Schotvaardig C. Van de Moortel knap te Vilvoorde MIET VERMEIR NAAR RABAT? EREPLAATSEN ZILVER VOOR GERDA, BRIGITTE NAAR RABAT Zulte - F.C. Gaasrode 1-5 VOETBAL 2ePB0VINCIALE ATLETIEK Lutgarde Coppens en A C. GREMBERGEN AC BERLARE Iris Scheirs en Ria Bonnaerens bloemen en brons op kampioenschappen te Vilvoorde A C. LEBBEKE S. Verheirstraeten beste Aalsterse atleten in Belgische kampioenschappen A C. ZELE AC. UIHBERGEN 19 De Scheldezonen hebben op Zulte voor de verrassing ge zor^d. De thuisploeg, niette onderschatten voor eigen volk. werd reeds in de eer ste speelhelft knock-out ge zet door de Baasrodenaars, waarbij Eddy Van Keer en Johan Van Boven zich pre- ciese doelschutters toonden met elk twee treffers. Baasrode toonde zich in deze periode heel wat sneller en technisch sterker Ma de kampwisseling rondde Eddy Van Keer zijn knap optreden met een derde treffer af. Was Zulte eerst tot 1-4 te ruggekomen dan werd de zege van Baasrode nooit in gevaar gebracht. Van Boven die op een verdienstelijke ken- liet zich toen vervan- eerste helft mocht terugblik- gen door De Beuker. Voor Baasrode komt deze ze ge op het gepaste moment nu ook Sparta Appels en Merelbeke aan de winnende hand bleven. wat bij een eventueel verlies van Baas rode voor de Scheldezonen wel een gevaarlijke toestand kon scheppen. De geestdrift van de jeugd heeft bij Baasrode nu ook de over tuiging gebracht dat de be slissende stap naar de red ding werd gezet. Gans de ploeg heeft er daadwerke lijk voor gestreden VC. Bij de Denderstreek-nieuwelingen werd de spurt van het peleton gewonnen door Edyy Goossens. Samen met 4 miniemen van Overmere liepen ze een pro paganda veldloop aflossing. De ingeschreven klubs tre den met 6 miniemen aan, die ieder 600 m af te leggen hebben Door een onregelmatige start kwam Ria als 7e aan bij de eerste aflossing. Iris liep sterk naar de 4e plaats Martien Buyle van Overmere kwam tot de 2e plaats daar na vielen ze terug naar de 4e plaats, maar Christine Buyle. het tweelingzusje van Martien. kwam mooi terug naar een verdiende 3e plaats Wat hun meteen een podi umplaats opbracht Eerste van de acht Oost Vlaamse klubs en in totaal op 21 klubs is een mooi re sultaat. Bij de kadetten miste Elsie .Bonnarens bijna de start door een pijnlijke trap van een spike. Ze werd ondanks dit feit nog mooi 77e op 129 deelneemsters Bij de senioren: Annie De Rouck in groot gezelschap, verdedigde zich dapper en eindigde 57e. Mooi zo. In het jaar van de vrouw hielden onze sportieve da mes de eer van Berlare hoog en hielpen zo Vlierzele Sp. waar Berlare een onderafde ling van is. aan de algeme ne interklubzege Proficiat aan allen die er aan meegewerkt hebben AB. Veldloopkampioene Magda Hands op het podium met Myriam De Palmenaere en Suzy Ver- heirstraeten. AC Aalst. De veldloopkampioenschappen voor dames te Vilvoorde zijn voorbij. Onze meisjes hebben cite hoge verwachtin gen die wij koesterden ingelost. Brigitte De Palmenaer liep zich in een uiterst zware wedstrijd naar een schit terende vierde plaats bij de seniores. De omloop was weer eens veranderd. Óe atletes liepen nu in omge keerde richting vergeleken met vorig jaar zodat ze reeds van bij de start een lange zware helling te ver werken kregen. Ook de afstand was langer. Er was veel meer strijd om de titel daar verschillende alltetes van ongeveer dezelfde waarde aan de start verschenen daar waar de vorige jaren het meesterschap van José Van Santberghe ie groot was om van een mooi kam pioenschap te kunnen spreken. Werkelijk spijtig dat José er deze keer niet bij was. Reeds onmiddellijk na de start kregen wij de voornaamste kanshebbers voor de titel en de plaatsen in de ploeg voor Rabat vooraan Marleen Mols, Magda Hands, Steels, Viviane Van Eme- len, Bernadette Van Roy, Brigitte De Palmenaer ten Miet Vermeir. Het tempo was moordend. Even verder volgde Myriam De Palmenaer in een uitste kende positie. Vooraan ging de strijd verder en kreeg zelfs voor een paar atletes een dramatisch