UGDKLUB ;<x$xfc<XKX$xfc ÏhXmXhXhXhX Willi AM SOUFFREAU bach on stage tuf-tuf AALST jome klakson aalst joko sint joris aalst dido AALST ypsilon aalst terlinden aalst ocarina aalst KERELSBURCHT ZORGT VOOR UW PAASVAKANTIE De Voorpost - 282«2-75 - 7 BASKET Woensdag 19 februari speel den we in zaal Black Boys tegen de ploeg van de Bank van Brussel. We liepen on ze.. zoveelste nederlaag op De sportieve geest en de ontspannen sfeer blijft echter in onze ploeg voortbestaan en dat is toch ook belang rijk 1 Zondag 2 maart, te 10 u 30 (terrein Tuf) basket tegen Hughs. VOETBAL Deze maal met 12 spelers Niettegenstaande het vol doende aantal spelers brach ten wij de moed niet op om te winnen. Onze tegenstrever (Studio Two) domineerde ons vooral in het middenveld. On ze verdediging deed (tever geefs) hun uiterste best. Toch moest onze keeper Emiel drie doelpunten incasseren. Onze beroemde (of beruchte) coach Patrik miste in alle haast nog een strafschop. Zondag 2 maart te 14 u. 30 spelen we op terrein Immer zeel tegen 't Satellietje. PING PONG Wedstrijd tegen Sint-Joris werd uitgesteld. VOLLEY Zondag 2 maart te 10 u. op Sportstadium volley tegen Pingui (Welle). FILMNIEUWS Zaterdag 15 maart te 20 u. Butch Cassidy and the Kid (humoristische Western) met Paul Newman. KLEINKUNST Zaterdag 29 maart te 20 u. ZJEF VANUYTZEL. Ons jaarprogramma vertoont maartse buien Voor 1 maart was er een toneelavond ge pland. Wegens technische moeilijkheden kunnen wij dit tot onze grote spijt niet laten doorgaan Op 8 maart ver valt onze kwisavond, wegens andere Gijzegemse aktivitei- ten in 't Patronaat. Ter com pensatie geven wij een drop ping, Meer inlichtingen zijn te bekomen bij Erik Van Leysebeth en Eddy Van Der Helst. De rest van ons maandprogramma blijft, t.t.z, een T-Dansant op 15 maart in Zaal Nieuwe Uil en een kaart avond op 22 maart in onze lokalen. Goed nieuws voor onze sportbeoefenaars Zondagna middag is er terug gelegen heid tot sport in het Gemeen tepark. Aanvang 14 u. 30, in dien het weder het toelaat natuurlijk. Na vorige maand een sukses- rijk Kinderkarnaval inge richt te hebben denken we eraan elke maand een groot se aktiviteit te plannen in de grote zaal van het C.S.V. We hebben ook reeds plan nen voor de vakantie name lijk er wordt een kamp inge richt. samen met enkele an dere Jeugdateliers, in De Kempen of in de Ardennen. Wie graag meegaat kan reeds laten weten op het sekreta- riaat of de zaterdagnamiddag tijdens de werknamiddagen. Ook voor jongeren van 6 tot 14 jaar kunnen we alle inlich tingen geven betreffende va kantiekolonies aan zee, in de Ardennen of in het buiten land (o.a. Zwitserland). We verwelkomen jullie nog steeds elke zaterdagnamid dag van 14 tot 17 u. in ons atelier in het C.S.V. 't fabrik- sken. Wellekensstraat 45 te 9300 Aalst Alle inlichtingen - secreta riaat: DE GOLS Michel. Post hoornstraat 16. 9300 Aalst. VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HET AALSTERSE Uitslagen van zondag 23 februari TufStudentico 0—3 JumboTanu 2—1 PallieterTimarcha 2—2 Sint-JorisSatellietje 4—1 KrejaOcarina 0—10 LeeuwerikEureka 3—0 Mei 65Nijdrop 0—5 Algemeen Klassement 1. SINT-JORIS 20 14 3 3 66 25 31 2. Leeuwerik 20 14 3 3 66 32 31 3. Studentico 20 13 5 2 69 38 28 4. Nijdrop 20 12 5 3 70 41 24 5. Ocarina 20 11 8 1 61 37 23 6. Tuf-Tuf 20 10 8 2 40 41 22 7. Kreja 20 10 9 1 51 45 21 8. Satellietje 20 9 9 2 43 53 20 9. Pallieter 20 7 9 4 49 46 18 10. Eureka 20 6 12 2 31 45 14 11. Tanu 20 4 12 4 39 54 12 12. Timarcha 20 5 13 2 28 55 12 13. Mei 65 20 6 13 1 26 78 9 14. Jumbo 20 4 15 1 33 82 3 Wie speelt waar op zondag 2 maart e.k. SatellietjeTuf (Osbroek A) OcarinaJumbo (Immerzeel. 