UGDKLUB alewin joko tuf-tuf AALST jome #t fleus zenith kreja aalst BINNEN EN BUITEN IN EEN NIEUW INSPIRATIELOOS KLEEDJE CENTRUM VOOR TECHNISCHE OPLEIDING VAST ALS EIK BRENGTVOLKSTONEEL De Voorpost - 21-2-75 - 7 Op zondag 23 februari richt jeugdklub Alewin zijn voorjaarswandeling in doorheen de Falluintjes- streek. Sportieve mensen die ge zond van hart en niet te stram van leden zijn, kunnen ons steeds verge zellen. Bijeenkomst aan het Parochiehuis, Statie straat, te 14 uur. Gelieve u van een aangepaste kledij te voorzien. Achteraf wordt een gratis versnapering aangeboden p~n dedeelnemers. NIEUWSJES OVER VVKB - HEIVELD OPWUK Moeten we ons nog even voorstellen? VVKB is een beweging die naast volksdans ook andere volks-kulturele initiatieven wil verzorgen. Zo hebben we onder meer sinds vorig jaar het zangfestival. Daarover een volgende keer echter meer. Nog steeds komen we wekelijks samen om eens lekker te volksdansen. Nu doen we dit echter elke vrijdag, en dus niet meer op dinsdagen. Vanaf 19.30 uur ben ook jij er welkom. Mensen die naast volksdansen ook geïnteresseerd zijn voor muziek (instrumenten bespelen), zang, handenarbeid en zo meer worden natuurlijk ook met open armen ontvangen. Na een tijdje kan je ook mee optredens verzorgen. Binnenkort gaan we hiervoor folkloristische klederdracht aanschaffen. Ben je nieuwsgierig? Kom dan eens kijken. Rendez-vous: elke dinsdag vanaf 19.30 uur in het jeugdheem, Karenveldstraat Opwijk. - binnenkort is er een voetbalwedstrijd gepland tegen de postmannen van Zele. Deelnemers kunnen hun naam in het lokaal opgeven. - de schilderijententoon stelling gaat door tot 2 maart. Er wordt een gratis tombola gehouden onder de bezoekers - op donderdag om 20 h en op zondag om 10 h is er elke week judotrai ning. Behalve de judo ka's is er ook publiek toegelaten. - elke zondag is er zwemgelegenheid in Lo keren, vertrek om 9 h aan de kerk. - naar de respektievelijke taalcursussen mogen ook nieuwsgierigen eens komen kijken en luiste ren. Misschien krijg je ook interesse. - gedurende de volgende week, de gewone aktivi- teiten. Dus: kom ook eens een handje helpen aan de inrichting van het lokaal. - op 22 februari gaan we gezamenlijk een bezoek brengen aan de toneel voorstelling van de'to neelgroep van het H. Maagdcollege: «De der de man». Belangstellen den om 19 h 30 in het lokaal op het Dorp. - beginpiaart zullen judo ka's hun examen afleg gen voor het bekomen van de oranje of groene gordel. - op 21 maart kun je meegaan naar de KVS- Brussel. Er wordt dan het alomgekende toneelstuk opgevoerd van W.Shake speare: De Getemde Feeks. Inschrijvingen voorl maart. - 28 maart: filmvoorstel ling om 20 h in het jeugdatelier: «Macbeth» in een regie van Roman Polanski -Wie kan de koptelefoon van Etienne aan de eige naarterug bezorgen? - Op zondag 23 - 02 gaat er om 15 h de Spanje-in- stuif door in het jeugda telier. Er is dan tevens een filmvoorstelling van de voorbije Spanjekam- pen en van JOKO-Aktivi- teiten. Zaterdag 22 februari vieren wij karnaval in onze klub. le der krijgt nu eens de gele genheid om te tonen hoeveel verbeelding hij heeft bij het verkleden. De eerste karna- valeske sprongen beginnen om 20.00u. op de laatste nieuwe karnavalsong van onze plaatselijke DJ 's. Let er wel op, niet-verkleedde per sonages worden deze avond uit de klub geweerd, en ook, vergeet uw lidkaart niet mee te brengen. Wij kijken vol spanning uit naar de kleurrijke avond. 