellen met de vijfde plaats. Guy Buyle liep een werkelijk zeer goede wedstrijd. Tussen een selectie van alle beste pupillen van Oost-Vlaanderen, werd hij zevende. Oeze drie Overmeerse pupillen samen veroverden het interkiubklasse- ment voor Vlierze Sportief. In de tweede reeks liepen Mare De Bruyne en Filip Buyle beiden een mooie wedstrijd, en eindigden vijfde en zesde. Guy Sergeant. Karei Rogiers en Johny Rasschaert eindig den vijftiende, zeventiende, en negentiende. Christiaan Ta- ckaert werd achttiende in de derde serie. Eric Sichien blonk echt uit bij de miniemen '63, en kwam als derde aan van een bende van alle beste Oostvlaamse miniemen. Patrick Van de Sype werd tiende in de reeks '62 wat een voor hem normaal resultaat is. In de tweede reeks werd Rene De Lausnay mooi vijf tiende. Serge Beckers, die een lange tijd inactief was. eindigde drieëntwintigste. Dé verrassing zondag kwam van Dany Oosterlinck in de reeks der eerstejaarskadetten. Hij liep een zeer verdienste lijke wedstrijd en wist dar>k zij een mooie negentiende plaats een selectie voor het Op zondag 9 maart zal AC Lebbeke zijn jaarlijkse grote veldloop geven op het terrein ,„De Mot" Leo Dubois- straat. Voor deze veldloop lieten zich reeds talrijke vedet ten inschrijven die voor het nodige spektakel zullen zorgen en het oa. zullen opnemen tegen atleten van de Lebbeekse klub wier namen u wel zullen bekend zijn zoals Rottiers, de gebr. Joos, De Riddre en nog tal van knappe veldlopers die voor het ogenblik het schoon weder maken bij deze vereniging. De eerste start wordt gegeven om 15 uur en de atletiekliefhebbers worden zeker uitgenodigd op deze sporthoogdag van AC Lebbeke. (A) Zaterdag organiseerde AC Hamme een damesveldloop die spijtig genoeg niet de nodige aandacht trok van de atleten, misschien was het te dicht bij het nationaal kampioenschap waar de meeste atletes toch naar toe groeien, dat hen dan er toe aan zette een rustdag te nemen. De mensen van AC Hamme nochtans hun uiterste best gedaan er iets goed van te maken waarin zij volledig gelukt zijn. Naast een vlot werkend secretariaat en dito prijsdeling die daarenboven mochten gezien worden, kon den zij de atletes een prima terrein voorsohotelen. Bij de seniores was het Greta Berck- moes die voor de enige bloem tuil zorgde in de reeks pistiers. Greta die in de atletieks mid dens lang geen onbekende meer is voelde de jongste tijd niet zoveel meer voor de wer kelijke crossen maar hield het zoals zaterdag bij de wedstrij den voor Pistiers waarin zij nog steeds haar woordje weet Belgische Kampioenschap te Waregem af te dwingen. Frarv- ky Van Hee presteerde nor maal en werd zesenzestigste op ongeveer honderd deelne mers. Dany Buyle kwam ten val in de koers voor kadetten '60, en bezeerde zich hierbii jn de maagstreek. Met zijn vier en vijftigste plaats mist hij een deelname aan het Bel gisch kampioenschap. Eerstejaars scholier Martin Meganck kwam als 71e aan in zijn reeks. Ronny Ooster linck groeit blijkbaar terug naar zijn grote forme toe. Zijn dertiende plaats bewijst dat. Naamgenoot Dirk Oosterlinck voelde zich in zijn nopjes met de extra-lange afstand, met zijn 28e plaats haalde hij nog net een ticket voor Waregem, waar het wellicht nog een halve kilometer verder zal zijn. Christiaar. Blancquaert viel iets tegen en werd 47 e And ré De Maesschalck werd tenslotte 40e bij de juniores. Ook