5Ü J Juvenes Zele lonkt naar derde plaats! Ondanks griep... E. Aalst wint interklubs te Leeuwergem TE VIL Ereplaatsen bij de vleet Zondag 9 maart leiden alle wegen naar Lebbeke MARIE-JEANNE DE RIDDER KRANIG VERWEER VOLLEY Atle A.C. BRC MA BEU Gilvoc goede stap naar de redding Spring- en dressuurnummers te Dendermonde 20 Atletiekkern Overmere Alhoewel 23 februari door de atletiekklub E. Aalst als een rustdag werd vooropgesteld togen enkele Aalsterse atleten naar Leeuwergem. Jet Pollet deed het bij de seniores eens te meer uitstekend. Hij liep zelfs lang in het spoor van win naar Achiel Vaes. Later werd hij echter door Mory en De Beek bijgebeend om vierde te eindigen. Antoine Palmans (6) en Pierre Callebaut (7) gingen elkaar vooraf in de eindklassering. John Raes was vierendertigste. Bij de veteranen behaalde Miel Kiekens een mooie tweede plaats terwijl Willem De Cock als twaalfde de eindmeet overschreed. Bij de scholieren werd het andermaal slechts een tweede plaats voor Dirk Van den Berge. Junior Dirk Vermeir liep een verdienstelijke wedstrijd en was vijfde. Bij de kadetten was Danny Kiekens vierde. GEERT VAN HERZELE en MIEL KEPPENS OP EREPLAATSEN De enige Aalsterse pupil Yves Van Gelder die te St.-Amands- berg deelnam aan de provinciale kampioenschappen behaalde voor zijn tweede wedstrijd een mooie negende plaats. Stefaan Van der Stichel (miniem) nam geen te beste start zodat hij slechts twaalfde werd. Geert Van Herzele leverde een goede prestatie bij de miniemen. In de laatste 300 m rukte hij van de tiende naar de vijfde plaats. Lieven Roelandt werd er vier endertigste. J.V.H. Te Vilvoorde kwamen de meisjes in het strijdperk voor het Belgisch kampioenschap Als voorspel werd een 6x 600 m aflossing voor minie men gehouden De ploeg die door VS. afgevaardigd werd bestond voor twee derden uit Overmeerse atleten. Deze meisjes waren de tweeling zusjes Buyle. Carine Bauwens en Katrien Cours Vooral Martine Buyle liep in de kij ker Ze rukte immers zonder zichtbare inspanning vlot op tot dicht bij de eerste. Onze andere meisjes konden deze plaats goed verdedigen en behaalden brons. Alleszins een proficiat waard als men weet dat ruim twintig ploe gen uit gans België hun beste loopsters afgevaardigd hadden. Bij de kadetten 1960 werden Paola Van de Sijpe 40e en Dorothy Meulewater 72e op 120 deelneemsters Indien Paola wat vlugger kon star ten zou ze zeker dichter ein digen. Bij de seniores was Maria De Schoenmaecker zeer snel gestart maar zakte af naar de 64e plaats Ook bij de jongens te Leeu wergem werden voor AKOV verscheidene mooie plaatsen genoteerd Bij de jongste pupillen was Franky Meulewatër derde Nieuweling Dirk Van de Wille was 19e De reeks 1964 werd beheerst door Wim Mory uit Zottegem Zijn beste tegenstander was Willy Baeyens. Johan Meganck werd in de strijd voor de 4e plaats in de allerlaatste me ters voorbijgegaan door Guy Buyle. Mare De Bruyne werd 8e- Filip Buyle 12e. Guy Sergeant 22e. Christiaan Tackaert 24e en Johny Ras- schaert 32e Bij de miniemen 1962 kregen we normale uitslagen voor Patrick Van de SijPe 11e, en René De Lausnay 21e. Dany Oosterlinck heeft net op tijd het toppunt van zijn forme bereikt. Ongeveer als 15e gestart deed hij een mooie remonte tot de 5e plaats Mits en betere start kan Dany