ER KAN NOG EENTJE BIJ Op de valreep Van De Velde Gekrassel Knappe wedstrijd DOELPUNT VAN MOERENAUT 2 Juniores-tornooi van Eendr. Aalst j Driemaal SOS SCHELLEBELLE SLAAT TEURG Opstal veilig! Grembergen - Waasmunster 0-0 Overmere - Kruibeke 3-2 W. Moorsel-FC. 'Brakel 1-1 Sparta Appels - Borsbeke 1-0 J J 5e INTERNATIONAAL j JEUGDTORNOOI VAN J EENDRACHT ST.-GILLIS ^PROVINCIALE Robur - Haasdonk 7-4 Terjoden 5 - Winnik 1 VIERDE PROI/iHCiRLE F. WICHELEN 2- BERLRRE 2 IK BEN DE 5TERK5TE. DE ONKLOPSflRÉ, DE iNTELli BEN75TE, DE dendermondê 3C MEHEN i fZEE'S W.DEnDERMOHDE' nu HEB IK TOCH NUtl BE5T BEDRRH OM U TQ t LRTEM WINNEN HÉ SOS Schellebelle dat zondag een in te halen wedstrijd speelde is er in gelukt de twee puntjes op zak te steken. Het Vlierzele dat we aan het werk zagen was niet dat wat we gewoon zijn. Schellebelle had de les van vorige zondag goed onthouden en voerde van bij de aanvang de forsing zodat bij de koffie het overwicht op het bord stond (0-2). Na de herneming kon Schellebelle zich zelfs veroorloven een strafschop te missen Even later werd de ze flater hersteld en liep SOS uit tot 0-3 Vlierzele had nu blijkbaar be grepen dat het menens werd en kon terugkomen tot 2-3. Schellebelle liet zich hierdoor niet beinvloeden en de paars- witten haalden met een 2-4 stand het einde van de wed strijd. VS De uitwedstrijd naar rode lan taarndrager Beervelde was zeer belangrijk De Opstaljórvgens waren dan ook op hun hoede alhoewel men niet kon verhin deren dat na 15 min. reeds te gen een 1-0 achterstand moesl opgekeken worden. Men kan zich dan meteen de toestand indenken die er heerste inhet Buggenhoutse kamp. Opstal had zeven minuten nodig om de stand in evenwicht te brengen Aelbrecht was de thuisvertdediging te snel af en dreef even voor de rust de stand op Na de herneming nam Opstal geen enkel risiko meer en liet de tegenpartij oprukken om nadien even zelfzeker de aanvallen op te bouwen Raymond De Wilde toonde tien minuten vóór het einde zijn ta lent bij inworp bediende van zeer ver Aga die nummer drie tegen de touwen duwde. Opstal heeft nu 19 punten uit 22 wedstrijden (één wedstrijd minder dan de overige ploegen) De achterstallige match tegen Kruibeke kan een formaliteit wor den vds Geen geluk ,00, Verschelden (SK Grembergen) keeper V.„ D.mm, [Waasmunster) heelt de bal klemvast opgevangen. GrembergenWaasmunster 0-0 jjqj De aanvallers van SK Grembergen werden door hun tegenstrevers uit Waasmunster niet altijd met ortodokse middelen gestuut. zoals men hier kan vaststellen. (JC) VYeir.ig entoesiasme in de Grembergse voetbalkringen na de puntendeling op eigen terrein tegen degradatiekandidaat Waas munster. Wat in feite voor S.K. een formaliteit moest worden is ter.slotte op een ontgoocheling uitgedraaid. Metéén krijgt ook kiubleider Burghgraeve gelijk wanneer hij v.ees op de moeilijke opdracht die zijn ploeg te wachten stond. Tegen een staartploeg spelen is altijd moeilijk had de h. Burghgraeve op voorhand gewaarschuwd. Hij kreeg beslist geen ongelijk. Met doorlopend acht spelers in verdediging kregen de Grembergse scherp schutters vrijwel geen scorekansen. De titelkandidaten gingen er zelfs al even hard bij krasselen. Dat de bezoekers in hun verdedigende stelling niet altijd sportieve middelen gebruikten, resulteerde reeds na twintig minuten in een uitsluiting. De Block werd immers zo brutaal door Windey gehaakt, dat een rode kaart het logisch gevolg was. Wie dacht dat Grembergen het nu tegen tien man gemakkelijker zou krijgen had het verkeerd voor. Echte doelkansen werden er niet geschapen. Dirk Defer- rere, een week vroeger de ster in de aanval, bleek nu heel wat minder te renderen in het middenveld. Waarom die plaats verandering vroegen heel wat aanhangers zich af Wijzigingen in dat opzicht in de tweede helft brachten al evenmin aarde aan de dijk. Verder dan een puntendeling geraakten de titel kandidaten niet, en meteen verloren ze ook een kostbaar punt. E.D.M. sendans liep er immers niet bij. De Zeienaar rent evenwel zon- dagnamidag wél het terrein op voor de schok tegen Robur dat te Overmere geen geschenken moet verwachten. CHIME5E TERM VOOR,,PUNTEN" Deze wedstrijd tussen twee vooraanstaande ploegen is uit gegroeid tot een hoogstaand voetbalvertoon dat de ongeveer 1.000 kijkers bevrediging schonk. Gedurende geruime tijd gaf de thuisploeg die vooral in de