16 FEBRUARI 1975: PRINSENDAG LAAT ZON SCHIJNEN VOOR DE GEHANDICAPTEN XXk MARQUISEN AUTO- De Voorpost - 21-2-75 - 3 Een volle dag goedheid, veel zon en plezier, onder scheidingen aan de lopende band en een spetterend vuurwerk zijn het slot van de karnavaldagen te Aalst geworden. Een bonte bende, de Prinsenkamer in hun nieuwe kos- tumes en heel wat belangstellenden onder de komi sche groepen hebben zich een volle dag ingezet. Van jaar tot jaar worden de aktiviteiten van de Prinsen- caemere «ernstiger». Niet dat de Caemere zijn karnava- lesk karakter aan het verliezen, dit in het minst, doch de aanpak van de talrijke initiatieven wordt van jaar tot jaar beter, grootser en bovenal degelijk afgewerkt, zonder aan het voornaamste objektief van deze oud- karnavalprinsen te tornen: op hun karnavaleske ma nier een beetje karnavalzon laten schijnen voor ge handicapten en derde leeftijd. Het team, voorzitter Si mon D'Hondt en Robert Waterschoot inzonderheid haspelt voor de aktiviteiten van de Prinsencaemere nogal wat werk af. Zowel op gebied van het zotte als op werkgebied vormen zij een gesmeerd lopend en kom- plementair «werkpaard». Een steeds groter wor dende stoet trok toen naar het stadhuis. De harmonie Sint-Martinus uit Oordegem zorgde voor de gezellige toon, de majoretten voor de show en ook de Aalsterse Gilles waren van de partij. In de feestzaal van het stad huis werd de Prinsencae mere door het stadsbestuur ontvangen. Burgemeester De Bisschop dankte alle aanwezigen voor hun me dewerking. De afvaardiging van Rotterdam met hun mooie kostumes, schonk aan Burgemeester De Bis schop het Zilveren boek van Rotterdam en voorzitter van het feestkomitee Fons Songelijn, Simon D'Hondt en prins Bob kregen een toeristische uitgave over Rotterdam aangeboden, terwijl de aanwezige leden van de Prinsencaemere in de orde van de paplepel werden verheven en dit kleinood hun werd omge hangen. Spontane karnava leske reaktie van het pu bliek: dat uit volle borst «En zolang dat de lepel in de rijstpap staat» zong. We hadden een kort gesprek met de voorzitter van de karnavalvereniging uit Rot terdam. Daarin drukte hij zijn bewondering en zijn waardering uit voor onze burgemeester. Hij vond de gehele organisatie puik en de geest en de sfeer in de stad geweldig. Een verge lijking maken tussen karna val Rotterdam en karnaval Aalst kon hij moeilijk, daar in Rotterdam het verkleed lo pen in de straten verboden is. Hij hoopte evenwel dat ook eens in Rotterdam dat verbod opgeheven wordt. Ondertussen had de heer De Witte, president van «de Leutkneuters» uit Kaats heuvel ook een dankwoord voor de aanwezigen. Het geschenk dat de Prinsen caemere op haar beurt aanbood was een geheel van ajuin, veren, hand schoen en skepter op een marmeren voet verwerkt. Prins Robert in St.-Lieven. (Ib) Al ademt de feestzaal van het stad nog zon plechtstatige sfeer uit de zwier en de zwaai blijft bij een karnavalgezelschap niet achter. (Ib) Een zilveren boek voor burgemeester De Bisschop van de Rotter damse delegatie. (Ib) Mochten dit geschenk in ontvangst nemen: Burge meester De Bisschop, de Schepenen Bogaert, De Neve en Van den Eede; de gemeenteraadsleden: Bert Van Hoorick, R. De Gols en A. Steenhaut; Bob I; Keizer Kamiel; de Bloemenfeeën; de voorzitters van Kaats heuvel, Rotterdam, Gistel, Baasrode, Blankenberge; de afgevaardigden van de foornijveraars Barrez en Viane; Ray De Smet; Henri Van de Perre; de leden van het C.A.I.; de heer Doorns met een speciale vermel ding voor zijn leiding van de stoet; de heer Steenhout van de Gilles; Frits Dierickx, en Frans Verhulst. Tot slot van de plechtigheid werd Simon D'Hondt door zijn vrienden in de bloemetjes gezet. Een stoet trok daarna naar het Statio nsplein waar de Gilles een laatste bezemdans uitvoer den en de Koninklijke Har monie van Oordegem mu zikaal een grandioos vuur werk opluisterde. Een schit terend, kleurrijk einde van karnaval 1975. ROEL VAN DE PLAS Met nog de ochtendfrisheid in de kleren ging zondag morgen die hele karnaval- delegatie naar het rustoord Sint-Lieven, waar met een druppelke en een pak koek jes alle ouderlingen even in het karnavalesk wereldje opgenomen. In St.