TVS VOOR RUSTIGE EN GEZONDE WANDELINGEN TE EREMBODEGEM Misbruik van vertrouwen in Dender-,Durme en Scheldestreek URBANUS VAN ANUS VLUG RIJP, VLUG ROT LENTEPROGRAMMA GARAGE MOBIL (SERGEANT GUSTAAF) 12 - 28 -2-75 - De Voorpost De vroeg ontluikende lente zou een spoorslag moeten zijn om er op de vrije dagen eens op uit te trekken. Een prima weer tje zoals dat zondag het geval was, zou ieder van ons er moe ten toe aanzetten om de knop van de t.v. toe te draaien, ook al komen de grootste stars in Binnen en Buiten hun sukses- nummer brullen. We zouden meer genieten van onze vrije tijd wilden we maar nu en dan uit onze luie stoel eens opwip pen en een kijkje gaan nemen in de reeds zeldzaam worden- voelt het wel in de kuiten maar die hebben toch dringend een smering nodig Eventjes op gepast bij het oversteken van de Brusselbaan en dan langs de Groenstraat en de Brede- straat verder naar de Kluis- straat. Daar zul je de schilder achtige Kluiskapel tegenkomen te midden van veel groen Erembodegem is wel rijk aan kapellen wij vinden het pre cies de moeite niet om daar even een kijkje te gaan nemen maar we hebben groot ongelijk want mensen met handige en Kluiskapel.(Ib) Landweg naar Boeckhoutberg.(lb) Boeckhoutberg.(lb) vlugge vingers kwamen toch uit het kapelletje Termueren een en ander ontvreemden. Besteed er misschien eens een beetje meer aandacht aan wan neer je er nog eens passeert en je zult verwonderd staan over alle details welke je nog niet waren opgevallen. Of ga je liever de Leuvestraat omhoog naar de wijk Ten Bos. Daar kun je voorbij de kerk in de bossen of wat eens bossen zijn geweest, verdwijnen. Dit is wel een'heel geschikte plaats voor romantische onderonsjes Dus neem je lief mee en laat het gras, de bloemen en de lentezon de rest maar doen. Een eindje verderop, de Leuve straat ten einde, loopt de Marktweg naar de Boeckout- berg te Hekelgem Een ander werkelijk uniek bio logisch gebied tussen Erembo degem en Welle zijn de Welle- meersen. Hier zijn je gummi laarzen onmisbaar. Toch is het meer dan de moeite waard om tot je knieën in het slijkerig water te zakken. Dit enig stukje bereik je best via het dorp en de Gaston de Schepperstraat langs het rubberfabriek (steek een wasknijper op je neus in het voorbijgaan) onder de auto strade door de tunnel naar de Welleput en de Wellemeersen We menen dat dit stuk werke lijk de moeite is, we zullen daarom ons er eens beter over informeren wat de biologische specificiteiten zijn en er in een volgend artikel op terug ko men We zien hierin ook moge lijkheden tot excursietochten door de schoolkinderen we kunnen ons voorstellen dat de leraren bioloaie te Erembode gem veel last hebben om hun kinderen aan het verstand te brengen hoe bepaalde bloeme tjes en planten er werkelijk uitzien. Er zullen nog wel waardevolle hoekjes of kantjes in Erembo degem verborgen zijn tussen de autosnelweg en de spoor- weglijn of achter een fabriek. Wij hebben deze voor U uit gekozen, wij hopen nu maar dat U ze eens gaat opzoeken. Bescherm ze tijdens uw tocht, laat geen sigarettenpeuken of plastiek wegwerpflessen achter want anders is het goed moge lijk dat het schrijven over der gelijke plaatsen in Erembode gem wel eens sience-fiction- vorhalen zouden worden in de nabije toekomst. 3.V.D.S. de natuurhoekjes waar nu overal het nieuwe leven open- bloeit. Erembodegem is door de buitenwereld als een indus triegemeente bekend, iets waar ze daar zeer fier over zijn Maar aan de rand van groot stad Aalst laat het even hard de vuile dampen uit zijn ver schillende fabrieksschouwen over onze hoofden wasemen. Is het misschien daarom dat Aalst gretig lonkt naar een eventuele fusie met Erembode gem De rijke fabrieksbonzen zullen er wellicht de winst van opstrijken en zelf de frisse lucht op hun privé-buitenver- blijf. ergens God weet waar. gaan opsnuiven maar onder tussen mogen wij in een ver pestende sfeer onze dagen slijten Maar kom mensen, kop op Wij zijn in al ons pessi misme op stap gegaan en wij hebben toch nog enkele plek jes