einde Eerst Steëls en wat verder Mor leen Mols gingen zelfs vol ledig uitgeput en in adem nood tegen de grond. Op dat ogenblik liep Magda Hands reeds alleen aan de leiding gevolgd door Viviane Van Emelen en in derde stel ling Brigitte De Palmenaer. Miet Vermeir was toen 4e en Bernadette Van Roy 6e. Myriam kwam toen door in 12e positie maar scheen het zeer lastig te hebben On dertussen schoof de zeer kalm vertrokken Sonja Cas- telein naar voor, passeerde Van Roy. Vermeir en ook Brigitte zodat deze de kans op een podiumplaats zag verloren gaan Haar 4e plaats is echter beter dan w.j ver wachtten en zal haar zeker een reis naar Rabat opbren gen om er deel te nemer: aan het internationaal cross kampioenschap. Voor Mvriam was het geen al te beste dag.- In de laatste ronde moest ze een beroep doen op al haar wilskracht om de zware strijd tot het einde te brengen. De gedachte aan het klubklassement hield haar echter overeind zodat ook haar 15e plaats niet zonder verdienste is. Bij de juniores deed Gerda De Palmenaer het zoals wij van haar verwachtten. Ze nam de plaats op het erescha votje over van haar twee lingzusjes Gerda had zich voorgenomen zolang mogelijk in het spoor van de werkelijk ongenaakbare Peeters te blij ven en zich van de 2e plaats meester te maken. Ze is hierin volkomen geslaagd al kwam Matton van Brugge op het laatst gevaarlijk opzetten Erna Van Ghendt liep rustig haar eigen wedstrijd Haar 18e plaats is een bemoedi gend resultaat in een strijd met de besten van het land Bij de scholieren 1959 lien Ann De Martelaer eveneens zeer goed. Na een flinke start verdédigde Ann zien meer dan behoorlijk. We gens haar studies en het daaropvolgend werk aan huis- taken enlessen heeft zij het niet gemakkelijk om regelma tig in groep mee te trainen. Om toch maar verder te kunnen lopen traint ze meest al op school tijdens de mid dagpauze. Haar 28e plaats in dit kampioenschap is voor haar dus uitstekend Tevens had Ann de voldoening als eerste van Vlierzele Spor tief te eindigen in haar reeks Bij de kadetten 1961 deed de benjam-n van onze vertegen woordigsters, Berlinde Poppe het eveneens flink. Wel wat vlug gestart kreeg ze ongeveer halfweg blijkbaar een lichte inzinking maar op het laatste kwam ze dapper terug, won in de laatste rechte lijn "nog enkele ver loren plaatsen terug en leg de beslag op de 40e plaats Alles samen een suksesvolle namiddag voor onze kern Onze juniores Gerda De Pal menaer. Erna Van Ghendt en hun klubgenote Patricia Lam mens veroverden het klub klassement in hun reeks. Het was ook vooral door de pres tat:es van AC Uitbergen dat Vlierzele Sp de beker van het algemeen klassement in de wacht sleepte. Volgende zondag genieten onze meis jes van een welverdiende rust Voor Robert De Palmenaer en Patrick Pieters staan de nationale kampioenschappen op het programma. Hopelijk brengt ook het sterke ge- ■facht een paar ereplaatsen naar Uitbergen Vermits A.M. Van Nuffel wegens haar selektie voor de indoor kampioenschappen te Katowice voorzichtigheidshalve forfait had verklaard voor de nationale veldloopkampioenschappen te Vilvoorde rekende men bij A.E.C. Aalst nog alleen op een paar ereplaatsen. Bij de kadetten (1960) bleek dat de forme van Karine Van der Meerssche er nog steeds niet is. ste. Ook zij was halfweg koers al aan het spurten gegaan. De enige Aalsterse juniore werd eenenveertigse. Suzy Verheir straeten waarvan gehoopt mocht worden dat ze alleszins een plaatsje in de eerste tien zou bemachtigen was gehandikapt door een verkoudheid, zodat ze niet zo sterk eindigde als we van haar gewoon zijn. Ze werd dan ook slechts veertiende J.V.H Karine werd dan ook slechts ne genentwintigste. Zowel Laurie Verheirstraeten (44) als Marly Carael verloren in de laatste rechte lijn nog een tiental plaat sen. maar eindigden toch in de eerste helft, van de klassering. Bij de jongste kadetten startte Ria De Boeck heel voorzichtig om dan naar het einde toe nog enkele plaatsen te winnen, en drieëndertigste