hij kan mee naar Waregem. Zondag is er Belgisch kam pioenschap voor de meisjes en voor de jongens een wed strijd te Leeuwergem MjH. mee te praten. De zege te Hamme voor eigen volk zal haar alvast plezier gedaan heb ben te meer daar zij deze overwinning vlot bij elkaar liep. Bij de scholieren waren alle ogen op M. Berinaert ge richt maar zij stuitte op een goed lopende Toebinte die de ganse wedstrijd in haar spoor liep om dan in de laatste meters haar in de steek te laten. Beirnaert haalde een 2e prijs. N. Ruys liet zich ook niet in de hoek zetten en spurt te er nog een 9e plaats bij elkaar. L. Meersman werd na een goede wedstrijd bij de kadetten eervol 8e. M. Catrys- se tikte aan als 12e en S. De Landsheer 16e. In de eerste reeks van deze categorie liep C. Verdurmen voordien een op vallende 6e prijs. Bij de mi niemen was L. Van Eynde ook goed voor een zesde plaats en M. Smet volgde hier in haar spoor en ging als 8ste over de kalk. De provinciale veldloopkampioenschappen voor heren zondag te Maria-Aalter brachten brons op. Het was eerstejaars scholier Patrick Pieters die op het ereschavotje mocht klimmen. Patrick was derde na Willy Goddaert (Vlierzele) en Meganck (Ninove). In dezelfde reeks legde Chrisiaan van Eckhout beslag op de 30ste plaats. Voor Chris een mooi resultaat. Jan De Palmenaer 32ste hadden wij evenwel verscheidene plaatsen dichter ver wacht. Bij de tweedejaars scholieren deed Dirk Van de Velde na bijna 3 maanden inaktiviteit zijn wederoptreden met een 38ste plaats. Robert De Palmenaer waarvan wij hoopten dat hij in de eerste drie zou eindigen, verloor tijdens de wedstrijd een van zijn spikes en mocht nog blij zijn met zijn vierde plaats. Marc De Coster, zaterdag nog ongesteld, verkoos toch te starten. Het ging evenwel niet al te vlot en kwam als 38ste over de meet. Luc Van Bockstal, moedig als altijd, was 60ste en Rudy Van de Velde 70ste. Luc De Coster, in de tweede reeks 'kadetten, had eens te meer de verdienste meest at leten te hebben voorbijgesto ken. Na vijfhonderd meter liep hij voorlaatste van 105 vertrek kers. Aan de eindmeet werd hij als 50ste genoteerd. Wan neer zal Luc toch eens leren al was het maar midden in de bende te vertrekken. Hij zou zeker meermaals een ere plaats behalen. Paul De Martelaer liep zater dag de provinciale kampioen schappen miniemen. In de B reeks miniemen 1962 eindigde hij op een verdinstelijke 12de plaats Myriam en Gerda De Palme naer zegevierden te Hamme. Vier meisjes trokken zaterdag naar Hamme. Twee van hen behaalden er de overwinning Myriam De Palmenaer bij de seniores na eer» wedstrijd die ze leidde van het begin tot het einde maar waarin ze toch haar beste krachten moest inzetten om Van den Broeck van Lierse van zich af te schudden. Gerda liet eens te meer een machtige indruk bij de juniores Even maar dulde ze Van Landeghem in haar spoor Halfweg wedstrijd was ze reeds alleen om haar voorsprong steeds maar te vergroten en werkelijk onbe dreigd te winnen. Bij de scho lieren zagen wij weer een uit stekende wedstrijd van Ann De Martelaer die vijfde werd Ann gaf zelfs lange tijd de In druk derde te zullen worden. Doch in de laatste paar hon- dred meter kan Ann niet meer versnellen zodat ze in elke koers in de laatste rechte lijn nog een paar plaatsen moet prijsgeven. Berlinde Poppe liep bij de kadetten A eveneens een prachtwedstrijd met een tweede