-Job, waar Prins Bob en leden van de Prinsen caemere na wat rondzeulen met zetels, een saluut aan de oudjes brachten, was het Corum Alostum Imperiale aan de beurt samen met bloemenfee Myriam en ex-prins Antoine om er een Prins Bob bij Boudewijn De Bisschop. (Ib) Prins Robert bij Rudy Bombeeck. (Ib) waar karnavaldefilee van te maken. Alles viel bij de in- wonenden zo in goede aarde dat aan het karnaval gezelschap de belofte ont futseld werd om deze zo mer nog een karnaval- zondagnamiddag in de tuin van het rustoord St.-Job te organiseren. Daarna werd bloemenfee Myriam met een bezoek vereerd en zij verraste allen met drank en versnaperin gen. Rond twaalf uur werd Rudy Bombeeck uit de Koolstraat bezocht en met een geschenk bedacht. Opnieuw konden de dorsti- gen zich overvloedig laven en toen Rudy karnavalmu- ziek de kamer liet ingalmen was het pas echt feest, er werd gedanst, meegezon gen, aan sfeer zeker niet te kort. Ook aan Baudewijn De Bisschop werd een bezoek gebracht. Het werd toen sti laan tijd om terug te keren naar het vertrekpunt het Stationsplein waar binnen- en buitenlandse gasten wa ren aangekomen, we zagen een afvaardiging uit Kaats heuvel, «de Leutkneue- ters», karnavalprinsen uit Rotterdam, Baasrode, Gis tel en Blankenberge. Dan send en zingend ging de hele groep aan tafel waar er naar hartelust gesnoept kon worden van een demokrati- sche lekkere hutsepot. Vrolijke karnavaljongens tijdens de ontvangst op het stadhuis. (Ib) Het was nog vroeg in de namiddag toen de eerste ouders met hun kinderen op het Stationsplein aankwa men. De wagen van de Bis- jekens waar de voorzitter van de Prinsencaemere Simon D'Hondt is op afge beeld, opende de stoet. Ook een deel van het feest komitee, het Corum Alo- strum Imperiale, de vier bloemenfeeën Anny '63, Nicole '72, Monique '73 en Myriam '74, Prins Bob, de Prinsencaemere: Antoine Van der Heyden, Simon D'Hondt, Marcel Hen- ninckx, Karei De Nayer, Robert Waterschoot, Luc Peerlinck en Louis Van Pot- telbergh, de voorzitter van de K.O.O. Rousseau, ge meenteraadsleden Jan De Bruecker en Richard De Gols, diverse afgevaardig den en talrijke kinderen stapten via Stationsstraat, Kattestraat naar de koer van het stadhuis waar voor zitter D'Hondt aan alle deelnemenden enkele praktische richtlijnen gaf. Kinderen van Don Bosco, van Levensvreugde, van de beschutte werkplaatsen, van RITO een afvaardiging met Martin Van de Speeten, Remy Daelman en van de PW (kinderen) stonden te trappelen van ongeduld. Aan deze driehonderdtwin tig kinderen werd met de medewerking van de foor nijveraars gratis gelegen heid geboden om naar har telust van zeventien attrak- ties te genieten en omdat je van plezier ook nog honger krijgt, hadden ze dan nog de keuze om tussen 15 en 17 uur van een zak smoutebol- len of een pakje frieten te gaan snoepen. Voor deze kinderen is dit prachtinitia- tief van de Prinsencaemere weerom uitgegroeid tot een onvergetelijke dag. Blijde, gelukkige gezichten van niet alleen de kinderen, maar ook van hun ouders, waren een beloning voor zeven mensen van de Prin sencaemere. Rond zeven uur was er weer verzameling op het Stationsplein. De herber giers die ook daar veel steun verlenen aan Karna val kregen aldus een gele genheid om de prinsendag van dichtbij mee te maken. De Prinsencaemere. (Ib) Prins Antoine met geschenkjes en een hartelijk woordje. (Ib) Geschenkjes uitgedeeld door bloemenfee Myriam in St.-Job. (Ib) Nicole Schellinck en Simon D'hondt in St.-Lieven. VOUW- EN SCHUIFDAKEN u]Ht' BOOTGARNIERING VOORTENTEN VOOR CARAVANS BACHEN VOOR BOOT EN VRACHTWAGENS

De Voorpost | 1975 | | pagina 3