te eindigen. De eens te meer te traag vertrokken Cl. Mortier kon nog beslag leg gen op de tweeënveertigste plaats. De sterk eindigende Am Claeys werd tweeënzeventigste E Aalst werd zesde in het eind klassement bij de kadetten. Bij de scholieren maakte men van het parkoers een puzzel, zodat de officiëlen zich zelf vergisten en de meisjes een andere weg op stuurden. Vele atletes begonnen reeds halfweg aan de spurt om dat ze de aankomst nabij waan den. Lutgarde Coppens die half weg nog vierentwingtigste liep kwam nog dicht om uiteindelijk twaalfde te eindigen. Zij was meteen de tweede Oost-Vlaamse atlete Lutgarde beweerde na de aankomst door de wegvergissing niet meer te weten wanneer de aankomst zou bereikt worden, zo. dat ze iets te laat het tempo had opgedreven. De andere Aalsterse vertegenwoordigster Erica De Neef werd slechts vijfendertig- De Grembergse kadet Carine Van De Moortel liep in het dmein „De Drie Fonteinen" te Vilvoorde een goede wedstrijd. Het was de eerste maal dat Carine het tegen dergelijke massa moest opnemen. Er waren niet minder dan 119 vertrekkers voor dit nationaal kampioenschap opgekomen zodat het afwachten werd wie zich hier het eerst kan uit loswerken. De uitslag is dan ook meer dan bevredigend te noemen 19e finishen is enkel voor de besten weggelegd. Ook op dit kampioenschap hebben we kunnen zien hoe snel Van De Moortel is. maar enkel nog wat uithouding mist om nog meer vooraan te ein digen. Ons komt het dan ook voor dat ze op de piste nog voor schitterende prestaties kan zorgen. In de reeks scho lieren was het Anne-Marie Cor nells die het opnam. Van dez atlete mogen we geen uitslag verwachten zoals haar iklubkenote Carine er weet bij e'kaar te lopen. Te Vilvoorde eindigde zij als vijftigste en betekende voor Anne-Marie een verbetering in vergelijking met haar vroeger wedstrijden. Te Grembergen hebben we nog vernomen dat de werken aan de piste flink opschieten, zodat deze zoals voorzien zal klaar zijn tegen de maand april Bij de werkzaamheden wordt door het Grembergse bestuur naarstig gewerkt onder leiding van Julien Delcart. re gelmatig komt ook burgemees ter Reyns een kijkje nemen van de grote vorderingen, kort om iedereen die met de sport begaan is te Grembergen, leeft met de atletiekers mee die bezig zijn hun eerste doet te verwezenlijken het verwer ven van een eigen piste. Hierdoor zal aan de jeugd ruim de gelegenheid geboden worden zich in de atletiek- sport te bekwamen, gezien alle nodige accomodatie om de di verse takken van deze sport te beoefenen zal aanwezig zijn. De vele mogelijkheden die er zijn ligger, zo voor de hand. het leid geen twijfel dat ook de scholen in samen werking met AC Grembergen hiervan zullen kunnen gebruik maken om hun leerlingen me de atletieksport vertrouwd t maken. Hierva©r zullen zi kunnen rekenen op de mer sen die zich inzetten bij d opleiding en dat zijn Julie Delcart een naam die steed weer komt als men he? ove atletiek heeft, een duivei-doei al. zoals daar ook nog zij Meester Gillis tevens voorzi ter van deze 'klub en Andr- Van Riet de jongste maa daarom niet minder verdier stelljk. Het secretariaat is i haden van Alfons Van Muyldei iemand die leeft voor de atle tiek. Voelt u iets voor dez- sport, spreek dan eens me deze mensen. (André De meisjes van ACZ behaalden verdienstelijke uitslagen in de iBqlgisdhe dameskampfoenschap- In de kadetten A reeks waar 116 deelnemers aankwamen liep de Oostvlaamse kampioene Lie ve Van Cauteren een prachtige 6e plaats. In de B reeks waar 117 deelneemsters over de aan komst behaalde Bernadette Buys se hetzelfde goede resultaat. Marleen Christiaens werd in die reeks 14e en Hildegarde Dheer 53e In de scholieren A reeks werd Marleen Buysse 24e Hier waren er 66 aangekomen In de B reeks bleven Christel Van Lyssebettens en Ginette Van den. Bossche dicht bij elkaar en haalden een 14e en 16e plaats. Zeker geen kwaad resultaat met 84 aankomsten. Juniore Annie Buyst werd 58e. De meisjes miniemen namen