1-0 0-5 0-5 3-2 3-0 4-2 Voetbaltornooi der jeugdklubs uit het Aalsterse Uitslagen van zondag 16 februari '75 Jumbo - Tuf Timarcha-Studentico Satelietje - Pallieter St. Joris-Ocarina Eureka - Kreja Tann - Mei 65 Algemeen klassement 1 Leeuwerik 2 St. Joris 3 Studentico 4 Nydrop 5 Tuf-Tuf 6 Kreja 7 Ocarina 8 Satellietje 9 Pallieter 10 Eureka 11 Tanu 12 Tïmarcha 13 Mei 65 14 Jumbo Wie speelt waar op zondag Tuf - Studentico (De Keyzer) Jumbo - Tanu (Immerzeel) Pallieter - "Tïmarcha (Hofstade) St.-Joris - Satellietje (Osbroek B) Kreja -Ocarina (Osbroek A) Leeuwerik - Eureka (Lede) Mei 65 - Nijdrop (Opwijk) 19 13 3 3 63 32 29 19 13 3 3 62 24 29 19 12 3 2 66 38 26 19 11 5 3 65 41 22 19 10 7 2 40 38 22 19 10 8 1 51 35 21 19 10 8 1 51 37 21 19 9 8 2 42 49 20 19 7 9 3 47 44 17 19 6 11 2 31 42 14 19 4 11 4 38 52 12 19 5 13 1 26 53 11 19 6 12 1 26 73 9 19 3 15 1 31 81 3 I februari? (te 14.30 u) Vorig weekend startte onze danscursus. 22 Dansers de den hun eerste «pasjes». Het werd een gezellig iets. Vol gende les zaterdag 22 fe bruari te 18.30 - Je kunt er nog steeds bij! Slechts 9 voetballers kwa men aantreden voor de wed strijd tegen jumbo (de afwe zigen hadden blok of een karnavalkop) De zwakke opkomst werd dan ook afgestraft met een 1-0 nederlaag. Woensdag 19 februari: Te 19.30 u volley tegen J.K. Kreja (Black Boys) Te 21 u Basket tegen Bank van Brussel (Black Boys) Zondag 23 februari te 14.30 u. voetbal tegen Stu dentico (De Keyzer. Planning maart Zaterdag 15 maart: Bitch Cassisy and the Kid, humanistische western met Paul Newman (Muziek Burt Burcherak) Zaterdag 29 maart: 20 u optreden van ZJEF VANUYTSEL (voorpro gramma René De Wit) Zondag 30 maart - maandag 31 maart: Deelname aan Internationaal Voetbaltoenooi te Aalst MIME,«AVOND Zondag 23 februari brengt het Gents mimeteater ons de opvoering van het mime- toneel LARIO om 20 uur in het Gildenhuis. Dit wordt zeker een beleveneis die men niet mag missen!! Het Gents mimeteater (een aparte mimische teater- groep) werkt vooral in de richting van het totaalspek takel, dank zij alle mogelijke expressietechnieken zoals: mime, klank, kleur, dans, licht; het woord enz... sa men verwerkt in een eerder humoristische getinte show. Lario (een verkoopspro- dukt) is een workshopkrea- tie waar iedere speler zich met zijn eigen visie en mge- lijkheden inzet in funktie van een totaal resultaat. Zij weerhouden zich angstval lig van elk soort vedette systeem waarin het ideaal van «samen kreëren» on mogelijk wordt gemaakt. Het GMT toont geen ver haaltjes, maar een opeen volging van vreemde en al- situaties. Waar de <Mens» in het algemeen als centraal element «zomaar» werd ingeplaatst. Er is geen boodschap. Er is geen mys tiek. Wel een soort satiri sche kolder, waar het pu bliek een eigen interpretatie kan aan geven. Mensen, kom dit zien en stel je open voor de humor, de stilte en de verwondering vn het eenvoudig gebaar. KW1S Onze kwisploeg (Steven, Henry, Guido, Ferre, Ferdy) doet mee aan de eerste ronde van het kwistornooi van de Vlaamse Klub van Dendermonde. Uitvoerige informatie hierover vind je in dit blad. Openingsuren Voor wie het niet meer moest weten: de fleusdeur staat wagewijd open voor iedereen op vrijdag vanaf 20 uur en zaterdag en zon dag vanaf 19 uur. Loop eens binnen als ge'er voor bij komt! Laten we U nog even herin neren aan de aktiviteiten van de komende veertien dagen. Zaterdag 22 februari: Thé-Dansant Zondag 23 februari We vertrekken om 17 uur op wandeltocht naar Vlassen broek. Deelnemers worden verzocht hun naam op het blad te schrijven dat aan de ingang van ons lokaal hangt. Zaterdag 1 maart Verbroedering met jeugd klub 't Roeland uit Sinaai- Waas. We vertrekken aan de klub met de autobus om 14 uur. Zondag 2 maart Diamontage door Mr. Jozef Brandt. Onderwerp: «CVBA» Woensdag 5 maart Vergadering in de klub i.v.m. «Zenith in de halfvas- tenkavalcade te St.