plaats als resultaat. Hiermee bewees ze dat ze het ook kan als ze er maar zelf in geloofd. Met vier meisjes haalden wij in Hamme een fel opgemerkt resultaat. Atleten uit Moorse! Zondag gingen de provinciale kampioenschappen door voor de heren. De atleten aange sloten bij Hekelgemse AC moesten zich dan ook verde digen in het Brabants kam pioenschap te Essenbeek- Halle. Paul Coppens. die vo- nge woensdag nog 18e werd in het Nationaal Militair Kam pioenschap te Heverlee, start te nu naast jongens als Poi- leunis en Van Mullem. Hij moest zich dus aan geen ereplaats verwachten. Als 26e eindigen in dergelijk kampi oenschap als eerstejaarsseni- ores is alleszins verre van slecht. De uitslagen van de gebroeders De Vuyst zijn ons met bekend. Bij de juniores gewoontege trouw drie Moorselaars aan de start. Frangois Coppens kon toch een plaatsje onder de eerste tien bemachtigen. Hij eindigde zelfs negende. Luc Van Geit was 21e en Jo zef Van Damme 28e. Bij de veteranen opnieuw een prachtprestatie van Ernest Meersman die derde werd en hoeveelste Albert Van Geit eindigde is ons niet bekend. Bij de scholieren was de Aalsterse Cardon 34e en Ru dy Plas was 6e. Verleden zaterdag waren Hilde Van Geit en Sonja Coppens *e Hamme aan de start. Bij de miniemen werd Hilde zesde en Sonja eindigde bij de ka detten als negende. Bij de seniores eindigde onze Marie- Jeanne De Ridder in het spoor van De Palmenaere en Van- denbroeck op de 3e plaats. Wij kijken nu vol belangstel ling uit naar de nationale kampioenschappen van vol gende zondag te Vilvoorde voor dames. Wij volgen zeker de prestatie van Linda Cop pens die haar nationale titel bij de kadetten moet verde digen Wij hopen dat het voor haar best afloopt Wij zijn tevens benieuwd of Ma rie-Jeanne De Ridder ook een plaatsje binnen de eerste 's lands beste atleten. Op beide vragen krijgen wij nu zondag antwoord te Vilvoorde. Supporters op postD.D.R Zeelse volleybal- kompetitie BRANDWEER WAS OUTSTANDIG In hun thuiswedstrijd tegen me dekandidaat voor de tweede plaats toonde de brandweer zich langs zijn beste zijde en kon Jong KWB tot het winnen van één set beperken. De Ze ven I verloor één set tegen de jonge ploeg van Juvenes, dat zich goed verdedigde. De Zeven II ondervond ook niet zoveel tegenstand van RMS II. Uitslagen De Zeven ll-RMS II 3-1 Brandweer-Jong KWB 3-1 Juvenes-De Zeven I 1-3 Kangoeroes Aalst is de eerste kopploeg uit tweede provinciale B die een rechtstreekse konkurrent op eigen veld een pak op de broek gaf. Het gebeurde „achter de kerk" te Aaigem waar men volle bak noteerde doch de bezoekende supporters, en het waren er heel wat, tot het einde toe de grote trom roer den. Met deze zege is Kangoeroes nu alleen op de tweede plaats gekomen en ziet het er erg naar uit dat de strijd om de titel vooral zal gaan tussen COC Ronse en de aalsterse kangoeroes alhoewel zowel Vococ Vosselare, Ajax Aaigem en ook nog Vokajap Appelterre nog voor derde hond kunnen spelen. Niet zozeer de recentste zege pralen van de aalsterse rood- witten maar eerder de manier waarop deze tot stand kwamen maken de Kangoeroes tot de ploeg van het ogenblik. Op 8 maart staat er een zekere Kan goeroes Aalst COC Ronse op het programma, en dit is al ze ker, alleen de scheidsrechter zal een goede zitplaats heb ben want we zien niet goed in waarom de bestuursleden van Kangoeroes van zaal zouden veranderen... dat