20 JAAR HRITO TE AALST HOFSTADE IS UNANIEM TEGEN DE FUSIE TONEEL BUITEN DE DENDERSTREEK Staatsekretaris Poma «Milieubehoud is een Politiek-ekonomisch probleem...» 3000 K3JKLUSTIGEN IN KEIZERSHALLEN TE AALST VOOR MODESHOW STANDING 10 - 14-3-75 - De Voorpost t De Hofstaadse gemeente raadszitting was bijna inte graal gewijd aan de bespre king van de fusievoorstel- len. Toch besliste de onvol ledige raad, twee leden van Nieuw Hofstade, nl. Helène Goeman en Fons De Ridder waren afwezig, over nog drie ander puntjes: de verstrooi ing van de as verbrande lichamen moest volgens een omzendbrief van het Mini sterie van Buitenlandse Za ken op elk kerkhof mogelijk wordende raad heeft unamiem een nog vrijliggen- de plaats van circa 60 vierkante meter, aan de rand van het kerkhoflangs de kant van de Molenbeek gesitu eerd, voor deze doeleinden aangeduid. Ook de wedde- herzieningen van het ge- meentepersoneel dit zijn de klerk, de half-geschoolde werklieden B en de gemeen- tesekretaris werd unaniem aanvaard, evenals de aan vraag voor bijkomende kre dieten op de begroting van 1975. Deze puntjes werden als een akkefietje door de eensgezinde raadsleden af gewerkt. Er kwam meer animo toen men een advies voor de samenvoeging van de gemeenten moest fomu- leren: de raad begreep dat de financiële lasten die een centrumgemeente moet dra gen groot zijn maar ze vindt dat dit op analoge wijze als de gemeentelijke tussen komsten voor de brandweer kan geschieden. Ook stelt ze als alternatief dat men de last van de centrumgemeen ten kan verlichten dankzij een reorganisatie van het Gemeentefonds. Men vindt ook dat men volgens globale plannen zou moeten fusio neren, waarin vooraf de taken van de gemeenten in huidige of nieuwe vorm moeten vastegelegd zijn. Want het isduidelijk dat ook na de fusie er verschillende materies, zoals daar zijn huisvuilverwerking en ge zondheidsinstellingen, in tergemeentelijk zullen moe ten aangepakt worden. Men wijst erop dat men steeds de mens centraal moet stellen, I zodat ook een samenvoe- j ging slechts mei instem- ming van de bevolking moet I gebeurenen als we zien dat I een mini-opiniepeiling on- der de Hofstadenaars heeft uitgewezen dat bijna iede- reen tegen de fusie is werd ook stilaan de stemming onder de raadsleden duide- lijk. Met de huidige voorstel- j len wordt ook het manifest i gebrek aan woonruimte van Aalst niet opgelost, zodat j ook hier een fusie .geen verbetering brengt. Na voorgaande losse beden kingen over de huidige stand van zaken blijkt duide lijk dat er geen voldoende motivering aanwezig is voor een samenvoeging van Hof- stade met Aalst en andere gemeenten. Dit was het unaniem oordeel I van alle partijen zodat men j het ministrieel fusievoorstel I ongunstig adviseerde en pleitte voor het behoud van j Hofstade in ziijn huidige i begrenzing. De fraktie van Nieuw Hofsta de meende dat hier haar taak t was afgelopen, want toen de meerderheid van burge- j meester De Smedt een aanvullend advies verstrekte stemde zijn tegen. Dit ad- vies strekte er toe wanneer i men toch tot fusie werd gedwongen volgende punt- I jes in acht te doen nemen: l men opteerde voor de groot-1 ste fusie: dus alle gemeen ten (ook de Faluintjesge- meenten). De gemeentelijke diensten zouden van meet af aan over het nieuwe grond- I gebied moeten gedecentra liseerd worden om al te verre verplaatsingen voor de in- j woners te besparen. Ook de personeelsbelangen van de gemeentelijke ambternaren moeten gevrijwaard blijven j en er moeten voldoende financiële middelen ter be-1 schikking gesteld worden voor de uitbouw van de nieuwe gemeente. Dirk Daelemans Van 12 tot 16 maart is K.N.S. Antwerpen te gast bij de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel met het stuk «De dag waarop de paus werd ontvoerd» van JOAO Betheneourt. Zoals iedereen weet heet onze paus vandaag Albert de vierde. Hij is de eenvoud zelf en gelijkt als een tweelingbroertje op Johannes de