eerste speelhelft knap pres teerde de indruk te zullen winnen. Een eerder ongelukkig als toevallig doelpunt viel Brakel echter in de schoot. In die eerste periode kombineerde Wilskracht ontegensprekelijk sneller, en vloeiender dan haar tegenstander die inzonderheid in het mid denveld overklast werd. De herhaalde meer gevaarlijke akties van een nochtans in een 4-4-2 akterend Moorsel brachten het openingspunt op. Beurtelings speelden Roeland, an Tricht, Schorreet de bal in één tijd door en Cooreman plaatste het orgelpunt. Brakel dat vooral het hoofd van een toch niet zo bedrijvige Bettens zocht was in deze periode niet zo gevaarlijk. Bettens werd trouwens goed afgeschermd door eens te meer slagvaardige Van Goethem, die vele duels won. In de 65e min. viel echter geheel onverwacht de gelijkmaker. Stopper Staf Blankaert misrekende zich enigszins bij een terugspeelbal. De aalvlugge Lefevre zat er tussen en het was 1-1. Wilskracht was toen even aangeslagen maar herstelde zich vlug. Van Tricht en Schorreel hadden nog pech bij de afwerking want de bal keilde telkens tegen de staak. Aldus bleef Moorsel van een verdiende zege verstoken. J.V.H. Sparta Appels heeft zondag te gen een niet onaardig akterend Borsbeke ten slotte naar verdien sten de voile inzet kunnen ver overen. Het enige doelpunt van deze wedstrijd werd gescoord in de 17e minuut door Moernaut die deze maal wel sukses ken de. Want het is zo dat de Appel se voorspelers een massa doel kansen krijgen, maar zo moeilijk tot een doelpunt komen, wat dan steeds tot gevolg heeft dat Sparta vele wedstrijden verliest wanneer zij tang niet onder lagen bij hun tegenstrevers Zondag zag het er nochtans niet zo rooskleurig uit voor de Jongens van Voorziter M Borms, twee waardevolle pionnen ontbraken op het appel Georgie Van Den Houwe werd ziek gemeld en spelverdeler Willy de Groeve was op huwelijksreis. Trainer Dierick wis er echter een mouw aan te passen met het gekende resultaat. Het doelpunt van de thuisploeg werd door de bezoe kers aangevochten die beweer den dat de bal niet over de lijn zou geweest zijn maar de ref wees kordaat naar het midden en stond bovendien ook goed op gesteld om hierover te oordelen. De bezoekers gaven zich op geen enkel moment van de wedstrijd gewonnen en eisten meer hun deel van de aanvallen op. een zeer sekure Sparta verdediging hield echer het been sijf. Deze overwinning van rood-wit komt net op tijd want de achtervol gers blijven ook niet bij de pak ken zitten. Deze gedwongen elftal-wijziging heeft de trainer misschien wel iets geleerd zodat hij hieruit de nodige lessen kan trekken, want twee hoofdpionnen vervangen en de wedstrijd zoals zondag zege vierend afsluiten 'duidt er wel op dat de invallers niet tegen vie len, het is trouwens het kom- mentaar dat wij zondag avond konden opvangen i l Het tornooi voor juniores dat ieder jaar door de jeugd- y y afdeling van Eendracht Aalst wordt georganizeerd, loopt dinsdag 4 maart van stapel. Deze minikompetitie waarvan y het sukses ieder jaar groeide wordt ingezet met twee derbyontmoetingen. Om 19 uur komen de jongeren van A.A. Gent en S.V. Zottegem tegenover elkaar in het veld. Het hoeft nauwelijks betoogd dat er duchtig „om den brode" zal gestreden worden. S.V. Zottegem heeft in y vorige kompetities beslist gensters geslagen en de „poulains" van trainer Schamp willen zich nu ook zeker y laten gelden. Om 20 u. 30 kunnen de voetballiefhebbers dan kijken op een Waaslandse derby met Beveren en y S.C. Lokeren. Beiden zullen hun faam gestand willen y doen zodat ook in deze wedstrijd wel wat zal te be- y leven vallen. Kortom we mogen nu reeds stellen dat de y afwezigen zeker ongelijk zullen hebben. J.V.H. Propaganda je Moerzeke waar de ruim 600 aanhangers niet alleen op negentig minuten knap voetbal werden vergast, maar er op de kop toe nog elf prachtige doel punten bijkregen. Wat wil men nu meer En toch met een beetje meeval was de einduitslag nog heel wat hoger opgelopen, langs de kant van Robur wel te verstaan. Vijf loeiers van formaat belandden op het doel- hout. Daarbij heeft de bezoekende doelman nog enkele „gemaakte goals" onschadelijk gemaakt, zodat in gunsti ge omstandigheden er voor de Roburjongens wel moer dan tien voltreffers inzaten. Spanning was er dus te over. Na zes minuten was het reeds 2-1 zodat tal van telaatkomers zich de tanden stukbeten omdat ze van deze ongelooflijke vAaelde geen getuige waren. Daar gaal oen doslpunl »a„ Moo.tgal (Robar). hel derde voor Robur. legen de Haasdonkse netten (Robur—Haasdonk 7-4) (JC1 Pronostikeren is altijd ge vaarlijk, maar toch vrezen we enigszins voor de Moerzeek- se huid in de Boerenkrijgge- meente. E.D.M Het jeugdkomitee van Eendracht St.