er die dag toeschouwers zullen dienen ge weigerd is al een vaststaand feit In eerste provinciale ervaarde Juvenes Zele dat het nog niet rijp genoeg is om zich in een werkelijk titeldebat te mengen. Ook nu tegen Rodenbach Lede berg kwam het nog kracht te kort. Gilvoc Dendermonde zorgde bijna voor een stunt door een set af te pikken van leider Hy- giena Stekene. De Waaslanders akteerden niet als een leiders- ploeg en vedette Pince werd geregeld afgeblokt. De Gilvoc- kers geloofden te weinig in eigen kansen zoniet was een 3-2 zeker geen onmogelijkheid geweest. Het liep inderdaad uit tot 11-7 doch werd dan gecounterd. Via 11-10 stevende Rodenbach naar de setzege. Zelfde goede aan vang voor de wit-oranjen die nu echter niet verder kwamen dan 4-1 en zware cijfers te slikken kregen. Eddy Van Pe- teghem, steeds de rots in de branding, was nu op de sukkel en verkeerde in een off-day. Niemand stond echter klaar om hem afdoend te vervangen. De derde spelbeurt bleef Juvenes van bij de start aan de leiding (12-5) en herleidde verdiend de stand. Een vermoeide Hubert De Rijcke werd tijdens de vierde set even vervangen en ondanks de allesgevende in spanningen van Pletinck liep Ledeberg naar een zege die via 3-8 en 9-13 vaste vormen aannam. Hubert De Rijcke en Etienne Van Uytvang lieten "n opperbeste indruk. Tweede Provinciale A Hygiena STEKENE 3 Gilvoc DENDERMONDE 1 Setstanden 15-2, 15-6, 10-15 en 15-6 Een te weinig in zichzelf ge lovend Gilvoc heeft de kans laten gaan om Hygiena Steke- De derde beurt kwam dan de kentering. Gilvoc liep na heel wat balwisselingen uit tot 7-2, moest even op de tanden bij ten (9-6) doch geraakte toch aan een eerreddertje. De vier de set zou de thuisploeg onmid dellijk op een 0-2 achterstand kijken. Eens de stand herleid stond er op het thuisoverwicht geen maat meer. ThunderbaMs BERLARE 1 Sifrano ST.-NIKLAAS 3 Setstanden6-15, 3-15, 16-14 en 9-15. Weinig Berlaars tegengewicht in de eerste sets toen de be zoekers het vrij gemakkelijk hadden om af te ronden. De derde set kwamen de puiten meer aan boden liepen onmid enkele eenheden uit. Sifrano sloeg nog wel terug doch dat verlies van één set konden ze niet vermijden. De vierde set werd de scheidsrechter het mikpunt. De bezoekers kregen het nu wat lastiger doch won nen wel verdiend. (9-15). Adec S. BAASRODE 3 Sport DENDERMONDE 1 Setstanden 5-15, 15-6. 15-10 en 15-12 De Dendermondenaars profi teerden var» een archi-slechte service van de thuisploeg om onmiddellijk een komfortabele voorsprong op te bouwen. Sport bleef doordrukken en had nie» zo veel last om de Adec- cers een eerste set af te pak ken. Enigszins bekomen van de koude kwam Baasrode nu meer aan bod. De service was stukken beter terwijl ook in verdediging alles beter geor ganiseerd bleek. Nadat snel 6-3 werd genoteerd werd het 15-6. 1 dit treffen. Een overdonderend! Kangoeroes heeft weinig gras laten groeien over haar ambi ties en stapte vlot naar een 0-2 ware daar niet wat non chalance in de rangen geslo pen zodat de 5-13 voorsprong in de tweede set werd te niet gedaan. Daarmee stonden bei de ploegen gelijk en kon de strijd opnieuw beginnen. Tot veel wedstrijd is het daarna niet meer gekomen. De bezoe kers gingen in de derde spel beurt zo maar van hun tegen strevers weg en wonnen zoals ze wilden. De vierde set kwam er even spanning toen de thuisploeg verwoed begon te knagen aan