15 u. 30) EurekaStudentico (De Keyzer) Nijdrop—Pallieter (Opwijk) Mei 65Sint-Joris (Osbroek B) LeeuwerikKreja (Lede) TanuTimarcha (Immerzeel, 13 u. 45) JEUGDHUIS JOKO. E. Hertecantlaan 32, 9290 Berlare Volgende week weerom de gewone aktiviteiten cur sussen, bestuursvergade ring, zwemmen, judo... Op donderdag 6 maart gaan we samen naar de toneel voorstelling Het Dagboek van Anne Frank in de Pi- galle door de toneelgroep Hand in Hand Samen komst om 19 u. 30. Kan iemand ons een ant woord geven op de vraag waar de koptelefoon van Etienne Bogaert zich be vindt Rechtzetting in het kruis woordraadsel va'n JN Horizontaal - 12 Naamloze vennootschap, ontkenning, boom 13 Voorzetsel, bo terton, helft van eten 21 maart toneelvoorstelling KVS - De Getemde Feeks». 28 maart filmvoorstelling Macbeth (Polanski) Paarse gordijnen, paarse vloerbekleding, paarse ze tels en als een zwarte rozijn in een gelig vruchtensapje ligt de zwarte kat Sindie op een paars kussen. We praten in een oude hoeve ergens te Meldert, waar W. Souffreau zijn nieuwe mu ziek schrijft en komponeert. Meespelen in de konversa- tie is Souffreau's gitaar, geen enkel ogenblik wordt ze terzijde gelegd. De laats te komposities stofferen het gesprek. Nieuw werk dat niet veel meer te maken heeft met de heavy sound van zijn vroegere groep «Irish Coffee». Irish Coffe eens bewierrookt als Bel gische popgroep nummer één, die vooral door de hitsingle «Master Piece» bekendheid verwierf tot ver buiten onze kortbij mekaar- liggende landgrensjes. Het waren allemaal komposities van Souffreau, waarmee ook een L.P. werd volgestouwd (deze L.P. werd vorige maand heruitgebracht). Met deze L.P. én de talrijke optredens in binnen- en buitenland was er het suk- ses. W.Souffreau werd zelfs in een enquete van het gespecialiseerd weekblad Humo 'als populairste Engelstalige zanger van Bel gië verkozen. Irish Coffee is echter een stille dood gestorven .Ma nager en producer lieten niets meer van zich horen. Een singel (witchey lady) uitgebracht begin vorig jaar en een première optreden in de Beursschouwburg te Brussel brachten ook niet het verhoopte resultaat. De leden van de groep besloten enige tijd uit me kaar te gaan. Souffreau begon een eigen studiootje te bouwen in zijn boerderij. De anderen zouden af en toe met Wim de Craene optre den, dit om muzikaal aktief te blijven. Werken met De Craene viei echter niet mee; meer en meer zag het ernaar uit dat een nieuwe start zou geno men worden. Een afschuwelijk ongeluk op 2 november vorig jaar (na een optreden met W. De Craene) koste het leven aan Paul Lambert, orgellist en zeer goede vriend van Wil liam Souffreau... De drummer, Raf Lenssens, werd bij ditzelfde ongeval zéér zwaar gekwetst. Mo menteel is hij gelukkig zodanig herstellend dat hij af en toe al eens komt meespelen bij sessions met vrienden in Souffreau's boerderij (in de marge ver meld, Wim De Craene vond het niet de moeite de -beproefde familie en de gekwetste ook maar één bezoekje te brengen Irish Coffe is voorbij, een nieuw hoofdstuk begint voor William Souffreau. Hij werd gekontrakteerd door een nieuwe platenfirma (BASF). Er wordt momen teel gewerkt aan een L.P. en een single. «Niet het ge klungel van vroeger, 2 dagen studio en out» grijnst Wil liam. «Producer Romain De Smet (Aalstenaar) pakt de zaken zéér professioneel aan, deze man wil af van de absurde idee dat er geen koncurrentie met het buiten land mogelijk zou zijn». De proefopnamen die we be luisterden kunnen alleen maar bevestigen, hetgeen binnenkort op de platen- markt komt, haalt het. Een première van enkele nieuwe nummers van Wil liam Souffreau kunt u mee maken op zaterdag 1 maart in het Kultureel Centrum van Affligem. Treden eveneens op diezelfde avond: Johan Verminnen met groep Jay- cee. Wat je in Aalst niet krijgen kan moet je dan toch maar in een randgemeente gaan be kijken en vooral beluisteren. Vrijdag 28 februari: instuif van 16u. tot 24u. 20u. pottenbakken repetitie eigen orkest «De plastic chocopot» informatiedienst: 't Ideetje Zaterdag 1 maart: instuif van 16u. tot 01u. vanaf 16u: fotoklub 16u: Ping Pongwedstrijd: Sint-Joris-Leeuwerik Zondag 2 maart: instuif van 15u. tot 24u. 10u: Volleybaltraining 14u30: voetbalwedstrijd animatieploegvergadering 19u30: gitaarklub voor be ginnelingen 20u30: gitaarklub voor ge vorderden. 