de strijd met de eersten zeker aan. Franky Van Hee liep zich nadien 14e Dany Buyle werd 9e in de reeks 1960 In het begin goed mee vooraan- verzwakte hij nadien Ronny Oosterlinck werd 5de. Een 17e plaats werd opge tekend voor Christiaan Blan quart. Martin Meganck kwam de laatste 400 m ten val. werd een verkeerde weg op gestuurd zodat hij nog enkele plaatsen moest prijsgeven Hij werd 38e Een mooi resultaat van onze veteraan Cyriel Oosterlinck die als 15e aantikte. Zondag nemen volgende Overmeerse jongens deel aan het Belgisch kampioen schap: Dany Oosterlinck bij de kadetten. Ronny en Dirk Oosterlinck bij de scholieren en André De Maesschalck bij de juniores Zondag 9 maart cross te Overmere op het voetbalterrein. M.H De jaarlijkse veldloop van AC Lebbeke gaat ook dit jaar weer een groot sukses tegemoet, de rijkelijk ge spijsde prijzentafel van de voorgaande jaren heeft zijn effekt niet gemist In nog groter getale lieten de klubs zich inschrijven voor de Nationale veldloop van zondag 9 maart We kunnen nu reeds vier atleten van e categorie vermelden die reeds hun toezegging gaven voor deelname aan de cross van Lebbeke. Dit zijn Willy Po- leunis. Achille Vaes. Albien Van Holsbeeck en de Ham- menaar Frank Grillaert Voor deze organisatie konden de bestuursmensen van ACL op de medewerking rekenen van het gemeentebestuur. het oudercomité, de VP jongens en de neringdoeners der gemeente en omliggende. Deze veldloop is voor alle kategorieën met volgende afstanden seniores 9000 m met ereprijs Octaaf Van den Broeck Lebbeke. Juniores 6000 m met ereprijs Marga Lebbeke Scholieren 3500 m ereprijs Herman Holbrecht. Lebbeke. Kadetten 2000 m ereprijs Bevisol Wieze. Mi niemen 800 m ereprijs Jo Sport Lebbeke Pupillen 500 m ereprijs Nopri Lebbeke. De kleedkamers zijn Zaal Ons Huis" Vakschool en Café „Vieux Temps" Leo Du Boisstraat. De prijsdeling is als volgt geregeld: de pu pillen en miniemen kunnen terecht in het Jeugdcentrum ,.De Mot". Kadetten scho lieren en Juniores kunnen hun prijs afhalen in de zaal ..Ons Huis" vakschool en café ..Vieux Temps". De Senioren begeven zich naar café -.De Mets" Grote plaats Zoals u ziet werd alles in het werk gesteld om een vlotte prijsdeling te bevor deren en om het de atle ten zo comfortabel mogelijk te maken De sportliefheb bers van Lebbe"ke en omge ving geven we dan ook ren dezvous op zondag 9 maart op het terrein van het jeugd centrum -.De Mot" Leo du Boisstraat. waar om 15 uur de eerste start zal gegeven worden van deze Nationale veldloop Het is een enige gelegenheid om uw streek- atleten aan het werk te zien in strijd met meer gekende vedetten uit onze atletiekwe reld. (A) A.C. Denderland Aan de Nationale kampioen schappen veldlopen te Vil voorde werd voor AC Dender land deelgenomen door Marie Jeanne De Ridder. De jong ste tijd gaf zij blijken var een goede conditie en liep in een korte tijdspanne enkele ere plaatsen bij elkaar. Alles liet voorzien dat zij een goed kampioenschap tegemoet ging. haar uitslag die zij ons zon dagnamiddag liet aflezen kun nen we als normaal beschou wen. Vorige week in de krant konden we lezen dat men voor Marie-Jeanne een plaats bin nen de eerste twintig ver wachte en zij eindigde als 19e in deze cross om de grootste eer op nationaal vlak Na de eerste