een 3-9 en 5-13 achterstand om echter te sneu velen op 11-15. Denis Van Landuyt en Willy Swaelens waren uitblinkers in een op hoog niveau terend Aalsters team. Goede leiding van scheidsrech ter De Beule Derde provinciale VK DENDERMONDE Is niet ver der gekomen dan een 3-0 ne derlaag bij Vravoron Vrasene zodat de Waaslanders onbe twist derde blijven in het trium viraat aan de top. KUKLOS AALST verloor met 2-3 van Springbokken Zele. Bij Aalst vonden we -geen gehoor al leen was er voor de derde ach tereenvolgende thuiswedstrijd geen scheidsrechter komen op dagen. Sinds de Aalstenaars 'hun thuiswedstrijden naar za terdagavond hebben verhuist blijkt er bij de refs een soort allergie te bestaan.of zit een verkeerde coördinatie bij de bond er voor iets tussen. LEEUWERIK LEDE wint van WI CHELEN dat moest optornen tegen een zwakke coaching De rood-witten kwamen eerst op voorsprong (9-15) doch kon den daarna nog weinig inrich ten tegen de gelanceerde thuisspelers. Setstanden 9-15, 15-10, 15-9 en 15-5. Bij Lede ontbrak De Landsheer. In de titelstrijd met Stekene trok Th. Berlare aan het kortste-eind. Adec Baasrode won van Sport Dendermonde dat zich geen sportief verliezer toonde. Baas rode. moest in de vervanging voorzien van Edward Pieters. kwetste zich vorige week te Bazel, en speelde een goede wedstrijd. Vooral in verdedi ging werd er attent gewerkt. Berlare is in een moeilijke pe riode want er werd bar slecht gepresteerd tegen Sifrano St. Niklaas. Slechts in de derde set lieten de puiten hun be nijdenswaardige strijdlust door komen wat hen ook setwinst opleverde. Ook hier ongere geldheden alhoewel het wel lachwekkend overkwam toen de respectievelijke kapiteins als op afspraak beiden de scheidsrechtersstoel beklomen om «en woordje te doen. Daar bij kwam er dan nog een leuke scheldpartij zodat de ref weer het zwarte schaap was. In derde provinciale won Springbokken met 2-3 op het veld van Kuklos Aalst terwijl VK Dendermonde een opdoffer kreeg te Vrasene. Leeuwerik Lede dat eerst wat spelers problemen kenden vond zijn manschappen in de tweede set voldoende gerekupereerd om te winnen van gebuur Wiche len. Bij de dames kwam Gilvoc tekort tegen Excl. Ronse. Jen ny Nelis was afwezig. Juvenes Zele en Th. Berlare verloren dit week-end zodat alleen Adec Baasrode de eer hoog houdt. EERSTE PROVINCIALE. Juvenes ZELE - Rodenbach LE DEBERG 1-3. Setstanden 12-15, 4-15, 15-7, 10-15. Een goede zeelse start voor spelde veel positiefs in de wed strijd tegen tweede geklas seerde Rodenbach Ledeberg ne pijn te doen. De leiders moesten niet zoveel rekenen op Pincé die meer op het blok sloeg dan er naast en een minimum aan punten lukte. Daarbij was Gilvoc in een vrij gevige bui en werden te veel punten aan de thuisploeg ge schonken. De eerste set werd het 2-2 zowat het enige dat in deze troosteloze beurt span ning bracht. Ook de volgende set zou Gilvoc heel wat in het net slaan, een specialiteit die vooral Van Bevenen liet opmerken. Daarna bleef Sport zich door lopend weinig sportlef aanstel len zodat er in de vierde set nog een uitsluiting bij te pas kwam. Baasrode kan deze zege echter verantwoorden omdat 't kalmer akteerde en zijn zwak ke punten als aanvalswapens uitbouwde. Tweede provinciale B Ajax AAIGEM 1 Kangoeroes AALST 3 Setstanden 10-15. 