dertiende. Op rondreis door Amerika verblijft hij een tijdje in New-York. Als de grote mensenvriend tracht hij zich steeds weer te onttrekken aan het stijve protokol voor een direkt en ongedwongen kontakt met de mensen. Hij heeft zijn hotel ongemerkt langs een achterdeur verlaten en roept een taxi. De taxichauffeur is een Jood. In plaats van hem naar het Karmelieten klooster te voeren brengt hij hem thuis bij zijn vrouw Sara en zijn kinderen Myriamen Irving. Hij kidnapt de paus en vraagt voor zijn gevangene een heel speciale prijs aan de UNO. R.V.D.P. Vrijdag jl., zette het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs te Aalst de viering van haar twintigjarig bestaan in met een akademische zitting over «Techniek en Leefmilieu». Nu weten we niet of onze parlementariërs en gemeenteraadsleden minder milieu bewust zijn als ze laten uitschijnen, maar buiten de aanwezigheid van staatsekretaris Louis d'Haeseleer en de Denderleeuwse burgemees ter Van der Niepen stelden we enkel een ruime belangstelling vast vanwege de andere onderwijsinstellingen uit de stad. Tijdens zijn inleidende toespraak bracht de huidige direkteur van het instituut, de heer H. De Geest, hulde aan oud-direkteur Lemaïtre. Onder de hoede van deze man startte de school in 1955 met 65 leerlingen verdeeld over de eerste 4 cyklusjaren. Gezien de snelle expansie van het instituut dienden in de volgende jaren verschillende 'noodoplossingen' getroffen, men huurde oude schoolgebouwen van de stad, verhuisde dan weer de hele school naar de Arbeidsstraat terwijl praktijk en laboefenin gen verder in de Nieuwbeek- straat en Regelbruggestraat plaats vonden. Kortom typische Aalsterse schooltoestanden waar echter in 1966 uiteindelijk toch een einde aankwam met de ingebruikname van een nieuw schoolgebouwenkomplex aan de Welvaartstraat. Tenslotte sprak hij de wens uit zo vlug mogelijk dit komplex dat voorzien is op een bezetting van 500 leerlingen te kunnen uitbreiden om aan het kwotum van 1000 studenten die momenteel deze school bezoe ken te kunnen voldoen. De heer dr.ir. O.Steenhaut (Prof. V.U.B.) die als eerste spreker het onderwerp 'Techniek en Leef milieu' behandelde stelde in zijn kort betoog dat men dringend een rekonversie in de industrie dient door te voeren. We moeten, aldus de heer Steenhaut, dringend verlost worden van de berg wegwerp- en verbruiksgoederen met een in gebouwde slijtage en dus ook vervangingstijd. Inderdaad acht de heer Steenhaut het niet noodzakelijk het gebruik van goederen in te krimpen, wel kant hij zich tegen de te grote diversiteit in produkten, waarbij funktioneel geen enkel verschil is vast te stellen maar het enkel gaat om sociale diversifikatie. De fabrikant zou anderzijds het produkt gedurende een wettelijk vastgestelde tijd moeten waar borgen en herstellingen mogen zeker door de konstruktiewijze niet onmogelijk zijn. Hierbij stelde de spreker vast hoe zelfs onze BTW-taksstruktuur eerder gericht is op de vervanging dan op de herstelling van produkten. Bij deze nieuwe opvattingen, die indruisen tegen de gangbare normen, zou voor de technikus zeker wat meer weggelegd zijn dan de monotonie arbeid in de wegwerp-industrie. Van hem zou een groter oordeelsvermo gen gevraagd worden. De heer staatssekretaris Poma die ver tegenwoordigd werd door zijn ataché Ir. Colle, gaf een om- schrijvir<3 van wat volgens onze regering tot het leefmilieu gere kend wordt. Hij stelde dat het oplossen van vele van deze problemen eerder politiek-eko- nomische dan technische initia tieven vergen. Ook wees hij op het gevaar van de rekreatieve geluidshinder. Bij een onder zoek onder 3000 jongelui tussen 10 en 20 jaar bleek 17,1% reeds een belangrijk gehoorverlies te kennen. In de provincie O-Vlaanderen ligt dit gemid delde op 39.9% terwijl in het Gentse een rekord wórdt bereikt met meer dan 52%. Wanneer wordt er tegen de disk-jockeys betoogd? WAT VERDER VOLGT: Op het feestprogramma staan verder