2de tentoonstelling van Hobby en Vrijetijdsbeste ding (Sint-Jorisklub: riet werk) Zaterdag 1 en maandag 3 maart van 13u tot 20u. Zondag 2 maart van 11 u tot 21u. Inkom gratis. Woensdag 5 maart: instuif van 16u. tot 23u. 20u: fotoklub rietwerkatelier informatiedienst: 't Ideetje 20u. 30 muziekklub duikersklub: praktische lessen in het zwembad. Donderdag 6 maart: instuif van 16u. tot 23u. 20u: naaiklub 19u30: postzegelklub Om van de animatieploeg een echt team te maken hebben we meer mesen no dig. We bidden en smeken omje medewerki ng Kom eens af op donderdagavond om 20u. On zeklub is van ons en we moeten hem samen uitbouwen. Dat gebeurt gro tendeels op die animatiever gadering. En we moeten nog iets rechtzetten ook. Inderdaad, binnenkort gaat er een «al gemene vergadering» van de vereniging door. Die vereni ging waakt over het bestaan van o.m. dido. Tot deze ver gadering worden alleen de leden van de vereniging uit genodigd. Zaterdag 1 maart: instuif Zaterdag 8 maart: t-dansant Zondag 2 maart: instuif Woensdag 5 maart: bezin ning in de kerk 19u. «Verso beren» 1e ekonomische Sint- Maarten Zondag maart: instuif Woensdag 12 maart: open klubvergadering. Vrijdag 28-2: Belottersavond om 20u.Le den, ouders en vrienden zijn welkom. Donderdag 27-2: Animatievergadering om 20u. Zaterdag 1-3: Varieté-avond en Festival van de slappe lach t.v.v. de melaatsen door mensen van de klub en vrienden. Inkom 20fr. Zondag 2-: Om 15u. bijeenkomst I.A.K. ter voorbereiding van het ge bedsuur van 6-3. Donderdag 6-3: Om 19u30: Gebedsuur door I.A.K. in de kerk. Bezoek aan het Gents kabareL Inschrij vingen en inlichtingen vind je in de klub! Vrijdag 7-3: Vanaf 19u30 ons jaarlijks verkleed halfvastenbal met rond 21u défilé van de ver kleden met enen prijs. Verkleed: 0 fr. Niet verkleed: 20fr. Zaterdag 8-3 en zondag 9-3 studieweekend beheerraad en A-ploeg in Affligem Donderdag 13-3: Om 20u animatievergadering Vrijdag 14-3: Ping-pong-wedstrijd met Mikis-Theodorakis Zondag 16-3: Om 20u. filmsavond Zaterdag 22-3: Ierse avond Zondag 23-3: 20u. optreden van Wim De Craene Zondag 30-3: Vrijdag 11-4: Optreden van volksmuziek groep RUM Zaterdag 19-4: Optreden van «KREJALA- BOO». mimegroep van Ton Van Ark Reeds een tiental jaren is de naam Kerelsburcht syno niem voor gezonde vakantie verblijven voor alle leeftij den. Inderdaad, reeds jaren worden sportkampen en monitoren-kursussen in ver schillendecentra in het land ingericht. Duizenden men sen werden in verschillende sporten geïnitieerd en ver volmaakt, terwijl door erva ren opvoeders een bloeien de kaderschool ervoor zorg de dat jongeren tot leiders werden opgeleid. De naam Kerelsburcht is eigenlijk reeds jaren verdwe nen in de officiële paperas sen. Daar men ook familie vakanties en bivakken voor jeugdbewegingen begon te organiseren werd een Natio nale Dienst voor Jeugdbege- leiding in Vrijetijdsbeste ding en Openluchtwerken vzw (NDJVO afgekort) die tot dusver alle organisaties koördineert. Deze Dienst heeft in Harre (een dorpje naast Werbomont op de weg Luik-Bastenaken) een va kantiedorp ter beschikking, een pareltje voor allen die hun vakantie willen komen doorbrengen. De geplande aktiviteiten voor de zomervakantie zul len in een volgend artikel