-Gillis, pakt tijdens j het komend paasweekend uit met een 5e internationaal k jeugdtornooi. Bescheiden gestart groeide dit jeugdtornooi snel uit tot een evenement in het Dendermondse en dit wegens de ruime belangstelling vanwege grote klubs en het internationaal tintje dat Hervé Peelman en zijn maats eraan gaven. Ook dit jaar zijn de Engelsen uit Romford van de partij naast Anderlecht, verder K.A.V.D., Opwijk. SK Grembergen en natuurljik ook de St.-Gillisse jeugd. De wedstrijden hebben plaats op 29, 30 en 31 maart op het terrein van Eendracht St.-Gillis en brengen zowel miniemen als kadetten in het strijdperk. V.C. STERREVJICHELRRRS VOIÏDEM TOT NOÖ TOE RMPER TWEE STERRETJES Zowel Overmere als Kruibeke hebben zich ingezet om het la ken naar hun kant te trekken Via Fernand Buysse zetten de Boerenkrijgers de bordjesmannen aan het werk maar nadien sloe gen de bezoekers toeeerst stelde Eeckelaert gelijk en De Bock deed er zelfs nog een schepje, bij (1-2). Die tweede treffer van Kruibeke viel een kwartier voor affluiten, zodat Overmeres kansen fel slonken. De oververdiende ge lijkmaker kwam dan toch op hei bord Daar zorgde de onbetaal bare klubspeler Paul Van de Velde voor Op da' moment moesten nog precies vijf minu tjes gespeeld worden Eigenlijk begon Overmere ge handikapt aan deze belangrijke matchde uitgekooke Jef Roo Was het eerst Verbeeck die de Redstarboys op voorsprong bracht, dan replikeerde de talentrijke Vlaminck in nau welijks twee minuten met evenveel doelpunten Wan neer Snoeck de ploegen op nieuw op gelijke hoogte kon knallen. was het opnieuw Robur dat via Moortgot voorsprong kon nemen Wan neer Waterschoot andermaal gelijkstellende cijfers op het bord bracht kwam meteen ook de rust. De tweede periode was nau welijks enkele sekonden in geluid of Walter Coen, kon Robur opnieuw aan de win nende hand brengen. Het plaatselijke gejuich was amper uitgestorven, of nau welijks 50 seconden later zorgde Waterschoot ander maal voor gelijke sand Van dan af gingen de bezoekers dat ene puntje verdedigen en nestelden zich in verdediging Robur voerde overdonderend het hoge woord Het werd een voor derde provinciale hoogstaand voetbal Albert Lelie voerde opnieuw van zijn gekende dribbelnummer tjes op. Opgerukt van uit het middenveld liep hij iedereen uit zijn ired en besloot ten slotte succesrijk In amper drie minuten diende nadien Van Den Abbeele de totaal leeggespcelde Waaslanders de genadeslag toe De vreug de in het plaatselijke kamp was na afloop vanzelfspre kend onbeschrijflijk. Zon dag heeft Robur andere kat ten te geselen. Het onder neemt de gevaarlijke ver plaatsing naar Overmere. Daar punten winnen ware vanzelfsprekend formidabel. Terjoden valt van het ene uiterste in het andere. Het legt inderdaad geen kontinu- iteit in zijn verrichtingen. Was het vóór acht dagen te Merelbeke onkennelijk, dan speelde het op de jong ste voetbaldag prima. De eindcijfers waren dan ook navenant. Vooral in de eer ste speelhelft kwam Terjoden in het offensief. Het kende daarbij een goede aanhef met een doelpunt van Van den Eeckhout- toen de se condewijzer pas een toer had gemaakt Aan dit doel punt trokken de oranjen zich dan ook op. Winnik dat re soluut de aanval speefde en niet zozeer aan verdedigen dacht stond bij de rust dan ook reeds met 4-0 in het krijt. In de 6e min. begon Van de Velde zijn hattrick In de 20e min. benutte de zelfde speler een strafschop om er 3-0 van te maken Het vierde doelpunt- dat een juweeltje mocht genoemd werd opgezet vanuit de laatste lijn Geen enkele Winnik speler was er in ge slaagd de bal te raken, toen Beerens de aktie zegevie rend afrondde Na de rust verminderde de thuisploeg vaart. In de 50e min. lukte Van de Velde zijn derde doelpunt en net voor het einde redde Kestens de eer. trainer speler Fons Locke- feer was uiteraard in zijn nopjes met de opgebrachte verrichting. Hij meende dat het wederoptreden van De Deyn niet vreemd was aan deze beste prestatie. JV.H.

De Voorpost | 1975 | | pagina 17