gevonden waar de rust van Moeder Natuur nog huist. Het loont werkelijk de moeite om langs daar eventjes te passe ren en uw longen te laten vollopen met de frisse lente dauw We nemen je mee op stap door de gemeente, niet met de bedoeling om onze avonturen in geuren en kleuren weer te geven maar wel om je aan te zetten het zelf eens over te doen. Spreek desnoods met geburen, vrienden en kennis sen af om een vrolijk tintje aan je wandeltocht te geven. Het belangrijkste voor ons alle maal is dat we nu eens aktief onze luttele mooie Dlekjes gaan verkennen vooraleer we met ons hartinfarkt of onze long kanker vastroesten in onze ze tel. Laat ons vertrekken aan het station, welbekend door iedere jachtige pendelaar, steek via het dorp. de Dender over (n b. Snuif de heerlijke zoetwatergeur niet te diep op). Nog voor je aan de Hogeweg toe bent. kan je links afslaan en door de Gerststraat slen teren. Alle voetballiefhebbers moeten nu wel even op de tan den bijten om niet te blijven hangen op het terrein van S.K. Erembodegem als troost voor deze mensen kunnen we op werpen dat de score meer dan waarschijnlijk 0U zaï zijn, dus zoveel is er daar niet te zien. Stap liever nog een eindje ver der en geniet van de rust en de vogelenzang op het prach tige stukje natuur dat hier voor je openligt. Ter informatie aan alle mensen die naast de Voor post ook nog in sensatiepapers snuffelen het domein van Cammu waar je zojuist voorbij getrokken bent. wordt, naar men vertelt, druk bezocht door onze koninklijke families. Mis schien zie je daar plots Fabiola uit de struiken opduiken, je weet nooit Schiet dan maar vlug een plaatje en breng dit b.i..ic.ii op once redakiie (Eventuele vrouwelijke kandi daten zullen hiervoor vast be loond worden met een paar kussen van onze chef.) Aan diegenen die liever demo- kratischer oorden opzoeken kunnen we de raad geven de Hogeweg op te marcheren, je De praktijken die sommige geniale oplichters gebruiken om de doordeweekse brave man siroop aan de baard te smeren lijken soms doodeenvoudig, maar zijn daarom niet minder efficiënt. Een plaag des tijds zouden we de leurders met levensverzekeringen durven noemen. Nee, niet de ernstige makelaar, maar wel zij die van deur tot deur lopen, liefst in streken waar ze totaal onbekenden zijn. Misschien heb je het zelf al meegemaakt dat op één of andere dag bij je thuis wordt aangebeld en een man gewoon komt leuren met een of ander spaaridee dat netjes wordt omkleed met het alleszeggende woord «spaarplan». Wanneer je de man aan de deur de kans geeft zijn op voor hand ingestudeerd lesje, waarvoor hijzelf kursus volgde, op te zeggen en je een beetje goedgelovig bent, dan lukt het de man in kwestie nogal dikwijls dat zijn slachtoffer vóór hij het goed beseft een rechtsgeldig kontrakt heeft onderschreven met één of andere deftige verzekeringsmaatschappij die je gewoon aanziet als klant die met haar een LEVENSVERZE KERING heeft afgesloten. Al werd het woord «LEVENSVER ZEKERING» NOOIT tijdens de woordenvloed, in feite onder handelingen, uitgesproken. SPAARPLAN «PAS OP LAAT JE NIET LIJMEN» Dinsdagmorgen moest Jean Van O. uit Herdersem, make laar en caféhouder, meer in dan uit de gevangenis, zich voor voorzitter Hoorens van de zesde kamer van de korrektio- nele rechtbank van Dender- monde verantwoorden voor dergelijke praktijken De man stichtte hiervoor op eigen houtje de «provinciale dienst van ge zinsbescherming» te Aalst. Hij bombardeerde zichzelf tot in- spekteur eri op de baan was de man. Waar hij zijn ongeveer honderdvijftig slachtoffers maakte is een hele karwei om op te noemen. Dat gebeurde bijvoorbeeld in Lokeren, Tem- se, Tielrode, Steendorp, St.Ni- klaas, Lede. Aalst, Zele, Overmere, Oordegem, Sers- kamp, Belsele. Oostakker. Evergem, Wommelgem, Hamme, Gent, Zaventem, Wetteren. Kruibeke, Oude naarde, Diegem, Ganshoren, enz. In 28 gevallen werden de za ken afgehandeld in het bijzijn van Frans G. uit Aalst, in volle opleiding bij Van O Bij acht mensen sloot Frans G. op zijn eentje verdachte polissen