verschijnen maar we kunnen nu al vertellen dat volgende projekten uitgewerkt zijn en men steeds dokumentatie kan aanvragen aan het adres dat onderaan wordt ver meld elke week kan men kiezen uit een groot aantal sportkampen waaronder we spelen, tennis (initiatief en vervolmaking), paardrijden, zwemmen (telkens initiatie en vervolmaking) en ook Volley, atletiek, voetbal, basket en trampoline aan treffen. Ook voor de gehan- dikapten zijn er sportvakan- ties voorzien terwijl er ook dit jaar gezinssportvakan- ties zullen doorgaan, dit naast de familiale vakanties (met prachtige uitstappen) en familieweekends zonder de studievakantieverblijven te vergeten, waar we naast wiskundekursussen, ook engels en frans op het programma zien. Voor jeugdbewegingen is er plaats voor tenten, naast een bivakhuis. Sportvakanties Tijdens de Paasvakantie worden er in het prachtige vakantiedorp met de rustie ke naam: «Vieil Hermitage», die zoals hoger gezegd te Harre St-Antoine is gelegen in het hartje van de Arden nen. Sportvakanties voor de jeugd vanaf 7 jaar ingericht deze meisjes en jongens worden naar leeftijd gegroe peerd en in elke sporttak volgens de bekwaamheid ingedeeld. Een lang gehouden deelne- mingsprijs omvat het volle dig verblijf met de sportles sen, de verzekering, de vele ontspanningsmogelijkhe den die men ter beschikking krijgt, alsook het vervoer naar de sportterreinen. De reiskosten die niet in de prijs zijn inbegrepen bedra gen 400 frank voor de heen en terugreis die zal geschie den vanuit het station te Aalst. De sportvakantie tij dens de paasvakantie duurt elf dagendaags na Pasen op 31 maart starten de aktiviteiten in het centrum: autobussen aan het station van Aalst zullen aldaar starten op maandag 31 maart te 14.30 uur en het einde is voorzien op donder dag 10 april. Men kan natuurlijk op eigen middelen de kinderen naar het centrum brengen, zodat men ook de prachtige omge ving kan bewonderen: de aangewezen reisweg ver loopt dan naar Namen, waar men langs een zeer schilder achtige weg die loopt langs Hoei, Strée, Warzéé, Ha- moir, Ferrièrer, Werbomont (richting Bastenaken) het centrum te Harre kan berei ken. Wiskundekursussen De NDJVO richt tijdens de Paasdagen ook een studie vakantieverblijf in, waar jongens en meisjes van de zesde humaniora in de moderne wiskunde worden bijgewerkt. De lessen wor den gegeven door leraren wiskunde van de humanio ra: per dag worden 3 uur besteed aan een grondige wiskundeherhaling met 1 uur geleide oefeningen: de rest van de dag wordt besteed aan sport en ont spanning. Praktische tips Zowel de Sportvakanties als de studievakantieverblijven beginnen en eindigen op hetzelfde moment (31 maart tot 10 april). Gebreveteerde sportleraren en monitoren zorgen voor de noodzakelij ke begeleiding, oa. 's A- vonds speciale ontspan ningsavonden zoals Eén tegen Allen, Ontdek de Ster en Zeskamp. Het is noodzakelijk zo vlug mogelijk inschrijvingsfor mulieren bestellen (053/21. 23.25). Dirk Daelemans HET JAAR VAN DE VROUW £N lOO<j£ SP£K PUtA/UA Aan de openingsuren werden 2 wijzigingen aangebracht, 's zondagsvoormiddags is de klub open van 10u. tot 12u. i.p.v. 10u30 - 12u30) en 's woensdag vanaf 16u. (vroe ger vanaf 14u.) Emailklub 's zondags van 15u. tot 17u. Op 12 maart start de fotoklub: van dan af kunnen er elke woensdag foto's ontwikkeld en vergroot worden. Aan vang: telkens 19u30. Zaterdag 1 maart komt L. Pauwels een uiteenzetting geven over toneel. Alle aan toneel geintersseerde ocari- nisten en sympatisanten worden hierop uitgenodigd. Aanvang: 20u. toegang gra tis. Zaterdag 8 maart: Mini- vrijpodium. Aanvang 20u. Zaterdag 29 maart: Knal- Paas-dansavond (toegang 10 F. voor leden, 20 F voor niet-leden)

De Voorpost | 1975 | | pagina 7