doortocht zag het er vrij goed uit voor de atlete uit Moorsel Zij ging aan de aankomst voor bij in de vijftiende stelling Waar zij vroeger vooral in de laatste ronde nog eens kon toeslaan was zij nu kenne lijk niet meer in staat nog iets te ondernemen. Nadien heb ben we dan van haar verno men dat ze de voorbije week licht ongesteld was en niet normaal kunnen oefenen had. wat meteen alles duidelijk maakt. In dit licht gezien komt haar 19e plaats er nog met zo slecht voor. (André) Een zeer laks en onbegrijpelijk slordig spelend Kuhlmann Zel zate is er in de Zeelse sporthall bijna niet aan te pas geko men tegen een energiek en snel spelend Juvenes dat de dit maal niet zo talrijke toeschouwers aanhoudend kon boeien. Voor Juvenes is deze overwinning geen slechte zaak en een eerste stap naar de definitieve verovering van de derde plaats. Zelzate zit namelijk voor een zeer zwaar programma terwijl de Zeienaars het nog mogen opnemen tegen die ploegen die hen nogal goed liggen. Zele kan dit seizoen dus brons veroveren en kan mits wat uitbreiding op de bank zeker een vooraanstaande rol gaan spelen volgend seizoen. In tweede -provinciale blijft Adec 'Baasrode in de goede zin bevestigen. Met een op grote forme drijvende Leo Rogiers werd er met nipte cijfers gewonnen op het niet ongevaarlijke Okee Wachte- beke. De zor. speelde noch tans een beslissende rol in dit treffen daar de ploeg met de zon in de ogen zeker was van setverlies. Flauwe wed strijd van Berlare seinde men ons vanuit het puitendorp. Leider H. Stekene gaf wel niet zon grote indruk doch was mans genoeg om Berlare met uitgesproken cijfers te Dat Zelzate de derde set wat meer in de wedstrijd kwam lag wel aan de noncalanter akteren van de plaatselijken die 8-6 zelfs werden bijge beend (10-11) doch daarna weer op voorsprong kwamen. Die enkele punten waren ge noeg om een wedstrijd te win nen die juist 60 minuten duur de. Tweede provinciale. Olfce WACHTEBEKE - Adec Sport BAASRODE 2-3. Setstanden 6-15, 15-7, 9-15, 15-12, 3-15. Weer een beste prestatie van raakte Gilvoc als eerste de koord. De meegereisde Den- dermondse supporters waren de koning te rijk toen de blauw-oranjen de vierde set onmiddellijk van hun tegen strevers wegvluchten en af getekend wonnen. De rust zal de jonge dendermondenaars niet zo veel goed hebben ge daan want Nivok beheerste alle spelonderdelen en zege vierde. Bock, waarschijnlijk door de Uitblinkers waren Johan De goede koffie die is een raad voor ingewijden en Erwin Mannaert. Sport DENDERMONDE - W.S. MARIAKERKE 2-3. Setstanden 15-12. 4-15, 13-15. 15-13, 11-15 W.S Mariakerke heeft op een bepaald ogenblik 1-3 cijfers in het bereik gehad doch werd op het gepaste moment gecounterd zodat Sport nog recht kreeg op een beslissen de set Een 1-3 zou een on- S. St.-GILLIS-W - V.K. AALST 0-3 Een sterk gehandikapt VK Aalst, de griep sloeg genade loos toe, heeft nochtans niet zo hard moeten knokken om de degradatiekandidaten uit S.