genoteerd Literaire avond Met als onderwerp «Vergeten straattussen utopia en utopie» spreken op vrijdag 21 maart om 20u de heer Willy Roggeman (inleider), de heer Prof.dr. Paul de Wispelaere en de heer L.P.Boon. Kleinkunstavond Ja het is wel mogelijk, voor dc achtste keer op drie maanden, Urbanus Van Anus, in de streek. Woensdag 26 maart om 20u. Direkteur De Geest, onderdirekteur De Wolf, gemeenteraadslid De Winter e.a. tijdens de receptie na de akademische zitting van het HRITO (Ib) Vrijetijdsbesteding In de feestzaal van het stadhuis heeft in april de onderwaterki neast J.Hollefels het over Diep zeefauna in de Rode Zee. Met o.m. projektie van film. Openschooldag De viering wordt uiteindelijk besloten met een openschooldag op zaterdag 24 mei 1975 van 14 tot18u. L.MATTHIEU BOEKEN-, KERAMIEK- EN PENTEKENINGENBEURS TE HERDERSEM ANNE-MARIE BEULENS, pentekeningen Zuster JOSEFA D'HONDT, keramiek en de UITGEVERIJEN Altiora, Goud vink, Nederlandse Boekhandel, Casterman, Opdebeek, Else vier, Heideland, Rossel, Manteau, Reinaert-uitgaven, Standaard-uitgaven enz. werken mee aan deze eerste Boeken-, Keramiek- en Pentekeningenbeurs in de zaal van de KLOOSTERSCHOOL, Alfons De Cockstraat te Herdersem. Toegang zaterdag 15 maart van 14 tot 21 uur en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. (JM) John Horton en Will Tura ve detten op show voor jeugdbe scherming. Een geluk dat de Keizerlijke Hallen te Aalst zo ruim zijn. Anders bleven heel wat kijk- enlustergragen voor de poort staan. Want dat mag gezegd: de show, die door het huis Standing, het huis Zwitser land, met de medewerking van een aantal andere nering doenden en firma's uit de ajuinenstede op het getouw werd gezet, was een attraktie- pool voor zowat 3.000 geïnte resseerden. Niet allemaal tie ners en eerstejaarstwens, maar ook vaders en moeders die hun prille jeugd al een poosje achter de rug hebben, betaalden hun entreeticketje. Er waren zelfs nonnekes. Er waren zelfs nonnekes. Maar die kwamen vooral voor de mooiste kleedjes die zowel door profmannequins als door vedetten uit de showbis (niet waar anneke Christy, Hugo Si- gal, Truus, Nicole Josy, Noram Hendy, of waren het er nog meer) met veel zwier gedragen en getoond werden. Toen het Denderende John Hortonfesti- val begon, gingen de zusterkes braaf naar hun klooster toe. Die modeshow was een stre ling voor het oog. Er was voor afwisseling gezorgd en vooral de Eva's keken zich de ogen uit. Voor de heren werd het pas prettig toen een pasgehuwd paar, uitgedost als kinderen uit een sprookje, plots handge meen werd. De dure kleren gingen aan floarden in een (goedvertolkt) schijngevecht. Nee, het is allemaal zedig afge lopen: wie heimelijk hoopte dat het zou uitdraaien op een on vervalste striptease, kwam be drogen uit. Maar een prettig in termezzo was het toch. kwotaties te halen. John kan wat. Ook Tura was er Een man die onversluitbaar is, ook al doet hij het nu al jaren. Ongelooflijk hoe populair die Will zowel bij de «ouderen» als bij de bakvis jes blijft. Het moet gezegd dat Horton, uitstekend bijgestaan door volbloed go-go-girls, be wezen heeft dat hij alles bezit om binnen afzienbare tijd hoge Intussen is de vereniging voor de jeugdbescherming de grote winnaar: de opbrengst van de all-roundshow is immers voor de kas van dit werk bestemd Liggen de stadssubsidies aan de lage kant, dan is eenfinan- öële inbreng als deze van de voorbije show een uitstekend middel om een aantal aktivitei- ten mogelijk te maken. Staf Keymeulen en zijn medewer kers zijn weer voor twaalf maanden gerust: de binnenge rijfde banknoten kunnen nuttig aangewend worden ten bate van de Aalsterse jongeren die tijdens de «grote vakantei» aan gezonde en zinvolle vrijetijds besteding kunnen doen. Oog en oor kregen wat in de Keizer lijke Hallen, maar de duizen den kijkers tassten graag in hun geldbeugel omdat het voor een «goeie daad» was. (medegedeeld)

De Voorpost | 1975 | | pagina 10