-Gillis. Zaterdag 8 maart Karnaval - t - dansant met de verkiezing van de «Ze nith Prins(es) karnaval» Zondag 9 maart Deelname van onze klub aan de halfvastenkavalca- de. ledereen is welkom (meer inlichtingen hierover na de vergadering van woensdag 5 maart) Al degenen die zich interes seren aan de een of andere sporttak worden verzocht hun naam, adres en specia liteiten mee te delen aan Kris Aerts. De instuif van de Kreja is open: tijdens de week (be halve maandag en dinsdag) vanaf 19 uur. In 't weekend: vanaf 14 uur 's namiddags en op zondag morgen van 10 tot 12 uur." Vrijdag 21 Februari Open vergadering te 19 uur. Gitaarles en Sciffle group te 20 uur. Zaterdag 22 februari Debatavond te 19.30 uur: Het nut (of onnut) van ons Be lgisch leger». Korte inleiding: pleiter pro Jan Goffa, pleiter contra Bart Goffa. Zondag 23 februari Voetbal Kreja-Ocarina (Os broek) te 14.30 u. Samen komst in Jeughuis te 13.30 u. Woensdag 26 fzbruari Volleybal zaal Black Boys te 19.15 u. Vrijdag 28 februari Jongerenvergadering te 19 u. Algemne ledenvergadering van de VZW Aktiegroep vrij te 20 uur. Verkiezing beheerraad, ver slag werkgroepen instuif, pu bliciteit, Risa, Gitaarles en Scoffle group 20 uur. Zaterdag 1 maart Zwemmen te Dendermonde te 10 uur. Samenkosmt aan Kreja te 9 uur Liefst met de fiets, maar er is ook een auto. Groot pingpongtornooi op de nieuwe tafels, te 14 uur. Maximum 16 deelnemers. In schrijvingen aan de instuif. Eerste dansavond van het jaar 19.30 u. Zondag 2 maart: Voetbal Leeuwerik-Kreja (Lede te 14.30) Film «The Dictator» te 20 uur. De mooiste film van en met Chaplin! Op groot scherm - 20 fr inkom. Noteer ook reeds: Dinsdag 11 maart: gewest vergadering Amnesty Inter national Vrijdag 14 maart: Belotting Grote Prijs Vishandel Boel 3.000 Fr vooruit Zaterdag 22 maart: Dansa vond van de Volleybalploeg Zondag 23 maart: Film «Ro meo en Julia» DRIEDAAGSE JONGE RENREIS NAAR AMSTER DAM Vrijdag 4 - zaterdag 5 - zon dag 6 april 1975 (paasvakan tie) te beleven voor de prijs van 900 F. Hiervoor krijg je: Alle vervoer per autocar (heen en terug Aalst- Am sterdam en ter plaatse) 3 dagen verblijf in jeugdhotel (overnachting en ontbijt) Ka mers van 5 6 personen. Gehuwden kunnen beschik ken over tweepersoonska mers. Vereiste minimumleeftijd is 16 jaar Inlichtingen en inschrijving: RISA en KREJA Er werd al een tijdje over ge sproken en nu is het zover: binnen en buiten het zondagnamiddag-programma kreeg een nieuw kleedje. De ingrediënten zijn zowat de zelfde gebleven: show, sport, een vleugje nieuws en enkele tekenfilms. Wat de vorm betreft kregen we meer veranderin gen. Walter Capiau werd geweerd en ook van biljartclubs, kaart- verenigingen en muziekmaat schappijen die met hun leden een soort levend dekor vorm den wil men in de toekomst niet meer weten. Of dat allemaal iets te maken heeft met de machtswisseling aan de top van de ontspanningsdienst waar Paul Van Dessel en Bob Boon hun voorgangers Nest Janssens en Herman Vereist komen verdringen, weten we niet. Feit is dat 'Binnen en Bui ten' thans zowat in mekaar wordt gestoken door een triumviraat bestaande uit Gi Bissaerts, Roel Van Bambost en Luk Appermont. Wij willen nu niet het slechte karakter hebben om na de eerste uit zending in het nieuwe kleedje reeds erg negatieve dingen te vertellen. Toch enkele beden kingen. Het programma heeft zeker niet aan levendigheid gewonnen. Zelden hebben wij ons meer verveeld voor ons televisietoestel als de voorbije zondagnamiddag. Er zat he lemaal geen fut in. De enkele geselecteerde jonge mensen die nu als decor dienst doen schenen zich trouwens ook niet formidabel te amuseren. De aanwezigheid van die en kele jongelui, waartussen wij Miel (van Roel) en Firmin Mi- chiels (promotirjongen van RCA) herkenden, in de plaats van een groep uit Ziehen Zus sen Bolder of Kemzeke konden Op zondag 23 februari zal in de feestzaal van het Vrij Technisch Instituut, E. Van Winckellaan 6. een voordracht doorgaan met als onderwerp «Elektrische Voertuigen». Deze voordracht, die aanvangt om 10 uur, wordt verzorgd door de heer H. Snaps, vennoot Snaps.