-Gillis-Waas nog kansloos te laten. Vooral een oppermachtige Paul Philips lukte wal hij ondernam. Dat gebeurde trouwens al in de eerste sel toen de thuisspelers met 6-3 aan de leiding kwamen doch de Aalstenaars net op tijd -de nodige cohesie hadden teruggevonden (12-10). Eens op achterstand zouden de wispelturige Waaslanders niet meer bij machte zijn terug te slaan. De volgende set startte Aalst zeer snel. Het liep onmid dellijk uit tot 4-10 en zou slechts naar het einde toe even bedreigd worden. Nadat VK Aalst in de derde set aanvankelijk de lakens uitdeelde zouden de Sigivoccers nog even terugkomen (6-9) doch tenslotte beduidend kracht ontberen om nog wat tegen te doen. Verdiende zege Setstanden 12-15, 10-15, 10-15. Volleybalklub Wichelen verdedigde zich moedig tegen een oppermachtig Springbokken Zele. kloppen. Sport Dendermonde verloor met nipte cijfers van WS Mariakerke nadat het de laatste set een konfortabele voorsprong had opgebouwd. Gilvoc Dendermonde haalde een 2-0 achterstand op om tijdens de laatste set niet meer aan te klampen Bij winst had men wel van gou den punten kunnen spreken. Kangoeroes Aalst zat in moeilijkheden wegens de ziekte van Van Caelenberg en de kwetsuren van Van Schan- devijlen. Van Renterghem. Net voor de start van de wedstrijd tegen Argos Waar schoot kwamen de „onzeke- ren" toch maar het veld op want tijdens de eerste set enigszins problemen schiep doch tenslotte nog goed werd opgevangen. In derde speelden VK Den dermonde en bezoeker N.S. St. Amandsberg een maraton- wedstrijd die in het voordeel van de thuisploeg werd be slecht Wichelen, Kuklos Aalst en L. Lede kwamen er tegen hun respectievelijke tegenstanders Springb. Zele. C. De klinge en Pard. Kruibeke niet aan te pas. Bij dames speelde Gilvoc goe de kaart uit door twee pun ten te winnen tegen V. Oude naarde toch ook een ploeg die best nog wat punten kan ge bruiken In de lagere reeks be haalde Adec Baasrode een gemakkelijke zege op Den Trap Hamme terwijl Berlare twee punten ten geschenke kreeg van VK Aalst, de na gels van de doodkist van het VK-bestuur dat straks specia le bronnen zal dienen aan 'e boren om al de boetes van de dames te betalen Weinig verantwoordelijkheidszin bij het aalsters ..zwakke" ge slacht Juvenes Zele verloor met 3-0, vallen we in herha ling 7. doch schraapten dit maal heel wat punten bij el kaar. Eerste provincial^. Juvenes ZELE - Kuhlmann ZELZATE 3-0. Setstanden: 15-3. 15-9. 15-11 Goede wedstrijd van de plaat selijke:-. die kost wat kost die derde plaats willen behalen. Met de afgetekende zege van zondag jl zit het er zeker dik in. Zelzate. een ploeg van reuzen, stond nochtans snel met 7-0 in het krijt omdat het blok r.iet alle ballen in eer ste instantie kon stoppen en de achterveldverdediging alles absorbeerde Het werd dan 15-3 waarin de toch niet zo talrijke toeschouwers alleen konden genieten van het plaatselijke aanvalswerk De tweede set ongeveer het zelf de spe'beeld met de bezoe kers even in het offensief bij 8-3 doch dat duurde niet lang de Adeccers die een plezie rig kijkstuk opleverde voor de kijkers alhoewel de zon, zoals we in onze introductie schre ven, wel een rol speelde. De vierde set zat er zelfs winst in voor de paars-witten. Uitge steld was echter niet verlo ren want nadat Wachtebeke een 3-0 had opgetekend werd het prompt 3-8 en 3-15 Uitblinkers waren Leo Ro giers, onhoudbaar, Ward Pie- ters en Fernand Van Cauwen- bergh Th. BERLARE - H. STEKENE 0-3. Setstanden 9-15, 7-15, 5-15. Slechts Dierick en Dirk Jans- sens waren op peil in deze tegen de leiders toch ontgoo chelende wedstrijd. Zoals de setstanden duidelijk maken was Berlare nooit in de match en kon nooit een vergelijking maken met de wedstrijd uit de heenronde toe de groen- witten de waaslanders bijna een eerste nederlaag toedien den. Nivok NIEUWERKERKE Gilvoc DENDERMONDE 3-2. Setstanden 15-10. 