af, wat hem meteen naast Jean Van O. op het ongemakkelijk bankje deed plaatsnemen. Na ondervraging van de ver dachten kwam het openbaar ministerie bij monde van Sub stituut Van Belle aan het woord. In zijn rekwisitorium was hij vlijmscherp voor de eerste betichte Jean Van O., die volgens hem reeds meer dere kansen kreeg om terug als eerbaar burger het rechte pad te bewandelen Zopas werd hij, steeos voigens het O.M.. te Brussel veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar met onmiddellijke aanhouding wegens diefstal en uitgifte van cheques zonder dekking. De man gaat steeds verder met zijn oplichterijen. Het moet eens gedaan zijn met die markt van oplichters die eerlijke makelaars het leven zuur maken en in verlegenheid brengen De buit van Jean Van O be draagt meer dan 1 miljoen aan geïnde premies. Verdediger van Jean Van G, meester Pol Pollyn uit Aalst, vroeg voor zijn kliënt de vrij spraak op basis van het feit dal hij steeds rechtsgeldige kon trakten liet naamtekenen, en kel de eerste premie inde en nadien alles tussen de maat schappij en kliënt rechtstreeks werd afgehandeld. Het ging hier inderdaad om het grote woord sparen en goedkope le ningen bij bouwplannen. VAN DE VLAAMSE TOERISTEN- EN AUTOMOBILISTEN In dit Europees Jaar van het «Bouwkundig Erfgoed» is het programma van de V.T.B. - V.A.B - afdeling Hekeigem-Essene- Meldert-Terafene in de allereerste plaats afgestemd op de herwaardering van het waardevol erfgoed in eigen omgeving. Daarom worden binnenkort twee wandeltochten gepland Op zondag 2 maart: «DRIE DORPEN IN EEN STAP» 'n Prettige familiale wandeltocht van circa 10 km vanuit Hekelgem (St.-Michielskerk) langs de schilderachtige Blakmeer- sen en ontluikende bossen naar de Bellcmolen te Essene, die zo fraai werd gerestaureerd. Verder langs Terels naar Teralfene- Dorp waar in het Natekenshof de knapzak wordt aangesproken (of in de speeltuin gestoeid!) vooraleer bezijden de Schettenberg (HEERLIJKE VERGEZICHTEN OP DE Dendervallei) via het gehuchtje Tenbos op te klimmen naar de panoramische Molenberg te Hekelgem. Deelnemingsprijs: 15 F. (kinderen: 5 F) (Leden van de Vlaamse Wandelaarsbond: 10 F). Alle deelnemers ontvangen een fijn wandelkaartje samene met de beknopte beschrijving van de weg. Start te 14 uur stipt op het Dorpsplein te Hekelgem (parkeergelegenheid). Veiligheidshalve: laarzen of waterdicht schoeisel meenemen! Op zondag 27 april: «LENTETOCHT VAN MELDERT NAAR BAARDEGEM» Start te 14 uur aan de Dorpskerk te Meldert. Het verder programma wordt alter aangekondigd.. Behalve deze beide wandeltochten zijn er nog een reeks andere aktiviteiten: Op zondag 16 maart te 17 uur: in het Kultureel Centrum te Affligem. Festvial van de V.T.B.-Diaklub met «Openbare Projektie» van de beste dia's van de klubleden. o.a. de reeksen Varia en Portret». Bovendien een paar fijne montages: «De Litanie van het Varken», het schilderachtig verheel van varkensslachting, samengesteld door Benoit Verhasselt aan de hand van 6 studie van folklorist René Mertens (skript Laurens Van der Schuercn) Op donderdag 8 mei (O.L.H. Hemelvaart) wordt met 'z zeeboot naar Engeland gevaren tegen'n sportprijs (390 F - Kinderen slechts 265 F!) en wordt hiertoe een extra-autocar Hekelgem- Oostende ingelegd (verdere inlichtingen bij L. Van der Schueren Kruisstr. 23 HEkelgem. Tel. 053/66.72.00) Nu de prijzen in Engeland zo laag zijn is dit 'n uitstekende kans om behalve de aangename zeereis ook wat voordelig te kunnen winkelen! Op 17,18,19 mei (Pinksteren) Driedaagse autocarreis naar de Elza en de Vogezen met verblijf te Gérardmer en kennismaking met de bergkammenroute en de zo schilderachtige wijnroute en de ooievaard! De Gust Flater van de kleinkunst, het troetelkind van het Vlaams publiek of, een omstreden flauwe grapjas voor de onbekoorbare zuurpruimUrbanus van Anus. Welke levensverzekeraar doet dat tegenwoordig niet en maakt geen gebruik van derge lijke middelen enkel om ergens binnen te geraken? Volgens de verdediger is het ook een feit dat alle afgesloten