-ELectro, Meche- len. Inhoud: Voorstelling van de elek trische auto, voor- en nade len De verschillende aandrijf- metodes (meehanisch-elektr) Bespreking van de verschil lende soorten batterijen en de laadmetodes Kostprijs van de voertuigen - markt - verkoopsargumen ten. De technische reglemente ring terzake. Algemeen overzich van be staande voertuigen Konkrete voorstelling van een voertuig met mogelijk heid tot proefritten. Deze voordracht zal geïllus treerd worden met film, dia's en demonstratiemateriaal. De toe gang is kosteloos. Ter plaatse kan de korte inhoud van de voordracht bekomen worden. wij ook niet appreciëren. Het was vroeger beslist gezelliger in de studio. De knipoogjes- en-glimlachjes-voor-thuis na men wij er graag bij. Het gezel lig onder-onsje van fruitsap- drinkende artiesten kwam ook helemaal niet uit de verf. Luk Appermont, wiens taaifoutjes tegen het Nederlands wij er nog graag willen bij nemen, schijnt ons echt niet in staat te zijn om een degelijke conver satie te houden in het Engels. (Voor de franse taal roept hij Regine Clauwaert ter hulp). Is er nu echt niemand te vinden die zich behoorlijk in het Engels en het Frans uitdrukt om Luks taak over te nemen. En wij die dachten een volk van polyglot ten te zijn. Men bewijst er jluk, die we ken nen als een sympathieke en vlotte jongeman helemaal geen goede dienst mee. Enkel de aanwezigheid van Kalinka (toch wel een erg goeie zange res) bracht een beetje kleur in deze «Binnen en Buiten» waarin zelfs de tekenfilms «grijs» waren. m.H. Deze Hofstaadse Toneelgroep brengt op vrijdag 21 zaterdag 22 en zondag 23 februari, respektievelijk op 20 u, 19.45 u en 19 uur. «En waar de Sterre bleef stille staan». Zij worden hierin bijgestaan door het meisjeskoor: «De Edelweisjes». Alhoewel dit stuk als een typisch kerststuk kan beschouwd worden, zag men er bij «Vast Als Eik» toch geen graten in om «De Ster» in deze periode van het jaar te spelen. Men vertrok immers van het idee, dat stukken waarin de echte volksmens met zijn deugden en gebreken op een goede, toneelmatig verantwoorde wijze centraal geplaatst worden op om het even welke moment kunnen gespeeld worden. Daarom ook werd de kerststemming en -sfeer door de regisseur niet geminimaliseerd, integendeel ze werd zelfs aangegrepen om een aantal effekten scherper uit te werken. Steunend op wat we tijdens de herhalingen zagen voorzien we een aangrijpende opvoering. Dirk Daelman als Pitje Vogel, Frans De Croock als Suskewiet en tegelijk regisserend, en William Guns als Schrobberbeek zijn drie akteurs die zeker in staat zijn dit stuk te dragen. Dedekorszijn gevarieerd, funktioneel en uiterst sfeervol, en wijze waarop de inbreng van het meisjeskoor in het geheel is verwerkt is verantwoord. Ongetwijfeld wordt het één van die stukken waarover in Hofstade lang zal nagepraat worden. Zelfs al zag U het al eens elders, de opvoering van Vast als Eik zal voor U zeker nieuw zijn Dirk Daelemans Te Berlare opende jeugdklub Jokn een jeugdarelier voor jongeren tussen 12 en 16 jaar. (gb) Jeugdklub Oka Van Schellebelle liet het gewicht van een varken schatten. Het werd een geweldig sukses. Carina Van Boven uit de Bellekouterlaan won de prijs.

De Voorpost | 1975 | | pagina 7