15-13, 8-15 en 11-15. Enorm veel belangstelling voor V.K. AALST—MECHELEN 3-0 In een sporthall. die naam' onwaardig door de onver zorgde indruk, heeft VK Aalst op grandioze wijze deze top per gewonnen. Het begon trouwens zeer vlot wor de plaatselijken die via Ras- fchaert snel op voorsprong kwamen. De bezoekers die voor een snel aanvalsspel op teerden liepen keer na keer te pleter op het uitstekend blok terwijl de Aalsterse aan vallers. met name Rasschaert er. de beide Philips", geen kans onbenut lieten om te skoren. Ook Benny De Pierre was een konstant gevaar» Het mag dan ook geen verwonde- ung wekken dat de eerste set vrij snei beslecht was (15-4). Mechelen dat zich van dan af als een slecht verliezer ging aanstellen moest zei' de gevolgen dragen Zowel top- speler Van der Goten, gere geld afgeblokt door Jacques Rasschaert en werd daardoor danig nerveus, en Weckx, kregen geel. Tijdens de weede set zou Mechelen uitlopen tot 6-9 doch moest er uiteindelijk toch in geloven (T5-10). De derde beurt was er slechts één ploeg op het veld Aalst 1 bleef sterk in verdddiging en onstuitbaar in aanval zodat de afgetekende 15-8 een dui- delijk beeld geven van de klasse van de thuisspelers. VK Aalst speelt komend week- end op voorlaatste Sigivoc St. Gillis W. (gip) DAMES. EERSTE PROVINCIALE. Gilvoc DENDERMONDE - Exclusiv RONSE 0-3. Minderwaardige wedstrijd van de plaatselijke meisjes die te gen het toch niet zo sterke Exclusiv Ronse er zelfs niet in slaagden een set op hun aktief te schrijven. Het ging er elke set wel erg spannend aan toe doch steeds wanneer het er op aan kwam dat de inspanningen in beslissende punten werden omgezet, werd er gefaald. Setstanden 11-15, 13-15 en 9-15. TWEEDE PROVINCIALE ADEC BAASRODE speelde zonder veel problemen op VK Aalst, de rekordhoudsters inzake boeten. Ook nu zal er een pak geld dienen gestort want toen de baasroodse reserven klaar waren om te starten bleken slechts enkele plaatselijken aanwezig. Tijdens de hoofdwedstrijd was Adec te sterk en won me! 1-3. Van JUVENES ZELE zijn we onderhand gewend dat er geen ophefmakende uitslagen worden behaald. Ook nu bij Pardaf Kruibeke zat er weinig vaart in en werd het de zoveelste 3-0 nederlaag. De topper te BERLARE tegen leider Stekene is voor de plaat selijken een maat voor niets geworden. Stekene liet de eerste beurt al onmiddellijk met 0-6 uit en was zeker van een eerste setzege. Ria Leys, nog fel gehandikapt door haar voetkwetsuur die enkele we ken geleden werd opgelopen, speelde toch en verdienste lijke wedstrijd aan de set-up Het werd door haar toedoen 15-12 in de tweede set. Ber lare scheen op weg de kom petitie nieuw bloed te geven met een snelle start in de derde ronde (5-0) doch werd een ietsje te vroeg bijgebeend met fataal gevolg (12-15). Ont- moetigd door deze gang van zaken was Berlare een willoze prooi voor de begeesterend spelende bezoekende meisjes (5-15). Wedstrijden voor 't weekend DAMES zaterdag 22 februari 15 u. Juvenes Zele-Elversele Gilvoc-Vovka Oudenaarde 19 u. Trap Hamrr>e-Adec Baasrode zondag 23 februari 10.30 u. Th Berlare-VK Aalst HEREN zaterdag 22 februari 15 u. Berlare-Hygiene Stekene Argos Waaschoot-Kangoeroes Cactus De Klinge-Kuklos Aalst 19 u. Nivok Nieuwerkerke-Gilvoc 19,30 u. Pardaf Kruibeke-L Lede zondag 23 februari 9,30 u. Sport Dend.-WS Mariakerke 10,30 u. Juvenes Zele-K. Zelzate Okee Wachtebeke-Adec VK Dend NS St Amandsberg 11 u Wichelen-Springb. Zele

De Voorpost | 1975 | | pagina 20