levensverzekeringen wel dege lijk aan de maatschappijen werden overgemaakt. Als be wijs hiervan voerde hij aan dat tijdens het onderzoek twee kliënten overleden en de ach- terblijvenden een flinke som kregen uitgekeerd. Meester Keldermans, die voor Frans G. pleitte, vond dat zijn kliënt in feite zelf was in de val gelopen die door zijn medebe- tichte werd opgezet. Die had namelijk dringend een auto voerder nodig, gezien zijn le venslang rijverbod. Hij beloofde Frans G. veel geldgewin en nam hem dadelijk mee op wer- vingstocht. Hij moest enkel maar nagaan hoe de zaakjes werden afgehandeld Zo werd het spel gespeeld, met mensen die dachten de redders in nood te hebben tegen het lijf gelo pen, maar in feite oplichters in de meest echte zin van het woord over de drempel waren Menige mensen zagen hun goedkope lening die hun werd beloofd ook in lucht opgaan nadat de gerechtelijke politie van Aalst van het hele zaakje lucht kreeg Frans G. veran derde meteen van beroep en liet de verdachte zaakjes voor wat ze waren en werd weer fa- briekswerker. De verdediger betreurde het tenslotte dat met het straf technisch gedeelte zo lang werd gewacht dat de zaak nu behandeld werd op het randje van de verjaring af. De rechtbank besliste de zaak voor uitspraak in beraad te houden tot 11 maart. Intus sen zal Jean Van O. zich nog maar eens voor gelijkaardige feiten moeten verantwoorden voor een Brusselse korrektio- nele rechtbank. (H.D.W.) Zelfs al heb je het lachen verleerd en al merk je misschien niet zoveel ver schil tussen zijn gezottebol en de humor op je almanak, lachten zal je!!! Zijn arse naal truukjes: plotse wen dingen, onverwachte omke ringen en zinspelingen. Voeg hierbij een onmisken baar akteertalent en een lachwekkend stemgebruik en je hebt zowat alle ingrediënten van zijn kun nen Urbanus van Anus was zowat de enige die vorig jaar de belangstelling wist te wekken op het Humorfesti val te Knokke-Heist. Zijn indrukwekkende blitzkar- rièreen het bereiken van een enorme populariteit op zeer korte tijd, zijn wellicht te verklaren door de (noodza kelijke) verademing die hij in de kleinkunst bracht. Had ik het niet gedacht! Daar komt reeds een lid van de vereni ging «Zingende Goudvink jes» aangedraafd met een meneer-u-overdrijft-weer. O.K.! We relativeren: de humor van Urbain is sponta ner, minder gemaakt dan deze die we gewoon waren van de Nederlandse cabare tiers. Zijn rappe, eenvoudige hu mor vind je tevens op de langspeelplaat Urbanus van Anus Leevend». Echt «le vend» vind je hem enkel op kant I, met een opname uit de stadsschouwburg van Brugge. Kant 2 biedt je studiowerk. De meewerkende vrienden musici zijn hier een garantie voor de kwaliteit: Lamp, Lazarus, Jean Blaute (zie uitstekende L.P. van Jan De Wilde), Frans Leven (idem), en Jan himself («bijna ban jo»). Je vindt er «de Konijnekote- laar», «Gladde lolen», enfin, zijn bekendste allemaal. Ook het verhaal over zijn allerliefste Gigippeke. Je zou hem bijna ook een truitje breien. Verder ook «Diploma». Een lieke over zijn gedane studies, 't zal een heel kortekezijn!») Urbanus van Anus is er zich van bewust dat zijn entertai- nerkarriere wel eens even kort zou kunnen zijn als zijn aanloopperiode: «Met al die optredens heb ik weinig tijd om een nieuw repertoire op te bouwen! Ook het weke lijks presenteren van een radio-programma (B.R.T. 2 Brabant, zondagmiddag van II tot 13 uur) zou wel eens nadelig kunnen zijn. Ga maar eens je eigen optre dens vernieuwen als je wekelijks enkele nieuwe gags moet verkopen. Vlug rijp, vlug rot? Afwachten! Ondertussen, voordiegenen die Urbanus steeds hebben gemist; maakt dat je er op tijd bent, de zalen lopen steeds eivol. R.D.W. Steenweg op Nederbrakel 279 Tel.: 054/33.35.83 - 33.59.06 OUTER 9406 Hoofdverdeler: Personenwagens Simca - Chrysler - Sunbeam - Dodge - Plymouth Vrachtwagens Dodge - van 1 tot 40 ton WERFT AAN: 1) MEESTERGAST Mechanieker voor vrachtwagens 2) Volle gast mechaniekers Hoog loon - vast werk - Sociale voordelen

De Voorpost | 1975 | | pagina 12