15-13, 14- 16, 3-15, 15-4. Spannende wedstrijd die op het cruciaal moment een mo numentale verzwakking ople verde voor de jongens van trainer De Corte Aanvanke lijk zag het er nochtans niet zo briljant uit voor de bezoe kers die alhoewel er heel wat tegengewicht werd gegeven op een 2-0 achterstand werden geplaatst. Na een spannende zij-aar-zij in de derde beurt rechtvaardige afstraffing zijn geweest voor de moedige thuisspelers die zelfs in moei lijke omstandigheden nog te gen tij bleven oproeien. Tijdens de vijfde set zag het er naar uit dat W.S. nog het onderspit zou' delven omdat de groen-witten een 9-2 had den opgebouwd Puntje na puntje kwamen de Gentenaars terug zodat het tenslotte nog 11-15 werd. Darde provinciale. De derde provincialers hebben niet zoveel moeten oogsten KUKLOS AALST was te De Klinge nooit in de wedstrijd en verloor er tot overmaat van ramp nog Toon Renders met een erge voetkwetsuur. Set standen geven een duidelijk beeld van het klasseverschil 15-4, 15-8 en 15-7. Ook LEDE kon niet 'boffen met de uit wedstrijd tegen medeleider Pardaf Kruibeke Het werd een flauwe verrichting met 15-5, 15-6 en 15-11 als resul taat. Korte speelde een goede wedstrijd terwijl Nijs afwezig was en noodgedwongen dien de vervangen. Bij SPRINGBOKKEN ZELE vond men in niets het WICHE LEN van voor enkele maanden terug. Te zwak moesten de rood-witten de duimen leggen tegen de sterkere bezoekers Setstanden 7-15 (1-6, 6-13), 4-15 (3-5, 4-9) en 6-15 (2-9, 4-14) beduiden duidelijk dat er van een wedstrijd weinig sprake was In deze sportieve wedstrijd vielen er bij de thuisploeg nog twee niet te verwaarlozen kwetsuren zodat dat wel als verontschuldiging kan aangevoerd worden VK DENDERMONDE heeft weer met de zege aangeknoopt. N S. St. Amandsberg liet zich nochtans niet zo maar af slachten en gaf Versin, Guy Van Geirt en Livin Van Svn- ghdl meer dan werk Setstar- den waren 7-15, 15-4, 15-11, 8-15 en 15-10. KLASSEMENTEN (17 w.) 1ste provinciale S. Destelbergen p 33 R. Ledeberg 32 K Zelzate 28 JUVENES ZELE 27 SSJ Hemelveerdegem 27 Marg. Gent 25 Gentse 25 Egm. Zottegem 24 H. Temse 23 Sp. Moerbeke 22 G. Geraardsbergen 21 St. Am. Gavere 19 2de provinciale A Hyg. Stekene 33 Sifr. St. Niklaas 31 ADEC BAASRODE 29 Olt. Bazel 29 N. Nieuwerkerke-W 26 Okee Wachtebeke 25 J. Mariakerke 25 W.S. Mariakerke 25 TH. BERLARE 22 SP. DENDERMONDE GILV. DENDERMONDE Kevers St. Niklaas 2de provinciale B KANG AALST (45-17) COC Ronse (42-22) V. Vosselare V Appelterre Ajax Aaigem Lovendegem Atom Denderhoutem Kuros Zulte Arg. Waarschoot St. Laureins Gr Steenhuize Denderwindeke 3de provinciale B C De Klinge P. Kruibeke Vr. Vrasene Elversele VK Dendermonde V. Oostakker NS St Amandsberg L. Lede Sp. Zele K. Aalst Wichelen V. Wetteren DAMES 1ste provinciale B Watervliet Met Erwetegem G Grotenberge Egm Zottegem S. St. Gillis-W JW Wetteren V Oudenaarde Inco Beveren Gilvoc Dendermonde Excl. Ronse Logeen Gent Kabaz Bazel Wedstrijden voor het week-end Beker ADEC-DE VOORPOST Zondag 2 maart 10.30 u. Juvenes