deel aan een aflossingswedstrijd over 6 maal 600 m. Er waren 22 deelnemende ploegen en ACZ werd 12e De ploeg was samen gesteld uit M. Permentier M De loose H De Smet K. Van Hecke L Permentier en P. De Moor. BENO Onder een werkelijk zomerzonnetje kregen we zondag te Vilvoorde in het domein „De drie fonteinen" het nationaal kampioenschap voor dames. Onze atletes uit het Voorpost- gebied kwamen er vrij goed uit, enkele brachten het zelfs tot een podiumplaats, terwijl de mindere goden uit de dames- atletiek dienen geloofd voor hun moedig verweer. Voor de de start van de seniores konden we er horen dat de eerste vijf uit deze categorie naar de landenveldloop te Rabat mochten. het er nog beter uit voor Ver meir die een felle strijd le verde tegen haar onmiddellijke belagers De Palmenaer en Van Roy die vochten voor wat ze waard waren. In de laatste ronde kon Miet haar vijfde plaats veilig stellen en en- Enkele meisjes en jongens uit de knappe jeugdformatie van AC Lebbske De uitslag van dit kampioen schap werd echter de verras sing van de dag, want niemand had maar enigzins aan derge lijke ontknoping gedacht, waarin enkele grote namen vroegtijdig van het toneel ver dwenen. Marleen Mols en Mi mi Steels werden tot een vroegtijdige aftocht gedwon gen, terwijl Bernadette Van Roy zondag niet in haar bes te doen slechts zesde eindig de. Wie wel in de eerste vijf te vinden was Miet Vermeir die achter B De Palmenaer 4e, over de streep ging Wat ons wel opviel was dat na dien met geen woord meer gerept werd over de selektie van de landenveldloop, zodat we eigenlijk nieuwsgierig zijn wie er nu uit de bus gaat komen. Het werd een spannende strijd om de ereplaatsen bij de se niores waar zich van in de eerste ronde een zevental at leten afzonderden waaronder de Lebbeekse Miet Vermeir. Na het wegvallen uit de kop groep van Mols en Steels zag kele meters nemen op Van oy (ACL) Een prachtige uit slag van het Lebbeekse meis je dat meehielp van dit kam pioenschap een spannend kijk stuk te maken. De tweede at lete van AC Lebbeke Moni que Van Wemmei deed ook meer dan zich verdedigen in deze titel-ren. Nadat zij aan vankelijk midden het pak te vinden was (er waren mear dan zeventig vertrekkers) kon den wij een knappe remonte bewonderen van deze vinnige atlete die geleidelijk oprukte tot de 28ste plaats. Een met onaardige uitslag voor Moni que. die achteraf toegaf moei lijke ogenblikken te hebben gekend. Bij de juniores zorg den Greta Berghman. Sonja Hertens en Rita Semal voor een plaats in de interclub rangschikking, met hun elfde plaats zijn zij de enigen die voor hun vereniging dit wisten voor elkaar te brengen. Dat er ook ini hun reeks snel ge lopen werd ondervonden de ze atletes vooral naar het einde toe, waarin zij hard moesten op de tanden bijten, maar niet begaven. De uitslag van de scholieren was nog beter, maar kwam niet in aanmerking voor de interc'ubrangschikking, gezien er hier twee reeksen waren Het was in de B-reeks dat Danr-y De Sadelaer weer blijk gaf over heel wat crosscapa- citeiten te 'beschikken zij werd de eerste clubatlete op de 22e plaats. Marleen De Ridder eindigde als 25e en mag ook op een beste wed strijd terugblikken. Maria Wil- lems eindigde in haar spoor als 26e en Linda Verhaven hield er een 46e prijs aan over. De kadetten lieten zich evenmin onbetuigd, in de A- reeks. Vera Saerens werd 65e en Greta Bosman eindigde wat verder als 90e. Drie meis jes ook in de B-reeks die AC Lebbeke vertegenwoordigden r.l. Gerda Willems 62e, Frieda Jacobs 69e en Martine Van Buggenhout op de 80e plaats Voor AC Lebbeke mag deze uitslag als een sukses be schouwd worden, daar deze vereniging met de dames slechts 2 jaar in de beweging zit. Miet Vermeir was destijds de voorbode, drie jaar geleden begon zij aan een atletiek loopbaan en een jaar later volgden de eerste meisjes haar bij deze dub. De deelname aan het kampioenschap moet het begin zijn van nog vele atletieksuksessen. (A).

De Voorpost | 1975 | | pagina 19