Zele - Kang Aal DAMES Zaterdag 1 maart 15.00 u Met. Erwetegem - Gilv. Dend GDP Op di schapp ben d< me zc veldlop dan schoon voorge leen l plaats merkel ben g< kampic weken haar e zien l« probet denaai naar categc het tc Te Vi weer zendsr nu wi gewas vendie paar zij tei de. D voor ieder van h zij str de a geled hadde wach' indrul derlei eindi< plaat: tans herhc I zij c pioer Maar zij t waar van senic stree penr strijc ken« pro\ moe zeke ren dien moe woo aan talri VC Gilvoc DENDERMONDE Vovka OUDENAARDE 3-0 Gemakkelijke zege van een goed spelend Gilvoc tegen een te statisch akterend Oudenaarde dat nooit de indruk gaf om iets tegen te gaan doen en er een echte eindeseizoenstmming van maakte. Zover zijn we nog niet en dat besefte Gilvoc maar al te goed. Het speelde vooral aanvallend uitstekend en kon zon der moeite de zwakke smashes van de tegenpartij in het achter veld rekupereren. Zele te sterk 1/oor Wichelen bleek Springbokken Slechts tijdens de derde set was er even spanning ton Vov ka van geen afgeven wilde weten en stug b'eef achter volgen. Naar het einde toe r.amen de blauw-oranjen en kele punten voorsprong om deze niet meer af te staan. Setstanden 15-8, 15-10. 15-13 Tweede provinciale Meer punten dan normaal zijn een overwinning waard voor de specialisten in 0-3 neder lagen uit ZELE die ditmaal te gen het nochtans niet zo zwakke Elversele toch duide lijk beter van de grond kwa- BERLARE moest er nirts voor doen tegen een forfait gevend VK AALST. De meisjes uit de ajuinstede moeten dringend wat meer verantwoordelijk heidszin aankweken want het fortuin da; ze reeds aan boe ten spendeerden ka-, gemak kelijker voor andere doelein den worden gebruikt. De een of andere dag springt de nochtans steeds kalme VK- voorzitter Erik Van Mossevelde rog eens uit zijn vel I ADEC BAASRODE tenslotte won op één been bij Trap Hamme dat van de Baasrood- se meisjes nog wat kon leren. (gdp) Paardensport Te Dendermonde heeft in het nieuw ruitercentrum Rijbaan Piet op 5 maart a s. het interuniver sitair kampioenschap plaats. De dressuur begint om 10 uur. het springen s namiddags Alle universitairen zijn vertegen woordigd met een geslekteerd team van ruiters die zich zowel op dressuurvlak als in spring- kunst met elkaar gaan meten. De R U G. kampioen 1974 staat voor de zware opdracht haar titel te handhaven tegen K.U.L U.C.L.. RUCA. U L B en VUB Onder de ruiters vinden we Mo- lenaerts. alg. individueel kampi oen 1974. Albert Desmedt. kam pioen ind. dressuur 1974 en Bou- ckaert kampioen springen 1974. Het feit dat we tussen de deel nemende paarden zelfs de ge keurde dekhengst Orpheus aan treffen duidt wel op de klasse van de paarden Voor de organizatie zorgen af gevaardigden van de V U B pro fessor Walter Dufour (voorzit-1 ter van sport en vrije tijd), de h. Wilfried Lodens (secret sport) de h. Arnold Naudts (afgevaar digde paardrijden). In samen werking met de h Jules Pieters. eigenaar van het centrum, mo gen we hopen op een vlot ver loop. Buiten de dressuur en het sprin gen die onder de auspiciën van de B.US.F vallen wordt er rond 18 uur nog een jaohtpar koers verreden. Hier wordt ze ker veel spanning verwacht- daar plaatselijke vedetten en zelts humaniorostudenten het deelne morsveld verrijken.

De Voorpost | 1975 | | pagina 20